» »

Plazma LG 50 PV350 pomoč pri uporabi

Plazma LG 50 PV350 pomoč pri uporabi

-mojster- ::

Dva dni nazaj sem kupil tole plazmo in morem rečt da prvi vtisi so prfektni.
Slika prek siol boxa solidna, full hd filmi fenomenalni (realne naravne barve), kljub temu da imam še vedno nastavljeno vse osvetlejenje in ostrino slike okoli 50 (prvih 100 ur naj bi jo moral imeti tako)
Zanima me naslednje:
-Pri ogledu HD filmov prek usb multimedia nemorem nastimat sliko cez cel zaslon (namrec vecina filmo je snemana v cinema formatu, v ozjem formatu od 16:9 tako da imam zgoraj in spodaj crne obrobe katere me motijo. Zgleda kot da se ne da nastavit sliko cez cel zaslon vsaj pri geldanju prek USBja. Namreč ko gledam prek siol boxa si lahko prek Aspect ratio sam uravnavam zoom ter tako po zelji zapolnim sliko cez cel zaslon. Ali morda kdo ve če se da tudi pri gledanju prek USB multimedia nastimat kaksen zoom ali postavitev sliko cez cel zaslon, ker jaz nisem nikjer opazil da bi se dalo spreminjat Aspect ratio ??
-Pri gledanju filmov prek USB multimedia ni podpore šumnikov. Poskušal sem ze z vsemi moznimi nastavitvami (Slovenski jezik Slovenski podnapisi nato sem nastavil v Finski jezik in Finske podnapise vendar uspeha še vedno ni)
-Tako kot pri modelu 50 PK 350 sem zasledil da ni izohda za slušalke/računalniške zvočnike...ali se motim?
-Pri uradnih navodilih od Lgja je zapisano da ima ta plazma frekvenco osvezevanja:Trumotion 100 Hz...ali se da nastaviti to frekvenco na 50 Hz naprimer. Zapisano je tudi da naj bi se slika predvaja s 24-25 fpsji ter celo z 50-60fps, kako je s tem??
Pozna kdo kasen enostaven program za kovertirat zvok iz DTSja v tak zvok ki ga bo normalno podpirala tale plazma prek svojih zvocnikov. Namrec zadnjic sem poskusal z Pop cornom, ki naj bi mi avtomatsko sam nalozil vse une datoteke ki bi jih potreboval za konvertiranje, vendar mi konvertiranje ne dokonča in mi nekje na sredini vrže vn error. ..pozna kdo kakšen res praktičen program ??
Najlepša hvala za pomoč

krebs11 ::

Program za pretvorbo DTS v ac3 je nkv2ac3 link http://www.videohelp.com/tools/MKV2AC3 ,glede predvajanja filmov iz usb se res ne da zumirat slike, tako da če je resolucija filma 1920x814 imaš pač še črne robe , če je pa 1920x1080 je pa čez cel zaslon, šumniki bi morali delati, začni predvajat film,nato pritisni MENU->Nastavite predvajanje videa->Velikost slike Celoten,Jezik podnapisov Vklopljen, Stran s kodami Privzeto, Sinh. 0, Položaj 0, Velikost Normalno, za slušalke izhoda res nima, Trumotion se da izklapljat, meni-slika Trumotion izkl, nizek, srednji ,visok vsaj tako je pri meni
LP

-mojster- ::

@krebs11 tnx.
Sem spremenil Trumotion samo ne opazim razlike bom mogu pogledat kej ko bo na spredu sport. Samo s tem Trumotion je očitno ista finta da se ga ne da uporabljat prek USB multimedia.
Kako pa je kej s firmwar(i), kje se jih da dobit??
Aja pa krebs11 kako imaš ti nastimano sliko (svetlost, ostrina, kontrast) a si uporabil une kode za odklep kjer je mozno sliko se bolj optimalno regulirat ali so ti bile originalne opcije dovolj ?

krebs11 ::

Predvajaj film preko usb, pritisni tipko menu->nastavite video.->pol maš pa spodaj Trumotion, jaz nimam plazme ampak led lcd, se meni je zelo podoben, drgač mam pa sliko nastavljeno na osvetlitev ozadja 10, kontrast 60, svetloba 50 barve 40, dinamični kontrast izklopljen, men so te nastavitve čist ok,večina gledam zvečer.
LP

Pacient ::

Zanima me, če se je kdo srečal s podobnim problemom: Imam kabelsko, od lokalca, ki ima Telemach shemo, imam digitalno kabelsko.

Parkrat dnevno se mi kljub temu, da sem programe shranil tako kot si jih želim TV prestavi po svoje. Predvsem se mi zdi, da se to zgodi, ko recimo pritisnem na poljubno številko na pilotu in mi na tem mestu najde nek drug kanal, kot bi moral bit in je vse zmešano.

Kaj naj naredim, da se mi kanali ne bodo menjali malo pos svoje?

Hvala

All ::

Pacient je izjavil:

Zanima me, če se je kdo srečal s podobnim problemom: Imam kabelsko, od lokalca, ki ima Telemach shemo, imam digitalno kabelsko.

Parkrat dnevno se mi kljub temu, da sem programe shranil tako kot si jih želim TV prestavi po svoje. Predvsem se mi zdi, da se to zgodi, ko recimo pritisnem na poljubno številko na pilotu in mi na tem mestu najde nek drug kanal, kot bi moral bit in je vse zmešano.

Kaj naj naredim, da se mi kanali ne bodo menjali malo pos svoje?

Hvala



Ko gres čez nastavitev programov imamš dve kljukice za odkljukat...ena je za samodejno oštevilčevanje, druga pa za avtomatsko posodabljanje...obe daš OFF pa je mir

luka17 ::

Zdravo,
tudi jaz imam plazmo LG 50PV350. Serviser na lokalni kabelski mi je rekel, da imam zastarel sistem na TV-ju in mi priporoča, da ga nesem na nek servis, kjer mi bodo naredili update sistema na novejšo verzijo.
Baje je opcija, da novo verzijo sistema sam zdownloadam z neta in ga naložim. Rabim info, kje bi to dobil in kako se inštalira ... preko usb-ja?

Hvala.

Sssaga ::

Katero verzijo pa imaš?

krebs11 ::

Firmware za LG 50PV350 je tukaj: http://www.lg.com/hr/support/product/su...
Navodila tukaj: http://www.lg.com/hr/support/product/su...
http://www.lg.com/hr/support/product/su...
The latest firmware file v03.42.12.11

http://www.lg.com/de/support/product/su...
Navodila: potegneš firmware, na usb ključ narediš mapo LG_DTV, odzipaš datoteko v mapo LG_DTV, vstaviš ključ v usb in lepo nadgradiš tv, drugače pa poglej navodila, ki so na strani. Jaz sem si svojega nadgradil že nekaj časa nazaj, imam led lcd (42le5300), dobil sem pa nadgradnjo na ruski lg strani.
LP

luka17 ::

Če sem prav pogledal podatke na TV-ju imam trenutno Software version: CNX-SECPLUSGRC-2.8.0m2

Ok res hvala za info in linke, bom pregledal ...
lp

Popravek :) Trenutna verzija je 03.37.12

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luka17 ()

luka17 ::

Update narejen!
Še enkrat hvala za pomoč, zelo uporabno in res dobra razlaga.
Lp

titilumpa ::

Tinee na TV LG 50pv350 prideš do zvoka na slušalkah ali računalniških
zvočnikih preko SCART izhoda. Deluje preverjeno! LP

Sssaga ::

Danes sem se malo igral z merilcem za porabo elektrike SilverCrest znamke.
Plazma kuri pri:
- 4:3 s stranskimi robovi od 140W naprej
- 16:9 pri MAX energijskem varčevanju (najmanj osvetljena šipa) okoli 180W
in pri presetu ŽIVO ali pa KINO pa kuri okoli 280W do 300W. Pri igranju z nastavitvami mi je uspleo priti do krepko čez 300W porabe povprečno. Max 338W.

8-O
Naj mi kdo reče, da je aparat za merjenje CRAP. Stal je 20EUR v Merkurju :)

Koliko piše, da kuri ta plazma? :D

Če kaj pomaga:
priklop preko SCART iz Siol-BOXa. SD slika, 576p /50Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Lucio ::

Oživljam temo,
in sicer imam težave s to televizijo in sprejem Telemach digitalnih programov. Nastavil sem vse pravilno vendar pri iskanju kanalov ne najde nobenega digitalnega. Analogne lepo najde vse. Imam conax modul vstavljen s kartico.
Televizija ima zadnji software nameščen.
Mi lahko nekdo posreduje točne nastavitve in da mu z njimi najde programe?

pisco ::

titilumpa je izjavil:

Tinee na TV LG 50pv350 prideš do zvoka na slušalkah ali računalniških
zvočnikih preko SCART izhoda. Deluje preverjeno! LP


Ampak kako pa potem priključiš jack vhod na scart?

Pa še ena stvar me zanima...kaj sploh pridobiš s tem novejšim firmwarom? In kako ugotovim katero verzijo imam nameščeno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG Smart TV

Oddelek: Zvok in slika
2013215 (2473) karnekiGO
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29962729 (39699) rezator
»

LG LCD TV in novi gonilniki

Oddelek: Zvok in slika
5590 (570) vir
»

DVB-C na LG42lf2500

Oddelek: Zvok in slika
6920 (866) mare2006
»

lcd tv lg 32lg3000 "hd storitev" napis

Oddelek: Pomoč in nasveti
213784 (2760) kmetek

Več podobnih tem