» »

A smo al nismo ? Policijska država namreč.

A smo al nismo ? Policijska država namreč.

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

St235 ::

Nevednost ni opravičilo. Kako ravnat ko te ustavlja policija bi se moral naučit v avtošoli, če ne pa koga vrašat, na primer mamo. To da ne rineš ven iz avta, če te skorajda lovijo ti pove tudi zdrava pamet. Ponoči ti redko kdo sveti z dolgimi lučmi. Nočem si niti mislit, kaj bi bilo če bi se na isti cesti znašel kak kolesar ali pešec.

Vozniško pa predlagam, da vrneš zato ker si že po treh mesecih domišljaš da so policaji na cesti samo zato da te zajebavajo, ker ti že veš kako se voziš in ne moreš naredit prekrška in te ni potrebno kontrolirat. Praksa žal kaže drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Xserces ::

Lakotnik si policaj? XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

St235 ::

nope, čeprav na tem forumu sem to obtožbo že slišal. predvsem zato, ker si utopično ne domišljam da se pravni red vrti okrom mene in da je vsakršno nesoglasje posledica teorije zarote.

prox ::

Lakotnik29, mi oprostiš, ker sem prvič bil raztresen in nisem vedel kaj naj? Zaj vem kako ravnat, ker sem vprašal. Saj lepo in prav da ti vse veš in znaš. MORAL bi se naučiti v avtošoli a se nisem! Veš zakaj? Ker niso povedali. Jih naj tožim? Ali naj vrnem vozniško in se izselim iz te države, da boš ti varen na cesti?
Ljudje delamo napake(očitno samo jaz), iz napak se učimo(jaz baje ne), z leti pridobimo izkušnje(nope, not me), ti si se rodil z izkušnjami. Srečnež.

>>"ker si že po treh mesecih domišljaš da so policaji na cesti samo zato da te zajebavajo"
Bravo, bereš misli, prek interneta.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

St235 ::

Nope, samo berem kar si napisal:
Glavno da zaslužijo, da bi pa štopali tiste, ki redno delajo prekrške, niti slučajno..


Predvsem pa kaj ima to da si ti naredil prekršek in da se ti nisi poučil o ravnanju z tem, da so policaji inkasanti ali pa celo z naslovom teme, ki govori o policijski državi?

Vse kar je bilo do sedaj konkretnih primerov v "dokaz" obstoju te famozme policijske države, so primeri ko prometna policija v skladu z zakonom in svojimi pooblastili obravnava prekrške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Blazz ::

niti pribljizno nismo...

Xserces ::

ni bila nobena obtozba.... ampak vprasanje :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

St235 ::

se opravičujem, sam ponavadi je mišljeno kot obtožba, sploh v debatah kjer posamezniki svoje lastne frustracije, ki so posledica njihove neumnosti poskušajo zvalit na policijo, celoten sistem, Pahorja ali naključnega mimoidočega.

alexa-lol ::

Nismo policijska država ampak inkasantska država.

darkolord ::

MORAL bi se naučiti v avtošoli a se nisem! Veš zakaj? Ker niso povedali.
To, na kakšen način policisti ustavljajo vozila in kaj moraš ob tem storiti, bi se moral TI naučiti pred opravljanjem pisnega izpita iz CPP.

prox ::

Am..kot da nevem kaj pomeni če mi maha z tisto rdečo lučjo!? Stvar je v tem, da pač nisem bil pozoren v tistem trenutku na tisto stran ker je bila tam stavba, in sem šele potem opazil, ko sem bil vzporedno z policajem, in je zato bila panika, ker nisem vedel kaj naj naredim, ker sem se peljal mimo, nisem pa hotel v trenutko zabremzati na polno, če so bili za mano avtomobili. Ko sem šel malo mimo, sem v tistem trenutku vprašal mamo, kaj naj zaj nardim? In sem pač hotel nekje obrniti in priti nazaj gor, ker druga ideja mi ni padla v tistem trenutku na pamet.
In zaj je ta napaka vredna 600 oz 800€? Kot da se z nekaterim policajem ne moreš več zmenit kot z sočlovekom (razen če si bogat). Tudi moje mnenje šteje, ampak tista policaja tega nista upoštevala, saj se mora mlade voznike po njihovem mnenju NUJNO strogo kaznovat. Če bi bil sam takrat v avtu, bi dobil tisto kazen.(ne pravim da so vsi policaji taki, ampak bilo bi lepo da bi policija delala tudi v dobro državljanom in ne večinoma v prid države).

Sedaj pa bodo sami komentarji v slovenceljskem stilu. Slovenci res več ne znamo/jo skupaj držat. Škoda, da je tako.. (vem da je to vse samo moje mnenje, a v tem trenutku jaz tako razmišljam). Že tako nimamo denarja, potem pa te bi po krivici še obrali tistega nekaj denarja, ki ga imaš prihranjenega.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

darkolord ::

Ampak saj nisi dobil kazni 600 oz 800€ - torej očitno NE drži to, da se s policajem ne moreš nič zmenit, da se mora mlade voznike NUJNO strogo kaznovati itd...

V čem je torej problem? Ker nista popustila dovolj hitro?

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

No, policaji so definitivno lahko prasci IMHO.

Udeleženci pa sploh.

Pač ne moreš bit ziher, kaj in kako dejanjsko se je zgodilo, načeloma pa se mi ne zdi potrebno, da te matrajo za vsako pizdarijo.

Mlademu vozniku verjetno ob vsem dogajanju na cesti verjetno ni visoko na listi korekten protokol ob nenadnem srečanju s policajem in tudi sam sem imel podobne težave.

Tip maha z liziko na dokaj nerodnem koncu, kjer te je strah ustavit, zato se ustaviš pardeset metrov za tem.

In nato sledijo pizdarije s "poskusom pobega" itd.

Ampak to seveda samo za "mehko tarčo", kot si ti.
Če bi bil kak profi cigo, bi ga lahko poskusil povozit s kombijem polnim ilegalcev, pa bi verjetno samo prazno gledal za tabo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PacificBlue ::

Dok ima ovaca, biče i šišanja.

darkolord ::

Ma v precej velikem deležu primerov se izkaže, da je folk še lahko srečen, da jo tako poceni odnesejo, so pa glasni, kot da se jim je zgodila največja krivica.

Evo, če pogledamo ta konkreten primer - model najprej pravi, da mu je mati "20-40m" naprej povedala, da so mu pomahali in da ni vedel, kako naj reagira (saj mu ni nihče tega povedal); malo kasneje pa pravi, da valda ve, kako mora reagirat in da je on opazil policaja in da je v tistem trenutku on mati vprašal, kaj naj stori...

Kaj naj si človek potem misli?

Kako bi tole izgledalo s stališča policaja - modelu pomaha, on gladko pelje naprej, čez nekaj časa pa zavije na desno na križišču/kolovozu; ko ga dohitijo (a nej bi čakali, "mogoče bo pa pršu nazaj"?), je model neprivezan, mamca zadi pa že pametuje kako njen sin res ni nobenga prekrška storil ker ona ga že najbolš pozna in ve da ni tak?

Sej, kot si reku, Brane2, ne morš bit ziher, kaj je blo, ampak izkušnje tukaj kažejo, da imajo največ za povedat ravno tisti, ki so jih zalotili z roko v kozarcu marmelade.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Da je policaj naredil napako, ker ni streljal za njim ?

Mogoče bi moral ciljat matko v glavo, ker je pač najbolj odgovorna ?

Res, nikoli ne moreš vedet, kaj bo v naslednjem trenutku naredil norec, ki se je odpravil delat štalo po mestu z matko v avtu... :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

darkolord ::

Jah tko črnobelo pa res ni, da sta opciji edino "pusti ubogega človeka na miru" oz "ne stori nič" in "streljaj".

Pač policaj je tam, da skrbi (kolikor pač lahko, supermani niso), da stvari laufajo po zakonih, pa če so ti (ali njemu) všeč ali ne - s tem on nima popolnoma nič, kvečjemu zelo narobe bi bilo, če bi si lahko policaji (edit: ali pa kar udeleženci v prometu) zakone interpretirali malo po svoje.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

drako ima čisto prav, policaj ne more vedet zakaj je peljal mimo, lahko je zadet, lahko dejansko beži. Tudi ko pride do avta tip že ven skače, verjemi, da so številne države kjer bi streljal za kaj takega.

Vidim, da imajo največ za povedat tisti, ki dejansko delajo prekrške in so jih policaji dobil. Že dva primera pa imamo ko so jo odnesli brez kazni oziroma z minimalno kaznijo. Res popoln primer policijske države, kot tudi inkasantskega odnosa policije.

Brane2 ::

A se lahko zmenimo, da bomo prekrške policije v postopku obravnavali temu ustrezno, preden bomo težili navadnim državljanom ?

Če zaradi zmedenosti tipa binglja v zraku kazen zaradi pobega za €600, potem naj recimo ob podobni zmedenosti policaja kadarkoli v postopku binglja v zraku njegova služba, ali pa recimo €6k.

Če je prav tebi, potem je tudi meni.

Dobijo policaja, ki vozi 160+ po AC brez signalnih luči in mu kar tam, na AC odvzamejo avto, uniformo in ga pustijo v gatah kot civila na najbližjem izvozu. >:D

Če bi tako resno jemali svoje delo, ne bi imel problemov, če bi težili ob mojih prekrških.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Pithlit ::

Če bi folk vedel kako imajo policaji v tej naši državi zvezane roke se ne bi spraševali če živimo v policijski državi.

Inkasantski? Mogoče... če te dobijo pa se delaš pametnega in jezikaš nazaj. Drugače pa niti ni problema. Tudi policaji so ljudje.

Seveda pa lahko vedno naletiš na nekega kretena. Če so kršene tvoje pravice ga pa pač prijaviš. Če misliš da so te narobe oglobili... spišeš ugovor. In tako naprej.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Brane2 je izjavil:

A se lahko zmenimo, da bomo prekrške policije v postopku obravnavali temu ustrezno, preden bomo težili navadnim državljanom ?

Če zaradi zmedenosti tipa binglja v zraku kazen zaradi pobega za €600, potem naj recimo ob podobni zmedenosti policaja kadarkoli v postopku binglja v zraku njegova služba, ali pa recimo €6k.

Če je prav tebi, potem je tudi meni.

Dobijo policaja, ki vozi 160+ po AC brez signalnih luči in mu kar tam, na AC odvzamejo avto, uniformo in ga pustijo v gatah kot civila na najbližjem izvozu. >:D

Če bi tako resno jemali svoje delo, ne bi imel problemov, če bi težili ob mojih prekrških.


Rajši vidim, da nikoli nobenemu policaju ne napišejo kazni, kot da nikomur ne napišejo kazni. Se strinjam, da bi morali tudi njih bolj striktno kontrolirat, ampak to ne more in ne sme bit izgovor, da lahko ostali delajo prekrške. Kaj šele da se jim gleda čez prste.

Brane2 ::

Zakaj ne ?

Zakaj ima policajeva beseda večjo težo od voznikove, če za njo ne stoji ustrezno večja odgovornost ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Invictus ::

Ne seri.

Sploh ne veš kaj je policijska država. Ko te bo vsak dan policaj ustavil, pregledoval dokumente, torbe in spraševal kam greš, potem se lahko pritožuješ.

Slovenija je precej daleč od tega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

Eni ste pa sploh modeli jest napišem smo ali nismo v policijski državi, kar je bilo mišljeno bolj sarkastično. Pa mi začnejo pametovat da ne vem kaj je policijska država in da ni primerjave ter se pravniško obešat na terminologijo.

Policijska država se reče v današnjih cajtih tko da se bolje sliši in ni povezano s kršenjem človekovih pravic, gulagi ipd. pač drugega kot to človeku ob vseh nesmislih ki jih objavljajo v prometnem zakonu ne pride na pamet, no ja ajd recimo še gestapo.

To da se današnji policaji in bivši miličniki ne razlikujejo veliko je pa tko jasno, izjava policista na sodišču velja več kot izjava navadnega državljana, in na tem področju semo še vedno tam kjer smo bili v yugi, pa še veliko stvari v zvezi s policijo bi se našlo kjer se nismo premaknili iz časov yuge. Če pa večina ne ve kako je bilo v yugi na tem področju pa je krivo to da se je takrat ukvarjala z osnovno šolo ali celo potičkami v peskovniku, s postopki policije v prometu pa ni imela izkušenj, ker seveda še ni vozila.

Aston_11 ::

To je banana država, ne pa policijska država. Malo primerjaj svoje navedbe s stanjem v rusiji od Stalina, Lenina dalje, ko si šel z vsako pm v gulag in tam bil cca 20 do 30 let, potem boš videl, da smo mi v nekem otroškem vrtcu. Policiji imajo bolj ali manj zvezane roke in reda z njihove strani ni. Niti podobni niso miličnikom. Takrat je bil do miličnikov rešpekt. So vsi slutili, kaj se lahko zgodi, če bi miličniku jezikal tako kot današnjim policijam. Sploh da bi neka omladina otresala gobec.
Da je RS popolnoma razsula sistem, tako da je brezvladje in brezpravje, edino to je res. Pač da si na ta račun nekateri napolnijo žepe.
v bistvu se pri nas marsikaj upa,... uživanje pravic, ki jih pred 1990 ni bilo. S tem, da te svoje frustracije eni res že predolgo vlečejo in se spravljajo na vse po vrsti, še najraje pa na trgovke v trgovinah s 3 deki salame...

#000000 ::

Jest pravim da se ne razlikujejo po tem ko se primerja z navadnim državljanom oz. stranko v postopku, vedno in vselej bo policaj bolj verodostojen in se mu bo vedbo verjelo, občan pa vedno laže. Pač zato ker imamo na sodiščih še vedno ljudi ki so navajeni da tovarišija miličniki ne lažejo oz. ni dobro dokazat jim da lažejo ali da nimajo prav, ker potem pride klic iz komiteja.

Mipe ::

Policijska država je sedaj v novicah. Aretacije na Wall Streetu. To se ne dogaja v Sloveniji.

Invictus ::

Policisti in polcija so zdaj dežurni krivci za vse kar naši državljani trpijo. Vendar policija ne sprejema zakonov. Oni se predvsem držijo zakonov, ker morajo delat po njih. To upoštevajte ko boste naslednjič volili.

Je pa tudi druga stran resnice. Vsak ki se pritožuje na policijo, ponavadi krši zakon. In potem jamra ker ga policija "jebe" zaradi tega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Brane2 je izjavil:

Zakaj ne ?

Zakaj ima policajeva beseda večjo težo od voznikove, če za njo ne stoji ustrezno večja odgovornost ?


Kako za njo ne stoji večja odgovornost? v vsakem kazenskem postopku, policist odgovarja tako kazensko (krivo pričanje, kriva ovadba) kot tudi z svojo službo. Obtoženec na drugi strani za svoje pričanje/izjave NE odgovarja sploh.

Torej komu naj verjame sodnik? Policaju, ki kot uradna oseba v okviru svoje službe zazna neko kršitev in za svojo izjavo odgovarja v skladu z kazenskim zakonikom ali obtožencu, ki v izogib kazni lahko pove kar hoče in za to ne bo odgovarjal?

amigo_no1 ::

konkreten primer:
V temi policaj ne vidi, kdo se vozi privezan in kdo ne. Če je voznik stopil iz avta je logična da ni več privezan, doh ??

(S stališča pametnega policaja) In če ga še vidiš da je revež (voznik) čisto zmeden, pogledaš vozniško in vidiš da njegova zgodba drži ter ga ne jebeš v glavo, ker ni vedel, kaj naj stori, ko si ti začel mahati tam nekje 30 metrov bočno od ceste.
Se bom pa prestavil malce bližje cesti, tako da bom bolj viden.

Sploh ne veš kaj je policijska država. Ko te bo vsak dan policaj ustavil, pregledoval dokumente, torbe in spraševal kam greš, potem se lahko pritožuješ.

Če te imajo na "piki", kot se reče to niti ni ZF.
btw, sprašuje lahko kar hoče, samo odgovoriti ti ni treba (npr. spraševati kam greš) -> mu lepo poveš da ga to čisto nič ne briga,
, varnostni pregled si pa lahko tudi izmisli zaradi kdo-ve česa kar mu ne ustreza (tip dolgi lasje ali rasta, "čudna" oblačila (niso tudi z ženo slo muftija nekaj takega počeli ?).

Mene so nek teden 3x zapored ustavili (3 dni zapored med tednom), prej dolga leta nič.Vozil sem se približno isto vsak dan, vsa ta leta.
In to v istem kraju.

@Lakotnik29
Koliko policajev je v Slo že bilo obsojeno za krivo pričanje in ali so izgubili službo ?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Tega podatka nimam, ampak krivo pričanje se preganja po uradni dolžnosti, kar pomeni da bi o temu precej slišali, če bi se redno dogajalo. Na podlagi tega lahko logično sklepam, da so primeri ko policija krivo priča redki. Seveda pa kaj takšnega ni izključeno, samo bi se ob konstantnem ponavljanju hitro pokazalo. Ne vem v čem bi bil za policaja smisel, da krivo priča, si izmišljuje prekrške in ne vem še kaj. ŠE nekrat pa poudarjam, do sedaj smo zgodbice o podtikanju prekrškov slišali predvsem od dejanskih kršiteljev.

Glede varnostnega pregleda (to je sicer OT), zadevo niti pod razno ni tako samoumevna, ker poznaš svoje pravice in nisi v prekršku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

Če je voznik stopil iz avta je logična da ni več privezan, doh ??
Kaj pa če je pa samo MISLIL iti iz avta?

St235 ::

Če je dejansko že prišel ven iz avta, potem je lahko srečen, da je dobil samo pas. Če je pa še v avtu sedel pa policaj lahko samo ugiba ali je bil privezan ali ne. Po moje se je pravilno odločil, ker mu je dal simbolično kazen, ob enem pa ni vstajal pri resnejših kršitvah ,ki bi se lahko končale tudi z odvzemom vozniškega.

amigo_no1 ::

Zadnjič je bila tema ko so policaji trdili da nekdo ni dal smerokaza, sedaj da ni bil privezan , poglej recime še temo spodaj "pritožba na kazen - možnost ugoditve"... Vidiš vzorec :P ?
Glede da podatka nimaš, potem raje ne ugibaj.

Varnostni pregled: naredi anketo med 20 naključnimi ljudmi na ulici, če poznajo svoje pravice kar se tiče pregleda :D.
Pojma nimajo !

St235 ::

Ja vidim vzorec. Oseba, ki je trdila da ni dala smerokaza, je zavijala v napačno smer in ni bila privezana. Oseba ki trdi, da je bila privezana je peljala mimo policista, ki ga je ustavljal in je kljub temu, da se ne sme lezla iz vozila. Mamo enega v temi Sodno varstvo, ki je povzročil prometno nesrečo in se ne čuti moralno odgovornega za njo. Pa na prejšnji strani gospodično, ki se je po pločniku peljala v nasprotno smer. V temi Pritožba na kazen - možnost ugoditve, kolesar najprej PELJE čez prehod za pešce, nato pelje v NAPAČNO smer po površini za pešce, itd.

A ti vidiš vzorec?

Zame to ni policijska država ampak policija, ki opravlja svoje delo. Povej mi en razlog zakaj bi se policaj zmislil prekršek? Dejmo realno pogledat na primeru smerokaza. Kaj je bolj verjetno, da je se je policaj poleg kazni za zavijanje in pas zmislil, da ni imel smernika in je za to dejstvo pripravljen kazensko odgovarjat. Ali da voznik ni dal smernika in se poskuša izognit kazni?

Glede pravic prii varnostnem pregledu se pa strinjam, samo če so ljudje preneumni, da bi poznali svoje pravice še nismo policijska država.

noraguta ::

St235 je izjavil:

Ja vidim vzorec. Oseba, ki je trdila da ni dala smerokaza, je zavijala v napačno smer in ni bila privezana. Oseba ki trdi, da je bila privezana je peljala mimo policista, ki ga je ustavljal in je kljub temu, da se ne sme lezla iz vozila. Mamo enega v temi Sodno varstvo, ki je povzročil prometno nesrečo in se ne čuti moralno odgovornega za njo. Pa na prejšnji strani gospodično, ki se je po pločniku peljala v nasprotno smer. V temi Pritožba na kazen - možnost ugoditve, kolesar najprej PELJE čez prehod za pešce, nato pelje v NAPAČNO smer po površini za pešce, itd.

A ti vidiš vzorec?

Zame to ni policijska država ampak policija, ki opravlja svoje delo. Povej mi en razlog zakaj bi se policaj zmislil prekršek? Dejmo realno pogledat na primeru smerokaza. Kaj je bolj verjetno, da je se je policaj poleg kazni za zavijanje in pas zmislil, da ni imel smernika in je za to dejstvo pripravljen kazensko odgovarjat. Ali da voznik ni dal smernika in se poskuša izognit kazni?

Glede pravic prii varnostnem pregledu se pa strinjam, samo če so ljudje preneumni, da bi poznali svoje pravice še nismo policijska država.

to nima veze , policaj niti ni usposobljen kot sodnik. kot drugo pa ni imun na osebno presojo. zato najbi bi bilo za hujše prestopke pristojno sodišče. ampak ja slovenija z največjim sodnim aparatom v EU tega ne more pohendlat na sodiščih. in potem se to odgovornost prenaša policijo. jeba niti ni vožnja v nasprotno smer temveč zlorabe katere se potencialno lahko zgodijo če ima policija takšna pooblastila. pa še malo o problemih sodnije. http://www.mladina.si/tednik/200346/cla...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

KAj od naštetega je hujši prestopek da bi ga moralo obravnavat sodišče? Smerokaz, varnostni pas?

Kazniva dejanja in večje prekrške pa seveda obravnava in presoja sodišče in ne policaj.

Vožnja v napačno smer. Povej mi en primer zlorabe, ki NE vključuje prekrška voznika?

Kaj v konkretni kritiki je povezano z delom policije in policijsko državo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

noraguta ::

St235 je izjavil:

KAj od naštetega je hujši prestopek da bi ga moralo obravnavat sodišče? Smerokaz, varnostni pas?

Kazniva dejanja in večje prekrške pa seveda obravnava in presoja sodišče in ne policaj.

Vožnja v napačno smer. Povej mi en primer zlorabe, ki NE vključuje prekrška voznika?

prva je rdeča luč , drugo je alko test etc.. poznani so primeri , ko je ćlovek dobival prekrške na nekem območju zgolj zaradi "servisiranja" policistove žene. ali pa "postajanja" policistov na izvozu iz atoceste kjer je bila nerazumna omejitev 40. nerazumna pravi zatega del ker so nedavno spremenili omejitev na 60. Point je v tem , da policist niti ni dolžan niti ne sme biti alfa in omega.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

Policaj je alfa in omega, dokler deluje v okviru zakona, ker je to njegova naloga. Seveda ne zanikam dejstva, da se lahko na določenem območju izvaja poostren nadzor zaradi privatnih interesov. ampak to je daleč od policijske države, dokler si policija prekrškov ne izmišlja. Enako velja za 40 na koncu avtoceste (v življenju še nisem videl policije ali odločbe kjer bi to dejansko kdo plačal, ampak pustimo), ja lahko rečeš da je zajebavanje, ni pa policaj s tem prekršil nobenega zakona, če si ti pripeljal 80 mimo.

Trenutno stanje v RS definitivno ni, da policaji kaznujejo kar se jim zljubi, da si izmišljajo prekrške, krivo pričajo in ne vem kaj še vse. Osebno bi jim lahko včasih očital preveliko ležernost in opravljanje dela po liniji najmanjšega odpora, nikakor pa ne vsesplošne zlorabe položaja.

Rdeča luč, ki se kaznuje z 300€ je tako velik prekršek da ga mora obravnavat SODNIK? Alkotest v kolikor gre za trajen odvzem vozniškega pa seveda gre pred sodišče. Tako da ne vem čist točno kaj bluziš, da lahko policija sama obravnava hujše prestopke. Ker zaenkrat smo še v sferi prekrškov in se kaznivih dejanj še niti dotaknili nismo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

strup121 ::

lol, najbolj da se na sodišče pošilja tudi tiste ki vozijo z mobitelom in brez pasu. :)

Pithlit ::

_Dolžnost_ vsakega državljana je da pozna _svoje_ pravice in dolžnosti. Nevednost ni izgovor. Smo že parkrat dokazal da policaji _ne_ gredo predaleč pri ljudeh ki poznajo svoje pravice (ker se zavedajo da jih po hitrem postopku dobijo po prstih). Lahko pa se o svojih pravicah (in dolžnostih) poučite po 'dogodku' in pišete razne ugovore. Zaleže ravno tako, le neljuba situacija se dejansko zgodi.

Ko te policaji ustavljajo... se ustaviš in ne delaš _nič_ drugega. Se ne odpenjaš, ne lezeš ven... niti radija in šipe ne pipaš. Tam čičaš in počakaš da ti pove kaj naj storiš. Če se odpenjaš si zaslužiš kazen. Če pa lezeš še iz avta bodi pa vesel če se ti ne zgodi še kaj hujšega. Naredi nekaj takega v Italiji... v manj kot sekundi bosta ti in tvoj jekleni konjiček (vključno z vsemi potniki) naluknjana bolj kot windows.

Kako so policisti kruti: po povzročitvi manjše nesreče prihitijo na kraj zločina... dajo vsem za pihat, spišejo zapisnik... vmes pa vsi skupaj zbijamo šale in se na splošno zajebavamo. Joj kako kruta je ta policijska država! Zajebavali smo se lahko pa zato ker je kriva stranka preprosto priznala krivdo in smo bili vsi skupaj sproščeni.

Ja. Najlažje je krivdo zvračat na druge... namesto da se lepo prizna ko je treba in se lahko na vse skupaj pozabi. S policaji greš pa lahko na eno kavico in situacijo (če te že kaj moti) lepo prediskutiraš.

Še en primer nesreče. V krožnem en avtomobil izsili drugega. Pridejo policaji. Prvi udeleženec krivdo prizna in pove da drugi udeleženec ni vklopil smerokaza. Drugi udeleženec to prizna. Kej naredijo policaji? Hja... "če se med sabo zmenita kdo je kriv pol v redu... če ne pa naredimo zapisnik, spišemo obema položnice in gremo pred sodnika." Pleh je bil zvit, zavarovalnica je krila škodo, položnice so ostale varno spravljene pri policistih. Mater sam za dnar se jim gre! Barabe ušive! Mimogrede... na koncu so vsi skupaj pristali v mcdonaldsu... 4 udeleženci in 2 policista.

Če so ljudje normalni pol nima kaj bit problemov.

St235 je izjavil:

Osebno bi jim lahko včasih očital preveliko ležernost in opravljanje dela po liniji najmanjšega odpora, nikakor pa ne vsesplošne zlorabe položaja.

Ne da se ne strinjam, ampak... zlorabe se dogajajo. Se pa tudi kaznujejo. Ni pa nujno da javnost za to izve. Se pač dogajajo razne premestitve, nenapredovanja... ob hujših zlorabah pa še kaj drugega.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

strup121 ::

problem nastane sedaj, ko z novim zakonom policisti ne morejo več odstopiti od ogleda prometne nesreče in morajo vsako prometno nesrečo obravnavati.

St235 ::

Si tako prijazen pa navedeš vir? ker nisem zasledil, da bi se karkoli spremenilo glede tega z novim zakonom.

SmeskoSnezak ::

Oh, bože mili. Kot da ste eni vso pamet na svetu podedovali. Arogantnost na višku, sploh od Lakotnika.

Očitno pa le ni tako pameten, kot se domišlja. Namreč, ustaviš se šele na mestu, kjer se lahko. Torej če te policist želi ustaviti, mora tudi sam upoštevati zakone in predpise. Ampak vsi vemo, da temu ni tako. Imaš na internetu kar nekaj slikovnega materiala in zgodb, kje stojijo policisti in ustavljajo avte. Mene ima včasih , da bi policistom začel pisati kazni. Saj se sami ne držijo zakonov, po katerih imajo dolžnosto kaznovati ostale ljudi.

Samo toliko, v vednost ;)
@ Pusti soncu v srce... @

illion ::

ne, smo pa v državi, kjer si izkoriščan, če ne znaš izkoriščat

darkolord ::

Torej če te policist želi ustaviti, mora tudi sam upoštevati zakone in predpise.
... v katerih piše med drugim, da znaki, ukazi in odredbe policistov razveljavijo prometna pravila in signalizacijo. Nadrejeni ali pa drugi policist lahko svojemu kolegu (morda lahko tudi sam sebi, nisem siguren) odredi, da parkira sredi križišča in tam pleše.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Namreč, ustaviš se šele na mestu, kjer se lahko. Torej če te policist želi ustaviti, mora tudi sam upoštevati zakone in predpise.

Ustaviti se moraš tam kjer ti pokaže policist. Če je to sredi ceste je pač sredi ceste. Če ti pa odredi prepoved vožnje naprej... lepo avto (tam kjer stoji) zakleneš... in odkorakaš. Pa naj se oni ubadajo z njim.
Life is as complicated as we make it...

strup121 ::

St235 je izjavil:

Si tako prijazen pa navedeš vir? ker nisem zasledil, da bi se karkoli spremenilo glede tega z novim zakonom.


novi zakon o prekrških.

St235 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Oh, bože mili. Kot da ste eni vso pamet na svetu podedovali. Arogantnost na višku, sploh od Lakotnika.

Očitno pa le ni tako pameten, kot se domišlja. Namreč, ustaviš se šele na mestu, kjer se lahko. Torej če te policist želi ustaviti, mora tudi sam upoštevati zakone in predpise. Ampak vsi vemo, da temu ni tako. Imaš na internetu kar nekaj slikovnega materiala in zgodb, kje stojijo policisti in ustavljajo avte. Mene ima včasih , da bi policistom začel pisati kazni. Saj se sami ne držijo zakonov, po katerih imajo dolžnosto kaznovati ostale ljudi.

Samo toliko, v vednost ;)


Ustaviš tam kjer te ustavlja policist, ne pa čez 2 km, ko pogruntaš kaj je hotel.

Predvsem pa to koliko prekrškod delajo policaji nima NIČ z tem koliko prekrškov delajo drugi. Se strinjam, da jih ne bi smeli. Ampak to ni izgovor, da lahko prekrške delaš ti.

Strup, mogoče veš konkterno kater člen? ker ne uspem najt, da policija mora obravnavat nesrečo oziroma ne sme odstopit, tudi če se stranke že sporazumejo?

Primoz78 ::

St235 je izjavil:



Ustaviš tam kjer te ustavlja policist, ne pa čez 2 km, ko pogruntaš kaj je hotel.


Sodelavca (zdaj ze v penziji) je policistka ustavljala na vhodu v parkirni, vzporedno z cesto pa tece kolesarska steza in ona je tocno tam ustavljala. Ko se je sodelavc ustavil mu je prvo napisala kazen ker ni pil pripet, nato se za ustavljanje na kolesarski stezi. Je napisal pritozbo in dobil vse odobreno pa ni placal nic. Baje pa imas pravico se ustaviti v nocnih urah mislim, samo ce policist ustavlja pod javno lucjo oz. na osvetljenem mestu (nisem pa sel tega preverjat v kakih zakonih itd.).

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o policajih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12926746 (18540) strup121
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53588664 (71708) darkolord
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318380 (15787) BlueRunner
»

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33347722 (29888) CaqKa

Več podobnih tem