» »

Carina

Carina

«
1
2 3

bronco40 ::

V ZDA bi naročil navigacijo, ki bi me stala z poštnino 200 dolarjev.Če in koliko plačam še DDV in carino?
Hvala za odgovor
  • spremenil: Tilen ()

Furbo ::

Upoštevaj, da bo verjetno imela ameriške mape gor in boš moral tukaj kupiti še lokalne. Verjetno imaš kak razlog, zakaj bi jo kupil v ZDA, ampak jaz ne vidim nobenega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ahim ::

bronco40 je izjavil:

V ZDA bi naročil navigacijo, ki bi me stala z poštnino 200 dolarjev.Če in koliko plačam še DDV in carino?
Hvala za odgovor


Placal bos 20% DDV na teh $200 ter nekaj dodatnih stroskov postarjem (nekaj evrov za procesiranje placila).

McLuzo ::

Glede na to da je 200$ okol 140EUR, ti NE bo treba plačat carine (samo nad 150EUR).

faracajg ::

ddv nad 22EUR, carina pa nad 150?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: faracajg ()

IvoJan ::

In glede na to da je 140€+28€=168€ bo moral placat tudi carino? Ali se gleda ceno brez davka?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

BladE_ ::

faracajg je izjavil:

ddv nad 22EUR, carina pa nad 150?


Tole 100% drži? Sem mislil, da ti zaračunajo tudi carino nad 22€....

Boki_ ::

+5.21€ za stroške carinjenja...
I'm back

simimedi ::

Zdravo,

moje izkušnje so take, da ti carino zaračunajo, kadar se jim pač zdi. Do sedaj so mi jo samo 1x pa še to takrat, ko znesek ni presegel 150€, drugič, ko je znesek bil višji mi jo niso. Tudi glede DDV-ja je tako. Se mi je že zgodilo, da sem ga plačal za 10€ ali pa da ga mi ni bilo treba pri 50€+. Bodi pozoren na to, da plačaš DDV tudi za poštnino. Poleg tega računaj še na cca 6€ stroškov za carinsko pošto - obvestilo o carinjenju, plačilo položnice, ... Take so moje izkušnje z carino pri dosedanjih nakupih, ki pa niso redki izven meja EU - navadno do 4x mesečno

St235 ::

ddv 22EUR, carina 150 EUR.

Druga zagodba pa je ali tukaj govorimo o realni vrednosti, ki si jo ti plačal, ali o deklarirani, ki jo prodajalec napiše na paket.

yaxo11 ::

bronco 40, jaz sem pred 1 mesecem nazadnjue dobil paket iz usa in zadeva je sledeča.
Če si naročal preko ebaya gre paket po vsej verjetnosti po klasični pošti (v usa je to USPS). Vrednost, ki je zapisana na paketu je dokaj nepomenbna saj bodo zahtevali račun ker na podlagi njega carinijo blago.Če računa ni potem jim daš www naslov iz ebaya, kjer si naročil blago in po tisti vrednosti plačaš DDV. Poštnina se ne upošteva pri obračunu ddv !!!!

en hiter izračun, navi predvidevam te košta 150usd + 50usd poštnina
ti boš plačal:
30usd ddv-ja(22eur)
1.5 eur za obvestilo

Če boš želel da ti paket pošlejo na dom ti po novem zaračunajo še 5% vrednosti blaga pri prevzemu po povzetju, tu pa se upošteva ddv
150usd navi + 30usd ddv, se pravi cca 6e.
Se pravi da boš paket dobil domov, imaš v slo cca 30e dodatnega stroška

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yaxo11 ()

yaxo11 ::

aha pozabil sem ti povedat da se pred naročilom pozanimaj ali ga boš sploh dobil, ker določenih zadev ne moreš dobiti, ker za njih velja embargo, oz boš plačal še favl procente !!!

St235 ::

na poštnino prištejejo DDV, ker njih zanima smo končen znesek. Če si imel srečo in so preko spletne strani gledali samo ceno izdelka, to še ni pravilo.

yaxo11 ::

to ni bla nobena sreča, ker iz usa precej veliko naročujem, razlika je sedaj samo v višini zneska za plačilo po povzetju, včasih je blo to bistveno ceneje.Če imam pakete cca 600usd+ grem kar sam iskat

bond007 ::

Pa raje se obesijo na pošiljke, ki imajo tracking. Tiste, ki ga nimajo, ponavadi avtomatsko pomeni, da je pošiljka nižje vrednosti (v večini primerov prodajalci sploh ne pošiljajo dražih zadev - recimo nad 15-20€ brez trackinga)...

St235 ::

Yaxo11:
Kaj točno misliš plačilo po povzetju? tega iz ZDA ne boš dobil.

yaxo11 ::

Ja ddv jim plačaš tako da ti pošljejo paket po povzetju, pač če maš recimo 30e ddv-ja za plačat , potem ti dajo ta znesek za plačilo po povzetju. To pa pač zato da se čimprej znebijo paketov da se ne dela gužva, pa da je dobava paketa čimhitrejša, kar je tudi v mojem interesu

Looooooka ::

A kdo ve 100% ce stejejo zraven tudi postnino.Zdele sm par stvari narocil in logicno placal oboje.Ampak recimo, da bi naslednjic ko kupujem narocil pod 150 EUR + postnina.Bi bilo to BREZ carine ali bi mi jo(zaradi postnine) zaracunali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

amigo_no1 ::

Da, ceno in poštnino -> toliko, kot ti plačaš prodajalcu.

Looooooka ::

good to know.hvala :)

Simon9 ::

Moj prijetelj gre v ameriko pa če bi mi on kupil iPhone (vrednosti 199$ oz. 148€) me zanima kako to gre: -koliko se plača carina in koliko poštnina. Kolikor sem jas razumel kaj ste napisali naj bi bila carina brezplačna ker je do 150€, če imam prav, glede poštnine pa ne vem...

No zmotil sem se če bi ga prijetelj prinesel nebi plačal poštnine, mislil sem davek :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Simon9 ()

Matija82 ::

Varianta žep, "nič za prijavit", ne bi šla ?

DDV bo 20%, brez carine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Magic1 ::

Edina poceni šansa je, da ti prinese osebno telefon, če pride v kratkem. Preko pošte boš moral dokazovati, koliko si plačal za telefon in če znesek ne bo realen, ti bodo obdavčili po njihovi realni vrednosti.
Magic

turk1990 ::

Nevem kateri iphone...ampak če mislis na 5, je to verjetno cena z narocnino...

ocet ::

pozdravljeni

eno vprašanje če se mogoče kdo spozna na te stvari

recimo da bi rad kupil 10 majic iz amerike...vsaka majica stane 15$ in 10$ poštnine...torej manj kot 22€ na paket. za to verjetno ne bi plačal ddv bi če naročil ločenih 10 paketov? paketi bi bili na isti ime in priimek vendar ne bi bili skupaj ampak bi bila vsaka majica v svojem paket?

korak naprej pa bi dal dve majici v en paket s poštnino 15$ torej je skupna vrednost 55$ na to pride nekje 10€ ddv+ono njihovo sranje... tako bi naredil za 5 enakih paketov...bi to cariniki vzeli pod drobnogled in bi skupaj carinili in obdavčili vse moje pakete? kaj pa če to naredim z zamikom 1 tedna da ne pridejo vsi paketi naenkrat tja?

hvala

darkolord ::

Vsaka pošiljka se gleda posebej.

St235 ::

razen če bi res prišlo tja naenkrat vseh 10 pošiljk, tkarat bi te lahko tudi povprašali ali nameravaš zadevo preprodajat.

Okapi ::

Na forumu se redno pojavljaja podobna vprašanja o višini uvoznih dajatev. Tule je sedaj odgovor na vsa ta vprašanja - kalkulator uvoznih dajatev (carina + DDV). Všteti niso edinole stroški carinjenja (od 1 do 5 evrov, odvisno od vrednosti pošiljke).

http://www.dutycalculator.com/new-impor...

O.

Tomi ::

Na Pošti me čaka paket, za katerega moram plačati obsceno visoke stroške glede na vrednost. Pojutrišnjem je zadnji dan, preden se zadeva vrne pošiljatelju, sedaj pa me zanima, kaj se zgodi s stroški, če pošiljke ne prevzamem? Me lahko kdo terja za karkoli?
metrodusa.blogspot.com

WaterBoy ::

Tak si plačal paket, če ne plačaš catinjenja in tega pač gre nazaj ti si brez izdelka.

Tomi ::

Ja, se popolnoma zavedam. To je cena, ki sem jo pripravljen plačati, saj se je za razliko od države nekdo trudil in nekaj naredil, ne pa samo oropal iz zraka človeka.

Zanima me samo, če moram komurkoli plačati karkoli, če ne prevzamem?
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

delfinus ::

Jaz sem v USA zadel eno zadevo, ampak ker je nisem potreboval se nisem zelel spuscat v stroske. Dva dni pred rokom mi je carina poslala se drugo obvestilo, da bodo v nasprotnem primeru poslali nazaj. Stroskov nesprejema ni bilo.

lp, d.

St235 ::

O kakih obsceno visokih stroških nakladaš?

Stroški carinskega postopka so okrog 5€, pa še to samo če je pošiljka vredna več kot 22€.

Tomi ::

Za predmet vrednosti 31 € moram za prevzem plačati 12,73 €. Če to ni rop, potem nočem ničesar, predvsem, ker Pošta pristavi svoj lonček, čeprav je poštnina že plačana.
metrodusa.blogspot.com

Tilen ::

Ja, 1 eur za odkupnino. 6EUR je davek? Od kod razlika?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

5€ je stroškov carinjenja.

DDV = cc 6€
Stroški carinjenja = cc 5€
Poštnina za denar = cc 1€

Sam ne vem točno kaj jokaš, ker za vse našteto si vedel, da boš moral plačat še preden si naročil.

Tomi ::

St235 je izjavil:

5€ je stroškov carinjenja.

DDV = cc 6€
Stroški carinjenja = cc 5€
Poštnina za denar = cc 1€

Sam ne vem točno kaj jokaš, ker za vse našteto si vedel, da boš moral plačat še preden si naročil.

Spet ti pametni Lakotnik29. Doslej mi še ni bilo potrebni nikoli plačati, prav tako ima podobne izkušnje veliko ljudi. Carina vtakne nos v lepa pakiranja, menda.

Sicer pa, odgovor sem dobil in ti ni potrebno biti kot vedno siten in pameten.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Tilen ::

A ni carina nad 150 EUR?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Utk ::

Raje boš zgubil 30 evrov kot 12. Kaj takega pa res prvič vidim. Svaka čast, principe pa imaš.

Tomi ::

39,99 $ + 9,99 $ poštnine. Ja, ker se mi zdi ta strošek popolni rop pri belem dnevu.
metrodusa.blogspot.com

Tilen ::

Da nisi ti slučajno spregledal stroške pošiljanja že ob nakupu?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tomi ::

Ne, ne. Ob potrditvi nakupa je bilo vsega skupaj za okoli 37 €, tako da so stroški pošiljanja že plačani. Preko Ebay je plačilo vedno vnaprej.
metrodusa.blogspot.com

Tilen ::

Ja in kje je potem sploh problem? Sam praviš, da je skupaj s poštnino cca 38.43 EUR (39,99 $ + 9,99), DDV 20% na to vrednost = 46.116 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tomi ::

Tilen je izjavil:

Ja in kje je potem sploh problem? Sam praviš, da je skupaj s poštnino cca 38.43 EUR (39,99 $ + 9,99), DDV 20% na to vrednost = 46.116 EUR.

Ne, davek se računa od čiste vrednosti, to je 39,99 $. Motijo me izjemno visoki stroški ob teh nizki vrednosti, kar prevedeno pomeni več kot 40% maržo. To je rop.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Tilen ::

Motijo me izjemno visoki stroški ob teh nizki vrednosti, kar prevedeno pomeni več kot 40% maržo. To je rop.




Saj si plačal samo davek. Naši pošti nič.

Vrednost artikla = 39.9 USD = 30.73 EUR
Poštnina (plačana že preko Ebaya) = 9.99 USD = 7.68 EUR
Davek na vrednost artikla = 30.73 + 20% = 36.876 EUR
-------------------------------------------

Vrednost artikla z davkom + poštnina v EUR = 44.556 EUR (razlika v takratnem tečaju ~42 EUR)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

St235 ::

Tomi pojma nimaš na kratko povedano.

Spet ti pametni Lakotnik29. Doslej mi še ni bilo potrebni nikoli plačati, prav tako ima podobne izkušnje veliko ljudi. Carina vtakne nos v lepa pakiranja, menda.


V kolikor je vrednost blaga nad 22€ se plača DDV + stroški carinjenja. Če si do sedaj imel srečo in si uspešno švercal si lahko samo tiho.

Ne, davek se računa od čiste vrednosti, to je 39,99 $. Motijo me izjemno visoki stroški ob teh nizki vrednosti, kar prevedeno pomeni več kot 40% maržo. To je rop.


Čista neumnost. DDV se obračuna od skupne vrednosti (torej od 49,98$)

5€ pa so fiksni stroški carinajenja, ke se vedno obračuna.

MAtematika je zelo enostavna:
Vrednost artikla 39.99$
Poštnina 9.99$
Davčna osnova 49.98$ ali cc 38€
DDV (20% davčne osnove) = 7,6€
Stroški carinjenja = cc 5€.

Doplačila je torej okol 12,5€, kar je točno toliko kot ti računajo. Pošta je celo tako dobra, da ti sploh ne zaračuna poštnine za denar.

Tomi ::

Tilen je izjavil:

Motijo me izjemno visoki stroški ob teh nizki vrednosti, kar prevedeno pomeni več kot 40% maržo. To je rop.




Saj si plačal samo davek. Naši pošti nič.

Vrednost artikla = 39.9 USD = 30.73 EUR
Poštnina (plačana že preko Ebaya) = 9.99 USD = 7.68 EUR
Davek na vrednost artikla = 30.73 + 20% = 36.876 EUR
-------------------------------------------

Vrednost artikla z davkom + poštnina v EUR = 44.556 EUR (razlika v takratnem tečaju ~42 EUR)

Poštnina ne šteje v vrednost izdelka.

"Davek na dodano vrednost

DDV pri uvozu se obračuna od davčne osnove, ki jo sestavljata po carinskih predpisih ugotovljena carinska vrednost blaga ter znesek carine in drugih dajatev, ki se plačujejo ob uvozu. DDV se glede na vrsto blaga obračuna po splošni stopnji 20 % oziroma znižani stopnji 8,5 %. Znižana stopnja DDV velja npr. za prehrambene izdelke, zdravila, knjige itd. Blago, za katero velja znižana stopnja DDV, podrobneje določa Pravilnik o izvajanju Zakona o davku na dodano vrednost. "
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Tilen ::

Tomi je izjavil:

Tilen je izjavil:

Motijo me izjemno visoki stroški ob teh nizki vrednosti, kar prevedeno pomeni več kot 40% maržo. To je rop.




Saj si plačal samo davek. Naši pošti nič.

Vrednost artikla = 39.9 USD = 30.73 EUR
Poštnina (plačana že preko Ebaya) = 9.99 USD = 7.68 EUR
Davek na vrednost artikla = 30.73 + 20% = 36.876 EUR
-------------------------------------------

Vrednost artikla z davkom + poštnina v EUR = 44.556 EUR (razlika v takratnem tečaju ~42 EUR)

Poštnina ne šteje v vrednost izdelka.



Če bi to bilo res, bi se dogovorila, da ti jaz iz US pošljem izdelek X po 1 EUR in poštnino 500 EUR. Ti bi plačal 0.20€ davka in vsi bi živeli srečno do konca svojih dni. Žal ne gre tako.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tomi ::

Tilen je izjavil:

Tomi je izjavil:

Tilen je izjavil:

Motijo me izjemno visoki stroški ob teh nizki vrednosti, kar prevedeno pomeni več kot 40% maržo. To je rop.




Saj si plačal samo davek. Naši pošti nič.

Vrednost artikla = 39.9 USD = 30.73 EUR
Poštnina (plačana že preko Ebaya) = 9.99 USD = 7.68 EUR
Davek na vrednost artikla = 30.73 + 20% = 36.876 EUR
-------------------------------------------

Vrednost artikla z davkom + poštnina v EUR = 44.556 EUR (razlika v takratnem tečaju ~42 EUR)

Poštnina ne šteje v vrednost izdelka.



Če bi to bilo res, bi se dogovorila, da ti jaz iz US pošljem izdelek X po 1 EUR in poštnino 500 EUR. Žal ne gre tako.

Carinska pošta ali zahteva potrdilo o nakupu ali sama oceni vrednost.
metrodusa.blogspot.com

Tilen ::

Ja saj, ti bi imel potrdilo o nakupu za 1 EUR. Sam poštnina bi bila draga. Šment, itak se po tvoje ne upošteva.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732987 (1775) Nesta
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498787 (53648) Mare2

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093527 (70392) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910018 (9083) Princo22

Več podobnih tem