» »

Fast writes/radeon 8500

Fast writes/radeon 8500

Tic ::

Ja. No, mam radeona 8500 in problem. To sm opazu u drajverjih, da lahko nastavim Fast writes off in on. Pa sm vidu da mam off, pa sm reku, aha, to razloži moj porazen score 3mdarkov (10249) Pol pa dam on, pa hoče ponovni zagon, pa dam, okej a ne...
In pol pogledam pa je spet na off???
Wtf... u biosu mam ukloplan on.
A je kšn fora, al men nedela al so drajverji?

persona civitas ;>
  • spremenil: Tic ()

boštjan ::

to mene tudi zanima,sicer nimam v biosu to vklopljeno,a ko ga bom flešo bom vido,če gre.kako maš plato?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

rap3r ::

Ej folk kot prvo je fast write fora narejena samo za nvidia grafične kartice!Tud sam sm mel ta problem na čipovju via KT266a tko da na tem čipovju sigurn nedela in na KT333 tud ne. In ubistvu še nism zaslediu da bi mel kdo na radeonu to na on. Čeprov zdele k je via dala vn KT400 sm vidu da se da to naštimat na on in tud k driverje inštaliraš sam zazna in da na on radeona mam še zmerm istiga tko da k sm za menu za KT400 je fora v tem. Aja pa računi da k to uklopš se men spremeni score iz 10400 na 10453 tko da ni fore! Kako to mislš da maš slab skore? kakšn sistem maš? Jz mam Xp @ 1710Mhz (9*190) 512Mb PC 2700 rama @ 380Mhz in radeon 8500 @ 310/295 pa dobim tak skor!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Narcos Satanicos ::

Jest mam radeon 8500le in epox 8k9a plato in fast write dela, samo to ti da kvecjemu ene 2-3 fps u igrah in nc vec.

rabs pa ta zadne catalyst driverje.

rap3r ::

Sej kaj sm pa jz reku tvoja plata ma KT400 čipset! Pa še 2-3fps ne dobiš še mn.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tic ::

ja jst mam kt333. Sam to je pol krneki... :D
Jst sm slišu da dobiš 10%...
Okej, zdej vemo kaj je kriwo
persona civitas ;>

Tic ::

rap3r:
Abit kx7 (333)
Radeon 8500le @ 312/312
Athlon xp 1600+ @175x10
80gb ibm
256mb ddr 400 rama (kingmax)
modem conexant al neki
sb live 5.1

persona civitas ;>

morphling1 ::

LOL 10% , pozabi ne dobiš niti 50pik v 3dmarku kar znese manj kot 1fps v igrah
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

heh, sm se pa že BAU:D
persona civitas ;>

rap3r ::

Hm ja poglej povrst ker maš mogoče res mal slab skor. Probi z sandro kok maš memory bandwith pa ga bom pol jz sm svojim primerju. Drgač pa nevem driverji so zdej novi uzun pa si probi te naložit.
Morf a si dobu moj mail? Dej odpiš če si k me neki glede testov zanima!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Fury ::

TIC a mas vodno na radeonu?

ce nimas kako mas hlajen ram?

morphling1 ::

Ne nobenga emaila nisem še dobil.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Evo ti bom še enkrat poslou ok?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zheegec ::

Daj add/remove programs, pa vn vrž driverje, potem pa daj restart. Ko v Win prieš pa napiš, kje je lokacija, kjer so driverji. torej driverje posnemi ne da daš setup.exe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Narcos Satanicos ::

Fast writes opcije so ble u biosah že dost pred kt400...

rap3r ::

Sej noben ni reku da niso ble v biosu sam da ni dela z ati grafičnimi karticami! Ampak sam z geforci!Dobr si preber kaj sm napisu že prej!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tic ::

Fury: vodno... volt mod.. everything by morph :D
Pa zdej nimam več tolk, k proc več navijam pa mi pol grafa nedela okej tko da sem na 303/303 pa neda se mi zajebavat.>:D

ALIEN3001: ?

rap3r: bom zdej probu, ti pol povem:D
persona civitas ;>

Narcos Satanicos ::

raper: stay off the drugs they're making you aggressive...

Tic ::

int buffered 2672
float buffered 2511
:'(
175*10, vsi timingsi na max.
persona civitas ;>

Fury ::

Tic .. aha ;) se mi je zdel da zato jest tezko kam pridem ;)

SasoS ::

Fast Writes so brezzveze. Namreč...če je ta opcija vklopljena potem CPU lahko piše direktno v grafično memorijo, ne pa najprej v ram (in potem grafična skopira podatke iz rama...). Ker je teh podatkov veliko (teksture, vertexi...) je cache v CPU-ju veliko premajhen in se te podatki že nahajajo v ramu! Da ne govorimo, da ta opcija včasih vpliva na stabilnost celega sistema. Zatorej je najboljš to izklopt in mirno živet :D

Tic ::

a to je orto slab score al samo povprečen?
There is somethnig wrong...:'(
persona civitas ;>

Zheegec ::

ATI ti zraven s setup posname še en programček, ki ti takšne stvari kot so fast writes onemogoči, če jih tvoj sistem ne podpira ali pa če bi to lahko pomenilo nestabilen sistem. Zato moraš posneti samo driverje in to brez setup.exe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tic ::

kak je pol moj ram score???
Dejte mi povedat vaš sys in kolk dobite. Pa ni tanove sisoftsandra
persona civitas ;>

morphling1 ::

Score je ok za 175 , povej a maš fast cpu command decod vklopljen, ta je brutalen , je pa kriv za 300-400pik dodatka v 3dmarku >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

pa sej veš... s mi še ti razlagu se mi zdi, da na ultra dam, če je proc navit, pa sm dau na eno manjšo.. mislim da je fast...
Jat prou neznam vseh teh nastavitev štimat... pa tut cajta ni se zajebavat... šola pa to :)
Za to rabš PRO-ja, kajne morph>:D

Zdej bom danes formatiru, pa sem spet u precepu win 98se/xp???:\
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028632 (12066) darkolord
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56631468 (15615) R33D3M33R
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456726 (25458) LittleDevil
»

Dogodivščine z EPOX 8K9A in XP 1700+

Oddelek: Navijanje
10974 (815) TribesMan
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33018913 (11545) sharp

Več podobnih tem