» »

Boste menjal avto zaradi podražitve goriva

Boste menjal avto zaradi podražitve goriva

««
8 / 13
»»

RockyS ::

Malajlo bom naslednjič poskusil naredit video.

P.S. naslednji avto bo imel tempomat! Ker to je top šit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

amigo_no1 ::

RockyS je izjavil:

Mr Hilter je izjavil:

Kia defenitivno ni poceni varčen avto (čeprav reklame trdijo drugače).


Kia pro ceed 1.4, bencin, na AC 125km/h (zimske gume) 5,8L/100km. Mestna vožnja 40km/h 6-6,7L/100km, 50-60km/h 5,5 - 6,3L .

Nevem no, meni se zdi to kar varčen avto, glede nato da stane 11k.

P.S.
O kakšnih okvarah volana govorite?

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...
Tovarniški podatki o porabi so za marketing, realnost je nekaj drugega.
Povprečna poraba za ta 1.4 motor je 7.56 na 100 km.


http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...
model z najmanjšo porabo je nekako prevozil 1.315 km z 23,26 litri goriva :D.Tako malo še moped ne porabi.

Zgodovina sprememb…

jype ::

detroit> jype eno vprašnje uporabljaš v bloku kjer živiš (mogoče hiša) wireless?
detroit> Me samo zanima če uporabljaš to dobrino na škodo drugih - no diss just a question

Mam v hiši wireless, ja. Na čigavo škodo? Radijski valovi niso ionizirajoče sevanje, če si to mislu.

detroit> ta ideja mi je na glavo padla ker me zanima če so kje bloki s prepovedanim wirelessom (by blok community ipd..)

Svašta, ane.

kmetek ::

Mene je sram vprašat: imamo R Laguno 2007/2008....

pa je na volanu na levi strani za štimat tempomat, kako? :D

M-XXXX ::

Sicer ne vem čisto kakšen volan imaš, pa vseeno: uglavnem rabiš vklopit cruise control potem pa z gumbkom plus/minus uravnavaš hitrost. Ko pritisneš na bremzo se ti avtomatsko izklopi, tipka R je povrnitev na zadnjo zapomnjeno vrednost. Bi bilo pa najbolje, da prilepiš sliko volana.

Zheegec ::

IceIceBaby je izjavil:

O kakšnih okvarah volana govorite?


O takih, ki niso niti 1% tako grozne kot bi nekateri radi predstavili :) Določeni avtomobili so imeli težave z volanskim mehanizmom.

Nič novega. Recalli se dogajajo vsem znamkam, redno, pri skoraj vseh modelih.

Npr: http://wheels.blogs.nytimes.com/2011/11...

Da, primer sta Alfa 159 in BMW 5-serija letnik proizvodnje 2005 in 2006, ki sta imela isto okvarjeno volansko letev. Že dostikrat povedano.
Dosti je tudi lastnikov BMWjev, ki tankajo za 10 EUR, ker si več ne morejo privoščit. besede nekoga, ki je delal na črpalki ;).

Ali pa iščejo pri vulkanizerju rabljene zimske gume ...

Že videl dosti primerov, ampak tega imaš dosti povsod... Ali pa ni denarja za zamenjati pokvarjeno xeonko in se je treba voziti s prižganimi meglenkami :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Mr Hilter ::

IceIceBaby je izjavil:

O kakšnih okvarah volana govorite?


O takih, ki niso niti 1% tako grozne kot bi nekateri radi predstavili :) Določeni avtomobili so imeli težave z volanskim mehanizmom.

Nič novega. Recalli se dogajajo vsem znamkam, redno, pri skoraj vseh modelih.

Npr: http://wheels.blogs.nytimes.com/2011/11...


Zame bi bilo 100% grozno, da se ti volan kar na enkrat ne odzove več. Tu ne govorimo o odpovedi servota, ampak da volan dejansko ne opravlja svoje funkcije (okvara volanske letve).

Malajlo ::

RockyS je izjavil:

Malajlo bom naslednjič poskusil naredit video.

P.S. naslednji avto bo imel tempomat! Ker to je top šit!

Ja, sej. Iz Kranjske Gore v LJ je poraba pod 5 litrov, gor grede pa kar 6 (z zimskimi gumami in tempomatom na 140km/h). Pa se ne hvalim, da avto VEDNO žre pod 5l.

(top shit je adaptive cruise control, ne pa tempomat)

RockyS ::

amigo_no1 je izjavil:

RockyS je izjavil:

Mr Hilter je izjavil:

Kia defenitivno ni poceni varčen avto (čeprav reklame trdijo drugače).


Kia pro ceed 1.4, bencin, na AC 125km/h (zimske gume) 5,8L/100km. Mestna vožnja 40km/h 6-6,7L/100km, 50-60km/h 5,5 - 6,3L .

Nevem no, meni se zdi to kar varčen avto, glede nato da stane 11k.

P.S.
O kakšnih okvarah volana govorite?

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...
Tovarniški podatki o porabi so za marketing, realnost je nekaj drugega.
Povprečna poraba za ta 1.4 motor je 7.56 na 100 km.


http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...
model z najmanjšo porabo je nekako prevozil 1.315 km z 23,26 litri goriva :D.Tako malo še moped ne porabi.


Res misliš, da bi tu gor objavil tovarniške podatke? Lahko pa ti povem, da če avto kateri drugi družinski član je poraba za 2L če ne več večja. Nevem zakaj ampak mislim da zato ker so vajeni na druge avtomabile in ne "znajo" ekonomično vozit.

kmetek ::

M-XXX bom poslikal.

echo ::

Še AX je za premikanje tistih pol tone plastike porabil več. Ne pa trikrat težja kia, no.

Masa ne vpliva na porabo pri ohranjanju hitrosti na ravni površini, kjer je treba premagovati samo upor zraka in ostalih trenj.
Škatlasti AX ima po mojem občutku večji uporovni količnik od moderne Kie.
AX bo zaradi majhne mase potreboval manj energije pri pospeševanju [dWk=(m*dv^2)/2], pri višjih hitrostih pa bo zaradi visokih obratov motorja in s tem povezanih izgub postal čedalje bolj neučinkovit.

RockyS ::

Malajlo je izjavil:

RockyS je izjavil:

Malajlo bom naslednjič poskusil naredit video.

P.S. naslednji avto bo imel tempomat! Ker to je top šit!

Ja, sej. Iz Kranjske Gore v LJ je poraba pod 5 litrov, gor grede pa kar 6 (z zimskimi gumami in tempomatom na 140km/h). Pa se ne hvalim, da avto VEDNO žre pod 5l.

(top shit je adaptive cruise control, ne pa tempomat)


Glej, govorim o AC razdalji 25km v eno smer, vmes ni nobenega prelaza ali vršiča da bi ga gnal v 3. ali 4. prestavi. Govorim o lagani vožnji 125km/h. Če se peljem več kot 125km/h se poraba dvigne za kar precej, zato sem tudi napisal točno 125km/h ker se med 120 in 125km/h avto najbolje pelje in najmanj pije.

Pa če ti hočeš ali ne, 2 leti že vozim to kio tak da te že vem kaj pišem pa kolko plačam za en tank oz. kolko km naredim z enim tankom, se ti ne zdi? Al maš ti tud mogoče isti avto kot jaz, da si tak hudo pametn?

Glede volana in serijske napake pa še ni nihče prilepil linka do vira? Res me zanima, ker bom kmalu imel servis pa želim da to preverijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

detroit ::

jype je izjavil:

detroit> jype eno vprašnje uporabljaš v bloku kjer živiš (mogoče hiša) wireless?
detroit> Me samo zanima če uporabljaš to dobrino na škodo drugih - no diss just a question

Mam v hiši wireless, ja. Na čigavo škodo? Radijski valovi niso ionizirajoče sevanje, če si to mislu.

detroit> ta ideja mi je na glavo padla ker me zanima če so kje bloki s prepovedanim wirelessom (by blok community ipd..)

Svašta, ane.


sorry ampak men se zdi wireless škodljiv in sm proti
Skero

jype ::

A maš nogo u gipsu zarad wirelessa?

detroit ::

dost je debat o temu ali je ali ni škodljiv (wifi namreč).
Ampak lahko se vprašamo
A maš nogo v gipsu zarad smoga?
Skero

Malajlo ::

echo je izjavil:

Še AX je za premikanje tistih pol tone plastike porabil več. Ne pa trikrat težja kia, no.

Masa ne vpliva na porabo pri ohranjanju hitrosti na ravni površini, kjer je treba premagovati samo upor zraka in ostalih trenj.
Škatlasti AX ima po mojem občutku večji uporovni količnik od moderne Kie.
AX bo zaradi majhne mase potreboval manj energije pri pospeševanju [dWk=(m*dv^2)/2], pri višjih hitrostih pa bo zaradi visokih obratov motorja in s tem povezanih izgub postal čedalje bolj neučinkovit.

Ampak precej pa vpliva pri mestni vožnji. Kar se tiče pa upora, je poleg koeficienta pomemben tudi čelni presek, zato mislim, da imata do 120km/h kar izenačeno porabo energije za ohranjanje hitrosti. Da ne omenjam še širine pnevmatik in bi bil AX mogoče celo na boljšem.
(AX cx=0,31, Kia Proceed cx=0,3 http://www.google.com/search?q=citroen+...

jype ::

detroit> A maš nogo v gipsu zarad smoga?

Več kot 200 ljudi je na britofu vsako leto zarad smoga.

Zarad wifija pa noben.

Mr Hilter ::

jype je izjavil:

detroit> A maš nogo v gipsu zarad smoga?

Več kot 200 ljudi je na britofu vsako leto zarad smoga.

Zarad wifija pa noben.


Tvoja trditev drži dokler jo jemlješ dobesedno.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/...

jype ::

Če maš laptop na jajcih je loh tut brez wifija, pa ti vseen zmanjša sperm count.

;-) ::

Mr Hilter je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

O kakšnih okvarah volana govorite?


O takih, ki niso niti 1% tako grozne kot bi nekateri radi predstavili :) Določeni avtomobili so imeli težave z volanskim mehanizmom.

Nič novega. Recalli se dogajajo vsem znamkam, redno, pri skoraj vseh modelih.

Npr: http://wheels.blogs.nytimes.com/2011/11...


Zame bi bilo 100% grozno, da se ti volan kar na enkrat ne odzove več. Tu ne govorimo o odpovedi servota, ampak da volan dejansko ne opravlja svoje funkcije (okvara volanske letve).


Ravno o okvari volanske letve je govora pri Kiji ne o servotu. BMW in ostali so imeli vpoklice, kia pa napake ne priznava in to je zaskrbujoče.

Zheegec ::

BMW AFAIK ni imel vpoklica za volansko letev pri 5-ki, pri Alfi je bila. Kia nimam blage :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

Hyundai je imel nekaj časa ene probleme s pokanjem volana zaradi mislim da ravno te letve (vem za i30 model). Ni pa nikoli odpovedal volanski sistem al pa kaj podobnega, kar bi ogrožalo potnike. Glede na to da ima Kia isto platformo in precej komponent je možno, da je imela isti problem. Ni pa nujno. Ni fajn, te pa zaradi 5 letne garancije boli K.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Škatlasti AX ima po mojem občutku večji uporovni količnik od moderne Kie.

Tvoj občutek potrebuje tunanje.


Kia Rio (Sedan)
Automobile drag coefficient @ Wikipedia
0.31


http://www.autozine.org/Archive/Kia/new...
Ceed
0.33


C AX
0.31
Citro%C3%ABn AX @ Wikipedia


Torej isto sranje kot 26 let nazaj.

S tem da so bile na Axu gume 13" 145/155 na ceedu pa med 15" 185 do 17" 225.

Zgodovina sprememb…

Mr Hilter ::

http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

Ko sem ga prevzel včeraj je prišla na servis pizdit mlada ženska, da ji je volan spet odpovedal in da se je zabila v neko ograjo in jim j*bala mater..no nisem poslušal tolk a vprašam kir avto - proceed 2.0 in seveda, bencinar
Pazi - v dveh tednih torej sta zraven mene še dva s to napako in tej je spet šel volan, spet.
Vprašal sem, ali gre za kakšno serijsko napako, serviser mi ni znal povedat in dejal da verjetno ne, a ker nismo tako osamljeni primeri kot izgleda- sam serviser rekel. Bo zadeva šla naprej.

;-) ::

RejZoR je izjavil:

Hyundai je imel nekaj časa ene probleme s pokanjem volana zaradi mislim da ravno te letve (vem za i30 model). Ni pa nikoli odpovedal volanski sistem al pa kaj podobnega, kar bi ogrožalo potnike. Glede na to da ima Kia isto platformo in precej komponent je možno, da je imela isti problem. Ni pa nujno. Ni fajn, te pa zaradi 5 letne garancije boli K.


Boli te gospod K če se to zgodi pri 150km/h +, če pa se pri 70-90 v ovinku to zgodi pa nebi rad bil v avtu.

šernk ::

saj je tudi BMW imel težave z volanom, itak je 3/4 delov istih pa neglede na to kateri avto vzameš. tako da to ni nek bavbav. golf...kronične težave z menjalniki, itd...

me pa zanima na katere odpade nekateri tu hodijo po rezervne dele, 2x šel po en par odpadih za en par avtov...pa obakrat nisem dobil praktično nič uporabnega. ali je zadeva slabša kot je na mojem avtu, ali pa je sploh ni. doslej šel iskat za alfo 4 kose...dobil sem natančno 0. ko vprašaš za cliota se ti pa le nasmehne in reče to nimam pa popolnoma nič in niti ne bo nikoli. res da karkoli uporabnega dobiš na odpadu morš bit dol tisto sekundo ko se avto pripelje na odpad, če imaš srečo in ni že kompletno kupljen od koga.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mr Hilter ::

Italija. Google (maps) Autodemolizione.
Jaz sem skozi študentske čase še gume tam nabavljal (s feltno, napumpane, centrirane- samo prešraufaš in gasa).

šernk ::

kdaj si pa bil nazadnje dol? v zadnjih 2 letih ne dobiš nič od niča kamorkoli greš. cliota, ki čez en teden pripeljejo, je bil rezerviran že 3 mesece nazaj komplet. 4 enake železne feltne nisem uspel dobiti na 4ih različnih odpadih, da drugo ne omenjam, ko dobim na 4ih odpadih točno en moj avto, ker jih je še velika večina na cesti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mr Hilter ::

Kakšno dobro leto pa res nisem bil dol in nisem vedel da se je toliko spremenilo. Čeprav za Clio pa nisem nikoli gledal.

Si se tudi do Benetk zapeljal?

RockyS ::

Mr Hilter je izjavil:

http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

Ko sem ga prevzel včeraj je prišla na servis pizdit mlada ženska, da ji je volan spet odpovedal in da se je zabila v neko ograjo in jim j*bala mater..no nisem poslušal tolk a vprašam kir avto - proceed 2.0 in seveda, bencinar
Pazi - v dveh tednih torej sta zraven mene še dva s to napako in tej je spet šel volan, spet.
Vprašal sem, ali gre za kakšno serijsko napako, serviser mi ni znal povedat in dejal da verjetno ne, a ker nismo tako osamljeni primeri kot izgleda- sam serviser rekel. Bo zadeva šla naprej.


Če si že prilimal ta citat, pa bom še ti jaz tega:
No morda pa le ni toliko krivde na Kiini strani, kot piše uporabnik rupp . Njegov citat iz druge teme:
''...Garret Kit prej iz Proceeda. Svojega sedaj že bivšega Proceeda 2.0 sem spravil na 305km a je crkovalo vse po spisku.''
Pa še link do teme:http://www.avtomobilizem.com/forum/view...
Mislim da smo praktično na vsa vprašanja dobili odgovor...


Tip je spravil proceeda na 305KM. In nekako dvomim, da ga je zaneslo v rondoju ob slabem vremenu ko se je peljal 30-40km/h, ob vklopljen ESP.

Google ob iskanju "kia ceed steering wheel" ne najde ničesar na to temo(da bi odpovedal volan). Za "škrtanje" vem in ga imam tud sam, bodo na servisu rešli.

Je pa v tisti temi 80% vpisov nazivanov, ki samo kritizirajo korejce, ko pa jih je uporabnik seznanil z dejstvom, da so na golfu 4/5 padale šipe zaradi plastik fantastik mehanizma pa se nihče ni več oglasil. Aja... to je enaka zarota kot Area51, v bistvu obstaja, ampak v resnici pa to ni res.

šernk ::

jah do venezie je 150km v eno smer, torej gre za 40€ bencina takoj, če ne ravno kakšen motor/menjalnik iščeš se praktično ne splača it tako daleč, glede nato da na odpadu dobiš za 10-20€ novo je pa od 25-60€. danes se dobi na avtonetu skoraj več delov kot po italijanskih odpadih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

A tista ženska, ki ji je volan spet odpovedal, je tudi tunala :D ?
Očitno so pri nas lastniki Kia avtomobilov undercover tunerji.

http://www.avtomobilizem.com/forum/view...
Ko sem ga prevzel včeraj je prišla na servis pizdit mlada ženska, da ji je volan spet odpovedal in da se je zabila v neko ograjo in jim j*bala mater..no nisem poslušal tolk a vprašam kir avto - proceed 2.0 in seveda, bencinar
Pazi - v dveh tednih torej sta zraven mene še dva s to napako in tej je spet šel volan, spet.

Sami tunerji.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

To je napisal enak uporabnik ki je tunal. Tako da se taki vpisi jemljejo z rezervo.

šernk ::

nam so tudi rekle ženske da so zavore čudežno odpovedale pa smo pregledal komplet zavorni sistem. napaka (ki se praktično ne more pojavit) je bila prisotna pri točno enem zaviranju, že čez pol minute je avto popolnoma normalno zaviral, problem z zavorami se je pojavil samo enkrat in nikoli več. hmmm še danes sumim, da so le v glavi stisnili na pedal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RockyS ::

Mogoče je imela gor obute petke, pa se ji je vse skup zataknilo in pedalo ni šlo nikamor, zato tudi ni zaviralo. Sem to že sam doživel, ko je punca vozla, ajej.

Malajlo ::

Ja, petke pod pedal, pa ne gre nikamor. Men se je ročaj od marele nekako postavil pod gas (vozilo brez sredinske konzole, da se razumemo). Avto nikamor!, na servis!, kakšna jajca! pa take. No, marelo odmaknem, pa je spet letela raketa. S coklami sem tudi čudno vozil, pa v gojzarjih enako, bos se hitro navadiš. Edino v pancerjih sem pa samo avto "spustil" po klancu.

šernk ::

Nope, vsekakor so bile zavore krive, če bi se šlo na servis bi potem pa nekdo po forumu govoril kako FIATu zavore odpovejo:))

mislim kako ti lahko volan kar na lepem odpove? Da ti odpove servo verjamem, ampak cel volan, pa spet nemogoče.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

djordjevic ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Mal za intermezzo - kakšno je kaj mnenje forumašev o Hyundaiu i40?

Na cesti hud kot satan, moti pa, kot je bilo že rečeno, da pride tak, ob katerem bi se res slinil bliže 30k kot pa 20k, tam pa si že pri drugih firmah - mondeo, laguna, C5, 6 sportcombi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mr Hilter ::

šernk je izjavil:

Nope, vsekakor so bile zavore krive, če bi se šlo na servis bi potem pa nekdo po forumu govoril kako FIATu zavore odpovejo:))

mislim kako ti lahko volan kar na lepem odpove? Da ti odpove servo verjamem, ampak cel volan, pa spet nemogoče.


Si ti pri avtu že kdaj kaj več, kot rekel mami naj ti toči polno?

Blinder ::

amigo_no1 je izjavil:

Škatlasti AX ima po mojem občutku večji uporovni količnik od moderne Kie.

Tvoj občutek potrebuje tunanje.


Kia Rio (Sedan)
Automobile drag coefficient @ Wikipedia
0.31


http://www.autozine.org/Archive/Kia/new...
Ceed
0.33


C AX
0.31
Citro%C3%ABn AX @ Wikipedia


Torej isto sranje kot 26 let nazaj.

S tem da so bile na Axu gume 13" 145/155 na ceedu pa med 15" 185 do 17" 225.


Tvoje znanje tut potrebuje tunanje :D Moraš tle zraven računat še čelno površino
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

amigo_no1 ::

Res ? Potem pa me razsvetli.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Čelna površina je pri katerikoli kii vsaj 50% večja od pobarvane škatle za čevlje (kar nekako ustreza AXu). Kaj si hotel namigniti?

Ziga Dolhar ::

djordjevic je izjavil:

Ziga Dolhar je izjavil:

Mal za intermezzo - kakšno je kaj mnenje forumašev o Hyundaiu i40?

Na cesti hud kot satan, moti pa, kot je bilo že rečeno, da pride tak, ob katerem bi se res slinil bliže 30k kot pa 20k, tam pa si že pri drugih firmah - mondeo, laguna, C5, 6 sportcombi.


Nja - sam sicer vozim Cliota, a je star 12 let in bo "počasi" (leto, dve ...), upam, deležen menjave. Sicer nisem preveč naklonjen rabljenim avtom (tega Clia voziva že vec čas le jaz in moja mati, tako da poznam njegovo "stanje" in mi niti ni problem ga servisirat) in mal okvirno gledam, kaj je kaj zanimivega na trgu.

Kaj si sicer mislil s tem, da je na cesti hud? Da hudo zgleda, al da se tudi v redu vozi? (Glede slednjega sem bral nekaj reviewov po netu in niso bili najbolj navdušeni. Je pa res, da se ti pisci ponavadi navdušujejo nad drugimi stvarmi kot jaz, ki vozim Cliota po AC ekonomičnmih 100-110 :).)

Fakt je, da sem "nor na Audije". Ampak je fakt tudi, da si ga zaenkrat še ne nameravam privoščit :P. In i40 mi je blazno všeč, ker je celo lep (bravo, Hyundai) in ima dokaj kul opremo že v osnovni verziji, niti dodatna oprema ni preveč draga (v primerjavi z Audiji).

C5 mi je sicer všeč. Mondeo nikakor, Laguna žal vedno manj. Čeprav je "plus" Cliota tudi dokaj kul pooblaščeni avtoservis 2 minuti od doma, medtem ko bi Hyundaija verjetno moral voziti iz Tržiča do Škofje Loke oz. Šenčurja, kar ni najbolj pri roki oz. je glede na avtobusne povezave precej mimo.
https://dolhar.si/

kmetek ::

M-XXX

slika volana:

 RENAULT LAGUNA VOLAN

RENAULT LAGUNA VOLAN

Invictus ::

Sam servisa v Šenčurju (Kadivca) se izogibaj kot hudič križa. Najdražji servis daleč naokoli in kar menjajo nekaj kar ni treba ter mastno računajo. Ali pa sploh nič ne naredijo in zaračunajo.

Sicer sam nimam slabih izkušenj z njim (ga nisem nikoli uporabljal), ampak poznam ljudi ki so imeli cel kup problemov in preplačali storitve.

večina si je potem našla boljše, cenejše servise.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

djordjevic ::

Mislil sem na videz, ja. Je pa dejstvo, da marsikateri novinar ne bo priznal, da se je avto pošteno približal zastavonošam razreda. Sej pravim, malo ga tepe cena. Če bi bil ful option okoli 25k, ne bi imel človek kaj razmišljat.
No grave is deep enough to keep us in chains.

WarpedGone ::

@kmetek:
Zraven elektronske ročne imaš knof za vklop tempomata (gor) in omejevalca hitrosti (dol).
Tisto vklopiš, potem pa stisneš + na levi strani volana in se nastavi tempomat/omejitev na trenutno hitrost. Dodaten pritisk na +/- to hitrost zviša/zniža za 2kmh.
Gumb O na desni strani trenutno disejbla tempomat/omejitev, R pa ga zopet enabla z enako nastavitvijo kot je bla pri disejblanju.

Če zadevo izklopiš na stikalu zraven elektronske ročne, nastavitev pozabi. Disejbla se tudi ob pritisku na zavoro ali sklopko.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

 :D

:D



W1 aha tam spodaj pri ročni ok, bom sprobal danes. Malo zakomplicirano mi deluje lol.

Paket protikriznih ukrepov
III. PREDLOG UKREPOV ZA IZBOLJŠANJE GOSPODARSKE IN SOCIALNE SITUACIJE V SLOVENIJI
PRVI SKLOP
4. točka:

Znižati trošarine za pogonska goriva do ravni, ki bo zagotavljala, da bodo cene goriv v Sloveniji vsaj simbolično nižje kot so v sosednjih državah. Zaradi tranzita in zmanjšanja kupovanja goriva slovenskih državljanov v sosednjih državah, se bo kljub znižanju trošarin v državni proračun nateklo več sredstev. Dodatna sredstva iz tega ukrepa lahko po ocenah nekaterih strokovnjakov znašajo okoli 40 milijonov evrov na mesec;

 BEEE BEE BEEE

BEEE BEE BEEE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

šernk ::

Mr Hilter je izjavil:


Si ti pri avtu že kdaj kaj več, kot rekel mami naj ti toči polno?


še tega ne, ker zelo nerada tanka in moram ponavadi jaz njenega. 8-)

Ne bom se ubadal s tem...utaknil si se v besedo nemogoče, naj rečem skoraj nemogoče pri primerni vožnji in vzdrževanju? Bo bolje? Če odpove servo imaš še vedno mehanski volan, mehanski pa sam od sebe ne bo odpovedal. Tako kot motor sam od sebe pri novejših avtih ne bo zakuhal! Vedno bodo že ogromno prej vidni znaki okvare....a slovenci se pač vozijo do konca, pol pa v jok.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

kmetek je izjavil:

M-XXX

slika volana:

 RENAULT LAGUNA VOLAN

RENAULT LAGUNA VOLAN


Pjur skaj, v katalogu pa ti je ziher pisalo al pa so ti rekli da maš usnjen volan haha
««
8 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45370137 (21561) WizzardOfOZ
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35144470 (34541) -valvoline-
»

Opel Ampera - avto leta; začetek sprememb?

Oddelek: Loža
425963 (4816) s1m0n
»

Kater normalen avto, 05-06, do 6k, megane, c4, fokus, astra (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612511 (10922) Mesar

Več podobnih tem