» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
4 / 24
»»

Mavrik ::

Pesimist je izjavil:

12.x bom postaavo na novi SSD 128GB disk, ker bo to verjetno performance cele masine bol dvignilo kot cpu.

So kake posebne procedure za ubuntu na SSD?


1.) TRIM se avtomatsko ne vklopi, zato ga moraš ročno z "discard" komando v /etc/fstab (če uporabljaš ext4, ostali FSji načeloma tega še ne podpirajo).

2.) Načeloma ima CFQ I/O scheduler res zanič delovanje ko uporabljaš SSD (zmrzovanje ko delajo drugi appi I/O brez razloga) in mi je na vseh mašinah s SSD začel desktop precej bolje delovat ko sem preklopil na "deadline" oz. "noop" scheduler. Vodič.

Glede TRIM, oziroma "discard" se pa odloči sam na podlagi rezultatov testiranja, oziroma se s tem ali kakšnim občasnim "ročnim proženjem" obremenjuj šele, če boš opazil "upad zmogljivosti" po tem, ko boš SSD nekaj časa že uporabljal. Samodejno se "discard" ne bo "pripel" v fstab ob namestitvi Ubuntu 12.04, ker rezultat ni vedno višja zmogljivost SSD.


Če hočeš uporabljati TRIM ga moraš vklopiti takoj po inštalaciji, drugače nisi naredil nič.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Težava/zmeda tukaj se začne že pri terminologiji, se pravi, že sam izraz TRIM za opis "discard" ni najbolj primeren. Recimo v tvojem primeru a si naredil kakšen test in a si prepričan, da ni ravno "TRIM", oziroma "discard" povzročil omenjenih težav?

Recimo primer iz prakse s konkretnimi številkami:

Impact of ext4?s discard option on my SSD

Tudi za to se privzeto zaenkrat ne pripenja "discard" ob namestitvi, če gre za namestitev na SSD. Se pravi rezultat ne bo vedno to, kaj bi ob vsem "hypu" glede TRIM pričakoval.

Verjetno je bolj smiselno občasno uporabiti kakšen fstrim, to sem mislil pod "ročno proženje", ampak spet sam se s tem ne bi ukvarjal, če ne bi opazil "upada zmogljivosti" SSD po uporabi SSD nekaj časa!

Seveda pa vsak naj počne stvari tako, kot meni da je tudi v nekem trenutku prav.

Icematxyz ::

Drugače pa bo se treba sprijazniti, da je resnično malo stvari, ki se tičejo Ubuntu "zanič". Ubuntu je trenutno super in temu ni kaj dosti za dodat.

:)

Mavrik ::


Težava/zmeda tukaj se začne že pri terminologiji, se pravi, že sam izraz TRIM za opis "discard" ni najbolj primeren.


"Discard" zastavica vklopi pošiljanje TRIM ukazov disku. Kake neumnosti že spet trosiš?

To, da je sync počasnejši je samoumevno in jasno sem stestiral obe kombinaciji - za počasno delovanje ni bil kriv discard. So pa bile te težave na Sandforcih rešene z najnovejšimi firmwari, obenem pa tudi novi kerneli (sicer novejši kot tistih ko jih nosi 12.04) pa so to tudi rešili z batchingom TRIM ukazov.

Drugače pa bo se treba sprijazniti, da je resnično malo stvari, ki se tičejo Ubuntu "zanič". Ubuntu je trenutno super in temu ni kaj dosti za dodat.


Kaj če bi prepustil take sodbe nam, ko smo že kdaj videli notranjost Linux kernela hm?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Icematxyz ::

"Discard" zastavica vklopi pošiljanje TRIM ukazov disku. Kake neumnosti že spet trosiš?


Neumnosti? Kdo? Kje?

Skratka imaš TRIM ukaz in potem imaš še UNMAP ukaz ... in potem je tukaj še discard da. Zapletena reč, ni kaj.

za počasno delovanje ni bil kriv discard. So pa bile te težave na Sandforcih rešene z najnovejšimi firmwari


Aha, to je torej bila težava, strojne narave. Drugače pa še eden uporabnik SSD s sumljivo podobno težavo:

SSD in Linux and trim ("discard")

Se pravi imamo že 3 podobne/enake ugotovitve. Se opravičujem, imamo dve...

Kaj če bi prepustil take sodbe nam, ko smo že kdaj videli notranjost Linux kernela hm?


Linusu? Sicer je zadnje čase dokaj "strog" do različnih Linux distribucij, ampak predvidevam, da predvsem za to, ker sam postavlja za jedro visoka merila. Pa tako ali tako Ubuntu verjetno niti ne uporablja Linux jedra, tako kot ne Android.

P.S. Glede TRIM pa se naj odloči vsak sam, menim, da ima sedaj dovolj informacij!

Pesimist ::

Pricakoval sem odgovora tipa ftakni not in uzivaj. Noja to je vendarle lunux, kaj sem pricakoval.
Sej imam se 1 laptop v kerem je HDD. Bom pa v tega dal SSD v skrajni sili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mavrik ::

Pesimist je izjavil:

Pricakoval sem odgovora tipa ftakni not in uzivaj. Noja to je vendarle lunux, kaj sem pricakoval.
Sej imam se 1 laptop v kerem je HDD. Bom pa v tega dal SSD v skrajni sili.


To lahko komot narediš in bo še vedno delalo precej hitreje kot pa če boš mel HDD :) Če pa potweakaš par stvari ročno pa boš dobil še malo več performanca na koncu - na žalost to bolj ali manj znajo avtomatsko narediti samo Windows 7.
The truth is rarely pure and never simple.

technolog ::

Res je težko dodat discard,noatime v fstab. In echo deadline > /sys/block/sda/queue/scheduler v /etc/rc.local.

Minutka dela, samo enim je še to preveč.. Namesto deadline lahko uporabiš tudi noop.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Jah, terminal moreš odpret. To je pa OMG FSCK IMSCARED. Pa menda ni lih user frendly. Tako nam tule dopovedujejo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mavrik ::

Well, dejansko ne bi škodilo če bi se preload, I/O scheduling algoritmi in FS tweaki (defrag ipd.) znali sami potweakati ko daš notri SSD. Za end-user OS so take stvari vseeno dosti zločin - prav nobenega razloga ni da bi morali userji vedeti da v kernelu sploh obstaja I/O scheduler, ki je lahko slab za določen način shranjevanja podatkov - kot sem že rekel, Win7 to s svojim avtomatskim vklopom TRIM, izklopom vseh SuperFetchov in popravljanjem I/O schedulinga in bufferjev to naredijo zelo lepo. Pri Linuxu pa je pač problem da so tole ločeni nepovezani sistemi, kjer se morajo maintainerji zmenit kako bodo to rešili.
The truth is rarely pure and never simple.

technolog ::

Kar je glavnih optimizacij se vse tiče linux jedra, zato to niso nepovezani sistemi. Edina izjema je BtrFS, ki izvede vse optimizacije za SSD avtomatsko.

Naprednejše rešitve na nivoju uporabniške programske opreme pa res zahtevajo dogovore. Samo tega tudi windows nima (ima še celo manj). Tako kot je večina aplikacij še 32bitnih, ko ima linux že vse 64 bitno.

Tole je zanimivo branje, kdor želi čimveč vedet o tem, kako potweekat SSD: https://wiki.archlinux.org/index.php/So...

p.s: Pozabil sem. Pri SSD je zelo pomembno, da so particije poravnane na bloke SSD celic (če ne lahko performance hudo pade). Ampak to vse piše na zgornjem linku.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Pesimist je izjavil:

Pricakoval sem odgovora tipa ftakni not in uzivaj. Noja to je vendarle lunux, kaj sem pricakoval.
Sej imam se 1 laptop v kerem je HDD. Bom pa v tega dal SSD v skrajni sili.


Ne vem česar točno nisi razumel? Vstaviš SSD izbereš EXT 4 in namestiš Ubuntu in to je to? Kako pa je to pri drugih OS?

Z "ročnimi nastavitvami", oziroma za moje pojme trenutno občasnim "ročnim proženjem" pa bi se ukvarjal le, če bi opazil "upad zmogljivosti" delovanja SSD po nekaj časa, česar menim, da ne boš opazil!

Torej vstavi SSD izberi EXT 4 in namesti Ubuntu in to je to, oziroma, kot praviš tudi sam:

ftakni not in uzivaj

Icematxyz ::

Mavrik je izjavil:

Well, dejansko ne bi škodilo če bi se preload, I/O scheduling algoritmi in FS tweaki (defrag ipd.) znali sami potweakati ko daš notri SSD. Za end-user OS so take stvari vseeno dosti zločin - prav nobenega razloga ni da bi morali userji vedeti da v kernelu sploh obstaja I/O scheduler, ki je lahko slab za določen način shranjevanja podatkov - kot sem že rekel, Win7 to s svojim avtomatskim vklopom TRIM, izklopom vseh SuperFetchov in popravljanjem I/O schedulinga in bufferjev to naredijo zelo lepo. Pri Linuxu pa je pač problem da so tole ločeni nepovezani sistemi, kjer se morajo maintainerji zmenit kako bodo to rešili.


Če kdo kaj sam postori za uporabnika je to ravno OS, ki temelji na Linux jedru in za to pa lahko vzamem Ubuntu OS in na dobro podprti strojni opremi po namestitvi, ki traja nekaj minut lahko začnem uporabljati OS, oziroma ga lahko uporabljam že vmes.

Odgovore višje pa si kar spregledal? Se ti ne zdi, da bi bil najmanjši problem pri namestitvi na SSD dodati "kakšno zastavico", kaj pa če se privzeto ne doda prav zato, ker zadeva ni tako črno/bela, kot se tukaj slika, nenazadnje smešno bi bilo, če bi se znalo izdelati OS, datotečni sistem, vgraditi ustrezne mehanizme ne bi pa se znalo pri namestitvi OS na SSD "prilepiti" zraven "zastavice"!

Icematxyz ::

Nekaj smernic za zvok preko HDMI in DisplayPort v Ubuntu 12.04:

Sound



Na kratko: Vtakneš not in potem v nastavitvah za zvok omogočiš in uživaš!

Audio over HDMI and DisplayPort in Ubuntu 12.04

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Pesimist ::

Zadeva z SSD je postala irelevantna, ker je na petek 13tega masina dokončno odpovedala. Plošča ali cpu. Drugo vse dela preverjeno. Anyway se ne spalca vec popravlat in reskirat nakupa za AM2 in DDR2 stuff, čeprav sem skoraj sigurni da je plata, sej zadeva zazene le ventilatorje in disk, CPU in rami so pa kompletno hladni, tudi po pol uri delovanja. Anyway zato bom teh 150€ preobrno v novo cpu, plato in DDR3 in se poslovil od SSDja. Zato dobim ze AMDjev Atholn 2 X4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Nič ne "piska", ko zaženeš računalnik? Tretja opcija pa je uporaba le enega računalnika + SSD + dual boot a ne da?

Kakorkoli, odloči se sam.

Icematxyz ::

Ne vem točno v kateri temi se je o tem govorilo, kakorkoli nastavitev za tipko, ki aktivira HUD je od Unity 5.10 na voljo privzeto in jo najdemo v sistemskih nastavitvah.

HUD Tipka



In addition to that, this latest release will give you a nice extra cookie for configuring the HUD key in the launcher category of the shortcuts in gnome-control-center for both Unity 2D and 3D.


OMG

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

carota ::

Pred časom sem spraševal glede performans Unity in Unity 2D, pa ni še bilo konkretnega odgovora. Sedaj sem našel primerjavo porabe energije pri različnih okusih 12.04: Phoronix. Verjetno so performanse korelirane.

Icematxyz ::

Brez testa na lastni strojni opremi ne bo šlo. Se pravi nekaj odstotkov +/- na nekem področju zagotovo ni ključen faktor pri odločitvi večine uporabnikov, kateri DE/Lupino bodo uporabljali. Vsaj ponavadi je tako.

69charger ::

Mogoče že kdo ve kdaj bo launch party v Kiberpipi?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

BigWhale ::

69charger je izjavil:

Mogoče že kdo ve kdaj bo launch party v Kiberpipi?


LPji za spomladanske release so sila nehvalezni, ker padejo ravno na prvomajske pocitnice. O datumu pa se razpravljamo. Trenutno je najbolj verjetno, da bo vse skupaj 28. v soboto.

carota ::

@Icematxyz: se popolnoma strinjam. Moj hardware pa je že malo v letih in se bom moral odločiti za kaj lažjega kot Unity, zgleda. V Virtualbox-u ni najbolj odziven, da bi vse inštaliral in preizkušal pa si ne morem privoščiti. Zato gledam za Xubuntu, ki bo tudi LTS.

Icematxyz ::

V Virtualbox-u ni najbolj odziven


To ni merilo in prepričan sem, da bo zadeva delovala bolje, kot v navideznem stroju.

da bi vse inštaliral in preizkušal pa si ne morem privoščiti


LiveCD/LiveUSB in poženeš preizkus.

Zato gledam za Xubuntu, ki bo tudi LTS.


Da, zakaj pa ne. Lubuntu morda potem tudi pride v poštev, pač odvisno od tega, katero namizno okolje najraje uporabljaš, ampak ni pa LTS to je res, torej s tega vidika res ostane Xubuntu!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ravno prav in na voljo odslej tudi, kot samostojna opcija pri vpisu v sejo:

Cairo-Dock 3.0





Home & iLove

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Teden Dni



Vir Slike

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Ubuntu 12.04 Server Edition

MAAS (Home): Dinamično dodeljevanje strojne opreme (programskim) nalogam.

Namestitev



Dodajanje vozlišč



Pregled vozlišč



Lastnosti vozlišča



Juju: Most med razvojem in uvajanjem, izvajanjem, vzdrževanjem, nastavljanjem... spletnih aplikacij.

Primer 1: ownCloud & Owncloud now easily deployable on Ubuntu

charm get owncloud
juju bootstrap
juju deploy --repository . local:owncloud
juju expose owncloud


Primer 2: MAAS + Juju

MAAS Ready



Vir slike: Jorge Castro

AWSOME: Most (lažja migracija) med Amazon in OpenStack oblakom.

OpenStack: Načrtovana podpora OpenStack različic (Robbie Williamson):

Plan OpenStack



Strojna oprema: HP bo certificiral Ubuntu 12.04 LTS Server različico na izbranih ProLiant sistemih.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Daedalus ::

Nazadnje ko sem testiral OpenStack je bila zadeva obupno b0rken... Upam, da se je to kaj popravilo.

MAAS zgleda zanimivo, samo iz wikija ni čisto razvidno, kako pa kaj s tem. Treba probat...

Drugače pa izkušnje so far - 12.04 beta2 installer na moji kišti iz bilokakega razloga ni "videl" oziroma prikazal diskovja pri inštalaciji. Na koncu sem lepo ročno sestavil md naprave za sw RAID1, debootstrapal sistem direkt gor in dodal kernel in grub, pa je šlo. Od tu naprej dela b.p...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

69charger ::

Še vedno nič znano za Kiberpipa launch party? Bi blo res kul :P
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

BigWhale ::

Spomladanski launch date je zmeri mal problematicen, ker so pr nas ponavad prazniki. Tako kot vedno.

panteist ::

A se dajo na Kiberpipini zabavi dobiti tudi majice?

BigWhale ::

panteist je izjavil:

A se dajo na Kiberpipini zabavi dobiti tudi majice?


Majice od Ubuntu Slovenija ja. Majice od Precise Pangolina, pa ne. :(

BigWhale ::

V cetertek ob 19h v Kiberpipi. Vec na https://www.ubuntu.si/2012/04/ubuntu-12... :)

panteist ::

Uh, škoda. Thx za novico glede eventa.

arjan_t ::

BigWhale ::

Oooh, the plot thickens! :)

Icematxyz ::

Medtem, ko madžarska vlada vlaga znatna sredstva v razvoj programske opreme s podporo ODF formatu LibCDR dobiva podporo branju in izvozu CorelDraw formatov pred letom 1992 v SVG.

DOSBox



Inkscape



Google Drive je tu: Kaj pa uraden odjemalec za Linux uporabnike?

Povpraševanje Obstaja



Vibes & Google Drive Is Coming to Linux

Instagram prihaja na Android in prav tako Ubuntu One za Android dodaja podporo uvozu v Ubuntu One:

Ubuntu One + Instagram



Nastavitve za samodejen prenos



Izmenjava povezave s priljubljenimi socialnimi omrežji pa postaja otročje lahka:

Kids Stuff



Izšli prvi Intelovi procesorji Ivy Bridge: Kakšna je podpora pod Linux? Odlična na kvadrat.

Intel tako letvico za odprto kodne gonilnike za grafiko postavlja (zelo) visoko. Navdušuje tudi začetna podpora, kjer lahko uporabnik Ubuntu 12.04 pričakuje dobro uporabniško izkušnjo out-of-the-box pa čeprav tako Ubuntu 12.04, kot Ivy Bridge strojna oprema ravno prihajata na tržišče.

Kot pravi uporabnik @arjan_t na Linux prihajata Steam in pogon Source:

Left 4 Dead 2



Phoronix

Takšne novice le še dodatno prilivajo olje na ogenj različnim špekulacijam, ki kar ne pojenjajo:

Valve is examining the feasibility of creating “open hardware platforms” as an alternative to existing proprietary console technologies, the company’s co-founder has revealed.


Valve confirms interest in building 'living-room and mobile hardware'

Ob vseh teh resnih temah pa še dobro, da ostane tudi čas za zabavo:



DYNAMO

In, kot pravi uporabnik @BigWhale:

Ubuntu 12.04 splavitvena zabava v Kiberpipi

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Ubuntu 12.04 Beginners' Guide

Unity 3D deluje le na strojni opremi z ustrezno 3D podporo. To podporo mora zagotavljati ali privzet ali naknadno nameščen gonilnik za grafično kartico. Na strojni opremi brez zadostne 3D podpore vas bo pričakala Unity 2D lupina.

Po namestitvi Ubuntu 12.04 bo večina Ubuntu uporabnikov želela in storila sledeče:

1.) Posodobila Ubuntu (ponudi Ubuntu ob prvem zagonu sam ali ALT + F2 in vpišeš update-manager)
2.) Namestila dodatne gonilnike za svojo strojno opremo, ki privzeto niso na voljo (ponudi Ubuntu ob prvem zagonu sam ali ALT + F2 in vpišeš jockey-gtk)
3.) Namestila podporo za Flash, Java, multimedijo in pisave, ki privzeto ni na voljo. Ubuntu-Restricted-Extras.

Kje najdem osnovne nastavitve za Unity lupino:

1.) Osnovne nastavitve so na voljo v sistemskih nastavitvah.
2.) Dodatne nastavitve nudijo različna orodje, katera pa niso na voljo privzeto, kot na primer orodje MyUnity. Po namestitvi program MyUnity poiščeš v Dash.

Vir

Ubuntu 12.04 lahko testno preizkusiš ali namestiš s pomočjo CD ploščka ali USB ključa. Za ustrezno pripravo USB ključa se lahko uporabi program UNetbootin.

Uporabniki, ki že uporabljajo Ubuntu lahko uporabijo orodje, ki je za ta namen na voljo privzeto (ALT + F2 in vpišeš usb-creator-gtk) ali uporabijo ukaz dd:

sudo dd if=/pot/do/ubuntu.iso of=/dev/sdx

Pri tem je zelo pomembno, da vpišeš pot do pravega podatkovnega nosilca (sdx). Če tukaj narediš napako boš prepisal drug podatkovni nosilec in podatki na njem bodo izgubljeni! Če ne veš kaj počneš raje uporabi namensko orodje za izdelavo namestitvenega USB ključa!

Zgodovina sprememb…

panteist ::

Icematxyz je izjavil:

sudo dd if=/pot/do/ubuntu.iso of=/dev/sdx

Pri tem je zelo pomembno, da vpišeš pot do pravega podatkovnega nosilca (sdx). Če tukaj narediš napako boš prepisal drug podatkovni nosilec in podatki na njem bodo izgubljeni! Če ne veš kaj počneš raje uporabi namensko orodje za izdelavo namestitvenega USB ključa!

Skoraj vedno je to sdb ali sdc, odvisno koliko nosilcev ali diskov imaš na računalniku priklopljene. Z ukazom "mount" v terminalu lahko razberete katera oznaka spada k vašem USBju ali pa uporabite program Disk Utility.

BigWhale ::

panteist je izjavil:


Skoraj vedno je to sdb ali sdc, odvisno koliko nosilcev ali diskov imaš na računalniku priklopljene. Z ukazom "mount" v terminalu lahko razberete katera oznaka spada k vašem USBju ali pa uporabite program Disk Utility.


Brez preverjanja enostavno ne mores ugibati. In tudi mount ti ne bo pokazal nepriklopljenih naprav, ki vseeno zasedejo 'eno crko'. Ce imas DVD in dva diska, potem je ze vprasljivo vse skupaj.

DD ni igracka. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Tero ::

Je že 26 pa še vedo ni linkov do iso fajlov :(
Ve kdo ob kateri uri ponavadi to ven pride?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

šernk ::

kaj a že danes je uradni izid, sem mislil da bo za vikend? shit, ponavadi sem imel v tem času prejšno verzijo popolnoma nedelujočo že, moram kaj sesut pol danes popoldne...pa 11.10 mi nikakor ne uspe spravit do errorja ;((

sesujem pa vedno zato ker zadnjih 14 dni pred novo izdajo se igram z novimi programi in vsemi mogočimi modifikacijami, eh očitno bo danes in jutri naporen dan :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

panteist ::

Tero je izjavil:

Je že 26 pa še vedo ni linkov do iso fajlov :(
Ve kdo ob kateri uri ponavadi to ven pride?

Ponavadi popoldne ali proti večeru enkrat :-)

zee ::

Shit. Tako dolgo? Pa jutri...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Blinder ::

Tero je izjavil:

Je že 26 pa še vedo ni linkov do iso fajlov :(
Ve kdo ob kateri uri ponavadi to ven pride?


Ma to verjetno ker ni še pripravljen( je poln bugov) in zadnji dan na full delajo da bodo do 23.59 oddali iso, ki bo še vedno bugast.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

pi pawr ::

http://www.ubuntu.com/download/desktop

Prenos je že možen, vendar stran ni na voljo...preobremenjene zadeve :D

Mavrik ::

Vzemite torrente ;)
The truth is rarely pure and never simple.

šernk ::

a se ni nekaj govorilo da naj bi bil 64bit recommended?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Silck ::

Torenti še delajo.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silck ()

panteist ::

XBMC mi je pa kr všeč :-)

Aston_11 ::

Na, po upgradu 11.10 na 12.04 mi pri zagonu izpiše nekaj podobnega kot plymouth /lib/x86_64-linux-gnu/libc.so 6:version GLIBC 2.14 not found

general error mounting filesistem

in potem krepne in gre v

maintainance shell.

Kakšna ideja, kako to popraviti?
««
4 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313189 (113) Ijus
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18946836 (37460) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
91989 (1890) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435554 (28697) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180792 (146731) Icematxyz

Več podobnih tem