» »

LCD TV SAMSUNG LE46D550 ali Plazma TV sprejemnik LG 50PV350

LCD TV SAMSUNG LE46D550 ali Plazma TV sprejemnik LG 50PV350

tkma ::

Izbiram nekaj v tem cenovnem razredu, tv se bo uporabljal za gledanje tv-ja, filmov, nanj bo priklopljen pc in xbox za igranje iger. Kaj priporočate, diagonala pa ne sme biti manjša od 46 inčev. Iščem pa najcenejšo in najboljšo opcijo. Je pa lcd 630€, plazma pa 600€.
Hvala za nasvete, aja pa še tale je tudi v igri LG 47LK530 LCD po ceni 630EUR.
LP
Peter
  • spremenil: tkma ()

tkma ::

...no ja bom kar sam odgovoril, po ogledu in obisku trgovin sem se odločil za plazmo lg pv350
lp
Peter

Nikonja ::

plazma je odlična za tv in filme ampak če boš večino časa udaral po igricah pol pa definitvno lcd.

Wofk ::

si jo že preizkusil z igrami? se opazi kej imput lag?

korenje3 ::

baje ta tv spreminja svetlost zaslona, glede na to kako temen je...

tkma ::

...hja jutri grem cenkat za kak dodaten gotovinski popust, potlej pa sledijo krompirjeve počitnice, ko bova s sinom testirala kako se kaj obnese
Peter

korenje3 ::

zanimivo da ljudje še barantirajo za take poceni stvati... se vidi da je država v pizdi

gorann ::

v bigbangu imajo grundig 46" led lcd za 699eur, ce sem prav videl

Tim55 ::

Si bom temo sposodil...
Ali se da s TV-ja LG 50PV350 spravit zvok prek hdmi na reciever? (reciever namreč nima optičnega vhoda, jaz bi pa vseeno rad slišal dvb-t kanale iz tvja na recieverju)

Blazz ::

lahko ga spelješ tudi prek JACK izhoda (slušalk...)

Tim55 ::

to bi bila opcija, samo potem ni prostorskega zvoka...

gorann ::

kako ga bos pa potem dobil, edino s hdmijem, koaksialnem digitalnem izgodom ali opticnem lahk dobis prostorski zvok, ce prav vem

tvoja tv ima pa samo opticni izhod za zvok, nobenega hdmija in nobenega koaksialnega izhoda


pa prostorski zvok edino dobis, ce so kanali s prostorskim zvokom predvajani po teveju



edina moznost je se, da preko skatlice za digitalno televizijo prvo povezes v receiver in od tam sliko naprej v tv

zdaj edino, ce mas kartico v tvju samem, potem nimam pojma kako in kaj;)



edit: kako si zadovoljen s to plazmo, ker je namrec kar mamljiva cena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

tkma ::

....evo nabavili lg 50pv350 plazmo in z njo zaenkrat zelooo zadovoljen, Nisem pa kak expert, ampak za to ceno 590€ je to best buy nakup.
Peter

Tim55 ::

hm...na wikipediji sem zasledil da hdmi 1.4 podpira ARC (audio return channel-zna posiljat zvok v nasprotno smer), za to plazmo pa tudi pise da podpira hdmi 1.4...ne piše pa konkretno da plazma podpira ARC...

a mi lahko kdo prosim svetuje če bi to delovalo preden kupujem hdmi 1.4 kabel?

@gorann: tudi jaz nisem nek ekspert, ampak za to ceno nisem še videl boljše plazme =)

RejZoR ::

Men je 50PV350 super zadeva. Edino kar me je malo zmotilo je bela barva. Npr če dam čist belo sliko na LCD od npr Philipsa je bela res žareče bela. Če dam isto sliko na 50PV350 pa je taka umazana bela neglede na nastavitve. V čem je fora?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sennheiser ::

Plazma nima računalniških barv ampak bolj naravne. Čeprav da je zelo umazana je že čudno... usaj kolikor sem sam gledal zadevo.

gorann ::

danes grem iskat 50pv250 lg plazmo v bb

v cem je najvecja razlika med pv2550 in pv350

a je moznost, da ne zazna pc signala iz graficne pa da mi ne da prave resolucije, prikloplejno bo z dvi-hdmi kablom

ABX ::

Nikonja je izjavil:

plazma je odlična za tv in filme ampak če boš večino časa udaral po igricah pol pa definitvno lcd.


LOL

Ti priporočam da greš komentirat na 24ur.

Je pa res da ima LG zelo visok input lag. Če hočeš top je pač Panasonic.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

sennheiser ::

Gorann cena je ista... uzami pv350. Razlika je mal v videzu, pa boljši procesor ima pv350. Za isto ceno mislim da ni kaj dosti za ramišljat.

RejZoR ::

sennheiser je izjavil:

Plazma nima računalniških barv ampak bolj naravne. Čeprav da je zelo umazana je že čudno... usaj kolikor sem sam gledal zadevo.


Ne vem kakšna naj bi bila računalniška, ampak bela je lahko samo bela.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

6151 ::

kakšna je razlika med

LG Electronics 60PV250,
LG Electronics 60PZ250,
LG Electronics 60PK250 in
LG Electronics 60PZ550


Lep pozdrav!
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

gorann ::

sennheiser je izjavil:

Gorann cena je ista... uzami pv350. Razlika je mal v videzu, pa boljši procesor ima pv350. Za isto ceno mislim da ni kaj dosti za ramišljat.

sem vzel pv250 50" v bigbangu

sem uspel dobit se popust 8%, tko da sem dal 598eur plus 70eur za 5 let garancije "se zgodi", vse skupaj torej 668eur

pc slika, oziroma namizje ter pisava v brskalniku je res grsa kot od lcd, ampak ko zazenes hd film se pa jezik spusti do tal, sem cisto presenecen nad lepo sliko, ce pogledam ceno za tv;)

no, potem sem sprobal se igro preko pcja na tvju, sem zalaufal assassin's creed brotherhood in moram rect, da sem ful vesel, namrec nekih hudih razlik nisem opazil v lepoti in detajlih v primerjavi s svojim 1920x1200 samsung monitorjem, prej sem mel pa na 94cm hd ready in je obcutno pomanjkanje visje resolucije

pol sem za foro se battlefield 3 zagnal in sem nekj casa kr gledal, ce je to res, hehe

oboje na max nastavitvah

avatar 720p EE zgleda res hudo, res


ja, za igre in filme je tale plazma super, za kaksno delo s pcjem pa pozabte, skoda oci

signal sd preko nase kablske je dobesedno bruh, vsaj zame, ko ne morem videt slabe slike. pri tej velikosti se pa sploh pozna. iptv preko pcja je dosti boljsi, ampak sem imel lepso sliko na prejsnem samsungu, edino hd pride bolj do izraza:)


naceloma naj bi se slika popravila po nekj sto ur predvajanjih, tko da zdj ne vem, ce je pametno rihtat sliko v nastavitvah tvja takoj na zacetku?



edit: samo dva hdmija ima, kar je mogoce premalo, preko usbja sem samo slike gledal in zalaufal eno divx risanko za otroka, slike so cist prehude, risanka pa ko risanka s slo sinhronizacijo, tko da podnapisov se nism probaval, oziroma .mkv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

sennheiser ::

No s takim popustom, pa garancijo si dobr čez pršu. Veliko sreče pri uporabi. Pa NE založi tistega letaka z računom :D kr čene bodo problemi, če pride do česa.

gorann ::

res kar dobro, ceprav je pri mediamarketu samo 560eur ta model, ampak nimajo trenutno na zalogi pa ce pristejem potne stroske do lj in nazaj pa sem skoraj na istem, ce ne stejem "se zgodi" zraven

kaj je treba merkat pri plazmi, se lahk ze zdaj poigram z nastavitvami, ali pa je bolje pustit nekaj sto ur, da se ulaufa pa sele potem stelat po nastavitvah

mastah ::

jaz sem isto imel grdo sliko preko računalnika. Na tv ko izberes input HDMI ti zraven piše še input label(modri gumb) in izberi PC, slika je super.

gorann ::

kje mas to moznost? saj drugace je slika lepa, samo crke so grde kot da ne bi bilo pravo osvezevanje

mastah ::

isto bilo pri meni. Stisni na daljincu input, izberes HDMI in desno spodaj pise INPUT LABEL (pritisni modro tipko) in imas meni za izbrat PC

gorann ::

ooooooooo, to pa je nekj, velika sprememba, hvala za pomoc



:D:D

matejb ::

Pozdravljeni.

Tudi sami imamo doma plazmo 50pv350, pa me zanima, kam naj slušalke priklopim. Namreč nikjer nisem našel vhoda za slušalke.
Hvala in lp.
Matej

Fizikalko ::

Sam se zelo zanimam za tole plazmo... Je kontrast ok? Ali kaj brni? Ima kdo negativne izkušnje s čimerkoli?

3D me ne zanima...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177132 (401503) antonija
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29962570 (39540) rezator
»

Plazma LG 50 PV350 pomoč pri uporabi

Oddelek: Zvok in slika
144221 (2971) pisco
»

Rahlo zatikanje slike

Oddelek: Zvok in slika
152309 (1994) Sssaga
»

Samsung UE40D5500 - je kaj boljšega za 480?

Oddelek: Zvok in slika
113135 (2763) jklč

Več podobnih tem