» »

Q2: Android telefoni obvladujejo 2/3 svetovnega trga

Q2: Android telefoni obvladujejo 2/3 svetovnega trga

IDG Worldwide Mobile Phone Tracker, podatki z 8. avgusta.

vir: ReadWriteWeb
ReadWriteWeb - Medtem ko se Apple in Samsung v Kaliforniji tožarita okoli izvirnosti in distinktivnosti dizajna iPhona, oziroma Samsungovega paničnega kopiranje slednjega (sodnica ima že poln kufer njunih trikov), so ven prišle prodajne številke na trgu pametnih telefonov v 2. četrtletju letošnjega leta. Kot pravi IDG, so Android telefoni pobrali kar 68.1% prodaje na globalni ravni, ali 104 od 154 milijonov v tem četrtletju proizvedenih naprav. Apple je tačas izdelal 26 milijonov iPhonov, ali 16.9%.

Če se še malo bolj poglobimo v številke (glej sliko), gre najbolje Samsungu z 46.1 milijona odposlanimi telefoni (44% Android ekosistema), blizu dvakrat toliko kot Apple, pri čemer so si glede na isto četrtletje lani prisvojili še za 2% Applovega tržnega deleža (lani 18.8%). Del tega zmanjšanja je sicer mogoče pripisati odlaganju nakupa v pričakovanju jesenskega iPhone 5, a glavni motor rasti je predvsem Samsungov nastop na še razvijajočih trgih, kjer se odlično prodajajo predvsem njihovi cenejši modeli in kjer jim Apple ne more ravno konkurirati (še dobro).

Lani je tako Android po prodaji dohitel iOS, to pa je bil tudi trenutek, ko se je Apple odločil odreagirati s salvo patentnih tožb širom oble. O njih bolj ali manj redno pišemo tudi v teh logih. ReadWriteWeb pravi, da ne brez uspeha, saj je denimo HTC po majski predstavitvi modela One X moral tega hitro umakniti, rezultirajoč v enem najslabših četrtletnih rezultatov v zadnjih letih. Apple je očitno mnenja, da lahko isto doseže proti Samsungu - radi bi 2.5 milijarde dolarjev odškodnine, potem pa še 20 do 35 dolarjev licenčnine na vsak proizvedeni telefon ali tablico (številka gre gor vsak drugi dan sojenja). Očitno jim je odlično poslovanje Microsoftove mobilne divizije, ki skoraj ves svoj prihodek potegne prav iz patentnih licenčnin, dalo misliti. Obenem se Apple tudi bolje odziva na dogajanje na trgu - iPhone 5 bo letos na voljo mesec prej kot običajno (že septembra), skoraj potrjen pa je tudi manjši, 7'' iPad, ki se bo potegoval z lani formiranim segmentom Galaxy Tab - Kindle Fire - Nook Tablet - Google Nexus 7. Poznavalci že pravijo, da bosta Amazonov in Barnes&Noblov izdelek imela še in še težav s preživetjem. B&N je že znižal ceno z 199 na 179 dolarjev, najbrž kar pod točko profitabilnosti.

108 komentarjev

«
1
2 3

klinker ::

Nic cudnega oz. nepricakovanega.

Bistri007 ::

Q2: Android telefoni obvladujejo 2/3 svetovnega trga pametnih telefonov

Mogoče bi bilo dobro dodati še število ne-pametnih telefonov.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

lukar ::

Samo popravek: pri tablični trojici je verjetno mišljen Nexus 7?

antonija ::

Ampak mi je res zabavno, ker vidim ex apple pozerje zdaj hodit naokrog z samsungovim s3 8-) Zgleda tud zaobljeni robovi niso vec tolk fency kot so bili pred casom...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zeratul ^^ ::

Tooooo Samsung.
#yolo

Elysium ::

Verjetno je to tudi zadnje tako uspešno leto za Android, saj imajo vsi proizvajalci Androidnih telefonov, razen Samsunga, velike izgube.

Zeratul ^^ ::

Htc nima.LG tudi ne.
#yolo

Icematxyz ::

Ne strinjam se načeloma s tem, da so prav vsi pričakovali takšen uspeh v tako kratkem času in prav to se je torej tudi zgodilo. Čestitke.

Zgodovina sprememb…

kpkp ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Htc nima.LG tudi ne.

LG Q2 2012 earnings show a loss on cellphones...

nekikr ::

antonija je izjavil:

Ampak mi je res zabavno, ker vidim ex apple pozerje zdaj hodit naokrog z samsungovim s3 8-) Zgleda tud zaobljeni robovi niso vec tolk fency kot so bili pred casom...

Kaj je tu narobe? Prej jim je bil boljši iPhone, sedaj pa S3 (ki je fantastičen telefon, a meni osebno prevelik). Tudi zaobljeni robovi postanejo dolgočasni, tako kot vse drugo, če je stvar predolgo na trgu. Edino pravilno! S tem, da sedaj ne slišiš kakšni hipsterji so, ker imajo S3 :)

Upam pa samo, da ne propadejo vsi ostali razen Samsunga in Appla, ker to pa bi bila jeba.

antonija ::

Kako da ne? Od hi-fivanja z jabolki so presi na hi-fivanje z besedo samsung na zadnji strani.

Upam pa samo, da ne propadejo vsi ostali razen Samsunga in Appla, ker to pa bi bila jeba.
+1. In to velika.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

RejZoR ::

kpkp je izjavil:

Zeratul ^^ je izjavil:

Htc nima.LG tudi ne.

LG Q2 2012 earnings show a loss on cellphones...


Če pa njihova L serija ni glih neki. Če pa pogledaš nazaj pa je bil Optimus 2X svoj čas top shit in še danes, ves čas po releasu je boljši od večine mid end telefonov, ki so šele zdej začel dobivat dual core CPU-je ampak imajo vglavnem še vedno 5Mpix fotkiče razčične kakovosti, znajo snemat video samo v 720p in šele sedaj dobivajo ekrane takega kalibra. LG lahko naredi dober telefon če hoče ampak se jim očitno ne da zdele..
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

antonija je izjavil:

Ampak mi je res zabavno, ker vidim ex apple pozerje zdaj hodit naokrog z samsungovim s3 8-) Zgleda tud zaobljeni robovi niso vec tolk fency kot so bili pred casom...


To samo dokazuje da Apple uporabniki le niso tako glupi in verni, kot to stalno nabijate vi Apple hatercki v vsaki Apple novici :)

antonija ::

Ubistvu to dokazuje da so res taprave ovce. Al pa vsaj da se trudijo obnasat kot trop in da jim to zelo dobro uspeva.

Pa noben ne trdi da so ovce neumne, v Walesu veljajo za prav sarmantna bitja >:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

klinker ::

antonija je izjavil:

Ubistvu to dokazuje da so res taprave ovce. Al pa vsaj da se trudijo obnasat kot trop in da jim to zelo dobro uspeva.

Pa noben ne trdi da so ovce neumne, v Walesu veljajo za prav sarmantna bitja >:D


Razlog za tak troll?
Jst bi prej reku da ste vi hatercki ovce...glede na to da beekate stalno ene te iste "gnile jabolke" itd :)

greebosan ::

RejZoR je izjavil:

LG lahko naredi dober telefon če hoče ampak se jim očitno ne da zdele..
Po drugi strani lahko te izgube interpretiraš, da so se predhodne linije njihovih aparatov izkazale, saj jih uporabniki še nočejo menjati za nove, iz česar sledijo izgube.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: greebosan ()

nekikr ::

Oz. da namenijo ogromno denarja za R&D in da bo naslednji telefon pa res to kar vsi hočemo da je.

Lonsarg ::

Galaxy S(predvsem S3) je dobil podobno kot iPhone status kultnega mobilnika.

Imaš seveda "redne/normalne" kupce S3 in iPhone telefona.
Dodatno imaš pa še celo goro kupcev, ki apriori, ne glede na njihove želje kupjo tisti mobitel, ki se šteje za simbol. In te kupci sedaj imajo naenkrat izbiro med S3 in iPhone, prej so lahko pa kupili samo iPhone, ker je edini bil zadosti kul za njih.

ShowDown ::

Lonsarg je izjavil:

Galaxy S(predvsem S3) je dobil podobno kot iPhone status kultnega mobilnika.

Imaš seveda "redne/normalne" kupce S3 in iPhone telefona.
Dodatno imaš pa še celo goro kupcev, ki apriori, ne glede na njihove želje kupjo tisti mobitel, ki se šteje za simbol. In te kupci sedaj imajo naenkrat izbiro med S3 in iPhone, prej so lahko pa kupili samo iPhone, ker je edini bil zadosti kul za njih.


Dobro napisano. :)

para! ::

In te kupci sedaj imajo naenkrat izbiro med S3 in iPhone, prej so lahko pa kupili samo iPhone, ker je edini bil zadosti kul za njih.

Zakaj pa S2 ni bil dovolj kul?
Death before dishonor!

klinker ::

Ker ga je iPhone prekasal, ce ne po specifikacijah, pa po samem delovanju. S3 je ze nekaj casa zunaj in trenutni iPhone naceloma nima za burek. Predvsem Jelly Bean deluje bistveno boljse od IceCreamSandwich in koncno nekako konkurira res tekocem delovanju iPhonea. Se na mojem "outdated" Nexus S JellyBean deluje koncno res smooth, ceprav sem presel nazaj na nek modan ICS, ker ima par bombonckov ki so mi res ql in cakam na JB verzijo roma od tega avtorja, ker njegov ICS rom je res top kar se delovanja in stabilnosti tice.

Zeratul ^^ ::

Od koga rom? Bi probal na svojem srcku (glej podpis)..Ampak nebibrad zgubil garancije...Pa Samsung je boljsi kot Apple!
#yolo

Jst ::

Medtem se pa developerji čedalje bolj pritožujejo nad vzdrževanjem Android aplikacij zaradi fragmentacije različnih verzij Androida.

From the perspective of somebody who maintains an app this means that a lot of time goes into maintaining compatibility that I would prefer to spend making new features. GPS Essentials is still compatible to Android 1.5 and at the time of this writing 14,336 users are running GPS Essentials on the very first public version of Android.
From the perspective of somebody using one of the Android 1.5 and 1.6 devices, the new apps that lack backward compatibility just don't appear on Android Market and more and more apps just don't update any more.
Not the best environment to build a solid relationship between a software company and its customers.




Other than the original G1 and MyTouch, virtually all of the millions of phones represented by this chart are still under contract today. If you thought that entitled you to some support, think again:
7 of the 18 Android phones never ran a current version of the OS.
12 of 18 only ran a current version of the OS for a matter of weeks or less.
10 of 18 were at least two major versions behind well within their two year contract period.
11 of 18 stopped getting any support updates less than a year after release.
13 of 18 stopped getting any support updates before they even stopped selling the device or very shortly thereafter.
15 of 18 don't run Gingerbread, which shipped in December 2010.
In a few weeks, when Ice Cream Sandwich comes out, every device on here will be another major version behind.
At least 16 of 18 will almost certainly never get Ice Cream Sandwich.

Also worth noting that each bar in the chart starts from the first day of release - so it only gets worse for people who bought their phone late in its sales period.


Android Orphans: Visualizing a Sad History of Support

Kratek, jedrnat članek, ki pove bistvo problema.

Programerju mobilne aplikacije je v interesu, da je njegova aplikacija na voljo za čimveč uporabnikov. Novosti za pisanje aplikacij in iger, ki jih uvajajo z novimi verzijami Androida, tako milijoni kupcev novih telefonov, sploh ne bodo imeli možnosti videti.

Besides the obvious platform fragmentation problems, consider this comparison: iOS developers, like Instapaper's Marco Arment, waited patiently until just this month to raise their apps' minimum requirement to the 11 month old iOS 4.2.1. They can do so knowing that it's been well over 3 years since anyone bought an iPhone that couldn't run that OS. If developers apply that same standard to Android, it will be at least 2015 before they can start requiring 2010's Gingerbread OS. That's because every US carrier is still selling - even just now introducing2 - smartphones that will almost certainly never run Gingerbread and beyond.



---

Torej pod črto: Google je naredil one big mess z politiko licenciranja.


---

Za konec pa še en anekdotični primer: Jaz in kolega sva dala staršem na mizo iPhone 3GS in HTC Desire HD. Prej sva se zmenila, da jim bova povedala nekaj osnov: s telefonom delaš tako, da se dotikaš celega enkrana; obstaja razlika med kratkim in dolgim pritiskom; telefona sta že konfigurirana, kje so funkcije (aplikacije)...

Žal se tako moji, kot njegovi starši niso pustili snemati.

1. Pošlji SMS.
2. Slikaj.
3. Zaženi kalkulator.
4. Oglej si prej slikano fotografijo.
5. Poslušaj glasbo.

Moji so poslali SMS in zagnali kalkulator, medtem ko je njegovemu fotru uspelo še slikati. Potem sva jih pa vprašala, kateri telefon bi imeli. "Nobeden," je bil prvi odgovor, na najino vztrajanje, da če bi imeli na izbiro samo ta dva telefona, so pa vsi rekli, "tega" -> Apple-a. (Pa dvomim, da so sploh vedeli - midva jim nisva povedala za katere telefone gre - da so imeli v rokah Appla.) Moja mati in od kolega fotr sta drugače navajena na qwerty telefone.

Anekdotičen primer, ampak jaz nisem mogel verjeti, kako so se marali...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Tisti moj anekdotični primer ne pove nič, razen začudenje, da jim ni bilo jasno NIČ. Pa moja mama pošilja maile s svoje Nokie (prav tako verjetno fotr od kolega).

Najbolj žalostno pri vsej zgodbi je pa to, da morajo proizvajalci plačevati Microsoftu za linux-based Google Android.

Recimo John Carmack ima tudi raje iOS platformo, za development iger. Zakaj, je najbrž jasno.

John Carmack, the id Software co-founder who essentially created the modern first-person shooter genre from scratch, has once again said that the iOS platform is the best mobile platform out there when it comes to game development. He said as much last year at QuakeCon, but here we are one year later and iOS is still king. Sorry, Fandroids.

The reasons for the superiority are largely the same as they were last year: Android is far too fragmented to develop for, both from a hardware and software point of view.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

klinker ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Od koga rom? Bi probal na svojem srcku (glej podpis)..Ampak nebibrad zgubil garancije...Pa Samsung je boljsi kot Apple!


Zaradi te izjave ti niti ne odgovorim, zal...pejd se v peskovnik igrat raje ;((
Kot drugo garancije ne izgubis samo z uradnim romom, kar pa to ni...se pravi to ni zate sory ;)

@Jst...Apple ima marsikaj dobro postimano ja, pa lahko folk joka o zaprtosti kolko hoce...meni je lih njihov software zelo vsec in raje imam zaprt software ki dela, kot open source "slamparijo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

francek1 ::

Zdaj si napisal nekaj, kar eni že dolgo vemo; iPhoni so za tiste, ki nimajo pojma o tehniki.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zeratul ^^ ::

Android je pac za naprednejse. Pri iOSu je uporabniku prepusceno najmanj. Klinker povej kateri rom pa ti posodim lopatko.
#yolo

techfreak :) ::

Če telefon ne deluje v redu s sistemom ki ga dobiš ob nakupu, je nekaj hudo narobe z proizvajalcem.

Zeratul ^^ je izjavil:

Android je pac za naprednejse.

Popravek: Android je samo za naprednejše, medtem ko je iPhone primeren za skoraj vse.

jype ::

kpkp> LG Q2 2012 earnings show a loss on cellphones...

Cell != smart.

klinker ::

techfreak :) je izjavil:

Če telefon ne deluje v redu s sistemom ki ga dobiš ob nakupu, je nekaj hudo narobe z proizvajalcem.

Zeratul ^^ je izjavil:

Android je pac za naprednejse.

Popravek: Android je samo za naprednejše, medtem ko je iPhone primeren za skoraj vse.


+1

Nisem se mel v roki Android telefona ki z default romom vsaj nekaj ne bi blo u kurcu...al delay ko se treba javit...neodzivna tipkovnica...kar na1x ne posilja MMSov (potreben restart) in podobne fore.

Zeratul ^^ je izjavil:

Klinker povej kateri rom pa ti posodim lopatko.


Naj ti bo ze ki ponujas lopatko...in ker tega roma itak ni vec na sajtu :D Rascream Sandwich

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

jype ::

techfreak :)> medtem ko je iPhone primeren za skoraj vse.

Razen za tiste, ki imajo potrebe drugačne od tistih, ki jih predpiše applov centralni komite. Vse kaže, da je to okoli 70% ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

klinker ::

jype je izjavil:

techfreak :)> medtem ko je iPhone primeren za skoraj vse.

Razen za tiste, ki imajo potrebe drugačne od tistih, ki jih predpiše applov centralni komite. Vse kaže, da je to okoli 70% ljudi.


A res? To pa je trollolo ki ga od tebe ne bi pricakoval ;((
Me zanima kolko Androidov bi blo prodanih, ce bi bil tako kot iPhone samo "eden" in imel podobno ceno. Tako pa ker imas srote za 100€ in je trenutno touchscreen IN jih kupi vsak janez.

techfreak :) ::

Vse kaže, da je to okoli 70% ljudi.

Ker teh 70% res ne moreš pripisati 3x cenejšim telefonom ter nevednem folku?

jype ::

Verjamem, da bi apple fani radi, da je na izbiro samo ein Führer, pa ni. Deal with it.

techfreak :) ::

Android uporabniki bi radi malo več resnosti s strani proizvajalca (zakaj morajo dodajati neuporabne zadeve in cel OS narediti počasen in uradno podporo za vsaj naslednji 2 verziji Androida) ter neko normalno ločitev med zelo poceni shit telefoni, ter tistimi, ki Android in aplikacije na njem brez težav poganjajo.

Jst ::

>Predvsem Jelly Bean deluje bistveno boljse od IceCreamSandwich in koncno nekako konkurira
>res tekocem delovanju iPhonea.

Ko so pacali Jelly bean, si kdaj slišal za "Project Butter?" Poseben projekt, da bo tudi Android tekel "silky smooth."

Fora zakaj so Appli tako odzivni na touch komande je v tem, da touch interface teče pod "Real Time" "prioriteto." Tako je bil zasnovan iPhone OS že od samega začetka. Android je pa skoraj klasična linux distribucija. Ima jedro, driverje, DE in GUI. Čeprav je tudi pri Androidu touch interface pod visoko prioriteto, je sama struktura OSa takšna, da ko telefon kaj v ozadju počne, bo touch komande izvedel šele, ko pridejo na vrsto. To je poljudno napisano, da se ne bo kdo zataknil na kakšen detajl. Google je pa z Project Butter za Jelly Bean poskrbel, da se komande izvršijo prej.

Ko so izdali Gingerbread, sem videl en slow motion video, iz katerega je bilo razvidno, da ko primeš kaj na zaslonu ali pritišneš, da si Android vedno prvo vzame malenkost časa, šele potem se to izvrši. Recimo premikanje slike. Pri Applu tega zamika skoraj da ni bilo oziroma DOOOSTI manj.

AMPAK, moj naslednji telefon bo vseeno Android. Če bi uporabljal Apple Desktop OS, bi verjetno kupil tudi njihov telefon. Ampak imam vseeno raje "prčkanje" po linuxu na Androidu, kot diktatorski način Appla... :)


edit:
>Razen za tiste, ki imajo potrebe drugačne od tistih, ki jih predpiše applov centralni komite.

Ja, to sem imel v mislim, ko sem napisal diktatorski način Appla, nisem pa videl, da se je nabralo vmes toliko postov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

jype ::

Pol pa ne kupovat android telefonov, halo!

Jaz tudi ne kupujem Applovih izdelkov, ker me apple tretira bodisi kot retarda, bodisi kot kriminalca in mi nobene druge izbire sploh ne omogoča.

klinker ::

jype je izjavil:

Verjamem, da bi apple fani radi, da je na izbiro samo ein Führer, pa ni. Deal with it.


Bravo...Apple fan z Google Nexus S in en kup Samsung napravami doma. Sedi 1! ;((

Ne vem kake probleme imas ti z njimi...jst doma furam Liona, Win in Android vse lepo v sintoniji, brez nobenih problemov....za razliko od Linuxa, ki sem si ga ze kar nekaj X hotu privadit...pa je cedalje ena vedno bolj polna skleda nepotrebenega "shita" s katero se treba stalno nekaj ukvarjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

jype ::

Zakaj pa kupuješ android telefone, če so tako zanič? A ne veš, da s tem direktno podpiraš to šalabajzerijo?

klinker ::

A to meni?
Jst ga kupim, vklopim, rootam, spimpam totalno po svoje in mi je mega. Nekih 600€ pa ne bi dal ne za iPhonea, ne za noben drug telefon.

jype ::

In v čem je torej problem? A ti bi rad kupil že spimpanega? Saj verjetno ga lahko, če ne je pa to super tržna niša.

techfreak :) ::

jype je izjavil:

Zakaj pa kupuješ android telefone, če so tako zanič? A ne veš, da s tem direktno podpiraš to šalabajzerijo?

Ker je konkurenca (beri: Apple) še slabša s svojimi omejitvami in te je vedno strah, da bo naslednji update pokvaril/onemogočil jailbreak?

klinker ::

techfreak :) je izjavil:

jype je izjavil:

Zakaj pa kupuješ android telefone, če so tako zanič? A ne veš, da s tem direktno podpiraš to šalabajzerijo?

Ker je konkurenca (beri: Apple) še slabša s svojimi omejitvami in te je vedno strah, da bo naslednji update pokvaril/onemogočil jailbreak?


Pac ne updateas do prihoda jailbrakea, simple. Jst sem tudi se na ICS, ker mi trenutno, ko ni se pravega roma zame ta ponuja vec.

jype je izjavil:

In v čem je torej problem? A ti bi rad kupil že spimpanega? Saj verjetno ga lahko, če ne je pa to super tržna niša.


Se mi zdi da mesas Linux in Android, a? Ker jst ga ne...no...mogoce bi res mogu napisat Ubuntu in podobne fore :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

jype ::

klinker> Se mi zdi da mesas Linux in Android, a? Ker jst ga ne...no...mogoce bi res mogu napisat Ubuntu in podobne fore :)

Ni kej mešat, ker je Android samo en userspace stack nad jedrom. Komot kupuješ stock Samsunge in prodajaš flashane s čimer hočeš pod lastnimi pogoji, če misliš, da znaš bolje poskrbeti za potrebe ljudi.

Zeratul ^^ ::

klinker je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Če telefon ne deluje v redu s sistemom ki ga dobiš ob nakupu, je nekaj hudo narobe z proizvajalcem.

Zeratul ^^ je izjavil:

Android je pac za naprednejse.

Popravek: Android je samo za naprednejše, medtem ko je iPhone primeren za skoraj vse.


+1

Nisem se mel v roki Android telefona ki z default romom vsaj nekaj ne bi blo u kurcu...al delay ko se treba javit...neodzivna tipkovnica...kar na1x ne posilja MMSov (potreben restart) in podobne fore.

Zeratul ^^ je izjavil:

Klinker povej kateri rom pa ti posodim lopatko.


Naj ti bo ze ki ponujas lopatko...in ker tega roma itak ni vec na sajtu :D Rascream Sandwich

Pri mojem SGS3 NI CISTO NIC NAROBE.KOT TUDI PRI NJEGOVEM VNUKU Galaxy S i9000 ni bilo.Vse lepo dela. Sem nalozil 2.3.6 na Galaxy S je delal ko iPhone...Samo se tega lepo na 4.1 pa bo ;) Slusalke ob SGS3 so odlicne,programi koristi,50GB DropBoxa...Le S Voice je crap,ampak je nerabim.
#yolo

kpkp ::

jype je izjavil:

Cell != smart.

Cell division > SmartCell division
Cell division = loss
if (SmartCell = profit && Cell division = loss) { kill the stupid phones}

Vseeno dvomim, da je "smartCell" del dobičkonosen, če imaš pa podatke o tem, share....

klinker ::

jype je izjavil:

klinker> Se mi zdi da mesas Linux in Android, a? Ker jst ga ne...no...mogoce bi res mogu napisat Ubuntu in podobne fore :)

Ni kej mešat, ker je Android samo en userspace stack nad jedrom. Komot kupuješ stock Samsunge in prodajaš flashane s čimer hočeš pod lastnimi pogoji, če misliš, da znaš bolje poskrbeti za potrebe ljudi.


Imas prav ja, sem se pac slabo izrazu. Drugace pa eno je dobit ze dober rom in ga malo potwekat po svoje, drugo pa compileat iz nule...niti se mi ne da, se manj pa imam casa.
Kot drugo bi lahko vedu da folk to ne bi pod razno kupoval...enim ze da omenis root se stresejo :D Mi je pa malo mimo to, da malo po XDAju prelistas in imas vsaj 5 romov za dolocen aparat, ki so uber nad default romi.

klinker ::

Zeratul ^^ je izjavil:


Pri mojem SGS3 NI CISTO NIC NAROBE.KOT TUDI PRI NJEGOVEM VNUKU Galaxy S i9000 ni bilo.Vse lepo dela. Sem nalozil 2.3.6 na Galaxy S je delal ko iPhone...Samo se tega lepo na 4.1 pa bo ;) Slusalke ob SGS3 so odlicne,programi koristi,50GB DropBoxa...Le S Voice je crap,ampak je nerabim.


S1 nikoli z nicemer ne bo delal tako kot iPhone, tako kot ne moj Nexus S ki je isti smorn. JB je ze ql na njem, ampak obcasno se tudi on zatakne za kako ms. Se S2 sem mel ene par doma za nekaj casa in nikakor ga spravit na tak nivo kot je iPhone. S3 pa zal se nisem testiral, cakam frenda ki je manijak na to da si ga casti, pa mu ga sigurno za nekaj dni zaplenim za ga spimpat :D

bojsi ::

jype je izjavil:

techfreak :)> medtem ko je iPhone primeren za skoraj vse.

Razen za tiste, ki imajo potrebe drugačne od tistih, ki jih predpiše applov centralni komite. Vse kaže, da je to okoli 70% ljudi.


So čudni tile top developerji, da najprej pišejo software za manjši del trga, ne? :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja pametnih ur naglo peša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11330448 (25697) nekikr
»

Apple vreden 700 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6017057 (13585) Invictus
»

Kohova: Samsung ni vedoma kršil Jabolčnih patentov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8521911 (18433) floyd1
»

Galaxy S III prehitel iPhone

Oddelek: Novice / Rezultati
4614934 (11834) nekikr
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662124 (53731) Icematxyz

Več podobnih tem