» »

Gospodarske in tehnične značilnosti prvih kultur (pomen piramid v Egiptu)

Gospodarske in tehnične značilnosti prvih kultur (pomen piramid v Egiptu)

1
2
3 4 5

reeves ::

Baje so uporabljali rampe, vendar ne vedo točno kakšne, ker so jih po končani gradnji pospravili.

antonija ::

Lej spravit kamen v luft se da z dokaj malo fizicnega truda. Ce imas na voljo par sto let izkusenj, nekaj 10 let casa za gradnjo in skoraj neomejeno delovno silo potem to niti ni vec tak problem.

Za Karnak so tempelj preprosto zasuli s peskom med tem ko so ga gradili. Ko so polozili zadnje kamne na vrhu so tempelj pocasi odkopavali in sproti klesali slikice na stene in stropove. Low-tech and dumb ampak je superca delovalo. Sklepat gre da so idejo do gradnje Keopsove piramide nadgradili in izboljsali.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bluefish ::

Sicer pa je že Arhimed rekel: "Dajte mi kraj, na katerega bi se oprl, pa lahko premaknem Zemljo."

T-h-o-r ::

premikal pa dejansko je ladje :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bluefish ::

Menda, ja.

world ::

Predpostavimo da je pot od tam kjer začnejo vleči do vrha piramide dolga 1360 metrov.Zakaj ?

Recimo da je bilo od tam kjer so kamnite bloke dobili do piramide 450 metrov, pot po piramidi pa dolga 910 metrov. Če je ena stranica piramide dolga prb. 200 metrov.Za vsako stranico sem odvzel 20 metrov, ker je z večanjem višine tudi stranica krajša.Torej skupaj 1360 metrov. Recimo da je za kamnit blok z 1,5 tone potrebnih 20 delavcev.Z enim potegom premaknejo kamnit blok za 40 cm.To jim vzame recimo 5 sec, kar pomeni da porabijo za 1 meter 12,5 sec. Recimo da potrebujejo 15 sec za en meter(vse jim ni teklo gladko).To pomeni da so za 1360 metrov potrebovali 5,6 ur.

Vsem pa je jasno da 5,6 ur ne moreš delati brez predaha.Dodajmo še pavze in sicer 10 min vsake 1,5 ure.Torej skupen čas pavz znese prb. 35 min.Torej skupen čas za vleko kamnite bloka do vrha okoli 6 ur.

Predpostavimo da začenjo z vlečenjem ob 5 zjutraj.To pomeni da pridejo na vrh ob 11 uri.Ob 12 uri, ko se vrnejo s piramide imajo kosilo. Nato začno ob 1 popoldan ponovno z vlečenjem in do 19 zvečer spravijo na vrh še en kamnit blok.Ob 20 uri imajo večerjo nato počitek.

Tako_! Ugotovili smo da 20 delavcev v enem dnevu spravi na vrh piramide 2 kamnita bloka.To pomeni da 20 delavcev v enem letu spravi do vrha 730 blokov. V 25 letih pa prb. 18000.Torej za dobiti magično številko 2,3 miljona kamnitih blokov potrebujemo 2554 delavcev(tistih ki vlečejo).Kako ?

Preprosto: Če 20 delavcev spravi v 25 letih do vrha 18000 blokov jih bo 200 delavcev spravilo 180000, 2000 delavcev pa 1,8 miljona.Če dodamo še tistih 554 delavcev se zelo približamo številki 2,3 miljona.Torej 2554 delavcev pomeni 127 skupin po 20 delavcev. Torej v enem dnevu vse skupine skupaj spravijo do vrha 254 kamnitih blokov.V enem letu 92710 kamnitih blokov v 25 letih pa 2317750.To pomeni da drži trditev da je v piramidi prb. 2,3 miljona kamnitih blokov.,ter da so jo gradili prb. 25 let !!!!

Iz mojih izračunov ravno tako lahko sklepam, da delavci niso garali, saj so v 1 dnevu spravili gor le 2 kamna.Imeli kosilo ter večerjo.
In ali to pomeni tudi da smo se motili glede števila delavcev pri gradnji piramid.Katero bi jaz sedaj ocenil na max. 5000 !



A lahko kdo potrdi moje izračune.

hvala lepa
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: world ()

reeves ::

20 let krat 365,26 dni krat 24 ur krat 3600 sekund je 631169280 sekund. Deljeno 2,8 mio kamnov pomeni 1 kamen vsakih 225,42 sekunde.

Oz. drugače: 20 let krat 365,26 dni je 7305,2 dni.
5,9 mio ton deljeno 7305,2 dni je 807,64 ton vsak dan.

world ::

20 let krat 365,26 dni krat 24 ur krat 3600 sekund je 631169280 sekund. Deljeno 2,8 mio kamnov pomeni 1 kamen vsakih 225,42 sekunde.

Oz. drugače: 20 let krat 365,26 dni je 7305,2 dni.
5,9 mio ton deljeno 7305,2 dni je 807,64 ton vsak dan.



Tega pa ne razumem.

Prepričan sem da se nism zmotil v mojem postu niti za malo.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Genetic ::

Ja ampak je kje opisano kako so na 90 metrov vzdignili 15 ton težke kamne ?

Vseh trivialnih zadev pa se jim tudi ni dalo pisat ...

;-) ::

world ti si računal da so vse kamne vlekli na vrh piramide.
?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

world ::

world ti si računal da so vse kamne vlekli na vrh piramide.
?


Računal sem tako ja.Ampak vse številke se ujemajo.Tako da prow preveč nisem zgrešil.Lahko pa isto dolžino poti dokažem.Na začetku so začeli vleči 450 metrov pred piramidami, ker je na tistem mestu zmanjkovalo kamnja so se oddaljevali s tem pa je pot ostajala isto dolga oz. ravno obratno.

začeli so vleči recimo 910 metrov od piramid nato pa se približali do začetne razdalje 450 metrov.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: world ()

reeves ::

Prej sem računal 2.8 mio kamnov, ne 2,3 mio, tako da so postavli 1 kamen vsakih 274,42 sekund.

world ::

Prej sem računal 2.8 mio kamnov, ne 2,3 mio, tako da so postavli 1 kamen vsakih 274,42 sekund.


Ja in ?

Sej ni pomembno vsake koliko časa so postavili en kamen.Moji izračuni so vsaj kolikor jst vem pravilni.Saj potrjujejo da so piramide gradili 25 let ter da je sestavljena iz 2,3 kamnitih blokov.Ovrgli so pa trditev da je pri gradnji sodelovalo 20000 delavcev.Po mojem jih je 4x manj.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

reeves ::

V torek so na Discovery-ju ovrgli, da je bilo 100000 delavcev in rekli, da jih je bilo 25000. Me pa zelo zanima kako ti je uspelo tako natančno določit njihov delavnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

world ::

Ja pač, tako domnevam.Sej je use zelo lepo opisano.Preber še 1x boš bolš razumel.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

;-) ::

Zato ker mi zdaj lih vemo al so začeli delat ob 4 zjutraj in so delali do 9 zvečer ali so delali od 7 zjutraj do 8 zvečer-razlika pride skoraj za en kamen na dan lol.

world ::

Če nisi opazil se očitno nisem zmotil z 2 kamni na dan, ker se use številke ujemajo !!!

In verjetno kar drži delovnik katerega sem opisal.

lp
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

reeves ::

Ja pač, tako domnevam.Sej je use zelo lepo opisano.Preber še 1x boš bolš razumel.

In verjetno kar drži delovnik katerega sem opisal.


Sem si prebral. Verjemi. In ja, tako domnevaš.

PacificBlue ::

Grajenje piramid je potekalo imo tudi takole:

http://www.bibliotecapleyades.net/cienc...

Mr.B ::

Dober dokumentarec na to temo : History Channel : Ancient Aliens iz leta 2009
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

world ::

Dober dokumentarec na to temo : History Channel : Ancient Aliens iz leta 2009


Hehe, tile vesoljčki tud mene malo begajo.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

world ::

Ja pač, tako domnevam.Sej je use zelo lepo opisano.Preber še 1x boš bolš razumel.

In verjetno kar drži delovnik katerega sem opisal.


Sem si prebral. Verjemi. In ja, tako domnevaš.


In ja, moje domneve so pravilne!
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Okapi ::

Jaz čakaj slike one črte, ki se je skrajšala.

O.

reeves ::

In ja, moje domneve so pravilne!

Potem pa to niso več domneve. Napiši, da VEŠ, da je bilo tako.
Kakorkoli že si pa moramo priznat, da so bili geniji za tiste čase.

world ::

Jaz čakaj slike one črte, ki se je skrajšala.

O.


Jih boš že dočakal.Ne obračaj teme.Jst sprašujem če lahko kdo preveri moje izračune.Črte bojo že prišle na vrsto.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Okapi ::

Kaj ti pomaga preverjanje računov, če si si vse številke bolj ali manj izmislil. Kako veš, da lahko 20 delavcev v 5 sekundah 1,5 tonski blok premakne za 40 cm? Kaj če ga samo za 20 cm? Potem se ti vsa računica pokvari takoj za 100%. Ali pa če za en poteg porabijo 10 sekund? Ali pa če mora biti 40 delacev?

O.

;-) ::

Vrjetno je mislil da povprečen dec dvigne oz povleče 70-80kg ;)

Čemu sploh izračuni? Še vedno ne vemo pomena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

antonija ::

Delavec lahko zboli, delavec lahko umre, med "delavci" so verjetno bili steti tudi kuharji, zdravniki in ostala logistika. Niso vsi delavci samo premikali skal na kup, nekdo jih je moral vodit, skale dokonca obklesat, ....

EDIT: Tud v Egiptu majo vsake toliko casa slabo vreme.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

world ::

Ja ampak očitno drži da je 1 skupina v enem dnevu spravila 2 bloka na piramido. In napisal sem da je bilo 2550 mož potrebnih za vlečenje.Da je bila piramida končana v 25 letih kolikor so do sedaj domnevali.MAR NE ?
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Okapi ::

Skratka, izračunal si, da drži to, kar pravijo arheologi. Pa to je skoraj neverjetno8-)

O.

world ::

Pa še sliki tistih 2 črtic :

desna je tukaj daljša



desna isto dolga kot leva

You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

BigWhale ::

world ti si računal da so vse kamne vlekli na vrh piramide.
?

Računal sem tako ja.Ampak vse številke se ujemajo.Tako da prow preveč nisem zgrešil.Lahko pa isto dolžino poti dokažem.Na začetku so začeli vleči 450 metrov pred piramidami, ker je na tistem mestu zmanjkovalo kamnja so se oddaljevali s tem pa je pot ostajala isto dolga oz. ravno obratno.
začeli so vleči recimo 910 metrov od piramid nato pa se približali do začetne razdalje 450 metrov.


Hja. Multi-tasking, multi-tasking.

Medtem, ko en kamen vlecejo na vrh piramide jih lahko ze 30 postavijo na pravilna mesta in jih potem samo se gor potegnejo.

Ce je en kamniti blok v klanec vleko 40 ljudi je lahko hkrati do 'rampe', 400 drugih ljudi vleklo deset takih blokov.

S tem, da bi jaz od kamnoloma do rampe polozil polno gladkih okroglih debel in bi si naredil tekoci trak za te bloke. Premikanje po tem je sigurno hitrejse kot vlecenje. Kaj pa vem, bi lahko nekaksna nosila za 2 toni tezak kamniti blok? Potem bi okrog nagnetel 40 ljudi in bi tak blok odnesli do piramide. Ali pa, ta bi tak kamnit blok 'kotalili' do piramide? S pomocjo vzvodov in vrvi ga dvignes na en rob in potem sam dol pade.

Kaksna je pa bila visinska razlika med kamnolomom in vznozjem piramid? Ce sploh kaksna. Lahko bi si pomagali s spodkopavanjem.

Nevarno delo? Seveda ampak so imeli cas in manpower! :)

BigWhale ::

Pa še sliki tistih 2 črtic :
 desna je tukaj daljša

desna je tukaj daljša



 desna isto dolga kot leva

desna isto dolga kot leva



Tudi leva je malo drugacne oblike. Je mozno, da je ta rja enostavno odpadla zaradi kaksnega tresljaja, ki ga je povzrocil robot?

world ::

world ti si računal da so vse kamne vlekli na vrh piramide.
?

Računal sem tako ja.Ampak vse številke se ujemajo.Tako da prow preveč nisem zgrešil.Lahko pa isto dolžino poti dokažem.Na začetku so začeli vleči 450 metrov pred piramidami, ker je na tistem mestu zmanjkovalo kamnja so se oddaljevali s tem pa je pot ostajala isto dolga oz. ravno obratno.
začeli so vleči recimo 910 metrov od piramid nato pa se približali do začetne razdalje 450 metrov.


Hja. Multi-tasking, multi-tasking.

Medtem, ko en kamen vlecejo na vrh piramide jih lahko ze 30 postavijo na pravilna mesta in jih potem samo se gor potegnejo.

Ce je en kamniti blok v klanec vleko 40 ljudi je lahko hkrati do 'rampe', 400 drugih ljudi vleklo deset takih blokov.

S tem, da bi jaz od kamnoloma do rampe polozil polno gladkih okroglih debel in bi si naredil tekoci trak za te bloke. Premikanje po tem je sigurno hitrejse kot vlecenje. Kaj pa vem, bi lahko nekaksna nosila za 2 toni tezak kamniti blok? Potem bi okrog nagnetel 40 ljudi in bi tak blok odnesli do piramide. Ali pa, ta bi tak kamnit blok 'kotalili' do piramide? S pomocjo vzvodov in vrvi ga dvignes na en rob in potem sam dol pade.

Kaksna je pa bila visinska razlika med kamnolomom in vznozjem piramid? Ce sploh kaksna. Lahko bi si pomagali s spodkopavanjem.

Nevarno delo? Seveda ampak so imeli cas in manpower! :)


Saj sem napisal da so v enem dnevu spravili gor 257 kamnitih blokov.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

world ::

Pa še sliki tistih 2 črtic :
 desna je tukaj daljša

desna je tukaj daljša



 desna isto dolga kot leva

desna isto dolga kot leva



Tudi leva je malo drugacne oblike. Je mozno, da je ta rja enostavno odpadla zaradi kaksnega tresljaja, ki ga je povzrocil robot?



Dvomim, ker na začetku so rekli da so to ročaji.Torej ni samo rja.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

bluefish ::

No, naj si bodo izračuni pravilni ali ne, piramide stojijo in so jih uspeli postaviti.

antonija ::

Materiala so kar nekaj "uvozili" iz drugih delov egypta, nekaj celo iz Aswanskih kamnolomov. Ampak premikat velike stvari kot kaze niti ni tako velik problem, ce so to pocele prakticno vse starodavne civilizacije.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Če se pa za hip zresnimo, je to čisto pravilen pristop. Temu se po angleško reče "back of the envelop calculation" in recimo Fermi je bil velik zagovornik takšne metode. Ko želiš na hitro preverit neko trditev ali hipotezo, na kup vržeš nekaj osnovnih cifer in vidiš, če se približno izidejo.

Če bi recimo World na ta način izračunal, da bi rabili 200 ali 2000 let za gradnjo, bi to pomenilo, da nekje nekaj ne štima. Tako da kar se tega tiče, je treba Worlda kar pohvalit. Marsikdo, tudi tule na slo-techu, bi si prihranil marsikakšen brc v temo, če bi uporabljal takšno metodo za preverjanje različnih čudnih trditev (recimo o chemtrailsih:-).

O.

reeves ::

Saj sem napisal da so v enem dnevu spravili gor 257 kamnitih blokov.

In jaz sem napisal, da spravili gor 314 kamnov na dan.

Tega pa ne razumem.

In česa potem ne razumeš?

world ::

Če bi spravili gor 314 kamnov, bi bile piramide končane prej kot v 25 letih.To se pa ne sklada z ugotovitvami vseh znanstvenikov.Moje pa se nekako!
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

reeves ::

Če bi spravili gor 314 kamnov, bi bile piramide končane prej kot v 25 letih.To se pa ne sklada z ugotovitvami vseh znanstvenikov.Moje pa se nekako!

Če bi prebral moje poste bi videl, da sem jaz računal 20 let. Discovery pravi, da so jih gradili 23 let.
Lahko ti naredim tudi izračun za 23 let, če hočeš ampak jutri, danes nimam časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

antonija ::

world poanta je da pride rezultat izracuna v enakem velikostnem redu kot objavljene stevilke. Torej ni rezultat 2 leti ali 200 let, ampak 25 let. Ce upostevas da nimas pojma kaj se je takrat dejansko dogajalo in imas na voljo le statistiko to pomeni da zaenkrat teorija o 20k delavcin in 20 letih izgleda pravilna.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

world ::

Torej ravno nekje na polovici.Vendar useeno bližje mojim računom :P
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

world ::

world poanta je da pride rezultat izracuna v enakem velikostnem redu kot objavljene stevilke. Torej ni rezultat 2 leti ali 200 let, ampak 25 let. Ce upostevas da nimas pojma kaj se je takrat dejansko dogajalo in imas na voljo le statistiko to pomeni da zaenkrat teorija o 20k delavcin in 20 letih izgleda pravilna.


PS: dodamo recimo 3000 za kamnolome pa še 500 za stražarje in še kar enih 500 kar tko. Še zmeri smo lih lih pršli na 10000 delavcev.Še polovico rabimo prosim.
Lej po mojih izračunih je bilo potrebnih prb. 2550 delavcev za vleko.Recimo da so se vsake 3 mesece zamenjali.Torej sta bili 2 skupini po 2550 delavcev.Skupaj je to prb.5000.Sedaj pa povej skje boš dobil še 15000 delavcev. Zdravniki +200 - kuharji +500 - pisarji +300 - načrtovalci itd +200 Pa smo šele na Slabih 6500 delavcih.Še vedno čakam kje boš dobil ostalih 14000 delavcev!
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: world ()

;-) ::

Če bi spravili gor 314 kamnov, bi bile piramide končane prej kot v 25 letih.To se pa ne sklada z ugotovitvami vseh znanstvenikov.Moje pa se nekako!


Nemoreš trdit da so vsak dan potegnili gor 200 ali 300 kamnov, mogoče so jih prve dni 600 pa zadnje dni samo 20. Po vsej vrjetnosti je na nižjih nivojih piramide šlo hitreje?

Ne morem razumet da lahko računate glede piramid koliko kamnov so na dan potegnili, ko za vašo hišo ni mogoče izračunat.

Aja glede delavcev. world kaj pa če jih je bilo za en blok premaknit treba 1x več kot si ti računal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

world ::

Dodamo še recimo 3000 delavcev v kamnolomih pa še 500 varnostnikov pa še 500 takih ki so za prevoz skrbeli.

Še vedno smo šele na prb. 10000 kar je samo polovica.
Mislim da so slabo določili število delavcev ki so vlekli kamenje.Teh so določili malo preveč, mislim 10000 preveč.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

world ::

Če bi spravili gor 314 kamnov, bi bile piramide končane prej kot v 25 letih.To se pa ne sklada z ugotovitvami vseh znanstvenikov.Moje pa se nekako!


Nemoreš trdit da so vsak dan potegnili gor 200 ali 300 kamnov, mogoče so jih prve dni 600 pa zadnje dni samo 20. Po vsej vrjetnosti je na nižjih nivojih piramide šlo hitreje?

Ne morem razumet da lahko računate glede piramid koliko kamnov so na dan potegnili, ko za vašo hišo ni mogoče izračunat.



Ja to je povprečje, ki drži.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

antonija ::

Recimo da rabis se delavce za pridelovat hrano, za pripravljat hrano, za nosit vodo, za zdravit, za brusit orodje, za izdelovat orodje, za nabirat materiale za izdelovat orodje, za zidat in vzdrzevat bajte v katerih jejo, spijo, se zdravijo, ... pol pa se recimo da jih je nekaj 10% bilo nesposobnih za delo (bolezni, poskodbe, dezerterji, ...) in se stevilka se malo poveca. Za obdrzat 20k ljudi pri zivljenju na tako majhnem prostoru so se mogli kar prekleto potrudit v tistih casih, ker hoffer mislim da se ni imel podruznice tam.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

world ::

Hrano so pridelovali kmetje, ki so delali ob nilu.Zdej nevem če je potrebno upoštevati vse stranske faktorje.

Sej če šteješ delavce ki so delali hišo.Šteješ arhitekta zidarje in nadzornika.Mogoče še koga.Ne šteješ pa tistega, ki ti je pripeljal material, tistga ki jim je kuhal in tistga ki je za njimi pospravljal.MAR NE ?

Mislim da kmetov, ki so pridelovali hrano nebi smeli upoštevati.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: world ()

innerspace ::

Ce se je piramide gradilo okoli 25 let...koliko generacij delavcev je delalo na njih? Menda niso vsi zaceli delat mladi in koncali stari in iztroseni...
Storilnost se s casom manjsa, poskusi tudi to upostevat pri racunanju.
Verjetno so delavce rekrutirali vsako leto...ali manj...
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V bosni piramide (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48889493 (66957) GizmoX
»

skrivnost gradnje piramide (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19146245 (36599) Bellatrix
»

Kako so Egipčani gradili piramide?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7511458 (9418) TESKAn

Žitni krogi, ki so postali tema o Piramidah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36829313 (23897) Stepni Volk
»

Skrivnosti PIRAMID

Oddelek: Loža
134096 (3801) Thomas

Več podobnih tem