» »

3DMARK 2001SE build330

3DMARK 2001SE build330

««
22 / 25
»»

Moonman ::

A bi bil kdo v bližnji prihodnosti zainteresiran za nabavo takih ramov?
Kje bi se dalo dobiti Cenon rame s tccd čipi? Je zdaj neka nova revizija, ki gre zelo visoko z zakasnitvami 2.5-4-3-7.
Kako se kaj obnesejo ti Apacer PC4000 rami iz bofa?


_Dejan_ ::

ti Gskill mene full zanimajo in si jih bom verjetno kupil vendar moram prej prodat moje apacerje ki grejo samo na 292mhz:(
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Moonman ::

292 Mhz Pri kakšnih zakasnitvah?
Če višje ne gredo, si mi zdaj prihranil nekaj denarja in časa.:P Bo potrebno nagledat druge.

Tista trgovina je edina, ki sem jo našel in prodaja Gskill. Na žalost pa ne pošiljajo v Slovenijo.


_Dejan_ ::

292Mhz pri 2,5/3/3/9 in 2,9V več ne grejo pa če se ubijem(to je prime 9h testirano) tut če dam na 3/4/4/11 in 2,9V niti en Mhz več sam me pomoje kej druzga zafrkava.
Jst grem itak v sob. v Berlin tako da si jih mogoče tam kupim:D

P.S. Poglej si to stran: LINK
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Moonman ::

Uf,uf. Polepšal si mi večer.
Že čekiram stran.
Katere rame si si nagledal?


_Dejan_ ::

Tile so mi kr všeč
1GB G.SKILL DUAL PC600 2x512 F1-3200DSU2-1GBLB
sam me zanima koliko bo hotla mamica dat zravn al me bo spet v rit brcnla:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Moonman ::

Poznam mamice. "A nisi ravno včeraj kupil nekega čipa. Kaj ti bo spet to? Pridi raje malo na vrt in se razmigaj" :D
Lepo je zdaj, ko je moj delež pri nakupu komponent krepko preko 90% (včasih mi že kaj posodita, pa potem nočeta nazaj). Lahko kupim kar želim, kje želim, samo dokler je še prašiček dovolj rejen.

Ja, tile Gskill so WOW.


Moonman ::

Kaj vse bi rabili, da bi naredili "bot update", kot ga imajo na nekaterih drugih straneh?

Da vidim če lahko kako pripomorem k temu.


Moonman ::

A res nihče ne ve, kako bi to lahko izvedli?:\


Moonman ::

Bravo sharp.
S čim si izoliral področje okrog procesorja?

A ste vsi zapustili to temo?
Že moj 4. zaporedni post


sharp ::

Hvala, Moonman.
Okrog socketa sem dal 10mm armafleks,pod plato pa 19mm.

Moonman ::

Na koliko si laufal ram?

Kdaj pa se bo zalaufala kaskada?

lp


sharp ::

Ram sem lavfu na 300mhz 2,85v ( 2,5 4,4,8) 183 delilnik,sem mislil da bom dobil ddr booster pa je nekaj prišlo vmes.
Kaskada me nekaj zajebava ,ampak jo bom čim prej zrihtal.

morphling1 ::

Congrats Sharp, lep score, še lepši pa način hlajenja :))

lp
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Hvala Morphling,danes sem probal hladit še xt-ja pa se je mal zalomil tko da ni blo nič.Moram dobit še ene par stvari pol pa po ene 10kg ledu pa gasa :))

Oblivion ::

Ahhh, kdo vas vec ulovi :'(

njok ::

Lep score s SE-jem, tiborr, samo core mas pa se vedno nizek. :D

Bom prisel kmalu s kamim novim benchmarkom, po moznosti s spodobnimi CPU in RAM clocki. ;)

LittleDevil ::

Lep score ja, čeprav se tukaj A64 kar pozna. Me prav zanima koliko je razlike med P4 in A64 z enako navito grafično.

LP

tiborrr ::

Hvala, decki. Samo mam tudi bolj leni procesor, ne gre cez 2600 prevec stabilno, ze za to pije 1.575, realno 1.59. Pa se single channel je, takda bo pozneje vsaj se 500-100 pik zraven pri enakih nastavitvah.

Sicer pa me je tale R9800SE zajebaval, sem mislil, da je karta cisto fuc (okrusil sem jedro na dveh robovih), pa sem si ze rezervnega Gainwarda Ti4200 nagledal. Hec pa je v tem, da Omega jebe - Izklopit moram fastwrites, potem pa normalno dela. Ne razumem jih najbolj, ampak OK 0:). Hvala bogu, da zdaj dela
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Moonman ::

Hehe, lepo je slišati, da okrušeno jedro deluje :D
Drugače pa lep rezultat za 9800, sploh pa, če je prej bila SE.


lp


tiborrr ::

Zdaj sem odprl vrata na balkoncic in pocakal pet minut, da se je temperatura vode v mojem megakulerju znizala tja do 15°C, pa gre jedro stabilno do 492MHz, RAM pa do 411MHz (vec so v RTHDRIBLu artefakti), dobil pa sem 24.430 tock. Jutri dobim smrekice za se drugo pumpo, ki jo bom priklopil lepo zaporedno k obstojeci (burki oz. Cool-PC so mi poslali pumpo brez tega, ajajaj decki 0:)), tako da bodo temperature se bolj padle (zdaj je flow slabsi kot pri aquariusu).

Ajd, grem zdaj najt stabilno mejo za 2700MHz, da bom dosegel 25k :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

njok ::

Lep clock, kateri ram mas na radeoncku in s kaksno napetostjo ga hranis? Sedaj te caka 25k :)

tiborrr ::

Ne gre 2700MHz, moram se probat okoli ~2650MHz... 25k bo v dual channelu. Rami na graficni so Hynix AF-28, torej 2.8ns.

Edit (00:33 ponoci): Pravkar se procesor stabilno poti pri 2646MHz (visina Jalovca, hehe, le da v metrih) pri 1.625V, rezultat je sedaj 24.490 tock. Precej kul za tole karto, ki sem jo mislo odpisat 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

LittleDevil ::

Obema čestitam za odličen score... Zdej pa na lov za sharpom >:D GUFY ali imaš kaj zmodano grafo?

LP

GUFY ::

Grafa ima volt mod na GPU-ju. Ram je ne defolt voltaži.:D

sharp ::

Bravo Gufy:D,ampak jaz se ne dam v garaži že kujem nove načrte za nov score:D :D :D

TribesMan ::

GUFY ti pridi k nam na obisk za kaktest... imamo v povprečju 5°C hladnejše temperature kot pri vas v Ljubljani... :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

LittleDevil ::

Sem mislil da bom z FullCoverjem kaj pridobil, pa nisem nič. Ravno nasprotno, na ramih in jedru :\

Ta teden bom dal navaden blok nazaj in ramsinke na rame, pol se bom pa probal približat 26k pikam. >:D

LP

GUFY ::

MEDENA ti sploh ne veš v čem je smisel benchanja, ta rezultat je glede na tvojo konfiguracijo figo vreden imaš dober proc, ki se navija na 2700 MHz ZAKAJ ga hudiča za benchat naviješ na 2520 MHz, isto velja za rame, ki ti gredo do 260 FSB-ja ZAKAJ jih hudiča ne naviješ na to frekvenco in še bi lahko našteval..... S tako konfiguracijo kot jo imaš ti bi moral z lahkoto doseči 30.000 pik ne pa bednih 26401.
Če na znaš benchat vprašaj pa ti bomo z veseljem povedali kako se to dela.8-O

Lahko pa ti dam primer kako lahko naviješ tvoj comp

Proc na 306 x 9 = 2754 za to boš rabil napetost cca 1.6V
Ram delilnik 166 in ram ti teče na 250 MHz FSB-ja, če ti še kaj ni jasno pa vprašaj.8-O

LittleDevil ::

hehe, on to špara da se ne prekuri, poleg tega pa še prodaja :D

MEDENA prodaj meni proc, jest ti pa enega "navadnega" dam in ti bo tudi na 2520Mhz delal za benche :D

LP

MEDENA ::

počas :P

Boki_ ::

A je že kje kaki test z benchom A64 X2 procov da vidm kako se obnaša moja bodoča (še šparam $$$) mašina>:D
I'm back

Oblivion ::

Moonman ponovno prevzema vrh. Vse pohvale!!!

Moonman ::

Hvala.

Ene 35.6k sem že imel v rokavu, zdaj pa me zezata VDD in VDDQ voltaža na grafični.
Kar naenkrat začneta nihati kot nori, potem pa sledijo grdi artefakti. Moram pogledati, kaj je na tem.

Peltier kolikšne moči bi zadostoval za hlajenje gpuja?
Potrebno bo narediti en dober rezultat v 2k5 in 2k3, da me ne izrinejo iz XS top 10.


Tic ::

156W
persona civitas ;>

Moonman ::

Koliko? Kje?


Good Guy ::

mene pa zanima če se splača kupt Peltier ali samo vodno hlajenje?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Moonman ::

Samo vodno hlajenje. Vodno lahko furaš 24/7.
Peltier dokupiš, če hočeš iz sistema iztisniti še kaj več, ni pa priporočljivo to uporabljati non stop (kondenzacija, energijska potratnost)

Ko že imaš vodno, je lažje ohladiti peltier, kar spet pripomore k nižjim temperaturam.


Tic ::

Moonman: Uprasi pri coolpc, mi je enkrat ponujal. Jaz sem pa svojega prodal 14 dni nazaj. 156... Lahko uprasam ce ga ne rabi, da se zmenita.
persona civitas ;>

Moonman ::

Tic: to bi bilo super, let me know


LittleDevil ::

Moderatorji ali ste malo zaspali glede posodabljanja lestvic?

LP

Moonman ::

Malo sem se poigral to jutro. :)
Iskal sem najnižjo frekvenco procesorja, ki pri nenaviti grafični izpljune 30000 točk.
Tu je rezultat: slikca
Pa še povezava do orba: http://service.futuremark.com/compare?2k1=8578884


Tic ::

Zakaj piše "This benchmark was not using default settings"?
persona civitas ;>

Moonman ::

Uporabljal sem prvo verzijo 3dmarka, ki sem jo imel na disku.
Ta test je pognan z nameščenim popravkom. Opazil sem tudi, da po namestitvi popravka program pravilno zazna frekvenco procesorja, če jo spremeniš s clockgenom.

EDIT: Da me ne bo kdo takoj označil za cheaterja.
Rezultat v ozadju je pred ponovitvijo CL testa. V tem testu se rezultat med posameznimi ponovitvami lahko razlikuje okrog 20 fps. Od tod torej skok iz 29915 na 30088 točk.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

Tic ::

Z popravkom maš nizjo zunanjo ferkvenco CPUja.


edit: vidim, da se CL1.5 splača? :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Moonman ::

Nižja frekvenca cpuja je potrebna, ker je grafična navita.

2353Mhz je za 30k pik potrebno pri nenaviti grafični.

CL 1.5 se nekaj pozna.;)


LittleDevil ::

Moderatrorji, kdaj mislite narediti update lestvic?

LP

LittleDevil ::

Evo še najhitrejša 9800PRO na Slo-Techu...



EDIT: Še link 26797

LP

Zgodovina sprememb…

Moonman ::

Lep rezultat.
But, we want 27500. Can you do it?:)
Ali pa mi jo posodi za 3 dni. ;)


LittleDevil ::

Možno, 27k sem se že kar lepo približal (par pik manjka...). Za kaj več bom pa potreboval drug proc...
Sicer jest računam na 28k pik z 9800, z 9700 pa na 26k...>:D

Z 9700 pro bo pa tut šlo čez 25k, ker se mi GPU izredno navija... Ramov pa sploh še nisem kaj preveč sprobaval ker so zaenkrat preveč vroči... Moram ramsinke nabavit.... KLIK

Glede posojanja pa :P

LP

Zgodovina sprememb…

««
22 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2003 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
32990938 (42876) Shark-357
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2001se (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40070614 (23794) Shark-357
»

Opty 148 + X800GTO^2@16PP

Oddelek: Navijanje
292141 (1613) Moonman
»

Premalo pik?

Oddelek: Navijanje
91432 (1270) [_MW_]
»

Flešanje gf4 420??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
633676 (2933) Keki

Več podobnih tem