» »

skrivnost gradnje piramide

skrivnost gradnje piramide

1 2 3
4
»

globoko grlo ::

k smo že glih pri vesolcih ...

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/v...

Nevro^ ::

Čakte, kdo pa je omenil vesolce? Kar nekaj mešate spet! Pač zdi se mi smešno, da lahko eden človek z tremi lesenimi hlodi in enim škripcom naredi kaj takega oz. premika tako ogromne kamne! Ni pa mi jasno kaj dela tista črna škatla tam zgoraj, ki jo omenjajo američani in za katero menijo, da je morda, še enkrat morda kakšna anti-gravitacijska naprava!!! Zato sem tudi prilepil video...

Škoda, da človek ni hotel izdat načina, ker bi pojasnila marsi katero zadevo!

Pa prosim ne se zdaj spet spravljat na mene z nekimi brezveznimi fintami, ker nisem gradbeni inženir!

Aston_11 ::

Zanimivo vprašanje - ali obstajajo antigravitacijske naprave?

Saj se ne spravljamo nate, samo razmišljamo.

nurmaln ::

Valda da obstajajo. Če živiš na Zemlji je Luna ena taka fina antigravitacijska naprava.
Mogoče je v tisti črni škatli kakšna luna.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Senitel ::

Nevro^ je izjavil:

Ni pa mi jasno kaj dela tista črna škatla tam zgoraj, ki jo omenjajo američani in za katero menijo, da je morda, še enkrat morda kakšna anti-gravitacijska naprava!!! Zato sem tudi prilepil video...

In to je tako težko preverit? Noben ne najde gumba, ki bi izklopil anti-gravitacijo? Simpl, naj pa prestavijo tisto škatlo par metrov, da vidijo če bo padla na tla ali ne...

Nevro^ ::

Pa pizda poglejte video no preden začnete streljat z takimi komentarji! Če bi pogledali video bi lahko slišali, da je ta škatla vidna samo na parih slikah in te škatle kasneje niso nikoli našli!

nurmaln ::

Lej pač enim je jasno da je kozlarija ne da bi nam bilo treba gledati video.
Če začneš razlagat o tem da je nekdo sestavil antigravitacijsko napravo zato da je lažje okol prenašal neke jebene kamne al pa korale...
Nekaterim bullshit detektor pač dost dobr deluje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Nevro^ ::

hehehe šus v čelo! Pa kdo pri treh pičkih maternih ti je reko, da je to dejansko antigravitacijska naprava?! Sem lepo napisal, da američani tako menijo, da je morda in to še ne pomeni, da tudi jas v to verjamem ali karkoli! Mislim whatever ej!

Bomo rajši eno vdarli o politiki, da bo mir?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nevro^ ()

BigWhale ::

V tisti skatli je imel malico. Ko je splezal gor na skripec in je sedel na njem mu ni bilo treba dol lazit, da je sel po sendvic.

Ga je imel prirocno spravljenega kar gor na skripcu.

Aston_11 ::

Ni več škatle. Ne morejo preveriti. Mišljeno pa je, da naj bi bil elektromagnetizem, ki bi deloval v nasprotni smeri kot sila teže - za kar domnevam, da bi potreboval elektriko. Čeprav bi vsak škripec čisto bolj enostavno rešil zadevo, skupaj z ustreznim vzvodom. Če bi bila zgoraj antigravitacija ali karkoli, potem bi to vplivalo na vse, kar je spodaj, verigo, lesene droge, itd., še na možaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Nevro^ ::

@BigWhale, se strinjam!

Glej ne vem! Nisem gradbenik, nisem fizik niti kakršni koli znanstvenik! Zato se prosim ne spravljat spet na mene! Jas sem samo prilepil video!!!

imagodei ::

Nevro^ je izjavil:

Pač zdi se mi smešno, da lahko eden človek z tremi lesenimi hlodi in enim škripcom naredi kaj takega oz. premika tako ogromne kamne! Ni pa mi jasno kaj dela tista črna škatla tam zgoraj, ki jo omenjajo američani in za katero menijo, da je morda, še enkrat morda kakšna anti-gravitacijska naprava!!! Zato sem tudi prilepil video...


Kaj se tebi zdi smešno in kaj ne, je v bistvu nerelevantno. Smešen si predvsem ti. Par strani nazaj je nekdo že nalimal spodnji video. Predlagam, da si ga pogledaš, morda celo večkrat zapored. Če en sam človek lahko dela tole, potem si poskusi predstavljati, kaj naredi 10 ali 100 ljudi.

- Hoc est qui sumus -

nurmaln ::

Nevro^ je izjavil:

@BigWhale, se strinjam!

Glej ne vem! Nisem gradbenik, nisem fizik niti kakršni koli znanstvenik! Zato se prosim ne spravljat spet na mene! Jas sem samo prilepil video!!!

Vn se vlečeš kot Glenn Beck, ki trosi kozlarije v obliki vprašanj in pol na koncu misli da reši zadevo ko pravi "I'm no expert, I'm just asking questions!"

Contrary to popular belief there ARE stupid questions.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Nevro^ ::

Kdo se ven vleče? Ti očitno ne znaš brat, ker sem to že napisal takoj, ko sem omenil črno škatlo, da nisem nič od naštetega!

@imagodei: žal tega posnetka nisem videl...

Mi je zelo žal, da sem karkoli objavil! Se Vam iskreno opravičujem za mojo nevednost! :|

Lp!

Aston_11 ::

Dej no, ne ga lomt zdej s takimi. Imaš pač svoje videnje stvari in ni nič narobe, če take stvari lepiš gor. Keep the good job.

oracle ::

Nevro^ je izjavil:


Glede na vsa dejstva, ki se pojavljajo pri gradnji raznih piramid in spomenikov po svetu, druge ni kot, da jim je to pomagal zgradit nekdo z naprednejšo tehnologijo!

Vem da se počutiš prijetno, ko se sam pred sabo pretvarjaš, da si sposoben sklepat znanstvene zaključke. Žal nisi, vsaj v tej temi ne.

Tvoje trditve so enako kredibilne kot naslednja: "Ker ne vemo točno kako se je življenje začelo, druge ni kot, da je bog ustvaril življenje (in vse ostalo)."

Premisli.

energetik ::

Kolikokrat bo treba še nalimat tale video?

Nevro&Co, prosim poglejte si ga. Večkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Aston_11 ::

energetik je izjavil:

Kolikokrat bo treba še nalimat tale video?

Nevro&Co, prosim poglejte si ga. Večkrat.


Dober video.

hamax ::

Ta video je ze skoraj biblija za skeptike :)
Pa ne v slabem smislu.

Spock83 ::

Nevro^ je izjavil:

Kdo se ven vleče? Ti očitno ne znaš brat, ker sem to že napisal takoj, ko sem omenil črno škatlo, da nisem nič od naštetega!

@imagodei: žal tega posnetka nisem videl...

Mi je zelo žal, da sem karkoli objavil! Se Vam iskreno opravičujem za mojo nevednost! :|

Lp!


Meni je tudi žal tebe, kako so te napadli. :) Človek je pač prilimal video z zanimivo vsebino. Mene zelo zanimajo mistične zadeve, kar ne pomeni, da verujem v te zadeve.

oracle ::

Spock83 je izjavil:


Meni je tudi žal tebe, kako so te napadli. :) Človek je pač prilimal video z zanimivo vsebino.

Še en fail. Noben ne graja tega, da je prilimal video. Kritike letijo na njegove izjave, ki jih piše poleg.

Ne vem... js mislm, da bi mogl za registracijo na slo-tech obstajat presejalni testi za logično sposobne ljudi...

imagodei ::

Ah, napadel se je kar sam. Samemu sebi je najbolj nevaren sovražnik. :)

Človek, ki zgolj "nekaj misli" in "dopušča možnost", to tudi jasno pove: previdno in brez kategoričnih trditev in osebnih napadov. Stric, ki se pa že od decembra 2010 v temi razburja, zganja sarkazem in grozi drugim uporabnikom, kako jih bo obiskal na domu, pa pač zasluži dozo realnosti - v najbolj neposredni obliki. >:D

EDIT: malce bolj jasno zapisal misel
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Spock83 ::

oracle je izjavil:

Spock83 je izjavil:


Meni je tudi žal tebe, kako so te napadli. :) Človek je pač prilimal video z zanimivo vsebino.

Še en fail. Noben ne graja tega, da je prilimal video. Kritike letijo na njegove izjave, ki jih piše poleg.

Ne vem... js mislm, da bi mogl za registracijo na slo-tech obstajat presejalni testi za logično sposobne ljudi...


Človeku ni jasno. Lepo mu je potrebno povedat in razložiti zadevo. Saj se je na koncu posipal s pepelom, ko si je ogledal tisti video.

Posipam se tudi jaz, ker sem površno (in preskočil par postov) prebral poste.

Samuel ::

Tle je samo problem v tem, da bi tale stric izklesaval ta kamen z orodjem, ki so ga imeli takrat na voljo, kakšno leto.. oziroma do prvega infarkta.

Za premikanje je blo dovolj časa, če si imel na voljo tisoče delavcev, saj so bloki prihajali počasi.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

stalker ::

Samuel je izjavil:

Tle je samo problem v tem, da bi tale stric izklesaval ta kamen z orodjem, ki so ga imeli takrat na voljo, kakšno leto.. oziroma do prvega infarkta.

Po tem stavku sodeč ti nisi niti enkrat v življenju udaril po kamnu.

Samuel ::

Tok blesav res nisem, da bi tolku po granitu. Po apnencu pa brez skrbi.

Aja.. zate je vsak kamen, pač kamen. >:D
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

energetik ::

Lej, tam je delalo stotine, morda tisoče moških z opranimi možgani, ki so verjeli da je faraon bog. Poleg tega da so imeli verjetno odlično kondicijo od dela na poljih.
Sam lahko porivaš kamen s ~20kg po tleh, za 2 toni pač vzameš 100 ljudi. Ali pa 20 ljudi in kamen na valje.
Časa in človeške sile so imeli dovolj.

Lion29 ::

imeli so tudi kamele... v teoriji pa bi lahko celo uvozili slone
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BlueKnight ::

Ta video o open mind pa zmaga, brez šale. Tudi tisti, ki se imajo za "skeptike" tukaj na slo-techu, bi si ga morali večkrat pogledat. Zelo jasno povedane osnove zdravega razmišljanja. Jaz bi ga dal kr za obvezno gradivo pred prijavo na spletne forume.
Še posebaj se mi dopade JAZ NEKAJ NE VERJAMEM != TO NI RES
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

Aston_11 ::

energetik je izjavil:

Lej, tam je delalo stotine, morda tisoče moških z opranimi možgani, ki so verjeli da je faraon bog. Poleg tega da so imeli verjetno odlično kondicijo od dela na poljih.
Sam lahko porivaš kamen s ~20kg po tleh, za 2 toni pač vzameš 100 ljudi. Ali pa 20 ljudi in kamen na valje.
Časa in človeške sile so imeli dovolj.


V mesecu dni preganjanja s kamni ali ojekleniš ali pa propadeš. Verjetno pa je morala biti prehrana v redu za tako aktivnost, sicer bi jih lahko sproti vgradili med kamne za lepilo - čeprav kamen tega ne potrebuje. Glede tega, da le niso bili taki super gradbeniki, kot se jih ima, je bila oddaja na to temo - na zunanji strani je bil zid prva liga, za zidom so kamne enostavno nasuli - kot naši delavci za minimalko - poenostavili so stvari.

Verjetno pa drsati 2 toni kamna po pesku ne olajša stvari - za štart rabiš nekaj tršega, po čimer vlečeš. Potem pa si že skoraj tam, kjer je tisti nono v zgornjem videu prostoročno obračal en blok betona ali česarkoli že.

BlueKnight je izjavil:

Ta video o open mind pa zmaga, brez šale. Tudi tisti, ki se imajo za "skeptike" tukaj na slo-techu, bi si ga morali večkrat pogledat. Zelo jasno povedane osnove zdravega razmišljanja. Jaz bi ga dal kr za obvezno gradivo pred prijavo na spletne forume.
Še posebaj se mi dopade JAZ NEKAJ NE VERJAMEM != TO NI RES


Ga je treba večkrat pogledat, ker so info zelo zgoščene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

BlueKnight ::

Ga je treba večkrat pogledat, ker so info zelo zgoščene.

Lepo da se strinjš z mano. Vendar mislim, da se najdejo najdejo tudi tisti, ki jim tudi to ne bi koristilo.

"Problem" pri trol skeptikih (ki so celo na tem forumu v večini) je, da dejansko niso skeptiki. Skeptik je skeptičen in ne prepričan v svoj prav.
Za ponazoritev:

A: Videl sem žirafo s rožnatimi pikicami.
S: omfg noob bealiver... ti pa res nisi najbolj svetla lučka na drevesu kajne? Take žirafe ne obstajajo!!!!!

namesto pravilno:
A: Videl sem žirafo s rožnatimi pikicami.
S: Tega ti pa ne verjamem. Priloži kakšno sliko.


Mogoče je da ima A prav, žirafo so morda prešpricali z rožnatim sredstvom proti zajedalcem.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

Zgodovina sprememb…

Saladin ::



Čim sem videl tole teorijo (in podrobno animacijo, ki si jo lahko ogledate TUKAJ me je ta teorija resnično prevzela. Ekstremno elegantna rešitev in IMO, če bi se dokončno dokazalo, tudi dokaz resnične gradbene inovativnosti naših prednikov.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PacificBlue ::

Imam eno zanimivo vprašanje, kako so lahko risali hieroglife v piramidah ali svetiščih(vklesane globoko v skalo), če niso odkrili morebitnih sledov da bi si svetili z ognjem(sledove saj itd), električne razsvetljave pa kot vemo še niso uporabljali...ali pač?:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Karaya 52 ::

Mene pa zanima kako to da Majem ni uspelo skupaj spraviti enega samega oboka (vsi so se jim podrli), ce bi jim pri tem naj pomagali vesoljci, medtem ko so malo kasneje v Parizu gradili Sainte Chapelle prvic s tehniko armiranja. Pustimo tehnikalije, ker evolucija arhitekture se bolj kruto opravi s bluzaci. Koncepti organiziranja notranjanega prostora so pri piramidah tako primitivni, da je vsakrsna debata o pomoci vesoljcev neumna.

StratOS ::

AndyS je izjavil:

Sem gledal pred časom en dokumentarec v desetih sezonah, pa so kar dobro razložilil.. Išči po spletu za Stargate SG1

Zelo dobra razlaga, mogoče je pa Ra to zgradil, ko je prišel na zemljo.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

PacificBlue ::

saj verjetno niso gradili v gotskem slogu, kajne?;(( Pa kaksen interieri, saj piramide niso bile grajene za bivanje.

Za Göbekli Tepe ste že slišali? Kako so ljudje pred skoraj 12 tisoč leti, ki so komaj prilezli iz jam zgradili to čudo? In ga kasneje se celo zasuli?

At present, Göbekli Tepe raises more questions for archaeology and prehistory than it answers. We do not know how a force large enough to construct, augment, and maintain such a substantial complex was mobilized and paid or fed in the conditions of pre-Neolithic society. We cannot "read" the pictograms, and do not know for certain what meaning the animal reliefs had for visitors to the site; the variety of fauna depicted, from lions and boars to birds and insects, makes any single explanation problematic. As there seems to be little or no evidence of habitation, and the animals depicted on the stones are mainly predators, the stones may have been intended to stave off evils through some form of magic representation; it is also possible that they served as totems.[20] It is not known why more and more walls were added to the interiors while the sanctuary was in use, with the result that some of the engraved pillars were obscured from view. Burial may or may not have occurred at the site. The reason the complex was eventually buried remains unexplained.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Karaya 52 ::

PacificBlue> Pa kaksen interieri, saj piramide niso bile grajene za bivanje.

Vecinoma niti prehajanja iz prostora v prostor niso poznali, samo nise, ponavadi v skalo, torakt v piramido (bogati sloj je zivel v piramidam podobnim objektih - ameriske civilizacije). Gmota kamenja, 1% uporabnega volumna = zacetna stopnja arhitekturne evolucije. Arhitekturni elementi tudi na primitivni ravni, oboka niso poznali, na veliko improvizirali, figuralika je dalec od tega kar so naredili grki, prostor pa se dlje od tega ki so ga razvili Rimljani. Izvedba zelo boga, na stengah majevskih piramid se z lahkoto ubijes, dvakrat visina plus sirina = 62cm, zlato pravilo, niti priblizno ne funkcionira.

gulfstream ::

Imam eno zanimivo vprašanje, kako so lahko risali hieroglife v piramidah ali svetiščih(vklesane globoko v skalo), če niso odkrili morebitnih sledov da bi si svetili z ognjem(sledove saj itd), električne razsvetljave pa kot vemo še niso uporabljali...ali pač?:)

Mogoče pa so jih zunaj napleskali in potem vzidali :))

guest #44 ::

Ah, toliko saj pa že nebi pustilo, da bi lahko po 4000 letih opazili. Možno, da so počistili za seboj...pravzaprav sigurno ne le možno. A kdo je sploh gledal za saje, mogoče pa so...

Bellatrix ::

Saladin je izjavil:



Čim sem videl tole teorijo (in podrobno animacijo, ki si jo lahko ogledate TUKAJ me je ta teorija resnično prevzela. Ekstremno elegantna rešitev in IMO, če bi se dokončno dokazalo, tudi dokaz resnične gradbene inovativnosti naših prednikov.


Video je zanimiv, predvsem pa ideja. Kot možnost, da do sedaj teh jaškov niso našli, bi jst omenil možnost, da so jaške naknadno "zazidali", torej vstavili noter klade, ker pa seveda tega niso morali z natančnostjo storiti, to lahko pojasni tudi tisto zadnjo skico, ki jo pokaže neka oseba, na kateri se vidi nekakšno kvadratno spiralo.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Aston_11 ::

Bi imela vsaka piramida tak jašek?

Bellatrix ::

Aston_11 je izjavil:

Bi imela vsaka piramida tak jašek?


Logično bi bilo, da bi tak jašek imele vse tri večje piramide, manjše skoraj gotovo ne.
People are quick to judge and slow to correct themselves.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kan. 15-letnik odkril, da so majevske piramide postavljene enako kot nek zvezdni sist

Oddelek: Problemi človeštva
363342 (2784) zee
»

V bosni piramide (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48888743 (66207) GizmoX

Ancient Aliens (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27964064 (59654) hamax
»

Gospodarske in tehnične značilnosti prvih kultur (pomen piramid v Egiptu) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
22715102 (11662) world

Žitni krogi, ki so postali tema o Piramidah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36829132 (23716) Stepni Volk

Več podobnih tem