» »

Razpad evro območja

Razpad evro območja

««
«
1 / 16
»»

evl81xadlez ::

Pozdravljeni!

Delam debato na temo razpad evro območja, zanimajo pa me kakršnikoli argumenti zakaj razpad evro območja ni realen.

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore :)

lp. evl

Matako ::

Razpad evro območja gotovo je realen.

Marsikaj je.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

evl81xadlez ::

To je res.

Vendar mene zanima negacijska stran. Torej zakaj naj ne bi bil realen?
Kot primer so lahko Nemčija in Francija, ki nekako edini poizkušata "vzdržati" to evro območje.

RockyS ::

Nihče pa ne ve kaj točno bi razpad evro (in njegove valute) območja prinesel.

Marat ::

ja osredotoči se na to kakšne so prednosti skupne valute, npr. to da ni treba menjat denarja, torej olajšuje trgovanje, turizem,... Države članice Eurocone se tudi ne rabijo iti valutnih vojn, tako kot se jo gresta ZDA in Kitajska, ko Kitajska namenoma drži juan na nizki vrednosti, zato da je izvozno močnejša. Zato je za države z evrom boljše da imajo skupno valuto, ne pa vsaka država svoje.

mikic007 ::

Evroobmocje ni 0 ali 1, vmes je se ogromno parametrov, ki jih lahko spreminjas, preden sesujes vse v prah. Zato evroobmocje kot tako ne bo kar propadlo, drzave ne bodo kar naenkrat presle na lastne valute. Vprasanje je tudi, koliko je evro sploh "kriv" za splosno slabo stanje nekaterih evropskih drzav in kaj bi razpad pozitivnega prinesel. Namrec, ce necesa ne mores resiti, ko imas evro, kako bos to naredil z lastno valuto?

Verjetno pa se ze dela projekcije in nacrte za izstop clanic, pa tudi splosno "ukinitev", cperav je oboje malo verjetno.

Meni se sicer zdi, da bi bilo se najbolje, ce bi imel cel svet isto valuto. Manj spekulacij in vsega sranja, ki ga ta razdeljenost prinese s sabo.

darkolord ::

ki nekako edini poizkušata "vzdržati" to evro območje.
Od kje ti to?

Lonsarg ::

Izgovor, da je € kakorkoli kriv za krizo je samo to, izgovor. Res pa je, da recimo v primeru Grčije bi lastna valuta ponudila elegantnejšo rešitev za dolžniško krizo. Namreč grška valuta bi doživela recimo 100% inflacijo zaradi dolgov, kar je ekvivalent temu, ko so se zdaj odločili, da bodo 50% dolga Grčiji rezali.

V bistvu gre za identično stvar ekonomsko gledano. Sam da pri lastni valuti bi se to avtomatsko zgodilo, tako pa je bilo treba "umetno" se strinjati glede razanja dolgov, edina razlika.

Tilen ::

darkolord je izjavil:

ki nekako edini poizkušata "vzdržati" to evro območje.
Od kje ti to?


Ravno to je problem. V PČ bi od OP pričakoval, da najprej razjasni svoje stališče, poda argumente za to in naj se začne debata. Če ga zanima zakaj razpad ni realen, potem je prepričan, da bo razpadel. Naj našteje svoje argumente, vrže konkretno kost, ne pa da pričakuje, da bomo zanj naredili projektno nalogo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

evl81xadlez ::

darkolord je izjavil:

ki nekako edini poizkušata "vzdržati" to evro območje.
Od kje ti to?


hmm..narobe sem se izrazil. S tem sem mislil, da so pravzaprav te države prevzele pobudo za ohranjanje evro območja.
Po mojem mnenju je Nemčija, ko je Grčiji "posodila" denar, vedela da bo pri tem tudi sama precej zaslužila.

Morda se motim in je moje mišljenje popolnoma napačno pri tej zadevi.

Lonsarg ::

Grčiji se ne pomaga da se reši €, pomaga se ji, da se reši Evropsko gospodarstvo, velika razalika. Grčija lahko bankrotira pa ne vem kaj še pa bo € čisto lepo ostal živ. Tut ekonomist ko reče da se rešuje Euro, ne misli z tem valute euro, ampak misli gospodarstvo držav, ki imajo EUR(oziroma bolj direktno povedano, rešuje se države/banke, ki so veliko posodile Grčiji)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kow ::

Kaj naj bi pomenilo "razpad evroobmočja"? To je zelo nedefiniran pojem.

Lonsarg ::

Men se zdi ta pojem zelo jasen, pomeni da se neha uporabljati skupna valuta.

kow ::

če Italija, Španija, Grčija, Portugalska zapustijo evroobmočje, evro pa se še naprej uporablja, to ni razpad?

BALAST ::

Koga briga kaj bo z evrom, ko pa američani tiskajo denarja za 1000x več kot je evrov. Prvo polovit njihov FED potem šele lahko stabiliziramo evro.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Lonsarg ::

kow je izjavil:

če Italija, Španija, Grčija, Portugalska zapustijo evroobmočje, evro pa se še naprej uporablja, to ni razpad?


To je potem približno 20 procentni razpad evroobmočja.:)

jype ::

BALAST> ko pa američani tiskajo denarja

http://finance.yahoo.com/q?s=EURUSD=X

Ni videt.

kow ::

jype ::

kow> Kaj pravi trg:

Trg pojma nima.

VelikiTun ::

Saj, tovrstno ugibanje pa je pripeljalo do balončkov - klik na Buy ali Sell in to je kao realni odraz delovanja. Facepalm.

BALAST ::

 EU balončki

EU balončki

"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

kow ::

@jype

Potem pa poberi denar. Če si tako prepričan.

kow ::

Seveda je to zelo zelo majhen in nelikviden trg, ampak vseeno. Je nek odraz percepcije ljudi čez lužo.

noraguta ::

BALAST je izjavil:

Koga briga kaj bo z evrom, ko pa američani tiskajo denarja za 1000x več kot je evrov. Prvo polovit njihov FED potem šele lahko stabiliziramo evro.

teb ni jasen povsem izraz valuta?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BALAST ()

Loocas ::

valutnih vojn, tako kot se jo gresta ZDA in Kitajska


NAROBE. Valutno vojno se gre samo Kitajska. Ameriški FED ne posega na valutni trg, ker nima praktično nič tujih deviz.

BALAST ::

Though the printing of money is physically done by the Department of the Treasury, that agency is told by the Federal Reserve how much to print. The Federal Reserve also does "regulate the value" of the U.S. Dollar through its various operations, as authorized by Congress.


In kongres nima direktne kontrole, kot samo prvi poziv k tiskanju denarja.
Torej ne mi rečt da še vedno misliš da se tiska samo toliko denarja kot se ga z leti obrabi in uradnem uničenju starih kovancev in bankovcev?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Marat ::

Loocas je izjavil:

valutnih vojn, tako kot se jo gresta ZDA in Kitajska


NAROBE. Valutno vojno se gre samo Kitajska. Ameriški FED ne posega na valutni trg, ker nima praktično nič tujih deviz.

Lahko pa s tiskanjem denarja drži dolar na nizki ravni, recimo v razmerju do eura.

Mimogrede, še en (manjši) argument za debato za ohranitev eurocone: zelo verjetni visoki stroški pri prehajanju nazaj na nacionalne valute.

mtosev ::

da bi evro območje razpadlo je zelo malo možnosti.to ni v interesu velikih držav (FR&DE).tudi za slovenijo bi to bilo zelo slabo,ker bi šli nazaj na tolarje kateri skoraj niso nič vredni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BALAST ::

mtosev tako so govorili tudi za jugoslavijo še par let po Titovi smrti.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

mtosev ::

Yu je razpadla samo zato,ker v yu po titovi smrti ni bilo druge kultne osebe kot je bil tito.YU je šla bye ker več ni bilo nikogar kateri bi lahko ukrotil različne nacionalistične interese nekateri osebkov v yu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

trololo2 ::

Glaven razlog proti razpadu € območja je ekonomski. Poleg čisto administrativnih razlogov, se Evropi splača imeti valuto, ki jo tudi druge ne EU države uporabljajo kot rezervno valuto. In recimo da je € pripomogel k temu, saj je delež € kot rezervne valute danes večji, kot je bil recimo v DEM.

_Enterprise_ ::

BALAST je izjavil:

mtosev tako so govorili tudi za jugoslavijo še par let po Titovi smrti.
joj zaboga no, jugoslavija ni evropska unija, pa za razliko od današnje evrope se ni noben kej dost bunil ob takratni ekonomski situaciji. ki danes v evropi kljub vsemu ni tako slaba

je pa tale gonja proti evru voda na mlin debilnim slovenčkom, ki mislijo da je evro in evropska unija glavni in edini krived za današnjo situacijo

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

če bi bili zunaj EUja bi bili v enaki situaciji kot hrvati. v nekaterih predelih države imajo 40% brezposelnost:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kristjanG ::

kaj se zgodi z denarjem ki ga imaš na banki vezanega za nekaj let, če € propade?

mtosev ::

dobiš tolarje al drugo valuto katera bi zamenjala evre
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

black ice ::

Tozilla: Dobro, da imajo tako produktivno gospodarstvo. Sicer naše ni bistveno boljše, pa kljub temu.

jype ::

kow> Potem pa poberi denar. Če si tako prepričan.

What. Prepričan sem, da je to navadna igra na srečo, ki ne more napovedati nobenega dogodka. Ena sama resnejša naravna katastrofa totalno spremeni sliko v manj kot 24 urah, ti pa praviš, da stave nekakšnih kockarskih odvisnikov kakorkoli spremenijo realno stanje? Get real.

Timurlenk ::



pa še malo slik iz države, ki bi jo naj tudi sprejeli v eu enkrat


 muslimani v makedoniji protesti

muslimani v makedoniji protesti





Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

kow ::

jype je izjavil:

kow> Potem pa poberi denar. Če si tako prepričan.

What. Prepričan sem, da je to navadna igra na srečo, ki ne more napovedati nobenega dogodka. Ena sama resnejša naravna katastrofa totalno spremeni sliko v manj kot 24 urah, ti pa praviš, da stave nekakšnih kockarskih odvisnikov kakorkoli spremenijo realno stanje? Get real.


Če te prav razumem, bo zmagovalec lige prvakov najbolj srečno moštvo? Ta je pa močna.

Osprey ::

Namrec, ce necesa ne mores resiti, ko imas evro, kako bos to naredil z lastno valuto?


O, veliko lažje bi se rešili z lastno valuto, kar verjemi (in malo razišči na to temo). Če bi se šlo samo za Grke, bi verjetno to že tudi naredili. Ampak od zadaj je veliko več, namreč tudi Nemčija in druge države bi morale požreti močne udarce, če bi do tega prišlo, zato tako vztrajajo pri ohranjanju skupne valute z Grčijo in jo "rešujejo" pred bankrotom - predvsem zaradi sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

monster-x ::

Stroški razpada evra so gromozanski. Sploh v prvem letu. Tudi v naslednjih letih so ti stroški zelo visoki. Tako za velike kot tudi za manjše države. Da o političnih problemih niti ne govorimo.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

rh^ ::

Pri Evru je potrebno poudariti, da ne gre za tipično nacionalno valuto ampak valuto držav, ki so v gospodarskem združenju in so monetarno politiko zaupale skupni inštituciji ECB. Hkrati pa imajo vse te države lastno fiskalno politiko, ki je nekatere pripeljala na rob oz. v bankrot.

Grčija se bankrota z Evrom ne more rešit. Odpis in podaljšanje zapadlosti je le kratkoročen "lepotni" ukrep brez večjega učinka razen za bilance bank. Tiste banke (in njeni lastniki), ki so močno izpostavljene na trgih PIIGS (Intesa, BBVA, Unicredit, Santander, BNP, ipd.) bodo naredile vse, da države ne bodo šle v bankrot.

Bananovec ::

Gospodarstvo države je dobro takrat, kadar so v tej državi bolj FUTURE orientirani ljudje. SIT ni prihodnost. SIT je preteklost.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jype ::

kow> Če te prav razumem, bo zmagovalec lige prvakov najbolj srečno moštvo? Ta je pa močna.

You clearly know nothing about science of football.

T-h-o-r ::

sarkozy, kot kaže, ne bo ponovno izvoljen
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Okapi ::

Bo Karaya razložil, zakaj so se Francozi zmotili.>:D

O.

T-h-o-r ::

ker jih je kučan zavedel


oz. janko

se pa bojim, da to ni dobra novica za evropsko unijo


oz. ne bojim se dobesedno, po eni strani čutim olajšanje
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

jype ::

Seveda je dobra novica, za spremembo se morda ne bomo več delali, da smo pri zadolževanju kaj drugačni od američanov. Evro bo padal, standard se bo dvignil, bogati bomo imeli malce manj, revni pa malce več.

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Matako ::

Zanimivo, da so Marseille, Provansa in podobni konci dokaj pro-Sarko! Ker francoski mit je bil vedno "Le Midi rouge" (rdeči jug). Kao, dol so komiji in lenuhi. Izgleda, da so novi arabci malo premešali štrene starim. :D
/\/\.K.
««
«
1 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno podhranjeni spregovorijo - DURS (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
541111284 (94746) darkolord
»

okupirajmo davčne oaze (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10615542 (13513) monster-x
»

Jakab Andor: This is why I don't give you a job (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16936661 (32549) BlueRunner
»

Delitev dela dobička odslej obvezna (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55364328 (55707) TESKAn

Več podobnih tem