» »

Zračna pištola

Zračna pištola

Noobie 12325 ::

Vem da je ta tema že večkrat odprta, ampak še v nobeni temi nisem dobil odgovora!!! Zanima me naslednje:
Ali moraš za navadno zračno pištolo biti polnoleten,
ali moraš imeti orožni list in
koliko stanejo zračne pištole???

Ne mislim na ZRAČNE PUŠKE!!!!!

drvo ::

Rabiš osebni dokument in biti moreš polnoleten. Drugače meja za zračno orožje je 10j da ne rabiš dovoljenja za posest orožja.

MadMax ::

Na brž zguglano:
Zračno orožje, ki ima enako ali višjo izhodno hitrost od 200 m/s ali moč enako ali večjo kot 20J smemo prodati (največ 2 kosa) pod naslednjimi pogoji: -kupec mora imeti najmanj 21 let, predložiti mora dokazilo, da ne obstajajo zadržki (potrdilo o nekaznovanosti) in da je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem. -mlajšim od 21 let morajo prinesti dovoljenje za nabavo, ki ga je izdal pristojni organ (upravna enota). Zračno orožje, ki ima izhodno hitrost manjšo od 200m/s in moč manjšo od 20J je v prosti prodaji. Edini pogoj za nakup je polnoletnost. Če želite kupiti zračno orožje, katero presega 200 m/s ali 20J je potrebno predložiti papirje.



Aja, stanejo pa nove nekje od 60EUR naprej.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

premat ::

Ima kdo izkušnje z Crosman - PC77B ali Crosman 1322 Pumpmaster Classic 5,5
http://www.rojal.si/si/shop/zracno-oroz... oz.
http://www.rojal.si/si/shop/zracno-oroz...

1322

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

vostok_1 ::

Nah. Te, ki se ročno polnejo z komprimiranjem so...pač jaz ne bi. Vzami navadno verzijo te na CO2. Super modable.

Unknown_001 ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu vprašal. Doma sicer imamo eno staro češko zračno puško, vendar jaz bi si rad omislil nekaj svojega, da bom imel za na strelišče. Trenutno bolj pogledujm k pištolam kot puškam. Zanimam se predvsem za model Sieg-sauer P226 in zračno izvedenko Berette, ali kakšne "čehinje" CZ. Rad bi čim boljši približek pravi, z nekaj odsuna, polavtomat in polno delujoč mehanizem - verjetno na CO2 bombice kakor sem gledal. Ima kdo kakšen predlog? Zadeva se bo uporabljala predvsem za športno streljanje v tarče. Kakšnih čudnih variant ne bi imel ker mi izjemno smotano delujejo. Na kaj biti pozoren? Je kje v Nm ali Ljubljani kakšna trgovina kjer bi zadevo lahko tudi v živo videl in jo po možnosti celo sprobal pred nakupom? (Vsaka drugače v roki leži)

Bump

pa poskusimo še enkrat
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Er333 ::

Unknown_001 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu vprašal. Doma sicer imamo eno staro češko zračno puško, vendar jaz bi si rad omislil nekaj svojega, da bom imel za na strelišče. Trenutno bolj pogledujm k pištolam kot puškam. Zanimam se predvsem za model Sieg-sauer P226 in zračno izvedenko Berette, ali kakšne "čehinje" CZ. Rad bi čim boljši približek pravi, z nekaj odsuna, polavtomat in polno delujoč mehanizem - verjetno na CO2 bombice kakor sem gledal. Ima kdo kakšen predlog? Zadeva se bo uporabljala predvsem za športno streljanje v tarče. Kakšnih čudnih variant ne bi imel ker mi izjemno smotano delujejo. Na kaj biti pozoren? Je kje v Nm ali Ljubljani kakšna trgovina kjer bi zadevo lahko tudi v živo videl in jo po možnosti celo sprobal pred nakupom? (Vsaka drugače v roki leži)

Bump

pa poskusimo še enkrat

Sicer je vzmetna, ampak: Weihrauch HW45.
Ena izmed najbolj kvalitetnih zračnih pištol in najmočnejša kar je po zakonu dovoljeno.
Narejena je po Coltu, odsun ima tako močan kot taprava, natančna je pa tako, da se uporablja za treninge pred tapravim Coltom.
Za razliko od pištol na bombice, bo vzmetna pištola vsakič ustrelila enako močno, med tem ko CO2 pištolam z vsakim strelom moč pade.
Hw45 je narejena iz železa z lesenim ročajem, torej nič plastike.
Cena? 300€
Se je bo pa dalo servisirat tudi čez 20 let, deli bodo vedno na zalogi.

Unknown_001 ::

Hmmm :/ v mislih sem imel nekaj za stotaka. Ne nuca bit profi ampak lih tok da ne bo na strelišču letelo vsepovsod drugod sam tam kjer treba ne. Je pa zanimiv primerek tale beštja, vendar kot začetnik z zračnim orožjem bi rad nekaj kar bo ok za v roko prijet, pa da je za neko normalno ceno, če bo res veselje bomo pa kakšno boljšo investicijo naredili.

Mimogrede Nisem totalen butl ki nima pojma. Streljal sem tudi že s pravimi zadevami tako da vem kako zadevo v roke prijet, ampak sem sklenil da bo bolje in ceneje in manj komplikacij s papirji in prenašanjem, če za streljanje na tarčo vadim z zračnim orožjem. Diabole so smešno poceni napram nabojem, in za hobi bo čisto kul, pravo če se mi bo pa zaluštalo bom pa na strelišču najel. Je pa rokovanje s pravo resda nekoliko drugačno (podzavestno bolj previdno) in gre za povsem drug filing ampak je drag štos tole. Zato bi rad nekaj kar se čim bolj približa temu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

cokipoki ::

Če imaš možnost se včlani v kako strelsko društvo kjer imajo zagotovo kak star model FWB pištole, ki bi bila za začetnika čist ok.

Unknown_001 ::

cokipoki je izjavil:

Če imaš možnost se včlani v kako strelsko društvo kjer imajo zagotovo kak star model FWB pištole, ki bi bila za začetnika čist ok.


FWB = Feinwerkbau?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

cokipoki ::

Da, starejši modeli se napenjajo na vzmet in jih je po klubih polno. Novejše so na stisnjen zrak ( 200 barov ) vendar so drage in je smiselen nakup samo za tekmovalne ambicije ali pa če denar ni problem.

Unknown_001 ::

cokipoki je izjavil:

Da, starejši modeli se napenjajo na vzmet in jih je po klubih polno. Novejše so na stisnjen zrak ( 200 barov ) vendar so drage in je smiselen nakup samo za tekmovalne ambicije ali pa če denar ni problem.


Hmm, če se gremo napenjanje, potem bi že skoraj raje puško. Nekam glup filing mi je pištolo za vsako napenjat. Pri puški je verjetno standard na ročico ki je pri roki in ni treba puške iz lege dajat, razen pri precepnih (one ki se prepognejo).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

cokipoki ::

Današnje tekmovalne puške so vse na stisnjen zrak, prav tako pa je v strelskih klubih veliko starih modelov, ki se napenjajo ročno npr FWB 601 je že zelo dobra zadeva za začetnika. Gre za tekmovalno puško starejšega datuma ( z njo je streljal tudi Debevec )

Kar se napenjanja pištole tiče pa sploh ni problem saj se napenja s strani med tem, ko imaš cev naslonjeno na mizo na strelski liniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cokipoki ()

cokipoki ::

Pri puški potrebuješ za solidno streljanje še strelski jopič, hlače, čevlje in rokavico kar pa tudi ni poceni.

Jaz ti priporočam, da se včlaniš v strelski klub, kjer se boš lahko spoznal z tekmovalnim streljanjem, da ne boš delal preveč po domače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cokipoki ()

Unknown_001 ::

Hmm, sliši se super, ampak koliko pa ena taka FWB601 pride? Nisem zaenkrat pripravljen celega bogastva dat za zračno. Do 150EUR bi mi bilo sprejemljivo za začetek. Pa to bi imel bolj za hobi, tekmovanje mogoče kasneje. Mel bi tok, da grem po faksu na primer najet strelsko mesto s tarčo in da potem v miru kako urco ali dve s svojim prepiham tist karton.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

cokipoki ::

V strelskem klubu bi jo dobil zastonj v uporabo ( plačaš samo članarino ), če pa hočeš svojo pa poklič Debevca v trgovino in ti bo gotovo kaj našel.Priporočam ti model 601 ali 603 starejših modelov pa ti ne priporočam.

Unknown_001 ::

cokipoki je izjavil:

V strelskem klubu bi jo dobil zastonj v uporabo ( plačaš samo članarino ), če pa hočeš svojo pa poklič Debevca v trgovino in ti bo gotovo kaj našel.Priporočam ti model 601 ali 603 starejših modelov pa ti ne priporočam.


Res? Se pravi je strelski klub way to go. Ampak a je tu v Lj kakšen ok? V naših koncih je najbližji, kar sem gledal v Brežicah ampak bi mi bilo lažje med tednom kdaj po faksu it na trening, kot pa med vikendi se tam vozakat od doma.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

cokipoki ::

Žal mi trenutna scena ni več tako blizu. Pojdi na rudnik na strelišče kje deluje Olimpija pa se probaj pozanimat kako in kaj. Tam ima svojo trgovino Debevec ( saj verjetno veš kdo je to )

Unknown_001 ::

cokipoki je izjavil:

Žal mi trenutna scena ni več tako blizu. Pojdi na rudnik na strelišče kje deluje Olimpija pa se probaj pozanimat kako in kaj. Tam ima svojo trgovino Debevec ( saj verjetno veš kdo je to )


Da vem vem. Nedolgo nazaj smo z družbo šli tam sprobat rokovanje s pravim orožjem. Super potem. Če je tam možno trenirat mi je to najboljša varianta, ker je relativno blizu faksu in tudi strelišče je tam zelo lepo urejeno in majo precej razvito ponudbo. Pa tudi cene niso nek bav bav.

Za Rajmonda pa itak vem ;) bi bilo pa že smešno, da ne bi
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

Raptor če si že z Novega mesta,pa res moraš skočit do Rojala,pa tam malo povprašaš,mislim,ti bodo verjetno najbolj pomagali,kako pa kaj glede izbire,kvalitete,ponudbe na trgu...Vredu je,če pri njih kupiš,pa ti potem oni zadevo rihtajo,imaš pri njih garancijo ker so hitri in ne komplicirajo,so pa cene malo višje(ne z ostalimi Slo ponudniki,samo je pa drugače na netu z EU bolj poceni,samo tu pa potem pač reskiraš malo,če druga ne,zaradi garancije).

Bi ti pa samo rad rekel,da za 100€ dobiš en kurc od puške za tekmovanje,če razumeš...Springerce so jeba,ker moreš znat streljat in ko ti enkrat puško drugače primeš ko drugič,tudi če je roka mirna,ne bo point of impact enak,tak da se zna zgodit,da te bo prej minlo,od pištol na co2 pa imaš izbire ogromno,samo to je za 10-20m,potem pa zmanjkuje moči...Se pa splača pogledat za crosmanom 2240,balistas.sk ga ima za nekje 65€ in potem vidiš dalje...še vedno ga lahko potem prodaš pa kupiš boljše.

Vanich ::

Er333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu vprašal. Doma sicer imamo eno staro češko zračno puško, vendar jaz bi si rad omislil nekaj svojega, da bom imel za na strelišče. Trenutno bolj pogledujm k pištolam kot puškam. Zanimam se predvsem za model Sieg-sauer P226 in zračno izvedenko Berette, ali kakšne "čehinje" CZ. Rad bi čim boljši približek pravi, z nekaj odsuna, polavtomat in polno delujoč mehanizem - verjetno na CO2 bombice kakor sem gledal. Ima kdo kakšen predlog? Zadeva se bo uporabljala predvsem za športno streljanje v tarče. Kakšnih čudnih variant ne bi imel ker mi izjemno smotano delujejo. Na kaj biti pozoren? Je kje v Nm ali Ljubljani kakšna trgovina kjer bi zadevo lahko tudi v živo videl in jo po možnosti celo sprobal pred nakupom? (Vsaka drugače v roki leži)

Bump

pa poskusimo še enkrat

Sicer je vzmetna, ampak: Weihrauch HW45.
Ena izmed najbolj kvalitetnih zračnih pištol in najmočnejša kar je po zakonu dovoljeno.
Narejena je po Coltu, odsun ima tako močan kot taprava, natančna je pa tako, da se uporablja za treninge pred tapravim Coltom.
Za razliko od pištol na bombice, bo vzmetna pištola vsakič ustrelila enako močno, med tem ko CO2 pištolam z vsakim strelom moč pade.
Hw45 je narejena iz železa z lesenim ročajem, torej nič plastike.
Cena? 300€
Se je bo pa dalo servisirat tudi čez 20 let, deli bodo vedno na zalogi.


...HW45 dobiš že za cca 260.-€. Jo gledam že kar nekaj časa.:)
Obstaja tudi model z plinskim cilindrom (HW75) in pa cenejša plastična izvedenka (HW 40 PCA) - ravno tako z plinskim cilindrom.
Kar je še zanimivo pri HW45 je to, da lahko kamot zamenjaš 4.5 cev za .22 cal ali pa .20 cal. Cene nadomestnih cevi so zelo ugodne.

krneki0001 ::

Sam imam umarexovega walterja CP99.
http://www.airpistols.co.uk/walther-cp9...

Poceni, zanesljiv, dvojno delovanje, 8 komadov 4.5mm peletov v seržerju, 120m/s in co2 (8g(50 strelov), 10g(64 strelov) in 12g(80 strelov)). Pa seržerji so po par evrov, tako da sem si jih nabavil 8 komadov. Vse seržerje napolnim, dam bombico 10g v pištolo in nastreljam vseh 64 komadov peletov. Ravno prav za 10g bombico.

dobiš ga v hobby and guns v btc-ju (m-shop).

loveJDM ::

Če pride na koncu do nakupa walterja(to kaj pravi @nebivedu) vzemi tukaj:

http://www.balistas.com/air-pistols/uma...

Glede na to da je 7e poštnina profitiraš dosti...

M-shop ga ima na spletu za 210EUR,a si ja nor kak si pa profit delajo...

Opa,pardon...tisto zgoraj je compact,tu je pravi:

http://www.balistas.com/air-pistols/uma...

Vseeno profitiraš samo manj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

krneki0001 ::

Tudi PPQ ni slaba, pa je samo 125€
http://www.balistas.com/air-pistols/uma...

Okapi ::

Vanich je izjavil:

Er333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu vprašal. Doma sicer imamo eno staro češko zračno puško, vendar jaz bi si rad omislil nekaj svojega, da bom imel za na strelišče. Trenutno bolj pogledujm k pištolam kot puškam. Zanimam se predvsem za model Sieg-sauer P226 in zračno izvedenko Berette, ali kakšne "čehinje" CZ. Rad bi čim boljši približek pravi, z nekaj odsuna, polavtomat in polno delujoč mehanizem - verjetno na CO2 bombice kakor sem gledal. Ima kdo kakšen predlog? Zadeva se bo uporabljala predvsem za športno streljanje v tarče. Kakšnih čudnih variant ne bi imel ker mi izjemno smotano delujejo. Na kaj biti pozoren? Je kje v Nm ali Ljubljani kakšna trgovina kjer bi zadevo lahko tudi v živo videl in jo po možnosti celo sprobal pred nakupom? (Vsaka drugače v roki leži)

Bump

pa poskusimo še enkrat

Sicer je vzmetna, ampak: Weihrauch HW45.
Ena izmed najbolj kvalitetnih zračnih pištol in najmočnejša kar je po zakonu dovoljeno.
Narejena je po Coltu, odsun ima tako močan kot taprava, natančna je pa tako, da se uporablja za treninge pred tapravim Coltom.
Za razliko od pištol na bombice, bo vzmetna pištola vsakič ustrelila enako močno, med tem ko CO2 pištolam z vsakim strelom moč pade.
Hw45 je narejena iz železa z lesenim ročajem, torej nič plastike.
Cena? 300€
Se je bo pa dalo servisirat tudi čez 20 let, deli bodo vedno na zalogi.


...HW45 dobiš že za cca 260.-€. Jo gledam že kar nekaj časa.:)
Obstaja tudi model z plinskim cilindrom (HW75) in pa cenejša plastična izvedenka (HW 40 PCA) - ravno tako z plinskim cilindrom.
Kar je še zanimivo pri HW45 je to, da lahko kamot zamenjaš 4.5 cev za .22 cal ali pa .20 cal. Cene nadomestnih cevi so zelo ugodne.
Evo, tudi po zaslugi tele stare teme sem si omislil tole.

vostok_1 ::

Bolj športna reč, ne?
Kako se obnese?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Okapi ::

Lepo. Občutek je precej podoben streljanju s pravo pištolo. Samo ker je precej težka in ima močan odsun ni ravno najlažja za natančno streljanje. Se je treba navadit, sama po sebi je pa drugače zelo natančna. Merke ima dobre, sprožilec pa lahko zelo dobro nastaviš. Pa precej glasna je.;)

Okapi ::

Začenjam odkrivati čare replik na CO2;)
Za začetek legendarni Colt peacemaker in Smith&Wesson 586.





Okapi ::

V načrtu imam pa še Mauser, Luger in Webley.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zračno orožje - replike (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28251707 (6110) Okapi
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203209 (18524) gruntfürmich
»

Katero airsoft pištolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915727 (12012) krneki0001
»

Zračna puška (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20372653 (41983) loveJDM
»

zračna puška

Oddelek: Loža
287073 (5281) guest #44

Več podobnih tem