» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
3 / 24
»»

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Icematxyz ::

Brasero



Brasero, Gedit in Remmina dobivajo izboljšano podporo za Unity Quicklists.

Unity 5.6



Pomembnejše novosti:
-Veliko število odpravljenih hroščev
-Bistveno izboljšana izraba CPU ciklov (Compiz)
-Izboljšano upravljanje s in tudi delovanje Hud
-File Lens prikaže rezultate, ki še niso bili zabeleženi v dnevniku aktivnosti
-...

Predvsem uporabniki starejše strojne opreme bi morali zaznati izboljšano zmogljivost Unity 3D.

iLove & New, shiny, Unity 5.6 released!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

carota ::

Icematxyz je izjavil:

Predvsem uporabniki starejše strojne opreme bi morali zaznati izboljšano zmogljivost Unity 3D.

Bo torej za starejše računalnike bolj primeren Unity 3D ali 2D?

Icematxyz ::

Bo torej za starejše računalnike bolj primeren Unity 3D ali 2D?


Težko vprašanje. Izbereš pred vpisom v sejo enega ali drugega in preizkusiš oba. :)

Icematxyz ::

Unity (2D) 5.7



Glavne novosti na področju:

-Podore več zaslonom: Nastavitev za prikaz Unity Launcher na vseh ali le osnovnem zaslonu.
-Dodatne nastavitve za delovanje prikaza Unity Launcher v "autohide mode".

iLove

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Aston_11 ::

Preizkuša kdo HUD in mu tudi koristi?

Icematxyz ::

Občasno uporabljam, ampak pravi test bo šele po izidu Ubuntu 12.04. Sedaj še izvajam takšna opravila "klasično", ker še nimam povsod na voljo HUD in je moteče, če zdaj imaš na voljo HUD potem pa spet ne.

Me pa že zanima, kako bo delovalo glasovno upravljanje s HUD.

Icematxyz ::

Ubuntu 12.04



Count Down

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Launcher Placement



Unity 5.8

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

opeter ::

Torej bo tole LTS verzija? Zanimivo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Da, podprta pet let.

popster ::

zdaj je izšla beta 2 in bi tudi sam rad nadgradil..

imam pa linux mint nagrajen z ubuntujevim repojem. Zdaj bi rad dodal še 12.04 repo vendar ne vem v katero datoteko in kaj moram spremenit da bo sudo apt-get dist-upgrade najdel 12-ico.

Icematxyz ::

Se pravi rad bi naredil "cross distro" nadgradnjo na razvojno različico Ubuntu... You're on your own!

popster ::

u bistvu sem že prejšno verzio minta nadgradil na ubuntu 11.10, sicer pa bom pocakal da pride ven 12.04 final, mogoče jo bo zdaj
sudo apt-get dist-upgrade
sam našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

Icematxyz ::

Takšno mešanje programskih virov in "cross distro" nadgradnje se bodo slej ko prej končale s kakšno težavo in morda tudi z izgubo podatkov za to navodil ne bom dajal. Priporočam ti svežo namestitev ali Linux Mint ali Ubuntu in pred tem seveda varnostno kopijo podatkov.

Nadgradnjo Ubuntu 11.10 na 12.04 bo pa drugače ponudil ob pravem času upravljalnik posodobitev sam. Lahko pa Ubuntu 11.10 kadarkoli nadgradiš na Ubuntu 12.04 že pred tem, če postopek sprožiš ročno sam, ampak to ne narediš z ukazom, ki ga sam omenjaš.

Iatromantis ::

S posodobitvijo na beto2 imam modro obarvane tri ikone na launcherju, pa ne vem a je to bug ali feature?

Po mojem bolj transparency bug lastniških AMD gonilnikov in unity-a.. Povsod drugje prosojnost deluje, kot tudi cel sistem, ki je zdaj že odlično stabilen.

povezava

//* sliko spremenil v povezavo....

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Posodobitvijo iz Ubuntu 11.10? Ni še pravi čas za to!

Verjetno je zadeva povezana s gonilnikom da.

Poskusi pod Dodatni gonilniki odstraniti lastniški AMD gonilnik in znova zaženi računalnik in preveri stanje in potem poskusi še ponovno namestiti lastniški gonilnik pod Dodatni gonilniki in spet ponovno zaženi računalnik in spet preveri stanje.

BigWhale ::

Iatromantis je izjavil:

S posodobitvijo na beto2 imam modro obarvane tri ikone na launcherju, pa ne vem a je to bug ali feature?

Po mojem bolj transparency bug lastniških AMD gonilnikov in unity-a.. Povsod drugje prosojnost deluje, kot tudi cel sistem, ki je zdaj že odlično stabilen.

povezava

//* sliko spremenil v povezavo....


Zamenjaj background image in ga potem spet nazaj zamenjaj.

Daedalus ::

@popster do-release-upgrade -d uporabi, če hočeš upgrajdat na 12.04... sam zdaj boš upgredal na beto, tako da velik sreče s tem>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Icematxyz ::

@Daedalus

Verjetno @popster uporablja namizno različico, kjer je postopek malenkost drugačen.

Ker pa:

-Še ni čas za nadgradnjo Ubuntu 11.10 na Ubuntu 12.04.
-Se je v preteklosti izvajala "cross distro" nadgradnja in vprašanje v kakšnem "stanju" so programski viri.
...

a.) Je edino smiselno počakati na Ubuntu 12.04 in narediti svežo namestitev.
b.) Preizkušati 1001 način, kako OS spraviti v FUBAR stanje in s tem načeloma ni nič narobe, ampak to pač naj ostane v domeni posameznika!

Se pravi tako rešitev za težavo "točka a" je podana, kot svoboda izbire in popolnoma proste roke v izobraževalne namene "točka b" je še vedno na voljo, ampak v tem drugem primeru so navodila odveč, ker potem vse skupaj izgubi svoj smisel.

popster ::

Ubuntu Sources List Generator sem uporabil da sem izvedel točn repositionary in upgrejdal na 12ko, zgleda da bo delalo:)

Icematxyz ::

Če si vse te informacije znal zbrati in povezati v smiselno celoto potem verjetno tudi če ne bo delalo (takoj) to ne bo problem.

Saj pravim za "izobraževalne namene" je nesmiselno dajati točna navodila, ker kaj takšnega prvič verjetno niti ne obstaja in drugič vse skupaj izgubi svoj smisel. ;)

Pesimist ::

Racunalnik je 64Bitni X2 3800+ z 2giga rama in geforce 7600GT, stari 80GB IDE disk.

Kaj lahko vzemem optimiziran 64-bit PC (AMD64) desktop CD ali bo bolse imeti 32bitno verzijo na slow sistemu?

Trenutno imam predhodnika na x86 torej ne optimizirano verzijo in moram rect da vsak Windows XP in Windows 7 bolse deluje, tudi ce bootam Windows 7 iz externega 5 let starega 40GB USB 2.0 diska in je izkusnja bolsa. Sicer je v samem pcju tudi stari 80GB IDE disk tak da verjetno ni nekaksne big razlike.

Bojim se samo da pricakujem prevec od TLS vs non TLS verzije. To pa je večja stabilnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

btw. Kaj ubuntu ze podpira cisto pravo installacijo na USB disk ki se nebo po nicemer razlikovala od interne instalacije? Torej nerabim tistega namenjenega prostora za shranjevanje podatkov in addonov, ampak cisto pravo obliko sistema. To Windows neuradno podpira, zato bi me čudlo če ubuntu nezna nič druga kot te USB kljuc installe.

šernk ::

Racunalnik je 64Bitni X2 3800+ z 2giga rama in geforce 7600GT, stari 80GB IDE disk.


sem imel do pred kratkim podoben sistem (le grafa 7900GT) in moram reči da je unity za tist sistem rahlo prepožrešen, zadeva je pač stara 6 let +. Sicer deluje in verjetno bo tudi 12.04 LTS deloval ampak ni bogve kaj od hitrosti, unity 2D mi je deloval pa popolnoma normalno, ampak so mi manjkali nekateri bonbončki. Pri dvojedrniku dela pa popolnoma tekoče (x2 6000+)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pesimist ::

No bom pac 2D runal. Samo da bo bol stabilno. Jaz osebno pa ze imam USB disk kerega priklopim pa Windows 7 Ultimate ven skoči, brez licence seveda. :D

Mavrik ::

Problem je v nVidia gonilnikih in Unityu - Ubuntujevci so nekak uspešno tako zabluzili 3D podporo da dela Unity hudo počasi na nVidia grafičnih karticah z uradnimi gonilniki.
The truth is rarely pure and never simple.

šernk ::

Problem je da procesor zabije na 100% (morda nisem imel istega, ker moj je na AM2 podnožju) in kljub 3x inštalaciji je bila zadeva vedno ista, sedaj ko imam dvojedrnika, mi pa unity deluje odlično, je pa res da 7900GT je precej močnejša od 7600GT in z lahkoto še vedno vse prežveči.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pesimist ::

Kak pa preklopim te v 2D unity da vidim ce je kaj bolse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Mavrik je izjavil:

Problem je v nVidia gonilnikih in Unityu - Ubuntujevci so nekak uspešno tako zabluzili 3D podporo da dela Unity hudo počasi na nVidia grafičnih karticah z uradnimi gonilniki.


Pomeni kaj? Da uporabim neuradne gonilnike pa bo bolse?

šernk ::

V 2D preklopiš ob prijavi, klikneš na un zobnik in izbereš ubuntu 2D.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pesimist ::

Aha. Ma ni take krize z 3D unitijem sploh v primerjavi z 2D. Je pa definitivno performance nizji kot na windowsah tudi pri flash videjih.

Imam sicer tudi AM2 3800+ in sem zamudil sanso nabaviti kaj hitrejsega. Danes pa tak nedobis tega vec, kar je skoda ker ta komp bo kmalu dobo 8800GT ko bom 660GTX nabavo.
http://www.msi.com/product/mb/K9N-Neo--...

Na ebayu so za 60$. Hm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

šernk ::

Jaz sem dobil 6000+ rabljenega pred 2 leti za 40€, osebno mi je bil doslej daleč najboljše porabljen denar ( sedaj mu moram pa še en tih vent gor namontirat), vendar kar gledam sedaj jih praktično ni za dobiti pri nas, edino iz tujine, pa še tam so 50€, hmmm za 2x pomislit, če se splača 6 let staro mašino nadgrajevat.

delajo mi pa tudi full HD filmi preko XBMC, edini problem ki ga imam je pomanjkanje rama, saj je chrome izjemno požrešen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pesimist ::

Ja ce ne pa mi ostane za 120€ dobiti intela z integrirano graficno plato in rami.

Samo pri solo si sem vido da se majo kao cpu na seznamu za 75€. Tak da ja to se definitivno ne splaca. Iz ebay US bi stalo priblizno isto tolko, iz hongkonga pa je cpu drazji brez postnine. Samo to pa neupam glih. Tak da ostane samo 120€ varianta.

Matična plošča ASRock H61M-VS S1155 - info 48.50
Procesor INTEL PentiumŸ G620, 2,60GHz, LGA1155, Dual-Core, Boxed - info 54.65
DDR3-RAM 4 GB, 1333 MHz, CL9, CORSAIR ValueSelect - info 20.08

Ampak je to sploh napredek vredni 120€?

Naja http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.... Tukaj kaze da je ok izbira, ceprav neznam brati teh cifer ravno. 1000 vs 2400 pointov v cpu marku.
Moj domaci desktop q9300 pa ima 3780 pointev. Tak da je 2400 za 50€ kar dober cpu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Racunalnik je 64Bitni X2 3800+ z 2giga rama in geforce 7600GT, stari 80GB IDE disk.

Kaj lahko vzemem optimiziran 64-bit PC (AMD64) desktop CD ali bo bolse imeti 32bitno verzijo na slow sistemu?


Niti ni tako hudo "slow sistem" in da Ubuntu 64 bit najprej testiraj, ko bo seveda uradno na voljo. Seveda pa, kot vsak drug sodoben OS se tudi novejša različica Ubuntu OS dobro počuti na novejši, dobro podprti in zmogljivi strojni opremi.

Bojim se samo da pricakujem prevec od TLS vs non TLS verzije. To pa je večja stabilnost.


Praktično, kolikor se spomnim od manjše težave s FireFox v Ubuntu 10.04 in občasne težave s Skype kakršne koli nestabilnosti nisem opazil. Tako da seveda lahko pričakuješ dobro stabilnost tudi v Ubuntu 12.04 na strojni opremi s kvalitetno podporo, torej ne vem, zakaj tudi tokrat ne bi bilo tako.

btw. Kaj ubuntu ze podpira cisto pravo installacijo na USB disk ki se nebo po nicemer razlikovala od interne instalacije? Torej nerabim tistega namenjenega prostora za shranjevanje podatkov in addonov, ampak cisto pravo obliko sistema. To Windows neuradno podpira, zato bi me čudlo če ubuntu nezna nič druga kot te USB kljuc installe.


Da, že od nekdaj. Izvedeš klasično namestitev na USB ključ in to je to, ampak ne se potem pritoževati nad morebitnim počasnim delovanjem, če gre za počasen USB ključ, ali za morebitno nestabilnost, če gre za kakšen USB krmilnik, ki lahko tu pa tam ponagaja ali to primerjati z Windows OS nameščenem na HDD.

Problem je v nVidia gonilnikih in Unityu - Ubuntujevci so nekak uspešno tako zabluzili 3D podporo da dela Unity hudo počasi na nVidia grafičnih karticah z uradnimi gonilniki.


Morda na kakšnih modelih mobilnih grafičnih kartic, kjer se Nvidia ne trudi preveč in tu pa tam se najde kakšen model na namizju, kar je glede na vse kombinacije strojne opreme na tržišču nekaj normalnega? Skratka na namizju od serije 6 do najnovejših kartic česa takega na splošno nisem opazil, tako da takšna pavšalna ocena je bom kar rekel zelo mimo.

Nenazadnje popularnost Ubuntu OS je znana in Unity lupina je na voljo že kar nekaj časa in še vedno na namizju nekako pregovorno ne zgrešiš, če izbereš Nvidia grafiko. Torej nikjer nisem opazil, da bi se to mnenje spremenilo in torej že samo s tega lahko ocenimo, kakšno je realno stanje.

Je pa definitivno performance nizji kot na windowsah tudi pri flash videjih.


Zaenkrat sem si lahko Flash vsebine ogledoval brez nekih težav res pa je, da Adobe razen varnostnih popravkov trenutno "standalone" Flash predvajalnika za Linux več ne razvija/popravlja, torej se zna stanje za uporabnike "standalone" Flash predvajalnika tudi poslabšati. Bomo videli!

Pesimist ::

Ze disk je pocasni in glasni in cujem vsako skrtanje zato se posebej najeda. Reje mam da nic ne cujem pa cakam kot pa cujem da skrta in cakam. Ampak zaenrkat so se diski predragi da bi novega nabavo.

Icematxyz ::

Da, saj lahko uporabiš USB ključ in najverjetneje bo vse delovalo dobro. To se dokaj pogosto tudi počne in s tem ni ponavadi nič narobe, če gre za kvaliteten ključ in če dobro sodeluje kakšen USB krmilnik in podobno. Ker pa zahtevaš dobro delovanje, stabilnost in zmogljivost pa se pravi, da na računalniku, kjer boš dokupil 660GTX, dokupi še SSD in bo Ubuntu 12.04 deloval dobro, stabilno in zmogljivo. Tako nekako to gre.

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

heh racunalnik z 660 definitivno nebo runal ubunta. Windows 7 all the way. Ubuntu bo dalje na tej stari x2 3800 jajci z 8800gt potem.

Icematxyz ::

heh racunalnik z 660 definitivno nebo runal ubunta. Windows 7 all the way.


Potem pa se ne pritožuj, zakaj ti Ubuntu dela "slabše" kot Windows.

Ubuntu bo dalje na tej stari x2 3800 jajci z 8800gt potem.


Tudi na takšni strojni opremi Ubuntu deluje tekoče, če ne, delaš nekaj potem narobe.

Pesimist ::

jap 300€ bom dal za grafo da bo mi ubuntu delo tekoce si mislo? Ne tak obupan se pa nisem. 660gtx bo morala poganjati zadne igre. lolz.
ubuntu box dobi edino upgrejd iz 7600GT na 8800GT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

jap 300€ bom dal za grafo da bo mi ubuntu delo tekoce si mislo? Ne tak obupan se pa nisem. 660gtx bo
morala poganjati zadne igre. lolz.


Ne, to sem mislil, da bo OilRush brez težav delal na najvišjih nastavitvah. Nič drugega. Sam Ubuntu pa za tekoče delovanje potrebuje bistveno bolj "skromno" strojno opremo.

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Nameščanje XBMC (Eden) je postalo še nekoliko lažje:

XBMC Eden



Torej izgovora, da se ne bi preizkusil tudi XBMC preprosto ni več!

XBMC Accepted into Debian & OMG

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

BigWhale ::

Primerjava uporabe Unityja in Gnome3 s klasicnim panelom.

http://www.omgubuntu.co.uk/2012/04/whic...

Icematxyz ::

Pesimist ::

12.x bom postaavo na novi SSD 128GB disk, ker bo to verjetno performance cele masine bol dvignilo kot cpu.

So kake posebne procedure za ubuntu na SSD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

BigWhale ::

Pesimist je izjavil:

12.x bom postaavo na novi SSD 128GB disk, ker bo to verjetno performance cele masine bol dvignilo kot cpu.

So kake posebne procedure za ubuntu na SSD?


Bijda treba vklopit TRIM. Vsaj v 10.10 je bilo treba. Ce je treba to se vedno poceti, pa ne vem.

http://askubuntu.com/questions/18903/ho...

Icematxyz ::

Uporabi EXT 4 datotečni sistem in dovolj prostora nameni Ubuntu 12.04 in menim, da je to to v splošnem.

Ročne nastavitve:

Glede TRIM, oziroma "discard" se pa odloči sam na podlagi rezultatov testiranja, oziroma se s tem ali kakšnim občasnim "ročnim proženjem" obremenjuj šele, če boš opazil "upad zmogljivosti" po tem, ko boš SSD nekaj časa že uporabljal. Samodejno se "discard" ne bo "pripel" v fstab ob namestitvi Ubuntu 12.04, ker rezultat ni vedno višja zmogljivost SSD.
««
3 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1042311510 (105) Ijus
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18946705 (37329) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
91982 (1883) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435439 (28582) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180317 (146256) Icematxyz

Več podobnih tem