» »

Fallout 3

Fallout 3

destiny ::

Jst, malo pobrskaj po tej strani. Boš ziher kej našel.

El Barto ::

Jaz prisegam na tole stran.

Fallout 2 + Restoration project je pa tudi dobra zadeva.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Berserker ::

Jaz mam fallout 2 na pc-ju pa mi ga neče zagnat, mam xp gor, bi rabo kak emulator al pa kaj da bi ga lahk igral.

El Barto ::

Meni lepo dela v XP-jih (brez emulatorjev), še celo iz USB ključka laufa (je pa to backup varjanta in ne original, ki ga imam tudi doma).
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Berserker ::

A ti dela jaz sem ga mel dole pa ga na kompu pa ga nikakor ni šlo zagnat, enkrat mi je useplo sam nevem kaj si mogo nardit tam ko si svoj lik delaš.

Meizu ::

Am... Niste vi fantje že resno offtopic?

Matej_K ::

Ja prosm Ontopic :))

Ima kdo dobro rešitev kako ubiti Deathclav-a. Najlažje je meni Z bottlecap Mine, ampak kaj ko jih imam ponavadi samo 5 ali kaj takega, njih je pa na vsakem vogalu dosti. V bistvu so samo v enem delu mape ampak vseeno...So velki pa hitriiiiiii
... .. .

Saladin ::

Ohromi jim nogo z preciznimi streli, granatami ali dart-gunom (ko najdeš shematiko zanj).
Ko enkrat šepajo postanejo otročje počasni in jih počasi fentaš z streli v glavo, medtem ko se umikaš.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Jst ::

Očitno je, da če nastaviš AF, se mi igra zmrzuje. Vsaj tako mislim sedaj. Ker se prav ne upam igrati več kot pol ure...

Samo je pa res grdo od človeka, zadolženega za cene. Če ne bi bilo tudi do 75% popustov na Steamu do novega leta, se ta igra bolj splača kupiti Retail. In Gta IV tudi. Kjer sta dejansko obe cenejše.

Recimo:
GTA IV PC 49,99€
Fallout 3 44,99€

To je pa res odiranje!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Outsajder ::

jst sm pa ravno ucer igro obrnu fajn špil morm rečt:)

Berserker ::

Heh kolega je uspel zlest do tja kjer nukica vdari(oz. jo ti sprožiš), pol pa nevem kak naj tiste froce al kaj so oni tam v suženjskem kampu pomagam pobegnet. Al pa tisto ko najdeš ono žensko živo sam je cela zmaličena po frisu pa ti reče da morš it nekam pa nevem, čist sem veselje zaradi tega zgubil. Upam da bodo trije dodatki mal bolj akcisko naravnani, kr lo lazenje po mapi je kr tečno.

OmegaBlue ::

Kot sem že rekel. To ni igra zate.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

LeQuack ::

Očitno je, da če nastaviš AF, se mi igra zmrzuje. Vsaj tako mislim sedaj. Ker se prav ne upam igrati več kot pol ure...

Samo je pa res grdo od človeka, zadolženega za cene. Če ne bi bilo tudi do 75% popustov na Steamu do novega leta, se ta igra bolj splača kupiti Retail. In Gta IV tudi. Kjer sta dejansko obe cenejše.

Recimo:
GTA IV PC 49,99€
Fallout 3 44,99€

To je pa res odiranje!!!


Na Steamu so se odločil da 1 USD=1 EUR. Že iz tega vidika bi jih mogl evropejci bojkotirat. In v dolarjih se sploh ne da več kupt.
Quack !

Berserker ::

In zdaj bi moral odnehat igrat al kaj če napišem kjer nevem kaj moram storit in če pojamram glede razdalje. No vsaj neko prevozno sredstvo bi morali vdelat tako kot je imel oblivion konja bi tu dali kakšen motor al pa avto.

msms ::

Sej lahko klikaš na ikone na mapi pa si v trenutku na drugi lokaciji.

Jst ::

>Na Steamu so se odločil da 1 USD=1 EUR. Že iz tega vidika bi jih mogl
>evropejci bojkotirat. In v dolarjih se sploh ne da več kupt.

Steam: GTA IV PC 49,99€
Amazon.com: GTA IV PC $39.99

A je to mogoče vsaj iz Triglava do Kopra fer??!!? S tem, da na Steamu ne dobiš ničesar; poleg executable seveda. V Retail Box pa za deset (10$) dolarjev *manj* dobiš, dobiš škatlo, poster z mapo, v primeru Fallouta tisto figurco,...

Ne vem, kaj se grejo?? Omogočijo nam digital distribution, a navijejo cene do amena. Res jih ne razumem. ... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

/Possible SPOILER

Sicer igre še nisem končal, sem jo pa že kar nekaj časa igral. Lahko rečem, da Fallout3, pod novimi prsti razvijalcev, je dostojwn naslednik serije. Igra pač ni FPS, čeprav moraš kdaj pa kdaj po VATS-u uporabiti FPS skille, ki jih imaš oziroma si si jih nabral od drugih pravih fps iger.

Ker igram tako, da delam čimveč questov, ki sploh nimajo veze z glavnim (Find your Dad), bom verjetno ob koncu odkril zelo veliko večino igre. Tako, da neke Re-Play vrednosti ne vidim. Mogoče, če bi že takoj na začetku uporabil konzolo in se nabildal, da bi imel res vse opcije na voljo. Ker če se odločiš za A, umre B in ne moreš narediti questa C; recimo. Ali pa, ker nisi dovolj vlagal v speech, ali nimaš perka za otroke, ti spet fali lep del.

No, to se sicer še nisem dokončno odločil in moram prvo odigrati. Če na steamu ne bi bilo novoletnih popustov, verjetno igre sploh ne bi sedaj igral. Bi raje počakal kakšne pol leta, ko bi igra v trgovini stala dobrih 20EUR.


+
Resnično upam, da mislijo poleg dodatkov, ki so najavljeni za to leto (2009), tudi na kakšen Patch, ki bo popravil nekatere stvari z zgodbo in ljudmi (ki med drugim tudi radi zginjajo, baje), kot tudi prepotreben stability paket. Sedaj, ko imam AF izklopljen, mi igra nekako dela, a vendar imam občutek, kot da se bo vsak čas sesula in shranjujem že skoraj podzavestno-refleksno.



edit:
U, sej res:

A obstaja kakšna komanda, da respawnam kakšne kreature, da dobim malo XP?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Saladin ::


A obstaja kakšna komanda, da respawnam kakšne kreature, da dobim malo XP?

Obstaja - ampak ne začeti s tem, ker če misliš raziskat celotno mapo, boš že na polovici raziskanega prišel do level 20.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

mesoreznica ::

Delni SPOILER, ne opisujem zgodbe.

Ma jaz sem mislil da bo dalj časa držali main questi. Tako da sedaj ko sem prišel do konca (absurd kako lahko zaključijo igro no bi lahko pustili tako kot pri prejšnjih da nadaljuješ z stranskimi questi) moram rečt da ne vidim smisla za level 21 kot je opisan marsikje. Nekako že od levela 12 ni nobenega izziva v igri. Po prejetju treninga power armorja se bo igra kmalu končala če boste ostali na main questu. Priporočam da zavijete naokoli. Sedaj ko sem igro končal in nisem raziskal niti 30% mape bom šel nekaj save-ov nazaj, pometal vse orožje ven. Obdržal bom samo power armor, Fawkes super kladivo ter šiškebab in se odpravil naokrog ter počez. Se pravi brez ognjenega orožja. Upam na kak izziv. Grem iskat vse deathclaws, fire ant queen-s (zna bit izziv z kladivom) in mogoče najdem še kakega behemoota, da vidim če ga lahko premlatim z kladivom. Zanimivo bi blo če bi me kje na long range dobili z sniper puškami.

Užitek igre mi je bilo nabirat denar, nabavljat steampacke, kupovat različna orožja, popravljanje orožij, nadgrajevat se z pikami kejr nisi vedel v kaj vlagat, in izbira perkov. Kot sem rekel pa to nadgrajevanje prehitro izgubi smisel. Sedaj se utapljam v denarju, imam preveč orožja, municije niti ne pobiram več ker je imam toliko da bi tovornjak potreboval.... etc.

Vse skupaj dobra igra, škoda da tega nadgrajevanja ne peljejo naprej v enakem smislu kot je bilo na začetku igre, kjer sem porabil po 10 minut da sem se odločil kam bom vložil pike v nadgradnji, sem bil zelo neodločen kateri perk vzet, ko sme našel škatlo z 20 metki za lovsko puško so se mi kr oči zasvetile, ko sem zagledal škorpiona ponoči ko leti proti meni sem se ga ustrašil.... sem bil navdušen nad igro. Sedaj pa prav ne vem za kaj naj porabim preko 4000 nabojev miniguna, 900 strelov iz laser rifle, 700 iz plazma rifle, preko 2000 za avtomatsko puško.... preveč vsega, nobenega izziva več. V tem trenutku sem na level 17, imam 100& melee, 100% repair, 100% small guns, 80% energy weapons, 50 lockpick, 60 healing. Ostalega ne rabim več.

Vsekakor odlična igra, ki bi pa lahko bila zares fantastična če bi nas držali na meji skoraj do konca.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Jst ::

Saladin, hvala za namig. Bom raje šel drugam raziskovat, ker jaz sem pri nekem marketu, municija mi zgine po dveh napadih, s tem, da me všasih ubijejo z enim strelom. Zato sem vprašal. Zelo očitno je, da sem predaleč zabluzil z level 3, pa srečal supermutante in fireants, ki me ubijejo z dvemi bruhi. Prvi spravi HP na nekje 40/200, drugi death.

Kar je pa zgornji avtor napisal, sem pa slisal že pravkično od vseh. F2 je bil v temu neprimerno boljši. Ko je bil še Radaway addictive in šele na koncu si si sestavil The Gun, vendar si lahko ustrelil samo nekajkrat, če si hotel imelti še kakšen strel, ki se moral pošteno potruditi.

Plus humor je na začetku F3 zanimiv (radio, oglasne deske), ampak iz F2 se spomnim samo smeh.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

absurd kako lahko zaključijo igro no bi lahko pustili tako kot pri prejšnjih da nadaljuješ z stranskimi questi

Sej maš tist add-on, k to popravi

Saladin ::

Sedaj se utapljam v denarju, imam preveč orožja, municije niti ne pobiram več ker je imam toliko da bi tovornjak potreboval.... etc.

Kar se tiče municije - imam je tudi sam več kot dovolj.

So pa zato dobri soborci, ker ko jim daš kako orožje "ki žre municijo" - se zaloge hitro pospravljajo.

Iskreno pa svetujem, da kdo misli v detajle raziskat cel svet - naj takoj, ko vidi kaj zanimivega, to področje tudi takoj razišče (ali vsaj zelo kmalu dokler ne pozabiš / tisti marker na zemljevidu, ki ga lahko postaviš, je pravi blagor).

Ne vem, kako lahko nekdo jamra, da tava v divjini in nič ne najde. Sam stalno videvam vsega preveč in imam težave z organiziranjem raziskovanja vsega.

Razporeditev točk na zemljevidu je res dobro dodelana - ker skoraj iz vsakega zanimivega kraja, kjer se trenutno nahajaš, boš lahko videl vsaj eno ali dve druge zanimive točke.

In ko tako potuješ, spet raziščeš vse zanimivo, kaj lahko vidiš direktno na ali blizu poti.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

jamiroq ::

possible spoiler ahead:



> Iskreno pa svetujem, da kdo misli v detajle raziskat cel svet - naj takoj, ko vidi kaj zanimivega, to področje tudi takoj razišče (ali vsaj zelo kmalu dokler ne pozabiš / tisti marker na zemljevidu, ki ga lahko postaviš, je pravi blagor).

problem je, da tako lahko preskocis del main questa - sam sem recimo raziskal vault 112 se preden sem prisel v rivet city - razocaranje je bilo precejsnje ;).

Jst ::

Kako markerje na mapo postaviš? Lahko zraven dopišeš kaj?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

SIcer še nisem končal igre, zato se nisem še dokončno odločil: ampak verjetno bom še enkrat odigral z cheatsi, skilli na 100, ker najdem polno trezorjev, kjer mi piše, da potrebuješ 50, 75 ali več. Jaz, z svojimi bogimi 26 ne morem nič. edit: In kje se bom potem, ko bom imel nabildan karakter, spomnil na te trezorje/sefe?

Vsaj zame je začetek prekleto težak! (Ker sem verjetno zabluzil v napačno smer)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

mesoreznica ::

SIcer še nisem končal igre, zato se nisem še dokončno odločil: ampak verjetno bom še enkrat odigral z cheatsi, skilli na 100, ker najdem polno trezorjev, kjer mi piše, da potrebuješ 50, 75 ali več. Jaz, z svojimi bogimi 26 ne morem nič. edit: In kje se bom potem, ko bom imel nabildan karakter, spomnil na te trezorje/sefe?

Vsaj zame je začetek prekleto težak! (Ker sem verjetno zabluzil v napačno smer)


Ne delaj tega. Glih to je zanimivo ko je težko. Lahko pa ti za probo pošljem moj game save in poskusiš da boš videl kako je bit z nabildanim karakterjem.

Glih to nadgrajevanje z pikami je meni najbolj zanimiv del. Ne uporabi cheatov.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

Sedaj se utapljam v denarju, imam preveč orožja, municije niti ne pobiram več ker je imam toliko da bi tovornjak potreboval.... etc.

Kar se tiče municije - imam je tudi sam več kot dovolj.

So pa zato dobri soborci, ker ko jim daš kako orožje "ki žre municijo" - se zaloge hitro pospravljajo.

Iskreno pa svetujem, da kdo misli v detajle raziskat cel svet - naj takoj, ko vidi kaj zanimivega, to področje tudi takoj razišče (ali vsaj zelo kmalu dokler ne pozabiš / tisti marker na zemljevidu, ki ga lahko postaviš, je pravi blagor).

Ne vem, kako lahko nekdo jamra, da tava v divjini in nič ne najde. Sam stalno videvam vsega preveč in imam težave z organiziranjem raziskovanja vsega.

Razporeditev točk na zemljevidu je res dobro dodelana - ker skoraj iz vsakega zanimivega kraja, kjer se trenutno nahajaš, boš lahko videl vsaj eno ali dve druge zanimive točke.

In ko tako potuješ, spet raziščeš vse zanimivo, kaj lahko vidiš direktno na ali blizu poti.


Edini spremljevalec, ki ga imam je pes. Ostale sme vse pustil nekje, sploh Fawkes. Ne rabim njihove pomoči, že tako sem premočan. Dogmeat pa pride prav za iskat stvari. :)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Music Man ::

Markerje postaviš z desnim klikom, če se ne motim. Uporabo kod za goljufanje pa odsvetujem, saj si ravno s tem uničiš replay value... pač ko boš šel drugič igrat, vlagaj vse točke v skille, v katere sedaj vidiš, da bi se splačalo. Nekako ni fore, če imaš vse na 100%, potem je brez veze igrat. Jaz sem s temi lockpicki naredil tako, da sem si zapomnil tiste najbolj zanimive lokacije, kjer si potreboval lockpick 75 ali 100, da si odprl kakšna vrata in se potem kasneje vrnil, ko sem imel dovolj točk vloženih v lockpick. Ponekod se je splačalo, ponekod pa ne :)

Edit: kje pa dobiš Dogmeata? Jaz sem preiskal veliko sveta, vendar ga nisem nikjer našel :|

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Cel point Fallouta je, da "preračunljivo" izbiraš skille in atribute.

mesoreznica ::

Našel sem ga na enem odpadu. Sem ga najprej napadel ker sem mislil da je eden od evil psov. Greš pa mimo tega odpada če delaš misije za ono babo v Megatonu. Čist na začetku že. Ko pridem domov ti lahko povem kje je na mapi. Se še spomnim imena približno. Neki Creater site al neki se mi zdi.

Dogmeat je full uporaben ker ga pošlješ iskat orožje in municijo pa ti prinese. Rata mu prit tudi v zakljenjene lokacije kjer ti ne moreš zraven z premalo lockpick skillsov. Mi je prinesel svašta, celo Blackawka 44 magnum. Eno najmočnejših orožij med small guns. Moraš ga pa pazit, saj ga super mutanti hitro zrihtajo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

El Barto ::

Spoiler alert

Dogmeat je v Scrapyard-u in grize neke Raiderje. Ko sem jaz prvič prišel tja, sem samo opazoval boj in je sam vse zrihtal, potem pa prišel k meni. Je pa to blizu Minefielda (južno), kjer je tisti snajper (Arkansas), pa polno min po cesti.

PS
Če klikneš na moj link, lahko vse izveš (je vsa serija Fallout opisana).
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: El Barto ()

Jst ::

>Uporabo kod za goljufanje pa odsvetujem

To je menda edina igra, ki premisljujem, ce bi pri re-play-ju uporbil cheate. Prvic itak da ne, brezveze, bi dobesedno vrgel stran 30in.se.nekajEUR, kolikor je bil popust na Steamu pred novim letom. (Pri enih igrah celo 75% popusta!)

Megaton jaz sploh se nisem nasel. Bolj v tisti smeri, kjer je prvo sola, pa potem kar nekaj naprej nek market,kjer so fireants, podzemna, za Dr. Leska sem quest napravil (in s tem porabil vse simpake in municijo), zato se sedaj vracam in brskam za metke. Karakter imam pa mensezdi level 4.

Mogoce sem jaz odbluzil drugam, kot je misljeno za zacetek igre. Tam, pri tabli Megaton, sem se obrnil v drugo smer, proti soli, in tam nadaljeval.

Glelde markerjev: kaj to si lahko samo enega das gor brez kakrsnih koli "notes" zraven, a ne?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mesoreznica ::

Megaton najdeš če si po izhodu iz Voult-a sledil marker. Megaton je meni bil osnova za celo igro. Imam svojo hišo tam etc. Full misij je. Pa zaslužiš res fajn denarčka ko mine nabiraš v misijah.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Music Man ::

Spoiler alert

Dogmeat je v Scrapyard-u in grize neke Raiderje. Ko sem jaz prvič prišel tja, sem samo opazoval boj in je sam vse zrihtal, potem pa prišel k meni. Je pa to blizu Minefielda (južno), kjer je tisti snajper (Arkansas), pa polno min po cesti.

Aha, tega pa sploh nisem odkril, čeprav sem bil v Minefieldu in tam okoli. No, to bo pa za drugo igranje prišlo v poštev, ampak najprej je na vrsti Oblivion, samo počakam še, da ga v Mantisu dobijo :)

Meizu ::

Ufff, Oblivion je pa legenda. To pa ja. Poseka vse tovrstne špile daleč naokoli. Ednia resna konkurenca mu je fallout3. Morm tudi jst kupit to igro.

blackbfm ::

Grafika je dobra ostalo je pa zanič. 90% časa se šetaš po nekih podzemnih rovih, leveling je za bruhat in to je to.

Berserker ::

Kakor so meni rekli bom jaz tebi to ni igra zate potem.

Nekje sem prebral da ima Bethesda v planu celo četri del je kaj v tem resnice ?

Outsajder ::

men je pa igra prekratka sam je dobra edin konc je mal cudn.

Berserker ::

Kakšen pa je konec? bi proso če mi ga kdo zaspoila po PM , itak pri RPG konec ni tak pomemben.

El Barto ::

Pač konec je skupek tvojih dejanj (kokor je bilo že pri prejšnih delih) in kako si se odločil na zadnji lokaciji (čakaš ali kaj ukreneš in kaj ukreneš).
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: El Barto ()

Jst ::

Policijska datoteka 45602:

Zenski ukradejo avto, kjer je bil na zadnjem sedezu dojencek, Ko so avto nasli, so ga odpeljali na parkirisce postaje, dojencka pa dali med "Lost and find." Dokler ne placa za avto, ne dobi dojencka.

Smeh, again!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

In kaj ma to zveze z fallout 3.

mesoreznica ::

In kaj ma to zveze z fallout 3.


Ti si pa tudi en. Prebral je v igri Fallout 3 nekje ko je raziskoval po kakem računalniku.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Berserker ::

Ja potem pa naj to napiše preden objavi.

Meizu ::

Če bi igral ta špil kot bi moral, bi vedel ;)

To si verjetno prebral tam v računalnikih v stavbi Police HQ? Vsaj mislim, da se tako imenuje...

Jst ::

/WARNING, WARNING: SPOILER ALERT!!!


Quest, ko moraš rešiti eno žensko (zdravnico) in nekega kolega, ki mu lahko daš power armor (jaz ga ne morem uporabljati, baje da moram narediti trening). Ko pridete do Big Towna, se z Red (zdravnica, ki si jo rešil) lepo lepo pogovori, ne zahtevaj denarja in te bo kadarkoli pozdravila.

Povejo ti, da se bojijo, ker so zvedeli, da bodo supermutanti mesto spet napadli. Jaz sem jih naučil streljati; druga opcija je, da jim rečeš, da boš sam to opravil; tretja pa "every man for himself."

Priporočam prvo opcijo (sploh če si level 5, kot sem bil jaz), naučiš jih streljati, tako da ti potem malo pomagajo. Plus Karma se ti poveča. Je pa problem, ker med napadom lahko kdo umre, zato priporočam savegame med učenjem strelanja (ker takrat napade prvi val). Če (ti) ubijejo Red, si zaman pridobil možnost brezplačnega healinga, dobra stvar je pa, da si dobil ključ, ki odpira njeno omarico, kjer je kar nekaj zdravil.

Igra postane zanimiva, vsaj meni, šele ko si nekje na level 6 ali 7. Pred tem pa, če kam odvandraš, je smrt zagotova. (Jaz sem za se_se_spomnim_več_katera_zver porabil vseh 188 metkov, pa je imel pra**ca še vedno nekje pol energije).

END OF SPOILER ALERT!!!

__________________________________________________




Začetniki - ljudje, ki boste ali ste že - imam nekaj nasvetov: Takoj pri prvem lelev up-u si izberi Swift Learner Perk. Kadar koga ubiješ dobiš XP. S tem Perkom dobiš 10% več. Ali pa si izberi Pa Educated Perk, s katerim pri vsakem level upu dobiš 3 skill point več za porabiti.

ps: Luck je izjemno pomemben in delaj na tem, da ga imaš čimveč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Music Man ::

Swift Learner je zaradi level capa brez vezen perk. Če se ne držiš glavnega questa kot pijanec plota in delaš še stranske queste, boš na 20. levelu relativno hitro, zato ne rabiš perka, ki bi ti to še pospešil. Level 2 sicer vsebuje zelo veliko uporabnih perkov (za razliko od nekaterih dosti višjih levelov, ki nimajo niti enega uporabnega): Daddy's Boy / Girl, Gun Nut, Little Leaguer in Thief ti vsi dajo +5 na določene skille, izbereš pa jih lahko vsakega 3x. Prav tako je na tem levelu zelo uporaben perk Intense Training, s katerim si zvišuješ osnovne statistike - uporabno, če recimo na 16. levelu ugotoviš, da ti manjka 1 točka v Luck, da bi lahko izbral perk Better Criticals ;)

Educated pa je obvezna izbira takoj ko je le-ta na voljo (pogoj: inteligenca 4, level 4), prav tako sem med igranjem ugotovil, da bi bilo pametno izbrati Comprehension perk, saj je knjig, ki ti zvišujejo skille, res ogromno.

Edit: še en razlog, zakaj se Swift Learner ne splača... če si well rested (mislim, da je pogoj za to, da spiš 8 ur dnevno), dobiš avtomatsko 10% več XP ;)

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

Začetniki:
Če mislite raziskati celoten zemljevid izberite KARKOLI razen pospešenega levelanja.
Obstaja namreč cap na level 20 - to pa boste dosegli že povsem sami z napol raziskanim zemljevidom.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

mesoreznica ::

V kaj boste vlagali glede orožja in podobnih stvari je vaša stvar. Ampak ne zanemarite teh treh stvari: Repair, lockpick in Medicine. Predvsem repair je izjemno pomemben. Če boste bolj na začetku pogledali stanje vašega orožja (tudi če ga popravljate pri kakem tgrovcu) boste videli da ima med 35 in 50% zmogljivosti. Najbolje je da čimprej dvignete rapair opcijo in smai popravljate orožje. + je tudi da ga ne nostie potem popravljat ampak porabite rezervno orožje za rezervne dele, kar vam omogoča več prostora v vaši orožarni + prišpara denar.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Jst ::

Sedaj, ko sem šel drugič igrat, s tem s tem da sem si naredil tudi drugi Temp WFG account, dobivam fuuuul več municije, ampak rek fuuul več. Ko sem na lvl 4 ali 5 naletel na dva supermutanta, mi je ostalo še polovica municije, prej bi pa bejžal in se skril. Fire Ants (tiste ta hude) jih pa morš dobit ob strani, da jim nogo/e zje**š, ter jih potem lepo ubiješ. Prej sem bil mrtev, ker 1. unicija je bila lowest possible in 2. hitrejše so od tebe.


--

No, kar sem hotel vprašati je pa naslednje: Action Points. Jih imaš vedno enkako, se počasi zvišujejo z lelel up? Ali je edina možnost spit tisti napitek +30 AP.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fallout 4 (strani: 1 2 3 456 57 58 59 )

Oddelek: Igre
2901484013 (162) edi45
»

Fallout 76 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35768790 (4108) oo7
»

The Outer Worlds - (Obsidian Entertainment) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20123439 (9386) oo7
»

Fallout: New Vegas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25350305 (14440) oo7
»

Fallout 3 ali Fallout: New Vegas?

Oddelek: Igre
365534 (4873) St235

Več podobnih tem