» »

Koliko je pomembna stopnja izobrazbe v službah?

Koliko je pomembna stopnja izobrazbe v službah?

Bojevnik ::

Situacija je taka sem dokončal 3 letnik FRI-IŠRM. Sedaj pa imam možno diplomirati brez da opravim 4. letnik, toda imam pa potem stopnjo izobrazbe manj (1. bolonska namesto 2. bolonjska).

Zanima me pa koliko to vpliva pri iskanju zaposlitve (na prodročju programiranja, IT in vseega kar naj bi FRI-jevski diplomanti pač delali).

Ker jaz med študijem nisem delal in zato nimam nikakršnih izskušejn s katerimi bi se lahko predstavil delodajalcu.

Kolikor sem razmišljal je bolje da takoj diplomiram, potem namesto sprogramiram ene par malenkost večjih programčkov s katerimi potem iščem zaposlitev. Sicer mislim potem faks vseeno končati toda ob službi v recimo 2-4 letih.

Ker problem je to da sem že dvakrat ponavljal in ne vem ali potem, ko delam 4 letnik, lahko vseeno dobim status absolventa.
Ker več pač nimam statusa tudi ne morem delati preko napotnic, tako je ta tema namenjena redni zaposlitvi.

Ker kolikor sem poslušal ljudi je diploma in stopnja izobrazbe pomembna samo v javnev sektorju(imaš pač malenkost višjo plačo).

Zato bi rad da poveste tisti ki imate malo več iskušenj v tem da se malo razpišete.



P.S upam da je tema v pravi izbi drugače pa naj se prestavi.

rezator ::

Nevem ti pomagati na ta odgovor. Samo a ti si končal 3.l po starem sistemu in zdaj lahko diplomiraš tako, kot v bolonskem sistemu v 3. letniku?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bojevnik ::

Ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

whatever ::

Kaj sta predmetnika identična al kako?

Bojevnik ::

Kolikor vem nista, toda pomembne so itak samo kreditne točke, ki ji pa imaš dovolj ko končaš 3.letnik.

whatever ::

Hmmm... to pa prvič slišim da je tako. Na FRI mogoče, na FERI ne vem če... Sem namreč v dokaj podobni situaciji kot ti, še malo bolj zajebani. Manjka mi 8 izpitov za vpis v 5. letnik starega UNI programa. Če veljajo samo ECTS, potem bi blo super ja.

tony1 ::

Če si že naredil tri letnike na UNI programu, bi bilo hudičevo neumno zdaj program zaključiti na VSŠ oz. 1. bolonjski stopnji.

Bodi pameten in (če si že do zdaj delal UNI?) naredi še zadnji letnik...

hendriks ::

Se strinjam s tony1-jem. Naredi še 4 letnik. Ko boš vpisal absolventa, si čimprej
najdi zaposlitev, ker bodočih delodajalcev v IT stroki niti ne
zanima tvoja izobrazba (je vsekakor plus), ampak kaj znaš in kako hitro
boš prišel notri v delovni proces. Vedno imej v mislih, kaj ti lahko ponudiš
delodajalcu, da te bo vzel na šiht in tam obdržal. Potem ko boš notri in se
dokazal s kakšnim projektom, pa mu zasikaj za povišico. Če bo pameten, ti jo bo dal,
če ne, zamenjaj službo.

napsy ::

Ok zgornje nima smisla. Če izobrazba ni pomembna, zakaj bi še dodatno leto zapravljal na faxu namesto da bi izbral krajšo pot.

In ja, sama stopnja izobrazbe vsaj pri računalništvu ni precej pomembna. Kot že rečeno je bolj pomembno kaj lahko delodajalcu ponudiš, pretekle izkušnje, komunijkacija itd.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Mavrik ::

Ok zgornje nima smisla. Če izobrazba ni pomembna, zakaj bi še dodatno leto zapravljal na faxu namesto da bi izbral krajšo pot.


Ker se v višjih letnikih računalniškega faksa naučiš marsikaj precej uporabnega, kar samouki ponavadi ne znajo. Samouki večinoma ostanejo nekje na stopnji drugega letnika (ali pa še to ne) po znanju stvari, ki jih učijo na faksu.
The truth is rarely pure and never simple.

overlord_tm ::

Ka si nor? Koncej se ta 4. letnik, ne bo veliko ljudi, ki so po starem programu naredil to smer :)

boss-tech ::

Meni še manjka 5 izpitov na FERI VS RI. Tako da ne vem kako je s temi točkami... moram malo pogledat :)

Drugače pa so me na razgovoru vprašali kam hodim, ter koliko znam. Ampak na izobrazbo niso dali kaj veliko, veliko bolj na izkušnje in kako hitro se vklopiš in učiš. Sedaj pa tu delam že leto in pol in ni panike. Učit se moraš vseskozi. Je pa res če imaš diplomo se lahko še pogajaš za plačo. Ostali pa moramo malo počakati ;)
http://tovornik.info

detroit ::

Izobrazba je stvar javne uprave:)
V gospodarstvu nasplošno ti ne dajo pol zamaška kisle vode za diplomo če si potem bumbar. En je dobr napisou o tem, neko tabelco v smeri: NO diploma + znanje = dobr sm ne čist super, diploma+neznanje = fail
ipd
Skero

kixs ::

detroit je izjavil:

Izobrazba je stvar javne uprave:)
V gospodarstvu nasplošno ti ne dajo pol zamaška kisle vode za diplomo če si potem bumbar. En je dobr napisou o tem, neko tabelco v smeri: NO diploma + znanje = dobr sm ne čist super, diploma+neznanje = fail
ipd


diploma + znanje + iznajdljivost* = the best

* iznajdljivost se lahko steje sicer tudi pod znanje

lp

whatever ::

Vsaj za nekatere študijske programe meni NIKOLI ne bo jasno, kako je možna kombinacija diploma+neznanje. Oksimoron, čisti.

detroit ::

kixs diploma + knowledge + wisdom = the best

tko da inzajdljivost ni zame znanje, eh ja preveč heroes of might and magic:(
Skero

napsy ::

whatever je izjavil:

Vsaj za nekatere študijske programe meni NIKOLI ne bo jasno, kako je možna kombinacija diploma+neznanje. Oksimoron, čisti.


Imaš neko vsesplošno znanje za področja pred 10 leti. Fax pa ti na da izkušenj ne znanja, ki se trenutno potrebujejo na trgu. Razen če se hočeš ukvarjat z računalniško znanostjo, ti večina naučenega v praksi ne pride kaj dosti prav.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

whatever ::

Odvisno od področja. Kolega, ki dela v eni slovenski t.i. "gazeli" mi je kar ene par stvari povedal, ki jih je na faksu znal in so mu prav prišle tudi v službi. Ena stvar je, da tisto kar si nekoč znal, boš sigurno prej skapiral, ko boš videl ponovno. Druga taka stvar je, da boš znal poiskati vire - literaturo. Tretja taka stvar pa je, da boš znal samostojno našudirat u nulo tudi kake bolj zajebane stvari, ki jih povprečen srednješolec ne bi. Torej, četudi po diplomi ne znaš vseh detajlov teorije in prakse strest iz rokava, boš znal stvari pretežno samostojno naštudirat. Druga stvar je pa wisdom/iznajdljivost/likeabilnost/podjetniška žilica/marketing/sposobnost iztržit denar.

MrBrdo ::

Ja no nekaj tudi dobiš od faksa, vedno več v višjih letnikih (res je mogoče zastarelo znanje, samo ti pa vsaj razširi malo obzorja in da kakšno osnovo tu pa tam)... Glede na to da si sfural 3 letnike že (govorim OP-ju) naredi še tega zadnjega. Eno leto več boš mogoče res vložil, sam 4. letnik načeloma že nrdiš, izobrazbo pa boš imel višjo celo življenje. Nikol ne veš kako bo čez 20 let... Jaz na tvojem mestu nebi takoj šel delat diplome že samo zato, ker si delal 3 leta UNI ki je neprimerno težji od VSŠja, in bi se mi zdelo totalno nefer nosit njihov naziv, ker pri nas (FRI), so to skor sami luftarji, ki nimajo kej dost pojma. UNIjevci vsaj na približno kej znajo. Potem si pa predstavljaj da ima recimo šef firme tako mnenje.
MrBrdo

BStne ::

ta tema se bo kmalu dobila prizvok, da je boljše biti manj izobražen ;((

phyro ::

+1 za naredi še ta letnik. Pol se ti ne bo treba sekirat o tem ;)
pa tudi faks te neki nauči, sicer verjamem da je tistim ki so imeli programiranje že v srednji alpa so se sami navadli takrat, mogoče malo dolgočasno v prvem letniku (lahko tudi drugem), pa vseeno, težavnost se stopnjuje in če boš kdaj rabu umetno inteligenco se jo boš pomojem lažje navadu na faksu, kot pa sam doma.

Lonsarg ::

Am od kje vam ideja da bo on sel na VSŠ? po boloncu st atap vss kot uni 3 leta, tak da ugibma da gre on iz 4 leta ni na 3 leta uni.

detroit ::

BStne je izjavil:

ta tema se bo kmalu dobila prizvok, da je boljše biti manj izobražen ;((

čak a to si zdj zvedu:)

Bod privat malar al pa kej zaslužiš od oka 2x tolk kot uni fri pa še prej začneš
Skero

overlord_tm ::

Lonsarg je izjavil:

Am od kje vam ideja da bo on sel na VSŠ? po boloncu st atap vss kot uni 3 leta, tak da ugibma da gre on iz 4 leta ni na 3 leta uni.


Smo 3 leta uni je ista stopnja kot 3 leta vss po bolonsko.

Invictus ::

Izobrazba je pomembna, saj pokaže da si sposoben neko stvar dokončati.

Kot delodajalec bi malo posumil o človeku, ki ima samo 5 izpitov do konca, in jih ni naredil. O takem človeku si lahko misliš naslednje:

- Imel osebne probleme, pa ni dokončal. O tem niti ne sprašuješ.
- Ni bil sposoben predelati snovi za zadnje predmete. Glede na to da so špredmeti v zadnjih letnikih skupek prejšnjih letnikov, poleg tega pa precej praktični, to lahko samo pomeni, da je že prejšnje izpite delal bolj tako. Spet ni v redu.
- Ni volje za dokočanje že začetega. Spet ni preveč dobra popotnica za novega delodajalca.

Včasih je treba malo misliti na prihodnost. Bolje da narediš še par teh izpitov, imaš neko formalno izobrazbo. Nikoli ne veš kdaj dobiš kako dobro ponudbo. Tuje firme tudi dajo nekaj na izobrazbo. Na izobrazbo ne dajo veliko samo naše malo IT firme, kjer je ponavadi tudi lastnik in direktor brez tega. Tam to res ni popularno da imaš večjo izobrazbo kot tvoj šef.

Slovenka fovšija pač.

Tiste izkušnje, ki jih boš dobil v enem letu, boš z lahkoto nadomestil, sploh če boš še kaj delal kot absolvent. Diplomska pa tako ni problem. Vzemi si zanimivo delo za absolventa, pa imaš temo diplomske že na dlani.

Predvsem ne poslušaj ljudi tukaj, ki pravijo da izobrazba ni pomembna. V dobrih firmah, kjer se prijavlja cel kup ljudi, je to prvi filter (ki ga naredi kadrovska, ne tvoj bodoči šef).

LP I.

Damiani ::

Faks ti nobenih vrat ne odpre, lahko ti jih samo zapre. Ko sem se zaposlil, delodajalec ni gledal na mojo izobrazbo. Mi je pa rekel prvi stavek. Ob zaposlitvi sem imel še 6 izpitov, pa so mi svetovali naj dokončam ker sem že tako blizu. Drugi sodelavc se je pa letos vpisal na drug faks, v prvi letnik, čeprav je prilezel že do zadnjega. Pač rad bi imel vsaj en faks dokončan, za vsak slučaj.
Ni mi žal da sem dokončal,sem vsaj tri žure mel z razlogom.

cyber_killer ::

Invictus je izjavil:

Izobrazba je pomembna, saj pokaže da si sposoben neko stvar dokončati.

Kot delodajalec bi malo posumil o človeku, ki ima samo 5 izpitov do konca, in jih ni naredil. O takem človeku si lahko misliš naslednje:

- Imel osebne probleme, pa ni dokončal. O tem niti ne sprašuješ.
- Ni bil sposoben predelati snovi za zadnje predmete. Glede na to da so špredmeti v zadnjih letnikih skupek prejšnjih letnikov, poleg tega pa precej praktični, to lahko samo pomeni, da je že prejšnje izpite delal bolj tako. Spet ni v redu.
- Ni volje za dokočanje že začetega. Spet ni preveč dobra popotnica za novega delodajalca.

Včasih je treba malo misliti na prihodnost. Bolje da narediš še par teh izpitov, imaš neko formalno izobrazbo. Nikoli ne veš kdaj dobiš kako dobro ponudbo. Tuje firme tudi dajo nekaj na izobrazbo. Na izobrazbo ne dajo veliko samo naše malo IT firme, kjer je ponavadi tudi lastnik in direktor brez tega. Tam to res ni popularno da imaš večjo izobrazbo kot tvoj šef.

Slovenka fovšija pač.

Tiste izkušnje, ki jih boš dobil v enem letu, boš z lahkoto nadomestil, sploh če boš še kaj delal kot absolvent. Diplomska pa tako ni problem. Vzemi si zanimivo delo za absolventa, pa imaš temo diplomske že na dlani.

Predvsem ne poslušaj ljudi tukaj, ki pravijo da izobrazba ni pomembna. V dobrih firmah, kjer se prijavlja cel kup ljudi, je to prvi filter (ki ga naredi kadrovska, ne tvoj bodoči šef).

LP I.


Večina podjetij išče folk s 5 letnimi izkušnjami. Tisti začetniki pa itak pol dobijo 700€ neto.

BStne ::

Dobr vsak mu po svoje nabija, itak da je najbolš met čim višjo izobrazbo, ampak po moje je najbolš da se človk sam vpraša, ker to je dost relativno za vsazga. Za mene gledano je če bom ostal v sloveniji 2 bolonska čist zadost, ker prfoks ne mislm bit, če se bom pa še kej bolj pretegnu za kak znastveni naziv kot ga nekatera podjetja v tujini zahtevajo bom šel pa še na tisto 3 stopnjo. Tko da kot sem reku, čist relativno, odvisno od vsazga, recimo meni je želja neki v smislu intel-a (razvijanje procesorjev).

detroit ::

lej nobenmu nobena bolonska 60. stopnja ne pomaga če je v bistvu en kekec:)
Skero

BStne ::

hehe to je res, samo nobenmu tud 60 stopnja ne pomaga če jo ne misli uporabt oziroma se ne vidi "tam".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Degradiranje diplomantov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18338587 (3448) tomwischner
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215754 (10696) mr_chai
»

Žena pravi da VSŠ ni faks (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26962036 (53320) jype
»

Peticija zaradi zbijanja vrednosti šole (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30951832 (44639) detroit
»

Univerzitetni vs Visokošolski strokovni študij

Oddelek: Šola
2913332 (12155) SasoS

Več podobnih tem