» »

Žitni krogi, ki so postali tema o Piramidah

Žitni krogi, ki so postali tema o Piramidah

BigWhale ::

Kaj pa je tako posebnega pri legi piramid? Mal so jih po zvezdah obracal. V cem je finta, jaz bom tudi zdaj bajto zidal in jo bom obrnil tako, da bo kuhinja na jug gledala.

A sem alien? ;>

Ramesses II ::

vzhod-zahod;sever-jug

Ozvezdje!

Pa lahko zračunaš, kdaj se je ujemalo, in kdaj se bo ponovno!:\

DOBRO JUTRO! Pa boš videl kaj pride ven!

PS: Takemu vprašanju sledi kratek odgovor! :D
Ptah-Seker-Osiris

BigWhale ::

Kaj se bo ujemalo kdaj? Vzhod bo vedno na vzhodu... ;)

Ramesses II ::

Ozvezdje in piramide. Na podlagi tega lahko ugotovimo v katerem času so gradili Pyramide, če so jih usklajevali z ozvezdjem! ane? :\ Pol časovni ciklus, kdaj bodo naslednjič tako postavljene, da bodo pokrivale enako ozvezdje. IN kaj se dogaja v njej, glede na to, da , posveti sonce direktno na kačjo glavo v njej. To pomeni točen dan in uro. Natančnost.:\

Gremo v to smer, koliko je težak EN kamen os Piramide?
Kakšne je razmak med kamni? Enako pri celotni zgradbi.
S katerim ozvezdjem se ujemajo piramide?

Piramide so totalno matematično pravilne. In sedaj mi povej, kakšno znanje matematike in astrologije so imeli Stari Egipčani? Glede na to, da smo se pred 500 leti kregali, da je zemlja okrogla, in vsi valda, kakšne neumnosti klobasa uni tam!! Ne?

Namreč teorije pravijo, da piramide ustvarjajo magnetno polje ali lay lines.
THE PYRAMID AT GIZA AND THE MAGNETIC NULL ZONE
MATEMATICS
Ptah-Seker-Osiris

Gundolf ::

S katerim ozvezdjem se ujemajo piramide?

krneki0001 ::

Z nobenim. Naj bi se pa se z orionom, pa so ugotovili in dokazali da se ne ujema nič. Vse ej na internetu samo najdet morte.

Ramesses II ::

Pyramids of Giza ali (3 piramide)Alnitak, Alnilam, in Mintaka; ozvezdje ORION. Kačja glava(datum, ura), kača ali Reptiloid-Draconis.
. Časovni ciklus vsakih 3600let. Menjava obdobij ali dob. Mayski koledar nakazuje ta datum. Azijska kultura nakazuje ta datum. Vimanas nakazujejo ta datum. Nostradamus je napovedal odbdobje, Afriška kultura nakazuje datum, in seveda Egipčanska, pravkar razložil. Vse kulture imajo skupne točke! Zato moramo poiskat omenjene točke, če hočemo pridet do zaključkov.

Kačja glava, zmaj, kameleon,kača,......REPTILOID - DRACONIS - orion(mamalian species)

Sonce, svetloba,nebesa(vesolje)....Human - Nibiru(mamalian species)

Human-reptilian DNA ---- tail ali podaljšana hrbtenica prisotna pri nekaterih še danes. Genetska manipulacija DNA. V veri sinovi boga ustvarili z našimi ženskami kraljevo ali plavo kri! Vladarje - negativne voditelje....Vsakih 3600let planet 10 sinovi boga, začetek človeštva. THe book of Genesis - 7 dni Creacije sveta ---- cerkev, vera v boga(nezemljana) ali tistega, ki prihaja iz nebes(direktni prevod),
dobro(bog)human - slabo(hudič ali satan) Reptiloid....

Satanizem žrtvovanje nedolžnih ljudi ali moč ----- vojne! Kri - Draconis(drakula)hudič :P Samo legenda, ali ne?

Znanje, resnica, bog, Nibiru(human), 10 planet in naš izvor.

Nekateri jim pravijo "The Greys" :D ali zelenci! Upodobljeni na različne načine, zaradi prepovedi vpliva na človeško kulturo, zanikanje, prepoved Draconis podobe; danes javne laži za povprečnega človeka. Senzacionalizem po vaše, pa se kljub temu ujema. Simboli, stare kulture, besede,...


Crop Circles nakazujejo prihod našega stvarnika(Creatorja). Sej to so samo vere, ampak v vsaki stvari je resnica. Znanost napoveduje prihod planeta X. ALi 10 planet našega osončja(nibiru)ali dobri sinovi boga, ki so ga opisovali že Sumerci, Mayi, Azteci,...enaki datumi.:\ Kateri prihaja vsakih 3600 let, časovni ciklus! Human race ali pravi bogovi, ki prinašajo znanje in označujejo konec obdobij. Vse to je bilo opisano v starih tekstih.

Bog(nibiru-human) - Hudič(orion-draconis)

Kaj vlada?

PS: In kaj vidite v temu, manipulacijo hudiča, ki je prevzel lažno vlogo boga(draconis)...plava kri(kasneje manipuliran DNA)...to pomeni na kratko, da hudič vlada in mi smo bog(human)izvor!!! Seveda, tako lahko interpretiraš, če greš po starih tekstih.


ASOCIACIJE SO ZELO POMEMBNE!
Ptah-Seker-Osiris

Stepni Volk ::

Ramses, katere zgradbe konkretno, po imenih. Egipčani imajo nekaj sto piramid, mi poznamo v glavnem Keopsove pri Aleksandirji / Kairu..

Ramesses II ::

Mayans Pyramids, so bile še pred Egiptom in Grčijo.

Imena zgradb, moram poiskat, ker jih moram napisat pravilno!Namreč imena so zelo pomembna, zato je bistvo, da vemo originalno ime!
Ptah-Seker-Osiris

Tear_DR0P ::

bi reku da pogostost gradnje piramid nakazuje zgolj njihovo preprostost - granitne krogle, kakršne so izdelovali azteki in olmeki, so malce težji projekt za izdelavo, zato se nahajajo samo tam, prav tako je še kej kar je dost težko izdelat in je krajevna posebnost.
ramzes in ostali - včasih ko še ni bilo cestne razsvetljave in tudi danes, če greš mal v hribe, je pogled v nočno nebo čaroben in si pogosto želiš, da bi tisto kar vidiš lahko repliciral. Če si rahlo umetniška duša in če si sposoben replicirati tisto, kar vidiš pred seboj, potem ti sploh ni problem replicirat 2D vizualne podobe ozvezdja - torej, kdor je sposoben narisat medveda, lahko tudi ozvezdje in glede na egipčanske stenske podobe, bi rekel da so imeli noro dobre risarje. Torej kakšen problem ti je za svojo slavo najet slikarja, ki ti bo zrisal idejno podobo ozvezdja, kakšno težavo ti predstavlja najt arhitekta, ki bo zadevo malce matematično obdelal in rekel takole, tko postav in zadeva bo funkcinalno super.
pa ne mi s temi, kako so lahko zgradil piramide brez vskae tehnologije v tako kratkem času. Še 100 let nazaj so v sloveniji celo hišo al pa cel kozolc postavl v enem dnevu - amiši še danes hišo postavijo v enem dnevu, novodobne gradnje se pa malce dlje postavljajo, ker je treba še kej več naredit, pa mal manj ljudi dela. če se je cela država spravla delat, so mel piramide skupi sklepane v 5 letih.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gundolf ::

Na spletu je najti veliko podporo takim sklepom: http://www.legon.demon.co.uk/orion.htm

Ramesses II ::

5 letih. Sedaj računaj en kamen 20 ton, in recimo 2.5 mio kamnov. ali 30 Empire state buildings, 4000 let nazaj??

Razmisli! Kakšen les so morali uporabit in silo seveda, če so hoteli kamne gradit matematično precizno in 200m v višino. Poleg tega v notranjosti sestavit celoten komplex!

Gundolf, preberi si direktno kaj pravijo ljudje, ki omenjeno teorijo raziskujejo.

EGYPT TOUR

IN smo spet na istem, vsak nekaj govori, kaj pa je resnica, pa no comment. Spodaj imaš naslove, kam se obrnit, če te zanima.:D London, je še kip od Nefretiti dolžan Egiptu, zato so ga znali samo izkoristit. IN na ta račun služit. Oropali so Egipt in danes pametujejo?:\ Mislim, da bo potrebno poiskat kako bolj verodostojno teorijo!

PS: Tukaj imam še eno vrsto Stars and Giza Pyramids
Pyramids of Giza
Samo prevedeni texti se popolnoma ujemajo s teorijo ORIONA!!! :P
FACTS
Pyramids - Exploring human evolution and the dawn of civilisation
Sedaj pa še znanstveni zaključek!!! Pyramids and ORION!!

Mislim, da bo dovolj!!:D
Ptah-Seker-Osiris

Gundolf ::

Se strinjam, bo povsem dovolj :D Smo že totalno zašli iz naslovne teme.

Ramesses II ::

hehe....lahko uporabimo kot izgovor, da so Crop CIrcles podobno nepojasnjeni, kot piramide.:D
Ptah-Seker-Osiris

Nejc Pintar ::

@ramses: moraš računat površino ESB in piramid. Sicer pa sta jim itq Asterix&Obelix pomagala:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

gzibret ::

Mislim, da je usoda tele teme podobna usodi podobne teme, ki že obstaja v loži (začne se s 50 let....). Ne vem zakaj, ampak tak občutek imam......
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

To je zato, ker alieni nate telepatsko vplivajo...

nevone ::

Samo nekaj pa je zanimivo v zvezi s temi žitnimi umetninami. Da toliko časa ostaja skrivnost, kako jih delajo. Nekaj podobnega kot triki raznih magicionarjev. Enostavno je fino, če nekaterim stvarem lahko pripišeš izvenzemeljske ali pa nadnaravne spodobnosti.

Si predstavljate, kakšna neizmerna zabava je gledanje in poslušanje, kako ljudje razpravljamo o tem, za kreatorje teh žitnih umetnin.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Nejc Pintar ::

@nevone: Verjetno je res smešno ko gledaš TV, folk pa razlaga kašne lučke so videli v zraku pa nlpje, ...:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

Iztok Smolic ::

Men so že nakatere fotografije sumljive, kaj šele krogi v žitnh poljih ki so zares tam.

So pa nekateri vzorci zelo lepi :D
-----------/------------

OwcA ::

Mayans Pyramids, so bile še pred Egiptom in Grčijo.

In očitno tudi pred maji (da boš razumel, maya(s) je v slovenščini maji) samimi. Briljantno! :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Barakuda1 ::

Tole (in ono drugo temo - 50 let) že nekaj časa samo berem (in si svoje mislim)

Vendar, pa me nekaj vendarle moti.

Na nek način se vsi (no skoraj vsi) posmehujete ramses324-u, ne da bi mu podali neovrgljive pritiargumente za neketere njegove "trditve" ali "pomisleke."

Za primer ostanimo pri piramidah.

Če so njegovi pomisleki tako za lase privlečeni, potem naj nekdo za vraga že končno pove, kako so se te piramide (upoštevaje takratne tehnološke in tehnične možnosti, ter znanje iz matematike, gradbeništva, statike itd) sploh gradile?!?

Od kod in na kakšen način so bile tako ogromne kamnite gmote pripeljane?
Po kopnem? Od kje? Kje so kakršnikoli zapiski o teh kamnolomih?
So prepeljane po reki Nil?
Kako so jih natovorili?, Kakšne so bile sploh plovne sposobnosti takratnega rečnega ladjevja?
Koliko časa je sploh teoretično moral trajati tak transport (tolikšnega števila obdelanih ali neobdelanih kamnov) in podobno.

Če njemu ves čas očitate nekredibilnost in neustrezne linke, ja za boga milega, dajte svoje linke, ki ga bodo demantirali in "zabili do nafte" pa bo končno mir.


p.s.

Pa naj ne pade komu na pamet, da bi mislil, kako se jaz z ramses324-som strinjam.
Pravim le, da ga demantirajte na drugačen način, kot to poskušate do sedaj.

Nejc Pintar ::

torej, prikotalili so od kamnoloma do ladje po hlodih. naložili blok na ladjo, odrinili, prišli do pristanišča , se parkirali, odkotalili dol tisto klado , jo pripeljali tja kjer so jo potrebovali. Nato so z lesenimi žerjavi kamen pač premaknili in ga natančno nastavili na svojo pozicijo. Easy as pie;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Barakuda1 ::

Nejc :)

Saj si si to lepo zamislil, a kaj ko obstoji en majčken problemček ;)

Najmogočnejša izmed njih je Keopsova piramida, ki je zgrajena iz približno 2,3 milijona kamnov izmed katerih vsak tehta okoli 2,5 tone


No zdaj pa k preprosti osnovnošolski matematiki.

Na dan so obdelali eno kamnito gmoto (zeeellloooo optimistično), potem so en dan porabili, da so jo prikotalili do ladje in še en dan za preoz. No pol pa še en dan do so jo privlekli do gradbišča in še en dan (v povprečku), da so jo postavili kamor so želeli. To torej pomeni, da bi porabili za eno kocko (v povprečju) približno 5 dni.
Ampak, ker je bilo delovne sile več kot preveč (ne vem sicer od kje vam to, a naj vam bo) bomo rekli da je bilo potrebnih samo 3 dni.

Takšnih blokov je bilo reci in piši 2.300.000 x 3 delovne dni za en blok, pridemo do fascinantne številke 6.900.000 delovnih dni.

Ker je imelo menda leto (v povprečku) tudi takrat le 365 dni, to torej pomeni, da bi bili gradili piramido pibližno 18.800 let!?!?! (leto gor ali dol).

Hja krasno, sam kaj ko je bila menda zgrajena v pičlih 20 letih.

No poskusmo z drugačno matematiko.

Delovne sile je bilo kolikor si hotel (osebno dvomim v to – ampak predpostavimo da jih je bilo delalo v kamnolomu 100.000 - uf je to velika cifra, ni mi jasno kako so se lohk vsi drenjali v tak kamnolom)

Na dan so tako naredili 100 takšnih kamnov, jih seveda stransportirali do reke, naložili na ladje (teh je sedaj moralo biti malce več) itd.

Zgornjo številko sedaj podelimo še s 100.
Namesot 18.800 let pridemo samo še na 188. Hmmm, zmo že bližje želeni številki, rabimo jo sam še zmanjašati za 10 kratnik.

Aaaa, že vem. Na dan so izdelali 1.000 kamnitih blokov, zato število 18.800 delimo ne z 100, pač pa z 1.000 in lej ga zlomka, prišli smo do želenih (približno) 20 let, kolikor se je piramida gradila.

Hudič je le en sam.

Kako za vraga jim je uspelo dnevno izdelati 1.000 kamnitih kock, težkih po 2,5 tone, jih prepeljati po reki Nil in jih jasno tudi vgraditi v piramido.

Eejjj, to je 1.000, ne ena, deset, ali morda celo sto, ne to je TISOČ kamnitih blokov dnevno. 8-O
In vse to ob takratnih logističnih, tehničnih in drugih oh in sploh zmožnostih.8-O


Torej, za dematiranje teh pomislekov bo potrebna malce trdnejša argumentacija. Nejc, se ti ne zdi?

bili_39 ::

315 bolj natančno. Seveda, če je leto štelo 365 dni in upoštevamo 20 let gradnje. Tisto leto ali dve za pripravo zemljišča je tukaj relativno nepomembno.

Dobrih 26 blokov na uro (ob 12 urnem delavniku). Fascinantno
Dobri 2 minuti za vsakega!!!

Pis of keik :)

Nejc Pintar ::

Si že kdaj pomislil da se medtem ko se prva serija blokov spušča po reki da že nove delat. Pa da je bilo teh kamnolomov več. Pa tudi nevem zakaj ne bi delali 188 let?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Barakuda1 ::

Si že kdaj pomislil da se medtem ko se prva serija blokov spušča po reki da že nove delat


He-he, saj točno na tem temelji moj izraču. Le z neprekinjenim tokom dela, sem lahko prišel do takšnih številk.
Če ne bi, bi bil še bolj katastrofalen.

Torej, vsi ki vse veste in znate.
Dajte verodostojne linke, kako se je zadevščina v resnici gradila.

p.s.
Pa od kje izvrija tisti kamni (torej kje so bili kamnolomi) bi blo tud fajn zvedet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

MadMicka ::

Vse to je že blo večkrat na Discovery channel. Kamni, ki so v piramidah, so iz takega materiala, da se jih da dokaj hitro rezat. Seveda so znane lokacije teh površinskih rudnikov. Še vedno so vidne sledi, kjer so rezali te kamne, znan je tudi način rezanja in obdelave teh kamnov. Vse to so mojstri celo sami počeli s sredstvi, ki so tedaj obstajala. Glede prevoza pa menijo, da so kamne prevažali v tistih letnih sezonah, ko je Nil poplavjal, tako, da so lahko kamne čim dlje pripeljali po vodi v za ta namen zgrajenih preprostih splavih. Piramide so gradili svobodnjaki, ki so za tisti čas dobro živeli. Rampe po katerih so vlačili kamne višje in višje po piramidi, so bile dokaj položne, saj so naredili položne nasipe. Veliko piramid ni dokončanih, ker je faron prej umrl, tako da je bila gradnja piramide projekt, ki je trajal ves čas faraonove vladavine.

Sicer pa, da bo stvar bolj jasna: kitajski zid je največja človeška stvaritev. Piramide se po volumnu in po vloženem trudi oz. delovnih urah lahko skrijejo. Seveda kitajski zid ni v javnosti nobena "misterija", ker je "zid le zid" za razliko od piramid, mar ne? V resnici pa gre pri piramidah le za kamne, ki so nametani na kup, če zadevo poenostavim. Kar se tiče kitajskega zidu (tudi bilo seveda na Discovery channel) je zanimivo to, da opeke, ki so jih delali pred več kot 2.000 leti so po kvaliteti (trdnost) primerljive s sedanjimi opekami (tistimi srednjega razreda). Jasno, da spet ne bo kdo delal iz tega misterije, vedo točno kako so delali opeke. Vedo tudi iz česa je bila narejena tedanja malta. Celo več. Ravno take opeke in malto so na izdelali in uporabili v gradnji in to prikazali na Discoverju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

CCfly ::

Pa poglejmo to tvojo matematiko:
(((2,500,000 kamnitih blokov / 20 let) / 356 dni) / 10 delovnih ur) / 60 minut = 0.59 blokov / minuto
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gundolf ::

Večine kamnov sicer niso vozili po Nilu ampak so jih izkopali blizu mesta gradnje. Vseeno izreden dosežek, ni kaj. In čeprav se strinjam z MadMicko, da je Kitajski zid mnogo večji projekt, se zanj vseeno ve, da ga je gradilo več dinastij, tako da po intenzivnosti gradnje ga verejetno piramide prekosijo.

Stepni Volk ::

Na Majevski piramidi sem nazadnje stal pred 4 leti. Na večino piramid okoli, ki so jih gradili v Tolteškem stilu se ni smelo plezati, ker dokaj resno razpadajo. Po sami Mehiki je piramid več, kot slovenskih kozolcev.
In čeprav so kozolci nekaj čisto edinstvenega na svetu, se ves svet obrača k piramidam, ki jih tako ali tako imajo povsod.

V Chichen Itzi sem tako stal na vrhu piramide Kukulkán, ki jo posebej masovno obiskujejo ob pomladanskem in jesenskem solsticiju, ker senca po stopnicah zriše kačo.
Seveda se zbere masa beliverjev... in tistega dne sva s kolegom imela srečo, da le teh ni bilo na pretek.
Vroče je bilo tako že samo od sebe. Tistega dne sem spil cca 5l vode brez da bi šel enkrat samkrat odtočit v okoliško goščavo. Drugače jo ne morem poimenovati. Oprostite. Vsi so o njej sicer govorili, da je džungla. Toda kot primerek homo sapiensa, ki si je ogledal zelo velik dozo kredibilne holywoodske produkcije, A in B, sem s strokovnim očesom takoj ugotovil, da je vse skupaj le malce bolj bujni Istrski krš. Aja, tudi malce več ga je bilo skupaj. Kamorkoli si se uzrl s Kukulkána je bilo isto: krš.

Stanje na rahlem vetriču in v senci je blagodejno deloval na moj procesor in za sabo sem slišal nekaj američanov, ki so ugibali, kaj ta piramida počne tukaj. Kaj pravzaprav cel kompleks počne tu.
Nekaj časa sem njihovo čeblanje poslušal, potem sem se vmešal:
"To je bila davčna uprava." (IRS po ameriško)
Seveda se nisem ustavil pri tem, temveč strokovno utemeljil zadevo, kako so neplačnike kotalili po stopnicah dol, kako so najboljši morali igrati košarko (iz majevske igre se naj bi le ta razvila) itd. Seveda sem takoj opazil, da so se prehodili le po glavnem kompleksu in niso čisto nič pogledali naokoli.

Tudi njih so tako kot mene, vodiči z avtobusom peljali pred ogledom kompleksa v avtentično majevsko vas. Glede na videno, sva s kolegom še mesec dni k vsaki stari pripomnila: Authentical Mayan..."
Tista "avtentična majevska vas" je bila namreč navaden mini suvenir shop, kjer so prodajali svoje ročne izdelke. Ko sem prodajalca vprašal:
"Are you shure that this is Authentical Mayan Chessboard?"
"Yes. Authentical Mayan." mi je odgovoril izpod klobuka iz slame.
"But Chess was invented in India and Mayan never saw it, neither played it."
"Yes. Authentical Inka." je bil njegov odgovor, brez da bi trznil z očesom.

Krogov v žitu ni bilo. Maji so gojili koruzo.

BigWhale ::

Egyptian pyramids @ Wikipedia
Pyramid of Khufu @ Wikipedia

Nekateri kamni so bili tezki tudi po 15 ton.

Meni se zdi precej zanimiva teorija, da so kamnite bloke 'ulivali', podobno kot danes ulivajo beton.

Roadkill ::

Mene pa fascinira to, da so nekateri navdušeni nad obliko piramid in tej obliki pripisujejo blazno količino matematike in celo mistike.

Če pa zadevo pogledamo realno, je pa piramida daleč najlažji način, da zgradiš stavbo, ki je čim višja. :)
Glede kamnolomov je pa tako, da so piramide ponavadi delali v neposredni bližini kamnolomov, kar precej pove o trditvah, da so piramide namerno postavljene na točno določenih lokacijah, tako da nekaj čarajo z zvezdam. Ne, piramide stojijo tako preprosto zato, ker so bila tam tla primerna za gradnjo in je bilo v bližini dovolj materjala.
Ü

PersonaRudis ::

Dajte no... Nima smisla, da mu ugovarjamo. Itak verjame v svoje, tako kot mi. >:D Mene samo zanima, ali se ti žitni krogi pojavljajo tudi tam, kjer imajo posajeno gensko spremenjeno žito?

BigWhale ::

Jaz sicer ne zagovarjam nicesar in sem tukaj nevtralen ampak, bi rad videl tistih nekaj junakov, ki jim bo uspelo tri 15 tonske klade zloziti eno na drugo in to se precej natancno.

Teorija ulivanja je zanimiva, bi moral mal xray-at tele klade, bi se najbrz vidlo, ce so bile ulite iz cesa.

Barakuda1 ::

MadMicka

Primerjava med kitajskim zidom in Keopsovo piramido se mi ne zdi ravno najustreznejša iz več razlogov.

1. Kitajski zid so gradili mnogo mnogo dlje kot Keopsovo piramido.

2. Zid je grajen iz opek, kar je omogočalo lažjo gradnjo in sočasno ga je lahko gradilo mnogo več zidarjev kot pa je lahko sodelovalo delavcev pri gradnji piramide.

3. Tako težke bloke (tudi po 15 ton) preprosto ni bilo možno na relativno omejenm prostoro zlagati kot lego kock, ali kot opek v zidu.


In nenazadnje. A bo že kdo prilepil kak verodostojen link kako natačno so gradili keopsovo piramido (tehnično) in od kod material zanjo, ali boste še kar naprej odgovarjali v stilu "Dajte no... Nima smisla, da mu ugovarjamo. Itak verjame v svoje, tako kot mi. "

p.s.
BW, sej ne rečem, da tvoja teorija ni zanimiva (vlivanje kamnitih blokov), a ima žal eno veliko napako. Zanjo verjetno nimaš kakšnega verodostojnega linka, ali pač.

CCfly ::

Direktno iz BW-jevih linkov na Wikipediji:

A construction management study carried out by the firm Daniel, Mann, Johnson, & Mendenhall in association with Mark Lehner and other egyptologists(JUNE 1999 CIVIL ENGINEERING MAGAZINE), estimates that the total project required an average workforce of 13,200 persons and a peak workforce of 40,000 and was completed from start to finish in approximately 10yrs. The study estimates the number of blocks used in construction was between 2-2.8 million (an average of 2.4 million), but settles on a much reduced finished total of 2 million subtracting the estimated area of the hollow spaces of the chambers and galleries. Their calculations suggest the workforce could have sustained a rate of 180 blocks per hour (3 blocks every 60 seconds)with ten man-days for putting each individual block in place. They derived these estimates from contruction projects in the third world that did not use modern machinery.

http://www.pubs.asce.org/ceonline/0699feat.html
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Ramesses II ::

Kaj je kdo sploh pomisil, kaj piše na zapisih Dinastije, ki je piramide naredila?

Njihova razlaga se ne ujema z 20letno gradnjo piramid.:D Sami poiščite odgovore.
Ptah-Seker-Osiris

Stepni Volk ::

Ker smo v sodobnem svetu izumili ulivanje betona (ki smo ga v zgodovini že enkrat pozabili), nam ni potrebno okoli vlačiti kamnite klade, kot so jih morali za Stonehange ali velikonočne otoke (BTW Stonhege je tako en večjih nategov, za vstop med par razmetanih kamnov, ki se nahajajo med dvema zelo prometnima cestama zahtevajo nesrmanih 5 funtov).

Te kamnite klade so znala vleči dobesedno vsa ljudstva na svetu. Poglejte vse gradbene dosežke različnih civilizacij od Kampučije, do vlikonočnih otokov.

Naredite čisto preprost preizkus. Vzamite 200 granitnih kock in poskušajte zgraditi čim višjo konstrukcijo. Čisto naravno boste prišli na obliko stožca in če boste malce bolj "fancy" na piramido.
Piramido si, če ne zaradi drugega, omisliš zato, da pokažeš in dokažeš poznavanje pravih kotov. Da to ni šlo od rok vedno ne Egipčanom, ne Majem, Toltekom in ostalim, dokazujejo prototipi oz. opuščene piramide, kjer so na kakšen faktor pri gradnji pozabili in polomijad nikoli dokončall. Cena učenja.

Veliki larifari okoli Keopsovih piramid je, da mnogokratnik teže piramide, da težo zemlje (BTW to lahko naredite s čisto vsakim objektom), diagonale naj bi bile večkratnik ekvatroja itd...
Vsi ti veliki misleci pozabljajo, da piramide, ki jih gledamo sedaj so OSKUBLJENE piramide. To kar vidimo sedaj, je gradbeno/nosilni del zgradbe. Ko je bila zgrajena, je bila prava piramida in ne stopničasta. Potemtakem, tudi teža sedanje oskubljenke ni enaka prejšnji polni verziji, enako z diagonalami ipd.
A to nikogar ne moti, da ne bi verjel naprej.

Aja. Kukulkan prav tako ni to kar se zdi. Pod seboj ima še nekaj piramid. Maji so namreč na določeno obdobje čez prejšnjo piramido postavili novo, intervala se ne spomnim več, 74 let?. Zadevo si lahko na lastne oči pogledaš. Pod stopnicami na severni strani so naredili vhod in si lahko ogledaš prejšnje verzije (z zelo omejenim razgledom :) ) Žal spuščajo noter le majhne skupine ljudi in ko sem bil tam, mi ni uspelo vstopiti.

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

Stepni

Vse to kar si zapisal, še zmeraj ne da zadovoljivega odgovora, kako jim je tak gradbeni podvig ob takratnem tehničnem in tehnološkem znanju uspel?

To je bistvo vprašanja, ne pa neka mistika glede višine piramide, njenih osnovnih krakov itd (vsaj zame).

Gundolf ::

Sej tehnično znanje so imeli že takrat. Sicer je bilo pomanjkanje znanja o gradnji jekleno-steklene stolpnice, je pa vsebovalo znanje sestavljanja kamnitih blokov. In tega je bilo veliko več, kot ga je danes. Ker danes ga ne potrebujemo več. Torej je za eno piramido zadostovalo veliko število delavcev, da so uspeli izklesati in pstaviti tiste 3 kamnite bloke na minuto ter nekaj zelo sposobnih delovodij, da so to delo uskladili. Podcenjevati takratnega znanja pa res ne gre. Mislim da še vedno ne vedo, kako jim je uspelo tako dobro mumificirati, da so se trupla ohranila do danes. Pa so mumificirali le zelo visoke stanove. S kamni in lesom se je pa lahko skoraj vsak igral.

Thomas ::

FYI, za Asuanski jez so premaknili materiala za 40 Keopsovih piramid.

Koliko pa Kitajski zid? Koliko tisoč?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

No pa denimo, da je piramido gradilo 10000 ljudi, pa da je težka 3 milijone ton.

Pomeni, da je vsak postavil 300 ton. V 20 letih, kar pomeni po ene 50 kg na dan.

Ni take sile, ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Thomas,

izračuni koliko kamnitih blokov dnevno je bilo potrebno postvit na dan so že narejeni. Številka ja naravvnost fascinantna, a ti verjetno ni posebaj všeč, pa si se lotil preračunavanja na način, ki nič ne pove.

Škoda, od tebe bi pa pričakoval kak verodostojen link kako točno so piramide gradili, kot pa takšnole nič kaj prepričljivo izvijanje.

Špekulacij je bilo že dovolj.

Matev ::

če se piramid ne bi dalo narediti - jih pač ne bi bilo

to, da piramide SO pa pomeni zgolj to, da jih je bilo možno zgraditi takrat

CCfly ::

Škoda, od tebe bi pa pričakoval kak verodostojen link kako točno so piramide gradili, kot pa takšnole nič kaj prepričljivo izvijanje.

Špekulacij je bilo že dovolj.


Vidim da ti moja povezava ni zadostovala.

PS: Thomasova primerjava pove več kot dovolj o tem, koliko energije je bilo vložene v samo fizično delo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

bili_39 ::

No pa denimo, da je piramido gradilo 10000 ljudi, pa da je težka 3 milijone ton.


To je seveda podcenjevanje. 10000 ljudi ni delalo naenkrat. Več del je potekalo vzporedno, tako da je bilo treba tistih 50 kg prestaviti večkrat.
Sicer pa povprečen delavec lahko brez težav premeče ene par ton na dan. Potegne pa jih lahko še nekaj več.

Je bila lepa razlaga zgoraj.

Barakuda1 ::

CCfly


Tvoj link sem pogledal.

Nič novega, bi se reklo. Ena od možnih teorij ki se lahko ponaša z enako verjetnostjo, kot podani pomisleki zoper njo.

Tisto, kar ostaja neodgovorjeno je nekaj drugega. Kako je to v resnici potekalo.
Zanimivo namreč je, da imamo iz tistega obdobja vendarle kar solidne pisne vire tedanjih sodobnikov za mnogotere druge stvari in dogodke.
Zakaj se pri piramidah zatika?
Zakaj niso egipčani svojih neverjetnih gradbenih sposobnosti kar sami ovekovečili v poslikavah v samih piramidah in podobno.

Jasno je da so piramide zgradili (če so tukaj)
To kar ni jasno je KAKO.

Da so tu sodelovali kakšni mali zeleni, je tko al tko totalno mimo. Da so imeli neka davna, pradavna znanja od svojih "prednikov" iz drugih planetov tudi.


Ostane torej le to, da so imeli

- fenomenalna znanja, ki se niso ohranila in jih je potrebno šele odkriti
- da je gradnja trajala neprimerno dlje, kot se to trenutno zatrjuje
- morda pa kamniti bloki vendarle niso "kamniti bloki" pač pa gre za ulitke ali lepljenjce, kot zadnje čase poskušajo dokazovati v novejših teorijah nekateri kemiki (a jih egiptologi vstrajno zavračajo - njihove nove ideje namreč)

Nič nezemljskega ne pričakujem od pravilnega odgovora. Dvomim le v dosedanjo razlago, to je vse.

Barakuda1 ::

Sicer pa povprečen delavec lahko brez težav premeče ene par ton na dan. Potegne pa jih lahko še nekaj več.


Hja, če bi morali premikati po 50 kg, bi bila zadeva čist simpl.
Problem je v tem, da so morali "premikati" kamnite gmote težke od 2,5 do 15 ton.
Pa ne le premikati. Potrebno jih je bilo natačno namestiti eno zraven druge na točno pozicijo. Kakšno razmetavnje in štrlenje mal levo mal desno ni prišlo v poštev.

Tist, ki si je že sam ogledal te zgradbe, se bo spomnil, da se sranice teh kamnitih blokov prilegajo tako, da pravzaprav še noža ne moreš zrinit v razpoko.

In sedaj naj kar brez nekih resnih dokazov vrjamem, da so postavili in obdelali 3 takšne kamnite bloke na minuto. No kar malce velik se pričakuje od nekoga, ki ne verjame slepo vsega kar se mu reče s prestola takšnih ali drugačnih avtoritet.

bili_39 ::

Glede na to, da so se z gradnjo piramid ubadali dolga stoletja so to obrt vsekakor dobro izpilili.
Dokumentacija je lahko pomanjkjiva zaradi onemogočanja konkurenece in prepovedi (faraonov).
Bolj drugo, po moje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ancient Aliens (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27964542 (60132) hamax
»

skrivnost gradnje piramide (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19146183 (36537) Bellatrix
»

Gospodarske in tehnične značilnosti prvih kultur (pomen piramid v Egiptu) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
22715179 (11739) world
»

Kako so Egipčani gradili piramide?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7511447 (9407) TESKAn
»

Žitni/travnati krogi na hrvaškem

Oddelek: Loža
182696 (1862) mtosev

Več podobnih tem