» »

zračna puška

zračna puška

erik_rojc ::

prosil vas bi če mi daste kak link, kje bi kupil plinsko zračno puško tja do 100eur, in da bi imela repetirni sistem.
hvala za odgovore.

krneki0001 ::

Si že polnoleten?

Če si potem poišči kak bunker HQ ali pa navadno štacuno lovec. ČE pa nisi polnoleten, ti pa razen privat prodajalcev na bolhi ne bodo nikjer prodal zračnega orožja.

guest #44 ::

Low wut?

pod 100EU, repetirni sistem...no go!

Še najcenejša na C02 mislim da je več kot 100EU. Za ta denar ne dobiš pol k**** nič. Če hočeš pravo zračno (ne CO2) puško na repetirni sistem pol ti 600EU ne zbeži.

krneki0001 ::

Puške ja, drugače pa že kvalitetne co2 pištole na 4.5mm jeklene kuglice stanejo tam okol 80 evrov.

w00tnes ::

Mislim, da ima crossman nekaj "cenenih" modelov (PCP in CO2). 2260 mi trenutno pade v glavo, mislim, da se dobi za okoli 130EUR. Je repetirna, v kalibru .22 (5.5mm, 4.5mm ne vem če pri nas kje sploh prodajajo?).
Izdelava bolj "tak tak" (se najdejo kake minimalne vizualne napakice, od finiša na lesu, kak vijak ni vredu zategnjen ipd), je pa za tako ceno kar solidna puška - zelo priljubljena pri amerih, ki jo uporabljajo za lov na majhne živali (veverice, včasih baje pade tudi malo manj rejeni zajec)

guest #44 ::

w00tnes je izjavil:

Mislim, da ima crossman nekaj "cenenih" modelov (PCP in CO2). 2260 mi trenutno pade v glavo, mislim, da se dobi za okoli 130EUR. Je repetirna, v kalibru .22 (5.5mm, 4.5mm ne vem če pri nas kje sploh prodajajo?).
Izdelava bolj "tak tak" (se najdejo kake minimalne vizualne napakice, od finiša na lesu, kak vijak ni vredu zategnjen ipd), je pa za tako ceno kar solidna puška - zelo priljubljena pri amerih, ki jo uporabljajo za lov na majhne živali (veverice, včasih baje pade tudi malo manj rejeni zajec)


2260 sama po sebi ni ravno višek kvalitete, se pa jo da zmodad do amena. Večina tistih ki lovi na teh pištolah imajo predelane za bulk co2 ter daljšo cev.

Sicer pa je on reku puška ne pištola.

w00tnes ::

2260 je puška :|
Klik

krneki0001 ::

Evo 2 poceni primerka zračnega orožja

puška Tucson z daljnogledom 4x32 za 99 evrov
http://www.hq-bunker.si/index.cgi?m=6&i...

HK MP5 za 179 evrov
http://www.hq-bunker.si/index.cgi?m=6&i...

fireX88 ::

yo
ali kdo ve, kje se bi dalo dobit rezervni del za puško anschutz mod. 330. Namreč danes sm jo iz omare privlekel, da se bo malo nadihala svežega zraka pa sem pri igrnju z merkom zlomil vijak(neroda). S tem vijakom pa nastavljaš horizontalni merek (merek premikaš levo desno). Po internetu sem malo brskal in denajsko nisem nikjer zasledil da bi se dalo dobit rezervni del. Če ima kdo v glavi kakšno trgovino v lj (ven da je lovec in m-army(ali nekaj podobnega) v hali a btc-ja). Poleg teh trgovin mogoče še kakšna??

hvala za odg :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

francek1 ::

Vijak ti po vzorcu naredi vsak dober strugar.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

fireX88 ::

jp to bi blo super..sm ni navaden vijak. Ko obračas vijak/glavico vijaka ta rine levo/desno merek!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

krneki0001 ::

Snami kompleten merek dol in ga nesi h kakemu strugarju, da ti naredi vijak.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

pit74 ::

Oj lep pozdrav. Zanima me ce mi lahko kdo pomaga. Imam zracno pusko s fiksno cevjo. Napenja se s strani. Pojma nimam koliko je stara niti kaksne firme je ker na njej nic ne pise.
http://www.bolha.com/strelstvo/zracna-p... Zgleda pa tkole Je izredno natancna tudi tm na 30m. Hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pit74 ()

Vikking ::

pit74: za to imaš male oglase

first_line ::

Jaz bi pa kupil kakšno zračno do 150€ (brez orožnega lista). Ima kdo kakšno priporočilo?
Sploh me zanimajo stvari ki se jih lahko predela (zmoda), sicer ne bom ravno tankov prebijal, bi bilo pa fajn da nese čim dlje.

Pro_moted ::

first_line je izjavil:

Jaz bi pa kupil kakšno zračno do 150€ (brez orožnega lista). Ima kdo kakšno priporočilo?
Sploh me zanimajo stvari ki se jih lahko predela (zmoda), sicer ne bom ravno tankov prebijal, bi bilo pa fajn da nese čim dlje.


Pojdi poglej na rojal.si . Najbolje je kakšna prelamača , da ti ni treba co2 bombic kupovat,pa še najmanj odvisen si od vremena.
Pri vsaki puški piše ali je potrebno dovoljenje ali ne. Če pa je , pa ti lahko tam zadušijo zračno tako da lahko streljaš brez posebnega dovoljenja.

Za ta denar kot si ti napisal imaš dobre puške kot so :

1.Crosman - Raven 4x32 4,5
2.Gamo Black Shadow 5.5
3.Gamo DELTA FOX 4.5
4.Gamo Delta Max 4,5

Te si poglej na Royal.si . Nekako kot sem prilepil, bi jih jaz po vrstem redu jemal :D Pri prvi še dobiš zraven optični merek oz. daljnogled.Te so primerne za natančne strele tam do 35-40 m, potem pa se z razdlajo natančnost manjša, odvisno tudi od diabol.Za vse te ki sem jih nalepil ne rabiš dovoljenja.

PS: Upam da ne kupuješ zračne da boš kake žvalce streljal. Lp
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

first_line ::

Ne, da bi živali streljal nisem zadosti neumen.

Hvala za priporočijla, nabavil bi samo puško brez daljnogleda (če že, bom naknadno naročil iz DX kakšen laser, daljnogled...).

first_line ::

Kaj pa naredijo puškam ko jim zmanjšajo moč? A se jih da 'popraviti' če jo naprimer prodaš naprej komu z dovoljenjem >:D

Pro_moted ::

first_line je izjavil:

Kaj pa naredijo puškam ko jim zmanjšajo moč? A se jih da 'popraviti' če jo naprimer prodaš naprej komu z dovoljenjem >:D


Da se popravit ja, z malo dela :D Ampak za streljanje v tarče niti ni potrebno veliko moči, je bolje da je moč malo manjša, pa da ima metek višjo hitrost.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

pit74 ::

Vikking je izjavil:

pit74: za to imaš male oglase


Vem zakaj so mali oglasi. Sprašujem če morda kdo ve kakšna puška je sploh to (model, firma...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pit74 ()

Vikking ::

Poglej, če so na cevi karšnekoli oznake.

SkIDiver ::

Kaj pa je smiselno kupiti z izhodno hitrostjo izstrelka do 200m/s in do 20J energije s povdarkom na čim večji uporaben domet in price/performance ceno?

gruntfürmich ::

kašne vrane ali pa podgane že lahko streljate. druga vam ne dovolim
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SkIDiver ::

Moj namen je športno streljanje v tarčo v času sezone pa miše na vrtu, čeprav so le ti najbolj aktivni ponoči.

guest #44 ::

Pri zračnih puškah je tako.

Tiste nad 200 m/s so običajno večjega formata, so težke, manj natančne, težke za streljat in napenjanje postane mal utrujajoče (psihično bolj kot fizično).
Tiste pod 200 m/s pa so ravno obratno. Lahke, manjše, natančne in mehke za streljat.

Skratka...za malo zabave so boljše ta švoh. Dost bolj fluidne za ravnanje, prenašanje itd.

Za športno streljanje v tarčo pa si sploh odmisli vzmetne puške. S poudarkom na "športno", kar sklepam, da pomeni tekmovalno. Tam rabiš puške na stisnjen zrak, ki so izredno drage.

Za obično tarčo pa bo dovolj ta omejena puška. Za miše bo tud ta dovolj, za kaj večjega streljat pa vsekakor ne.

SkIDiver ::

Sem izključno za puško na vzmet, ker imam manj postranskih stroškov razen menjava vzmeti sčasoma in kar spada zraven. Pri PCP potrebujem jeklenko in jeklenko nekje polnit, pri CO2 pa potrebujem bombice. Opcija je plinska vzmet, vendar si pri Gamo takoj na 250€ za puško, ki zmore preko 50m.

Ogledoval sem:
Crosman Raven
Gamo Black Shadow
Gamo Shadow DX
Crosman - Trail NP Synthetic

Pri vseh ogledanih ne rabim tečaja iz varnega rokovanja z orožjem (ki ne škodi) pri švohnejših izvedbah in pri zadnji gre za primerek s plinsko vzmetjo. Z razliko od prve so ostale težje za slab kilogram in zadnja za slaba 1,5kg.

guest #44 ::

Nisem vedu, da so plinske vzmeti že dali na cenejše modele.

Nimam izkušenj z crosmanom, ampak kot je meni znano...ta cenejši izdelki so konkurenca GAMOtu, slednji pa je hit-and-miss. Na kup slabih izdelkov morda naletiš na kaj dobrega.

Če hočeš zanesljivejšo kvaliteto glej weihrauch ali diano. Slednja se je precej pocheapala z novejšimi serijami, ampak še vedno dela solidno rubo.

SkIDiver ::

Se pravi, če se omejim na znesek cca 200€ Gamo ni najboljša izbira. Preverim weihrauch in diana.

guest #44 ::

SkIDiver je izjavil:

Se pravi, če se omejim na znesek cca 200€ Gamo ni najboljša izbira. Preverim weihrauch in diana.


Slednje dve imajo do 200€ bolj malo reči. Za weirauch pa mislim, da je edini uvoznik za SLO bock.si

So pa dražje, kak manjši model še dobiš do 200€ drugo pa se vse začne od 200€. Diana pa ima osnovni model za okoli 150€. Diana se je poslabšala zadnja leta, čeprav še vedno presega povprečje Gamota ali Crosmana. Pa nočem delat slabo reklamo za te dve firmi. Crosmanovi high-end izdelki imajo samo pozitivna mnenja in so odličen bang for the buck. Gamotovi izdelki pa kot sem že omenil...lahko dobiš zelo dobrega, ampak moraš mal na srečo upat.
Imel sem možnost poskusiti tudi Cometa puške...tudi španske, rahlo grobo izdelane vendar pa ta pomembne stvari so narejene dobro. To recimo vidiš, da imajo več kovinskih delov pri proženju in mehanizmu strela. So tudi zelo komot za streljat, tudi ta večji modeli.

Kot vedno pa...pazi kje kupuješ. Jaz sem kupil mojo Diano v Lovcu v KP in sem bil popolnoma razočaran nad neprofesionalnostjo trgovine. Puško nevem kje so skladiščli, ampak se je nabralo malo rje, pa neumne nasvete so mi dajal. Skratka, za kej resnega tam ne kupim več.

Od Rojala sem kupoval, imam samo pozitivne izkušnje, pa tudi zgleda, da dajo modeli tam mal več na zadevo. Za ostale ne vem.

IMO v SLO pošiljajo proizvajalci robo za "vzhodni trg", ki je nižje kvalitete.

Jaz osebno, če bi sedaj kaj kupoval bi raje ciljal, na nižjo moč in manjši format. Precej bolj zabavno za everyday plinkanje. Za long distance shote in podobno...močne puške rabijo veliko treninga pa pogosto tudi kak tuning, da lepše strelja. Sem pa z diano naredil grupo 5 cm na 80 m nekoč...sranje bolj kot ne, a vseno testament, da so vredu zadevce.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zračno orožje - replike (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28251535 (5938) Okapi
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820202994 (18309) gruntfürmich
»

Zračna pištola

Oddelek: Loža
287715 (4268) Okapi
»

Zračna puška (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20372616 (41946) loveJDM
»

Zracne puske in pistole?

Oddelek: Kaj kupiti
327353 (6613) OmegaM

Več podobnih tem