» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
13 / 24
»»

technolog ::

Če se hočeš velik naučit o linuxu, izberi Arch ali pa Gentoo. Verjetno bolje Arch za začetek.

Ubuntu žal postaja vse bolj podoben Windowsu, da bi ugajal.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

technolog je izjavil:

Če se hočeš velik naučit o linuxu, izberi Arch ali pa Gentoo. Verjetno bolje Arch za začetek.

Ubuntu žal postaja vse bolj podoben Windowsu, da bi ugajal.

Kaj se bos vec naucil?

šernk ::

trnvpeti je izjavil:

Sernk, a gres nazaj na winse?


vsekakor to ni opcija...razmišljam o zadevi ki bo preprosto delovala, ne win 7 to zame ni, autorepair še nikoli ni deloval, samodejna inštalacija driverjev pa tudi ne, naprej raje ne bom našteval...ko gumba ki bi moral biti tam enostavno ni, ker po nekem čudnem naključju se sama izključi xyz nastavitev (ali pa jo izključiš brez, da to sploh veš...) In tam ostaja še fenomenalni next next next za inštalacijo, tistega pa sploh ne prenesem.

zaenrkat bom probal zrihtat 12.04, samo še kakšni 2 konkretni cvetki, pa se mi dokončno utrga v glavi...

edit:
Ubuntu žal postaja vse bolj podoben Windowsu, da bi ugajal.


to in samo to me moti, ker s tem prihajajo tudi praktično identične težave sem!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

panteist ::

Največ boš itak odnesel pri LFS (Linux From Scratch), potem tudi kakšen Gentoo ti odpre oči. Osebno ti priporočam Arch Linux, ima najboljše razmerje med nadzorom nad sistemu in časom, ki ga za to vložiš. Wiki je super, pacman dela čudeže, po instalaciji ti je pa tudi nekaj stvari več jasnih :)

šernk ::

Mah problem je da nimam časa se trenutno ukvarjat spet s popolnoma novim sistemom, računalnik ni več v top formi (full HD mi na ubuntu deluje tekoče le preko XBMCja) vprašanje kako bi bilo drugje, pa spet se nekih novih fint učit... Nimam ne volje ne časa zato, ampak...hočem sistem ki deluje, ne pa sistem ki se ujema z barvami sobe...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

1. Restart skoraj ob vsakem updejtu


Občasno da, ampak nikjer ne piše, da moraš to storiti v tistem trenutku.

3. Vsak drugi updejt nekaj sesuje


Načeloma se s tem ne strinjam.

Če se hočeš velik naučit o linuxu, izberi Arch ali pa Gentoo. Verjetno bolje Arch za začetek.


Ali pa morda Android.

Kakorkoli, kaj vrne ukaz:

cat /etc/network/interfaces

Icematxyz ::

Kakorkoli, ker grem počasi off-line ročno nastavitev v:

/etc/network/interfaces

Pobriši in vstavi sledeče:

auto lo
iface lo inet loopback


Na indikatorju za omrežje onemogoči in omogoči omrežje in sedaj bo Ubuntu s tem področjem spet upravljal sam (torej tako, kot je privzeto stanje).

Potem predvidevam, da omenjene težave več ne bo. Network Manager pusti ročne nastavitve pri miru in se z njimi ne ukvarja pa če so pravilno nastavljena ali pač ne, oziroma z Network Managerjem ne moreš upravljati s ročnimi nastavitvami ampak le nastavitvami, ki si jih nastavil s pomočjo Network Managerja in po opisu sodeč je počel le to.

Hair_Y ::

Pozdrav,

primoran sem bil preiti na Linux/Ubuntu OS sistem iz programerskega stališča.
Nameščeno imam zadnjo različico, torej 12.04, počasi se navajam, a je preskok
iz Windows okolja kar velik.

Sicer je veliko stvari, ki me moti, a največ časa izgubljam s samo pozicijo oken
(minimize, maximize, left, right,...) in iskanjem kontrolnih gumbov oken na desni
strani.

Najbolj pa me moti to, da se pri maksimiziranju okna, zgornji del zlije z desktop
orodno vrstico oz. kakor koli ji že pravite. Kontrolni gumbi okna so tako skriti
in se pojavijo samo ob kliku na orodno vrstico ali v primeru, če je aplikacija aktivna
s pomikom miške na orodno vrstico. To je zelo zavajajoče in zamudno, če želiš zapreti
več oken.

Ali se da nastaviti tako, da se pri maksimiziranju okna to ne bi v resnici maksimiziralo
ampak samo zasedlo celotni prostor namizja.


Druga stvar, ki se mi dogaja.
Včasih obvisi kakšen Python proces, če želim računialnih ugasniti ali ponovno zagnati
se sistem obesi - torej moram računalnik na silo izkopiti. Windows sistem javi da se
izvajajo kakšni procesi in se slej ko prej izklopi, tu pa ne. Nasilno ugašanje prenosnika
je zelo moteče in nezdrava za delovanje ;-)

Se da še tu kaj rešit?


Upam, da mi bo prišel sistem v 'kri', sedaj je vse skupaj bolj obup, mogoče je kriv
zato Unity (ko sem poskušal verzijo 10.xx in mislim da Gnome mi je bilo vse bolj všeč,
bolj odzivno, skratka boljše...)

Lep pozdrav
Mato

panteist ::

http://www.liberiangeek.net/2012/04/dis...

EDIT: o samem delovanju zgornjega nasveta ne morem več povedati - nisem na ubuntu, pa še global menu mi je bil všeč. ti celo priporočam, da se še malo igraš in če ti po nekaj dneh tudi ne bo - da takrat odstraniš.

Glede teh procesov sem imel podobne težave, a se jim takrat nisem posvetil.

Mogoče tudi kakšno XFCE okolje ne bi bilo napačno - meni je še bolj priraslo k srcu kot gnome 2.3x

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panteist ()

Truga ::

Jaz sem moral global menu odstranit v prvi minuti po zacetku testiranja unityja. Enostavno ne funkcionira ce imas sloppy focus.

panteist ::

No, ravno zato težko kaj več poveš o dejanski izkušnji. Ko se enkrat navadiš na global menu, je zakon - cel zaslon je tvoj.

Zvezdica27 ::

šernk:

v končni fazi, če nimaš nekega serverja - zakaj bi zadevo sploh updatal? If it ain't broken, don't fix it.

Torej naredi clean install, ko vse dela kar rabiš, enostavno disablaj updatanje in to je to (security updates je vseeno pametno imeti, sam...). Oziroma če je kje kak paketek, ga boš vedno lahko ročno s synapticom - samo tisti paketek.

In to je to.

Jaz mam doma še vedno en star komp z 9.10 in mislim da gor še vedno dela prav povsem vse. Dobr, firefox ni najnovejši, samo koga to briga?

Drugo je če imaš komp za kako občutljivo delo, torej security issues itd.

zz

Icematxyz ::

Ali se da nastaviti tako, da se pri maksimiziranju okna to ne bi v resnici maksimiziralo
ampak samo zasedlo celotni prostor namizja.


Kot pravi uporabnik @panteist lahko bi odstranil nekaj paketov ali morda najprej preizkusi bolj "elegantno rešitev":

sudo su
echo "export UBUNTU_MENUPROXY=0" > /etc/X11/Xsession.d/81ubuntumenuproxy
exit


Sledi ponoven zagon računalnika.

Povrnitev na privzeto stanje:

sudo rm /etc/X11/Xsession.d/81ubuntumenuproxy


Oziroma dokler ne bo GUI opcija na voljo v Sistemskih Nastavitvah lahko uporabiš tudi to GUI orodje:

Unsettings



Vir slike

pa še global menu mi je bil všeč. ti celo priporočam, da se še malo igraš in če ti po nekaj dneh tudi ne bo - da takrat odstraniš.


S tem se strinjam in pa seveda s tem, da si še verjetno preveč pod vtisom "Windows OS" in pač potrebuješ čas za to, da se zadeve navadiš.

Se da še tu kaj rešit?


Odvisno za kaj gre.

1.) Zaustavitev delovanja neodzivnega procesa ali okna programa.

Nekaj o tem piše na primer tukaj. Predmet na pultu ni več aktualen, ekvivalent bi bil Alt + F2 in vpišeš xkill.

2.) "Sistem zamrzne". V tem primeru gre najverjetneje za težavo s kakšnim gonilnikom za strojno opremo.

@Zvezdica27

Ne, uporaba različice Ubuntu brez vzdrževanja in izključitev posodobitev ne priporočam in tega se naj ne počne.

1.) Če je občasna potreba po ponovnem zagonu računalnika, ki se lahko prestavi na čas, ko z delom končaš težava se pri naslednjem LTS naj nekaj mesecev počaka pred nadgradnjo in bo ta interval še daljši.
2.) Posodobitve načeloma ne "okvarijo" delovanja Ubuntu in tudi v primeru, ki ga je opisal uporabnik @šernk predvidevam da so "težave" povezane z ročnimi nastavitvami uporabnika in ne samo posodobitvijo.

Torej s tega vidika sem višje omenil prehod na Android. Torej v kateri koli Gnome distribuciji bi nastavil ročno omrežni vmesnik z njim NM ne bi več upravljal in za to je poziv po zamenjavi distribucije izključitvi posodobitev ali prikazovanje Ubuntu, kot vzroka težave brezpredmetno in če je po 4 letih uporabe le to težava z Ubuntu OS je moje mnenje, da ta OS torej deluje presneto dobro!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

šernk ::

Ja ampak zaradi takšnih stvari sem prišel na linux...in sem tudi vsem ostalim ga zaradi tega priporočal...naj sedaj še vse ostale spravljam na xyz sistem?

net naj bi spet delal po ročnem čiščenju interfaces...naj bi zato ker sem iztaknil kabel ven in not in sem bil na netu, čeprav NM še vedno teži device not managed...

ročne nastavitve gori/doli takšne odpovedi se ne bi smele dogajat, kaj ima popoln izklop NM z ročnimi nastavitvami ne vem? Lahko crkne net...nikakor pa ne bi smel celoten NM nehati obstajati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

naj sedaj še vse ostale spravljam na xyz sistem?


Načeloma lahko to samozavestno narediš da, če je to ena večjih težav, ki so jo imel v zadnjih 4 letih.

ročne nastavitve gori/doli takšne odpovedi se ne bi smele dogajat, kaj ima popoln izklop NM z ročnimi nastavitvami ne vem? Lahko crkne net...nikakor pa ne bi smel celoten NM nehati obstajati.


Ko nastaviš omrežni vmesnik ročno in to si storil s pppoeconf je NM izven igre, ker je tako privzeto nastavljen in z njim ne moreš več urejati tega omrežnega vmesnika in to je pričakovano in pravilno stanje. Zadevo urejaš torej ročno in ne s NM, ker je ne moreš.

net naj bi spet delal po ročnem čiščenju interfaces...naj bi zato ker sem iztaknil kabel ven in not in sem bil na netu, čeprav NM še vedno teži device not managed...


Potem še verjetno manjka ponovni zagon računalnika ali kaj "bolj elegantnega":

sudo restart network-manager

Icematxyz ::

@Hair_Y

Oziroma ne, to kar sem opisal le premakne izbirnike nazaj v okno programa ti pa sprašuješ bolj specifično vprašanje, kvečjemu če dodaš opisanem postopku v Unity 2D še sledeče:

gconftool --type bool --set /apps/metacity/general/show_maximized_titlebars true

Potem bo verjetno zadeva blizu temu, kar želiš.

Povrneš na privzeto stanje:

gconftool --type bool --set /apps/metacity/general/show_maximized_titlebars false

Za Unity 3D v tem trenutku ne vem, če obstaja kaj podobnega.

Icematxyz ::

The Bot






Don't Worry



The Gun







Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

LorD_DDooM ::

Eno tehnično vprašanje za znalce, sam sem že izčrpal svoje znanje (in živce).
Starši imajo prenosnik Dell Vostro 1310, na katerem je dosedaj tekel Slobuntu 10.04, edini problem je bila zvočna kartica, saj le-ta ni delovala. Sem upal, da bo novi kernel in Ubuntu 12.04 to odpravil, vendar žal temu ni tako. Iz specifikacij zgleda da gre za model Realtek ALC268.

Ukaz "aplay -l" mi vrne:
aplay: device_list:252: no soundcards found...

Ukaz "amixer" mi vrne:
amixer: Mixer attach default error: No such file or directory

Ukaz "lspci -vvv" ne najde nič glede zvoka: Pastebin

Na ALSA strani zgleda kot da model ni podprt (N/A), vendar je nekaterim uporabnikom določenih prenosnikov z enakim model zvočne kartice uspelo usposobiti z editiranjem datoteke /etc/modprobe.d/alsa-base.conf

options snd-hda-intel model=basic 

kjer se "basic" zamenja z modelom prenosnika, žal meni nobena konfiguracija ne deluje.

Probal sem tudi na novo skompajlati ALSA s "./configure --with-cards=hda-intel" in Realtekovimi gonilniki iz Realtek strani. Zvočne mi nikoli ne prepozna ali prikaže v izpisu.
Če ima kdo še kako idejo, drugače dvignem roke od zadeve.

Hair_Y ::

...no fino, sem tako vedel, da se bo nekaj zalomilo :-)
Upošteval sem nasvet glede 'global menu'-ja in namestil modul
'Unsettings', kjer sem 'odstranil' ta meni. Ok, stvar je delovala,
sicer videz ni bil ravno tisto kar sem si želel, pa dobro. Zmanjšal
sem še širino 'Launcher'-ja in nadaljaval z delov.

Čez nekaj časa sem opazil, da je procesor kar stalno nekoliko obremenjen,
tam od 10-15% in to vedno proces compiz.

Ok, spomnil sem se, da sem že prej poskušal premkniti kontrolne gumbe oken
iz leve na desno stran s programom "compizconfig manager"-jem, zato sem
predvideval, da sem ga mogoče tukaj kaj polomil.

Ne polomil sem ga z naslednjim dejanjem. V tem managerju sem izbral
"Reset to defaults", širina launcherja se je povrnila nazaj, potem pa je
vse "zginilo"....

Torej ni več launcherja, ničesar, samo preko "Change desktop backgrounds"
lahko pidem do ostalih nastavitev, s katerimi si pa itak ne da kaj pomagati.

Ne morem odpreti terminala s kombinacijo tipk, lahko se samo odjavim.
Če izberem "Ubuntu 2D" pri zagonu/vpisu, potem sistem normalno deluje.

Obstaja tu kakšen "restore" (restore points) kot pri Windowsih?
Je mogoče iz Ubuntu 2D kako popraviti zadeve na 3D?
Obstaja kakšen restore celotnega sistema, ki popravi vse OS datoteke in
povrne nastavitve na osnovne, ostale podatke pa pusti nedotaknjene?

Uf, uf, ... vidim da zna biti še zelo pestro :-)

Mavrik ::

Nastavitve resetiraš tako, da pobrišeš ".config", ".compiz-1", ".gconf2", ".gnome2", ".gnome2_private" in ".unity" (če obstaja) v svoji domači mapi (te mape so privzeto skrite).

To ti bo resetiralo _vse_ nastavitve namizja (ozadje, položaj gumbov, ...) in bi moralo rešiti tvoj problem.
The truth is rarely pure and never simple.

celebro ::

Kako v Ubuntu nastavim začasen statičen IP preko terminala? Poskusil sem z 'sudo ifconfig eth0 192.168.1.10', kar sicer deluje, vendar se zelo kmalu zbriše. Med obema sledečima izpisoma nisem počel čisto nič:

celebro@shauni:~$ ifconfig eth0
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:23:7d:e7:17:04  
          inet addr:192.168.1.10  Bcast:192.168.1.255  Mask:255.255.255.0
          inet6 addr: fe80::223:7dff:fee7:1704/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:388 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:1710 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000 
          RX bytes:154727 (154.7 KB)  TX bytes:333714 (333.7 KB)
          Interrupt:22 Memory:d8400000-d8420000 

celebro@shauni:~$ ifconfig eth0
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:23:7d:e7:17:04  
          inet6 addr: fe80::223:7dff:fee7:1704/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:1858 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:3382 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000 
          RX bytes:823614 (823.6 KB)  TX bytes:526271 (526.2 KB)
          Interrupt:22 Memory:d8400000-d8420000

Mavrik ::

To ti Network Manager sproti nazaj konfigurira mrežno... če hočeš ročno nastavljati stvari, jih moraš preko GUI vmesnika, ali pa reči "sudo stop network-manager", da se ugasne daemon in ti neha preklapljati nastavitve.
The truth is rarely pure and never simple.

Hair_Y ::

@Mavrik
yeaaa - hvala lepa, res se je vse ponastavilo

Mogoče bom pa res potrpel še nekaj časa in se poskušal navadit,
če ne pa se priporočam čez kak teden spet za kak nasvet, ko si
bom vse zj**** ;-)

Icematxyz ::

@LorD_DDooM

Tako na prvi pogled ali je zvočna kartica okvarjena ali pa onemogočena v BIOS-u.

@Hair_Y

Kot je rekel uporabnik @Mavrik. Morda v podobni situaciji preizkusi še Alt + F2 (ali terminal CTRL + ALT + T) in vpišeš:

unity --reset

Mogoče bom pa res potrpel še nekaj časa in se poskušal navadit,
če ne pa se priporočam čez kak teden spet za kak nasvet, ko si
bom vse zj**** ;-)


Predvidevam, da se boš navadil in potem celo želel imeti Application Menu točno takšen, kot je. ;)

Nenazadnje:

-Pritisni in drži tipko Super: V pregledu bližjic ugotoviš, da do izbirnikov programa lahko dostopaš tudi preko tipkovnice in tudi delo s tipkovnico je na Ubuntu dobro podprto, kar predvidevam, da ti kot programerju tudi odgovarja.
-HUD.

Icematxyz ::

killa bee je izjavil:

Mislim da ne dela (dobro) funkcija za ugašanje monitorja. Sepravi po določenem času sumim da se na monitorju prižge črn scrensaver ampak monitor se ne ugasne. To sem opazil ko je bila v sobi tema in se opazi da je monitor še vedno prižgan(čeprav je zaslon črn). A obstaja kak popravek za to, ker ne bi imel monitor stalno prižgan?
Imam laptop in Ubuntu 12.04.


V sistemskih nastavitvah (Brightness and Lock) lahko nastaviš čas (Turn screen off when inactive for: Število Minut). Torej, če ročno zakleneš zaslon boš prav tako moral počakati toliko časa, kot imaš tukaj nastavljeno in potem se zaslon ugasne sam ali pa torej, da se zaslon po toliko pretečenega časa neaktivnosti zaklene in ugasne sam. Sem preveril sedaj to v praksi in deluje brez težav, če ti ne bo delovalo na opisan način je zadeva najverjetneje povezana s strojno opremo (gonilnikom za grafično kartico).

Icematxyz ::

Kiborg ::

Sistem me opozarja da je / poln. Kaj naj storim? Orodje za preučevanje porabe diska kaže 100% polnost diska pa ima dodeljenih 23,5 GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

panteist ::

Malo več povej. Imaš /home ločen od /? Uporabi Disk Usage Analyser (al neki takšnega), preglej cel /root in napravi print screen rezultatov. Mal preglej kje ti gre največ placa in kaj lahk zbrišeš.

Icematxyz ::

Kiborg je izjavil:

Sistem me opozarja da je / poln. Kaj naj storim? Orodje za preučevanje porabe diska kaže 100% polnost diska pa ima dodeljenih 23,5 GB.


Če se ne motim si že imel podobno težavo in smo ugotovili, da pač rad uporabljaš Ubuntu in si preprosto razpoložljiv prostor, ki si ga namenil Ubuntu zapolnil. Se pravi verjetno si zapolnil uporabniško mapo s podatki in ne toliko nameščal programsko opremo ali kaj podobnega. S Ubuntu Tweak pa tudi predvidevam, da si že počistil sistem in iztisnil kakšen GB prostora.

Se pravi če boš odprl Nautilus -> Pritisnil "backspace" -> Desni klik na tvojo uporabniško mapo -> Lastnosti. Tukaj boš verjetno ugotovil, da je podatkov za kar nekaj GB.

Te podatke moraš prenesti na drug podatkovni nosilec/razdelek, kjer je na voljo več prostora ali naslednjič dodeliti /, oziroma ločenem /home več prostora. Toliko, kolikor nameravaš imeti v uporabniški mapi razno raznih podatkov. Verjetno torej ranga 100GB+.

Icematxyz ::

Skype 4 Linux



Blog & WebUpd8

Izdelaj aplikacijo za Ubuntu in zadeni privlačno nagrado:

Win Me



Ubuntu App Showdown Contest! & OMG

Grab Test

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Eden pomembnejših razlogov zakaj uporabljam Ubuntu je množica kvalitetnih aplikacij, ki jih Ubuntu nudi:



PDF-Shuffler & Apps

@nny ::

Poskusila sem naložiti Wordpress po navodilih tukaj. S strežnikom je vse v redu, do začetne strani pa ne morem priti.





Kje sem naredila napako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

carota ::

@nny je izjavil:

Kje sem naredila napako?

PHP5 morda ni instaliran, preveri tole.

@nny ::

carota je izjavil:

@nny je izjavil:

Kje sem naredila napako?

PHP5 morda ni instaliran, preveri tole.


Ah ja, to je to! Ko preverim, če je php nameščen, ga ne najde, ko ga hočem namestiti, je baje že gor!
Upam, da bo Icematxyz kaj uletel.

5er--> ::

sudo apt-get install apache2 php5 libapache-mod-php5
sudo a2enmod php5
sudo service apache2 restart

Boš pa morala za wordpress namestit še mysql:
sudo apt-get install mysql-server libapache2-mod-auth-mysql php5-mysql

In po možnosti kakšen phpmyadmin:
sudo apt-get install phpmyadmin


Več izveš tukaj

Truga ::

Wordpress sam za sabo potegne vse to kar si ti napisal..

5er--> ::

No super, pol verjetno samo apache ni "registriral", da ima na voljo php5. Ponavadi rabi samo restart, oz. za vsak slučaj bi jaz še a2enmod pognal:
sudo a2enmod php5
sudo service apache2 restart

Pa naj uporabnica poizkusi nato stran odpret v drugem brskalniku... iz izkušenj zna chromium kar dolgo časa "težit" za download datoteke (zgleda, da si stvar spravi v cache... ne F5 pri meni ni pomagal), čeprav je vse v redu.

Icematxyz ::

Da verjetno ni kakšna komponenta nameščena za delujoč LAMP ali pa je potrebno le kaj takšnega:

sudo service apache2 restart

Za namestitev LAMP se lahko uporabi:

sudo apt-get install tasksel
sudo tasksel install lamp-server

Tero ::

Jao Zakaj nima ubuntu oziroma bilokakšna linux distribucija nekaj podobnega kot je system restore? :(
Naredil sem apt-get dist-upgrade in mi je "pokvarlo" nek specifičen software :( SPloh nevem kje in kako se tega lotit popravljat, ker nevem kje je sploh napaka :( Pomojem bo hitrejši kar celoten reinstall OS-a
Torej se da kak to undo-jat?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

5er--> ::

Verjetno ne... naj bi bilo v prihodnosti mogoče v navezi s snapshoti filesystema (btrfs in to...).
Drugače pa lahko mogoče malo bolj podrobno opišeš stvari, pa ti bi mogoče lahko kdo pomagal?

Icematxyz ::

Potem pa kaj takšnega:

cd
wget http://wordpress.org/latest.tar.gz
tar -xzvf latest.tar.gz
sudo cp -r wordpress /var/www
sudo chown -R www-data:www-data /var/www/wordpress


In potem na povezavi:

http://localhost/wordpress/

Slediš navodilom. Ne škodi še to:

sudo service apache2 restart

Je pa res, da po predlogih višje lahko LAMP pakete nameščaš ročno in da se da WordPress s vsemi odvisnosti v grobem namestiti preko apt-get s pomočjo paketa wordpress, ampak nisem se poglabljal, kako "ažuren" wordpress takšen postopek namesti.

Tero je izjavil:

Jao Zakaj nima ubuntu oziroma bilokakšna linux distribucija nekaj podobnega kot je system restore? :(
Naredil sem apt-get dist-upgrade in mi je "pokvarlo" nek specifičen software :( SPloh nevem kje in kako se tega lotit popravljat, ker nevem kje je sploh napaka :( Pomojem bo hitrejši kar celoten reinstall OS-a
Torej se da kak to undo-jat?


Za začetek recimo povej, kaj je točna težava.

Zgodovina sprememb…

Tero ::

Moj problem je sicer precej nepovezan z samimi ubuntu. Sam sem precej linux noob in sploh nevem kak mi je to vse skup sploh upselo instalirat. Uporabljal sem vec tutorialov ker v enem ni vse delalo. Se pa spomnim da sem se to več dni z tem zajebaval....


Imam ubuntu server na katerem teče virtualbox headless. Instalirano pa imam gor phpvirtualbox
Noter imam kar nekaj virtualnih pc-jev ki pa naenkrat ne delajo ko sem pognal apt-get dist-upgrade.




Kot sem rekel je to precej nepovezano z ubuntu in fora je v tem da sploh sam nevem kaj sem vse naredo...
Tako da če bi nekaj obstajalo da bi lahko dist-upgrade undojal bi bilo idealno.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Daedalus ::

/etc/init.d/vboxdrv setup
in
/etc/init.d/vboxdr start


Pa bo. Ob upgrejdu kernela moraš (če ne uporabljaš opensource builda Vbox-a) ročeno rekompajlat kernel module za Vbox.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tero ::

root@server:/home/tero# /etc/init.d/vboxdrv setup
* Stopping VirtualBox kernel modules [ OK ]
* Uninstalling old VirtualBox DKMS kernel modules [ OK ]
* Trying to register the VirtualBox kernel modules using DKMS Error! Your kernel headers for kernel 3.2.0-25-generic-pae cannot be found.
Please install the linux-headers-3.2.0-25-generic-pae package,
or use the --kernelsourcedir option to tell DKMS where it's located

* Failed, trying without DKMS
* Recompiling VirtualBox kernel modules
* Look at /var/log/vbox-install.log to find out what went wrong
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Icematxyz ::

Please install the linux-headers-3.2.0-25-generic-pae package


sudo apt-get install linux-headers-3.2.0-25-generic-pae

Daedalus ::

No, pa še to... brez headerjev ne bo šlo>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Icematxyz ::

Pa bo. Ob upgrejdu kernela moraš (če ne uporabljaš opensource builda Vbox-a) ročeno rekompajlat kernel module za Vbox.


Temu menim, da se lahko v vsakem primeru izogneš če namestiš:

sudo apt-get install dkms

Kakorkoli sledi po namestitvi ustreznega paketa "headers" še enkrat navodilom uporabnika @Daedalus.

Tero ::

Hvala! Zdaj deluje vse.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Icematxyz ::

Torej vidiš, uporabnik @Daedalus je tvoj "system restore" point. Vse ostalo bi bilo že "overkill". ;)

Lepo, da si uredil.

mjolnir ::

Zakaj po inštalaciji ATI FGLRX driverjev, docky laga? Mogoče kdo ve? Pred inštalacijo je deloval gladko, brez laga. V compiz config/Open GL sem že izklopil Sync to VBlank, a lag je še vedno tu. Saj bi lahko šel nazaj na odprtokodne driverje, a je sistem sedaj hladnejši.
lp
««
13 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066316351 (1863) polozweii
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947231 (37855) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
92013 (1914) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435904 (29047) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182367 (148306) Icematxyz

Več podobnih tem