» »

Paypal nakup iz združenih držav

Paypal nakup iz združenih držav

kratos ::

Lep pozdrav!

Vem da je že ogromno podobnih tem (ki sem jih že večina prebral) vendar mi še vedno ni jasno če sem razumel prav ali ne... torej, naročil sem nek artikel preko e-baya vreden 18$, k tem 18$ je prišla še poštnina iz US v slovenijo 14$ tako da me skupej pride $32 kar je zadovoljivo saj so izdelki pri nas dražji od te končne cene. Ampak ko sem prebiral cene sem opazil, da je potrebno plačat 20% davek + carino + okoli 5 € naši pošti, in mi ni več čisto nič jasno, ker potem bi plačal še dodatnih 10-15 € in bi me skupaj prišlo okol 35-40 € kar pa je seveda ogromno za tak mali izdelek ki je vreden 13 € ?
Sem mogoče kaj narobe razumel ali sem se totalno zajebal in se dejansko sploh ne splača kupovat takih stvari preko e-baya ?


hvala za odgovor.

fosil ::

Dobro si razumel.
No carine ti ne bo treba plačat, ker je šele nad 150 €.
Splača se naročat iz EU, kjer vse to odpade.
Tako je!

kratos ::

Če torej iz eu naročam je plačani znesek z paypalom dejanski znesek in ni niti centa več ?
Aja, kako je pa z naročanjem iz dealextreme in podobnimi stranmi kjer je free shipping ? če naročiš recimo tam do 20 € je potem potrebno plačat tut ddv in našo pošto ? ali pošiljajo kako drugače?

zavajon ::

Do 22€ ne plačaš nič, pošiljko dobiš na dom.
Če pa je preko tega zneska, gre pošiljka na carino in od njih dobiš pismo, da jim pošlji račun.
Na podlagi tega ti obračunajo DDV (in carino, če je preko 150€) in še cca. 5€ za njihove stroške. To plačaš ob prevzemu pošiljke.
Te free shipping kitajske trgovine pošiljajo samo preko pošte, pa četudi bi kako drugače, vseeno bi ščo skozi carinski postopek.

Aston_11 ::

Iz usa sem naročil Makito za cca 100 USD. Potni stroški so bili cca 50 USD. Na koncu me je prišča enih 220 EUR. Razliko so pobrali naši paraziti ala pošta, carina in špedicija. Še vedno je bila polovico cene kot pri nas, je bilo pa tedaj razmerje USD EUR okrog 1,6. Tako da se omastijo naši paraziti - zelo. Sploh pošta je pobrala nesorazmerno dosti.

mihec87 ::

Kar ti je bile vzeto od naših "parazitov" je 20%ddv ter 5 eur stroškov carinjenja..

Aston_11 ::

In drugo - špedicija, pošta, si pozabil? Carinjenje 5 EUR - morda je bila ena izmed postavk 5 EUR.

kratos ::

Torej če prav razumem do 22 € mam popolnoma zastonj in plačam samo dejansko ceno brez davka, carine itd. kar je pa več me pa oberejo kokr se da ?

c00L3r ::

Odvisno od sreče. Lahko se zgodi, da pošta carina ne bo pregledala tvojega paketa.

kratos ::

Potem je od poštne carine odvisno če mi pregledajo paket mi dajo še stroške davka, carinjenja,... če pa ne pregledajo pa ne plačam nobenega davka, carinjenja,.. nič ?
To se pa že mal lepš sliš da imam vsaj šanso se zmuznit mim teh obiralcev :)

St235 ::

jao... kot da nismo že 100X tega povedal.

Do 22€ (izdelek + poštnina) SE NE RAČUNA NIČ!!!!!!!, tudi če carina zadevo odpre in pregleda se ne računa NIČ.

Od 22€ do 150€ se plača 20% ddv in 5€ manipulativnih stroškov. Lahko se zgodi da carina pošiljke ne pregleda ali pa oceni da je vredna manj od 22€. V tem primeru ne plačaš nič, so pa to zelo redki primeri.

Nad 150€, poleg omenjenih stroškov plačaš še carino, ki je odvisna od tipa blaga. Spet pa se lahko zgodi, da se kaj spregleda.

mihec87 ::

Aston_11 je izjavil:

In drugo - špedicija, pošta, si pozabil? Carinjenje 5 EUR - morda je bila ena izmed postavk 5 EUR.

Naša pošta ne vzame ničesar saj je poštnina že bila plačana ob pošiljanju,sedaj ne vem lahko da dhl in podobni nabijejo kakšne svoje stroške zraven..

Sam sem naročil zadevo vredno 175usd+30usd expres poštnina sem na 205usd plačal 20%ddv+5eur stroškov carinjenja(carinske dajatve ni bilo saj je izdelek oproščen) in nič več, seveda sem naročil še veliko raznih stvari samo ta je bil najdražji dosedaj...

In tako tudi je..

Alamar ::

kratos je izjavil:

Lep pozdrav!

Vem da je že ogromno podobnih tem (ki sem jih že večina prebral) vendar mi še vedno ni jasno če sem razumel prav ali ne... torej, naročil sem nek artikel preko e-baya vreden 18$, k tem 18$ je prišla še poštnina iz US v slovenijo 14$ tako da me skupej pride $32 kar je zadovoljivo saj so izdelki pri nas dražji od te končne cene. Ampak ko sem prebiral cene sem opazil, da je potrebno plačat 20% davek + carino + okoli 5 € naši pošti, in mi ni več čisto nič jasno, ker potem bi plačal še dodatnih 10-15 € in bi me skupaj prišlo okol 35-40 € kar pa je seveda ogromno za tak mali izdelek ki je vreden 13 € ?
Sem mogoče kaj narobe razumel ali sem se totalno zajebal in se dejansko sploh ne splača kupovat takih stvari preko e-baya ?


hvala za odgovor.

Tole je nad mejo 22 EUR in če se carinik odloči za pregled (in bo račun noter priložen), je možnost, da boš plačal 20% DDV plus stroške carinjenja cca 5 EUR. Je pa čisto odvisno, za kakšen izdelek gre. Če gre za knjigo, dvd, cd, kakšno figurico, manjšo stvar... potem ponavadi ne pregledujejo. Odvisno je tudi, kaj je napisano na carinski deklaraciji. Alergični so na označbo "gift", zato je mnogokrat bolje, če prodajalec napiše resnično vrednost in opis predmeta gor. Velikokrat sem že naročil izdelke iz ZDA s pravilno napisano deklaracijo, ki je bila tudi 30, 40, 50 $$$, pa mi niso odpirali paketa. Je pa šlo za zgoraj napisani stvari.

kratos ::

Potem po vsej verjetnosti nebo nič, ker sem naročil kapo v vrednosti 15 € vendar zaradi pošte je presežek 22 €, upam da nebodo komplicirali :)
Hvala vsem za odgovore, sedaj mi je šele jasno kako je ta stvar z pošiljanjem in vsemi stroški :D

kratos ::

Še eno hitro vprašanje, artikel sem naročil 17.1, človek mi je poslal šele 25.1 oz. takrat sem dobil mail da je bil artikel odposlan(pisalo je da pošlje 1-2 dni po prejemu plačila - plačilo je prejel takoj) in danes 2.2 še vedno ne duha ne sluha o artiklu. Semizdi da bi v 8h dneh iz ZDA do Slovenije že mogl pridt, glede nato da na carini nimajo kej zadržvat ker je kos oblačila, tako da je najbolš, da jutri dam preklic plačila oz. kakorkol ima že tist e-bay buyer protection ?

Sem ga pa tudi že kontaktiral tako preko maila kot tudi prek ebaya in na ebayu piše pod sporočilom "This message was sent while the listing was closed.". Po drugi strani pa ima ta človek 99.1% feedback + negre za tako drago stvar da bi bila vredna scammanja + takoj po plačilu torej 17.1 mi je dal 100% buyer feedback in mi napisal "great buyer, fast payment... itd.".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

erkgheoruugh ::

Jaz običajno počakam trideset do 35 dni, pol začnem težit. Če se ne odziva kar hitro odprem paypal dispute. V nasprotnem se ponavadi dogovoriva da počakam do konca roka za paypal, to je 45 dni. Kakšen dan pred tem v vsakem primeru vložim dispute, če izdelka ni pri meni. Običajno mi potem vrnejo denar.

Do sedaj so se vsi primeri razpletli v mojo korist. Vedeti moraš, da če kupuješ od resnih prodajalcev potem je ponavadi pošta tista, ki zafrkava in ne prodajalec. Vsaj običajno je tako. Vsem resnim je zelo pomembno, da dobijo pozitivni feedback od stranke tudi če se kaj zaplete.

Recimo ravno pred par tedni se mi je zgodilo, da je preteklo 45 dni, sporazumno sem dobil denar nazaj, izdelek pa je prišel šele čez da tedna. Torej skoraj dva meseca iz Amerike. Brez odpiranja na carini.

darkolord ::

Semizdi da bi v 8h dneh iz ZDA do Slovenije že mogl pridt
Ah dej no. 6 delovnih dni pa res ni toliko, da bi moral že nevem kakšno paniko delat.

LuGi ::

kratos je izjavil:

Še eno hitro vprašanje, artikel sem naročil 17.1, človek mi je poslal šele 25.1 oz. takrat sem dobil mail da je bil artikel odposlan(pisalo je da pošlje 1-2 dni po prejemu plačila - plačilo je prejel takoj) in danes 2.2 še vedno ne duha ne sluha o artiklu. Semizdi da bi v 8h dneh iz ZDA do Slovenije že mogl pridt, glede nato da na carini nimajo kej zadržvat ker je kos oblačila, tako da je najbolš, da jutri dam preklic plačila oz. kakorkol ima že tist e-bay buyer protection ?

Sem ga pa tudi že kontaktiral tako preko maila kot tudi prek ebaya in na ebayu piše pod sporočilom "This message was sent while the listing was closed.". Po drugi strani pa ima ta človek 99.1% feedback + negre za tako drago stvar da bi bila vredna scammanja + takoj po plačilu torej 17.1 mi je dal 100% buyer feedback in mi napisal "great buyer, fast payment... itd.".


Sanjaj da bos preko navadne poste dobil tako hitro.Običajno Airmail hodi 10-14 dni ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

kratos ::

Če bi imel tracking number potem nebi blo panike ampak ker mi prodajalec ne odgovori sem skeptičen + ker mi je poslal 8 dni po prejemu denarja šele... No sej če mam 30 dni cajta pol lahko počakam do 17.2. Aja drugače je pri navadni pošti sobota delovni dan ali ne ?

Aja, mogoče kdo ve kaj se zgodi v primeru da odpreš dispute in ti prodajalec vrne denar ter potem dobiš artikel po tednu, dveh kot ga je matajur? si dolžan na svoje stroške poslat artikel nazaj in kako ve da si dejansko artikel dobil ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

St235 ::

Če pošilja priporočeno potem ve, drugače je pač v izgubi.

erkgheoruugh ::

On pač reskira in ti vrne denar. Je pač v zgubi kot je napisal Lakotnik.

Jaz sem jih v mojem navedenem primeru še enkrat kontaktiral naj mi pošljejo še en paypal zahtevek in sem še enkrat plačal. Meni je pač pomembno, da imam z nekom fer odnos. Pa tudi ni mi vseeno kaj si bodo o nas mislili, saj to potem pomeni na dolgi rok same probleme.

Npr. Na na angleškem ebayu so nas nekateri prodajalci prav zaradi teh mučk uvrstili na črno listo in nočejo več pošiljati v Slovenijo. Jaz imam sicer na sumu našo pošto, ampak dokaza nimam nobenega. To si nisem zmislil, ampak je odgovor od nekoga pri katerem sem že kupoval, potem pa zaradi slabih izkušenj in preveč "izgubljenih" pošiljk ni hotel več pošiljati. Vsak teden najdem med iskanjem na ebayu kakega novega, ki ima napisano, da pošilja v Europe, potem pa pod excluded najdeš Slovenijo.

c00L3r ::

Žal je res tako, da vedno več ebay prodalajlcev ne pošilja v Slovenijo. Lahko da je kriva pošta, ali pa je že preveč Slovencev nategnilo prodajalce.

Si misli "Bom naročil pa rekel, da nisem dobil". Proba 1x, gre skozi, naredi še 1x pri drugem prodajalcu...

darkolord ::

Precej je takih ki kliknejo "Commit to buy", potem pa šele ugotovijo, da to ni to, kar so želeli ali pa kupijo zadevo že drugje, pol jih pa panika uhvati in odpirajo razne dispute in podobno...

kratos ::

Potem imajo malo nedovršen sistem ki sloni na pravičnosti, tega pa dandanes že skoraj nikjer več ni, ker vsi gledajo le nase. Nevem pa zakaj krivijo celotno Slovenijo zarad nekih škrtih izjem, pač se da tistim 0% buyer feedback in napiše da je zahteval nazaj denar tako da se razdeli škrtuhe od poštenih, problem solved.

kratos ::

Evo zdele je poštar prnesu, tko da je od 25.1 do 3.2 potovalo z normalno pošto iz zda v slovenijo :)

mihec87 ::

Sam pri naročevanju iz kitajske ali zda z navadno pošto niti ne pričakujem kaj prej kot pa v 3h tednih..Tako ali tako pa je rok 45dni kot zadnji da se še lhko pritožiš..Tako da ponavadi ttm okoli 40dne kontaktiram prodajalca počakam dan dva če se ne zmenma odprem primer..

Glede nepošiljanja v slo..ja pač nekateri vidijo biznis v nategovanju prodajalcev..

kratos ::

Hmmm... a je 14$ realna cena za pošto iz uk v slo ? ker na embalaži piše samo 5,34$ (U.S. Postage paid, rome NY). Zgleda da me je nategnu za 10$.

LuGi ::

Izračunaj si http://ircalc.usps.com/?country=10380

Nekje je treba dodatno zasluzit ane =)

Steinkauz ::

Jah lej računa za poštnini kolker hoče.
Velik kitajcev ima isti izdelek recimo 15$+free shipping, potem pa drugo dražbo 5$+10$ shipping
Veliko bolš vzet prvo opcijo, ker refund je na izdelek in ne nujno poštnine.

St235 ::

Nategnil te je samo,če ti je zaračunal drugo ceno kot je pisalo v oglasu.

mihec87 ::

kratos je izjavil:

Hmmm... a je 14$ realna cena za pošto iz uk v slo ? ker na embalaži piše samo 5,34$ (U.S. Postage paid, rome NY). Zgleda da me je nategnu za 10$.


Si prepričan da je tole iz uk?
Namreč uk ima funte ponavadi ter bode v oči "U.S. Postage paid, rome NY".

Nategnil ni nič saj te ni silil oz naknadno spreminjal pogojev pač gledaš ceno artikla kot celoto(vrednost artikla+poštnina)..Na ebay se pač rado služi pri poštnini zato pa je izdelek toliko cenej..

Drugače pa spet odvisno od izdelka ter velikosti.

kratos ::

Opa, sem se zatipkal, us sem mislil ne uk :)
sej zgleda da je zaslužil glede poštnine malo manj kot 10 dolarjev... ampak še vseeno je prišlo cenej kot v naši oderuški državi.

darkolord ::

Razlike je $8.66, v kar je treba štet še embalažo, pakiranje in to, da je nekdo paket oddal/nesel na pošto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423927048 (1564) Machete
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498787 (53648) Mare2
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538319 (11577) jero_no1
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425526 (13597) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567100754 (45301) Tilen

Več podobnih tem