» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
15 / 24
»»

Icematxyz ::

Moral boš biti bolj natančen, če misliš na GnomeShell, potem morda kakšen dodatek naredi kaj takšnega, oziroma alternativa, ki pa ne vem kako trenutno deluje bi verjetno bila dodatek, ki izbirnike premakne na pult in dodatek, ki skrije (po potrebi ali samodejno) pult.



WebUpd8



WebUpd8

Ali pa kaj takšnega.

Kakšno je trenutno stanje na tem področju torej preveri sam in poročaj, da bodo vedeli tudi drugi. Sam zaenkrat bolj ali manj uporabljam Unity.

js osebno ::

@mjolnir
Moj uporabniški vmesnik izgleda takole:

toj to


Če te zanima, ti bom pozneje razložil.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Rias Gremory ::

Mene tudi zanima kateri DE imaš. Pa če lahko poveš kater Firefox je to oz. ali je samo tema?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Highlag ::

Eh, trenutno nimam naloženega nobenega gonilinka pa je slika po nekem čudežu ustrezne resolucije in lepo odzivna.

Zadeva ob eni eni prijavi deluje takole (kar mi popolnoma ustreza) drugič pa ne. Med iskanjem rešitev sem poizkusil zagnati tudi konzolni način ctrl + alt + F1, pa se mi prikaže samo črn ekran. Ni nobenega kurzorja, pa tudi če kaj tipkam se ne zgodi nič vidnega (disk malo melje vsake toliko časa na ekranu se pa ne pozna nič).

Hotel sem naložiti nvidijin gonilinik mimo vsega, pa se mi ustavi tule, kjer bi moral ustaviti lightdm. Dokler sem na namizju ga ne morem, v konzolnem načinu pa konzola ne dela ... eh kar nekaj.

Žal nimam znanja niti posebnega veselja za brskanje po drobovju operacijskega sistema.
Never trust a computer you can't throw out a window

js osebno ::

DE je Gnome Shell 3.4
Firefox je lepo zadnji iz Ubuntu repozitorija, imam pa Maximus razširitev, ki maximiziranemu oknu skrije naslovno vrstico.
Uporabljam Zukitwo-dark temo.
Bo dovolj? :D

Rias Gremory ::

@Highlag
Kolikor vem so open source gonilniki v 99% že nameščeni in v uporabi. Potem pa lahko seveda naložiš tudi zaprte gonilnike.
Kaj več ti bo pa Icematxyz povedal.

@thejan2009
Bo dovolj. Hvala.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Indicator Stickynotes



iLove

@Highlag

Kot pravi uporabnik @LinksysOne privzeto uporabljaš odprto kodni gonilnik, ki torej če prav razumem deluje dobro in če ti omogoča tudi uporabo Unity 3D, kar predvidevam da ti, preveri le še avtonomijo naprave/morebitno pregrevanje in če je vse sprejemljivo na sveže namesti Ubuntu 12.04 in ne nameščaj več lastniškega gonilnika in je to potem to.

Preizkusi sledeče:

Izdelaj Ubuntu 12.04 LiveCD/LiveUSB in ga poženi in se prepričaj, da dobiš pravilno ločljivost in Unity 3D in uporabljaj toliko časa da vidiš, da se grafična kartica ne pregreva in če bo se vse ujemalo le še namesti na računalnik in ne nameščaj več zaprto kodnega gonilnika za grafiko, ker ga ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Icematxyz, mi je že uspelo. Sej tudi jaz uporabljam unity, samo kmalu izide Elementary luna in ni unity desktop. Hvala za pomoč Thejan2009.

Icematxyz ::

samo kmalu izide Elementary luna


Ko bo temu tako pričakujem informacijo in sličico tudi v tej temi.

Highlag ::

Eh, če je to 3D ga ne rabim, ker se vleče kot polž. Bi rekel, da nekaj ne deluje kot je treba.

Takrat ko dela kot je treba, je delovanje (izrisovanje) hitro, resolucija prava in da se nastavljati velikost ikon v pregledni plošči. Pri slabi resoluciji se to ne da, ker v oknu Videz sploh ni te možnosti..

Žal ne vem kaj preveriti kaj ga muči.
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

To misliš na LiveCD/LiveUSB in ne obstoječo namestitev, ki je verjetno "koktajl" razno raznih nameščanj gonilnikov? Se pravi sam bi zagnal LiveCD/LiveUSB in tam preveril, če dobiš:

Takrat ko dela kot je treba, je delovanje (izrisovanje) hitro, resolucija prava in da se nastavljati velikost ikon v pregledni plošči.


Če je temu tako uporabljaj kar LiveCD/LiveUSB nekaj časa da vidiš, če se pojavijo kakšne težave s pregrevanjem grafične kartice ali ne.

Highlag ::

Nene je kar lepa frišna namestitev. (Dualboot z Visto C=Vista, D=Ubuntu)

Pravim, da se vsake toliko časa računalnik naloži tako, da deluje kot je treba večinoma pa ne. Pogosteje se je dober zagon dogajal ob nameščenem "priporočenem" gonilniku, kot sedaj ko nimam nameščeno nič. Kaj bi vplivalo na to mi pa ni jasno. Računalnik deluje brezhibno. (Vsaj v Visti :-))
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Pogosteje se je dober zagon dogajal ob nameščenem "priporočenem" gonilniku


Hotel sem naložiti nvidijin gonilinik mimo vsega, pa se mi ustavi tule, kjer bi moral ustaviti lightdm. Dokler sem na namizju ga ne morem, v konzolnem načinu pa konzola ne dela ... eh kar nekaj.


To me malo skrbi in za to ti še vedno priporočam najenostavnejši test to je test LiveCD/LiveUSB. Po tem testu povej če je rezultat testiranja:

To:

Takrat ko dela kot je treba, je delovanje (izrisovanje) hitro, resolucija prava in da se nastavljati velikost ikon v pregledni plošči.


Ali to:

Pri slabi resoluciji se to ne da, ker v oknu Videz sploh ni te možnosti..


Potem bo se vedelo točno, kateri gonilnik ti dobro deluje in kateri ne. V obeh primerih poženi LiveCD/LiveUSB recimo 3 krat, da se popolnoma prepričaš, da je rezultat vedno enak in poročaj.

Highlag ::

No takole. Prižgal sem ga približno 8x.
Prvič se je zbudil s CD-ja kot bi se moral. Torej ustrezna ločljivost vse deluje kot je potrebno.
Ugasnil, nekaj sekund počakal, ponoven zagon - Neustrezna ločljivost ..... ponovim vklop ponovno neustrezna ločljivost, tako še ene 2x.
Počakam, da se ohladi (2h) Ponovno prižgem - neustrezna ločljivost - ponovim še 2x še vedno neustrezna ločljivost in vse kar spada zraven - počasno izrisovanje in nezmožnost spreminjanja velikosti ikon.

Žal se nisem naučil nič novega :-)
Never trust a computer you can't throw out a window

5er--> ::

Jaz bi stvar probal dat na USB ključek. CD/DVD playerji znajo, po mojih izkušnjah, random ne-delat (oz. ne prebrat vsega s CD-ja)... pol pa vse dela čudno.

Highlag ::

V to ne verjamem. Sem pred kratkim brez težav naložil W8, pa nazaj Visto z dveh DVD-jev brez ene same napake.
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

V to ne verjamem.


Glej ga glej...

Žal se nisem naučil nič novega :-)


Si se naučil vztrajnosti pri opravljanju ponovitve testa in pa meni si podal ustrezno informacijo. Kakorkoli zadeva je za to strojno opremo v tem trenutku na Ubuntu 12.04 nekoliko problematična, ampak za začetek boš preizkusil sledeče torej na nameščeni različici Ubuntu 12.04 vpiši v terminal sledeče:

sudo apt-get remove nvidia-*
sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old
sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current ubuntu-desktop


Sledi ponoven zagon računalnika!

poweroff ::

Dokaj uporabna zadeva:

http://www.omgubuntu.co.uk/2012/04/ubun...

UbuntuOne indikator



Seveda imamo na cloudu samo šifrirane datoteke, kajne?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Highlag ::

Sem poizkusil. Sedaj me pričaka vijoličen ekran (Ubuntu barva), slišijo se tisti bobni, ko se pokaže prijavno okno, a prijavnega polja ni. Tudi kurzorja od miške ni videti.

Če kar tako vpišem geslo se vklopi disk - zgleda, kot da se nalaga desktop, samo ni pa pozdravne glasbe...
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Preveri sledeče:

CTRL + ALT + F1 in se vpiši in izvedi:

sudo service lightdm restart

Po tem dobiš uporabno zadevo ali ne?

Highlag ::

Takole: CTRL + ALT +F1 mi ni priklical konzole. (še vedno samo vijolčen ekran)
Potem sem zagnal recovery mode, pa je zadeva obvisela nekje precej na začetku z ekranom polnim številk.
Sem ugasnil, ponovni zagon pa je povzročil, da sem se znašel v namizju, ki ni bil nič drugačen kot pred posegom.

Sem šel ponovno po tvoji proceduri (edino pred izklopom sem poizkusil s CTRL+ALT+F1 ponovno zagnati lightdm, brez neke vidne spremembe.

Ob ponovnem zagonu na oko ni nič drugače.
Sem pa videl, da ob premikanju xorg.conf napiše, da datoteka ne obstaja?

Kako bi preveril kaj se trenutno sploh uporablja?
Imam tak občutek, kot da se nekaj namešča, potem pa se ne namesti, čeprav ni nekih znakov o tem..
Never trust a computer you can't throw out a window

Highlag ::

Hmm.. Sem ponovno rebootal, pa sem spet dobil vijolični ekran. Ctrl+alt+f1 konzole vidno ni priklical, (ostal vijoličast ekran) a sem vseeno poizkusil s prijavo in ponovnim zagonom lightdm. Ukaz se je očitno izvedel, saj je slišal pozdravni zvok, a slika se ni pokazala..... Sem poizkusil 2x brez uspeha.
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

CTRL + ALT + F1 in se vpiši in izvedi:

sudo nvidia-xconfig

Znova poženi računalnik in poročaj, če je kaj drugače. Oziroma če javi izvedba ukaza kakšno napako tudi napiši kakšno.

poweroff ::

Eno morda malce butasto vprašanje. Na prenosniku imam eno mapo, kjer imam neke dosti pomembne datoteke (kriptirane, jasno). To mapo bi rad delil z drugim uporabnikom, na drugem računalniku.

Zdaj nastopi problem. Mapo dam v Ubuntu One in se seveda samodejno sinhronizira.

Vprašanje je: če v tej mapi na računalniku drugega uporabnika pobrišem datoteke - se bo to potem sinhroniziralo na Ubuntu One in nazaj na mojem računalniku?
sudo poweroff

Icematxyz ::

Vprašanje je: če v tej mapi na računalniku drugega uporabnika pobrišem datoteke - se bo to potem sinhroniziralo na Ubuntu One in nazaj na mojem računalniku?


Da.

Highlag ::

Po dveh neuspešnih rebootih (z vijoličnim ekranom) Sem spet dobil sliko. Ob prijavi se je pojavilo obvestilo, da resolucije ni možno nastaviti in obvisel sem z namizjem resolucije ki je tako majhna da se v oknu nastavitev videza ne vidi resolucije (verjetno 640xnekaj)

še to po vpisu ukaza nvidia-xconfig je napisalo tole:
WARNING: Unable to locate/open X configuration file.

New X configuration file written to '/etc/X11/xorg.conf'
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

Icematxyz ::

Po tem, ko si izvedel ukaz sudo nvidia-xconfig?

Highlag ::

Seveda. :-)
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Ko se uspeš vpisati v to sejo z nižjo ločljivostjo:

CTRL + ALT + T in vpiši nvidia-settings in preveri če lahko tukaj spremeniš ločljivost na višjo in jo uveljaviš?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Kakorkoli zadeva se dokaj čudno obnaša in to ni običajno stanje. Sumim, da se na primer kakšna EDID informacija ne razbere pravilno in verjetno za to tudi imaš toliko težav in "random delovanje" ali pa gre za kaj podobnega morda tudi kakšnega hrošča, ki se odraža na tvoji strojni opremi.

Če to ne bo pomagalo izvedi:

CTRL + ALT + F1 in se vpiši in izvedi:

sudo apt-get remove nvidia-*
sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old2
sudo apt-get install ubuntu-desktop


Sledi ponoven zagon računalnika! Po tem boš spet na začetku in na odprto kodnem gonilniku. Copy/paste v terminal še:

sudo ppa-purge ppa:ubuntu-x-swat/x-updates

Po tem postopku povej, kako se obnaša odprto kodni gonilnik in če je kaj drugače ali še vedno dobiš dobro staro "random delovanje".

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

Vprašanje je: če v tej mapi na računalniku drugega uporabnika pobrišem datoteke - se bo to potem sinhroniziralo na Ubuntu One in nazaj na mojem računalniku?


Da.

OK, kako bi potem rešil zadevo tako, da drugi uporabnik lahko samo bere te moje datoteke, nemore mi jih pa preko Ubuntu One spremeniti (pobrisati) in preko tega spremeniti (pobrisati) še originale na mojem računalniku?
sudo poweroff

Icematxyz ::

V bistvu, ker gre za storitev, katera je namenjena sinhronizaciji podatkov na različnih lokacijah (in seveda ostale zmožnosti) in ne varnostnem kopiranju podatkov tako moraš imeti vedno na voljo tudi (lokalno) varnostno kopijo podatkov. Torej uporabljati storitev za sinhronizacijo na način, da to zmogljivost preprečiš se mi nekako zdi napačen pristop.

Uporabi Deja Dup, ki je na voljo privzeto za izdelavo varnostne kopije, ki jo lahko tudi naložiš šifrirano na Ubuntu One in do nje dostopaš z več lokacij, pri souporabi podatkov, ki se nahajajo v določeni mapi preko Ubuntu One s strani več uporabnikov pa se preprosto ne moreš zanašati na to, da ne more priti do težave. Lahko pride in verjetno kdaj tudi bo prišlo do težave in za to še dobro, da boš imel na voljo varnostno kopijo podatkov, ki jo boš obnovil in ponovno naložil na Ubuntu One. Raje izdelaj zraven podatkov še kakšno tekstovno datoteko z naslovom OBVEZNO PREBERI in zapiši, česar uporabnik naj ne počne, če bo (pomotoma) ali zaradi kakršnega koli drugega razloga to počel/naredil pa tako imaš na voljo varnostno kopijo podatkov in seveda uporabniku tudi podaš dodatno razlago.

Predvidevam, da gre za manjši krog zaupanja vrednih uporabnikov? In če je temu tako jim v končni fazi tudi nekoliko moraš zaupati za morebitne težave pa tako imaš na voljo varnostno kopijo podatkov.

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Nvidia-settings:
Obvesti, da najbrž ne uporabljam Nvidia X gonilnika, in da naj zaženem nvidia-Xconfig, in ponovno zaženem X server.
Sem poizkusil z vpisom nvidia-xconfig, ter z lightdm restart brez vidnega uspeha (prikazala se je enaka resolucija)

Hmm, preimenovanje xorg.conf ni prijelo, ker datoteke ni bilo.
Tudi po ponovni namestitvi sudo apt-get install ubuntu-desktop datoteke ni.
Never trust a computer you can't throw out a window

MeteorM ::

Libreoffice ki je vgrajen ima slovenski črkovalnik? Se mora to kako posebej vklopit/instalirat?

Icematxyz ::

Libreoffice ki je vgrajen ima slovenski črkovalnik? Se mora to kako posebej vklopit/instalirat?


Seveda ima. A uporabljaš poslovenjen Ubuntu in če pojdi pod:

Sistemske nastavitve... -> Jezikovna podpora

Kjer bo te opozorilo, če še kaj manjka in boš to lahko tudi namestil!

@Highlag

Dve možnosti nekako vidim na tvoji strojni opremi, če seveda razmišljam pravilno, kaj se torej dogaja. Prva, ki mi je bolj všeč je uporaba Ubuntu 11.10 do Ubuntu 12.10, kjer takšnih težav verjetno ne boš imel in boš torej lahko računalnik uporabljal brez teh težav in če ti je to sprejemljivo povej in to stori, če ne bova kvečjemu še poskusila eden takšen "hack", ki pa ga načeloma ne priporočam z vidika, ker bi lahko kakšna posodobitev v prihodnjih mesecih povzročila kakšne težave. Sam se torej odloči in povej kaj bi rad storil ker več te s temi gonilniki ne bom mučil!

Highlag ::

Hehe, hvala za pomoč. Žal moram povedat da se z Ubuntujem na tem prenosniku dajem že kar nekaj časa in sem imel enake probleme tudi na 11.10 pa pri kakšni starejši tudi.

Zato ga pač tu ne uporabljam. Na stacionarni mašini pa deluje brez problema.
Še vedno mi ne da miru edino manjkajoča xorg.conf
Ga torej noveau sploh ne potrebuje (če prav razumem naj bi to bilo sedaj nameščeno)?

kako pogledat kateri gonilnik je zagnan?

No sedajle mi je v četrtem poizkusu ratalo da se je prikazala ustrezna resolucije, prej pa 3x 1024 (Vmes sem zagnal Visto). Vsaj vijolični ekran me več ne pričaka.
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Torej še imaš voljo, sedaj ko se ti je Ubuntu zagnal v normalni ločljivosti ga ne ugašaj in prilepi sem izpis ukaza:

lsmod

Še vedno mi ne da miru edino manjkajoča xorg.conf
Ga torej noveau sploh ne potrebuje (če prav razumem naj bi to bilo sedaj nameščeno)?


Načeloma ni več potreben, če vse deluje OK, kar pa pri tebi torej ne drži.

Na stacionarni mašini pa deluje brez problema.


Poznam to.

Žal moram povedat da se z Ubuntujem na tem prenosniku dajem že kar nekaj časa in sem imel enake probleme tudi na 11.10 pa pri kakšni starejši tudi.


Ah potem pa morava priti zadevi do dna!

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Tole:

Module Size Used by
rfcomm 38139 12
parport_pc 32114 0
ppdev 12849 0
bnep 17830 2
snd_hda_codec_realtek 174055 1
snd_hda_intel 32765 2
snd_hda_codec 109562 2 snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel
snd_hwdep 13276 1 snd_hda_codec
joydev 17393 0
acer_wmi 23612 0
snd_pcm 80845 2 snd_hda_intel,snd_hda_codec
sparse_keymap 13658 1 acer_wmi
binfmt_misc 17292 1
snd_seq_midi 13132 0
snd_rawmidi 25424 1 snd_seq_midi
btusb 17912 2
snd_seq_midi_event 14475 1 snd_seq_midi
bluetooth 158438 23 rfcomm,bnep,btusb
r852 17901 0
nouveau 712294 3
usbhid 41906 0
r592 17808 0
arc4 12473 2
snd_seq 51567 2 snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
sm_common 16737 1 r852
nand 49667 2 r852,sm_common
nand_ids 8547 1 nand
psmouse 72919 0
mtd 35584 2 sm_common,nand
nand_bch 13003 1 nand
serio_raw 13027 0
bch 21757 1 nand_bch
nand_ecc 13070 1 nand
memstick 15857 1 r592
hid 77367 1 usbhid
uvcvideo 67203 0
iwl3945 73152 0
videodev 86588 1 uvcvideo
iwl_legacy 71134 1 iwl3945
snd_timer 28931 2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device 14172 3 snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
mac80211 436455 2 iwl3945,iwl_legacy
ttm 65344 1 nouveau
drm_kms_helper 45466 1 nouveau
cfg80211 178679 3 iwl3945,iwl_legacy,mac80211
drm 197692 5 nouveau,ttm,drm_kms_helper
i2c_algo_bit 13199 1 nouveau
mxm_wmi 12859 1 nouveau
snd 62064 13 snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
video 19068 1 nouveau
wmi 18744 2 acer_wmi,mxm_wmi
mac_hid 13077 0
soundcore 14635 1 snd
snd_page_alloc 14108 2 snd_hda_intel,snd_pcm
lp 17455 0
parport 40930 3 parport_pc,ppdev,lp
sdhci_pci 18324 0
sdhci 28241 1 sdhci_pci
firewire_ohci 40172 0
firewire_core 56906 1 firewire_ohci
crc_itu_t 12627 1 firewire_core
tg3 141369 0
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Da torej sedaj uporabljaš odprto kodni gonilnik. Se pravi:

sudo apt-get remove nvidia-*

To si tudi najverjetneje izvedel po navodilih višje?

Highlag ::

Da. Nvidio sem odstranil.
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Zdaj pa znova poženi in prilepi sem izpis ukaza pri nižji ločljivosti:

lsmod

No sedajle mi je v četrtem poizkusu ratalo da se je prikazala ustrezna resolucije, prej pa 3x 1024 (Vmes sem zagnal Visto). Vsaj vijolični ekran me več ne pričaka.


To se mi tudi zdi zanimivo in preveri, če slučajno je kakšna razlika med tem, da popolnoma ugasneš prenosnik in poženeš Ubuntu in tem da v Windows izbereš ponovni zagon in poženeš Ubuntu. Drugače ta gonilnik pa deluje zadovoljivo in ni pregrevanja? Najbolje da to razčistiva že kar na začetku!

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Nebi rekel da se pregreva. Ko prevajam dela lahko tudi par ur brez ekstra hitrih obratov ventilatorja (podobno kot v visti). Res pa da samo FF deluje takrat.
LSMOD bom pa preizkusil.
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Nebi rekel da se pregreva. Ko prevajam dela lahko tudi par ur brez ekstra hitrih obratov ventilatorja (podobno kot v visti). Res pa da samo FF deluje takrat.


Super.

LSMOD bom pa preizkusil.


To pri nižji ločljivosti in pa to še preveri:

To se mi tudi zdi zanimivo in preveri, če slučajno je kakšna razlika med tem, da popolnoma ugasneš prenosnik in poženeš Ubuntu in tem da v Windows izbereš ponovni zagon in poženeš Ubuntu.


In poročaj.

Kiborg ::

Svoji mami sem pred skoraj tričetrt leta namestil Ubuntu in po začetnem privajalnem obdobju je sedaj povsem zadovoljna. :) Imam pa jaz en majhen problemček, kako nastaviti, da se sistem povsem sam updata? V upravljalniku posodobitev lahko nastavim samo za varnostne posodobitve, da se samodejno prejmejo in namestijo, ostale pa ne. In še te se samo prejmejo, namestiti pa jih moram ročno, v čemu je hec?

5er--> ::

Tole.

odstrani // pred "Ubuntu precise-updates";

Icematxyz ::

Svoji mami sem pred skoraj tričetrt leta namestil Ubuntu in po začetnem privajalnem obdobju je sedaj povsem zadovoljna. :)


Bi verjel.

poweroff ::

Hitro vprašanje... v Ubuntuju 12.04 sem z backupom povozil neke nastavitve in sedaj gumbki na oknih niso več ustrezni (namesto levo so desno, pa čudne dekoracije).

Kaj moram pobrisati/narediti, da se mi Unity nastavitve resetirajo?
sudo poweroff

Icematxyz ::

Alt + F2 in vpišeš unity --reset.

Icematxyz ::

GWoffice - Google Web Office



GWoffice je namizna aplikacija, ki služi kot most med Ubuntu in Google pisarno.

-Google Drive.
-Drag & Drop UpLoad.
-Osnovna podpora za OffLine delo.
-Podpora HUD.
-Podpira preobleke.
-Unity Quicklists.
-...

iLove

Ubuntu in profesionalna računalniško ustvarjena 3D video produkcija:



Mango

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Uff google nam bo zdaj še na Ubuntuju sledil. :P
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
««
15 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315831 (1343) polozweii
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947118 (37742) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
92005 (1906) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435806 (28949) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182074 (148013) Icematxyz

Več podobnih tem