» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
10 / 17
»»

Icematxyz ::

In his interview, which you can see below, Bilal talks about being a Canonical contractor; how he became involved with Ubuntu; and shares his frustration at the lack of Ubuntu users in Saudi Arabia...


Bilal Akhtar (aged 15)

šernk ::

a kdo ve kako usposobit dve integrirani mrežni da delujeta istočasno? prek static route sem probal pa mi ne uspe. gre se mi pa za siol tv...v 10.10 in 11.04 je delalo, sedaj pa ne zazna povezave za eth1.

nastavitve so prave, ker če preklopim na eth0 dela siol tv dela, samo še da bi mi šlo preko eth1 in da bi na eth0 delal internet morm usposobit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SlimDeluxe ::

Mene pa zanima sledeče.
Ker me za moje pojme preveč minimalistični Unity neprestano heca, predvsem s tem, da kljub kliku na ikono se (že zagnana) aplikacija ne prikaže, sem namestil Gnome (3.0) in opažam, da je praktično neuporaben (čisto corruptan GUI), Classic verzija pa ima kar nekaj grafičnih bugov, pa Close gumb (križec levo zgoraj) kakšenkrat ne želi zapreti aplikacije.
Ali komu dela pravilno Gnome, brez omenjenih zadev?
Počasi zgubljam potrpljenje in razmišljam, da bi poizkusil Mint.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

js osebno ::

@slim poskusi Mintove dodatke za Gnome3, mogoče ti bodo všeč. Rezultat spominja na starejši Gnome..

Icematxyz ::

Ali komu dela pravilno Gnome, brez omenjenih zadev?


Koliko sem jaz testiral GnomeShell tega nisem opazil. Tudi v Unity lupini se mi bolj ali manj vedno že zagnana aplikacija s klikom na zaganjalnik v Unity Launcher prikaže. Poskusi testno na tem področju tako Unity 3d, kot tudi Unity 2D.

@šernk

Sam se s tem še nisem ukvarjal. Najbolj konkreten vodič na to tematiko kolikor se spomnim je bil ta. Obstajala je če se ne motim tudi namenska tema. Tukaj se še da kaj prebrati... Skratka če ti to kaj pomaga in pa seveda jasen in enostaven vodič na tem področju ne bi bil odveč! Ker praviš, da si v prejšnjih različicah brez težav to naredil pa seveda možno, da je prišlo do kakšne spremembe ali hrošča ali... vse je možno.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

za tisto vem in mi je delovalo tako v 10.10 kot 11.04, sedaj pa ne več.

no saj dejansko mi sedaj ni tudi nič več jasno. preklopil sem še siol tv na eth0. prejle sem pač preklopil iz eth1 na eth0, da sem preveril IP nastavitve. sedaj sem v network managerju nastavil tako internet kot TV preko eth0 mrežne in glej hudiča...TV dela preko eth1 (če nastavim v NM na eth1...ni pogojev da zazna), net pa normalno preko eth0 (če odklopim namreč eth1 kabel, tv ne dela)

torej net in IPTV imam na isti mrežni nastavljeno pa mi dela preko različne, vsakič se kaj novega naučim, da je mogoče pa ni mogoče :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

No samo da dela. ;)

Drugače pa ne vem, kako si kaj nastavljal, ampak kakšne ročne nastavitve omrežnih vmesnikov in NM ne gre najbolj skupaj. Ali eno ali drugo.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

ponavadi nastavim preko NM, pol pa poženem v terminalu ukaz za static route.

v 10.10 sem pa obojno ene 2x šel skozi (ročno in z NM) pol pa 1x je začelo vedno delat, sedaj pa ni pogojev...pol pa sprobaš edino stvar, ki ne more delat in dela :))

problem je da točnega postopka ni....vse skup je očitno neka loterija vedno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

CHAOS ::

Ok, nobena loterija. :) Kratko in jedrnato. Skratka, mešanje raznih nastavitev se slej kot prej slabo konča. Če slediš gornjim navodilom, je to stvar klika ali dveh. Če kaj od tega ni jasno, pa kar z besedo na dan. Kernel IP routing table bi moral po koncu postopka izgledat kot na povezavi, kjer so seveda X, Y, A in B tvoje vrednosti.

IPTV: Address: X.Y.0.0, Netmask: 255.255.0.0, Gateway: X.Y.0.1

in pod routes - Address: A.0.0.0, Netmask: B.0.0.0

ter označiš opcijo "Use this connection only for resource on its network".
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

šernk ::

hmm bom sprobal tvojo opcijo v prihodnje, nisem niti zapomnil si tistega :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Sem dal na začetek teme, če bo še kdo v prihodnosti iskal ta navodila:

Vodič: Dva omrežna vmesnika sočasno (IPTV + Internet).

Icematxyz ::

Jens Nilsson from Frictional Games : Thanks to Linux and Mac Versions We were Able to Survive as a Company


Vibes

Icematxyz ::

lopov ::

"Uspešno" sem sesul tisto zadevo zgoraj levo ki sliši na ime "Dash home" -- karkoli vtipkam ne najde + ponavadi se še sesuje. Napaka je:
compiz[1779]: segfault at 428 ip 00007f3e089c8d30 sp 00007fff679d9c90 error 4 in libunityshell.so


Ja kakšen drug način da pridem do nameščenih programov kot da jih zaganjam preko terminala? Pa tudi dokler je delovalo mi ni našlo skoraj nič, namestil sem gtknote, 7zip ...

Edit: okej, jaz zaje*** ... nekaj sem se igral s "zeitgeist", našel odgovor in zadeva spet dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Icematxyz ::

Zeitgeist je zaledje iskalnika v Dash da. Lepo, da si rešil.

Icematxyz ::

H - Richard Hughes, najbolj odgovoren za to, da Gnome uporabnik z nekaj kliki na miško na enostaven način upravlja z barvnimi profili razne strojne opreme je šel še korak naprej in izdelal strojno opremo ColorHug, katera omogoča enostavno umerjanje barv zaslona (LCD in LED) in izdelavo ICC profila. Na voljo je tudi izvorna koda, shema, tiskano vezje...

ColorHug



S prednaročili bi Richard Hughes rad zbral naročila za 50 kosov:

-ColorHug naprava s petletno garancijo
-Linux live CD kateri vsebuje vso potrebno programsko opremo
-2 metra USB kabla

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Hexx ::

Zanima me kako lahko nastavim da Ubuntu privzeto boot-a v lxde namesto v Unity, sumim da je treba spremeniti nastavitve v /etc/lightdm/lightdm.conf ampak nisem siguren točno kaj moram vpisati pod user-session.
Lepo prosim za pomoč :)

Icematxyz ::

Kolikor je meni znano si LightDM zapomni v katero sejo si se vpisal nazadnje. Torej posebej nastavljati ne rabiš nič.

dux ::

@Hexx: Moralo bi biti kot je rekel Icematxyz. Enkrat se prijavi v LXDE, nato pa bi se moral ob naslednjih prijavah biti LXDE samodejno izbran dokler spet ne izbereš druge seje.
Upanje je v nasih odlocitvah

Hexx ::

@Icematxyz @dux
Žal če se najprej prijavim v lxde in nato reštartam pc me vrže v unity, poznate še kakšno rešitev mogoče?

Icematxyz ::

Hexx je izjavil:

@Icematxyz @dux
Žal če se najprej prijavim v lxde in nato reštartam pc me vrže v unity, poznate še kakšno rešitev mogoče?


Za "stock Ubuntu 11.10 gre" in zraven nameščen LXDE ali gre za kakšno "custom zadevo"? Poskusi še s sledečo "Per User" nastavitvijo:

cd
gedit .dmrc


In vnesi v datoteko, oziroma jo ustrezno popravi:

[Desktop]
Session=LXDE


Je sedaj kaj drugače?

Zgodovina sprememb…

Hexx ::

Posipam se s pepelom, že prejšnja rešitev je delala..

Hvala za pomoč!! :D

Icematxyz ::

Hexx je izjavil:

Posipam se s pepelom, že prejšnja rešitev je delala..

Hvala za pomoč!! :D


Lepo, samo da deluje. ;)

LibreOffice 3.5 prinaša filtre za uvoz Visio dokumentov v Draw:

Visio dokument v Draw



LibreOffice Visio Import filter: the goodness soon on your desktop

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

poweroff ::

Ulala! Kaj pa izvoz - bo delal? Mimogrede - tale informacija mi bo morda pomagala spreobrnit sodelavca! Evangelizacija FTW! :D
sudo poweroff

Icematxyz ::

poweroff je izjavil:

Ulala! Kaj pa izvoz - bo delal? Mimogrede - tale informacija mi bo morda pomagala spreobrnit sodelavca! Evangelizacija FTW! :D


Izvoz ni prioriteta in najverjetneje še nekaj časa ne bo.

poweroff ::

Škoda. Najboljša je tista interoperabilnost, ki gre v obe smeri.
sudo poweroff

Pesimist ::

Mah. Gre easy uninstallat libre office in installat openoffice?

Icematxyz ::

Škoda. Najboljša je tista interoperabilnost, ki gre v obe smeri.


Prav bi prišel verjetno tudi kakšen "standard izmenjave". ;)

Mah. Gre easy uninstallat libre office in installat openoffice?


Da. Programsko središče Ubuntu.

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

kaj je najbolj priporočen - beri najbolje integriran - koledar, ki zmore brati in uvažati icalendar/.ics fileje? za 11.10 sprašujem seveda
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Icematxyz ::

Privzeto imaš v Ubuntu 11.10 Thunderbird, kateremu lahko dodaš dodatek Lightning, pred Ubuntu 11.10 bi privzeto imel Evolution. V oba lahko uvoziš .ics datoteko, boljšo integracijo (Indicator-Datetime) ima Evolution, za Thunderbird se EDS integracija šele razvija.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Jaz Yahhojev koledar uporabljam preko Lightinga. Dela zelo v redu.

No, saj če Visio zna kaj pametnega uvažati, se bi tudi dalo preživeti...
sudo poweroff

Pesimist ::

Pa daj lepo te prosim no. Uninstallam ves libre office crap. Installam openoffice pisarniški paket in kaj je rezuktat? Ševedno odpira z libreoffice in openoffice nikjer nameščen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Aston_11 ::

Ojla, sem zamenjal mamo plato, procesor, pomnilni, sedaj integrirana grafika HD 2000 - pognal sem posodobitve in to je to, je res? Ne rabim ponovno inštalirati? Dela sicer vse, trenutno se posodablja.

Icematxyz ::

Pesimist je izjavil:

Pa daj lepo te prosim no. Uninstallam ves libre office crap. Installam openoffice pisarniški paket in kaj je rezuktat? Ševedno odpira z libreoffice in openoffice nikjer nameščen.


Mene ne rabiš nič lepo prositi, sočne izraze pa tudi zadrži za sebe v temah/odgovorih, kjer sprašuješ za pomoč. Vidim pa, da res na področju OpenOffice.org se v tem trenutku zelo malo dogaja, še navodil na spletu ne najdeš, kar verjetno pomeni, da je v tem trenutku interes 0. To je verjetno tudi razlog, da nisi tega znal?

Odstrani LibreOffice:

sudo apt-get remove libreoffice-*

Snemi paket in ga namesti:

1.) Razširi arhiv (desni klik na arhiv -> Razširi v to mapo)
2.) V terminalu se pomakni v korensko mapo in v njej v mapo /DEBS in vpiši:

sudo dpkg -i *.deb
cd desktop-integration
sudo dpkg -i *.deb


In to je to.

Ojla, sem zamenjal mamo plato, procesor, pomnilni, sedaj integrirana grafika HD 2000 - pognal sem posodobitve in to je to, je res? Ne rabim ponovno inštalirati? Dela sicer vse, trenutno se posodablja.


Če si imel v prejšnjem sestavu nameščen kakšen zaprto kodni gonilnik si ga pa pred postopkom migracije odstranil? Kaj drugega pa tudi verjetno nisi počel, kar bi imelo vpliv.

To je torej to da in nič ne rabiš postoriti drugega.

Icematxyz ::



Ubuntu ARM (predvajanje 1080p)

Čas prevajanja kode in gradnja LibreOffice se zmanjšuje, ker se večino razvoja LibreOffice vrši pod Linux se je pojavila potreba, da se tudi Windows gradnje vršijo pod Linux. Uporabniški vmesnik se razvija v smer lažje in bolj zmogljive interakcije uporabnika s pisarniškim paketom:

 Prej

Prej



 LibreOffice 3.5

LibreOffice 3.5



Redesigned autofilter popup

Po opravljenem pisarniškem delu se prileže kakšna igra! Razvijalci brezplačne odprtokodne realnočasovne strategije 0 A.D. zbirajo finančna sredstva za pokrivanje stroškov nadaljnjega nemotenega razvoja igre.

 0 A.D.

0 A.D.



Pravkar se je začel razvoj igre ‘Steel Storm 2’. Prišlo je do "preskoka v žanru igre", saj bo tokrat šlo za prvoosebno streljačino. Razvoj igre se vrši pod Linux uporabljena je odprtokodna programska oprema in predvsem zaradi pozitivnega odziva/odnosa Linux uporabnikov na igro ‘Steel Storm" bo razvoj igre za Linux prioriteta. Uporabniki bodo med drugim lahko igro kupili preko Desura in Desura je na voljo za Linux

Kakšen točno pa bo videz "Ubuntu Mobile"?

 Mockup UM

Mockup UM



Mobilne naprave lahko uporabljajo za zagotavljanje istovetnosti biometrične podatke. Pri podjetju digitalPersona so se odločili odprti kodno za programsko opremo FingerJetFX, katera je namenjena (neodvisno od strojne opreme in programske platforme) izdelavi izvlečka edinstvene predloge iz slike prstnega odtisa.

Aston_11 ::

Icematxyz je izjavil:


Če si imel v prejšnjem sestavu nameščen kakšen zaprto kodni gonilnik si ga pa pred postopkom migracije odstranil? Kaj drugega pa tudi verjetno nisi počel, kar bi imelo vpliv.

To je torej to da in nič ne rabiš postoriti drugega.


Edino flrgx za ati je bil, se mi zdi.

Verjetno bi moral to odstraniti - mi ne dela unity 3d - morda zaradi grafike intel hd 2000, za katero vidim po netu, da morda manjka podpora zanjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Icematxyz ::

Edino flrgx za ati je bil, se mi zdi.


Hm, če ga nisi odstranil preveri, če je ostala kakšna nastavitvena datoteka:

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old

Znova zaženi računalnik in z ukazom lsmod preveri, če se slučajno naloži kakšen modul za fglrx.

Icematxyz ::

To poskusi, če ni zadostoval postopek zapisan višje. Po ponovnem zagonu računalnika menim, da bi moral imeti na voljo tudi Unity 3D (izberi opcijo Ubuntu pri vpisu v sejo)!

Zgodovina sprememb…

damirb03 ::

Ko vklopim drugi zaslon , mi napiše :

Izbranih nastavitev zaslona ni mogoče uporabiti
zahtevan podatek položaja ali velikosti za CRTC 148 je izven dovoljenih omejitev:
položaj=(1280, 13), velikost=(1920, 1080), največja dovoljena vrednost=(1920, 1920)

Imam Graf. kartico Radeon HD 4870 x2 in zadnje gonilnike (11.8 , zadnji 11.11), prvi zaslon je nastavljen na 1280x1024 , drugi 1920x1080 (trenutno ni vklopljen) vsak zase dela normalno na teh resolucijah.

Kaj bi bilo za nastaviti.

Aston_11 ::

Icematxyz je izjavil:

To poskusi, če ni zadostoval postopek zapisan višje. Po ponovnem zagonu računalnika menim, da bi moral imeti na voljo tudi Unity 3D (izberi opcijo Ubuntu pri vpisu v sejo)!


Tisti sudo zgoraj je zalegel in dela unity na polno. Sem še preventivno odstranil vse sledi driverja po navodilih na linku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Icematxyz ::

Aston_11 je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

To poskusi, če ni zadostoval postopek zapisan višje. Po ponovnem zagonu računalnika menim, da bi moral imeti na voljo tudi Unity 3D (izberi opcijo Ubuntu pri vpisu v sejo)!


Tisti sudo zgoraj je zalegel in dela unity na polno. Sem še preventivno odstranil vse sledi driverja po navodilih na linku.


Super, samo da deluje!

@damirb03

Nisem se preveč poglabljal in moral bi v praksi na AMD sistemu poskusiti malo zadeve, da bi videl, kaj je najbolj smiselno pri dveh zaslonih, ampak poskusi recimo to:

gksudo amdcccle

Spremeni nastavitev:

Display manager -> Multi Display -> Multi-display desktop with display(s) 2’ -> Apply -> Znova zaženi računalnik

Potem pa poskusi nastaviti:

Sistemske nastavitve -> Zasloni

damirb03 ::

Icematxyz je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

To poskusi, če ni zadostoval postopek zapisan višje. Po ponovnem zagonu računalnika menim, da bi moral imeti na voljo tudi Unity 3D (izberi opcijo Ubuntu pri vpisu v sejo)!


Tisti sudo zgoraj je zalegel in dela unity na polno. Sem še preventivno odstranil vse sledi driverja po navodilih na linku.


Super, samo da deluje!

@damirb03

Nisem se preveč poglabljal in moral bi v praksi na AMD sistemu poskusiti malo zadeve, da bi videl, kaj je najbolj smiselno pri dveh zaslonih, ampak poskusi recimo to:

gksudo amdcccle

Spremeni nastavitev:

Display manager -> Multi Display -> Multi-display desktop with display(s) 2’ -> Apply -> Znova zaženi računalnik

Potem pa poskusi nastaviti:

Sistemske nastavitve -> Zasloni



Tole sem v terminalu zagnal gksudo amdcccle

(gksudo:2553): Gtk-WARNING **: Ni mogoče najti pogona tem v poti module_path: "pixmap",

(gksudo:2553): Gtk-WARNING **: Ni mogoče najti pogona tem v poti module_path: "pixmap",

(gksudo:2553): Gtk-WARNING **: Ni mogoče najti pogona tem v poti module_path: "pixmap",

(gksudo:2553): Gtk-WARNING **: Ni mogoče najti pogona tem v poti module_path: "pixmap",

nato odpre control center .

V Control Centru sem nastavil , kot si povedal in deluje , samo tista štiri opozorila ne vem kja so.

Zvezdica27 ::

lp,

to je nek bug. Mene ne moti, če tebe, baje tole odpravi opozorilo:

http://askubuntu.com/questions/66356/gd...

zz

technolog ::

Ni pomembno, standard je standard. :)

In nekateri programerji se ga celo držijo, za razliko od nesposobnega M$.

File:Fdisk showing 160 GB disk.png @ Wikipedia
File:Deluge using Si prefix for wiki CD.png @ Wikipedia
File:GParted.png @ Wikipedia

xandros ::

Eno vprasanje: priklopil sem wifi usb, vse dela kot mora.
Hocem narediti access point, grem na network managment in dam Create new wireless network.
Vse deluje.
Ampak...
Dodeli mi eno 10.x.y.z, jaz pa hocem, da mi dodeli na mojem trenutnem networku 192.168.x.y in da se povezani wifi clienti povezejo ze na obstojeci dhcp na omrezju.
Ce dodelim staticno ip stevilko, dobi AP staticno, clienti se povezejo gor, ampak client ne dobi staticne ip stevilke.

Mogoce ve kdo resitev, lahko na obstojeci nacin, ali pa na kaksen drug.

poweroff ::

LibreOffice je korak v pravo smer. Zanima me, če se obetajo kakšne spremembe pri vrtilnih tabelah (pivot tables). To je eno večje področje, kjer LO zaostaja za MSO...

In pa... copy tabelo v Calcu in paste v Impress - ozadje ni prosojno. Če še to poštimajo, bo pa zadeva res zakon.
sudo poweroff

dunda ::

Želel sem namestiti OpenVPN.
Če napišem:
apt-get install openvpn

dobim:
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Package openvpn is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source

Podobno je v Ubuntu Software Centru. Tam sicer najde OpenVpn, ko pa kliknem na "More" ali "Install", pa zamijavka podobno.
Je potrebno kaj dodati v seznam repozitorijev?

Jebemo sunce, kako je vse nerodno narejeno. Vsaj za nas laike.
https://www.kacnje.eu

poweroff ::

Vklopi vse privzete repozitorye, se pravi tiste partner, itd. Pa še namig - splača se ti namestiti še network-manager-openvpn ;)
sudo poweroff

Pesimist ::

Icematxyz je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Pa daj lepo te prosim no. Uninstallam ves libre office crap. Installam openoffice pisarniški paket in kaj je rezuktat? Ševedno odpira z libreoffice in openoffice nikjer nameščen.


Mene ne rabiš nič lepo prositi, sočne izraze pa tudi zadrži za sebe v temah/odgovorih, kjer sprašuješ za pomoč. Vidim pa, da res na področju OpenOffice.org se v tem trenutku zelo malo dogaja, še navodil na spletu ne najdeš, kar verjetno pomeni, da je v tem trenutku interes 0. To je verjetno tudi razlog, da nisi tega znal?

Odstrani LibreOffice:

sudo apt-get remove libreoffice-*

Snemi paket in ga namesti:

1.) Razširi arhiv (desni klik na arhiv -> Razširi v to mapo)
2.) V terminalu se pomakni v korensko mapo in v njej v mapo /DEBS in vpiši:

sudo dpkg -i *.deb
cd desktop-integration
sudo dpkg -i *.deb


In to je to.

Ojla, sem zamenjal mamo plato, procesor, pomnilni, sedaj integrirana grafika HD 2000 - pognal sem posodobitve in to je to, je res? Ne rabim ponovno inštalirati? Dela sicer vse, trenutno se posodablja.


Če si imel v prejšnjem sestavu nameščen kakšen zaprto kodni gonilnik si ga pa pred postopkom migracije odstranil? Kaj drugega pa tudi verjetno nisi počel, kar bi imelo vpliv.

To je torej to da in nič ne rabiš postoriti drugega.



Hvala deluje. Vendar spet kritika. Za neki userfriendly os je to dosti preveč textovnih korakov, kateri nebi bili potrebni, če osnovni paket od LibreOffice nebi bil zbugan do amena.

Icematxyz ::

V Control Centru sem nastavil , kot si povedal in deluje , samo tista štiri opozorila ne vem kja so.


Lepo, da ti deluje. Opozorila lahko spregledaš ali upoštevaj predlog uporabnika @Zvezdica27.

@xandros

Z vprašanja nisem točno znal razbrati, kaj bi rad dosegel oziroma najverjetneje to zajema še kakšne naprednejše ročne nastavitve brez pomoči NetworkManager-ja.

@dunda

Jebemo sunce, kako je vse nerodno narejeno. Vsaj za nas laike.


Ah sunce pa laiki... Za laike Network Menu -> Urejanje povezav ... -> VPN in je to to.

Tudi sledeč ukaz na "stock" Ubuntu, kolikor je meni znano uporabniku ne bi smel predstavljati težave:

sudo apt-get install openvpn

@Pesimist

Hvala deluje.


Lepo, samo da deluje.

Vendar spet kritika. Za neki userfriendly os je to dosti preveč textovnih korakov, kateri nebi bili potrebni, če osnovni paket od LibreOffice nebi bil zbugan do amena.


LibreOffice če ti ni všeč lahko v terminalu ali GUI orodju odstraniš bolj ali manj v enem koraku.
««
10 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194224134 (159268) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433571 (24600) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435903 (29046) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981167946 (140593) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725898 (23131) MrStein

Več podobnih tem