» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
2 / 22
»»

poweroff ::

Kolikor vem, so slovenski prevajalci ravno za to verzijo Ubuntuja naredili velik korak naprej. Pregledovali so tudi obstoječe prevode in jih usklajevali.
sudo poweroff

Icematxyz ::

echoman je izjavil:

Probal nadgraditi Ubuntu, pa mi je pri 900 paketih izpisalo error, da paketov ni mogoče pridobiti ;) Bom čez nekaj dni ponovno poskusil, ali pa enostavno naredil backup in nanovo naložil :)


Točno napiši kakšno napako ti je javilo. Ni potrebno čakati nekaj dni. Ker je težava verjetno drugje. In je "čakanje" verjetno ne bo razrešilo.

Glede prevajanja pa osebno vidim spremembe napram 10.04. In to v +.

In sem zadovoljen z kvaliteto. Za to zahvala vsem, ki se trudijo in prevajajo.

opeter ::

Všeč mi je, da so spremenili gumbe na oknih!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Buggy ::

v 10.10 je Sun (oracle) Java spet prisotna nazaj v repositorju. Bo konec raznih frustracij ki smo jih dozivljali z OpenJDK ki so jo kot privzeto uvedli z 10.04

Relanium ::

Majo pa hitre serverje, da mi vseskozi nalaga z 1126 kB/s (kolikor imam sploh povezavo)

Sem pa danes naročil en super hitri USB ključ,
sem se odločil da bom raje na tak način sprobal, če bom šel v nadgradnjo ali ne,
ker mi virtualizacija ali pa LiveCD ne diši preveč

Icematxyz ::

Kaj pa nov razdelek? Namestiš in to je to. Če je ok pustiš. Če ne pa ne. Grub2 tako ali tako že imaš nameščen?

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Relanium je izjavil:

Majo pa hitre serverje, da mi vseskozi nalaga z 1126 kB/s (kolikor imam sploh povezavo)

Sem pa danes naročil en super hitri USB ključ,
sem se odločil da bom raje na tak način sprobal, če bom šel v nadgradnjo ali ne,
ker mi virtualizacija ali pa LiveCD ne diši preveč

Ma arnes čez mirror, gre preko 20MBit.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Icematxyz je izjavil:

Kaj pa nov razdelek? Namestiš in to je to. Če je ok pustiš. Če ne pa ne. Grub2 tako ali tako že imaš nameščen?

Pač, na stacionarnem sem se dosti igral z diski,
tu na prenosniku pa mi ni, da bi kaj šaril - imam tudi dosti resnih stvari, ki so samo tu gor naložene.
Pa wubi imam, kot sem že v 10.04 temi razlagal :)

Icematxyz ::

imam tudi dosti resnih stvari, ki so samo tu gor naložene


Izvedi kakšen rsync preko mreže na stacionarni računalnik. Pa se ne bo več roka tresla.

Lawler_ ::

A še komu med bootom napiše modprobe: FATAL: Could not load /lib/modules/2.6.35-22/modules.dep? Pri 10.04 tega ni bilo. Drgač pa OS deluje čist uredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lawler_ ()

Icematxyz ::

@Relanium

Pri namestivi na UBS ključ pazi kam boš namestil Grub2. V 10.04 je bilo malo na drugem mestu. V 10.10 je pa tukaj:

Advanced izberi



Na to pa pod Boot loader nastavi na USB pogon:

Natavitev Grub2



Vir slike

Drugače boš najverjetneje popravljal Windows boot loader. Pač v opozorilo!

@Lawler_

Nisem se poglabljal za kaj se gre. Tu je bug report:

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Relanium ::

Hvala za opozorilo,
poročam ko dobim ključ

echoman ::

Tudi meni je sedaj uspelo nadgraditi :) Vse mi deluje, le malce se bo potrebno še privaditi na pisavo.

technolog ::

Nadgradnja poteka lepo. Zdele grem spat pa se čez 2 urci spet zbudim, da poklikam kaka opzorila. Spanec bo danes na koščkih. :)

Icematxyz ::

"Fine tune" pisave -> desni klik na namizje -> Spremeni ozadje namizja -> zavihek Pisave.

Velikost, vrsta, izrisovanje...

Nastavitve pisave



Vir slike

S tem da sam sem moral malenkost spremeniti velikost za moj monitor in okus. In mi je Ubuntu pisava zelo všeč.

S tem da jo lahko uporabljaš tudi v na primer Open Office, za Firefox se nastavi pod Urejanje -> Nastavitve -> zavihek Vsebina posebej...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

ManDriver ::

A je mogoče že kdo preizkusil "headless", torej no screen boot na 10.10? Me zanima če je to že porihtano "out of the box".
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

opeter ::

ManDriver je izjavil:

A je mogoče že kdo preizkusil "headless", torej no screen boot na 10.10? Me zanima če je to že porihtano "out of the box".


Jaz imam na tak način nastavljen mali server. No, seveda moram napisati, da sem ob namestitvi imel priklopljen ekran. Zdaj pa imam nastavljen VNC, preko katerega upravljam s samim sistemom, v kolikor je to potrebno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ManDriver ::

opeter je izjavil:

ManDriver je izjavil:

A je mogoče že kdo preizkusil "headless", torej no screen boot na 10.10? Me zanima če je to že porihtano "out of the box".


Jaz imam na tak način nastavljen mali server. No, seveda moram napisati, da sem ob namestitvi imel priklopljen ekran. Zdaj pa imam nastavljen VNC, preko katerega upravljam s samim sistemom, v kolikor je to potrebno.


...In če ga kot takega (brez monitorja) restartaš, se ti b.p. ponovno zažene ali ne? Saj govoriva o 10.10, ne?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Blinder ::

Ima kdo nov Kubuntu? Pa mu dela flash player pa sound v youtube? :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Icematxyz ::

Blinder je izjavil:

Ima kdo nov Kubuntu? Pa mu dela flash player pa sound v youtube? :D


Se pravi vprašanje je kako namestiti flash player, ker ni slike in ni zvoka na Youtube?

Icematxyz ::

ManDriver je izjavil:

A je mogoče že kdo preizkusil "headless", torej no screen boot na 10.10? Me zanima če je to že porihtano "out of the box".


Če se ne motim sva na Lucid Lynx to reševala nekako takole: KMS na OFF + Vesa + custom xorg.conf?

Zdaj nisem preveril, kako se obnaša zadeva, če se na "headless" server povežeš preko oddaljene povezave. Ampak tako na hitro eden test (odprto kodni grafični gonilniki + "sveže nameščen" Maverick Meerkat).

Maverick Meerkat "headless" server out of the box? Upal bi si (po tem hitrem testu) reči, da se ti je morda želja celo izpolnila. Poskusi skratka. In poročaj.

Icematxyz ::

@Blinder

Bom kar napisal. Ker predvidevam, da "ne dela" flash player. Oziroma sploh ni nameščen.

Če si "začetnik" (če ne veš, kaj pomeni ukaz, ki ga bom sedaj napisal), potem najbolje, da odpreš terminal in ga kar vpišeš! :)

sudo apt-get install kubuntu-restricted-extras

Raje še izvedi ponovni zagon računalnika. Potem pa poskusi, kako dela na primer Youtube in ostala multimedija in še kaj...

Icematxyz ::

Are you ready...



http://vimeo.com/14989758

...to work?

lopov ::

Na netbuk skušam namestiti 10.10 -- seveda netbook verzijo.
Delam fresh install ker sem menjal disk, pred tem se imel 10.04, prav tako netbook verzijo.

Vem, da je v RC in beti bil problem z namestitvijo z USB, če je bil kreiran z opcijo "persistence". Sedaj, ko je zadeva izšla sem milil da je to odpravljeno a zgleda ni, vsaj meni se ne zažene. Ključ sem zbildal na oba načina (persistence on & off), a s vseeno ustavi takoj na začetku, izpiše le prvo vrstico "SYSLINUX ..." pol pa blinka.

Ma kdo rešitev?

EDIT: poskusil sem tako USB ključ kot SD kartico in je oboje čisti fail ...

EDIT2: http://ubuntuforums.org/showthread.php?... ... Žal mi javi "Unknown keyword in configuration file: gfxboot". Sicer gre za Hyunday smartbook 901, a je zgleda EEEPC klon :(

Še en link na info: http://trentscott.com/2010/10/07/fixing...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

overlord_tm ::

Enako se je meni zgodilo, ko sem kreiral USB kljuc iz windows 7. Potem sem ga vtaknil v en racunalnik z linuxom, formatiral in pognal kreacijo bootable usb kljuca (iso sem na novo zdownloadal) in je stvar sla skozi. Presistance je bil vkljucen.

Icematxyz ::

Sam že od nekdaj za ustvarjanje LiveUSB uporabljam unetbootin.

http://unetbootin.sourceforge.net/

Ima GNU/Linux in Windows verzijo. In zelo redko me pusti na cedilu. Se pa tudi to zgodi. Predvsem pri "novih" različicah OS. Na primer tudi pri Ubuntu 10.10 sem moral malenkost počakati, da so napisali "uradno" podporo za 10.10. Pred tem sem moral pa uporabljati LiveCD. Ker namestitev z LiveUSB ni šla skozi. Z drugimi programi in rešitvami pa se nisem ukvarjal.

Za ta novi Unity interface za prenosnike pa je tako. Če se ne motim moraš imeti podporo za 3D (gonilniki grafičen kartice). Drugače zadeva ne deluje. Nekaterim je všeč. Drugi pa zaenkrat priporočajo še uporabo klasične namizne različice. Poskusi kako ti je všeč. In kako deluje na tvoji strojni opremi. Tukaj bodo zagotovo, ker gre za popolno novost, še kakšno različico ali dve potrebovali, da bo večina zadovoljna z izdelkom. Kar pa ne pomeni, da komu ni že sedaj zelo všeč.

Icematxyz ::

Sam že od nekdaj za ustvarjanje LiveUSB uporabljam unetbootin.

http://unetbootin.sourceforge.net/

Ima GNU/Linux in Windows verzijo. In zelo redko me pusti na cedilu. Se pa tudi to zgodi. Predvsem pri "novih" različicah OS. Na primer tudi pri Ubuntu 10.10 sem moral malenkost počakati, da so napisali "uradno" podporo za 10.10. Pred tem sem moral pa uporabljati LiveCD. Ker namestitev z LiveUSB ni šla skozi. Z drugimi programi in rešitvami pa se nisem ukvarjal.

Za ta novi Unity interface za prenosnike pa je tako. Če se ne motim moraš imeti podporo za 3D (gonilniki grafične kartice). Drugače zadeva ne deluje. Nekaterim je všeč. Drugi pa zaenkrat priporočajo še uporabo klasične namizne različice. Poskusi, kako ti je všeč. In kako deluje na tvoji strojni opremi. Tukaj bodo zagotovo, ker gre za popolno novost, še kakšno različico ali dve potrebovali, da bo večina zadovoljna z izdelkom. Kar pa ne pomeni, da komu ni že sedaj zelo všeč.

P.S. Pa ker vem, da se unetbootin nahaja tudi v Programskem središču Ubuntu. In da je verzija "outdated". Vidim sedaj, da še za svoje uporabnike zelo lepo skrbijo. Prvo sporočilo na njihovi strani:

Note to Ubuntu 10.04 users installing 10.10: The version of UNetbootin from Ubuntu's repositories is outdated and doesn't support Ubuntu 10.10. An update is pending but in the meantime please use the current version from this website or the PPA (which does support Ubuntu 10.10)


Toliko o tehnični podpri. Ni plačljiva. Je pa "first class". ;) Skratka unetbootin uporabi z njihove strani za izdelavo LiveUSB in bo delalo!

Zgodovina sprememb…

pierch ::

Zdravo!

Se eno vprasanje z moje strani. Zanima me ce je kdo ze poskusal usposobiti VA-API z XvBA back-endom za ATI/AMD graficne kartice.
Gre se za strojno pospesevanje HD videa, podobno kot je DXVA za Windowse.

Sem vceraj zbuildal mplayer (ubuntu 10.10) z vaapi podporo po vseh navodilih dostopnih na prejsnem linku, ampak HD videa pa se vedno ne predvaja pravilno. Sicer mislim da pospesevanje je delovalo, vendar je bila slika kot da bi jo s "paper shrederjem" zrezal :), pa se zvok ni delal. Sem probal vec mkv HD videov in pri vseh isto.

No, zanima me ce je kdo ze imel kaj uspeha s tem?

Hvala.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

opeter ::

ManDriver je izjavil:

opeter je izjavil:

ManDriver je izjavil:

A je mogoče že kdo preizkusil "headless", torej no screen boot na 10.10? Me zanima če je to že porihtano "out of the box".


Jaz imam na tak način nastavljen mali server. No, seveda moram napisati, da sem ob namestitvi imel priklopljen ekran. Zdaj pa imam nastavljen VNC, preko katerega upravljam s samim sistemom, v kolikor je to potrebno.


...In če ga kot takega (brez monitorja) restartaš, se ti b.p. ponovno zažene ali ne? Saj govoriva o 10.10, ne?


O 10.04-1. Nisem ga še nagradil. Glede na odgovor: ja, se zažene brez problemov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

WarpedGone ::

Na evo, stara bolezen že dviga svojo grdo glavo, neka reč dela ko iz jasnega neba neha delat (na Ubuntu 10.10, gnome, vsi updati gor).

Tokrat je v tej vlogi Empathy. Danes zjutraj je še delal, nek vmes sm opazu da se noče več povezat na MSN omrežje, kr vrti slikco Connecting... Preverim mrežo, drugim dela, preverim nastavitve accaounta, fašem "Network error". Fentam Empathy - ista zgodba, fentam še drugič, ne pomaga.

Hmm, google for "ubutnu empathy network error" in voila, več kot leto dni stara "rešitev" killall telepathy-butterfly". Fentam ta proces in empathy oživi.

Katera bo nasledna reč, ki se bo odločla, da neha delat?

Vmes sm si našraufal VirtualBox in moram priznat da je zanimiva reč. Žal mi je v vsega dveh dneh že trikrat "izpuhtel" - kr mrkne in ga ni nikjer več. Preklop iz FullScreen v Windowed Mode ob odprti Mayi je recept za tako razsutje, ni pa to edini. Zanesljivosti torej kljub verziji 3.2.8_ose... še vedno ni. Bom še počakal par tednov z radiranjem Win particije.

Slikce so pa lepe ja...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

P4ajo ::

Hm... meni deluje normalno, nisem še imel problema od izzida naprej, tudi empathy deluje vredu, mogoče je, ker sem menjal računalnik (podobna zmogljivost) ali pa so dejansko stvar občutno izboljšali, ampak se mi zdi precej odzivnejši in stabilnejši, kot 10.04.

Icematxyz ::

Tokrat je v tej vlogi Empathy. Danes zjutraj je še delal, nek vmes sm opazu da se noče več povezat na MSN omrežje, kr vrti slikco Connecting... Preverim mrežo, drugim dela, preverim nastavitve accaounta, fašem "Network error". Fentam Empathy - ista zgodba, fentam še drugič, ne pomaga.


Empathy mi je všeč. Ampak dokler ne dodajo opcije blokiranja MSN kontaktov. Uporabljam alternativo. Na primer Pidgin. Ki je tudi dobro integriran v Gnome. Oziroma MeMenu. Za to ne poznam zadeve z vidika stabilnosti.

Katera bo nasledna reč, ki se bo odločla, da neha delat?


Ne vem. Bomo videli.

Vmes sm si našraufal VirtualBox in moram priznat da je zanimiva reč. Žal mi je v vsega dveh dneh že trikrat "izpuhtel" - kr mrkne in ga ni nikjer več. Preklop iz FullScreen v Windowed Mode ob odprti Mayi je recept za tako razsutje, ni pa to edini. Zanesljivosti torej kljub verziji 3.2.8_ose... še vedno ni. Bom še počakal par tednov z radiranjem Win particije.


Kot sem rekel že v drugi temi. Preveri kako se zadev obnaša če imaš vključeno ali izključeno 2D in 3D podporo v VirtualBox. Včasih je to vir vseh težav. Lahko pa poskusiš tudi verzijo 3.2.10:

http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Do...

Kot prvo pa poskusi to. Izključi učinke namizja (vizualni efekti). In preveri kaj se zgodi ko je Maya v VirtualBox odprta na prehodu iz celozaslonskega v okenski način. Desni klik z miško na namizje -> Spremeni ozadje namizja -> Vidni učinki -> Brez.


Slikce so pa lepe ja...


Res je za to še v sliki:

Učinki Brez

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

WarpedGone ::

Moje delo ni sestavljanje seznama programov/fičerjev ki trenutno deljajo ampak uporaba programov, da se določene stvari nardijo. VirtualBox mi brez 3D podpore ne koristi nič. Potrebujem strojno pospešeno 3D grafiko - OpenGL. Ta je v VirtualBoxu še v povojih, upam da ne preveč in se bo dalo preživet s to nestabilnostjo.

Glede Empathy - oprosti, razvijalci distribucije so vrgl ven Pidgina in uturili not Empathy. Predlagal si novo frišno namestitev v kateri je pa sedaj Empathy. Ker empathy ne dela, bom pljuval po ubuntuju da so neki kar je delalo, zamenjal s tem kar ne dela.

Sej, dokazuješ ravno to kar trdimo, da je problem - neprestano se je treba jajcat s sistemom in menjat in iskat kaka kombinacija programov/nastavitev bo delovala v tistem momentu. Do naslednjega tedna, ko pride nek update in se zgodba ponovi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

pierch je izjavil:

Zdravo!

Se eno vprasanje z moje strani. Zanima me ce je kdo ze poskusal usposobiti VA-API z XvBA back-endom za ATI/AMD graficne kartice.
Gre se za strojno pospesevanje HD videa, podobno kot je DXVA za Windowse.

Sem vceraj zbuildal mplayer (ubuntu 10.10) z vaapi podporo po vseh navodilih dostopnih na prejsnem linku, ampak HD videa pa se vedno ne predvaja pravilno. Sicer mislim da pospesevanje je delovalo, vendar je bila slika kot da bi jo s "paper shrederjem" zrezal :), pa se zvok ni delal. Sem probal vec mkv HD videov in pri vseh isto.

No, zanima me ce je kdo ze imel kaj uspeha s tem?

Hvala.


Tako na hitro. A nimaš tega, kar želiš narediti ročno za mplayer že narejeno v VLC? Se pravi različica 1.1.0+? Recimo changelog VLC 1.1.1:

GPU decoding on GNU/Linux, using VAAPI for H.264, VC-1 and MPEG-2


http://www.videolan.org/vlc/releases/1....
http://www.videolan.org/news.html

Drugače pa spet tako na hitro:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

Po tej temi sodeč zna biti težava v libva, ki je na voljo v Maverick Meerkat. In uporabniku je pomagala ročna namestitev paketa iz te strani:

http://www.splitted-desktop.com/~gbeauc...

Icematxyz ::

Glede Empathy - oprosti, razvijalci distribucije so vrgl ven Pidgina in uturili not Empathy. Predlagal si novo frišno namestitev v kateri je pa sedaj Empathy. Ker empathy ne dela, bom pljuval po ubuntuju da so neki kar je delalo, zamenjal s tem kar ne dela.


Slučajno na Windowsih uporabljaš Internet Explorer? In privzet Media Player. Ali kaj drugega? Glede Empathy pa ne morem soditi, ker ne uporabljam. Morda je vredu morda ni. Ne vem. Pidgin je v redu. Če boš ga uporabljal ali ne pa se odloči sam.

Sej, dokazuješ ravno to kar trdimo, da je problem - neprestano se je treba jajcat s sistemom in menjat in iskat kaka kombinacija programov/nastavitev bo delovala v tistem momentu. Do naslednjega tedna, ko pride nek update in se zgodba ponovi.


Ja nekateri trdijo, da imajo s tem težave. Jim vrjamem. Ampak jaz nimam takšnih težav.

VirtualBox mi brez 3D podpore ne koristi nič. Potrebujem strojno pospešeno 3D grafiko - OpenGL. Ta je v VirtualBoxu še v povojih, upam da ne preveč in se bo dalo preživet s to nestabilnostjo.


No mogoče sem naredil napako. Tisto kaj sem na zadnje omenil naredi najprej. Se pravi izključi učinke namizja. In povej če VB se zruši (ker predvidevam da se to zgodi) če greš iz celozaslonskega načina v okenski način, kadar je zagnana Maya.

Icematxyz ::

Drugače pa a nima Autodesk tudi Maya for Linux?



Se pravi brez VirtualBox. Ampak če prav razumem za distribucije, ki temeljijo na Debian (.deb paketi) potrebna konverzija iz .rpm paketov.

Res pa je, da če uporabiš na primer Fedora pa to ni potrebno. Seveda na tem področju, pa preprosto "ne gre" brez omembe programa Blender.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Ne vem zakaj se mi zdi. Ampak Open Office programski paket postaja čedalje slabši.

Pri impressu ne znajo zrihtati ene orodne vrstice za dodajanje text okvirčkov, a notri vse ostale neumnosti
Trapast in nadležen auto-correct ...
Text okvirčki s prilagodljivim tekstom, da je vse razmazano ... wtf ?
V dokument nenadoma ne moreš več direktno lepiti slik
Prezentacija se nalaga za ponoreti dolgo
Stranski okvirčki slidov se dolgo osvežujejo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Sims ::

Še moj prispevek,

uporabljam empathy, ker služi namenu. Težav z samo povezavo nisem imel. Sem pa vmes imel problem, da sem bil vpisan, ko sem se pa skom pogovarjal, le ta ni dobil kaj pišem, jaz pa ne kaj drugi pišejo. Videl sem pa ljudi normalno kot prijavljene. Torej en teden je bila "suša" :D. Sedaj ponovno vse dela. Da pripomnim, enake probleme sem imel na pidinu pred letom dni, ko sem ga še uporabljal. Takrat je bila rešitev, nek "fork" za msn protokol. Imam pa PPA za telepathy

http://telepathy.freedesktop.org/wiki/

MS je izdal pred kratkim novi live paket. Morda so kaj na msn protokolu prdali in zato en čas ni delalo ... Ne vem, ugibam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

WarpedGone ::

No, ta problem z Empathy se mi je ravnokar ponovil. Vmes sem se na MSN hotu prijavit z Pidginom na drugim mašini. Tam mu to ni uspelo, tle pa vidm zdele da se je telepathy obesu. KillAll...
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

To mi gre na jetra pri Ubuntuju. Določene stvari NA SILO spreminjajo, uporabniki pa naj trpijo...
sudo poweroff

Modri dirkač ::

Jep, dodaj to, briši ono, iz repozitorijev brišejo spet ta tretje, tisto pof***no openjdk java posiljujejo, ma dost jih imam počasi ...

V bistvu ni evolucije ampak je vsaka nova verzija neka zgodba zase in seveda potem lahko spet odkrivamo toplo vodo.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

@ice:
Dolžn sem ti še odgovor na tole:

Icematxyz je izjavil:

Drugače pa a nima Autodesk tudi Maya for Linux?
... Se pravi brez VirtualBox. Ampak če prav razumem za distribucije, ki temeljijo na Debian (.deb paketi) potrebna konverzija iz .rpm paketov.
Res pa je, da če uporabiš na primer Fedora pa to ni potrebno. Seveda na tem področju, pa preprosto "ne gre" brez omembe programa Blender.

Res je, Maya obstaja tut v Linux obliki. Sem jo preizkusu - konvertiral v deb format in našraufal na mašino (9.04) po nekih navodilih na enem forumu. Stvar je oživela in v grobem delala, problemi so bli z oseveževanjem neaktivnih OpegGL "pogledov". Dokler mi nekega dne iz neznanega razloga ni nehala delat. Enostavno se ni več zagnala, pri zagonu iz terminala sem dobil neko kriptično napako o kateri tut Google ni vedel nič. Pa se slikaj.
Blender je pa drug žakl dobrot. Nimam časa, da bi ga investiral v učenje zadeve, ki je v temeljih slabša (=manj sposobona) od Maye katero vsaj do neke mere že obvladam.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

Blender je dobra zadeva, samo tisti GUI je tak fakin okoren da je to neverjetno.

GIMP enako. Se obesiš ko se orodja (tisto malo kakor jih ima) 'zataknejo' ali pa začnejo kar nekaj po svoje upoštevati tvoja navodila. Po tem ko si npr. celo sliko obrobil za izrez po nesreči nekaj klikneš in zadnjih 10 minut dela gre v nič ker trapast program (ali programerji) nima pameti da samodejno dodaja elemente če si stalno v istem orodju. Ali pa da ima undo ki se tiče celo dela z orodjem, ne samo grafičnih in izbranih elementov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Ravno vceraj sem gnjavil Ubuntu Community managerja kako poteka njihov QA in kako zagotavljajo QA pri upstream aplikacijah. In je povedal, da to je dejansko problem, celoten ubuntu je community driven in da se tudi sami kdaj ustrelijo v nogo s kako odlocitvijo.

Pa da skoz iscejo pomoc pri QA. :)

WarpedGone ::

Blender je dobra zadeva, samo tisti GUI je tak fakin okoren da je to neverjetno.

Verjamem. Ravnu (G)UI je pri Mayi glavni killer fičr. Ogromno funkcionalnosti zelo blizu konic prstov.

Pa da skoz iscejo pomoc pri QA. :)

Kakšna izkušnja kako ta QA zgleda v praksi?
Ker da ti IM klient ljubosumno odpove pokorščino, ker si se z istim accountom prijavu na drugi mašini, men smrdi po totalni odsotnosti kakršnekoli QA sploh. Nekaj so smotani bugi nekaj pa očitno netestirana koda.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Zakaj pa ne bi časa investiral časa v Blender? Glede GUI prvi korki:

http://www.blender.org/education-help/t...

bluefish ::

Ah, saj program je zmogljiv in so novosti prisotne iz verzije v verzijo, vendar je GUI za časom.

Icematxyz ::

Kaj pa vem. Osebno se mi zdi GUI dokaj "efficient". Res pa je, da ko sem ga prvič zagnal, da nisem znal izdelati ene krogle ali kvadra. Po prvem video vodiču sem znal pa oboje.

Drugače pa zakaj pa ne. Kjer je potrebno se naj tudi GUI spreminja. Me nič ne moti. Če gre zadeva na bolje. Ampak le če gre res na bolje. Včasih bi kdo rad spremembo že zaradi spremembe. To ponavadi ne prinese nič dobrega.

Icematxyz ::

Unity + uTouch + strojna podpora je enako:



Več na to temo - blog

Skratka razvoj gre zagotovo v pravo smer. Proizvajalci strojne opreme pa skrajni čas, da začno zalagati operacijske sisteme, ki temeljijo na GNU/Linux z gonilniki za strojno opremo, ki jo proizvajajo. In s tem uporabnikom njihove strojne opreme omogočijo "polno izkušnjo" out of the box in kot dodaten bonus istočasno še prenehajo zavirati razvoj!

Relanium ::

Danes sem se spravil to čudo instalirat na USB ključ.
Zaženem liveCD, moral sem porihtat particije na USBju, instalacija je potekala lepo,
grub dam na Sdc2 (al kaj je že bila prva ext4 particija za /, a je to vredu?)
Rebot, stisnem F12 ter izberem USB boot, potem pa mi napiše: Error loading operating system
hahaha :))
Jebiga

Bom probal jutri al pa kdaj še enkrat

Drugače pa, kako bi bilo najboljše particionirat 8GB USB ključ?
Študiral sem na: 4gb za /, 3gb za Home ter.... kaj naj z SWAPom? ga tudi dam zraven gor na preostali 1GB ?
««
2 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315652 (1164) polozweii
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813181967 (147906) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134340 (97226) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981167518 (140165) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648494 (38356) Icematxyz

Več podobnih tem