» »

Končno podhranjeni spregovorijo - DURS

Končno podhranjeni spregovorijo - DURS

««
8 / 11
»»

Invictus ::

Saj velja tudi za ostale.

Zdomci nimajo stalnega bivališča v Sloveniji ...

Naučite se brati zakone ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Karaya 52 ::

@Mavrik; Zakaj pa ne? Meni se ne cedijo sline po denarju rojakov, ki so bili prisiljeni na delo v tujini. Nisem upravičen do njihovega dohodka zato ker imamo isti potni list. Hvala bogu da odhajajo, kdo pa bi sicer nahranil njihove družine?

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Karaya 52 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če jim to ni všeč, naj se pa preselijo ...


A se jim upaš to v obraz povedati? Zdaj bodo imeli zborovanje, pa jim lahko to tam v živo poveš, js ti pa megafon priskrbim. Samo da te ne bodo na koncu oni preselili.

In ne mi s sofizmi "do polne obdavčitve". Koji uradniški k**** je polna obdavčitev? Ta država je te ljudi že itak pregnala na delo v tujino in jim lahko reče samo "mea culpa". Lahko jim je hvaležna za denar, ki ga prinašajo v državo in preko DDV polnijo proračun.

To že. Samo koliko pa porabijo državnega poračuna (ki ga polnimo v veliki meri mi, ki nam trgajo davke v Sloveniji) pri uporabi cest, zdravstvenega sistema, subvencije pri vrtcih, šolski sistem, policije, vojske..... Le-te uporabljajo kot vsi, plačajo pa samo DDV, tako kot brezposelni, ko gre v trgovino.

Res je, kar je povedal Invictus, če dela v Sloveniji Danec ali Avstrijec, plača razliko dohodnine doma. Kar je v Sloveniji in Avstriji heba je to, da je standard med našima državama ogromen, oni pa večinoma zaslužijo podpovprečne plače v Avstriji.

Ampak po drugi strani zakaj bi jaz plačeval večji odstotek svojega prihodka kot tisti, ki delajo v Avstriji? Dostop do državnih storitev imava enak, zato tudi plačajva odstotek primeren zaslužku.

V živo pa jim bo to verjetno povedal dobro plačan državni uradnik. Z močno policijsko zaščito seveda. Upam, da ne bodo poslali na sestanek vratarja, ki 5 let pred penzijo dobi malo nad povprečno plačo.:(

Drugače pa tudi meni dohodninsko olajšavo. Za banke mi je itak vseeno, v hebi pa smo zaradi njih (med drugim).>:D

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

Saj velja tudi za ostale.

Zdomci nimajo stalnega bivališča v Sloveniji ...

Naučite se brati zakone ...


Pa res sem narobe prebral :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Karaya 52 ::

arnecan1 je izjavil:

To že. Samo koliko pa porabijo državnega poračuna (ki ga polnimo v veliki meri mi, ki nam trgajo davke v Sloveniji) pri uporabi cest, zdravstvenega sistema, subvencije pri vrtcih, šolski sistem, policije, vojske..... Le-te uporabljajo kot vsi, plačajo pa samo DDV, tako kot brezposelni, ko gre v trgovino.

Res je, kar je povedal Invictus, če dela v Sloveniji Danec ali Avstrijec, plača razliko dohodnine doma. Kar je v Sloveniji in Avstriji heba je to, da je standard med našima državama ogromen, oni pa večinoma zaslužijo podpovprečne plače v Avstriji.

Ampak po drugi strani zakaj bi jaz plačeval večji odstotek svojega prihodka kot tisti, ki delajo v Avstriji? Dostop do državnih storitev imava enak, zato tudi plačajva odstotek primeren zaslužku.

V živo pa jim bo to verjetno povedal dobro plačan državni uradnik. Z močno policijsko zaščito seveda. Upam, da ne bodo poslali na sestanek vratarja, ki 5 let pred penzijo dobi malo nad povprečno plačo.:(

Drugače pa tudi meni dohodninsko olajšavo. Za banke mi je itak vseeno, v hebi pa smo zaradi njih (med drugim).>:D


To je filozofija "plačaj vse davke ali pa zapusti domovino". Evo, zdaj bom pa res šel na to zborovanje in bom z megafonom čakal na vse junake, ki ljudi preko interneta pošiljajo "u filadelfiju". Da vidim, koliko vas bo. Imel bom še kamero za youtube in potrebe slo-techa. Dovolj je parazitske države. Če ne more preživeti s temi prihodki, naj crkne. Vrgli jo bomo na tla in pohodili.

Te javne storitve pa so jim bile vsiljene, ok? Šolanje otrok je afaik vsaj vsaj v enem delu obvezno. Niso si sami izbrali storitev zato te res niso njihov problem. Me pa res zanima, koliko vsega tega plačajo brezposlni... spet neka negativna selekcija na pohodu.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Karaya 52 je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

To že. Samo koliko pa porabijo državnega poračuna (ki ga polnimo v veliki meri mi, ki nam trgajo davke v Sloveniji) pri uporabi cest, zdravstvenega sistema, subvencije pri vrtcih, šolski sistem, policije, vojske..... Le-te uporabljajo kot vsi, plačajo pa samo DDV, tako kot brezposelni, ko gre v trgovino.

Res je, kar je povedal Invictus, če dela v Sloveniji Danec ali Avstrijec, plača razliko dohodnine doma. Kar je v Sloveniji in Avstriji heba je to, da je standard med našima državama ogromen, oni pa večinoma zaslužijo podpovprečne plače v Avstriji.

Ampak po drugi strani zakaj bi jaz plačeval večji odstotek svojega prihodka kot tisti, ki delajo v Avstriji? Dostop do državnih storitev imava enak, zato tudi plačajva odstotek primeren zaslužku.

V živo pa jim bo to verjetno povedal dobro plačan državni uradnik. Z močno policijsko zaščito seveda. Upam, da ne bodo poslali na sestanek vratarja, ki 5 let pred penzijo dobi malo nad povprečno plačo.:(

Drugače pa tudi meni dohodninsko olajšavo. Za banke mi je itak vseeno, v hebi pa smo zaradi njih (med drugim).>:D


To je filozofija "plačaj vse davke ali pa zapusti domovino". Evo, zdaj bom pa res šel na to zborovanje in bom z megafonom čakal na vse junake, ki ljudi preko interneta pošiljajo "u filadelfiju". Da vidim, koliko vas bo. Imel bom še kamero za youtube in potrebe slo-techa.

Te javne storitve pa so jim bile vsiljene, ok? Šolanje otrok je afaik vsaj vsaj v enem delu obvezno. Niso si sami izbrali storitev zato te res niso njihov problem. Me pa res zanima, koliko vsega tega plačajo brezposlni... spet neka negativna selekcija na pohodu.

No, saj tudi midva lahko zapustiva državo. Ampak v Avstriji isto plačaš šolstvo, zdravstvo....


Še enkrat, tudi Avstrijec, ki dela v Sloveniji, doplača razliko dohodnine doma, torej v Avstriji. Na Danskem isto.

A še nisi slišal za probleme Nemcev in Švicarjev? Nekaj podobnega, ne čisto. Denar v glavnem.

Je pa res nekaj, jaz jim tega ne bom povedal. Še manj pa koga naganjal iz domovine. Ampak kdor noče plačati davkov v Sloveniji (zaradi bilo kakšnih razlogov, ker so preveliki npr.), se lahko temu izogne samo tako, da gre v tujino. Edini problem je, da tudi v tujini plačaš davke. Če si v dobri državi, za njih pač dobiš več in boljše storitve kot pri nas. Davkov pa se ne rešiš!!!

Za kaj takega moraš oditi v Zimbabve, tam ne plačaš nič davkov. Ampak zato, ker tudi nič nimaš, še za jest ne prav.;((

Karaya 52 ::

Saj ti ljudje plačajo DDV pa še marsikaj ko družini kupujejo hrano in obleko. Samo nekateri imajo fiksno idejo, da so upravičeni do dela dohodka teh ljudi. Zakaj? Zato ker so si nekateri izmislili javne servise in jih naredili obvezne in zdaj penijo, če kdo ne prispeva k njihovi super duper javni storitvi. Če želite imeti vse te javne servise, si jih pač sami plačujte ali pa jih naredite poljubne. Preden bomo koga poslali "u filadelfiju" bomo državo z javnimi storitvami vrgli na cesto in pohodli kot star kondom.

Okapi ::

Samo nekateri imajo fiksno idejo, da so upravičeni do dela dohodka teh ljudi.
V čem se "ti ljudje" ločijo od vseh ostalih, da bi moral zanje veljati poseben režim?

O.

Fritz ::

Karaya 52 je izjavil:

Preden bomo koga poslali "u filadelfiju" bomo državo z javnimi storitvami vrgli na cesto in pohodli kot star kondom.

Daj naredi že kaj, ne sam jokcat...

In mimogrede, tvoj veliki vzor ZDA so, kot država, primer tega kako pobirati davke in skupen denar metati v jamo, ki se ji reče 'banke'. To ne pomeni, da so naši bančno-politično-gospodarski lopovi lepši temveč le to, da nabijaš z nekim neolib anarhizmom, ki nima ne repa ne glave, ker imaš napačne predstave o zadevah. Ravno neolib prakse in prevlada kapitala (ali pajdaških navez) povzročajo korupcijo, slabitev regulacije in nadzora ter potrebo po 'reševanju' zaplozanega finančnega sektorja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jernejl ::

Invictus je izjavil:

Meni se zdi pravilno da Slovenci na delu v Avstriji v Sloveniji plačajo davke. Saj koristijo tudi ugodnosti slovenske države.

Saj jih plačujejo. Poleg razlike dohodnine (kjer so do sedaj imeli sicer še posebno olajšavo) tudi DDV. Za nekatere druge ugodnosti pa prav tako plačujejo prispevke (npr. ne morejo brezplačno koristiti slovenskega zdravstva, plačujejo vrtce, cestnine ob registraciji vozil za uporabo cest ipd.).
Torej, davke in prispevke v Sloveniji plačujejo, v ugodnejšem položaju so samo zaradi posebne olajšave za migrante. Sicer tudi ugodnosti slovenske države koristijo nekaj manj, če polovico življenja preživijo v tuji državi (nekateri se vozijo domov vsak dan, drugi se vračajo ob vikendih, tretji še redkeje).

Po drugi strani pa obstajajo skupine ljudi, ki delujejo v Sloveniji in so oproščene plačevanja določenih davkov in prispevkov (npr. verske organizacije za opravljanje svojih storitev, izvzeti so veteranski dodatki ipd.). Prav tako obstajajo ljudje, ki delajo v tujini in so s posebnim členom v zakonu o dohodnini izvzeti iz obdavčitve (funkcionarji in uradniki v institucijah EU) - ZDOH 34. člen:
...se dohodnine NE plačuje od dohodka iz zaposlitve, ki ga prejme rezident kot uslužbenec v institucijah Evropskih skupnosti, Evropski centralni banki, Evropski investicijski banki ali Evropskem investicijskem skladu...



Še enkrat, tudi Avstrijec, ki dela v Sloveniji, doplača razliko dohodnine doma, torej v Avstriji. Na Danskem isto.

Slovenska težava je v tem, da je pri nas dohodnina večinoma višja kot v tujini in ljudem tako grozi doplačilo v višini (nekaj) tisoč eur letno, odvisno od dohodka. V Sloveniji se napoveduje nepremičninski davek, ki bo ljudi dodatno obremenil za nekaj deset eur letno, pa se napovedujejo protesti; pri migrantih pa gre za nekaj desetkrat višje davke.
Med migranti se bo malokdo s tem sprijaznil - ko bodo odšli, pa bo naša država prikrajšana še za tisti denar, ki ga dandanes prinašajo iz tujine in ga potrošijo tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Mavrik ::

Obenem pa tudi ne bo plačevala tisočakov za šolanje otrok ter zdravljenje te populacije, kar je oboje precej drago. Kljub vsesplošnemu prepričanju se večina tega denarja pač ne zmeče v koš.

Tole je spet prikaz te grozne Slovenske navade, kjer si zmišljujemo izjeme, namesto da bi reševali osnovni problem. Problem visokih davkov tu rešujemo tako, da vedno znova iščemo majhne skupinice ljudi, ki pa jim le-teh ni treba plačevati (študenti, delavci v Avstriji, še kdo...). V bistvu ni čudno da je potem potrebno na tistih par posameznikov, ki še ostajajo, prelagati vedno večje davčno breme da pokrivajo za vse skupinice, ki mislijo da so nekaj posebnega.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

jernejl ::

Obenem pa tudi ne bo plačevala tisočakov za šolanje otrok ter zdravljenje te populacije, kar je oboje precej drago. Kljub vsesplošnemu prepričanju se večina tega denarja pač ne zmeče v koš.

Šolstvo se financira iz integralnega proračuna, tja pa denar prihaja (med drugim) tudi zaradi plačevanja DDV-ja. Torej migranti trenutno sofinancirajo šolstvo v Sloveniji - če jih bo država pregnala v tujino, pa tega več ne bodo počeli.
Podobno, kot se dogaja z vse več mladimi, ki se pri nas izšolajo in nato s trebuhom za kruhom odidejo (se izselijo) v tujino. Šolski sistem v Sloveniji so izkoristili, od njihovih prihodkov pa ta država ne bo dobila ničesar.

jype ::

Meni je pa všeč, da bi arnecan1 raje nazaj totalitarno državo, kot da bi njegov sosed še naprej plačeval manj davkov, kot jih on sam.

Brez skrbi, ta izbira je umetna - ni se treba odločati med tako obscenimi možnostmi kot je popolna anarhija in popoln nadzor.

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

Samo nekateri imajo fiksno idejo, da so upravičeni do dela dohodka teh ljudi.
V čem se "ti ljudje" ločijo od vseh ostalih, da bi moral zanje veljati poseben režim?

O.


Kot prvo, bi se jim morala Republika Sloveniji opravičiti, da sploh morajo iskati delo v tujini. Drugič, ker Republika Slovenija ni naredila nič, da bi lahko delali doma, nima zdaj nobene pravice parazitirati teh ljudi. Ti ljudje so na svoji zemlji že dlje časa kot Republika Slovenija. Teh ljudi ni potrebno nikamor pošiljati. Če Država več ne funkcionira in jo je potrebno zabrisati v smeti kot strgane gate, neprizadeto.

Fritz je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Preden bomo koga poslali "u filadelfiju" bomo državo z javnimi storitvami vrgli na cesto in pohodli kot star kondom.

Daj naredi že kaj, ne sam jokcat...

In mimogrede, tvoj veliki vzor ZDA so, kot država, primer tega kako pobirati davke in skupen denar metati v jamo, ki se ji reče 'banke'. To ne pomeni, da so naši bančno-politično-gospodarski lopovi lepši temveč le to, da nabijaš z nekim neolib anarhizmom, ki nima ne repa ne glave, ker imaš napačne predstave o zadevah. Ravno neolib prakse in prevlada kapitala (ali pajdaških navez) povzročajo korupcijo, slabitev regulacije in nadzora ter potrebo po 'reševanju' zaplozanega finančnega sektorja.


Mislim, da si izgubil privilegij te kritike, ko je tvoja vlada v eni noči sprejela odločitev o milijardnem poroštvu za dve bančici in bo zdaj obdavčila barake babic, ki imajo 200€ penzije. Seveda si čisto tiho in raje naprej goniš vojno proti sovražiku (neoliberalizem), ki si ga priredil po podobi, ki ti ustreza, čeprav ti je bilo že velikokrat povedano, da je ta podoba izmišljena in nima veze z realnostjo. Jo pa vedno znova in znova preberem v Mladini in sorodnih medijih. V tem si podoben janičarju, ki ga oropajo lastne identitete, resnice, da lahko kasneje brez slabe vesti opleni svojo rodno vas. Fokus na nek abstrakten neoliberalizem za Atlantikom, ki ga Slovenija videla ni, ker so neoliberalci že pred časom zapustili državo, od Mrkaiča do Štiha. Medtem ko te doma tovarišija, ki jo voliš, ropa skozi državne banke. Omenjeni medij, ki že leta goni isto bitko proti abstraktnemu neoliberalizmu, državno lastništvo bank prodajajo kot zlato. Tudi epic fail in epic epic fail slovenskega državnega bančništva ne bo dovolj za konec religije v državo, tako kot janičar ne bo prepoznal v osebi, ki jo bo pokončal, svoje matere. Primerjava je plastična in pretirana. Ampak političnega/ideolškega ni nič več v tej debati. Je samo še stvar psihe posameznika in njegove samoprevare.

Okapi ::

Kot prvo, bi se jim morala Republika Sloveniji opravičiti, da sploh morajo iskati delo v tujini
V čem točno je iskanje dela v tujini drugačno od iskanja dela v domovini. Že spet ti ven šprica socializem, ker si očitno prepričan, da je dolžnost države vsakomur preskrbeti službo (seveda za nedoločen čas, dobro plačano in v občini, kjer stanuje, ne kar katerokoli).;((

O.

Invictus ::

Ne, Okapi, Slovenija bi morala vsakemu priskrbeti plačo.

Zakaj bi moral še hodit v službo ...

Pa seveda obstaja nekje še zapisana dolžnost države da vsakomur zagotovi lastno nepremičnino, dober avto, 3 mesece dopusta in lasten vikend.

Karaya naj pa že spizdi iz Slovenije da bo malo okusil kruti realni svet ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

jernejl je izjavil:


Šolstvo se financira iz integralnega proračuna, tja pa denar prihaja (med drugim) tudi zaradi plačevanja DDV-ja. Torej migranti trenutno sofinancirajo šolstvo v Sloveniji - če jih bo država pregnala v tujino, pa tega več ne bodo počeli.
Podobno, kot se dogaja z vse več mladimi, ki se pri nas izšolajo in nato s trebuhom za kruhom odidejo (se izselijo) v tujino. Šolski sistem v Sloveniji so izkoristili, od njihovih prihodkov pa ta država ne bo dobila ničesar.


In v ta integralni proračun migranti prispevajo bistveno manj kot pa tisti, ki delajo v Sloveniji, čeprav koristijo iste servise. Kot sem že rekel, SPET smo meli neko majhno skupinico, ki jim ni bilo treba prispevati isto v proračun kot vsem ostalim ob istih pravicah do porabe proračuna.

Potem se ti pa cela država sprevrže v to, da ljudje tekmujejo v katero izmed majhnih skupinic se bodo dali, da se bodo izognili davkom, kljub temu da je vse skupaj zero-sum game. Samo zato ker si se ti zapeljal čez mejo da si dobil denar, namesto da bi ti ga nakazali s tiste strani v Slovenijo se pač cena CAT skenerja ali plača profesorja ne spremeni. Samo na drugega Slovenca si preložil da ti to plača.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

arnecan1 ::

Sicer se strinjam, da smo pri bankah in gospodarstvu popolnoma zafurali in da bi jih par moralo sedeti vsaj 8 let ali več. Kaj naj rečem, volite po pameti. Ali pa na ceste. Kot v Mariboru seveda, tiste ljubljanske predstave pozabite.

Ampak vsi, ki živimo in delamo v Sloveniji, plačujemo davke. Zato ker uporabljmao ceste, šolstvo, policijo, zdravstvi. itd. Tudi tisti, ki delaji v tujini in živijo doma, uporabljajo iste stvari kot jaz. Obijni uporabljamo omenjene stvari, kot jih pač uporabljamo. En ima 3 otroke v šoli, drugi 1. Nekdo letno prevozi 20.000 km, drugi samo 4.000. Nekdo gre k zdravniku 5x na leto, drugi niti enkrat. Oba plačujeva DDV. Eden plača državi letno 4,000 €, drugi 8.000 € DDV-ja. DDV plačuje tudi brezposelni, ki dobi socialno in gre v trgovino. Celo Romi ga včasih plačajo. Podoben sistem je tudi na Švedskem.

Ampak samo plačevanje DDV-ja ni dovolj, če si hkrati tudi zaposlen. Tako mislijo in imajo nastavljeno tudi v Avstriji in na Švedskem. Tam tisti, ki je zaposlen v tujini, živi pa v domovini, plačuje razliko dohodnine. Njim se zdi pošteno, nam pa ne. Samo da je pač v Sloveniji dosti ljudi zaposlenih v Avstriji, razlika v standardu pa je velika in je potrebno kar dosti doplačati razliko dohodnine. Še enkrat, v tujini to ni vprašanje. Pravzaprav je, mislim da med Nemčijo in Švico. Podoben primer. Kdor ima voljo, naj se malo pozanima na netu in o tem kaj napiše.

Vsekakor se tistemu, ki plača davek, to zdi nepravično. Pravzaprav je tudi meni nepravično, da plačujem toliko za zdravstvo, uporabljam ga pa praktično ne. In da z mojim denarjenm sanirajo banke in tajkune. Ja, zelo sem vesel. Ampak ta trenutek je sistem tako nastavljen, in če jaz plačujem svoje obveznosti, naj tudi tisti, ki delajo v tujini. Vsak pa se lahko preseli v tujino. Tudi jaz.

Ker če hoče kdo okusiti totalitarizem na davčnem področju, naj gre v Švico, Švedsko, Anglijo, Nemčijo, itd. Slovenija je trenutno davčna oaza za barabine.
http://livingforum.wordpress.com/2013/1...
http://www.aftonbladet.se/nyheter/artic...
http://www.thelocal.se/47618/20130429/
http://www.thelocal.se/47114/20130403/
http://www.thelocal.se/39748/20120319/
http://www.thelocal.se/39748/20120319/
http://www.thelocal.se/46710/20130313/
http://www.thelocal.se/46000/20130204/
http://www.thelocal.se/47478/20130422/
http://www.europeancollectors.org/debt-...

Pa še par citatov iz enega bloga:
"QUOTE (jack sprat @ 16.Oct.2010, 02:13 PM) *
They are right evil barstewards. angry.gif . Make the UK debt collectors look like Sunday school teachers by comparison.


I got to watch Kronofogen raid a house last year. I had a good birds eye view from my balconey.

They are merciless.

They left a kettle and the kitchen. Every other piece of furniture in the house went apart from a bed. They even took clothes, which had designer labels.

I noticed none of there neighbours came out to even give them emotional support.

The last time I saw a debt collector try to remove someone from there property in Ireland (a farm) it turned into a riot and the debt collectors got nothing. Swedish society is very different."

"However if you don't pay it very soon, Kronofogen will come knocking. They are not like the UK system. They will literally take the shirt of your back and approach your employer as well for all details of your employment, so everyone will know.

Pay it now or shoot yourself in both feet with kronofogen."

Torej, če kdo misli da je Švedska zaradi parad ponosa in zaporov, ki izgledajo kot letovišča in nizkih kazni za kriminal, tako poustljiva tudi, ko se gre za davke, se grdo moti. Edino kar je, tam imajo boljši standard in jim po plačilu davkov še nekaj ostane za življenje.>:D

Invictus ::

Mislim da se ne bom preselil na Švedsko ;((.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jernejl ::

Ampak vsi, ki živimo in delamo v Sloveniji, plačujemo davke. Zato ker uporabljmao ceste, šolstvo, policijo, zdravstvi. itd. Tudi tisti, ki delaji v tujini in živijo doma, uporabljajo iste stvari kot jaz.

Uporabljajo iste stvari kot ti, ampak ne vse v Sloveniji in ne vse v enaki meri kot ti. Tisti, ki denimo delajo v tujini in se vračajo domov samo med vikendi, uporabljajo te storitve precej manj kot ti. Nekaterih pa celo ne morejo koristiti (npr. storitve JS glede zaposlitve, bivanja, sociale, brezposelnosti, zdravstva, upokojevanja...) oziroma zanje plačujejo (npr. zdravstvo, cestnina ob registraciji, vinjete ipd.).

Ampak ta trenutek je sistem tako nastavljen, in če jaz plačujem svoje obveznosti, naj tudi tisti, ki delajo v tujini.

Saj jih plačujejo. Plačujejo DDV in razliko v dohodnini (a imajo posebno olajšavo... kot npr. študentje).
Za razliko od teh, ki vam (nam) država nudi pogoje za življenje in za delo (ustvarjanje možnosti za delo je člen ustave RS), pri migrantih večinoma ni tako. Veliko jih je iz prekmurja/pomurja, kjer je gospodarsko stanje še precej slabše od državnega povprečja. Večinoma ti ljudje niso šli delat v tujino zato, da bi plačevali manj davkov se imeli "bolj fino", ampak zato, ker zanje ni bilo druge možnosti.
Pogoje za življenje jim nudi Slovenija (in tukaj plačujejo DDV), pogoje za delo pa Avstrija (in tam plačujejo davek od dohodka).

Ti ljudje imajo v primerjavi z nami, ki delamo v Sloveniji, tudi dodatne stroške, ki jih vsi spregledate. Večina jih ima - poleg slovenskega - bivališče v tujini in zanj plačujejo najemnino, stroške (tudi če tam v resnici ne živijo in se vsak dan vozijo domov - zaradi birokracije oziroma zahtev delodajalcev). Stroški bivanja, prehrane in storitev v tujini so v povprečju višji kot pri nas (del življenja namreč preživijo v tujini). Pogoji upokojevanja so strožji kot pri nas. Upokojijo se kasneje, pokojninski prispevki so zato nižji (neobdavčen del dohodka je manjši kot pri nas, večji del pa zapade pod dohodnino).

Situacija je zato kompleksnejša, kot jo ti predstavljaš.
Tebi, ki imaš v Sloveniji ustvarjene pogoje za življenje in za delo ter tukaj koristiš vse javne storitve, se pa seveda zdi pošteno, da migranti plačajo davek po enaki lestvici kot ti. Brez kakršnekoli posebne olajšave zaradi zgoraj omenjenih razlogov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

jype ::

arnecan1> Pa še par citatov iz enega bloga:

Kako simptomatično, da klen Slovenec uživa v nesreči drugega, hkrati pa še ne razume, kaj se je sploh zgodilo. Izvršba, davčna utaja in zaporna kazen so različni pojmi in če bi že to razumel, bi prišli precej daleč.

Jaz se s Švedsko (ali pa katerokoli drugo STASIjevsko) davčno mašinerijo ne strinjam. To ne pomeni, da ne cenim Švedske za vse tisto, kar dela pravilno in dobro, to samo pomeni, da nasprotujem fašistoidnim zakonom. Če se Švedski uspe izogniti zlorabam takšnih institutov - super, ampak to po moje ni niti približno dovolj dobro zagotovilo, da bi se mi to zdelo pametno uvesti kjerkoli drugje. Raje naj še na Švedskem prenehajo z obscenim nadzorom.

Takoj, ko mora človek kakršenkoli nadzor upravičit z "saj mi ni treba ničesar skrivat" je že nekaj hudo narobe.

PaX_MaN ::

Ti ljudje imajo v primerjavi z nami, ki delamo v Sloveniji, tudi dodatne stroške, ki jih vsi spregledate. Večina jih ima - poleg slovenskega - bivališče v tujini in zanj plačujejo najemnino, stroške (tudi če tam v resnici ne živijo in se vsak dan vozijo domov - zaradi birokracije oziroma zahtev delodajalcev). Stroški bivanja, prehrane in storitev v tujini so v povprečju višji kot pri nas (del življenja namreč preživijo v tujini). Pogoji upokojevanja so strožji kot pri nas. Upokojijo se kasneje, pokojninski prispevki so zato nižji (neobdavčen del dohodka je manjši kot pri nas, večji del pa zapade pod dohodnino).

Ti ljudje majo v primerjavi z nami tudi višjo - evropsko - plačo. Tkoda neko jamranje kako je nefer da nimajo posebne olajšave ni lih na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

St235 ::

In višje evropske stroške za bivanje, hrano, prevoz itd... Ravno tako se težava pojavi pri plačevanju socialnih in zdravstvenih prispevkov in tako dalje.

S tem ukrepom je država v bistvu po prstih vsekala predvsem tiste, ki se dnevno vozijo na delo čez mejo. Tisti, ki so se vozili enkrat na teden, bodo sedaj pač odlavili stalno prebivališče in davčno rezidentsvo pa se bo Slovenija spet samo pod nosom obrisala za dodaten priliv.

jernejl ::

Ti ljudje majo v primerjavi z nami tudi višjo - evropsko - plačo. Tkoda neko jamranje kako je nefer da nimajo posebne olajšave ni lih na mestu.

Višje - evropske - plače, ob višjih - evropskih - stroških. Ki jih ne vidite in ne priznavate.

In v določenih (sicer zelo redkih primerih), ko je plačilo davka v tujini višje, kakor bi bilo v Sloveniji, pa niso upravičeni do povrnjene razlike - tudi ni glasu o tem, kako je to "nefer".

Pa takrat, ko se slovenski delavec lahko upokoji, migrant pa mora še dve leti delati - tudi ni več slišati ničesar o tem, kako je to "nefer".
Vse, kar vidite, je višji znesek na plačilnem listu. Ostalo pa pometemo pod preprogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

krneki0001 ::

Seveda, naj jim vse krave crknejo! :))

A še niste dojel, da večina pri nas pozna samo pravice in jih zahteva, ko se bi pa o dolžnostih pogovarjal, pa vsi tiho in s sklonjeno glavo odhitijo mimo. Ampak če sosed nastrada, takrat je pa to fino. Foušija je tako velika, da verjet ne moreš. Samo da gre sosedu slabše kot tebi, pa je vse v redu. Tut če moram pol bajte prodat, samo, da bo sosed moral celo.

Če bi zavist gorela, bi bila Slovenija pekel. In to hudo hudo vroč pekel.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

jernejl je izjavil:


Višje - evropske - plače, ob višjih - evropskih - stroških. Ki jih ne vidite in ne priznavate.

To je samo fama da ima Evropa višje stroške. Ki nam jo prodajajo že 20 let ...

Tisti, ki pač delajo v tujini in živijo v Sloveniji, se pač morajo zavedati da so taka pravila igre. Kot sem rekel, če nočejo plačevati davkov v Sloveniji, se morajo izseliti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PaX_MaN ::

jernejl je izjavil:

Ti ljudje majo v primerjavi z nami tudi višjo - evropsko - plačo. Tkoda neko jamranje kako je nefer da nimajo posebne olajšave ni lih na mestu.

Višje - evropske - plače, ob višjih - evropskih - stroških. Ki jih ne vidite in ne priznavate.

Torej, če mam jaz za stanovanje v Sloveniji stroškov 100kEUR/mesec, plačo pa povprečno, bi morala država narest "posebno olajšavo za tiste ki ne znajo kurit po pameti"?

jernejl je izjavil:

In v določenih (sicer zelo redkih primerih), ko je plačilo davka v tujini višje, kakor bi bilo v Sloveniji, pa niso upravičeni do povrnjene razlike - tudi ni glasu o tem, kako je to "nefer".

Zakaj bi plačilo davka v tujini kakorkoli tangiralo slovenijo?

jernejl je izjavil:

Pa takrat, ko se slovenski delavec lahko upokoji, migrant pa mora še dve leti delati - tudi ni več slišati ničesar o tem, kako je to "nefer".

Sej to je fer.

jernejl je izjavil:

Vse, kar vidite, je višji znesek na plačilnem listu. Ostalo pa pometemo pod preprogo.

To, da ma po osebni odločitvi višje stroške za življenje, ki neposredno niso posledica kapric zakonodajalca - razen prispevkov za pokojnino, ki si jih omenil - ni argument za uvedbo olajšave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Fritz ::

Karaya 52 je izjavil:


Mislim, da si izgubil privilegij te kritike, ko je tvoja vlada v eni noči sprejela odločitev o milijardnem poroštvu za dve bančici in bo zdaj obdavčila barake babic, ki imajo 200€ penzije. Seveda si čisto tiho in raje naprej goniš vojno proti sovražiku (neoliberalizem), ki si ga priredil po podobi, ki ti ustreza, čeprav ti je bilo že velikokrat povedano, da je ta podoba izmišljena in nima veze z realnostjo. Jo pa vedno znova in znova preberem v Mladini in sorodnih medijih. V tem si podoben janičarju, ki ga oropajo lastne identitete, resnice, da lahko kasneje brez slabe vesti opleni svojo rodno vas. Fokus na nek abstrakten neoliberalizem za Atlantikom, ki ga Slovenija videla ni, ker so neoliberalci že pred časom zapustili državo, od Mrkaiča do Štiha. Medtem ko te doma tovarišija, ki jo voliš, ropa skozi državne banke. Omenjeni medij, ki že leta goni isto bitko proti abstraktnemu neoliberalizmu, državno lastništvo bank prodajajo kot zlato. Tudi epic fail in epic epic fail slovenskega državnega bančništva ne bo dovolj za konec religije v državo, tako kot janičar ne bo prepoznal v osebi, ki jo bo pokončal, svoje matere. Primerjava je plastična in pretirana. Ampak političnega/ideolškega ni nič več v tej debati. Je samo še stvar psihe posameznika in njegove samoprevare.

Ta Vlada je tvoja in moja Vlada. Nisem pa volil zanjo in tudi protestirat nisem šel, zato, da bi PS prevzela vodenje koalicije na oblasti temveč proti korumpiranemu in nesramnemu predsedniku Vlade in tedaj vladajoče stranke kakor tudi proti plenjenju države s strani političnih elit in pajdašev. Glede na to, da že v štartu lažeš in nabijaš, je nadaljevanje sestavka v istem slogu popolnoma pričakovan. Ubogo vse skupaj...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Karaya 52 ::

Invictus je izjavil:

Karaya naj pa že spizdi iz Slovenije da bo malo okusil kruti realni svet ...


To mi lahko poveš v obraz, izberi si dan in kraj.

Okapi ::

Zakaj bi se hotel kdo s tabo pogovarjati v živo? Že na forumu je težko.>:D

O.

arnecan1 ::

Ne trdim, da je pravično. Vesel sem zanje, da imajo dobro službo. Vse to kar sedaj vi meljete tukaj, so predebatirali že v Nemčiji. Tudi tam ljudje hodijo delat v Švico in marsido se je zaradi istih razlogov tja tudi preselil.

Še najmanj sem komu kaj privoščljiv. Ampak še enkrat poudarjam, z ukinitvijo olajšav za dohodnino Slovenija sledi drugim evropskim državam. Nismo si mi tega izmislili. Nisem protestiral, ko so jim par let nazaj olajšavo dopustili, ne bom protestiral sedaj, ko jim (če) bodo olajšavo ukinili.

Amapak vsak bi imel olajšavo. In izgovori, da manj uporabljajo cete in zdravsto, ne držijo. Uporabljajo toliko, kot se po njih vozijo in so bolani. kot tudi jaz. Cestnino in registracijo pa plačam tudi jaz. In ko se reče, da jim država ne nudi služb. Marsikdo je brezposeln, pa mora plačati cestnino. In DDV. Pa ne dobi službe. In po mojem vedenju, se večina migranotv dnevno vozi domov.

V glavnem nekatere stvari resnično niso pravične. Do migrantov, pa tudi do nas. Nikogar ne silim v tujino, ampak vsakdo ima pravico tja oditi, če misli, da mu bo tam bolje. In če bodo migranti od države zopet izsilili olajšavo, jaz sigurno ne bom protestiral. Bo jim pač v žepu ostal kakšen evro več. Ga bodo pa mogoče preko DDV-ja dali državi. Ali pa bo ostal njim.

Samo rad bi še rekel, da je sodišče sledilo evropski praksi in olajšavo odpravilo. Še enkrat. Evropski praksi.

jype ::

arnecan1> z ukinitvijo olajšav za dohodnino Slovenija sledi drugim evropskim državam.

Ja, in ukinitev olajšav je dejansko smiselna. Zapletanje davčne zakonodaje s tisoč in eno olajšavo, izjemo in posebnim primerom, je popolnoma neproduktivno in če moram plačat 20% več samo zato, da vedno vsak ve, kdo pije in kdo plača - z veseljem to storim.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> z ukinitvijo olajšav za dohodnino Slovenija sledi drugim evropskim državam.

Ja, in ukinitev olajšav je dejansko smiselna. Zapletanje davčne zakonodaje s tisoč in eno olajšavo, izjemo in posebnim primerom, je popolnoma neproduktivno in če moram plačat 20% več samo zato, da vedno vsak ve, kdo pije in kdo plača - z veseljem to storim.

In v čem je potem problem, če se ukinejo olajšave? Popolnoma pravično sicer ni, ampak saj tudi jaz plačam zdravstvo kar konkretno, pa zdravnika praktično ne vidim.

St235 ::

Point te olajšave je bil v dveh točkah. Kot prvo to, da se omeji odjavljanje davčnega rezidenstva in kot drugo, da se omeji razlike med obdavčitvami posameznih držav.

v praksi pa se je dejansko postavljalo v privilegiran položaj tiste, ki so delali v tujini. Vprašanje, ki se sedaj pojavi je koliko ljudi bo na račun tega odjavilo davčno rezidentstvo in do kakšne mere bodo dejansko priznavali kot davčno olajšavo dejansko višje stroške, ki jih migranti imajo z prevozom, hrano, nastanitvijo itd.

jype ::

arnecan1> In v čem je potem problem, če se ukinejo olajšave?

A, zdaj vidim - ti dejansko misliš, da ti nasprotujem tudi takrat, kadar imaš prav! Ne, ne, tovariš, ne gre za to.

arnecan1> Popolnoma pravično sicer ni, ampak saj tudi jaz plačam zdravstvo kar konkretno, pa zdravnika praktično ne vidim.

Tako je. Znosna davčna politika je stvar družbenega konsenza, ne pa popolne pravičnosti, ki se je ne da doseči niti v teoriji. V resnici je glavni problem praviloma šele tam, kjer se zbrana sredstva porabljajo na način, ki ni le nepravičen, temveč odkrito kriminalen (kar je dober razlog za pljuvanje po državi, ne pa tudi dober razlog za pljuvanje po davkih - iz davkov se ne financira zgolj tovarišijski kapitalizem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

arnecan1 ::

St235 je izjavil:

In višje evropske stroške za bivanje, hrano, prevoz itd... Ravno tako se težava pojavi pri plačevanju socialnih in zdravstvenih prispevkov in tako dalje.

S tem ukrepom je država v bistvu po prstih vsekala predvsem tiste, ki se dnevno vozijo na delo čez mejo. Tisti, ki so se vozili enkrat na teden, bodo sedaj pač odlavili stalno prebivališče in davčno rezidentsvo pa se bo Slovenija spet samo pod nosom obrisala za dodaten priliv.

Ni tako preprosto. Če se bo država resno lotila tega, bo kar velika verjetnost, da se bodo tisti res moralo odseliti v tujino, ne pa obdržati čevlje še pri ločeni ženi.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

A, zdaj vidim - ti dejansko misliš, da ti nasprotujem tudi takrat, kadar imaš prav! Ne, ne, tovariš, ne gre za to.

Super. Zdaj še samo z karayo prideš skupaj in dan je popoln.;)

jype ::

Karaya je itak baraba, ki povsod vidi samo ugodnosti, odgovornosti pa nima nobene. Navaden strahopeten goljuf, pravzaprav (če bi bil pogumen, bi dejansko kradel, tako pa samo hodi po robu in je na to tudi zelo ponosen). Ni verjetno, da bi odgovorni ljudje prišli z njim skupaj glede česarkoli pomembnega.

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

Zakaj bi se hotel kdo s tabo pogovarjati v živo? Že na forumu je težko.>:D

O.


V živo je še težje. Sploh če je nasproti sogovornik ala "spizdi v tujino". Potem je pa res težko.

poweroff ::

Veš kaj je tvoj problem? Nedorasel si.

Upaš, da bodo mama pa ata pa država rešili tvoje probleme. Pa jih ne bodo. Sam jih boš moral. Ali pa se sprijazniti z njimi.
sudo poweroff

Okapi ::

Kaj si pa ti mislil? Država je tu zato, da ti vse prinese na srebrnem pladnju. Če ti ne, so sigurno komunajzarji krivi.>:D

O.

Karaya 52 ::

poweroff je izjavil:

Veš kaj je tvoj problem? Nedorasel si.

Upaš, da bodo mama pa ata pa država rešili tvoje probleme. Pa jih ne bodo. Sam jih boš moral. Ali pa se sprijazniti z njimi.


Js brez države živim. Ti pa brez države ostaneš brez službe. To je tvoj problem.

jype ::

Karaya 52> Js brez države živim.

Ja zakaj se pa pol tok ukvarjaš z državo?

T-h-o-r ::

Karaya 52 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Samo nekateri imajo fiksno idejo, da so upravičeni do dela dohodka teh ljudi.
V čem se "ti ljudje" ločijo od vseh ostalih, da bi moral zanje veljati poseben režim?


Kot prvo, bi se jim morala Republika Sloveniji opravičiti, da sploh morajo iskati delo v tujini. Drugič, ker Republika Slovenija ni naredila nič, da bi lahko delali doma, nima zdaj nobene pravice parazitirati teh ljudi. Ti ljudje so na svoji zemlji že dlje časa kot Republika Slovenija. Teh ljudi ni potrebno nikamor pošiljati. Če Država več ne funkcionira in jo je potrebno zabrisati v smeti kot strgane gate, neprizadeto.



wat

a karaya, velik sovražnik države, se pritožuje, ker "država ne omogoča"

Karaya 52 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Zakaj bi se hotel kdo s tabo pogovarjati v živo? Že na forumu je težko.>:D

O.


V živo je še težje. Sploh če je nasproti sogovornik ala "spizdi v tujino". Potem je pa res težko.

če pa ti že par let tukaj na forumu pošiljaš ljudi v tujino, čeprav si manjšina
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Okapi ::

Gradbeni sektor je pri nas glavni krivec za krizo. Bili ste pohlepni, zdaj pa požrite, kar ste si skuhali.>:D

O.

Karaya 52 ::

Saj smo plačali. Ljudje so izgubili podjetja, službe... Javni sektor ni ničesar plačal. Viša nam davke in krade prihodnost ampak tudi tu bo počilo.

Okapi ::

Kako ni plačal? Zaradi štale, ki ste jo zakuhali gradbeniki, ima nižje plače.

O.

Invictus ::

Karaya 52 je izjavil:

Saj smo plačali. Ljudje so izgubili podjetja, službe... Javni sektor ni ničesar plačal. Viša nam davke in krade prihodnost ampak tudi tu bo počilo.

To pri odplačilu kreditov, ki ste jih vzeli za prenapihnjene naložbe, bolj malo pomaga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Karaya 52 ::

Pravilno bi bilo, da so zaradi gradbenikov sploh imel višje plače. Gradbeniki so šli, plače so pa ostale iste. Da so plače iste, so dvignili davke in vzeli nove kredite. Država pa tone zaradi njihove pohlepa, ker se ne bodo prilagodili novi realnosti dokler njihovo korito ne bo prazno. Kradejo prihodnost.

St235 ::

zanimivo, pol so bile po tvoje novice o nižanju plač v javni uprave novinarske race?

Zaradi javnega sektorja nihče ne rabi dokapitalizirat bank. Se jih pa dokapitalizira zaradi propadlih gradbenih podjetji in političnih odločitev. Samo krivit za slednje državne uradnike, je enako kot da bi krivil mujota, ki vozi bager za zgrešene gradbene naložbe.
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Preseljevanje in moralne dileme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9911680 (9213) bluefish
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978216420 (86979) kamiKaZaA
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749599 (19735) DOOM_er

Več podobnih tem