» »

skrivnost gradnje piramide

skrivnost gradnje piramide

1 2
3
4

Arto ::

Ker je to najenostavnejši arhitekturni pristop, da zgradiš visoko stavbo.

gulfstream ::

Pa še eno vprašanje... zakaj so Egipčani gradili ravno objekte v obliki piramide ? In zakaj so isto počeli tudi Maji, kljub temu, da so na drugem koncu sveta živeli ?


Kaj pa veš, mogoče so imeli skupne prednike v Afriki, pa so obojni imeli fetiš na piramide. Pa se jih je del odpravil s čolnom v neznano, in so se naselili v Ameriki. (malo heca, vem da je longshot, ampak bolj verjetno kot nezemljani še vedno:))

Verjetno bo kar držalo kar je arto povedal...

tadvet ::

The ancient Egyptians probably chose that distinctive form for their pharaohs' tombs because of their solar religion, explained Donald Redford, professor of Classics and ancient Mediterranean studies at Penn State. The Egyptian sun god Ra, considered the father of all pharaohs, was said to have created himself from a pyramid-shaped mound of earth before creating all other gods. The pyramid's shape is thought to have symbolized the sun's rays.
According to Redford, "The Egyptians began using the pyramid form shortly after 2700 B.C., and the great heyday of constructing them for royalty extended for about a thousand years, until about 1700 B.C." The first pyramid was built by King Djoser during Egypt's Third Dynasty. His architect, Imohtep, created a step pyramid by stacking six mastabas, rectangular buildings of the sort in which earlier kings had been buried. The largest and most well-known pyramids in Egypt are the Pyramids at Giza, including the Great Pyramid of Giza designed for Pharaoh Khufu.

To je ena razlaga.
Zanimivo da kar pogosto omenja bogove predvsem boga sonca Raa-ja. Kako lahko bogovi govorijo, če "ne obstajajo". -- The Egyptian sun god Ra, considered the father of all pharaohs, was said to have created himself from a pyramid-shaped mound of earth before creating all other gods.
http://tadejvetrih.wordpress.com/

Gregor P ::

Ok tole, kako lahko bogovi govorijo, če ne obstajajo, bi pa res lahko že iz malo novejše zgodovine vedel;(( Zato ker je očka faraon, ki je bil "bog" in batina, oz. njegova desna roka, svečenik tako rekel8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

tadvet ::

Torej zdej predpostavljamo že da so bili faraoni bogovi. Nope, imeli so se za bogove. To je pa bistvena razlika. Vsakršno razglabljanje glede tega je brezvezno, če ne vemo kako je v resnici blo.
http://tadejvetrih.wordpress.com/

Gregor P ::

LOL ... morda bo tole malo lažje zate, kdo točno je zapisal te vire iz katerih ti izhajaš, da so 100 odstotno resnični;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Arto ::

Nisi razumel. Ra ni zares govoril, to so bile pravljice.

tadvet ::

Gregor P je izjavil:

LOL ... morda bo tole malo lažje zate, kdo točno je zapisal te vire iz katerih ti izhajaš, da so 100 odstotno resnični;)


Preberi pa ti bo jasno... Je vse zapisano v tekstu. Nikakor pa ne trdim da so 100% resnični... kako je zanimivo, ko nekateri mislijo, da prekašajo druge, nenazadnje pa se sploh ne zavedajo kdo ta drugi je.
http://tadejvetrih.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tadvet ()

Arto ::

Tadvet, a te je mogoče zmedlo tole:
Ra, considered the father of all pharaohs, was said to have created himself from a pyramid-shaped mound of earth before creating all other gods.

tadvet ::

Nikakor me ni zmedlo, mogoče sem narobe razumel.
Zanimivo pa kako se vztrajno opirate na neke brezvezne opombe. Pa se imate za take intelektualce.
http://tadejvetrih.wordpress.com/

Arto ::

Jah, ti si se opiral na "kako lahko bogovi govorijo, če ne obstajajo". Tudi, če bi pisalo "said he created", bi bil to še vedno skrajno brezvezen argument.

guest #44 ::

Mene zanima kolko bronastega orodja so pobrusili za oblikovat tiste bloke?

oemdzi ::

Arto je izjavil:

To, da je veliko stvari nejasnih ni izgovor, da tlačiš v "razlage" razne aliene. Nepojasnena stvar je samo to - nepojasnena stvar. Ne pa alieni.
Mislim, da je problem bolj, da konkretne razlage nekaterim ljudem rušijo njihov čudoviti svet magičnih bitji, alienov in globalnih zarot. Zato pa so te stvari tako popularne, ker se nekaterim realni svet ne zdi dovolj zanimiv.


Mislim da tukaj noben ne trdi da so piramide 100% delo alienov, ampak verjamejo, da nekaj % vendarle obstaja, da je bilo tukaj posredi nekaj nevsakdanjega. Ti pa to vse posplosujes in se delas bedake iz tistih kateri DOPUSCAJO moznost tudi vmesanost alienov v zidavo piramid...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Arto ::

Jaz vsekakor dopuščam to možnost, ampak dokler ne bo kakšnih bolj konkretnih argumentov, temu ne verjamem prav nič. Govorim pa predvsem o tistih, ki kar na hitro privzamejo, da so piramide zgradili alieni. Zato ker se to fino sliši in jih navdušuje. In zato ker so potem vsi ostali "slepi", samo oni so dovolj pametni, da sprevidijo resnico.

Gregor P ::

Če nekdo izjavi ...
Kako lahko bogovi govorijo, če "ne obstajajo"

... potem se tukaj vsa debata neha.:|

Dobro, če je komentator sedaj otrok, potem res ni lepo, da mu sedaj odrasli vzamemo vso veselje in ga pošiljamo nekam, ampak je naša naloga, da mu zadeve malo bolj razložimo, da jih bo lažje razumel.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tadvet ::

No prosim, razložite otroku vaš pogled na gradnjo piramid!

Hvala
http://tadejvetrih.wordpress.com/

PacificBlue ::

BigWhale je izjavil:

Torej, tole je vznozje Keopsove (Khufujeve) piramide.



Lahko si pogledate koliksni so bili ti kamniti bloki in kako 'neprodusno' so bili dani skupaj. Ko enkrat vidis stvari v zivo niti niso vec tako zelo impresivne, jaz sem bil naravnost razocaran nad piramidami.

Koliko casa so gradili? 20 let? Ah ja, drugega tako ali tako niso imeli poceti, so pac gradili poslednje domovanje za gospodarja. Piramida, taksna kot jo vidimo sedaj je bila potem se 'oblecena' v bel apnenec in je bila na pogled precej bolj gladka. Vseeno, danes, ko pogledas vse skupaj, zgleda kot en velik kup kamenja, ki niti priblizno ni tako geometrijsko natancen in pravilen. :)


Piramide seveda niso v osnovi izgledale tako kot danes. Moras vedet, da so veliko materiala vmes ze kmetje in ostali dol pokradli in razbili. Bile so se gor bele marmorne plosce pa na vrhu zlata kupola. Tako je verjetno izgledala precej bolj impresivno.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Bob Rock ::

PacificBlue je izjavil:


Piramide seveda niso v osnovi izgledale tako kot danes. Moras vedet, da so veliko materiala vmes ze kmetje in ostali dol pokradli in razbili. Bile so se gor bele marmorne plosce pa na vrhu zlata kupola. Tako je verjetno izgledala precej bolj impresivno.


in so bloke pravilnih oblik zamenjali z bloki manj pravilnih?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

PacificBlue ::

hm, zdaj ne vem zakaj tezite k temu, da bi morale biti kocke v piramidah popolnoma pravilne oblike. A je kdo to trdil? jaz sem samo nekej omenil, da so kocke v machu picchu prav fascinantno oblikovane, tudi sami rezi kamna so zelo natanci saj ne gre niti igla v spranje(tam, kjer je to se neposkodovano).

Zdaj, kaj vi sanjate tud jaz nea zastopm:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

i386 ::

PB... a Kolosej in še pol rima zraven so tudi alieni naredil? Pa akropolo? pa pol antične grčije? Pa veličastne krščanske katedrale tudi zgrajene brez strojev. Izgleda da je vse delo alienou...
Daj se zresni pa si nekako sprav v glavo, da so bili 3000let nazaj ljudje tudi pametni in iznajdljivi. iznajdljivi celo bolj.

PacificBlue ::

Saj, kdo je pa gradil katedrale in večičastne stavbe po Evropi?

Prostozidarji:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

mihec87 ::

PacificBlue je izjavil:

Saj, kdo je pa gradil katedrale in večičastne stavbe po Evropi?

Prostozidarji:)


So bili prostozidarji alieni?

Lion29 ::

mihec87 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Saj, kdo je pa gradil katedrale in večičastne stavbe po Evropi?

Prostozidarji:)


So bili prostozidarji alieni?


če nadaljujem misel od prej... LOGIČNO!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nevro^ ::

sprasujem je izjavil:

No tole z Japonske, kjer je piramida potopljena. In na podlagi gladine je ugotovljeno da je to 14000 let nazaj. Že tole orng ruši zgodovinske datume.
To hoče povedat Nevro. Sam drugi pač mislijo da je to od Simone Dimic bazenček in ne ocean (sicer se je glede globine vseeno Nervo zmotil)


Čestitam! Edini, ki si zadel bistvo mojega posta in se nisi zaletaval v kar nekaj!

Iskrene čestitke tudi vsem ostalim, ki ste pripomogli k temu, da bo tema, kjer bi se lahko razvila dosti boljša debata, odšla v pozabo! Verjamem, da si velika večina sploh ni upala sodelovat v debati, ker se jim preprosto ne da ubadat z takim folkom, ki druga ne znajo, kot jebat drugače misleči folk v glavo! To je žal postala stalnica pri večini tem na slo-techu! Žalostno... :/

PaX_MaN ::

Čestitam! Edini, ki si zadel bistvo mojega posta in se nisi zaletaval v kar nekaj!

Ja, vzela sta en kao fakt za svojega, a ga niti preverila nista (glej link nekje zgoraj), ker bi to podrlo vajino Sveto Resnico™.

Verjamem, da si velika večina sploh ni upala sodelovat v debati,

Kako ... Janševo! :))

ki druga ne znajo, kot jebat drugače misleči folk v glavo!

There's different thinking and there's stupid.
Za luknje v logiki, nepreverjanje "dejstev", zmerjanje z "vi pa ne mislte s svojo glavo, opranoglavci, ha!", itd, vemo, kam spadajo.

mikimisek ::

Ponavadi samo berem teme te vrste pa vseeno...
Ce naj bi "zunajzemeljska bitja (vesoljci)" naredila piramide in ostalo, se mi pojavi vprasanje: Kateri vesoljci naj bi to naredili? Tisti, ki naj bi nas prinesli na zemljo "nekoc", tisti, ki risejo kroge po poljih, tisti, ki na vsake toliko koga ugrabijo in delajo poizkuse na njem, pa verjetno imamo se nekaj vrst vesoljcev. Razen, ce so to vedno isti?
Vendar, ce so isti nekako ni logicno, da bi nas prinesli sem in nam ne dali znanja za delanje piramid in nas potem na vsake nekaj casa kontrolirali, ce se lepo obnasamo in nam naredili piramide, da vanje zakopljemo nekega pomembneza s kupom dragih kamnin/podobno.
Potem se druga misel, ki se mi pojavi. Zakaj danes (sodobna zgodovina - pac dokaj dobro dokumentirana zgodovina) ne vidimo vec piramid? Vesoljci so jih delali samo v nekem zgodovinskem obdobju? Potem so pa presli na zitne kroge, saj je krog v zitu tezje naredit, kot pa piramido?
Ce mi lahko kdo pojasni koliko vrst teh vesoljcev imamo nekje okoli nas in na koliko casa nas pridejo obiskat in kaj sploh zelijo od nas, ko nam naredijo te piramide. Kaj pa ce so jih uzalili, ko so vanje zakopali nekega vodjo lokalnega plemena.

BigWhale ::

tadvet je izjavil:

Pa še eno vprašanje... zakaj so Egipčani gradili ravno objekte v obliki piramide ? In zakaj so isto počeli tudi Maji, kljub temu, da so na drugem koncu sveta živeli ?


Egipcani so najprej gradili mastabe. Potem so prisli na idejo, da bi postavili eno mastabo in na njej bi zgradili se eno! In se eno in se eno. In so dobili stopnicasto piramido.

Do tiste prave piramide ni vec dalec. :) Precej enostavno je postaviti visoko piramido, kot pa visok stolp. Sploh v takratnem casu.

Okapi ::

Precej enostavno je postaviti visoko piramido, kot pa visok stolp.
Pa še prve piramide so se jim podirale, ker so prestrme gradili.

O.

BigWhale ::

PacificBlue je izjavil:

Piramide seveda niso v osnovi izgledale tako kot danes. Moras vedet, da so veliko materiala vmes ze kmetje in ostali dol pokradli in razbili. Bile so se gor bele marmorne plosce pa na vrhu zlata kupola. Tako je verjetno izgledala precej bolj impresivno.


Saj sem ze povedal, da so bile oblecene v bel apnenec, ki je bil potem se dodatno spoliran, da je bil gladek. Kefrenova (Khafrejeva) piramida je edina izmed treh velikih, kjer je ta zgornji sloj se deloma ohranjen. Mislim sem da me bolj iz arhitekturnega stalisca niso ravno impresionirale. Tile kamniti bloki so precej manjsi kot sem pricakoval.

Kak meter in pol v dolzino 1m v visino in morda en meter sirine. Povprecna teza teh blokov naj bi bila okrog dveh ton. V tak kamen lahko brez tezav 'vprezes' 20 ljudi. Potiskati 100kg pa ni tak problem.

Se en detajl piramide, teh blokov je ogromno ampak, ce nimas interneta in televizije, ti drugega kot prekladanje kamna po puscavi itak ne preostane. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Lion29 ::

PaX_MaN je izjavil:

There's different thinking and there's stupid.


like this one...


sicer pa tako... jaz nimam čist nič proti drugače mislečim... ampak kar tukaj folk tumba, da smo ljudje neumni in nismo iznajdljivi in sami nismo sposobni česa takega zgradit je naravnost smešno...

in tisti najbolj glasni, ne poznajo osnovnih zgodovinskih dejstev o človeški evoluciji...istočasno pa želijo konstruktivno debato...

smešno...


kar je pa najbolj smešno je pa to, da folk misli, da mi apriori zavračamo teorijo o alienih, kar spet ni res. Vsi se strinjamo, da možnost obstaja, ampak do sedaj ni bilo NOBENEGA dokaza, da bi to potrdil...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MadMicka ::

Seveda obstaja možnost, da so alieni odkrili način in hitrost potovanja, ki presega svetlobno hitrost, da so bili razviti še pa še, da so lahko sploh prišli na Zemljo in potem, ko so pa prišli, so pa - zgradili piramide iz kamna. Da pa bi pri vseh teh kamnih in zapisih na kamnih, ki pričajo dokaj podrobno! o zgodovini Egipta, udarili gor kako formulo ala E=mc2 ali pa vsaj Pi, to pa ne. Pa da bi uvedli kak sodoben način gradnje, sodobne materiale, to tudi ne. V Me prav zanima, če ima vsaj eden izmed tistih, ki zagovarja pomoč alienov pri gradnji piramid, dokončano kakšno šolo? Pa še vprašanje za njih: ali smo ljudje kitajski zid pravtako gradili s tujo pomočjo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Nevro^ ::

Spoštovani Lion29, da ne bom z imenom in priimkom! Ena taka še, pa te pridem osebno "pozdravim" na dom!

Nikjer v nobeni moji objavi nisem rekel, da so to gradili alieni oz. bitja z naprednejšo tehnologojo/znanjem iz VESOLJA! Kolikor krat še naj ponovim, da jas osebno z mojimi objavami ne govorim o piramidah v egiptu, ampak o piramidi oz. objektu na Japonskem, ki je po predvidevanjih strokovnajkov star vsaj 14.000 let ali celo več in za katerega teoretično ni možnosti, da bi ga zgradili ljudje iz tistega časovnega obdobja, se pravi ljudje iz pred 14.000 let oz. ljudje iz kamene dobe! Nikjer pa nisem rekel, da tega res niso oni zgradili! Čisto možno je, da je to piramido oz. objekt na Japonskem zgradila kakšna tehnološko naprednejša civilizacija, ki pa ni mus, da je bila iz VESOLJA!

To je to! Tukaj sem jas osebno zaključil v tej debati!

Lion29 je izjavil:

...kar je pa najbolj smešno je pa to, da folk misli, da mi apriori zavračamo teorijo o alienih, kar spet ni res. Vsi se strinjamo, da možnost obstaja, ampak do sedaj ni bilo NOBENEGA dokaza, da bi to potrdil...


Kakor tudi ni NOBENEGA konkretnega dokaza o načinu gradnje s strani egipčanov! So samo teorije!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nevro^ ()

zee ::

Lahko, da so bili na tem planetu daleč pred nami in jih je popolnoma izbrisala kakšna naravna katastrofa in so te piramide (še enkrat govorim o piramidi na japonskem) in ostale zadeve samo gradbeni ostanki te civilizacije!


Kako prikladno. Naravna katastrofa, ki jih izbrise iz planeta? Tako razvita civilizacija, da ni od nje ostalo nic? Tako razvita civilizacija, da se ni uspela resiti?

Smells like BS to me.

PS: Imena drzav se pisejo z veliko zacetnico.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mikimisek ::

Ali obstajajo kaksni drugi dokazi o ljudstvu, ki naj bi to piramido gradilo? Ker ce so bili sposobni zgraditi tako veliko piramido so verjetno bili sposobni zgraditi se kaksno manjso kje v blizini. Ker, ce je tista piramida edino kar je ostalo od teh ljudi potem je enako verjetno, da je ta piramida v blizini kaksn prelomnice in je dvignilo morsko dno. Pac samo ena teorija, ki je bolj verjetna, kot pa da je bilo tam napredno ljudstvo, ki je za seboj pustilo samo en kup kamenja.

Arto ::

Pa tisto nikakor ni piramida. Tudi, če so to skalo obdelali ljudje, ni prav nič impresivna.

To ni piramida.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Gregor P ::

Nevro^ je izjavil:

ampak o piramidi na japonskem, ki je po predvidevanjih strokovnajkov stara vsaj 14.000 let ali celo več in za katero teoretično ni možnossti, da bi jo zgradili ljudje iz tistega časovnega obdobja, se pravi ljudje iz pred 14.000 let oz. ljudje iz kamene dobe!

Spoštovani g. Nevro^,

najprej se boš ti moral naučiti brati komentarje, preden boš lahko sploh karkoli rekel komurkoli:|

na primer tega:

PaX_MaN je izjavil:

In na podlagi gladine je ugotovljeno da je to 14000 let nazaj. Že tole orng ruši zgodovinske datume.

Se je model popravil pol:
In a report given to the 21st Pacific Science Congress in 2007 he revised this estimate and dated it to 2,000 to 3,000 years ago as the sea level then was close to current levels.[13]
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mihec87 ::

Smo razčistili oz spucali hormone lahko nadaljujemo ali so jo dokončno pokopali?

Bellatrix ::

The writings of Herodotus and Diodorus Siculus
The unknowns of pyramid construction chiefly center on the question of how the blocks were moved up the superstructure. There is no known accurate historical or archaeological evidence that definitively resolves the question. Therefore, most discussion on construction methods involves functional possibilities that are supported by limited historical and archaeological evidence.
Historical accounts for the construction of the Egyptian pyramids do little to point definitively to methods to lift the blocks; yet most Egyptologists refer to these accounts when discussing this portion of pyramid construction. The first historical accounts of the construction of these monuments came centuries after the era of pyramid construction, by Herodotus in the 5th century BC and Diodorus Siculus in the 1st century BC. Herodotus' account states:
" This pyramid was made like stairs, which some call steps and others, tiers. When this, its first form, was completed, the workmen used short wooden logs as levers to raise the rest of the stones; they heaved up the blocks from the ground onto the first tier of steps; when the stone had been raised, it was set on another lever that stood on the first tier, and the lever again used to lift it from this tier to the next. It may be that there was a new lever on each tier of steps, or perhaps there was only one lever, quite portable, which they carried up to each tier in turn; I leave this uncertain, as both possibilities were mentioned. But this is certain, that the upper part of the pyramid was finished off first, then the next below it, and last of all the base and the lowest part. "
Diodorus Siculus' account states:
" And 'tis said the stone was transported a great distance from Arabia, and that the edifices were raised by means of earthen ramps, since machines for lifting had not yet been invented in those days; and most surprising it is, that although such large structures were raised in an area surrounded by sand, no trace remains of either ramps or the dressing of the stones, so that it seems not the result of the patient labor of men, but rather as if the whole complex were set down entire upon the surrounding sand by some god. Now Egyptians try to make a marvel of these things, alleging that the ramps were made of salt and natron and that, when the river was turned against them, it melted them clean away and obliterated their every trace without the use of human labor. But in truth, it most certainly was not done this way! Rather, the same multitude of workmen who raised the mounds returned the entire mass again to its original place; for they say that three hundred and sixty thousand men were constantly employed in the prosecution of their work, yet the entire edifice was hardly finished at the end of twenty years. "
Both Herodotus' and Diodorus Siculus' writings are known to contain gross errors of fact, and Siculus is routinely accused of borrowing from Herodotus. Herodotus' description of slave labor is one of the most persistent myths of the construction process, and Diodorus Siculus' description of the shipment of the stone from Arabia is incorrect. Since both accounts are known to be unreliable, it is impossible to select either technique from historical documents as correct. However, these documents do give credit to both the levering and ramp methods.


Egyptian pyramid construction techniques @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

prej verjamem, da so piramide gradili ALIENI, kot da je devica marija brezmadežno spočela ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ZaLoMaT ::

Nova teorija o gradnji Stonehenge:

Stonehenge, Wiltshire, United Kingdom, is one of the world's best known megalithic structures.

vir: Wikipedia

http://gizmodo.com/5712245/could-stoneh...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Jst ::

Načinov, kako nekaj ljudi premakne tone materiala, je ogromno. Točno kateri način so uporabili, pa dvomim, da bomo kdaj vedeli.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nevro^ ::



Zrolajte na 36:15! Kaj pravite na to? 8-O

Aston_11 ::

Dedi, če bi se nas zbralo en par, pa bi nam dali konopljo v roke, namesto štrika, nekaj bronastega orodja, kot so ga imeli Egipčani, gajbo pira na dan, bi v parih letih tudi mi imeli kaj za pokazati.

Glede alienov - mi je hecno, da je vse, kar se ne da pojasniti, delo undefained alienom (ali pa boga, itd.). So morali biti pa res nesposobni, da so prileteli od bog ve kje, spravili pa so skupaj eno skropucalo s kamna.

Aston_11 ::

Nevro^ - sem pogledal od 36:15 dalje. Kaj bi rad povedal? Kot vidim iz komentarja američana, jim ni jasno, kako je lahko premikal 30 tonski blok. Če domnevam, kaj bi rad povedal, bi jaz povedal, da to, če američan tega ne razume, še ne pomeni, da se tega ne da narediti. Iz slike je namreč videti, da je imel škripec, uporabil je sistem vzvodov, kar zame ni nič posebnega, saj na ta način premakneš kar hočeš. Mi je pa hecna filozofija, česar ne razumem, so gotovo alieni zraven - neka srednjeveška logika je to.

Samuel ::

jap, glupi američani, ane... to so tisti, ki so šli edini na Luno, a?

Zatiskat oči pred tem, da so po celem svetu gradili podobne objekte in verovali v podobne kreature (dobesedno, ker obstajajo zelo podobni kipci iz različnih predelov sveta), je nekaj najlažjega, česar je ignorantski osebek sposoben. Obstaja na kupe arheloških izkopanin, ki jih sodobna arheologija nima kam dat in se z njimi enostavno ne ukvarja.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Aston_11 ::

Precej stvari ne znamo pojasniti, pa komot lahko trdim, da niti eno ni delo alienov.
Če so šli na luno ali ne - nima veze. Ne zmoreš kaj več? Podobni objekti - če na hitro razmislim, je podobnost zaradi fizike, arhitekture itd... in ne zaradi alienov. Piramide me spominjajo na kup peska - stoji sam od sebe, nimaš nekih hudih stvari za narediti, zgolj zložiš stvar eno na drugo - res za to rabimo eno ultra sposobno kulturo, da nam to naredi? Ni šans -sposobna kultura bi uporabila napredne arhitekturne oblike, če ne drugega...

Ideja o tem, da so bili alieni, je privlačna, vendar nič več kot to. Podcenjevanje takratnega človeka je pa tudi pravilo.

Aston_11 ::

Nevro^ je izjavil:

Pravo vprašanje je, kako so te megatonske kamne spravili enega na drugega!

Res si poglejte samo prvo epizodo, prve sezone dokumentarne serije Ancient Aliens, kjer na veliko razglabljajo o problemih gradnje piramid in o drugih podobnih nepojasnjenih gradenj! Hvraške sube in release name dobite tukaj! ;)


Lihkar je en višje napisal, da so imeli nekaj čez 2 tone. Megatona je milijon ton - se nisem mogel upreti, da ne bi kaj rekel na temo pretiravanja. Kdo sam ne zmore premakniti kocke od dveh ton? Z vzvodom ali pa kar rabi, na svoje nežne ročice? Da vidimo, se da ali se ne da? Sam. Na razpolago imaš kamen za podstavek ter lesen moral 10x10 cm. Ne gre?

Samuel ::

Aston_11 je izjavil:

Precej stvari ne znamo pojasniti, pa komot lahko trdim, da niti eno ni delo alienov.


jap, flanc na kvadrat. Kako komot je samo tebi jasno. Na kupe stvari je nepojasnjenih. Na kupe.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

imagodei ::

In ker jih ne znaš pojasnit, so ziher delo vesoljcev?
- Hoc est qui sumus -

Aston_11 ::

Marsičesa nismo znali pojasniti, pa sedaj znamo. Do takrat je bilo delo npr. Boga (za Aliene še niso vedeli), sedaj pa so moderni Alieni. Je precej stvari, ki ne podpira takgega (alien) načina razmišljanja. Logika npr. - Occamovo rezilo ali nekaj podobnega,...

Do takrat pa komot trdim, da blok od 2 ton bi par ljudi v vasi svojeročno mimogrede postavilo na mesto. In mislim, da če ne bi bili preveč nadelani, bi komot potegnili vrvico in jih zložili v perfektno vrsto.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kan. 15-letnik odkril, da so majevske piramide postavljene enako kot nek zvezdni sist

Oddelek: Problemi človeštva
363342 (2784) zee
»

V bosni piramide (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48888740 (66204) GizmoX

Ancient Aliens (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27964060 (59650) hamax
»

Gospodarske in tehnične značilnosti prvih kultur (pomen piramid v Egiptu) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
22715102 (11662) world

Žitni krogi, ki so postali tema o Piramidah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36829132 (23716) Stepni Volk

Več podobnih tem