» »

Za vse lastnike Herc. r8500LE!

Za vse lastnike Herc. r8500LE!

««
«
1 / 7
»»

Clemento ::

Vesela novica za vse razocarane lastnike verzije 250/240!!Danes sem naredil neverjetno stalo!Imam r8500LE od herculesa in sem kar tako za probo gor flasal originalni R8500 275/275 bios!In kaj se je zgodilo?Neverjetna zadeva!!! karta deluje kot retailana verzija brez kakrsnega koli artefakta v 3dmarku2001(da ne govorim o dvigu tock:D )!Naj omenim da tudi kasnih dodatnih hladilnih reber nisem ravno nameščal na ram, ali da bi izvajal kakersen koli volt mod!Enostavno zadeva deluje!:P Morda sem imel le sreco ali pa so vse karte tega zmozne!!(prej karta ni bila zmozna iztisniti 260mhz za ram brez artefaktov!sedaj pa kar 275:) )Fak ej!
  • spremenil: Clemento ()

kuglvinkl ::

Če so tega zmožni vsi Herculesovi Radeoni FDX, potem samo še čakam na power verzijo z dvema RAMDAComa.
Your focus determines your reallity

Clemento ::

Glede na to da so gor 4ns(baje grejo samo do 250) sem do segaj dodatno navil zadeovo na 295/285 katera je bila zmozna pognat 2dmark brez artefaktov kjerkoli!Po moje so ga pri herculesu z biosom usrali ali kako?:)

eland ::

Ma kura* - sam flešal si - UAAAUV!!!, če je to res si moji kartici rešil čast!!! Še ta vikend jo tud sam nabrišem!!!!:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

eland ::

P.S.: Ne najdem bios-a na ATI strani, mi lahko pomagaš , kje si to staknil?

rap3r ::

ja napiš linka za original bios in pa flash program prosm!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Pat_MaGroin ::

Hehe, Clemento, malce si me prehitel. Sam sem namrec tudi danes flashal Herculesa na 275/275. 3d mark dela BP. Spili se bolje. Je pa hec, prej sem mel 6025 driverje, zdej mam pa seveda 6058, ampak 3dmark score mam pa enak kot prej! Je pa fora, da zdej lahko imam ATI driverje, pa core/mem sta oba na 275. Pomoje mam driverje fucked up, orenk:) Ker mam ziher ene 20 verzij gor:))

lp

Postopek:

Backup you BIOS! (atiflash.exe -s 0 backup.rom).

Bootaj z disketo.

Tipkaj: atiflash.exe -p 0 [filename].rom

Reboot!

To je to.

Utility in flash file+navodila bom poskusal dat na en ftp, al pa mi nej da en zasilni pub, da poknem gor filetke.

lp

kuglvinkl ::

Kar sem zgoraj rekel ni res (če se ne zgodi čudež). Namreč, čakam na maj: GeF 4 4200.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

rap3r ::

A bi lahk men poslan namail
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

eland ::

Mah , nej ti ne bo neroden, pa kar sem napiš linke, kje se to dobi, pa pika. Pa še zaporedje operacij pa bo čist O.K.!!!
Juuuupiiiiiii:))

frudi ::

ehm... jaz bi pa tud to mel :D prooooosiiiim... :)

če se da komu poslat - moj mail.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Clemento ::

Vse kar rabite je na slednji strani:
Russian site ;-)
Naredite si bootable disketo(caldera drdos),potem pa nanjo nasnemite naslednje fajle katere lahko dobite na prej omenjenem linku:flashrom.bat,flashrom.rom,radclk.bat,8500.rom(bios za retailanga atija 275/275,se nahaja na isti strani zgoraj v sekciji downloads)

Bootajte v dos mode:
Za vsak slučaj si najprej posnemite svoj stari bios z ukazom:
flashrom -s 0 my_oldbios.rom

Novega pa namestite z ukazom:
flashrom -p 0 8500.rom r

In voila retailan ati je doma!Ko pridete v winse se bodo
drajverji prenalozili in potem poglej v powerstripu ali je res:))

rap3r ::

Evo sm jz zazipu in na ftp vrgu!
Link
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rap3r ()

Clemento ::

Verjeli ali ne zadevo sem speljal do 297/297!!!Kako je to mogoče ne vem?Brez dodatnega hlajenja in kasnih modov!!
To je cudez bi se reklo!Se vceraj sem jo hotu skozi okno zabrisat:P danes pa zadeva kar rulz!Ali je se kdo poskusil?

frudi ::

wau, zadeva dejansko dela :D
flashnil, resetiral, inštaliral gonilnike (original ATijeve), preveril - 275MHz.

problem je samo stabilnost, pri 3dmarku mi je že dvakrat zaštekalo. ampak po mojem je za to kriv napajalnik, ker so se mi ti problemi pojavljali že od začetka (torej ko je še laufala na 250/240). ta teden mislim zamenjat napajalnik, pol bomo pa vidli kak bo...

Clemento, daj pošlji novico adminom - this is big news!
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

frudi ::

mimogrede - a je kdo sprobal program RadEdit z onega ruskega sajta? v njem je namreč tudi opcija za nastavljat memory timing. default je CAS2 (normal), zanima me, če je kaki efekt, če prestaviš na CAS1 (ultra)?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

para-site ::

Jst pa mam sicer Sapphire radeon 8500le, kupljeno v essediju, samo gre še boljše kot vaši herculesi. Stvar ima 4ns hynix rame, na katerih sem prilepil rebra, volt moda itak ni blo treba, ker je na ramih že original 3,5v(po specifikacijah hynixa je normalno 3,3 in največ 3,6), gpu pa je itak dovolj hiter. V glavnem flashal kartico z retail biosom 103 modificiranim na 300/300 in dela tudi več ur igranja iger stabilno. Pridobil v 3dmarku 800 točk. Stvar pa se ne konča tle. Kartica gre brez artefaktov(artifact tester, ki pride pri omega driverjih) do core 326 in ram 306. Dosežite to z hercules 8500le kartico, če upate, izzivam vas...>:D

MUC ::

Mam radeon 64 DDR VIVO. A tele vragolije tut palijo za to grafično, pa kje dobim BIOS. Verjetno, rabim drug bios, ker za 8500 ne vem, če bo dobr, da to dam gor.

Hvala

Clemento ::

Mene samo zanima ce ma kdo plato abi kg7-raid ali pa tako
ki ima amd 760 chipset gor?Ker jaz osebno ne morem več o/c mojega procesorja xp1700 z fsbji(pri 138fsbjih mi zadeva ze zamrzne) odkar imam r8500 ,prej z matroxom g200 ali gf2gts mi je delal na 146fsb(in več) brez panike to je ekvivalentno 1606mhz!!
Sedaj sem pa ostal na 1595mhz?Kasna ideja?

VASkO ::

MUC, ni mogoce, ker je 8500 (R200) cisto en drug cip kot radeon (R100).

Mr.B ::

Sedaj pa mi prosim dejte malo rezultato iz 3dmarka ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Clemento ::

Na tej isti ruski strani imas tudi biose za R100 (prve radeone)čipe tako da si poglej!Flasas pa tko z istim programom!Check!

para-site:Te ze dohitevam!Samo z ramom te ze mam;)
core pa sam noce (bo treba crystal orba gor dat pa rebra na rame)>:D 297/306!!!!
3DMark2001SE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

Jebiveter ::

A je kdo ze probal OEM R7500 fleshat z retail biosom (recimo unim, ki je na radeon2.ru)?
Jest mam tud Sapphire model in sm zaenkrat probal le navit z originalnim biosom. Ima pa cudne nastavitve! V RadEditu mi napise, da so rami SDR a delajo default na 370MHz. Ce dam na DDR pa isto vrednost (da je konci rate 370) mi po zagonu winsow nardi barcaste crte po ekranu in vse se trese!
Potem sem dal nazaj na SDR, nastelal na 400MHz in deluje normalno! Aja, core imam pa za zdej na default za retail torej 290.
Zanima me, ce pridobim kaj s tem ko flasham z retail biosom (razen tega, da lahko uporabim original ATI drajverje)
BTW: Katera je zadnja verzija driverjev za R7500? Naj kdo napise ime fajla.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Jebiveter ::

OK, pravkar sm ugotovu, da so Sapphire Radeon karte ene najboljsih! OCjajo se za popizdit in glede na to da so OEM so zelo poceni! Pocasi mi sploh ne bo zal, da sm kupu mojo R7500!
Poglejte si tle! :D >:D 8-O
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

para-site ::

para-site:Te ze dohitevam!Samo z ramom te ze mam core pa sam noce (bo treba crystal orba gor dat pa rebra na rame) 297/306


Niti ne, sem malo izboljšal pretok zraka mimo reber na ramu in zdej dela na 310...potrudi se še malo:D
kar se tiče gpu-ja pa imam original hladilnik, tak kot je na Atijevih radeonih, tko da nič blefirat z nekimi hladilniki, ki ti poberejo 3 pci slote.:D

eland ::

Rap3r: Ne morem prit do tvojga ftp-ja, dej pošlji mi prosim ta paket na sasa.kiraly@siol.net!
Ti bom zeloooo:D hvaležen:) !

roro ::

Tudi jaz se priporočam za paketek tukaj
Hvala!

rap3r ::

Folk po eni uri igranja kkšnga špila kot je MOHAA probite kok so kej rami na grafični vroči!!!Fulll!Pa nej en razloži zakaj prej nišlo men čez 250 ram zdej dela pa na 275 in pa un cas1 cas2 nej še kdo povej če je že probu k se da v biosu naštimat!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Binji ::

Kaj Sapphire je tisti Gold slucajno? Aja..tisti zip fajl nej en poslje magara meni poslje da ga dam na svoj server
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

rap3r ::

Jz sm probu cas1 in cas2 in ni razlike sm pa dobu 300 pik k sm dou iz 275/275 na 290/290! Tuki je pa download pa nujno dejte save as tko da bo delal drgač noče!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rap3r ()

Jebiveter ::

Ja Sapphire so tiste Gold varjante! Vsaj ble so, ce niso menjali dobavitelja potem so se vedno! Pa sej ko kupis dobis zravn CD na katerem pise katere firme je.:D

=====================
NUJNO!!!!
=====================
Rabim nujno pretvornik DVI->VGA! Unga ki se ga dobi pri retail RADEONIH! Pri OEM tega ne dajo zraven, zato bi prosu prijazno dušo, ki omenjenega pretvornika ne potrebuje, ce mi ga lahko odstopi ali proda po simbolicni ceni!
Res, bi rabu cimprej!
=====================
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

eland ::

Hvala Rap3r in frudi za pomoč.
Upam da vama bom lahko kdaj kako tud sam pomagal.:)

Clemento ::

Ali je komu jasno kako se sedaj z flashanim biosom ram lahko navije kar na okrog 300mhz pa ceprav je 4ns , prej je pa ze pri 260mhz bilo polno artefaktov?

VASkO ::

meni ne sploh

rap3r ::

Ja to tud mene zanima in to bi mogu kkšn strokovnjak komentirat!Kako ste pa dal hladilnike na rame in pa kakšne hladilnike!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rap3r ()

Malecky ::

hehe

Ne bi verjel, ko sem mel 2 Hercules radeona eden je mu na GPU max 310mhz na ramu pa seveda ene 255mhz, kartice so ble za nadalno prodajo zj vidim da bi dobro odnesel z uno 310/310 :D Fino....

Eh zj čakam na Gigyja in ga bom tudi kupil, z vodnim in peltom vas bom že dohitu:D

Clemento je car!

Clemento ::

Telebajsek::8) Hvala, hvala!
rap3r:Drugace pa na rame in na core ni bilo potrebno dat nobenih hladilnih reber ali pa kaj drugega(ce bi dal bi slo verjetno se vec)>:D !Deluje tudi brez voltmoda!

&PS:Po moje so v Mlacomu videli da smo zadevo prekuzili in
pomislili da bo folk sedaj navalil na Herculese in da bo to dober zasluzek saj so ceno spremenili kar na 53000ksit:O
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

rap3r ::

Vem da ne sam useen je en napisu da je dou pa me zanima kakšne jz mam zdele radeona na 290/290!Ej clemento probu sm tvoj 3d mark link pa nedela!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rap3r ()

McHregec ::

Heh res so dvignili ceno. ;((
Destroyer Of The Worlds.

Mr.B ::

3dmark rezultati prosim ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Malecky ::

3Dmark

To je blo z nekje 300/258 ko sem mel še Herculesa, šlo bit tud več, pa zj mam 1810mhz na procu pa bi blo kmalo 10K. Ko dobim Gigabyte-a bo šu kuj čez 10K:D

Pomoje še skoz vodim tle na s-t tud če nimam rama navitega:8)

rap3r ::

Evo moj score! 3D Mark
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Malecky ::

Zanimivo primerjat najine score, se čist vid da vodim po prepustnosti rama sistema, ti pa po prepustnosti rama grafe.... hm nč se ne da točno določit kaj je več kaj manj, draghotic zmagaš, nature sem pa zanemarljivo malo spredaj.

Cico ::

Jest mam tud to kartico, pa pojma nimam kok se kej nardi. A mi lohk eden lepo po vrst razloži tud bootable diskete ne znam nardit hvala

rap3r ::

Ja prov maš moj ram je na 153 bil da je stabilno skoz ga mam na 145 tvoj je pa na 192!problem mojga je ker ga nemorm odklent;(( ;(( ;(( Ker ko bi ga odklenu bi dal ram na 166 da bi bil pci na 33 množilnik pa na 9!Tko mi pa zvočna nazdrži pa še disk trpi!A ti maš odklenjenga?Jz sm ga že 30 probu pa mi sploh nerata!Če maš kej več izkušn bi mi lahk pomagu?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Clemento ::

Hm zgleda da bo treba kupit novo plato(da je kg7 tolk slabsa si pa nisem bislu kot abit kr7 vau kar 197fsb:O jst pa se 138 ne dobim odkar mam herculesa!!!!)
cez eno uro:Ali pa graficno karto!Zdele sem dal za foro nazaj matroxa g200 in computer dela bp na 1640(11x149)na neverjetnih 30 stopinj z zracnim hlajenjem! prej pa le na 1466!Ali je mozno da je kej z graficno narobe?
Link za 3dmark dela ce ga das copy paste!
8598tock!!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

Malecky ::

rap3r: Pri moji hiši je blo že ene 10-15 XP-jev pa noben se ni upiral ko sem ga js profesiionalno odklenu:D :D Vsi majo ene probleme js rabim mir, 10min, voščenko, prevoden lak za zadnje šipe (deffoger) pa je.

KR7A ni tko boljša, tko boljši je ram, če si bral članek na s-t o ramih, boš vidu kva mislim, pa tud mal tweakanja vam manjka. Zj delam na 200mhz FSB ampak mislim da 3Dmark run ne bo šu skoz. Za procesorje pa tudi priskrbim svojim kupcem da dobijo free unlock in zagotovljenih 1700mhz:D To ti je shop:D

rap3r ::

Evo tle je moj nov score!Ram na 153 tud zunanja frekvenca in pa za 0.25 voltaža gor!
http://service.madonion.com/compare?2k1...
Telebajsek a men bi ga tud lahk odklenu?Mogoče kej v lj hodš? Piš na mail sej mislm da maš mojga pa se zmenva!Če ne je pa tle
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Mr.B ::

Zanima me primerjava rezultaov pred in po nagradnji rama.
Recimo jaz ga imam na P41.6A 250/250 rezultat 7450. Za vsakih +5MHz za FSB dobim v 3Dmarku 100 točk gor. In to velja vse do 125MHz na FSB-ju. Na 133 Pa se mi mašina nasredi butanja skrešera , ampak ok , moram prejumpererat plato na prave množilnike pa bo potem delalo BP. Ampak če to velja od 100 do 125MHz-jih na FSB-ju , bi to veljalo tudi naprej. In bi pri 150MHz-jih dobil +1000 točk pri #damrku in bi dobil isti rezultat kot pri nadgrajenemu Herculesu.Ok. Ampak to glih ne gre linearno gor v igrah , mogoče pa le pri #Dmarku , itd , NP.

V glavnem me zanima rezultat , prej in pol , in ne samo pol !!!!!!
Če pa imate kakšne konkretne linke , pa toliko bolje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Malecky ::

Itak da se pozna, KAR JE NAVITO NEJ SLABO:D :D :D :D

Itak gremo na 10K sam zgleda da preden bom dobil R8500 nazaj bom že na R8800 čaku
;((
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako hladiti radeona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241485 (1042) bobby
»

RADEON 8500 => 9100 flash => USPEH!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492392 (1609) Zheegec
»

Radeon 8500le -> samo 5600pik

Oddelek: Pomoč in nasveti
241209 (911) danielka84
»

Grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
221695 (1153) Clemento
»

Poden od podna: Hecules in R8500 LE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1427286 (4511) rap3r

Več podobnih tem