» »

Žitni krogi, ki so postali tema o Piramidah

Žitni krogi, ki so postali tema o Piramidah

Thomas ::

> What is remarkable is that there are no traces of evolution from simple to sophisticated,

To govorijo idioti, ki nič ne vedo. V resnici so Egipčani naredili tudi kakšno neuspelo piramido, ki se je zrušila.

Idiote citirat, kot dela Ramzes, je še vedno ... da ne rečem kaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

V bistvu je cela evolucija piramid. Od starejših, manj posrečenih, do modernejših.

En ornk link
Vse je za neki dobr!

Ramesses II ::

This could not be further from the truth:D

Predstavil sem samo še eno teorijo, katera ni rečeno, da je pravilna. Samo, če ne prebereš ne vidiš, ne?

To recimo, da je bilo opisano v več knjigah od starih časov do danes. To kar pa ti opisuješ, se dobi že na internetu. Maš take in drugačne razlage. Sej sem rekel, da je pravilna, rekel sem samo, da je podobna. Neverjetna kot vse ostale.

Če poveš eno teorijo se ne ujema z drugo, če poveš drugo se ne ujema s tertjo itd. Računat znamo vsi, to sem opazil, ampak to je tudi vse. Razumeš....
Ptah-Seker-Osiris

Thomas ::



Zgodnje piramide.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> To kar pa ti opisuješ, se dobi že na internetu.

Ja seveda, ti boš prispeval nekaj novega - direktno iz arhivov "em šestnajst". Šur!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ramesses II ::

Vem, sem že videl....tudi to je možno, da so arhitekturo prenesli iz Grčije, kjer so našli še starejše. :D

Ampak če pogledaš, skoraj vse so bile posvečene bogom. Tako, da je razlog tudi pomemben, zakaj so jih gradili samo v tistem obdobju. :\
Ptah-Seker-Osiris

Thomas ::

> En ornk link

JA. To je en ornk link in bi moral zadostovati, da je praznega čvekanja tipa ramzes konec.

IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ramesses II ::

Si pozabil, da sem TOČNO TA link postaj jaz, nekaj postov nazaj???:P
Ptah-Seker-Osiris

Thomas ::

> tudi to je možno, da so arhitekturo prenesli iz Grčije, kjer so našli še starejše.

KJE v Grčiji so našli starejše piramide, KJE!?

Spet vir v "em šestnajst"???
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

> Si pozabil, da sem TOČNO TA link postaj jaz, nekaj postov nazaj???

Lahko bi si ga tudi prebral.
Vse je za neki dobr!

krneki0001 ::

V nekaterih pogledih zagotovo. Egipčanke so bile enakopravne, danes pa ...

Samo zaradi nekaterih stvari, ki so prišle iz Zahoda (medicina, vodovod ...) današnji Egipt ni globoko pod ravnijo takratnega


Thomas - indija je bila ena izmed prvih dežel z wc-ji in vodovodom, tako da vodovod ni prišel iz zahoda, tudi medicina je bila pretežno iz vzhoda - kakršnakoli je bila boljša od puščanja krvi v zahodnih državah.

Preveč te vleče na zahod, da bi trezno o tem razmišljal, tako kot ramzija preveč vlečejo vesoljčki, da bi trezno razmislil, da jih v okolici zemlje ni.

Thomas ::

Noben resen, se s tabo ramzes, ne more pogovarjat. Nisi niti pobalin, ki bi se zajebaval, samo totalno zmeden si, to je vse.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ramesses II ::

Sej sem ga, to kar sem postal kasneje je bila samo še ena TEORIJA! Ali ne moreš prebrat, kaj pišem, ker, ti je moja tema preveč razburkala domišljijo?? :\

To pa je tudi teorija NEPODPRTA ampak domnevna, da so Grki imeli pyramide še pred Egyptom. SAMO TEORIJA; DA NEBOŠ ZOPET NAKLADAL PREVEČ.

EGYPT TOUR

PS; NEbivedel, kaj so tebi vesoljčki TRN V PETI, da se z mano ne moreš NORAMLNO pogovarjat???
Očitno, čene mi nebi stalno skakal po jajcih! :D Ma si že dosadan s to temo, če je nisi razumel, raje pusti stat in je ne omenjaj VEČ. :\
Ptah-Seker-Osiris

Thomas ::

Nebivedu, vodovod kakršnega ima Kairo, je Zahodna varianta, ne neka primitivna Indijska.

Tudi medicina so kirurgi in učinkovita zdravila, ne neki Blaževi čajčki, ki jih kuhajo jogiji.

Seveda je avion bratov W. bil prvi, toda - roko na srce - danes je to nesprejemljiva koreta. Tako kot indijski WC.

Sicer pa, če smo že pri tem, WC izvira iz Anatolije, današnje Turčije, če kaj vem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

A je že kdo pomislil, da so bogatejši egipčani gradili piramide tako kot danes bogatejši gradijo orenk vile in vozijo velikanske in drage avte - pa so bile piramide samo znak da so bili nekateri bogati in ne predstavljajo ničesar drugega. To bi pomenilo, da so bili enako požrešni kot danes in da jim ni noben vesoljček pomagal delat, ampak so delali navadni ljudje.

To je tko kot v škocjanskih jamah - našli so primerek 10 cm dolge človeške ribice, ko je bila voda zelo visoka in jo je odneslo ven, čez 3 leta je bila ta ribica že riba z pol metra, čez 15 let bo pa ti kit z velikostjo par metrov.

Dejte že nehat nakladat vsi skupaj. Piramide niso nič posebnega, z dost ljudmi in primitivnim orodjem se da narest skoraj vse take stavbe v parih letih, ne pa v desetletjih.

Ramesses II ::

Thomas, preveč misliš na ČUČAVCE, zato pa te pol tako zanaša!! :D

....Na zahod....
Ptah-Seker-Osiris

Thomas ::

> da so Grki imeli pyramide še pred Egyptom

Teorija iz "em šestnajst". Še ena blodnja, drugače rečeno.

Postavi še teorijo, da so Grki imeli bicikle. Iz zmede v svoji glavi najbrž komot.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CCfly ::

Vem, sem že videl....tudi to je možno, da so arhitekturo prenesli iz Grčije, kjer so našli še starejše. :D

Vidim da je zate res "NEPODPRTA".
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Ramesses II ::

CCfly, a tvoja je podprta?? :P Mogoče od zadaj?

Ampak še vedno je samo teorija ali mitologija!
Ptah-Seker-Osiris

krneki0001 ::

PS; NEbivedel, kaj so tebi vesoljčki TRN V PETI, da se z mano ne moreš NORAMLNO pogovarjat???
Očitno, čene mi nebi stalno skakal po jajcih! Ma si že dosadan s to temo, če je nisi razumel, raje pusti stat in je ne omenjaj VEČ.


Meni niso trn v peti, samo ti ne razumeš da blebetaš o meunostih.
Če te pa res zanima ena taka zanimiva stvar pa poišči zapise o eni izmed prvih vojaških vaj na kateri so sodelovali američani, angleži in rusi skupaj leta 1984. Tam se je dogajalo par hudih stvari, ki so dokumetirane in predstavljene javnosti. Ena izmed teh je da se je neznana( ni bila od nobene od sodelujočih) podmornica spustila 3 kilometre globoko(tok še danes ne gre nobena- vsaj uradno je ne upajo spustit na tako globino), poleg tega je bila tako hitra, da je z rušilci niso mogli slediti. Pa ni bilo nobene izvenzemeljske tehnologije zraven.

CCfly ::

Tisto kar se napisal jaz je hipoteza, tvoj bluz je pa kvazi mitologija ja.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Ramesses II ::

OFFTOPIC:Nebivedel, zakljućimo o Nezemeljski tehnologiji, če ne skoči na mojo temo in se razpiši, si imel dovolj časa da objasniš, kaj veš o tem, sedaj je prepozno in ne mislim več razpravljat!

Nekaj o gržkih ostankih Pyramid( sicer dosti manjše, ampak še vedno podobne)!!!

Pyramids in Ancient Greece

To je samo domneva, kot vse ostale!!!
Ptah-Seker-Osiris

keber ::

Bomo malo seciral tvoj prispevek. Je prav pripraven za to.

>>> 2500 metrov nadmorske višine.
Od kje pa ta neumnost?
Pa zakaj ni verjetno, da bi bloke transportirali preko hlodov? Kaj pa je tako neverjetnega v tem? To je praktična uporaba kolesa. V nerazvitem delu še delajo tako za prenos zelo težkih tovorov.

29 degrees, 58 minutes, 51.06 seconds north latitude, .... The line of 30 degrees latitude is only a mile or two the north

Kaj je zdaj, milja ali dve? A ti misleci ne znajo natančno izračunati? No bom jaz. cca 2,1 km. In kaj je takega pri 30 stopinjah? Kakšna mistika je tam?

Some believe that Giza is a special location that is at the centre of the earth’s land mass. If you follow the east/west parallel around the globe, it crosses more land than any other parallel. The same goes for the north/south meridian that intersects with Giza. These two lines also cross in the ocean.

Zakaj pa potem to ne preverijo? Saj se da do km natančno izmeriti. Čeprav se bojim, da če bi te črte potegnili tam nekje okoli Ljubljane, da bi bile te cifre večje. Resno.

Another feature which is rarely mentioned is that the four faces of the pyramid are slightly concave, a feature probably unduplicated anywhere else, ever. Some say that this curvature is the same as the earth itself, which would add weight to ideas regarding the pyramid as a model of our planet.

Some say, some don't say. Kake cifre? Ne? Tudi škoda. Tudi če je res malo konkavne oblike, je prej to zaradi posedanja preko časa, sploh pri tako majhnih merah, kot je ukrivljenost Zemlje v 150 metrih.

Pa še to: nedavno so odkrili ostanke ramp, verjetno za dovoz kamnitih blokov.

Sicer pa imam občutek, da tile naši ramsesi in ajini ter podobni mislijo, da so bili starodavni Egipčani navadne zabite opice, ki niso niti ognja, kaj šele orodja poznali. Ne, Egipčani niso bili zabiti, izumili so marsikaj, zgradili pa so tudi piramide. Brez vesoljske pomoči. Težava je samo v tem, da očitno niso natančno zapisali, kako so jih zgradili. Če bi to naredili, vsega tega cirkusa glede vesoljcev sploh ne bi bilo. Ampak zvedeli bomo slej ko prej.

Ramesses II ::

ZOPET OFFTOPIC: Sej!!! Imaš samo občutek, ki te vara, že stalno...To pomeni misliti ali nič vedeti....ali tudi pregovora ne poznaš?!! Nebom se niti spuščal globlje v debato z nekom, ki ne zna govorit....

Hočeš MATEMATIKO???

A zate izračun koliko časa so gradili piramide je MATEMATIKA???

Pol si res iz hruške padel!!!:D

PYRAMID AND MATEMATHICS

An overview of Egyptian mathematics

The Mayan Civilization

keber:; Sicer pa imam občutek, da tile naši ramsesi in ajini ter podobni mislijo, da so bili starodavni Egipčani navadne zabite opice, ki niso niti ognja, kaj šele orodja poznali.

PS: NA TO OPOZARJAM SKORAJ V VSAKEM POSTU!! In pol sem jaz tisti, ki misli, da so egipčani opice?????? :P
Ptah-Seker-Osiris

Thomas ::

Pol pa da Ramzes link na piramido stoletja MLAJŠO od Egipčanskih.

Dej še na Zoisovo piramido link, pol pa trdi, kako so se Egipčani navdihovali pri Plečniku!

Stupido.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

Pa zakaj ni verjetno, da bi bloke transportirali preko hlodov? Kaj pa je tako neverjetnega v tem? To je praktična uporaba kolesa. V nerazvitem delu še delajo tako za prenos zelo težkih tovorov.


Ali res - poglej kakega delovca, ki v hiši postavlja centralno. Kako pripelje peč do prostora v katerem bo peč? Ponavadi podlaga s cevmi in to en sam spravi 400kg težko peč v pol urce brez problemov. Zakaj potem 100 ali več ljudi nebi 20 ton težak kvader prepeljali par kilometrov daleč v enem dnevu.

keber ::

ramses, a ostalo ne boš komentiral? Vse kar ti postaviš, te demantiramo s številkami, dejstvi, kredibilnimi linki. Nekako ti kontra udarci ne gredo. Sicer bi se pa bilo s tabo zabavno pomenit v živo.

Pa grške piramide, koliko so stare? (prosim cifre, numbers, nummern etc.) Še nisi navedel. :\

keber ::

nebivedu:

no ja, danes se uporablja najmanj ročni viličar (ne vem kako se reče točno, ga pa imajo v vsaki trgovini v skladišču), smo že preveč mehanizirani. Načeloma pa imaš prav. Ramses sicer misli, da so bili egipčani zabite opice, ki tega niso mogle pogruntati, saj so kolo izumili bogovi, verjetno skupaj s pojavom krogov v žitu :D

Ja je pa res, kake 50 let nazaj so pa še delali tako

Ramesses II ::

The Geometry and Mathematics of the Great Pyramid

OPOZARJAM ŽE STALNO;

keber :ramses, a ostalo ne boš komentiral? Vse kar ti postaviš, te demantiramo s številkami, dejstvi, kredibilnimi linki. Nekako ti kontra udarci ne gredo. Sicer bi se pa bilo s tabo zabavno pomenit v živo.-----Sicer pa imam občutek, da tile naši ramsesi in ajini ter podobni mislijo, da so bili starodavni Egipčani navadne zabite opice, ki niso niti ognja, kaj šele orodja poznali.----Ramses sicer misli, da so bili egipčani zabite opice, ki tega niso mogle pogruntati, saj so kolo izumili bogovi, verjetno skupaj s pojavom krogov v žitu

S številkami????? To je zate dokumentirano ali celo matematika??...:P

Sej preberi si zgoraj moj KOMENTAR NA TVOJE IZJAVE!!

HEHEHE:.....Pol so vsi drugi opice???

PS: Poglej si raje moje poste, pa boš videl kdo govori o primitivcih!!!KEBER!! Očitno ti je mrčes udarla u glavo! :P
Pa da še dokumentiram: st.povezava www.kvz-ng.si/kn/A_poljscine.htm Keber
Ptah-Seker-Osiris

MadMicka ::

Nekaj je vendarle treba povedati. Morda zunajzemeljska inteligenca obstaja, morda ne. Ampak dokazovati obstoj takšne inteligence z obstojem in izgradnjo piramid v Egiptu, je nonsens.

Bi pa bilo lepo, da bi nekdo zbral nakup nekaj denarja, zaposlil 10.000 tam doli živečih ljudi za par let in brez sodobne tehnologije postavil manjšo piramido. Tako, da ne bi po nepotrebnem še naslednjih 100 let poslušali oslarije.

Ramesses II ::

Glih prej sem bral, ko so poskušali naredit pyramido z sodobno tehniko, pa so naredili 40x manjšo!!
Iščem linke!!:D

EVo to je glede RAMP, ki so bile predhodno omenjene: Lifting Material to Build the Pyramids of Egypt
Ptah-Seker-Osiris

keber ::

ramses kot prvo:

ne dopisuj sproti sporočil po mili volji. Nehaj jih popravljati.

drugo: tisti tvoj link o geometriji se celotno poruši v naslednjih dveh stavkih:

The only measure that one has been able to reconstruct fairly accurately is the length of the pyramid's base. It is said to be 230.38 m.

Since the ancient unit of measure was the Royal Cubit (j 2 /5 m) and the length of the pyramid's base was said to be 440 cubit, the exact length is therefore 230.38699 meters.


Kaj ne zvem: izmerjena 230 m in 38 cm sta samo "said to be", medtem ko pa je 440 kubitov enako natančno in točno 230 m, 386 mm in še 990 mikrometrov.

In iz tega (in ostalih oslarij) je to sedaj geometrijsko najbolj natančna zgradba na svetu. Nekje se omenja natančnost 99,9%. Proti čemu? S tako slabo natančnostjo ni zgrajena nobena železniška proga v Sloveniji.

Natančnost je relativna. In zakaj ne bi mogli Egipčani nečesa narediti z natančnostjo enega promila? Železniške proge so že v 19. stoletju gradili z natančnostjo enega milimetra na večkilometrske razdalje.

Sicer pa je okazovanje matematične superiornosti Keopsove piramide (zakaj se pa nobeden ne spravi na ostale piramide, saj jih je več sto) podobno dokazovanju matematičnih supernatančnosti tistih parih "piramid" na Marsu, posnetih z ločljivostjo 15 pikslov na cel objekt:D

_marko ::

Verjemi, da če bi kdo financiral projekt velik kot prava piramida, da bi jim to uspelo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Ramesses II ::

Sej....._marko.....Danes???

TUkaj govorimo pred 5000 leti. Ne DANES! Še v letu 1500 v Evropi niso vedeli, da je zemlja okrogla, in ti meni primerjaš Egipt? Zame so bili prekleto prebrisani, če so to naredili, da še danes najdeš 1000 teorij in stalno se vrtijo v krogu, kar bi lahko bila sramota na tehnologijo, ki jo imamo danes.

PS: KEBER dobra primerjava SLOVENSKE ŽELEZNICE in PIRAMIDE!!! :D Bodi resen!

Kaj pa primerjava 30 Empire state buildings in 1 piramida??? O količini uporabljenega materiala govorim! Ali teža.....:\
Ptah-Seker-Osiris

gzibret ::

Egipčani niso bili glih prida matematiki. Ubadali so se recimo s tem, kako visoke so njihove piramide. Niso znali izmeriti višine.

Pride pa en grk v Egipt, kjer ga vprašajo o tem problemu. Poda čisto enostavno rešitev:

zapiči palico v pesek in reče: "ko bo dolžina palice enaka dolžini njene sence, izmerite dolžino sence piramide in to je tudi njena višina."

Dolžino sence piramide ni bilo problem izmeriti, saj so znali zelo natančno določiti središče osnovne ploskve piramide in razdaljo do roba.
Vse je za neki dobr!

Ramesses II ::

Itak, zato so tako precizne! :D Ker so s palicami merili 400 meterske piramide. :))

Zgradi ti samo 1 EMPIRE STATE BUILDING z eno palico, pa da te vidim frajerja. :D
Vsaka mera Piramide nekaj pomeni, in to je najbolj zanimivo, ker so zapisi popolnoma skladni, z njihovim znanjem Astrologije in Matematike.

PS; Gremo raje na Crop CIrclese, pa bomo še kako rekli, namreč ne pozabite, da so matematično pravilni. Kar s palico in špagico ne moreš naredit. :D Vojska UK je probala, in daleč od tega.

Še nekaj, popravljam poste, ker dodajam, da ne odpiram novih...Zgoraj link ni delal, in sem ga moral popravljat.:\
Ptah-Seker-Osiris

keber ::

Bravo, si mi ti strokovnjak, nonstop mešaš astrologijo in astronomijo. Že tu se vidi, kako "strokoven" si.

Ja, primerjam natančnost grajenih piramid z natančnostjo navadne železniške proge. Jaz ti povem, da je železniška proga bolj natančna. Sem pač "iz foha".
Ti pa (brez podajanja linkov!) povej, KAKŠNA je natančnost piramide. Mislim, da tega podatka še nisem zasledil, razen neke privzete natančnosti 1 promila (ali en centimeter na 10 metrov, pri čemer si lahko siguren, da je Empire State Building bolj natančen ;))

Res ne vem, kaj je težava narediti 1 % natančnost že z zelo preprostimi inštrumenti. Navsezadnje, prvi graditelji železnic niso imeli računalnikov, laserjev, kompliciranih teodolitov in podobnega.

gzibret ::

Posluši ti Ramses - s palico in špago se da narediti več, kot si ti misliš! Naredit se da skoraj vse.

Eden problem še ostaja - s palico in špago ne moreš krogu prirediti kvadrat z enako ploščino. Vse ostalo se da.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Tudi načrt za Empire state building so naredili izključno s palico in špago (malo modernejše izvedbe, princip pa je isti).
Vse je za neki dobr!

keber ::

ramzes - primerjava materiala v Keopsovi piramidi z materialom, ki bo izkopan na avtocestnem odseku Pesnica - Miklavž:
Keops: 2,6 milijona kubikov (masa 5,6 milijona ton)
avtocesta: 2 milijona kubikov (masa 5-6 milijonov ton)

Danes ta material vozimo s stroji, včasih so ga pa kar na roke (še 40 let nazaj)

In ja: s palico in špago se naredi prefekten krog. Od kje ti ideja, da to ne drži?

gzibret ::

S palico in špago lahko rišeš pravokotnice, vzporednice, meriš kote do poljubne natančnosti, rišeš kakršnekoli like v poljubni velikosti..... V bistvu vse, kar ponuja geometrija.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Lahko tudi seštevaš, odštevaš, računaš korene, sinuse, tangense......
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Samo za tole zadnje rabiš "enotsko palico"
Vse je za neki dobr!

keber ::

Ki pa so jo Egipčani gotovo imeli (sicer bi bil kubit izmišljotina). Sinusov pa vseeno niso znali računati. Ampak za postaviti najbolj preprosto telo z štirimi vogli na osnovi to res ni potrebno.

Saj res, zakaj piramide? S tistimi materiali in znanjem so bile edino piramide tiste zgradbe, ki so lahko dosegle neko znatno višino. Pa še relativno potresno in vremensko varna je bila, kar za takratne navadne hiše (tudi zidane) ne bi trdil.

gzibret ::

Če si hotel imeti čim višje zgradbe brez pretirane pameti, ti je itak najbolj simpl zmetati kamne na čim večji kup. Tako dobiš piramido.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

No, v bistvu dobiš stožec. Piramida pač lepše izgleda. Očitno so bile všeč tudi Egipčanom.
Vse je za neki dobr!

Nejc Pintar ::

@ramses324: količina materiala ne pomeni velikosti oz. kompleksnosti stavbe.

Me zanima če bi tvoji egipčani naredili 1 empire state building.
odpri paket kvadratnih politank, pol jih pa probaj zlagat v piramido alpa v navpičen stolp. 3x lahko ugibaš kaj se bo prej podrlo!
Lahko je biti prvi, če si edini!

_marko ::

Žitni krogi in podobno so trenutno na national geographicu!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Ramesses II ::

Eden problem še ostaja - s palico in špago ne moreš krogu prirediti kvadrat z enako ploščino. Vse ostalo se da.

Sej je lepo, da se poglabljaš. Glede ploščino pustimo stat, ampak glede kvadrata, prav tako ga lahko prirediš v kakšni velikosti hočeš. HOAXERJI ZO ZVITI, ampak delajo lahko samo 6 ur dokler jih kmet ne spodi al policija ulovi, kar se dogaja zadnjih 10 let!!:D

Sedaj, tukaj imaš 6 primerov(določi kateri je HOAX!): :D

PRIMER1

PRIMER2

PRIMER3

PRIMER4

PRIMER5

PRIMER6

PS:; Kar korajžno!8-)
Ptah-Seker-Osiris

MadMicka ::

ramses, če te prav razumem, vse tele primere so naredile vesoljske ladje, samo enega je naredil hoax oz. prevarant?

Majko mu njegovo, ko ga bodo enkrat vesolci dobil v roke :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ancient Aliens (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27964057 (59647) hamax
»

skrivnost gradnje piramide (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19145849 (36203) Bellatrix
»

Gospodarske in tehnične značilnosti prvih kultur (pomen piramid v Egiptu) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
22715102 (11662) world
»

Kako so Egipčani gradili piramide?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7511410 (9370) TESKAn
»

Žitni/travnati krogi na hrvaškem

Oddelek: Loža
182690 (1856) mtosev

Več podobnih tem