» »

Fallout 3 ali Fallout: New Vegas?

Fallout 3 ali Fallout: New Vegas?

Sandi1987 ::

Kateri del naj grem najprej? Ali sta prvi del in drugi del dobra?

PARTyZAN ::

Vsi deli so dobri. Če misliš začeti z novejšimi potem Fallout 3 :).

St235 ::

Fallout 1 in 2 sta malce stareši zadevi in sta v izometričnem tretjeosebnem pogledu. Boji so potezni.

Fallout 3 in Las Vegas sta prvoosebni z močnim povdarkom na FRP elementih ter aktivnim premorom.

Drugače se igre dogajajo v istem okolju, niso pa med sabo povezane tako, da lahko igraš vsako posebej. Meni osebno je bil daleč najboljši del fallout 2, edino grafično je zadeva že kar zastaerla. Od novejših pa definitivno prefereram Las Vegas. Fallout 3 je bilo za moj okus čisto preveč streljanja in premalo pogovarjanja. Las vegas mi je bolj potegnil ravno zaradi RPG komponente, pa tudi štiri dokaj različne konce ima, kar je dodaten plus.

ABX ::

Tako kot je Fallout 2 izboljšana verzija F1, isto velja za F3 NV v primerjavi z F3. Nabavi f3 Nv in vse DLC-je. Ti bo vzelo ogromno časa da jo končaš, sploh če ne hitiš in pogledaš vsako vasico.

Če ti ni dovolj si nabavi potem še F3.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

win64 ::

F3 se nekako sklada z f1,f2, ko začneš avanturo v zaklonišču. Na začetku nimaš energy orožji in potem se ti ščasoma "odpirajo" nova orožja...
F3 NV je po tej plati drugačna, kjer ne začneš v zaklonišču in imaš veliko orožji že na začetku danih.

XsenO ::

Dogajalno, lokacijsko in igralnostno je NV daleč bližji F1 in F2
1 + 1 = 1

St235 ::

V F3 dobiš energetska orožja cc 10 sekund po tistem, ko prideš iz vaulta.

Do boljših orožji pa se moraš v vsakem primeru prebit skozi igranje.

yayo ::

Fallout 3 bi jaz rekel, ker, če ti bo všeč boš potem igral tudi NV. Pri FO3 imaš od samega začetka solidno zgodbo, pa mestece Megaton ti priraste k srcu kot nekakšen dom, v NV je eno samo pohajanje od lokacije do lokacije, bolj malo je zanimivih likov in občutka, da si v "zgodbi". Meni je NV dopizdil po 40+ urah medtem, ko sem FO3 igral okoli 80 ur in ga tudi končal.

Sandi1987 ::

yayo je izjavil:

Fallout 3 bi jaz rekel, ker, če ti bo všeč boš potem igral tudi NV. Pri FO3 imaš od samega začetka solidno zgodbo, pa mestece Megaton ti priraste k srcu kot nekakšen dom, v NV je eno samo pohajanje od lokacije do lokacije, bolj malo je zanimivih likov in občutka, da si v "zgodbi". Meni je NV dopizdil po 40+ urah medtem, ko sem FO3 igral okoli 80 ur in ga tudi končal.


80 ur?

Ali si tudi vse stranske misije dokončal ali samo glavne?

yayo ::

Je že precej časa preteklo ampak ponavadi sem razumni kompletist, v smislu, da naredim VSE misije, razen če so take, da ti jajca odpadejo od dolgcajata (kar se mi sedaj dogaja z Red Dead Redemption). In verjetno se mi je zareklo, mislim, da je bilo okoli 95 ur, naredil sem v bistvu prav vse queste.

JC Denton ::

Jaz sem imel tam okrog 90 ur igralnega časa v NV, pa sem izpustip en DLC (Sierra Madre ali kaj je že bil), pa tudi z side questi se nisem pretirano ukvarjal.

DeFacto21 ::

Probal NV in je zelo dolgočasna, igranje je "leseno", skratka igral pol ure in se naveličal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: def0r ()

win64 ::

Se posipam s pepelom, sem se sedaj spomnil: v f2 ne začneš v zaklonišču, ampak si že od začetka "zunaj".
Zdaj sem začel NV igrat pa se strinjam, da je dosti manj zanimiva od f3. Nekako si v F3 imel veliko strnjenih naselij z veliko detajlov, v NV kar sem do zdaj odkril je samo puščava in nekaj stavb. Lahko da še pridem do večjih mest.

ABX ::

Meni pa ta puščava dosti bolj ustreza, nekako me spominja na uni pravi Fallout.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Sandi1987 ::

Mine's about 50hours with 3 DLC finished, main quest finished, all Bobbleheads, and 152 locations discovered. And to me, 50hours is a TON of playtime.

http://www.overclock.net/t/714276/total...

yayo ::

yup, če igraš z odprtim walkthrough-om na drugem monitorju potem ga verjetno lahko tudi končaš v petdesetih urah :))

todman74 ::

yayo je izjavil:

Fallout 3 bi jaz rekel, ker, če ti bo všeč boš potem igral tudi NV. Pri FO3 imaš od samega začetka solidno zgodbo, pa mestece Megaton ti priraste k srcu kot nekakšen dom, v NV je eno samo pohajanje od lokacije do lokacije, bolj malo je zanimivih likov in občutka, da si v "zgodbi". Meni je NV dopizdil po 40+ urah medtem, ko sem FO3 igral okoli 80 ur in ga tudi končal.


Se strinjam.....dodal bi še, da pri NV sploh nimaš več občutka, da gre za postapokaliptičen svet, mal preveč rožic raste naokol (sicer res z namenom, ampak vseeno) in preveč folka se okol sprehaja.

PARTyZAN ::

Ravno zaradi tega pa je meni 3 malenkost boljši od NV. Vzdušje oz. post apoc. atmosfera je v FO3 super.

todman74 ::

PARTyZAN je izjavil:

Ravno zaradi tega pa je meni 3 malenkost boljši od NV. Vzdušje oz. post apoc. atmosfera je v FO3 super.


Da ne bo pomote, glih to sem hotel "povedat".

BigWhale ::

Zgodba in karakterji so meni osebno boljsi v New Vegas. Sicer sem pa mnenja, da je dobro prej igrati Fallout 3. Dobis mal vec background zgodbe o svetu.

Mavrik ::

win64 je izjavil:

Se posipam s pepelom, sem se sedaj spomnil: v f2 ne začneš v zaklonišču, ampak si že od začetka "zunaj".
Zdaj sem začel NV igrat pa se strinjam, da je dosti manj zanimiva od f3. Nekako si v F3 imel veliko strnjenih naselij z veliko detajlov, v NV kar sem do zdaj odkril je samo puščava in nekaj stavb. Lahko da še pridem do večjih mest.


Ja, največji problem NV je, da ima zelo počasen začetek in se resno začnejo stvari dogajati komaj ko prideš v Strip.

Drugače pa je odgovor na dilemo: oboje. NV ma nekoliko boljšo zgodbo, Fallout 3 pa je večja igra z veliko več ozadja. V vsakem primeru sta oba vredna preigravanja.
The truth is rarely pure and never simple.

logit ::

Glas za Fallout 3. NV daje preveč poudarka tvojim odločitvam, pa po koncu glavne misije je igre konec in ne moreš več v pokrajino.

Zmajc ::

Zakaj bi izbiral če lahko preigraš oboje. Meni osebno je malce boljši NV ampak to bolj zaradi tega ker so ga naredili pri Obsidian in je bližje Fallout 1/2.

Fallout 1 in 2 sta itak legendi ampak moraš se zavedat da sta nastali pred več kot 15. leti, boj je izometričen in potezen. Resolucija pa je za današnje razmere zelo nizka. Jaz osebno sem ju preigral več kot 10 krat hah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

St235 ::

logit je izjavil:

Glas za Fallout 3. NV daje preveč poudarka tvojim odločitvam, pa po koncu glavne misije je igre konec in ne moreš več v pokrajino.


Glih to,da se zgodba oblikuje okoli tvojih odločitev je tisto kar dela NV boljšo od F3. Je pa njuno da narediš kar rpecej savegamov, če hočeš sprobat različne odločitve. NV se zame res zaživi v Stripu predvsem pa mi je blo všeč ker je velika večina stvari rešljiva praktično brez uporabe orožja. V f3 je za moje pojme čisto preveč podudarka na streljanju. Številne druge veščine pa so sekundarne. V NV meni osebno vse poseka odprava ghoulov v obljubljeno deželo kjer srečaš Chrisa, ki si domišlja da je Ghoul.

gendale ::

a je v new vegas tud kaka podobna fora kot tisto mesto otrok v trojki, ki se jih ne da pobit?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

todman74 ::

St235 je izjavil:

logit je izjavil:

Glas za Fallout 3. NV daje preveč poudarka tvojim odločitvam, pa po koncu glavne misije je igre konec in ne moreš več v pokrajino.


Glih to,da se zgodba oblikuje okoli tvojih odločitev je tisto kar dela NV boljšo od F3. Je pa njuno da narediš kar rpecej savegamov, če hočeš sprobat različne odločitve. NV se zame res zaživi v Stripu predvsem pa mi je blo všeč ker je velika večina stvari rešljiva praktično brez uporabe orožja. V f3 je za moje pojme čisto preveč podudarka na streljanju. Številne druge veščine pa so sekundarne. V NV meni osebno vse poseka odprava ghoulov v obljubljeno deželo kjer srečaš Chrisa, ki si domišlja da je Ghoul.


Naštel si ene par stvari, ki naj bi bile v NV boljše.......ampak zaradi tega so žrtvovali tisto kar je bilo v F3 daleč najboljše....atmosfero.Ta je v "trojki" tista prava....požgana drevesa, divja plemena, mutanti....v glavnem totalen kaos, medtem ko "Vegas" deluje bolj kot svet, ki ga je prizadela manjša "jedrska nesreča"....kot Černobil npr.

+2 DLCja za F3 sta bila zelo dobra, medtem ko Vegas nima niti enega, ki bi bil kaj vreden. New Vegas je zame korak nazaj, na žalost.

BigWhale ::

Heh, saj ravno to je bistveno. Wasteland je bil pac wasteland. Vegas strip in ostalo se pac malo hitreje pobira. Ce si pozoren potem zves marsikaj o dogajanju.

St235 ::

Točno to, New Vegas je beacon of hope, oblikovanje nove družbe, korak naprej od jederske katastrofe. To še posebej očitno na koncu, ko pravzaprav odločaš o tem v katero smer bo šel razvoj. Oziroma kdo bo imel kontrolo nad Stripom, ki je na račun jeza in elektrike pravzaprav sletlobna leta pred ostalimi deli amerike.

DLCjev žal ne morem sodeit, ker nisem igral ne enih ne drugih.

oo7 ::

logit je izjavil:

Glas za Fallout 3. NV daje preveč poudarka tvojim odločitvam, pa po koncu glavne misije je igre konec in ne moreš več v pokrajino.


Pri Falloutu 3 je bilo isto,ko si naredil misijo water purifier je bilo konec;(.
Zato pa me zanima katera je zadnja misija pri New vegasu?
Zdaj igram igro že fejst dolgo in kar nočem,da se konca hočem prvo vse stranske misije narest in odkrit celoten svet na koncu pa naredit zadnjo misijo:).
Pa upam,da čimprej pride Fallout 4 ven:P.

todman74 ::

oo7 je izjavil:

Zato pa me zanima katera je zadnja misija pri New vegasu?


Če se prav spomnim, dobiš pred zadnjo misijo opozorilo, da ko boš vstopil v finalno bitko, ni več povratka nazaj.....to pa pride, ko se odločiš katero stran boš v vojni podpiral, ter naredil par questov za njih.

St235 ::

Še vedno pa tam nkje ko prideš v STRIP začneš sprejemat odločitve, ki bistveno vplivajo na potek zgodbe. Tako da moj nasvet: naredi čim več preden greš v stripe potem si pa naredi save gaem ,če te bo zamikalo vse konce videt. Ne vem točno kako se reče q. Ampak ko začneš delat q za glavnega v stripu prideš na koncu do odločitve ali mu pomagaš ali ne. In takrat je treba naredit save.

Izi ::

oo7 je izjavil:

Zato pa me zanima katera je zadnja misija pri New vegasu?

New Vegas ima 4 popolnoma različne konce zato je odvisno katero pot si izbral.
Če se ne motim se zgodba ne glede na odločitve vedno razplete na Hoover Damu oziroma Hooverjevem jezu. Kako se razplete je pa odvisno od izbir skozi celo zgodbo. Ali si izbral neodvisno pot z Yes Manom, ali si delal za Mr. Housa, ali pa si se pridružil NCR ali pa Caesarjevim teroristom.

Zgodba je brez dvoma bolj globoka v New Vegas in le ta je po moje tudi opazno boljši od Falout 3. Je pa treba biti za New Vegas bolj izkušen igralec z nekaj več potrpežljivosti, saj prvih 50 ur bolj kot ne tavaš v temi in opravljaš večinoma samo stranske misije. Je precej spletk in politike in nikoli ne veš kaj bodo odločitve prinesle v prihodnosti.

Falout 3 pa je precej bolj lahkotna zadeva. Ena sama pot, brez kakšnih večjih preobratov ali dvomov in glavna quest linija je pravzaprav krajša kot stranski questi. 3 uvodne naloge in potem še 11 zaporednih nalog in si si z glavno zgodbo opravil.

V New Vegas so ravno zato, ker je večina v Falout 3 izpustila večino stranskih questov in preigrala komaj tretjino igre, spremenili koncept in po parih uvodnih nalogah, ko se glavni quest ravno začne, se nahajaš povsem na jugu dežele, zgodba pa se nadaljuje šele povsem na severu v velikem mestu New Vegas, do katerega ne prideš še vsaj 50 ur, če igraš tako kot je zamišljeno. V tem času spoznaš ozadje in zgodovino, ki je potrebno, da potem razumeš politično dogajanje v mestu, ki je pravzaprav prenovljeni Las Vegas. V mestu pa potem tečejo 4 možne precej različne zgodbe, ki pomenijo tudi 4 povsem različne prihodnosti za deželo.
In če hočeš povsem razumeti motive vseh vpletenih je nujno igro preigrati večkrat in se vsaj enkrat prepustiti vodstvu Mr. Housa, ki je ustanovitelj in voditelj mesta, ker če nisi z njim ga sploh ne spoznaš, ne njega ne njegovih motivov, da dejstva kako da je sploh tu, ko smo že blizu leta 2300, on pa se je rodil leta 2020, sploh ne omenjamo.
Čeprav "prava" pot zame je neodvisna z Yes Manom ob strani, ko ob dejstvu, da imajo vsi vpleteni nekaj za bregom, naš junak vse skupaj prevzame v svoje roke in sam odloči prihodnost sveta. Ta pot, na koncu zahteva do konca nabildanega našega junaka, saj je najtežja, ko ni na naši strani nobenega in nas čakajo vse najhujše šefovske bitke po vrsti, preden vsi dojamejo, kdo je od sedaj naprej glavni. Se pa seveda da z do konca nabildanim "barantanjem" in "govorom" izogniti vsem šefovskim bitkam.

oo7 ::

Uf vidim,da me čaka še zelo veliko dela:).Odkril sem že veliko lokacij se pravi če jih je 350 kolikor sem nekje prebral sem jih odkril tam ene 200.
Hooverjevega jezu še nisem odkril čeprav vem kje je kaj mi priporočate,da grem kar tja ali počakam,da me tja vodi kak quest?
Tako,kot tudi še nisem spoznal cezarja voditelja legij.
V Las Vegas sem pa že prišel v prvo cono pa potem v drugo Freside kjer zdaj nekaj delam za Kinge.Zanima me če je kaj škode če pobijem tolpo Van graff?Tam kjer imajo same plazemske puške?Ker dali so mi en quest ampak ga nemorem izpeljati,ker mislim,da je bug.A je kašen quest kjer moraš pobiti Van Graffe in je boljše,da počakam?

Sem pa tudi že s firbca pogledal čez vrata v 3 cono tam kjer je New Vegas nedotaknjen tam kjer je tisti visoki stolp Casion,ki imam tudi misijo,da se srečam z Benijem na vrhu stolpa ampak te misije se izogibam,ker če prav razumem je on mene na začetku ustrelil in zakopal.Zato sem mislil,da ko ubijem njega,da bo konec.

Mr House tudi še nisem spoznal.Tako,da vidim,da imam kar še veliko za preigrati:D.Drugače pa te lokacije,ki sem jih odkril sem jih do potankosti pregledal,in odkril veliko skritih prostorov:P.

Je pa ena misija že bolj od začetka,ki pa tudi verjamem,da je bug,ko me pošlje v Helios one po zaloge od NCR ampak tam namesto njih so pa Legije in nobenih zalog;((.

Drugače pa moram rečti grafika gor dol je New vegas najboljša igra kar sem jih kdaj igral.Všeč mi je,ker si čisto svoboden odkrivaš svet po mili volji vzdušje je fenomenalno.Komaj čakam na Fallout 48-)

Izi ::

oo7 je izjavil:

Sem pa tudi že s firbca pogledal čez vrata v 3 cono tam kjer je New Vegas nedotaknjen tam kjer je tisti visoki stolp Casion,ki imam tudi misijo,da se srečam z Benijem na vrhu stolpa ampak te misije se izogibam,ker če prav razumem je on mene na začetku ustrelil in zakopal.Zato sem mislil,da ko ubijem njega,da bo konec.

Kakšen konec neki, s to nalogo se glavna zgodba pravzaprav šele začne :D

Quest "Ring-a-Ding-Ding!", ko moraš srečati Benija v The Topsu v New Vegasu, je ravno tista PRVA naloga, o kateri sem prej govoril in s katero se glavna zgodba nadaljuje, ko po neskončnem popotovanju končno prideš v mesto.

Glavne zgodbe se dejansko sploh še nisi dotaknil. Je pa pred srečanjem z Benijem po moje bolje opraviti vse stranske queste, ki jih misliš opraviti, ker potem te bo potegnilo v glavno zgodbo in boš do konca pozabil na stranske queste.
Ta quest z Benijem je še skupen za vse igralce, šele po njem se glavni questi začno deliti na 4 veje.

oo7 ::

Potem pa nebom šel še takoj v The Tops bom še malo lutal po wastelandu.
Aja samo še to mi povej a preden grem v Tops k Beniju lahko grem odkriti še Hooverjev jez in tisto glavno mesto kjer je Cezar?Ali to pride z glavno zgodbo?
Drugače pa hvala za vse odgovore:).

HighBane ::

Jaz zdaj igram FNV. Ubil sem benny ("in sleep"), govoril z "Yes man"-om in dostavil "House"-u čip, tako da mi je dal apartma. Zdaj pa delam side queste oz. raziskujem svet, se mi zdi, da bom prej novo igro (demolation + melee) začel kakor dokončal glavno linijo "questov".

Drugač F3 vs FNV, moj glas je da se gre prvo igrat NV, ker ima lažji začetek. Potem pa F3, ki je večji. Jaz sem prvo probal F3 in sem kmalu po začetku odnehal, FNV pa me je nazaj povlekel. Zdaj pa mi je ena najboljših iger.

Pri F3 lahko nadaljuješ po koncu z DLC "Broken Steel"

St235 ::

oo7 je izjavil:

Potem pa nebom šel še takoj v The Tops bom še malo lutal po wastelandu.
Aja samo še to mi povej a preden grem v Tops k Beniju lahko grem odkriti še Hooverjev jez in tisto glavno mesto kjer je Cezar?Ali to pride z glavno zgodbo?
Drugače pa hvala za vse odgovore:).


Hower damn in Cesar pride z zgodbo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fallout 4 (strani: 1 2 3 456 57 58 59 )

Oddelek: Igre
2947489424 (1383) oo7
»

Fallout 5 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10921178 (889) oo7
»

Fallout 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
43250668 (2610) oo7
»

The Outer Worlds - (Obsidian Entertainment) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20123706 (9653) oo7
»

Fallout: New Vegas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25350700 (14835) oo7

Več podobnih tem