» »

3d mark 2003

3d mark 2003

««
2 / 12
»»

Tarzan ::

Ups... aja tukej je ta tema.... anyway nima veze...:'( še zmer mislm da ni prav, da si zbrisal 3D Mark 2003 Rezultati temo :'(

Thanatos ::

3618

za tbirda 1200 in SDRAM ta rezultat ni tako nedolžen. Družbo mu jasno dela Radeon 9500@9700 :D

Thanatos ::

Morphling a si prlezu čez 3000 :D :D :D >:D

morphling1 ::

Sem šele na 37% downloada :D Slišim da se dogaja katastrofa z GF4, bomo videli ...>:D >:D >:D >:D >:D >:D evil laughter
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

lukslo ::

jojoj to DL-janje se pa vleče komej na 28% pa še cca 2kuri :(

the_unborn ::

Mr.B ::

Score : 4633
R9700+P4 1.6@2.2GHz
Catalyse3.1 defolt , kot je inštaleran, kot tudi 3dmark defolt na 1024 resoluciji.

Jao tut po en FPS-gre. Že dolgo časa nism videl testa ki bi ti kazal tako dolgo pod 25FPs-ji. Sklepam da bo kak score 7000 dovolj za doom3 pri 1024x768.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

lament ::

3464, toda med testom se mi je pregrevala graficna (je bil nature test vse prej kot nature test >:D)... bo treba malo downcloackat zadevo (predvsem RAM)

LP

the_unborn ::

7000? takega scora se dolgo ne bo:D :D

TESKAn ::

3804...kul ane...bo treba še enkrat stestirat po rebootu in brez programčkov v ozadju...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

morphling1 ::

A gre kdo stave pobirat če se da z GF4 priti čez 2.5K
Kolk je to fino ko so spet tako nizki rezultati in se pokaže kako je najnovejši hardwer še vedno premal za tekoče igranje. Dejte mal povedat kako zgleda, je Jaw dropper ali samo OK. :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

the_unborn ::

men je dober samo prvi test (wings of fury, ce se ne morim), ful lepa letalska simulacija, drugi testi so pa bedni

roCkY ::

Na sicer relativno šibkem sistemu
AMD 2000+
Radeon 9000 PRo 64 MB RAM
512 MB 2100 DDR

nenavito

Catayst 3.0 976, 970 točk

Catalyst 3.1 1080, 1081 točk

Al je nov drajver res tolk bolši al je napisan na "kožo" testov?!

Bo treba še 3DMark2001 pognat.

TESKAn ::

Prvi test in četrti test sta meni kul, druga dva pa bolj tako - tako...še zmeraj mi je najlepši 3Dmark2000 demo...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Fury ::

Klemenn ::

a je že kaki 3dmark 2k3 vodič?

k bom jutri na novo sistem postavu..mojga mi je škoda pa sem šeu na bratovo particijo pa mu zbrisu system folder..pa me pride prosti če mu še enrkat winse posnamem :))) :D pa da vidmo kaj bo :\

kuglvinkl ::

"how to tweak" še ni bil objavljen, je pa rage3d.com postal "what is".
Your focus determines your reallity

PeTe13 ::

snel..probal inštalirat in najde en corupted file..damm....pa gremo na novo snemat z neta...
Capitalism stole my virginity!

Fury ::

ce nimas pro ne mors ni stimat.. samo drivejri ostanejo :)

||_^_|| ::

1018 3D markov, hehe, TB 1,4, SDRAM, r9100

zile ::

LOL, kaki patetični rezultati :D Za kozlat 8-O

Tzar ::

4096 markov
(R9500@9700, AMD XP pri 2100MHZ,ipd)

Čeprav je bilo ponekod kar krizno pri fps-jih.

Ja bo spet treba mal počakat da se bomo približal meji 10.000
Življenje je lepo!

Dami ::

Zgleda da je geforcom odklenkalo. Inno ti4200 (difolt), tbred +1700@2400 512ddr = 1483pik.
V 2001se sn pa mel prek 11000.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

eger ::

184 3d markov =)
xp1800+ gf2 gts 512 ddr

Zheegec ::

Lol :D Patetični rezultati :) Koliko fps pa si imel? 1?
No jaz se itaq ne sekiram, ker itaq ne morem 2K3 poganjat :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Fury ::

eger :) hihiihihihihihi

boštjan ::

eger samo 182,jaz mam 92:D
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

bodom ::

jao jao!!!
pa kaj so to za eni rezultati?

matr, da sm sel glih danes v LJ...proc od masine...:( ...bi vam pokazu, da se da pridt cez 2.5k pik.

srecno vsem!!!

LP

ginekolog ::

Hehe, kake cifre!!

Samo to so samo CIFRE!

Jaz imam tualatina 1400, GF4 MX in VSE igre mi delajo gladko z vsemi detajli na 1024.

Kdo je neki 3dmark, ko bo me preričeval, da naj si kupim novo grafiko ??? :|

Ko sem gf4mx kupoval, sem bral, da kao nima neke dx8.1 podpore pa blah blah... in v kateri IGRI sedaj (po 1 letu) to potrebujem ??? Ne poznam niti ene, pa poskusim vse, ki pridejo ven...

Dober comp imam SAMO zarad iger, ne pa zarad butastih testov :D

Kaj pa ostali menite?
Divers do it deeper.

lament ::

Hja res je, to so samo cifre. Jaz se drzim pravila "kupi novo sele ko staro crkne", ceprav ga kdaj nekoliko krsim (npr sedaj sem nabavil R9500 ker se ga da spravit na R9700PRO, ceprav je bila predhodna (4 leta) stara graficna za 2D vec kot prevec). No, in ker imam trenutno eno izmed boljsih graficnih tudi poganjam 3DMark; ne toliko zaradi rezultata (ki je zaradi CPUja dokaj porazen) temvec zaradi demotov, ki jih vsebuje. Me je pa tale nova verzija zelo razocarala. Dober demo je samo prvi (letala) ter cetrti (nature), ostali pa so bolj kot ne zalostni; o moznostih konfiguriranja te free izvedbe pa raje ne bom izgubljal besed...

Glede iger je pa tako, da je namen proizvajalca cim vec prodati in zato naredijo raje igro z nekoliko slabso grafiko ter veliko boljso igralnostjo, kot pa igro, ki bo delovala tekoce sele leta 2005 ter trenutno dosega kakih 20fps na top-end masinah.
Kaj pa je manjkalo Q2 glede grafike? Delal je se na graficnih kot so TNT2 ter Rage128 (aja, pa Voodoo je bil tudi takrat se ziv) in to tekoce. Ga bom moral sedaj spet enkrat zalavfat pa pogledat koliko FPS naredi na moji trenutni graficni :D

LP

kuglvinkl ::

Odvisno kako gledaš na stvar.

Dokaj instant odgovor.

1. Če je tvoja samozavest odvisna od število pik v nekem benchmarku, imajo v US. lep pregovor: Obstajajo tri vrste laži: navadne, preklete in benchmarki.

2. Veliko razumnejši, IMHO, je drug pogled. Na benčmark lahko gledaš kot na testno polje za tvojo kišto. Torej, poskusiš doseči in izvlečmi max. iz nje, da pa vidiš kateri del se splača optimizirat in najti ravnovesje med komponentami. Pri tem spoznavaš in se učiš. Morph style.
Your focus determines your reallity

ginekolog ::

Jaz pa raje, ko mašino navijam, testiram pridobitev hitrosti v igrah. Dobra je npr. UT2003 benchmark.

Tako VEM, da sem pridobil hitrost v igri, ne pa v testu, ki je narejen zato, da testira neke "napredne" funkcije, ki jih ni v igrah.

Že po testih mi je jasno, da ta novi 3dmark rahlo zaudarja:

sistemi z radonom dobijo tudi 3-4 krat VEČ markov kot sistemi z GF4Ti . Kje je tu logika, ko pa vsi vemo, da sta v igrah obe grafiki približno enako(radeon vodi) hitri ?

Hm.....:\

Divers do it deeper.

(sic) ::

boostjan: Prihaja ti konkurenca - 116 3D markov !!!

GF256 D600@870...

Če se mi bo dalo bom downclockal moj CPU, da dobim nižji rezultat...

morphling1 ::

3dmark je definitivno eden boljših tweak pripomočkov. Sam špilam zelo občasno samo kadar pa že špilam ne šparam na detaljih nikoli nisem hotel spuščat kvalitete slike in detaljov da bi zadeva postala igrabilna ampak sem ali počakal ali pa nekako spravi hw na nivo igrabilnosti s tweakanjem. Tole gledam enako kot ko pride ven kak Carmacov špil. Ob izidu ni variante da bi obstoječ hardwer poganjal vse na full ter tekoče. Pa ne gre za slabo optimizacijo enostavno gre za brisanje mej med računalniško animacijo in resničnostjo, kar posledično zahteva večjo in večjo računsko moč. Jaz temu pravim napredek in ga samo pozdravljam.
Zdaj se ko sem mi že več kot eno uro download ne premakne iz 93% v getrightu, sem si šel pogledat malo rezultate dx8 generacije kartic ne glede na cpu so rekordi trenutno taki
Ati 9000 series:1202
Ati 8500/9100: 1467
Matrox Parhelia: 881 !!!!! samo kar ne morem verjeti
GF3: 1326
GF3 ti 500: 1403
GF4 4200: 2171
GF4 4600: 2005
Ati 9500/9700 series: 5880
Tako je trenutno stanje najbolj popularnih kartic, sistemi so različni grafične tudi različno navite.

Test je zgleda exstremno grafično omejen saj cpu sploh ne naredi takih razlik, no to domnevam dokler sam ne naredim testa, ne morem vedeti kako se obnaša. Vseeno pa bo 2.5k za GF4 že zelo hud zalogaj, je pa rezultat dx8 kartic še nekako četrtino nižji ker ne dela zadnjega dx9 testa.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

zile ::

GOT IT !!! 5045 >:D

vmlejnik ::

Linki so zabasani v 0. Tukaj je mirror iz katerega gre 600kb/s

ftp://ftp.freenet.de/pub/4players/badct/misc/stuff/3DMark03.exe

skopirano iz mobisuxa men leti dol 115kb/s:) se 15min

kuglvinkl ::

Že po testih mi je jasno, da ta novi 3dmark rahlo zaudarja:

sistemi z radonom dobijo tudi 3-4 krat VEČ markov kot sistemi z GF4Ti . Kje je tu logika, ko pa vsi vemo, da sta v igrah obe grafiki približno enako(radeon vodi) hitri ?


Zelo podobno je bilo z 3dmarkom 2001. GeF 4 MX 440 je pri DX7 špilih vsaj enako hitra kot r9000. In zakaj na enakem, nepotweakanem sistemu GeF ne more nikoli ujeti R v 3Dmakru? Ker že samo izvedba Nature testa prinese 1000 pik. Tu je enako, samo da so ponderji še težji pri DX9 testih. Tko da, če kej smrdi, bo to pokazal čas.

Glede Matroxa. To bo še zanimivo videt...

In čakam na GeF FX Mark.
Your focus determines your reallity

(sic) ::

Ja vlečte dol z tistega ftpja, res... sem pozabu povedat. Ne vem kaj vsi jamrate kako počasi gre - Joker je zgoraj dal link in meni je šibalo 80 kb/s... Valda da ne bo letelo na futuremark serverju, če pa se narodu zmešalo...

EDIT: Boste videli ćez par tednov, ko bodo izšli "čudežni" detonatorji in GeForce FX bo imel nenavadnih 10.000 markov... :D To je še edina možnost nVidie, da poskrbi, da se bo FX prodajal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: (sic) ()

vmlejnik ::

damn.. men pa error vrze pr zadnjem sound testu... krneki...!?!?!!?

morphling1 ::

Hehe, the race is on. Oppainter je dosegel 6494 točk z 9700pro tako navito da še default R350 ne bo imela kaj za počet :)
Gf4 4600 je sedaj na 2180. Meni pa je tudi uspelo dol potegnit in narediti prvi test. 1902 točke na čisto zabitih winsih xp z parimi programi ki so tekli v ozadju grafična pa zelo malo navita na 300/600. Kaj sklepam iz tega testa hja. Zadeva je definitivno zelo zelo odvisna od grafične. Samo prvi test je nekako cpu limited, ostala dva sta pa zelo grafično omejena. Ta program ne prikazuje razmerja med grafičnimi karticami na današnjem softweru tudi unreal2 ni blizu zahtevnosti 2,3 (4) testom. Sem pa 100% prepričan da bo 3dmark 2k3 pravilno pokazal razmerje ko pride doom3 in njegovi naslednjiki, se pravi na hi details dx8 kartici ne bo več mogoče tekoče igrati. Čez vikend se bom pa malo pohecal da vsaj mojo kartico spravim čim višje v svoji kategoriji (rezerve glede na moj testni setup je še zelo veliko)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tzar ::

FURY: ker imava enako grafo, prosim sporoči koliko si dobu markov in če imaš pri testu TROLLov kakšne artifakte? Meni se pojavljajo lomljene texture, ampak samo pri tem tesatu

lp
Robi
Življenje je lepo!

Satanized ::

(jaz nisem satanized, ampak njegov brat ;))

zdej grem probat na tem računalniku, ki ma gfti4200, itd itd. btw, a mislite da bo na gf1 delalo? celeron 533, 384 sdram :D.
-- is it love or is it faith --

chucki ::

1087 tock
amd xp 1800+@2000+
Radeon 9000pro
512 DDR pc 2100
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tr0n ::

kuglvinkl: odgovor je preprost. ker gf4 kartice ne podpirajo dx9.1 in s tem vseh funkcij, ki jih ta novi 3dmark testira :).

tico ::

1054 pik
tualatin 1,3@1,7Ghz
ATI 8500 (275/275)
256mb SDRAM (440bx plata)

Kot bi gledal diapozitive:)

c3R4R ::

a ma že kdo 3d Mark2003 na cd-ju! tle je tok slab prenos;( kljub temu, da mam kabl; vleče komi z 2 Kb/s;( ;( >:D



Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

TESKAn ::

Wuhu! Novi gonilniki, malo navita grafična in nič programčkov v ozadju - 4541 3dmarkov.
R9500@9700 - 324/310 MHz
AXP@1606 MHz
256 MB DDR@160 MHz

Klik! (Na strani kaže narobe hitrost RAMa na grafični...)
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

(sic) ::

Satanized (ali) njegov brat):

Seveda ti bo delalo na GF1 (poglej moj post) samo boš videl le en test (prvi), ko avioni letajo... pa še fill rate test (ni zanimivo).

EDIT:

morphling1:

To, da praviš da je test hudo omejen na hitrost grafične zelo drži. Sam se sprobal test na winxp brez zagnanih programov v ozadju in 116 markov, potem pa sem odprl vse mogoče (emule, IE, ACDSee,... - skupaj kakšnih 20 programov) in je bil rezultat 99 markov - kar sploh ni velika razlika, če pomisliš kako samo emule obremeni procesor, kaj pa še vse drugo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: (sic) ()

casper n1 ::

zijo
kej pravste na te punte v 3dmarki 7455 :D :D :D 8-O 8-O z gra.ati tradeon 8500l

Zgodovina sprememb…

zile ::

Morph, laško bo teklo >:D
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456754 (25486) LittleDevil
»

3DMark05 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1237978 (5125) Jaffa
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337406 (5205) rap3r
»

Kateri radeon 9500 Pro ?

Oddelek: Kaj kupiti
381772 (1312) boštjan
»

YESS 13k+ na axp in GF4 4200

Oddelek: Navijanje
442025 (1243) planetparty

Več podobnih tem