» »

Ali gre zahod v pi***? (#2 edition)

Ali gre zahod v pi***? (#2 edition)

1 2
3
»

GregiB ::

Ramon dekers je izjavil:

Kaj hočem povedati? Kdor bo imel denar bo vlagal v visoko tehnologijo in čim manj v delovno silo. To mu bo omogačalo hitrejši in boljši izkoristek sredstev.


Vse lepo in prav... ampak kdo bo potem ta bolje oplemenitena sredstva kupoval? S čim? Pa ne, da bo tistih nekaj, ki "bodo imeli denar", tvorili samozadostno skupnost? Me spominja na kvadratke, ki so jih risali "Network 21"-ovci...?!?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Ramon dekers ::

Vem kaj misliš. In odgovora nevem, tu je paradoks kapializma in tehnologija. Ampak če imaš denar rabiš tehnologijo in čim manj zaposlenih oz. stroškov. Mogoče pa je pravilen odgovor jureta, da bomo vsi zdravniki, pravniki...Vseh 7 miljard ljudi se bo izučilo za takšne poklice, ko bo fizično delo izginilo.

bluefish ::

Vseh 7 miljard ljudi se bo izučilo za takšne poklice, ko bo fizično delo izginilo.
Sanja svinja kukuruz.

Lahko narediš še tako pametne stroje, pa bo za nekatera umazana in precej vsakdanja dela potreben človek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jype ::



(Staro in romantično - ampak z par pomembnimi dejstvi, ki držijo.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Vseh 7 miljard ljudi se bo izučilo za takšne poklice, ko bo fizično delo izginilo.
Sanja svinja kukuruz.

Lahko narediš še tako pametne stroje, pa bo za nekatera umazana in precej vsakdanja dela potreben človek.



Sem že omenil kurjo farmo? Tistih par oz. nekaj, ki jih bo nadzorovalo in vzdrževalo stroje je plunek proti tistemu kar je bilo v dobi industrializacije ko so delale tovarne z več tisočimi šiviljami, prav tako avtomobilska industrija. Saj bodo malariji, vodovodarji... Kam pa bomo dali tiste ki so res, res "zabiti" in lahko delajo samo za tekočim trakom. In teh je na svetu 80%?

jype ::

Ramon dekers> Kam pa bomo dali tiste ki so res, res "zabiti" in lahko delajo samo za tekočim trakom. In teh je na svetu 80%?

Ne sodi drugih po sebi.

Ramon dekers ::

jype je izjavil:



(Staro in romantično - ampak z par pomembnimi dejstvi, ki držijo.)



me pa čudi da nisi nalepil linka od youtuba kako nas bodo obiskali vesoljci.

Thomas ::

Naj še jaz priložim svojih 5 centov. 5 milijard dolarjev, IMHO.

Torej. Mislim, da bo prihodnost tehnološka Singularnost, ki bo popolnoma spremenila vse. To je jasno, da jaz tako mislim, in je precej off topic v tejle temi. AMPAK, kaj če Singularnosti ne bo? Kaj pa potem? To je tukaj on topic.

Potem mislim, da Zahod kakršen je, ni dovolj privlačna tarča za doseganje. Sicer je daleč najboljša reč, vendar ni dovolj dober, da bi premamil vse, da bi zavzel in poenotil cel svet. Za kaj takega (trenutno) ni dovolj dober.

Zato predlagam, kar so predlagali pred mano že drugi, da transformiramo Zahod v nekaj, o čemer je pisala Ayn Rand. Nekakšen Advanced Zahod, svobodnih herojskih posameznikov. Priključitev celega sveta bo potem pravzaprav majhen problem.

Kako?

Memetska ataka, reshaping raznih luzerskih ideologij, ki zdaj prevladujejo. Zahteva samo kakšnega herojskega posameznika v začetku in reč je ocvrta.

To je IMO edina "tuzemska" alternativa Singularnosti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Ramon dekers> me pa čudi da nisi nalepil linka od youtuba kako nas bodo obiskali vesoljci.

Si sploh pogledal? Se zavedaš dejstev, ki so navedena v prispevku?

Thomas> Zahod kakršen je, ni dovolj privlačna tarča za doseganje.

Seveda ni. Korupcije (kamor lahko štejemo praktično ves vpliv kapitala na zanemarjanje demokratičnih vrednot, od lobiranja preko podkupovanja do dejanskega postavljanja ljudi s konfliktom interesov na položaje odločanja) je več kot vsega organiziranega kriminala skupaj, osebne svoboščine se pa krčijo, namesto da bi se jih širilo.

Ampak s tem se ves čas spoprijemamo in če nam ne uspe bomo za to krivi izključno sami. V tem primeru ni nič narobe, če nas prehitijo vsi po vrsti.

Matako ::

Thomas je izjavil:

Zahteva samo kakšnega herojskega posameznika v začetku in reč je ocvrta.


... in smo nazaj pri "ni ga junaka", dobesedno. :D Ker ideja je očitno dobra, samo.. se bo treba javiti.

Osebno sicer mislim, da je treba samo uporabiti tisto, kar je večino civilizacij pripeljalo na vrh (za določen čas, itak) : hladnokrven pragmatizem. Ali to, ali pa moraš imeti več smisla za humor, ko ti ne uspe :D Zahodna civilizacija ima kar precej obojega, in mi je zato od vseh najljubša, čeprav tudi ostale niso tako slabe.

Ne resno, večino na koncu zajebe vedno to, da se začnejo na tak ali drugačen način čustveno oklepati preteklosti, tradicije, ideologije, česarkoli, kot obupno preluknjanega rešilnega čolna.

No saj mogoče je to to "junaštvo", o katerem govori Thomas: popolno pomankanje strahu pred prihodnostjo. Večina ljudi se stalno nečesa boji in stiska v kot, nekdo, ki gre preko tega ima praviloma uspeh.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Ramon dekers ::

junak je bil recimo kenedy, vemo kaj se je z njim zgodilo, na drugi strani imamo pa junaka tipa stalin, no z njim se ni nič zgodilo in je umrl sam.

Najbrž bi si vsi želeli junaka tipa Kenedy, a žal ga ne bomo dočakali. Ker vsak ki bo delal v nasprotje s "kapitalom" bo zatrt slej ko prej. Zgoraj je pač hierarhija in velja načelo ali si z nami ali proti nam in si na tisti strani kot vsi ostali. Tako pač je.

Če pa bi sam izbiral v kateri civilizaciji, kulturi bi lahko živel bi bili to sigurno ameriški indijanci. Sedaj v tem momentu je vse industrializirano, skupaj z živalmi v kletkah in samo naravo... Tako da bruh bruh...

jype ::

Matako> nekdo, ki gre preko tega ima praviloma uspeh.

Preden si lahko politično aktiven, moraš biti finančno neodvisen. Brez tega se je nemogoče odpovedati podkupninam in izsiljevanju.

Ramon dekers> Ker vsak ki bo delal v nasprotje s "kapitalom" bo zatrt slej ko prej.

Samo če bo ljudstvo tako kratkovidno, da bo podpiralo takšno zatiranje (kar je seveda precej resna možnost, ob trenutni razgledanosti in odgovornosti prebivalstva).

Ramon dekers> Če pa bi sam izbiral v kateri civilizaciji, kulturi bi lahko živel bi bili to sigurno ameriški indijanci.

Sej ne morš bit resen, no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Matako ::

jype je izjavil:

Matako> nekdo, ki gre preko tega ima praviloma uspeh.

Preden si lahko politično aktiven, moraš biti finančno neodvisen. Brez tega se je nemogoče odpovedati podkupninam in izsiljevanju.


Ma ne, jaz sem mislil to v bolj aynrandovskem splošnem smislu - velike stvari. izgubljanje v podrobnostih je slab začetek :)
/\/\.K.

Thomas ::

junak je bil recimo kenedy, vemo kaj se je z njim zgodilo, na drugi strani imamo pa junaka tipa stalin, no z njim se ni nič zgodilo in je umrl sam.


Takle atjitud tebe izloči iz kroga junakov. Nič drugega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Velike stvari?

Splošni andyrandovski smisel?

Je to Izstop iz EU in uvedba laisse faire kapitalizma, ukinitev socialne države in polovico nepotrebne birokracije, kar bi davek s 55% zmanjšalo na recimo 15%. Če se nam kdo pridruži pa še manj, s tem da bi se morali dogovoriti za kulturne poenostavitve???

Ali ste misli kaj drugega.

Any Rand je bila res Judinja, a je bila ponosna, da je šla daleč preko enostavnega cionizma in judovske religije. V kolikor so jo sploh poznali, ortodoksni Judje še zdaleč niso bili z njo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

torej jure je 80 posto prebivalcev zemlje taksnih kot sem sam rekel. To si samo se potrdil!

jype ::

Ramon dekers> torej jure je 80 posto prebivalcev zemlje taksnih kot sem sam rekel. To si samo se potrdil!

Ne, ni. 80 posto prebivalcev je takih, kot so jih izučili. Se lahko hitro spremeni (in se v mnogo primerih je).

Thomas ::

Je to Izstop iz EU in uvedba laisse faire kapitalizma


Ne, to je uvedba laissez faire kapitalizma v EU.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Ne, to je uvedba laissez faire kapitalizma v EU.

Se strinjam. Pa mislim, da je do tedaj še daleč. Prvi pogoj, da se to sploh lahko stori, je dognati, kaj ta fraza pomeni, da se potem zakonodajo lahko naplete okoli tega koncepta (in ne, to ni tisto, kar pod tem pojmom učijo na EF).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

donfilipo ::

EU mora torej ukiniti in spremeniti vse regulacije, ki jih je za šajtrgo?

No ja. Jaz bom verjamem kar lepo v transhumanizem in cak! whipe out vseh ostarelih zablod s pomočjo tehnike.

Ups sem napisal šajtrgo?
Se opravičujem. Za šlepar.

yupe VSE! razen esence represije in vojske. Ostalo je privat, svobodno kot tiček na veji. To je velikost ideje Any Rand!

Ima pa en problem. Ljudje niso niti zreli, in večina niti dovolj motivirana za prehod. Prisiliti?

Ne bo šlo brez revolucije:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Ja in še nekaj. Ideja v bistvu niti ni njena. Njena je filozofija objektivizma, poenostavljeno povedano:
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Memeshaping bi ti reku temu. Leta 1945 so bili praktično vsi Nemci Nacisti. 1965 so bili praktično vsi Nemci antinacisti.

Pa to ni največ, kar je mogoče doseči.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

donfilipo> yupe VSE! razen esence represije in vojske. Ostalo je privat, svobodno kot tiček na veji. To je velikost ideje Any Rand!

Ni mi jasno, zakaj se je ravno pri represiji in vojski ustavilo. Sem že večkrat povedal, da sploh ne vidim poante, da vojska in policija ne bi bili zasebni. Bi bili veliko bolj učinkoviti, sem prepričan - samo severno Mehiko se pogleda, pa se to takoj vidi.

Thomas> Memeshaping bi ti reku temu. Leta 1945 so bili praktično vsi Nemci Nacisti. 1965 so bili praktično vsi Nemci antinacisti.

Zato pa "zgubljamo" čas s pisarjenjem po takih forumih, ja.

donfilipo ::

Memshaping danes stane miljarde. Uspeh je potrošništvo in precej pragmatično ukinjeni rasni nemiri v USA.

Pa se najde par kameltreiberjev s 16$ in pol sveta obžaluje nasilno smrt njihovega nasilnega junaka.

Ostalo s forumi na čelu je lečenje lastnih bolnih travm in želja po komuniciranju in ja tudi včasih učenju. Memshaping pa se težko obnese po forumih. razen če rad sanjariš:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Kdo pa govori o forumih? To še vaja ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Sem že večkrat povedal, da sploh ne vidim poante, da vojska in policija ne bi bili zasebni.


Počeš se[:) Pada ti kosa na oko.
Private armies so precej drag šport. Ideologija je cenejša, ker je podedovana. Za kak res hiter zadatak pa se je resnično ne splača izdelovati.

Kdo pa govori o forumih? To še vaja ni.


Tell us more. Drugače nima smisla razglabljat.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

jype ::

Thomas> Kdo pa govori o forumih? To še vaja ni.

Seveda je vaja.

Za tiste, ki obvladajo jezik, se razume - ne za vse.

donfilipo> Private armies so precej drag šport. Ideologija je cenejša, ker je podedovana. Za kak res hiter zadatak pa se je resnično ne splača izdelovati.

Tut private doctors so zelo drag šport, pa meje ne postavimo pod njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

donfilipo ::

Tut private doctors so zelo drag šport, pa meje ne postavimo pod njimi.


Hm ja. Matilda in revščina jo:)

Ampak če je cena tržna, pa naj bodo še dražji. Če ni regulacij se bodo našli tudi cenejši, ki bodo z bomboni nadrilječili osamljene in manj premožne. Svakog dana u svakom pogledu sve više smo zdravi!!:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

jype ::

donfilipo> Če ni regulacij se bodo našli tudi cenejši

Homeopati, ja. Sej v tem je glavni problem, če ni regulacij.

donfilipo ::

Ni tak problem kot bi ga radi napaničili. Ljudje hitro ugotovijo kaj je mercedes, kaj pa rogov bicikel s počeno gumo.
In celo da je KIA recimo dandanes soliden avto. (pa še kak, da ne boste rekli da me korejci plačujejo:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

40% zdravniških ur visoko usposobljenega kadra morda zlahka nadomesti lepo počesana ciganka, z osnovnim znanjejm medicine (če ne veš poglej v bazo, če še to ni dobro pošlji naprej:) in šloganja:) Če obvlada še kaj drugega, bodo pa fantje zdravi, da bo pokalo:)


Šalo na stran. Čista privatna iniciativa je tak popoln obrat, da je skoraj nemogoče vse predvideti. Jasno pa vključuje ogromno gumarabike. Storitev in storitvic, ki jih pravi delavci plačujejo prostovoljno, ne pa zato, ker tako predpiše nekdo. Tu je ves catch. In jasno obvezno je da se recimo prijaviš v posel, kar na internetu in te kako leto pustijo na miru. Potem pa cap 10%. Recimo.

V malih deželicah kjer imajo praktično laisee faire je polno drobnih lopovčkov in kurbic, ki pa svoj kruhek priborijo in dvomim, da je pizdarij kaj dosti več kot pri nas. Le da mi tega gledati ne moremo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Nič novega zame. Prebutat ker mi je ukradel 3/4 misli:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

@yupe

Glej jure. Ti imaš po podatkih gestapa nedokončana fakulteto, se pravi srednjo izobrazbo. Opravljaš dela, ki jih ne zna večina doktorjev znanosti računalništva, pa še filozofije zraven, pa nikomu ništa. Ker je TA znanost TAKO hitra na tem polju, da je akademija enostavno ne more zajahati. AMPAK! V principu to pomeni da z gimnazijo opravljaš NAJZAHTEVNEJŠA dela. Vsaj za fliudno inteligenco. Kristalna pa vedno bolj izgublja na pomenu. Seli se dokaj uspešno na Wikipedie ++. Pa dohtarji se pačili tako ali tako. Večinoma jih ščiti diploma. Razen seveda res najboljše, ki pa se tudi na titule prej poserjejo kot ne.

Kar pomeni šole postaviti iz mašnih okvirjev in odpreti za vse. Za specifične taske. Država pa dokler je, naj jih strpa na internet. Potem bodo to počeli Warren Buffeti in Gatesi. Jaz jim bi z veseljem pisal skeče za humorne vložke. Je pa jasno, da dobrega kirurga in še kaj, brez dobre šole ni.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

In še za vse.
Morda me občutek za socius vara.

A zdi se mi, da imamo zahodna civilizacija toliko arhetipov in stereotipov, proti tej prilično enostavni ideji popolne svobode posameznika (ker smo zgodovinsko šli skozi nebroj vojn in ureditev), da bo celo AI bombardiranje memov, predstavljalo problem. Kot ga je Freudu psihoanaliza:)

Da ne govorim o tem, kako bodo ponoreli klasični svobodnjaki, ko slišijo za elektronskega stalina, kako bombardira mem. Ali pa Ayn Rand. S pomočjo AI trikov.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::

Thomas je izjavil:


Takle atjitud tebe izloči iz kroga junakov. Nič drugega.


Cinizem ni nujno negativna zadeva. Marsikdaj pomaga za lažje indentificiranje težav, tako da si jih lahko predstavljaš iz več zornih kotov. Vsaj jaz skušam tako uporabit cinizem.

Upam se celo trdit, da so optimisti zajebali več stvari v zgodovini kot ciniki. Cinizem je dejansko bolj v sorodu z racionalizmom kot pa optimizem. Koliko globoko religioznih ljudi, ki so ciniki poznaš? Vsak dober svetovni vladar mora met enega cinika spravljenega nekje v predalu za posebne priložnosti.


Sicer pa ni nič narobe vsake tolko kritično obravnavat smer naše kulture, čeprav se je zaenkrat izkazala za uspešno.

Thomas ::

Prebutat ker mi je ukradel 3/4 misli


Mogoče. Anpak ravno ta 1/4, ki ti jih je pustil, je IMHO problem. Tvoja jeza, gnev in vse kar v to jezo in gnev vodi, pa se temu ne boš odrekel. Če smo že pri tem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Wrong.

1/4 se pa strinjam! Prebral pa tule. Nimaš ti diagnostike.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Ne razumem. Nič hudega, itak je to distrakcija. Raje še enkrat dam ta link.

http://www.acceleratingfuture.com/micha...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

To da sodobnejša tehnologija predstavlja podaljške tudi človekovih temnih želja, vem že 35 let.

Da je možno da, do hard takeoffa ne pride kmalu, sem ti govoril pred cca 10 leti.

Da je možno, da do singularitya sploh ne moremo, vsaj v taki kvaliteti kot sanja Kurzweil, tudi vem že 15 let.

Da je v naravi vladal red močnejšega in kaos fizike vem že 40let.

In da je civilizacija odstopanje, večje je odstopanje v korist skupnega p/p boljša je, ni pa zaradi tega trajnejša, trajnejša je če je vojaško in tehnološko in organizacijsko močna. Tudi to vem kakih 10 let.

Da je jedro civilizacije leviathan z nasiljem vem 10 let. Da leviathan ustvarja nekakpno dodatno vrednost z dejure iluzijo. Ta dejure se je spečal seveda z filozofijami religij in se širil tudi s pomočjo sile. Nič novega. itd itd.

Pa ti povej kaj je tu pozabil poudariti in ima vezo z Ayn Rand, ali pa je povedal pa veze nisem opazil.

Pa da vidimo kdo vrši distrakcijo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Ni on Randovec, ali objektivist. On je transhumanist.

Sem rekel, mau višje, da če se transhumanizem odmakne v recimo leto 2200 ... potem je čas in priložnost za Randizem.

Če ravno, ane.

Če se pa ne, je pa do predvečera Singularnosti tudi zelo smotrno delovati v Ayn Rand smislu.

Ostalo je IMO daleč od najbolj racionalnega početja. Noesocializmi, vrnitev k veri ... crap.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Dve varianti sta za obdelat. "Singularna" in "teranska". Ne glede na to, kdaj se trenutni naturalni regime umakne Singularnosti, moralni imperativ je isti. Uveljavitev svobodne družbe in civilizacije, zasnovane na individualni svobodi posameznikov. No more, no less.

To seveda pomeni razkroj crapov, ki so zdej popularni. Neosocializmi, nacionalizmi, misticizmi ... pač kolektivizmi.

Kakšen razkroj? Memetska ataka.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

donfilipo ::

Ja. Točno tako kot sem mislil:). Vršiš distrakcijo in jo podtikaš.

Podaš link na transhumanizem, enega bom rekel precej splošnih rahlo zofofilskih listov in....

Če ne to pa Any Rand. Če vidva doma tako mislita, pa še bruder v marjani, to ne pomeni da tako je!!

Če transhumanizma ne bo, je možno marsikaj. Ideal Ayn Rand je na zahodu med manj verjetnimi, glede na ustroj naših leviatanov, kulture in podzavestnih arhetipov in stereotipov.

Neonacizmi, neoreligijski fašizmi, variante socializmov vse to. In nihče od pomembnih faktorjev memshapinga danes vsaj po moji vednosti ne misli drugače. Skupina okoli Ayn Rand je relativno majhna, drugo pa je neoliberalizem. Ta pa ni več Ayn Rand v celoti. To pa ne rečem. Neoliberalizem pa ima vsega po malem. Tudi religijski crap, pa trdega leviathana, pa še kaj bi našli, Ga lahko gledamo v živo z malimi mahanji sem ter tja v USA. Ampak nič posebej dramatičenga, čeravno zganjajo halo, kot da je na oblast prišel Stalin. V bistvu gre pa za mali showčič, z občasnimi poizkusi sprememb. In v EU je podobno, le da smo za oddelek bolj levo. Ampak ravno o tem brez skrajne desne Ayn Rand ves čas govorimo. Če pa bi rad atack Ayn Rand, pa povej, kje je tako močno zaledje sploh, za tak atack?

In ko rečeš memetski atak ne podaj linka na rdečo kapico ampak se izjasni. Kakšen, kako?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

In če transhumanizem pride KJE piše da je to filozofija Ayn Rand.

A jaz odprem novo temo? Ali jo boš ti? Transhumanizem in filozofija Ayn Rand
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::

Singularna prihodnost: uvedemo enakopravnost in enakovrednost posameznika, ter smo vsi happy till the end of...

Teranska: ugh teh pa je preveč za razmišljat

1. nas zamenjajo kitajci, kitajci pridejo na naš kulturni nivo, kitajska različica Thomasa se pridruži effortu za vzpostavitev protokola, 20 let kasneje se uvede in smo spet vsi srečni.

2. Kitajcem ne uspe pravočasno izpeljati singularnosti in jih preplavijo nazadnjaški...umm, arabci, afričani, novonastali genetsko zmanipulirani divjaki,... čez 500 let pa spet pridejo na naš nivo z idejo o singularnosti. Morda uspejo in smo vsi happy morda jih kdo spet preplavi.

3. Singularnost tudi tokrat ne uspe, na meji so že drugi divjaki...nov cikel se že pripravlja. Razlika je, da teh ciklov je bilo preveč, nobenemu pa ni uspelo najti novih zalog surovin in energije, porabljene surovine pa so že tako razpršene, da jih je praktično nemogoče učinkovito rudariti...inteligentno življenje na zemlji zamre.

Skratka varjant je preveč, da bi sploh razmišljali...lahko le trdim, da je ideja singularnosti in ideja o maksimalni svobodi posameznika konvergentna. Singularnost je pravzaprav edina smiselna ideja v tej naši realnosti, zato je prav da se jo ohranja.
Predlagam, da se ustvari Kitajsko združenje singularitancev in da se jih pouči o FAI in podobnih zadevah...just in case we don't make it through.
Največja tragedija bi bilo začeti vse znova.

Lonsarg ::

Taki cikli seveda so, ampak se dogajajo na kulturnem nivoju in ne na tehnološkem. Če evropo prepravijo muslimani ali kitajci bodo pač oni furali našo tehnologijo naprej. Singularnost pa je tehnološko in ne kulturno pogojena. Če bi bila kulturno, bi bili pa taki cikli kot si napisal jverne.

guest #44 ::

IMO je tudi kulturno močno pogojena. Če bi bili vsi zelenjavarji vrjetno bi ta ideja bila zatirana na vsakem koraku. Vatikanu je skoraj celih 1000 uspevalo zatirati svobodno izmenjavanje informacij.

Sicer se ne spoznam dovolj, da bi lahko kaj takega trdil, ampak a je res tehnološka zmogljivost tak omejitveni faktor? A nebi moral bit osnovni algoritem dokaj enostaven, ki bi izkazoval potencial. DNK je precej bolj preprost proti celotnemu konstruktu človeka, ampak ko pogledaš DNK načeloma vidiš kak potencial ima.
Zdi se mi, da ketch ni zgolj v procesorski moči, ampak pač mora biti prebrisan algoritem. Ko tega imaš pa sam še dodajaš procesorje. Ok...neke minimalne zahteve že so, ampak IMO današnja tehnologija jim že zadostuje...le še heroja rabimo, z pravo idejo.

IMO teh ciklov ne sme biti preveč, drugače bomo zamudili vlak lahko dostopnih resursov.

donfilipo ::

Vsi pozabljate, da je možen clash zahodne civilizacije in Kitajske, Indije morda.
In to za resourse, za nafto. Če dobijo Kitajci toliko avtomobilov kot mi, 700 na tisoč prebivalcev recimo, to pomeni dvig cen nafte. Če začnejo trošiti toliko energije na prebivalca kot mi, to pomeni večjo polucijo. Morda pomeni resno GW paniko, Kitajci pa se ji nikakor ne bodo hoteli ukloniti. Podobno je z Indijo.

Skratka pozabljate na opcijo svetovnega spopada, ki je ponavadi veliko večji problem, kot pa sami dekadentni simptomi, ki jim nekateri moralisti potem pripišejo nekakšen božji bes in bič nad takim Babilonom. Resno mislim.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::

Se strinjam...mati narava nam ni dala druge opcije kot bojevanje za lasten obstoj. Vsaj aktivni večini populacije, se pa najdejo kaki samomorilci, ki jim je vseeno če odstopijo svoj delež kakemu kitajcu.

Spopad je opcija, ampak upam, da se bomo spopadli na konstruktiven način...torej ne uničili potenciala za dosego ultimativnega cilja.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

http://www.delo.si/novice/svet/nepodkup...

berem tole in se sprašujem kdaj bo pri nas prišlo do tega, če sploh bo...Nas bodo možje zgoraj razprodali, drobtinic pa tako ali tako ni več, torej gremo lahko samo še nazaj v sužnjelastniški sistem...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izgled je vse (op. gendale) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41976159 (70628) Ziga Dolhar
»

Protesti 15. oktobra / 99% demonstracije (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16523450 (19074) Matako
»

Zenske, rasizem in izbira partnerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77689015 (75931) kr1ženska
»

Philips bo zaradi manjšega dobička odpuščal

Oddelek: Novice / Rezultati
447129 (5908) Ramon dekers
»

Delo za preživetje je (trenutno neizogibna) neumnost (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
21232177 (28814) ABX

Več podobnih tem