» »

RADEON 9000pro problem

RADEON 9000pro problem

kajjak33 ::

Imam težavo z namestitvijo Sapphire Radeon 9000 pro na svojem racunalniku.
Nikakor mi ne uspe pravilno zagnati prikaza na TV ekranu. Dobim sicer sliko na TV , vendar se filmi v DIVX
na ekranu ne izvajajo (zazene se samo okvir recimo DIVX playerja. Poskusil sem ze z vsemi moznimi gonilniki od (originalnimi od Sapphire in Atija) pa ne gre.
A je imel mogoce kdo kakksno podobno tezavo?

Uporabljam winxp z sp1.
Sistem Chaintech Appoge, Amd 1800+

Kekec ::

Če prav razumem, na monitorju vidiš sliko na TV-ju pa ne, če je to problem, potem je ponavadi problem v tem da imaš možnost tam v nastavitvah da klikneš en gumbe kjer označiš da je TV primarni display in to bi ti moralo rešiti problem, če pa to ni problem, pol pa nevem!

kajjak33 ::

Ne. Slika na monitorju je cisto normalna (obicajno namizje).
Slika na TV-u pa je samo osnova( slika na namizju brez ikon).
Sem navajen z gforce kartic, da na monitorju zazenes program, recimo Redlight ga primes z misko in odvleces na TV, raztegnes in gledas.
Ko pa sam to naredim mi recimo ta isti program prikazuje
sliko na monitorju in ne na TV-u. Ce pa zazenem stvar z
divx plajerjem in ga potegnem na TV mi slike sploh ne pokaze(vidim samo okvir program v sredini pa nic-crno).

yabadak ::

Pozdrav!
Mene pa zanima, če lahko potem, ko gledaš Divx na TV-ju, film posnameš na VHS?:\
Poletje je toplo in zima je hladna

urosh ::

pa saj ti je že kekec rekel, kaj naredi. Nastavi si tv kot primary zaslon, monitor pa izključi. Slika se ti bo "čudežno" pojavila v vsakem playerju na tv... Saj veš to nastavit, ne? desna tipka na namizju => lastnosti => nastavitve=> ...

lp>:D

brandy ::

Sam imam tako kartico in mi deluje brezhibno. Kot je ze povedano v nastavitvah kartice nastavis TV primari. Ce hoces gledati to tudi na monitorju mora ta tudi biti primari. moras pa ga spraviti na isto frekvenco kot je TV obicajno 50 (lahko tudi vec odvisno od TV). Mislim, da se monitor avtomatsko sam priklopi na ustrezno frekvenco. Ce pa imas TV primari monito pa sekundari pa bos videl sliko na TV medtem ko slike na monitorju ne bo.

Da pa bos imel normalno sliko na monitorju pa mora biti TV ugasnjen.

No vse skupaj se , sprogramirati na hot keye tako, da ni potrebno vsakokrat iti v nastavitve.

kajjak33 ::

no kekec saj to poznam a to ni to. Tako tudi meni dela vendar kartica ki stane 30k mora ponujati tudi nekaj vec.
Malo se bom se poskusal poigrati z gonilniki pa bomo videli kaj bo sledilo.

brandy ::

Aja pa se to. Pozabil sem napisat del odgovora.
Tukaj ti ni potrebno nicesar prenasati. Ce imas nastavljeno tako kot je zgori napisano(TV primari, monitor primari na frekvenci TVja ali TV primari monitor sekundary ali TV primary monitor ugasnjen) potem film samo zazenes z katerikolim predvajalnikom in slika se se ti mora na ekranu TVja pojavit.

Seveda lahko snemas na videokaseto samo v tem primeru moras imeti priklopljen na VRC. Ker je kartica TV OUT se pravi nima zvoka ( samo video signal) moras v VCR pripeljati tudi zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brandy ()

Frgazor ::

Blah. Pa sem ravno mislil kupit ati-ja za gledanje filmov & stuff. Pri gayforcu samo zazenem player in mi na tv-ju ze igra fullscreen. Brez telovadbe :]

MCSE ::

Če imaš na tv-ju sliko, nimaš pa filma...
TOREJ, če vidiš okvir od recimo media playerja in miško in ozadje, kar bi morala biti pa vsebina media playerja je prazno - torej film ne rola...

V tem primeru izklopiš ves hardware acceleration ki ga je možno izklopit, in ponavadi dobiš sliko. Potem (če se ti da) nazaj vklapljaš eno acceleration funkcijo za drugo in ugotoviš katera je problematična.

To ni odvisno od grafične karte, CPu-ja, OS-a, Ram-a, CD-ja, SW-ja, TV-ja, načina priključitve... Pri nekaterij konfiguracijah je ta stvar pač problematična pri nekaterih pa ne...

Upam da sem lahko pomagal...ž

Pa še to, če vidiš na Tv-ju samo namije, ki ni isto kot na monitorju, moraš izklopiti neko funkcijo "Expand my desktop on the second monitor" al neki tazga Nvidia temu reče da imaš na 2. monitorju klo(v)na...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MCSE ()

brandy ::

Kot sem reku men dela 110% in sem zadovljen, ter menim da je kartica vredna svojega denarja. Menuji za nastavitve res ne morejo biti enostavnejse. Ce se to ne gre je cas, da pogledas v navodila oz. Help sin delas po njih kar zagotovo prinese uspeh .

SasoS ::

Če izklapljaš hardware acceleration ugasneš overlay. Zato se potem slika vidi na TV (ker je normalen blit filma...). S tem zgubiš vse prednosti ki ti jih prinaša overlay (hardwarsko raztezanje in filtriranje slike, manjša poraba cpu-ja...). Pomoje res ne bi smel bit problem naštimat TV na primary in pa monitor na secondary. Druga možnost je da vklopiš Theater mode -> ta način bo avtomatično overlay iz primary zaslona kazal čez cel zaslon na secondary displayu. Morebiti je težava edino to, da preklopi v resolucijo od filma, kar TV-ju ni všeč (deluje pa odlično za 704x576 filme). Še tretja možnos - beta 6200 driverji so imeli naprednješe nastavlanje Theater moda (zakaj tega ni v final različici se mi ne sanja)...nareč tam je bila možnost da vklopiš da isti overlay kaže tudi na sekundarnem displayu...Drugače imajo pa problem primary/secundary display vse kartice z dvemi RAMDAC-i. Gayforce nima teh problem ker ima pač samo enega :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963565932 (5261) anjica
»

Nič Divx na TV spljoh

Oddelek: Zvok in slika
101485 (1286) tha_man
»

Ni filmske slike na TV!

Oddelek: Zvok in slika
51106 (1020) migič
»

Radeon 8500

Oddelek: Strojna oprema
111331 (1051) meacho
»

res. na TV 800X600 = radeon 8500 = ?

Oddelek: Zvok in slika
141588 (1300) Lucio

Več podobnih tem