» »

Radeon 8500

Radeon 8500

Dinko ::

Zanima me sledeče

Imam probleme z Herculesovim radeonom 8500 LE in sicer da nemorem povezati na televizijo. Imam sicer adapter na chinch in kabel ki je na eni strani chinc in na drugi scart

menjal sem tudi ze gonilnike


ce ima še kdo kasen predlog

nastavitve al kaj podobnega

alyF ::

Še eden z istim problemom. Sem poskušal z menjavami gonilnikov, pa ne pomaga. Probu sem s s-video -> chinch konverterjem preko rekorderja na tv, pa preko istega konverterja na scart konverter in direkt na tv, pa nič. Ne morem vklopiti TVja v nastavitvah za grafo. Na enakem principu deluje pr kolegu, samo preko GF4 :O.

boštjan ::

servis, tv out ne dela

alyF ::

TV out (je) dela(l) (pri bivšem lastniku). Zakaj bi po enem tednu ne delal več :\ ?

boštjan ::

pa daj tiste driverje gor ,kot ji je mel predhodnik:\

kajak33 ::

no pa da vas slišim. sam se že kar nekaj časa ukvarjam z radeonom 9000 pro in njegovim tv-outom pa nikakor ne morem najti rešitve. zanimivo je to,da ko vtaknem kabel v tv-out in seveda zaženem računalnik že takoj prvo sliko ki jo pokaže (boot itd...) zamakne za kakih 5 cm v levo, spremeni resolucijo in frekvenco osveževanja na monitorju. kartico sem že zamenjal za novo in pri obeh je stvar enaka. imam chaintech KT333, sem pa isto kartico poskusil na msi plošči z istim čipsetom pa je stvar delovala normalno.
da pa o tem kaj se dogaja po zagonu računalnika in koliko drajverjev sem že poskusil sploh ne govorim.
aja uporabljam LCD monitor vendar brez DVI-a.
bil bi seveda vesel vsake sugestije

VASkO ::

kajak33:
je pac v BIOSu kartice vklopljena opcija, da vklopi TV-OUT pri bootanju racunalnika, ce je na kartico priklopljen TV in zato se ti slika zamakne, to je cist normalno.
kaj kompliciras? ce pa te to tako zelo moti, spremeni BIOS na svoji kartici s kakim editorom (izklopi to opcijo), aki pa na monitoru centriraj sliko - vsi dobri monitorji imajo nekaj 10 spominskih mest za nastavitve slike pri doloceni resoluciji in osvezevanju in ce je tvoj tak, si bo polozaj slike zapomnil ob naslednjem bootanju

Blup ::

Pazi zdej moj odgovor :D

Ne dela ti vhod na televiziji!

Sm meu iste probleme... če prklopm na TV med elovanjem al pa kej podobnga, pol crkne AUX na TVju... na srečo pa imam jst 3 AUXe... sam kaj ti to pomaga če sm že vse tri skuru ;((

Tko da moj nasvet je, da ne prklaplat tega na TV k maš kej pržgan... glede driverjev je pa tkole... večina kartic (jst mam tut herculesa in pr ATIju je blo tko) je tko naštimanih da se ti pržge TV out takoj k pržgeš raćunalnik in če maš TV prkloplen in pržgan.. brez driverjev ipd... tko da tm more delat skor 100% brez kerihkoli nastavitev... in če na začetku ni slike ti priporočam da zamenjaš TV vhod...

Blup
:\

kajak33 ::

ok vasko. lepo in prav a ni samo problem, da mi zamakne sliko pri zagonu. ko je priklopljen tv-out se mi slika na monitoru poslabša in to tako, da je ob levem robu še normalno ostra, potem pa čedalje bolj v desno izgublja na ostrini (fokusu, če je to bolj domač izraz).
pa še to. ko hočem pogledat film na TV, ki ga imam kot sec. monitor naprimer v BS plajerju mi pokaze samo okvir v sredini kjer bi lahko opazoval najnovejše bedarije jamesa bonda pa zamisli kaj - T E M A.
ampak če je tako kot pravis ti, da je problem v kartici potem bi se ta stvar pokazala tudi na kolegovem računalniku, kjer pa moja kartica dela normalno.

Blup ::

Kajak33:probi nastavt tko, da TV ni sekundarni monitor... bi po mojem mogl delat... k če pa to ne pomaga ti pa vrjetno ostane še vedno igranje z driverji... mogoče kkšn VIA4in1 al pa kej podobnga... ker OS pa maš?

Lohka pa da se kartica pa plošča pač ne ujemata... jst sm meu tut prej ABIT KG7 lite in nism mogu špilat ker ni nč delal... na koncu sm zamenu oz so mi zamenal plato in zdej normalno dela8-O ...

Blup
:\

VASkO ::

pismo, sem prej na dolgo napisal in bum - sfali elektrike v celem Mariboru, grrrr
zdaj samo na kratko, finta pa je v nezmoznosti prikazovanja overlayov na sekundarnem zaslonu na radeonu
tri moznosti za resitev:
1. TV nastavi kot primary display, na TV bo film na monitorju pa ne
2. Vklopi theatre mode, na TV bo film v full screen nacinu (avtomatsko), ne bos pa videl podnapisov
3. (to uporabljam tudi jaz) je pa moznost, da vklopis extended desktop na TVju in potem imas dve namizji, eno na monitorju, drugo na TVju in na vsakem vse spila

aja, pa se 4. moznost je v BSPlayeru, da vklupis oz. izklopis, ce e ze vklopljen, nekaj v zvezi z overlayom

kartica zaradi tega ne more biti zanic :8)

meacho ::

Nalož driverje od Herculesa, ali pa zamenjaj bios z Atijevim!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564071 (3400) anjica
»

Nvidia-tv out problem

Oddelek: Zvok in slika
71150 (1033) Big Poppa
»

TV-out problemi

Oddelek: Zvok in slika
121014 (869) Mr. Wally DJ
»

TV-out istocasno

Oddelek: Kaj kupiti
292072 (1572) Kawl6
»

Hercules R8500 TV Out

Oddelek: Pomoč in nasveti
7959 (847) dela

Več podobnih tem