» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
18 / 24
»»

šernk ::

Ne morem več popravljat, še točna navodila po katerih sem delal...pri prej opisanem sem pozabil še tisto popravilo datoteke, vendar datoteka je bila popravljena pred inštalacijo.

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=...

gre se pa za to temo:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

kjer so tudi stvari opisane za neke probleme, ampak z mojim znanjem se mi zdi da je bolje da ne stalno kar mečem notri enih x ukazov, ker potem ponvadi še kaj odleti:8)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Najprej bova preizkusila nekaj drugega in torej ne tega gonilnika, katerega si že namestil in za to izvedi najprej sledeče:

gksudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf

Na konec dodaj sledeče in shrani:

blacklist rt5370sta

Znova poženi računalnik in vpiši v terminal:

lsmod | grep rt5370sta

Ukaz ne sme vrniti ničesar in če bo temu tako:

sudo modprobe -r rt2800usb
sudo modprobe rt2800usb
echo 148F 5370 | sudo tee /sys/bus/usb/drivers/rt2800usb/new_id


Po izvedenih ukazih skušaj vzpostaviti brezžično povezavo s NM, če rezultata ne bo šele potem izključi/vključi kartico v USB režo in poskusi znova. Testiraj torej in poročaj!

šernk ::

In zadeva je čudežno začela delat danes, sedaj pa razumi ti to.

od zadnjega restarta včeraj (po zadnjem testu) pa do sedaj ko sem želel preverit te tvoje ukaze in sem pogledal v NM ter presenečeno odkril wireless povezavo. Da ni nihče tikal računalnika kaj šele karkoli drugega medtem ko me ni bilo doma sem 200 če ne 300 %, sam pa danes razen chromiuma nisem nič zagnal. Zagledam enable wireless v NM (seveda brez wireless povezav), zaženem wicd in se probam povezat...ne gre nekaj časa in med tem časom se čudežno v NM pojavi še wireless povezava in se tudi poveže.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Glej zdaj s tem zanašanjem na "nepojasnjeno" prenehajmo raje podaj izpis:

lsmod

Da vidimo kateri gonilnik uporabljaš, oziroma, ker predvidevam, da tega, katerega si sam ročno nazadnje prevedel pa vseeno preizkusi ta navodila, ker, če uporabljaš ročno preveden gonilnik za brezžično kartico bo zadeva zagotovo ob naslednji nadgradnji jedra "nepojasnjeno" prenehala delovati in za to najprej testiraj privzeto možnost, kako se torej obnese, da se morebiti izogneš vsakokratnem obveznem prevajanju gonilnika ob nadgradnji jedra, ker četudi boš uporabljal ta gonilnik, ki si ga torej ročno prevedel in sedaj deluje moraš v kakšni mapi imeti vse pripravljeno in izdelano kakšno izvršilno datoteko, da ob naslednji nadgradnji jedra to poženeš in kartica deluje potem naprej, ampak morda se da vsemu temu izogniti in za to preizkusi to in poročaj!

šernk ::

Še zanimivost: NM dobi wireless signal le ko zaženem wicd, takrat se NM tudi avtomatsko potem poveže na wireless.

evo sedaj pa lsmod, naj nadaljujem po tvojih navodilih?

$ lsmod
Module                  Size  Used by
xts                    12644  2 
gf128mul               14503  1 xts
dm_crypt               22528  1 
rfcomm                 38139  0 
bnep                   17830  2 
bluetooth             158438  10 rfcomm,bnep
vesafb                 13516  1 
snd_hda_codec_realtek   174134  1 
snd_usb_audio         101566  1 
snd_hda_intel          32765  4 
snd_hda_codec         109562  2 snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel
snd_usbmidi_lib        24603  1 snd_usb_audio
snd_hwdep              13276  2 snd_usb_audio,snd_hda_codec
snd_pcm                80845  4 snd_usb_audio,snd_hda_intel,snd_hda_codec
snd_seq_midi           13132  0 
snd_rawmidi            25424  2 snd_usbmidi_lib,snd_seq_midi
snd_seq_midi_event     14475  1 snd_seq_midi
snd_seq                51567  2 snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
joydev                 17393  0 
rt5370sta             730263  1 
uvcvideo               67203  0 
videodev               86588  1 uvcvideo
ppdev                  12849  0 
snd_timer              28931  2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device         14172  3 snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
nv_tco                 13399  0 
i2c_nforce2            12906  0 
lp                     17455  0 
nvidia              10962290  50 
mac_hid                13077  0 
k8temp                 12905  0 
psmouse                72919  0 
serio_raw              13027  0 
snd                    62064  20 snd_hda_codec_realtek,snd_usb_audio,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_usbmidi_lib,snd_hwdep,snd_pcm,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
snd_page_alloc         14108  2 snd_hda_intel,snd_pcm
soundcore              14635  1 snd
parport_pc             32114  1 
parport                40930  3 ppdev,lp,parport_pc
usbhid                 41906  0 
hid                    77367  1 usbhid
firewire_ohci          40172  0 
firewire_core          56906  1 firewire_ohci
crc_itu_t              12627  1 firewire_core
forcedeth              58096  0 
pata_amd               13750  0 
sata_nv                23360  3 
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

evo sedaj pa lsmod, naj nadaljujem po tvojih navodilih?


Da.

šernk ::

Zadeva zaenkrat deluje, hvala velemojster

in od kje je te driverje povleklo iz jedra? Ker recimo da nekaj sesujem čez čas, grem s tem postopkom nazaj do delovanja ali ne?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Zadeva zaenkrat deluje, hvala velemojster


You're welcome.

in od kje je te driverje povleklo iz jedra? Ker recimo da nekaj sesujem čez čas, grem s tem postopkom nazaj do delovanja ali ne?



gksudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf

Na konec dodaj sledeče in shrani:

blacklist rt5370sta


Ta del si izvedel le za to, ker si že namestil gonilnik s strani proizvajalca in sva ga torej "onemogočila", da se ne bi zaradi tega pojavila kakšna težava, če pa boš sedaj znova zagnal Ubuntu 12.04 boš najverjetneje ugotovil, da brezžična povezava najverjetneje spet ne deluje in to je normalno in torej edina zadeva, ki jo moraš storiti na Ubuntu 12.04 je:

gksudo gedit /etc/rc.local

In dodaš pred exit 0 sledeče in shraniš in znova poženi računalnik:

modprobe rt2800usb
echo 148F 5370 > /sys/bus/usb/drivers/rt2800usb/new_id


To bo verjetno zadostovalo. Testiraj torej in poročaj!

P.S. Nekaj dni "pod obremenitvijo" testiraj brezžično povezavo in če ne bo kakršnih koli težav potem si najverjetneje tako na "žičnem", kot "brezžičnem področju" v Ubuntu 12.04 "na varnem" in to s NM v kolikor seveda ne boš počel ročno sam nič mimo NM ali bo ugasnjen modem ali kaj podobnega in tudi nadgradnja jedra torej ne bi smela več vplivati na delovanje brezžične kartice.

šernk ::

P.S. Nekaj dni "pod obremenitvijo" testiraj brezžično povezavo in če ne bo kakršnih koli težav potem si najverjetneje tako na "žičnem", kot "brezžičnem področju" v Ubuntu 12.04 "na varnem" in to s NM v kolikor seveda ne boš počel ročno sam nič mimo NM ali bo ugasnjen modem ali kaj podobnega in tudi nadgradnja jedra torej ne bi smela več vplivati na delovanje brezžične kartice.


dobro da nisem imel nič v ustih ko sem to prebral :))

zaenkrat zadeva deluje :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

zaenkrat zadeva deluje :)


Super in tako torej, naj odslej tudi ostane!

technolog ::

Na mojem LCD zaslonu je na skrajni desni strani vertikalni pas poškodovanih pikslov (okoli 200 pikslov širok).

Kako naj v xorg.conf zrihtam, da Ubuntu teh pikslov enostavno ne bo uporabljal za izrisovanje. Se pravi da bo tretiral 1280x1024 zaslon kot 1080x1024.

Sedaj je res tečno, ker v fullscreenu ne vidiš polovice okna.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

firefox nagaja, ko imam odprtih več tabov. odvisno kakor ga prime, včasih pogosto zamrzne za 5 sekund, slika se zatemni... pol pa dela dalje. Bom pa pustil tako kot je, mi se ne da iskat rešitve.

sam poročam o bugu ane
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

lopov ::

Na star prenosnik HP nx8220 (letnik 2004 :) sem naložil 12.04 in ugotovil, da ni nameščenih drajverjev za grafično kartico in sicer ATI X600. Med sistemskimi nastavitvami kjer izberem dodatne gonilnike ponudi ničesar.

uporabnik@nx8220:~$ lspci |grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI M24 1P [Radeon Mobility X600]


uporabnik@nx8220:~$ lsmod
Module                  Size  Used by
bnep                   17830  2 
rfcomm                 38139  12 
snd_intel8x0           33455  2 
snd_ac97_codec        106082  1 snd_intel8x0
ac97_bus               12642  1 snd_ac97_codec
snd_pcm                80845  2 snd_intel8x0,snd_ac97_codec
snd_seq_midi           13132  0 
snd_rawmidi            25424  1 snd_seq_midi
snd_seq_midi_event     14475  1 snd_seq_midi
snd_seq                51567  2 snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
ipw2200               146207  0 
joydev                 17393  0 
snd_timer              28931  2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device         14172  3 snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
btusb                  17912  2 
libipw                 46701  1 ipw2200
bluetooth             158438  23 bnep,rfcomm,btusb
snd                    62064  11 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
psmouse                72919  0 
soundcore              14635  1 snd
snd_page_alloc         14108  2 snd_intel8x0,snd_pcm
irda                  185517  0 
serio_raw              13027  0 
hp_wmi                 13652  0 
cfg80211              178679  2 ipw2200,libipw
pcmcia                 39791  0 
sparse_keymap          13658  1 hp_wmi
crc_ccitt              12595  1 irda
video                  19068  0 
lib80211               14040  2 ipw2200,libipw
yenta_socket           27465  0 
radeon                737789  3 
ttm                    65344  1 radeon
drm_kms_helper         45466  1 radeon
mac_hid                13077  0 
tifm_7xx1              12937  0 
ppdev                  12849  0 
tifm_core              15040  1 tifm_7xx1
parport_pc             32114  1 
drm                   197692  5 radeon,ttm,drm_kms_helper
wmi                    18744  1 hp_wmi
pcmcia_rsrc            18367  1 yenta_socket
pcmcia_core            21511  3 pcmcia,yenta_socket,pcmcia_rsrc
i2c_algo_bit           13199  1 radeon
lp                     17455  0 
parport                40930  3 ppdev,parport_pc,lp
firewire_ohci          40172  0 
firewire_core          56906  1 firewire_ohci
sdhci_pci              18324  0 
sdhci                  28241  1 sdhci_pci
crc_itu_t              12627  1 firewire_core
tg3                   141369  0 


Kako se lotiti zadeve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Icematxyz ::

@technolog

V bistvu ni dovolj podatkov, ampak, ker gre torej za kot praviš desni rob zaslona in če držijo nekateri pogoji, kot so:

-Uporaba odprto kodnega gonilnika.
-Unity 3D (verjetno bi šlo kaj podobnega tudi z GnomeShell, če se ne motim uporabljaš to), razne "2D lupine" tega torej na takšen način, ki bi deloval dobro ne dopuščajo.

Potem bi lahko pod Začetni programi... podal ukaz:

xrandr --fb 1080x1024 --output izhod

S ukazom xrandr najdeš pravo vrednost, ki jo vpiši na mesto izhod (VGA1, LVDS1, DVI1, TV1...).

Torej, če bo se vse izšlo po načrtih boš s Unity 3D lupino izgubil indikatorje, katere boš potem moral nadomestiti na kakšen drug način, vse ostalo pa načeloma po hitrem testu deluje dobro. Se pravi vse zmogljivosti Unity 3D lupine in razna programska oprema, katero boš poganjal v tem oknu, oziroma torej tudi celozaslonsko v tem oknu. Se pravi torej tudi, če predvajaš kakšen video celozaslonsko (F11) bi moralo delovati dobro.

Če se pa ne bo izšlo na omenjen način, oziroma to na tvoji strojni/programski opremi deluje nekoliko drugače pa ti bo moral pomagati kdo drug.

@Blinder

Če gre samo za spletni brskalnik FF in to samo FF 14 in prej težave ni bilo potem se bo morda to odpravljeno z naslednjo različico FF. Lahko pa to preizkusiš že sedaj ali preizkusiš drug spletni brskalnik, če se obnese v tem trenutku bolje na tvoji strojni opremi.

@lopov

WYSIWYG, torej zaprto kodnega gonilnika za to strojno opremo AMD za Linux več ne proizvaja in odprto kodni gonilnik vidim, da opravlja svoje delo. Torej, če opažaš kakšno težavo boš jo moral odpraviti v okvirju odprto kodnega gonilnika, če pa kakšne opazne težave ni pa je torej to to. Se pravi je že vse tako, kot bi naj bilo!

technolog ::

Žal dobim tole:

rok@rok-desktop:~$ xrandr --fb 1080x1024 --output default
xrandr: specified screen 1080x1024 not large enough for output default (1280x1024+0+0)

Icematxyz ::

Da verjetno z zaprto kodnim gonilnikom za grafiko?

lopov ::

Hvala, mal mam zmede zaradi preveč in (imo) nasprotujočih podatkov.

Kartica naj bi bila podprta (X600 mobility), a poizvedba po navodilih z neta ne vrne ničesar:

sponka@nx8220:/etc/X11$ lspci -nn | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI M24 1P [Radeon Mobility X600] [1002:3150]
sponka@nx8220:/etc/X11$ grep -i 10023150 /usr/share/xserver-xorg/pci/*.ids
sponka@nx8220:/etc/X11$ 


Namig, da naj ročno dodam PCI ID se ne obnese oz. ne naredi ničesar. Datoteka radeon.ids ni prisotna, tako da sem jo ustvaril in ročno dodal zapis a kot rečeno, ni efekta.

Ponovno sem naložil celoten drajver in na koncu, kjer sem izvedel "sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup" se izkaže, da datoteke xorg.conf niti nimam, le xorg.conf.failsafe katera je pa precej prazna.

Ampak dela :)

Icematxyz ::

Hvala, mal mam zmede zaradi preveč in (imo) nasprotujočih podatkov.

Kartica naj bi bila podprta (X600 mobility), a poizvedba po navodilih z neta ne vrne ničesar:


Morda te v nasprotno želi prepričati dejstvo, da najdeš torej kakšne zastarele informacije. Za stock Ubuntu 10.04 in potem naprej ni več podpore za to kartico v zaprto kodnem gonilniku.

Ponovno sem naložil celoten drajver in na koncu, kjer sem izvedel "sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup" se izkaže, da datoteke xorg.conf niti nimam, le xorg.conf.failsafe katera je pa precej prazna.


Kateri gonilnik si nameščal, predvidevam, da si torej nameščal zadnjega z AMD strani?

Ampak dela :)


Nisi povedal, kaj je torej sploh težava po tem, ko namestiš Ubuntu in kaj sedaj deluje. Torej najverjetneje tudi sedaj uporabljaš odprto kodni gonilnik in si s kakšnim izmed postopkov, ki si jih izvedel odpravil težavo, katero si pač imel takoj po namestitvi Ubuntu in to je to.

lshw -c video

Sledečo vrstico:

configuration: driver=ime_gonilnika ...

Prilepi sem da vidimo, kaj se torej dogaja!

lopov ::

Ah ... "problem" je, da mam preveč časa in se nato zabavam z neumnostmi (+ nadlegujem ostale). Z mojega delovnega laptopa želim odstraniti ubuntu da ne bi imel dualboot. V službi uporabljam windows, doma ubuntu in sedaj, ko sem dobil tega starca bi ga imel doma & samo ubuntu, službeni pa ostane v službi. Za domače delo je čisto OK, le grafika me matra ... Službeni ima intel MHD4500 in vem, da ni nek presežek, a tole, kar "nudi" X600 je pa porazno in me jezi.

Ja, snel & namestil 12.6 in je delalo z napakami. Zagon v konzolo kjer sem restartal lightdm, nato se je "nekaj" postavilo v grafičnem načinu. Po navodilih z neta sem odstranil in namestil opensource verzijo.

Še rezultat:
sponka@nx8220:/proc/sys/vm$ sudo lshw -c video
[sudo] password for sponka: 
  *-display               
       description: VGA compatible controller
       product: M24 1P [Radeon Mobility X600]
       vendor: Hynix Semiconductor (Hyundai Electronics)
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:01:00.0
       version: 00
       width: 32 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm pciexpress msi vga_controller bus_master cap_list rom
       configuration: driver=radeon latency=0
       resources: irq:43 memory:c0000000-c7ffffff ioport:2000(size=256) memory:c8800000-c880ffff memory:c8820000-c883ffff
sponka@nx8220:/proc/sys/vm$


Smatram, da je vse OK in se lahko na glavo postavim -- bolje ne bo :)

In hvala za pozornost in pomoč!

Blinder ::

Blinder je izjavil:

firefox nagaja, ko imam odprtih več tabov. odvisno kakor ga prime, včasih pogosto zamrzne za 5 sekund, slika se zatemni... pol pa dela dalje. Bom pa pustil tako kot je, mi se ne da iskat rešitve.

sam poročam o bugu ane


Na FF 15 je isto. Inštaliral chromium in slednji dela uredu. :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Icematxyz ::

Na FF 15 je isto. Inštaliral chromium in slednji dela uredu. :)


Super in dobro torej, da obstaja izbira, glede Chromium pa si lahko prebereš še to, če te to slučajno zanima in še moj naslednji odgovor, kjer sta še podana dva detajla o gradnji za Linux.

Ah ... "problem" je, da mam preveč časa in se nato zabavam z neumnostmi (+ nadlegujem ostale).


Ah ne to si narobe razlagaš.

Ja, snel & namestil 12.6 in je delalo z napakami. Zagon v konzolo kjer sem restartal lightdm, nato se je "nekaj" postavilo v grafičnem načinu. Po navodilih z neta sem odstranil in namestil opensource verzijo.


V bistvu je tako, da si nameščal zaprto kodni gonilnik, kateri podpore ne nudi potem pa si najverjetneje prišel nazaj na privzeto stanje, kjer je takoj po namestitvi odprto kodni gonilnik že nameščen.

Še rezultat:


Da uporabljaš torej odprto kodni gonilnik (privzeto stanje).

Smatram, da je vse OK in se lahko na glavo postavim -- bolje ne bo :)

In hvala za pozornost in pomoč!


You're Welcome in pa da drugega gonilnika ni in pa v čem točno je težava in torej pri potencialnem reševanju le-te zaprto kodni gonilnik popolnoma odmisli.

Icematxyz ::

Unity 3D deluje s privzetim gonilnikom ali dobiš le Unity 2D?

dragana ::

Kako naj prepričam računalnik, da bo spreminjal frekvenco po potrebi? Včasih je delovalo samo, sedaj pa ne več. Z vstavkom indicator-cpufreq ne deluje, dokler ne zaženem ukaza:

sudo cpufreq-set -c 1 -g ondemand -u 3.00Ghz -d 800Mhz

Potem deluje, vendar ga je potrebno zagnati za vsako jedro posebej(torej 4x) in potem se računalnik obnaša kot bi se moral (tudi z vstavkom indicator-cpufreq lahko spreminjam nastavitve), vendar si nastavitev ne zapomni do naslednjega zagona.

Kako naj nastavim, da se bo računalnik zagnal v ondemand načinu?
Kako naj z ukazom cpufreq-set odkljukam vsa 4 jedra naenkrat? (argument -r ne prime)


Procesor je AMD Athlon II 640.

Icematxyz ::

Včasih je delovalo samo, sedaj pa ne več.


Se pravi privzeto je delovalo dobro in potem si namestil "gadget" za ročno upravljanje s tem področjem sedaj pa so težave? Če prav razumem težavo in so podatki pravilni preizkusi sledeče:

gksudo gedit /etc/init.d/cpufrequtils

In spremeni te štiri vrstice na sledeč način in shrani spremembe:

ENABLE="true"
GOVERNOR="ondemand"
MAX_SPEED="3000000"
MIN_SPEED="800000"


Potem pa znova poženi računalnik preveri kakšno je torej stanje in poročaj!

dragana ::

V /etc/init.d/cpufrequtils so bile namesto pravih številk le ničle.
Sem popravil, vendar ne deluje. Izklopil sem nalaganje indicator-cpufreq in vseeno ne deluje.

Ni bilo ravno tako. Nekoč je delovalo. Nisem se sekiral. Pred par dnevi pa sem opazil, da ventilator nekam glasno dela. Preveril sem frekvenco procesorja:
cat /proc/cpuinfo | grep MHz
cpu MHz : 3000.000
cpu MHz : 3000.000
cpu MHz : 3000.000
cpu MHz : 3000.000

in videl, da res dela na maximum. Nato sem instaliral indicator-cpufreq in ugotovil, da z njim ne morem kontrolirat frekvenc. Nato sem po nasvetu pognal sudo cpufreq-set -c 1 -g ondemand -u 3.00Ghz -d 800Mhz, ki deluje, vendar ne permanentno.

Kako bi izgledala skripta, ki bi jo pognal ob zagonu računalnika da bi se pognal 4x sudo cpufreq-set -c 1 -g ondemand -u 3.00Ghz -d 800Mhz

Napisal sem tako skripto, pa ne deluje:
!# /bin/bash
sudo cpufreq-set -c 0 -g ondemand -u 3.00Ghz -d 800Mhz
sudo cpufreq-set -c 1 -g ondemand -u 3.00Ghz -d 800Mhz
sudo cpufreq-set -c 2 -g ondemand -u 3.00Ghz -d 800Mhz
sudo cpufreq-set -c 3 -g ondemand -u 3.00Ghz -d 800Mhz

Še kakšen predlog?

Icematxyz ::

Verjetno bi šlo, če bi brez ukaza sudo in pred exit 0 prilepil te štiri ukaze v sledečo datoteko:

gksudo gedit /etc/rc.local

dragana ::

To pa deluje. Hvala:)

Icematxyz ::

dragana je izjavil:

To pa deluje. Hvala:)


You're Welcome. Drugače pa še vedno sumim, da ob zagonu še kaj drugega upravlja s tem področjem, morda si namestil kakšen Jupiter ali kaj podobnega, kakorkoli tudi to je torej ena izmed rešitev.

lopov ::

Icematxyz je izjavil:

Unity 3D deluje s privzetim gonilnikom ali dobiš le Unity 2D?


Če je bilo namenjeno meni -- na izbiro imam in tudi delujejo vse opcije, gnome in unity.

lopov ::

Sem pa naletel na stran, kjer je opisan postopek aktivacije čitalca prstnih odtisov (pod točko 2):

http://bernaerts.dyndns.org/linux/217-u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

poweroff ::

lsusb pri menu pravi:
Bus 001 Device 004: ID 138a:0007 Validity Sensors, Inc. VFS451 Fingerprint Reader

fprint_demo pa No valid devices found...

Našel sem sicer tole:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

Any idea?
sudo poweroff

poweroff ::

Ah, pa še eno vprašanje... recimo,da se ssh-jam na neko mašino. Kako na zaslon te mašine napisati neko sporočilo:
a) če sem isti uporabnik, kot uporabnik, ki je prijavljen v Unity?
a) če nisem isti uporabnik, kot uporabnik, ki je prijavljen v Unity?
sudo poweroff

technolog ::

Icematxyz je izjavil:

Da verjetno z zaprto kodnim gonilnikom za grafiko?


Evo sem probal že z noveau. Zadeva sicer deluje in blokira, da miška ne more it na poškodovan pas, ampak ko maksimiziram okno, se poveča tudi čez poškodovan pas, podobno kot indikatorji.

Sem kar malo razočaran, da se tako basic stvari ne da naredit.

b3D_950 ::

technolog je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Da verjetno z zaprto kodnim gonilnikom za grafiko?


Evo sem probal že z noveau. Zadeva sicer deluje in blokira, da miška ne more it na poškodovan pas, ampak ko maksimiziram okno, se poveča tudi čez poškodovan pas, podobno kot indikatorji.

Sem kar malo razočaran, da se tako basic stvari ne da naredit.


http://askubuntu.com/questions/4109/how...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

Če je bilo namenjeno meni -- na izbiro imam in tudi delujejo vse opcije, gnome in unity.


No potem načeloma stanje ni tako slabo in te predvidevam, moti zmogljivost Unity 3D na takšni strojni opremi? Kaj pa Unity 2D? V kolikor torej deluje GPU pospeševanje ne vidim neke bistvene možnosti to pohitriti. Kvečjemu morda testiraj torej Unity 2D/Xfce/LXDE in ko se boš odločil kaj boš uporabljal morda izvedi svežo namestitev, da ni "ostalo" kaj prtljage, ko si nameščal/odstranjeval torej zaprto kodni gonilnik.

Sem pa naletel na stran, kjer je opisan postopek aktivacije čitalca prstnih odtisov (pod točko 2)


Torej to si usposobil, če te prav razumem? Lepo.

@Matthai

PPA, ki ga je uporabil uporabnik @lopov med podprtimi čitalci zaenkrat ne navaja tvoje strojne opreme. Najverjetneje bo moralo interes za kvalitetno podporo pod Linux pokazati tudi podjetje Validity.

@technolog

Predvidevam, da ni izpolnjen drug potreben pogoj in da torej ne gre za Unity 3D/GnomeShell, česar morda torej na tvoji strojni opremi ne omogoča odprto kodni gonilnik, ker z "2D lupinami" torej ne bo šlo po mojih navodilih sedaj torej ostaja le še vprašanje, ali na tvoji strojni opremi Nouveau omogoča Unity 3D, kar je možno, če si torej ročno in mimo Dodatni gonilniki nameščal/odstranjeval zaprto kodni gonilnik za grafiko.

Zgodovina sprememb…

technolog ::

@rb750, hvala, ampak to ne bo vplivalo na kake fullscreen igre.

@Icematxyz:
Računalnik je star 6 let in Unity je res 2D izvedba. Nekje sem prebral, da noveau ne podpira 3D grafike. Ziher pa lavfa noveau in proprietary nvidia gonilnik je prek apt-get purge odstranjen.

Icematxyz ::

Računalnik je star 6 let in Unity je res 2D izvedba.


Da.

Nekje sem prebral, da noveau ne podpira 3D grafike.


Določena strojna oprema da in določena ne torej katero strojno opremo uporabljaš?

Icematxyz ::

Kot kaže se Ubuntu in Blender čedalje bolj uveljavljata, kot dober par tudi v profesionalnih vodah za izdelavo 3D računalniško ustvarjene grafike/animacije:



-Blender
-Ubuntu
-Yafaray, Cycles (Blender), Octane.


OMG & OvniVFX

b3D_950 ::

Blender je huda reč.:)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

poweroff ::

Icematxyz, kaj pa kakšna ideja glede pošiljanja sporočil na ekran?

Plus zanima me, ali v GUI obstaja kakšen "kul" način za priklop imagea diska/particije (se pravi datoteke, ki vsebuje virtualni disk/particijo)?
sudo poweroff

Icematxyz ::

Kakšno točno sporočilo bi rad poslal na zaslon preko SSH in za kakšno točno sliko gre.

Randomness ::

@Matthai

Ali to sprašuješ izključno za Unity ali na splošno za okolje X Window?

CHAOS ::

Zanima me, kako lahko uredim, da bi delil Mobile Broadband preko Ad Hoc Wifi povezave? Torej PC je povezan v net preko Mobile Broadband, sedaj bi pa rad to povezavo delil še s kakšno napravo s pomočjo Wifi. Hvala.
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

poweroff ::

V bistvu je stvar taka... mami občasno kaj porihtam na računalniku preko ssh in bi rad na zaslon izpisal kakšno obvestilo, ko zaključim.
sudo poweroff

Randomness ::

Kaj takega?

$ DISPLAY=:0.0 xeyes &

Seveda moraš imeti pravice za dostop do X strežnika (glej man xauth).

poweroff ::

Super, bom preskusil.

BTW, če .img datoteko priklopim kot loop device, mi jo Diskovna orodja zazna kot virtualen disk. Ampak priklop/odklop je potrebno narediti v konzoli. Kakšen GUI za priklop loop devicea?
sudo poweroff

b3D_950 ::

https://launchpad.net/furiusisomount

Imaš ga tudi v software centru.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

technolog ::

Kaj takega?

zenity --info --title "Draga mamica" --text "Končal sem z delom. Tvoj sinek."

b3D_950 ::

Glasovno sporocilo:
:~$ spd-say "Sporocilo"


ali pa kot "balonček", vendar izgine po 10 sekundah:
:~$ export DISPLAY=:0.0
:~$ notify-send "Title of message" "message text"
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

@Matthai

Drugi so podali kar nekaj primerov tako da testiraj to.

@CHAOS

Ta navodila se mi zdijo dokaj OK za "server/client" in brez kompliciranja s kakšnim DHCP tako da preizkusi in poročaj:

*********************************************
* CREATE A WIRELESS AD-HOC NETWORK TO SHARE *
* YOUR MOBILE BROADBAND INTERNET CONNECTION *
* IN UBUNTU				    *
*********************************************

01.	Connect to your mobile broadband using
	NetworkManager (NM).
02.	Click on the NM icon and choose 'Create
	New Wireless Network'.
03.	Enter the desired details for the network
	and click 'Create'.
04.	Right-click on the NM icon and select
	'Edit Connections'.
05.	Go to the 'Wireless' tab and double-click
	on the created network.
06.	Head over to 'IPv4 Settings' tab.
	a.	Click 'Add' under 'Addresses'.
	b.	Fill:
			Address:	192.168.133.1
			Netmask:	255.255.255.0
			Gateway:	0.0.0.0 (or leave blank)
			DNS Server:	8.8.4.4,8.8.8.8
	c.	Click 'Save'.
	d.	Click 'Close'.
07.	Open Terminal and enter these four lines:
		sudo iptables -A FORWARD -i ppp0 -o wlan0 -s 192.168.133.1/24 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
		sudo iptables -A FORWARD -m conntrack --ctstate ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
		sudo iptables -A POSTROUTING -t nat -j MASQUERADE
		sudo echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

************************
* SETTINGS FOR CLIENTS *
************************

Network Name (SSID):	YOURADHOCNETWORKNAME
IP Address:		192.168.133.[2-254]
Netmask:		255.255.255.0
Gateway:		192.168.133.1
DNS Servers:		8.8.4.4
			8.8.8.8

Zgodovina sprememb…

««
18 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315772 (1284) polozweii
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947114 (37738) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
92005 (1906) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435802 (28945) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182053 (147992) Icematxyz

Več podobnih tem