» »

Kje dobit poceni hrano?

Kje dobit poceni hrano?

1
2
3 4

Gray_Warden ::

Dejansko ni. Postavi se zravn nekoga ki _pravilno_ telovadi in dvigni 90 kg. Me zanima kdo jih bo lažje dvignil..ti ali fant iz fitnesa.

To je nekako takole: lahko vsak dan narediš 10 skletc če želiš...in ko boš želel narediti 10 skletc, jih boš naredil brez problema. Ko pa ti nekdo reče da jih naredi 50, pa bo že problem.

Ti s tvojim okopavanjem krompirja niti približno toliko mišic ne dobiš kot nekdo ki 1 teden kvalitetno telovadi v fitnesu in se _pravilno_ hrani. (nikakor pa ne zagovarjam wheya in podobnih zvarkov ki pohitrijo nabiranje mišične mase). Prehrana naj bo vedno raznolika, zdrava in primerna.

ontopic: zanimiv se mi zdi ta link: http://maxximum-portal.com/forum/viewto...
Hrana: perutnina Ptuj, solata, stročnice, testenine tam kjer so najcenejše (upoštevaj tudi bencin ki ga porabiš do trgovine), ribe in polnozrnat kruh ki ga peče lokalni pek.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Gray_Warden> Dejansko ni. Postavi se zravn nekoga ki _pravilno_ telovadi in dvigni 90 kg. Me zanima kdo jih bo lažje dvignil..ti ali fant iz fitnesa.

Menda ja ne misliš, da je dvigovanje 90 kilogramskih uteži zdravo?

Gray_Warden> Ti s tvojim okopavanjem krompirja niti približno toliko mišic ne dobiš

Seveda, saj jih ne potrebujem (in tudi on jih ne, razen če bi rad konkuriral strojem, kar pa, vsi vemo, se konča klavrno, ker en navaden viličar lahko dvigne desetkrat toliko kot on).

innerspace ::

Ripmork> Soja redno v večjih količinah ni proporočljiva, ker povzroči dvig estrogena - ženskega hormona.

Ekola, res je.
...
Glede bildanja..ne ga metat v isti kos s fitnessom oziroma nasplosno z dvigovanjem utezi.
In ne se obremenjevat s tem, kaj neki mulci delajo, steroidi itd.
Gre za slamnate mozicke.

Dejstvo je, da ima vsaka prehrana drugacen efekt na telo, posebej to velja, ce se ukvarjas s sportom(tip sporta?).

@jype
Zdravo, nezdravo.. ni pomembno. Ce imas cilj, obstaja nacin za ga doseci. Ce imas drugacen cilj, uberes drugo pot, drug nacin. Ne mores trdit, da je tvoja pot najpravilnejsa. Vnuki? Ne vem, ce si jih vsi zelimo..

Tako da, malo bolj premisli preden dajes ultimativne izjave.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Gray_Warden ::

jype, z vsem napisanim se strinjam, zato niti ne gledam cen za fitnes, niti se s tem ne ukvarjam, ker je vse skupaj absurdno drago...od prehrane, do mesečnih kart, če želiš res kvaliteten trening.

Vendar jverne, človek ki je začel to temo, ne rabi tega, če ima voljo naj pač hodi v fitnes. Bolje to, kot pa da doma geeka Battlefield 3...:)
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

jype ::

jverne bi predvsem rad imel več izbire pri dekletih in jaz ga razumem - ampak postavo, ki dekleta zanima, lahko dobiš brez fitnesa in brez vseh prehranskih nadomestil.

Jaz bi zgolj rad, da ne bo razočaran, če se bodo dekleta odločila za koga drugega, čeprav je on dvignil več kilogramov.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Nope, je ne. Tečem, plavam, kolesarim, pohajkujem in okopavam krompir.

Bolš ko vsak fitnes.

Dej rajš fižolove prekle prekladat. Bolj zdravo, ker hrbet ne trpi. ;)

Gray_Warden ::

se popolnoma strinjam. So druge reči pomembnejše kot postava. Postava je dejansko še najmanj pomembna...
Why so serious?

;-) ::

The Nutrition prehrana je tanajtabulš :)

innerspace ::

Offtopic..

jype je izjavil:

jverne bi predvsem rad imel več izbire pri dekletih in jaz ga razumem - ampak postavo, ki dekleta zanima, lahko dobiš brez fitnesa in brez vseh prehranskih nadomestil.

Jaz bi zgolj rad, da ne bo razočaran, če se bodo dekleta odločila za koga drugega, čeprav je on dvignil več kilogramov.


Naj sam pove, kaj(in zakaj) si zeli...
Verjamem, da ima dobra vadba pozitiven vpliv na pocutje, tako da so zgodbe o dekletih lahko precej mimo.
Lahko je istospolno usmerjen, recimo;)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Assass1n ::

Jaz tud začnem fitnes drug tedn...ja ja vem, ne resno karto mam, nimam opreme čakam plačo :).
Kok dni pol fižol pa to ? :D

Lep dan
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

ripmork ::

No ja, dvigovanje uteži še ne pomeni BB treniranja za Mr. Olinpija:)

Krepitev telesa z utežmi je dolgoročno ob pravilni vadbi super stvar: psihično počutje, nekoliko višji nivo testosterona in rastnega hormona, hitrejši metabolizem, krepitev kosti in imunskega sistema, ipd. Boljši izgled, why not. Tudi okopavanje krompirja in kolesarjenje je dobro, vsekakor dosti bolje kot nič. Pri fitnesu je imo še najbolj treba pazit na hrbet, posebej ob večjih kilažah in nekaterih zahtevnejših vajah... ker se izvaja močan in nenaraven pritisk na hrbtenico(vretenca). Ko se škoda dela se to ne čuti, pridejo pa posledice potem z leti (or so they say).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

tsh2 ::

jype je izjavil:


Nope, je ne. Tečem, plavam, kolesarim, pohajkujem in okopavam krompir.

Bolš ko vsak fitnes.

boljše že, ker si na svežem zraku. ampak ima tudi dviganje uteži svoje prednosti. dvigne ti razpoloženje, je pa tudi zdravo, če znaš prav dvigovati. jaz sem opazil, da se mi oči prav spočijejo, ko dvigam uteži. pri kardio vajah ni takega učinka. ljudje ki imajo več mišic imajo manj možnosti za raka. mišičasto telo je tudi lepše za pogledat, tudi za ženske je bolj privlačno. samo ker si ti mehkužen geek brez mišic to še ne pomeni, da imajo ženske raje take moške. :)

moč navsezadnje velikokrat pa tudi praktično prav pride. velikokrat imaš kaj za dvigniti, ali pa kakšnega težaka za prestrašiti. je tudi manj možnosti, da se bo ulični ropar spravil nate ali da se te bo kakšen neznanec upal kakorkoli zajebavati. skratka veliko prednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

detroit ::

krepitev telesa je super za samopodoba ...nekaterih. Zdravo v normalnih merah, če misliš bit rambo je to daleč od zdravega. Najboljši trenutni razlog proti zame je: preveč časa vloženega, truda tudi za rezultate. In glede na to da ti uzame cajt ti ga odtrga od drugih bolj pomembnih zadev in potem moraš hitet in nastane stres....yep i'm getting old:D
Skero

ameba ::

jype kok si plačan za to, kar delaš ? :-)


Kar se tiče fitnesa, to je ql, še posebi za zimo, ko pridejo pa sončni dnevi, je pa dobr tud kolesart pa tečt. Jst hodm na fitnes ker me to veseli, hrane se ne držim, ker se mi neda, niti nimam denarja zato. Mi je pa všeč občutek ko dvignem veliko kilažo in se pač počutim super po treningu :-)
Sam ne se preveč sekirat za fitness oz. ne se odrekat stvarem zarad fitnesa, so še pomembnejše stvari v življenju.
In ja ženske ne gledajo na postavo. Sj vidim večino svojih vrstnikov, vsi neki dahovci pa suhi pa taki čudni ( iz mojih vidikov ker sm športnik ), pa majo vsi punce, tako da fitness je konc koncev za samopodobo, ne pa za lovelenje žensk.

oracle ::

Kaj pa leča?

jype ::

diavolo> jype kok si plačan za to, kar delaš ? :-)

It's on a need-to-know basis... And you don't need to know!

oracle> Kaj pa leča?

Tudi stročnica, tudi veliko beljakovin.

Gray_Warden ::

djavolo brez zamere samo tudi sam si rekel da se ti ne ljubi držat nekega reda in niti ne ješ pravilno...tako da za moje pojme nisi športnik ampak si "dahovec" ti.

medtem ko oni seksajo in so čudni, si ti v fitnesu.....

samo toliko, v razmislek:)
Why so serious?

guest #44 ::

Sicer bom nehote zavil iz lastne debate, ampak sam začasno.

Rad bi nekaj mišične mase in solidno definicijo, predvsem zato ker ko seksaš z žensko ona rad otipava...in ko ti otipava posamezno mišico in se pri tem blazno vzburja, veš da je blo vredno. Sicer pa tudi mogočnejša postava veča respect ko se zadržuješ med plejbejci družbe. Manj raznega izsiljevanja prednosti itd. Pač pri nekaterih kulura ne zaleže, deluje samo brute force. In ker se pogosteje kot zgolj občasno tam zadržujem...je to pač logično.
Ne bom lagal...tega sploh ne delam neposredno zase, ker če bi bil sam na svetu fitnes mi nebi niti padu na misel. Sem pa socialna žival. Sicer nimam nobene namere konkurirati madžaroviču in bandi, ampak trenutno imam 183 cm in 80 kg brez večjih zalog maščobe (nekaj na trebuhu).

Sem pa danes preteku 4.1 km v ca 20 minutah.


Nazaj na temo: eurošpin...neočiščena prsa za ca. 4€/kg

d0rK ::

Puran sploh ni več najcenejši v perutnini ptuj. Sem ga dolga leta kupoval tam, vakumsko pakirane pakete po več kg. Zdaj kupim začinjene zrezke (ze narezane) v Hoferju ali puranje zrezke (bolj za en drek narezane) v Interšparu. Navaden puran je postal čisto prepust. Interšparov je hecen, temnejše meso, bolj okusno. Sploh če ga na koščke daš in zamešaš s kakšno sladkokislo omako. Najcejejšo skuto sem našel v Merkatorju, njihova znamke, 500g je manj kot 1,5€. Vzameš se cottage cheese v Hoferju (80c), par štek jajc, neke tanke fit hrenovke v Interšparu (en paket cirka 1.5eur mislm da), pa si kar dober.

;-) ::

Dejansko ni. Postavi se zravn nekoga ki _pravilno_ telovadi in dvigni 90 kg. Me zanima kdo jih bo lažje dvignil..ti ali fant iz fitnesa.


Kaj ti se delaš al si res zaostal?

Te pa daj tistemu iz fitnesa lopato v roke pa naj gre vrt štihat al pa koso ročno pa naj gre kosit...butasta primerjava

Ramon dekers ::



dobra postava zgleda takole. Ta na sliki ima 72 kil.

Nazaj na temo:

Eurospin je največji poden. Bolje da kupiš manj in kvaliteto kot da jemleš veliko in samo svinjarijo.

Sicer pa tuna v Hoferju 55 centov:)kvaliteta ok za ta denar.

d0rK ::

Hofer ima baje eno boljših tun. Se pa strinjam da je Eurospin res največji poden. Sam tam ne bi kupoval.

Ramon dekers ::

d0rK je izjavil:

Hofer ima baje eno boljših tun. Se pa strinjam da je Eurospin res največji poden. Sam tam ne bi kupoval.



od kje pa to? Sam jih vzamem ponavadi okoli 10 komadov:)drugače je najboljša še vseeno rio mare, samo je pa draga.

Tisti piščanci pa salame se ti pa zagravžajo, tega sploh ne jem več, še posebno te mine ko pogledaš salomo (-etiketo piščančja prsa) ki je brez maščobe. Bruh bruh

Dober obrok je recimo tuna pa riž.

Zgodovina sprememb…

Kiki1984 ::

pocen zadeve mate kefir (hofer, lidl), zlo dobra probiotična zadeva... priporočam da popijete enega na dan ... poceni siri so tudi v hoferju (13% masti samo), skuta je povsod ista, jaz osebno imam še najrajš cottage sir, tudi zato kr so pakunge majhne... pocen testanine hofer... tuna ne vem... verjetno hofer (govorimo o tuni v lastnem soku)... zelenjavo in sadje je najboljš dobit od doma, če je možno, drgač pa treba mau po trgovinah pobrskat (čisto odvisno)...
meso perutnina ptuj, drgač pa domači zajc... največ dietične/zdrave hrane kupim v hoferju, špar ma tud neko vitalinijo tist je kr ok, v lidlu sm poredko... merkator je pa itak katastrofa kar se cen tiče večinoma...evrospin ne poznam...
za povprečnega človeka od dodatkov ne potrebuješ nič več kot vitamine in omega 3... če bi rad spalu kaj špeha dol še kašn fatburner... whey je optimalen, vendar ni nuja sploh če poješ dovolj mesa... vse drusga za povprečnega človeka ni uporabno!!!(pustmo BB!!!)
rastlinske beljakovine so po moje lahko dodatek k hrani, ne morejo pa nadomestiti živalskih...
sicer jet offtopic (sam sem lih iz fitnesa pršu pa sm še pod vtisom...)
... en mesec delam v fitnesu (izhajam pa iz MMA-ja in borilnih veščin, ki sem jih začasno opustil, zato mam dobro osnovo kako trenirati...) pa vidim da večina folka nima pojma o treniranju... pustmo BB in deadlifterje, ki majo specifične treninge, jaz govorim o navadnih ljudeh... večina se neki zaleteva na naprave, ki so povsem enodimenzionalne (razvijajo mišico v eno smer), pumpajo samo zgorni del... pravilni trening je da razviješ celo telo, ne pa te bedarije...

važno pa je da mate močan core (to ne pomen sam trebušnjake ker je to vsestransko uporabno), močan hrbet in vrat (zaščita celega telesa), močne roke (to ne pomen biceps ker to je samo ena od mišic) IN NOGE (te so dost bolj uporabne ker se tko z njimi vse dviguje), fajn je met tudi močno zapestje in prste...

prvi korak preden se sploh spravite na fitnes je da si zadeve malo preberete... posvet s kom ki zadevo pozna je tudi zaželjen... veliko pa so seveda tudi izkušnje... dober program ni težko sestavit, če zadeve poznaš, treba pa kar veliko prebrat...

zame osebno dober trening pomeni trening atleta... to pomeni da si močan, eksploziven, gibljiv in gimnastičen (ja tudi to)- tist "tajc" zgori to že je ... dober izgled je pa stranski produkt dobrega treninga... kaj ti pomaga lepo telo če ne moreš osnovnih stvari v življenju počet? (BB) kaj ti pomaga če dvigneš 300 kg, pa če si zavaljen ko pujs (veliko power lifterjev)... pa dobro naj delajo kar čjo... vendar večina ne spada v njihove kategorije...
dober trening ni trening na napravah, ampak gre za kombinacijo treninga s prostimi utežmi, vaj z lastno težo (funkcionalnih vaj) ter gimnastičnih vaj - to ne pomen salt, ampak prevali, premeti, plazenje, gibanje, most itd.- fajn je pa da tudi kdaj pa kdaj potrenirate s kašnimi kettlebellom, vrečo ali clubell... če to delaš pol si car!

d0rK ::

Ramon, nek test v revijo Potrošniške zveze? Alpa urada. Ne vem točno. Bil je test številnih tun v eni reviji, požegnani od potrošnikov.

jype ::

Ramon dekers> dobra postava zgleda takole.

Nah. Premalo učinkovit, premalo vzdržljiv.

Looooooka ::

Poceni piscanec ni zdrava prehrana.Zbijte si ze to iz glave.Razlog da je poceni je ker je bil futran z nezdravo hrano.
Dejansko boste boljs cez prisli ce ne sparate na kvaliteti.
Pa ne poslusat folka, ki ma razne ideje o tem, da morate pozret 5 kil riza in piscanca na dan.To je debilizem prve klase.In tista masa ne bojo misice.
Pridno trenirat pa normalno jest.Pretiravanje z OHji se hitro pozna.Tiste beljakovine pa dejansko niso tok drage.

Ramon dekers je izjavil:



dobra postava zgleda takole. Ta na sliki ima 72 kil.

Sej zgleda shiran.Se en fighter, ki se trudi biti pod kilazo, da lahko osvoji naslov.Par kil vec in konca v tezji kategoriji kjer ga zmeljejo.
Postava pa sorry...povprecna :)

Zgodovina sprememb…

;-) ::

haha da pa lahko "dec" decu presoja kako postavo ma pa more bit res vroče v sobi ;)

Gray_Warden ::

Ta na sliki je videti kot povprečen 20 letnik ki nekaj mesecev hodi v fitnes.. skratka nič posebnega. Definitivno nima nekaj veliko mišic v rokah, ramenih, še najmanj pa nogah.

Se vidi tudi da je shiran ker kot je rekel že loooooka, več kot očitno pazi na kg, da ne pride v težjo kategorijo, saj mu je jasno da bi ga tam zmleli za šalo.

Lepa postava bi bila kakih 8 kg več kot jih ima ta na sliki. Ni treba hujšat kot neka trapasta manekenka da imaš lepo postavo.
Why so serious?

Kiki1984 ::

kot sm že omenu tip na sliki ima daleč bolj funkcionalno telo kot večina body bilderjev... poleg tega ma tip solidno postavo... seveda bi lahko bila bolj točna po pravilih body bilderjev,sam lepota je itak relativna in ni pogojena z standardi nekih BB... in če je to povprečje sem jaz papež... to je povprečna postava moškega človeka:
(pa še verjetno debeljša če gledamo povprečje overall...)...

jype ::

Eh, lepo postavo majo stari športniki, ki jim še ni blo treba pazit na hitrost dihanja, da niso padl na doping kontroli.



Okapi ::

.in ko ti otipava posamezno mišico
Če ti med seksom punca otipava mišice, potem delaš nekaj zelo narobe:))

O.

enadvatri ::

Od PP imaš tudi beljake, mislim, da po 10 L ali nekaj takega. Pazi, da te ne obišče salmonela! >:D

Ramon dekers ::

Gray_Warden je izjavil:

Ta na sliki je videti kot povprečen 20 letnik ki nekaj mesecev hodi v fitnes.. skratka nič posebnega. Definitivno nima nekaj veliko mišic v rokah, ramenih, še najmanj pa nogah.

Se vidi tudi da je shiran ker kot je rekel že loooooka, več kot očitno pazi na kg, da ne pride v težjo kategorijo, saj mu je jasno da bi ga tam zmleli za šalo.

Lepa postava bi bila kakih 8 kg več kot jih ima ta na sliki. Ni treba hujšat kot neka trapasta manekenka da imaš lepo postavo.



Kaj tebi ni jasno? Zakaj bi šel v višjo kategorijo če je v svoji močnejši? Vsak borec hujša, še Zavec mora hujšati. Če si pretežak si okoren, ni več hitrosti, to ti je že zgoraj kiki lepo napisal. BB je pa itak za ped.e.

Sicer pa kar oblikuj svoje telo tako da boš "zrezan" kot je tale na sliki. Babam najbolj padajo na trebušne, kaj ti bodo roke pa ramena če imaš pa vamp...

pijavka ::

Sicer pa kar oblikuj svoje telo tako da boš "zrezan" kot je tale na sliki. Babam najbolj padajo na trebušne, kaj ti bodo roke pa ramena če imaš pa vamp...

haha, točno tako! Najbolj so mi smešni tipi, ki v fitnesu ne vidjo drugega kot benča, pa ročk. Kvihtat roke, prsa, ostalo ni pomembno. Zravn pa ogromen vamp. Važno, da je "masa".

detroit ::

ok trebuh nima veze s kvihtanjem, oz. zeloooo malo. Vse je v hrani. Če delaš 10min na dan za trebuh boš imel trebuh ko tarzan in "no time", če se le držiš hrane....kar ne bo lahko.
Sm za info da se ne bo kdo loteval abdominal traininga, isto jedel in pričakoval rezultate.
Skero

pijavka ::

Tudi po mojih izkušnjah je Hofer poceni in za to dobiš dokaj kvalitetne reči + okus tudi ni slab.

ok trebuh nima veze s kvihtanjem, oz. zeloooo malo. Vse je v hrani. Če delaš 10min na dan za trebuh boš imel trebuh ko tarzan in "no time", če se le držiš hrane....kar ne bo lahko.
Sm za info da se ne bo kdo loteval abdominal traininga, isto jedel in pričakoval rezultate.


Ok, prej pozabil omeniti, da nekateri močno zanemarjajo kardio in prehrano. Masa se sicer povečuje, vendar ne samo mišična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pijavka ()

pingo76 ::

Eh spet je tema zašla v tri pirovske...
To kaka postava komu odgovarja je čisto subjektivno. Kaj je ženskam všeč je za temo problemi človeštva. Tisti ki se gre lomit v fitness zato, da bo lahko upecal 2 babe več je počlasi zrel za psihoterapevta.
Nečeloma je povprečen obiskovalec fitnessa ki se je malo poglobil v hrano psiho-fizično krepko bolj sposoben od navadnega pisarniškega molja ki gre vsak dan na 20min sprehod. Če si bo zdravje zafural z neumno planirano prehrano je tudi svojevrsten fenomen ampak če se drži pravih smernic je lahko povprečen fitboy bistveno bolj zdrav od "generične populacije". Kardio gor ali dol. Ni nujen, ima pa svoje poszitivne lastnosti odvisno tudi od treninga. Ni pa heroja ki bi 1 leto zapored samo premetaval kolute brez določene količine kardia (no če le ima kaj v glavi). Ne smete pa tudi pozabiti, da niso vsi ki obiskujejo fitness potem doma na kavču dolkler ni ura za posteljo.

Veliko jih poznam ki so v fitness prišli, da naredijo nekaj zase ne za "druge" in v tem ne vidim nič slabega. Sploh pa je tukaj veliko pametnjakovičev ki ve kaj je najboljše za druge. :/

Invictus ::

Mislim da obisk fitnesa ni napačen, sploh v sedanjem času, ko po službi že pade mrak. Da ne govorim kako prekleto mraz je.

Vsak fitnes ima dovolj naprav kjer si lahko razgibaš vse mišice, ki jih imaš (in tudi tiste za katere si mislil da ne obstajajo). Zakaj to počneš, je osebna odločitev vsakogar. Tudi ženske padajo na različne tipe. No ja, en tip je skupen vsem. To je tisti, ki ima denar. Zanj so vse zainteresirane.

Dejstvo je da fitnes dela predvsem na mišicah, manj pa na spretnosti in koordinaciji. Še noben BB ni bil uspešen gimnastik, čeprav ima dovolj mišic zato. Seveda pa vsi (oz. vsaj večina, da se ne bo spet kdo takoj obregnil) pozabljajo na bistveni del vsak športne vadbe. Ogrevanje na začetku in raztegovanje na koncu ...

Kar se pa tiče hrane, je pa odvisno od tega kaj želiš doseči. Ampak to je spet osebna odločitev. O kvaliteti hrane pa ne bi, ker je to preveč zlajnana tema in nekaj kar res ne moreš z lahkoto preverit. Poglejte si kak dokumentarec o hrani (jih je dovolj) in se navadite brati drobni tisk, kjer navajajo snovi v hrani. Strašljivo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

energetik ::

Invictus je izjavil:

Mislim da obisk fitnesa ni napačen, sploh v sedanjem času, ko po službi že pade mrak. Da ne govorim kako prekleto mraz je.
Mraz in mrak nista nobena ovira za recimo tek. S primerno obleko in ledico na glavi lahko brez problema laufaš tudi v tem času, preverjeno. Mraza sploh ne čutiš, ko se enkrat ogreješ in tek postane užitek.

pingo76 ::

Ogrevanje je obvezna oprema. Tisti ki to zanemarja in mu to celo gre pa itak dela kardio na fitness napravah. Pri večjih bremenih enostavno ne gre.
Večina jih nevede fura večinoma mašine, ki pa so v bistvu krneki. Sicer "zadanejo" ciljno mišico ampak vse pomožne pa zraven spijo. To se potem lepo pozna, da je človek sicer izoblikovan ampak fizično prav nič kaj posebno močan (ker ga omejujejo vse ostale sinergične mišice ki niso sodelovale na mašinah). NE rečem da če si fitness boy da moraš biti pod nujno tudi močan, je pa to daleč najbolj uporabna stvar če se že lomiš na utežeh poleg estetskega faktoja (za tiste ki jim je to edini cilj). Mnogokrat ko me kdo vpraša da bi z mano delal isto vajo brez da bi me čakal da končam, moram med vsako menjavo odstranit par kolutov dol, da dotični subjekt zmore svojo serijo. In to kljub krepko bolj impresivni muskulaturi od moje malenkosti. Včasih je še bolj smešno ko pride mimo gledat kaj delam in samo čaka kdaj se bo začel smejat ker "ve", da sem si naložil krepko preveč. Pol pa z surlo gre stran oz. pripomne, da se bom poškodoval če bom to delal kljub dobro izpiljeni tehniki. Pač ego...
Kakorkoli treningov je veliko in niso vsi isti. Sam v fitnessu nerad solim pamet okoli in uletim le če vidim, da se nekdo iz nevednosti namerava poškodovati.

Obstaja pa zelo zlato pravilo: Pusti vsakemu svoje veselje, če dela bedarije mu pač pusti, šanse so ogromne da bo dober namen naredil ven santa barabaro in neljubo kreganje. Za 60% populacije fitnessa je pravi trening (za določeno potrebo) velik tabu. Videl sem že toliko patetike, da bi lahko knjigo napisal ali dve.
Bestsellerji bi bili:
Mišična masa in kako je nikoli doseči.
Število ponovitev in tegobe kdaj spit kreatin.
Jaz ne jemljem proteinov jem pa še kar veliko beljakovin.
Pravilna izvedba vaj kaj je to.
1001 način za velik biceps in pot do johhny bravo postave v 1 mesecu s poudarkom na bicepsu (ker le ta mora biti velčji od glave).
Trening nog kaj je to.

In še malo za smeh, moja boljša polovica noče pri meni videt six packa mogoče lih toliko da se ve kje bi bil. No sicer pa ga bom pridelal nekej marca ali aprila. In moja ni edina takega mnenja. Veliki večini fajn izrezljani moški že vlečejo na grdo....
No pa sem še sam pripomogel k fantastični deviaciji iz prvotnega namena topica. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

;-) ::

energetik je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mislim da obisk fitnesa ni napačen, sploh v sedanjem času, ko po službi že pade mrak. Da ne govorim kako prekleto mraz je.
Mraz in mrak nista nobena ovira za recimo tek. S primerno obleko in ledico na glavi lahko brez problema laufaš tudi v tem času, preverjeno. Mraza sploh ne čutiš, ko se enkrat ogreješ in tek postane užitek.

Jaz nemorem laufat pozimi, ko začnem hitro vdihavat mrzel zrak me začne bolet grlo. Če mam bilokaj pred usti mi gre na bruhanje ker od sape rata mokro in bwaaaah

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

.in ko ti otipava posamezno mišico
Če ti med seksom punca otipava mišice, potem delaš nekaj zelo narobe:))

O.


Če tebi ne, bi bil na tvojem mestu malce zaskrbljen. No seveda, razen, če imaš >20 centimeterskega, kar pa vem da nimaš, razen na internetu seveda :))

btw



temu bi jaz reku idealna postava. Zdej pa seveda mi najdite žensko, ki se nebi niti ozrla na tako telo

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Tole je kombinacija fitnessa in gimnastike.Samo s fitnessom bos tezko prisel do tega(ni pa seveda nemogoce) :)

guest #44 ::

Vem. Sej nisem reku, da bom samo fitnes pumpal. Sicer pa v fitnesu lahko komot delaš tudi vaje za "core".

Invictus ::

Ozrla ja, ampak ponucala ? Večini žensk namreč niso všeč zelo mišičasti moški (ali pa jih jaz nisem spoznal ...)

Meni je vseeno če se ne ozirajo za mano. Od gledanja nimam nič ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

guest #44 ::

Sej ne pravim, da so mišice vse kar moreš met za žensko očarat. In btw tisto ni "FUL" mišičasto telo. Je pa zelo natrenirano telo, celoživljenski trud pravzaprav.

Resnica je, da hočeš ali nočeš...medijski pomp nam vceplja kakšni so ideali lepote, kar sicer ni zgolj njihova izmišljotina, ampak ideali so že od pamtiveka isti, le da se jih zdaj bolj izpostavlja.

Evo, ko še ni bilo televizije in plakatov





Vedno ko civilizacija doseže nek nivo blagostanja, se začne izpostavljat ideale. Ko so vsi lačni nekako nimaš časa za kaj takega.

turkx90 ::

Invictus je izjavil:

Ozrla ja, ampak ponucala ? Večini žensk namreč niso všeč zelo mišičasti moški (ali pa jih jaz nisem spoznal ...)

Meni je vseeno če se ne ozirajo za mano. Od gledanja nimam nič ...


Haha, seveda jih nisi spoznal, ker se ne ozirajo za takimi kot si ti. Poznam veliko ljudi, ki so za vaše geek razmere "zelo nabiti" in vsi imajo nadpovprečne ženske. In ja z lepo postavo se jih dosti več ozre za tabo.
Mogoče se tega ne zavedate, ampak zenske imajo rade mišičaste moske. Vsi ki trdite nasprotno, pojdite 2 leti u fitnes in potem povejte če to ni res.

Ste mogli it pogledat zdej svetovno V BB-ju ki je bilo v Kopru in bi videli kašne so bile ženske od večine tekmovalcev, pa bi si hitro premislili, da se ženske ne ozirajo za tem.

Drugače pa je zame to idealna postava:

http://maxximum-portal.com/forum/downlo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

guest #44 ::

^^

Ja, kr kul.

Recimo



to je recimo mnogo preveč. Predvsem zato ker je steroidna zadeva pa še gibčnost in vzdržljivost je porazna. To tudi ženske priznajo, da je preveč ker enostavno ni toliko praktična postava. Definitivno pa bi rad taknile...lih za provat. To ja. Ampak za kaj več pa ne.

turkx90 ::

Eh, že tisto postavo, ki sem jaz objavu, je večina ne doseže v 5-6 letih(natural). Kaj šele o tej tvoji. Večina ljudi misli, da si en mesec v fitnesu in se že tezko premikas. Žal to ni tako.
Predvsem govorim o tistih, ki pišejo da preveč mišič ni lepo. Žal nevejo koliko časa je potrebnega za dosečt normalno mišičasto postavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800113557 (2718) J.McLane
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037035 (14205) link_up
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222159 (17688) m0LN4r
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222455 (20428) egonk
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773055 (63290) thramos

Več podobnih tem