» »

res. na TV 800X600 = radeon 8500 = ?

res. na TV 800X600 = radeon 8500 = ?

pajek ::

Tako NIKAKOR mi ne uspe naštimat resolucije tako da :bi na MONITORJU laufala resolucija 1024X768 in pa (neodvisno) na TV resolucija 800X600

Če grem pod nastavitve in sicer pod DISPLAYS normalno zberem monitor, kar se pa tiče TV NEMOREM zbrat več kot 512X384 ,jaz bi pa seveda rad normalno 800X600,ker ti potem točno vrže na TV!

Neki sem se špilal tudi z PRIMARY in SECONDARY monitorjem/TV, vendar sem vedno prišel do resolucije 512X384 na TV .... kako naredim da bo resolucija na TV 800X600 neodvisna od monitorja tko da samo prenesem film in ga celga vidim, sedaj je vse preveliko na TV, kar ja normalno zaradi resolucije?...in normalno delam v WINDOWSIH na monitorju??...tenx !!

vem da je bila ta debata že enkrat in se je neki reševalo z THEATER MODE!!, samo takrat še nisem mel radeona !

torej celoten opis kako to naredim bi prosil in pa točno funkcijo HYDRAVISIONA...si lahko z hydravisionim kaj POMAGAM pri tem da bo na TV resolucija 800X600?

probal sem tudi TVtool..samo mi zateži da nimam nVidiine karcice in da z radeonom ne dela...kakšen podoben programčič?

najlepša hvala ...

lp...

bobby ::

pa sej na TV ju ne moreš naštimat 800x600 ker sam tv nima take resolucije!?!? tv ima 625 vrstic kar praktično omejuje resoluvijo na 625xnekaj. če boš pa dal signal kao 800x600 pa itak Tv dvomim da jo bo sposoben prikazati. razen če nimaš unga s 100cm diagonalo pa tko naprej, pri unih je zgodba drugačna.
any other comments???
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

pajek ::

bobby...poglej..

Resolucija navadnega PAL televizorja je 720x480 ... samo te možnosti mi neda nikjer za zbirat!..najmanjša kar lahko zbiram pa je 800x600

ko pa dam pa display..mi piše da max podpira 720x480, kar je tudi normalno za zbirat mi da pa samo 512X384>:D , tam kjer je narisan TV!

zakaj to..help...no moji winXP sp1 verjetno niso razlog!

še kakšen program razen tvtool?

tenx..

KuhaR ::

Zamenjaj drajverje. Meni s v zadnji seriji drajverjov Catalyst dve verziji sploh niso omogočale nastavitve osveževanja TV (512x384). Ko pa sem zamenjal drajverje pa teh problemov ni bilo. Zdaj laufam na 6193 verziji in ni problemov.

pajek ::

nažalost mam že 6193:\ ...pa je isto!

aja Kuhar, ker operacijski sistem pa maš?, da bi bili XP sp1 krivi to verjetno ali pa...?

tenx

KuhaR ::

Mam XP sp1. Ravnokar sem še enkrat poiskusil (prejšni odgovor sem ti pisal v službi) in imam resolucijo na TV z novimi drajverji 6193 1024x768 (ista kot na monitorju) vendar je slika lepša če spremenim že prej resolucijo monitorja na 800x600 in je potem ista na TV-ju. Sem pa imel isti problem z 6178 in 6118 drajverji vsem vmes pa ne???

pajek ::

Ok..Kuhar..kot zleda bo potrebno počakat na nove driverje, sej ati je zadnje čase kr priden:) , kr lepo vrgava ven nove verzije.

hm...kaj pa kakšen neodvisen program ti je znan?

razen TVtool, ki pa žal dela samo z Nvidio;( , jezi me to da ATI tega nemore poštimat!..lp

tenx..

KuhaR ::

Sam vklapjam scart v TV pri prižganem računalniku in mi avtomatsko da v displey opciji resolucijo monitorja tudi na TV-ju. Poskusi morda ti bo pomagalo (TV in računalnik sta prižgana iztakneš in nazaj vtakneš kabel).

pajek ::

DRIVER NI>:D kriv probal sem jih kar veliko in začuda mi je delalo!, ko sem vse deinštaliral in seveda in seveda spet inštaliral...nakar si rečem da je lahko CONTROL PANEL;( ...nakar ugotovim da tudi to NI...čeprou sem bil že HAPPY, da je sigurno to in da zadnja verzija dela probleme!

Torej ugotovitev..DRIVERJI in pa CONTROL PANEL bilokera ni bil vzrok:D ..kaj pa je torej?...

Glih ko vse naštimam sem inštaliral še programček RAGE3DTweak...(verjetno ti je znano da imajo WIN XP to napakico da ko pač igraš igrico ali pa skačeš med resolucijema ne držijo v spominu osveževanja zaslona>:D )..in se je pokazalo da čim ko sem ga inštaliral "rage3DTweak";( , da je on kriv vseh mojih muk!>:D >:D ...enostavno potem v DISPLAY propretis lahko zbiram samo 512x384!!>:D ...zanimivo..

Torej, ko hočem gledat film na TV ga moram enostavno deinštalirat, pa je vse v redu?8-O ...zanimiva fora!!!

pa smo rešli!!!

ps//
mimogrede kako ti rešuješ ta problem z držanjem osveževanja v winXP..meni je znan samo tale RAGE3DTweak..poznaš ti kerga drugega..ali pa...no?

lp...

Clemento ::

Drugi programcek je Radeonator!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

pajek ::

Ja Clemento mi je znan tale Radeonator, sem pozabil prejle napisat!, samo ma slabo podporo XP, še posebno pa XP-SP1, tko da ko sem ga inštaliral mi je javljal neke napake pa še same BETA variante so ....

glede delovanja je pa rage3d zakon;) , ima pač to hibo, da mi res. na TV-ju raztura na 512x384;( ...

sem pa ugotovu zanimivost, da če pustim tam ko štimaš resolucije 800x600 na miru in ne določim nič Hz - samo od res. 1024x768 naprej ( v rage3d ) in če dam TV kot primari monitor! - potem tam lahko začuda spreminjam res. na 800x600:) ..samo je to pogojeno tudi s tem - BOHNEDAJ da pustim kabel v TV in dam RESTART !! , vse mi vrže s spomina - pomaga le ponovna inštalcija DRIVERJA !;( , da pridem v prejšnje stanje ... JA KR NEKAJ NENAVADNIH TEŽAV JE S TO RESOLUCIJO, važno da sem sedaj rešil tako - da mi ni treba vedno DEINŠTALIRAT rage3d:) ...

torej: kabel od TV noter - pogledat film - in bohnedaj ga pusti noter!

lp..upam da sem komu pomagal!!!

clemento ... ti dela sedaj ?


WiseBear ::

pajek: a na tv-ju maš barvno sliko??
kako maš to povezano?

meni nikakor ne uspe dobit barv?:D

s tem tv-outom je pa nasplošno cel kup problemov še posebej pri ati-jih. če si že na atiju tako zatiskajo oči bi se lahko našel eden ki bi napisal en pameten program za tv out!
help please.

Lucio ::

Meni pa nikakor ne uspe nastaviti da mi na tv-ju predvaja film (DivX), na monitorju pa recimo kaj drugega. Lahko imam samo isto stvar na obeh zaslonih.
Kako se pa to nastavi, je potredno instalirat Hydravision?

Kekec ::

Lucio, nastavi da je TV primarni display tam v nastavitvah, in kar naenkrat boš videl tudi divx-e na tv-ju!

Lucio ::

to vem.
Jaz bi hotel da je tv-ju DivX, ha monitorju pa recimo Word, da je popolnoma ločena slika, imam pa R8500 polno verzijo z dual display


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Predvajanje filmov iz PC na TV

Oddelek: Zvok in slika
265346 (4066) H_man
»

kde in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
101450 (1318) moj_nick
»

geforce 4200 Ti VIVO na TVju

Oddelek: Zvok in slika
61004 (936) partysound
»

Grafična karica in televizija

Oddelek: Strojna oprema
181239 (904) ||_^_||
»

a ne dela to nekam preslabo?

Oddelek: Zvok in slika
161235 (902) njok

Več podobnih tem