» »

Peticija zaradi zbijanja vrednosti šole

Peticija zaradi zbijanja vrednosti šole

««
«
1 / 7
»»

krneki0001 ::

Dragi prijatelji, sošolci, sodržavljani, vsi tisti, ki vidite
trezno............

Prejšnji teden je bila v državnem zboru sprejeta novela zakona, ki spreminja klasifikacijo izobrazbe, ki se pridobi na VSŠ. Verjetno ste le vsi slišali kaj o tem.

To, da bo država, kar se tice šolstva, od zdaj naprej funkcionirala ''po bolonjsko'' je lahko sprejemljivo.

To, da bodo vsem, ki so trenutno v teku izobraževanja, ga končujejo ali so koncali na VSŠ, odvzeli sedmo stopnjo in jo spremenili v šesto, pa je nezaslišano. Vecina jih študira ravno zato, da lahko obdržijo delovna mesta, za katera potrebujejo to 7.stopnjo ali zato, da bi napredovali.

Nemalo je takšnih, ki so 6. stopnjo imeli doseženo že pred vpisom na VSŠ, danes končujejo študij in imajo zopet samo 6. stopnjo.

Kdo ima denar in čas, da bo državi plačeval podaljške šolanja, ki prinesejo željeno stopnjo in hodil v šolo, ki se kar naprej pomika korak nazaj.

Vlada je izvedla nekaj konkretnih ukrepov na področju kulture, medijev, zdaj šolstva, jutri bog ve česa.......... in vse neusmiljeno.

Bolonjske reforme so neizbežne in mogoce niti niso napačne. Vendar upam, da se strinjate z mano, da vsi tisti, ki so vpisani v VSŠ programe, končajo svoje šolanje pod vpisnimi pogoji, ki so zagotavljali 7. stopnjo. In vsi, ki so že končali, obdržijo, kar so dosegli.

Prosimo vas, pripišite svoje ime na spodnji spletni strani in nam pomagajte.

Pošljite mail najširšem možnem krogu ljudi , ki jih poznate. Hvala, hvala,
hvala. (potrebno je namrec kar nekaj teh glasov)

lp

Svoj glas lahko oddate na sponji spletni strani:

http://www.peticija.info/
_________________
LP
Nebivedu
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

klemen22 ::

Poglej, fakulteta ti garantira NAZIV ne STOPNJE. In že sedaj bi morala biti VSŠ 6e stopnje, višja šola pa pač ene 5. stopnje (recmo 5.2). In verjemi da če je UNI 7a si VSŠ ne zasluži 7e. Sem bil na FRIju in je razlika izredna!! Pač sem imel ene dva kolega ki sta se prepisala potem na VSŠ in sta faks opravljala praktično v prostem času.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Rapsey ::

Ne. Za leto in pol manj dela pri lažjih predmetih, da boste ista stopnja kot jaz?
To da je do zdaj tako bilo je popolnoma brezpredmetno.

edit: Pa to da bo kdo zaradi tega izgubil delovno mesto je čista neumnost. Pogoji se bojo spremenili in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rapsey ()

Primoz78 ::

Ni pa na vseh faksih tolk razlike kot na FRI...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Keyser Soze ::

Če je pri "štromarjih" tako, še ne pomeni, da je drugje isto. Prosim lepo. Pa poglejte še število izpitov. Ne samo leta študija.:\

klemen22 ::

Če je pri "štromarjih" tako

Samo v opomin: FRI ni štromarija.;)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

veliki4 ::

nevem kaj eni govorite v nulo, poglejte npr. ekonomijo, prakticno ni razlike med VS in UNI, 4 izpite se mi zdi, saj itak je kao stopnja 7/1 ter 7/2, naziv pa je itak univerzitetni.....

tako d anevem kaj eni bluzite brez veze, kdor ima uni in ce je sposoben bo imel itak visjo placo, vendar imas danes lahko s 5 stopnjo ful place tako da....

Pol mi mogli prejsnjo 6 stopnjo dat na 5 kar tudi ni ok.....Eni ki ne vete sploh ne pišite v forum ker kvarite čisto vse.
če se nočeš obnašati tako, kot drugi hočejo, imaš težave z njimi. Če se obnašaš po njihovem, imaš težave sam s seboj!

klemen22 ::

Pol mi mogli prejsnjo 6 stopnjo dat na 5 kar tudi ni ok.....Eni ki ne vete sploh ne pišite v forum ker kvarite čisto vse.

Govora je bilo o VIŠJIH ŠOLAH aliah enih Univeziumih ki so že praktično v vsakem večjem kraju če ne že skorajda v vsaki vasi. To ne more biti ocenjeno na 6o stopnjo. Zadeva je lažja od 4letne srednje šole. Potem se pa folk hvali kako imajo povprečje 9.5 in kako naredijo 5 izpitov v enem tednu po 2 tedenskem učenju. To je pač umetno zviševanje izobraženega kadra. Na srečo to delodajalci tudi vedo.
Moralo bi biti tako:
Višje šole (ljduske univerze itd): 5.2 stopnja (pa še to bi bilo šenkano u nulo)
VSŠ: 6 stopnja
UNI: 7 stopnja
Volk sit, koza cela (razen seveda za tiste ki hodijo na Univerzum in mislijo da s svojim znanjem in zahtevnostjo programa mislijo da držijo Boga za jajca:\ )
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Primoz78 ::

FRI UNI in podobni programi bi morali biti priznani kot UNI+ specializacija...zaradi zahtevnosti in bi bil mir...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

klemen22 ::

FRI UNI in podobni programi bi morali biti priznani kot UNI+ specializacija...zaradi zahtevnosti in bi bil mir...

Zagotovo. Sploh stari programi ko so bili dolgi 4.5 leta.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Primoz78 ::

Jap to sem mel v mislih Klemen22...se pa ne strinjam, da nekatere VSŠ, ki majo par izpitov manj kot UNI iste smeri na isti univerzi naj bi ble kar na 6. stopnji...

Lp Primoz

p.s. Smo pa spet na isti tematiki, kot je bila ze ena druga tema odprta...:\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

veliki4 ::

Prav si reku Primoz na ekonomiji je dejansko tako identična sta VS in UNI skoro ni razlike, zato ne morete nekateri posploševati zadev. Če je pri FERI tako ok naj tam spremenijo, no itak vsak ki se vpisuje ve pogoje pravila, itak pa imate naziv univerzitetni pravim in kdor se zna se bo potrudil tudi za večjo plačo zarad tega.

LP Darko
če se nočeš obnašati tako, kot drugi hočejo, imaš težave z njimi. Če se obnašaš po njihovem, imaš težave sam s seboj!

Keyser Soze ::

Ma FRI je "štromarija". Slej ko prej ima kaj opraviti z elektriko.

Primoz78 ::

Primer "cudnega" faksa z 7. stopnjo...Politehnika...mislim, da majo manj kot 20. izpitov...izvedeno v treh letih in to zadnje pol leta prakse...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

klemen22 ::

Ma FRI je "štromarija". Slej ko prej ima kaj opraviti z elektriko.

Ne, razen ARSa praktično ni štromarije. Razen par osebkov ki so šli prostovoljno ali pa ker so bile druge smeri zasedene na Logiko in sisteme. Tam pa so imeli nekaj štromarije.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

krneki0001 ::

Najbolj zanimivo bo potem, ko bo en mulc naredu 3 letno fakulteto po bolonjsko in potem še 2 leti magisterija in 2 leti doktorske dizertacije, pa bo imel samo 7 let šolanja in bo doktor, nekdo ki je pa delal 5 let fakulteto (uni program), 2 leti magisterija, kar pomeni enakih 7 let študija, pa bo imel sedaj samo 7 stopnjo.

Sej se pozna kok so "izobraženi" italjani z njihovim kurčevim bolonjskim procesom.

klemen22 ::

Najbolj fer za nas stare diplomante na UNIju bi bilo tako: glede na to da smo faks delali 5 let bi bilo precej smiselno da nam dajo možnost opravljati še ene par izpitov in se nam pač prizna magisterij.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Primoz78 ::

klemen...magisterij po bolonjski mislis ali po starem sistemu?...ker za po starem sistemu nevem ce bi bilo lih fer...no poleg izpitov se mag. naloga mogoce se se...sam izpiti pa...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

klemen22 ::

klemen...magisterij po bolonjski mislis ali po starem sistemu?...ker za po starem sistemu nevem ce bi bilo lih fer...no poleg izpitov se mag. naloga mogoce se se...sam izpiti pa...

Po tanovem sistemu seveda. Po starem seveda ne bi bilo fer. In tega magisterija tudi ne bi hotel imeti -> da bi ga dobil za džabe.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Primoz78 ::

Klemen sam po ta novem sistemu ti nebi prinesel nic vec kot naziv...stopnja ista...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

klemen22 ::

No vsaj naziv bi imeli. Tako pa bomo brez stopnje in brez naziva.0:)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Primoz78 ::

Eh sej si reku da si UNI...tko da stopnja ce bo ostalo tko kot je bo visja kot za VSŠ ;) ...drugace pa bi res blo ql da bi to priznali kot SPEC. ker ni fer da je za 4,5 let studija tko...da ne bo pomote to je moje mnenje...sam sem pa koncal VSŠ in ne UNI...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

klemen22 ::

Sej to pravim. Delali smo 4.5 leta. In pravilno bi bilo da bi nam specializacijo kar priznali oz. morda še kakšen izpit ali dva.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Stajerc ::

Jaz moram reči da po premisleku in objektivnem pogledu trenutno vidim tako vse skupaj da vam VSŠ dam prav.

Da gre res samo za degradacijo iz 7 na 6 stopnjo in da v bodoče neboste mogli zasedati istih delovnih mest kot ljudje z 7 stopnjo.

Dam vam prav in vidim namero vlade ki hoče narediti "red" na tem področju in sicer tako da vam odvzame nekaj na veljavi in vam v nasprotju z danes ne bo več mogoče kandidirati za delovna mesta 7 stopnje UNI programi in bodoči magistri pa bodo lahko.

To da vas enačijo z VS žal ne drži saj če dobro pogledate VS ni oziroma nebo prva bolonska stopnja vi pa boste. Res pa je da neboste več 7 stopnja in v vseh ponudbah za delo kjer bo zahtevana 7 stopnja neboste mogli kandidirat. (današnji uni in bodoči magistri pa bodo lahko) To pa vam dam prav. Situacija VS in VSŠ pa bo pomoje navzven toliko podobna kot je danes VSŠ proti UNI. Se pravi ista stopnja druga potstopnja. In če bo delo zahtevalo samo 6 stopnjo potem bodo lahko kandidirali ob vas za službo tudi VS.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

JamesBond ::

Zdaj pa definitivno ne grem na VSŠ. Že tako me je vse manj mikalo nadaljevanje, zdaj, ko nebi pridobil niti stopnje - mam višjo strokovno, program informatika. Res mi je bila šola lažja kot gimnazija pred tem, ampak pri vseh sošolcih pa ni bilo tako, tako, da tak čist totalno na izi pa spet ni, vsaj ne vsakomur. Tudi višje se seveda med seboj razlikujejo po težavnosti (mislim, da kar precej). No, kar hočem povedati je, da se mi pa zdaj res ne splača nadaljevati šolanja v 2. letniku VSŠ, zakaj bi? Stopnja ista pa še službo sem takoj dobil z višjo.. zasrali so IMO.

Stajerc ::

Ja no splača se ti ker VSŠ bo prva bolonska stopnja (6.2) VS pa ne. Torej nadaljevanje in službe kjer zahtevajo 6.2 boš lahko kandidiral z VS pa ne.

So recimo službe ki zahtevajo samo stopnjo in so službe kjer je pomebna tud podstopnja.

Predvsem v javnih službah ali večjih firmah je to bolj pomebno.

Saj pravim po tem bi blo razmerje VS proti VSŠ nekaj istega kot je danes VSŠ proti UNI. Razlika je samo pač pri službah kjer je izključno stopnja pomebna tam pač lahko kandidirajo vsi z enako stopnjo.
Have a nice day.

Vajenc ::

Klemen22, to, da nam je šola obljubila naziv in ne stopnje, je laž. Šola je obljubljala 7/s stopnjo še pred 1.mesecem nazaj. In tudi diplomantje iz prejšnjih let imajo vpisano VII st. v diplomi...To smo sicer že debatirali na forumu ST, vendar je več kot očitno, da se razen direktno prizadetim, ostalim ta kraja pravice za nazaj ne zdi nič čudnega. Sedaj smo mi opeharjeni, čez par let bo morda kdo drugi.
Če še malo obnovimo: za VIšješolsko izobrazbo ni bilo zakona, ki bi ji določal st. izobrazbe, vendar če se vlada sklicuje na to, ji šolska središča lahko vrnejo, da je Min. za šolstvo odobrilo program z obljubljeno VII/s st. izobrazbe.

ganzi ::

Ekonomija med UNI pa VPŠ je kr dost razlike, ko je nkdo omenil, da je ni. Že v prvem letniku VPŠ nimajo matematike 1, temelje 1, 2, statistiko 1.. Da o drugem letniku ne govorimo sploh in naprej.:\
Dovolj imajo šesto stopnjo. Bolj me skrbi za tiste ki bodo sedaj UNI program pa bodo imeli 6 stopnjo po bolonjskem.:\
LP

klemen22 ::

olj me skrbi za tiste ki bodo sedaj UNI program pa bodo imeli 6 stopnjo po bolonjskem.

Sej UNI bo 7.1.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Ziga Dolhar ::

Ne podpiram [peticije].

Zakaj?

a) Če je res, da se vam 'posega v pridobljene pravice' (kar se vam po moje ne, saj si pravice do 7. stopnje še niste individualizirali), se tega ne rešuje s peticijo, ampak o tem odloči Ustavno sodišče. Če gre za kakšno drugačno nezakonitost (/neustavnost), v pravnokulturni državo o tem odloči (ustavno) sodišče.

b) Stopnja izobrazbe je zgolj generalna oznaka določene stopnje izobrazbe, formalno pridobljenega znanja. Delovna mesta so pogojena z znanjem, ne z oznako, ki je tam zgolj claris gratia. Delodajalci bodo ob spremembi oznak stopenj svoje pogoje zaposlovanja spremenili. Če tega ne bi storili, bi de facto postavili strožje pogoje z načeloma višjo plačo (Hkrati bi to na trgu dela tudi opazno spremenilo pogoje). Če menijo, da so takšni pogoji potrebni že dosedaj, lahko kadarkoli zvišajo pogoje in boste tako VSŠjevci zopet izviseli. Le, da se v takem primeru ne boste mogli izgovarjati na "državo", ki vam jemlje "pravico do delovnih mest".

Sklep?

Položaj VSŠjevcev ni pogojen s označbo stopnje izobrazbe, ampak z zahtevami in povpraševanjem delodajalcev.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

Klemen ne ne bo...6.2 bo isto kot VSŠ...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Vajenc ::

Ganzi a je potreba po nesramnosti, ala dovolj imajo 6 st. ? Sej se nismo vpisali na prost vstop na tržnici. Vpisali smo se za VII/s st., a je to tako težko razumet?

Primoz78 ::

Zakaj pa ni tudi pri maturi in pa poklicni maturi takih razlik?...mogoce bi tudi tle morali poklicne maturante degradirat po logiki teh, ki podpirajo degradacijo...(ne mislim, na Ziga Dolharja, ki je podal totalno drug pogled na to degradacijo)...?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

klemen22 ::

Vpisali smo se za VII/s st., a je to tako težko razumet?

Imaš kakšen dokument kjer si podpisal oz. je bilo objavljeno da šola garantira 7 stopnjo?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Vajenc ::

Ziga Dolhar:
A) če spustim ustavno sodišče, če nekomu v diplomi in del. knjižici piše VII/s in bo to po novem VI/2, a to ni odvzem pridobljene pravice za nazaj?
B) Delovna mesta so v večini podjetij pogojena z st. izobrazbe!

Vajenc ::

klemen22: valda imam, sej to ti/vam govorim, eni(večina) visokošolcev ima že končan študij z diplomo...

klemen22 ::

Vajenc: sej mogoče je res, vendar sam pač mislim (morda živim v zmoti) da ti pač faks daje le NAZIV, stopnja izobrazbe je določena globalno. Ker če je eksplicitno napisano da je bila garantirana stopnja in požegnana od sedeža Univerze (Lj,Mb) potem je ta primer pa res zrel za Ustavno Sodišče.
Samo podpisovat neke peticije pa se mi zdi bedasto in skrajno neresno. Kaj morda ta tematika zanima oz. je povezana z vsemi SLovenci? Dvomim:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Ziga Dolhar ::

Vajenc,

> A) če spustim ustavno sodišče, če nekomu v diplomi in del. knjižici piše VII/s in bo to po novem VI/2, a to ni odvzem pridobljene pravice za nazaj?

Študentje VSŠja še nimajo diplome ali delovne knjižice, sedme stopnje še niste pridobili (individualizirali). Kolikor razumem Pavčnika, do posega v pridobljene pravice (v smislu retroaktivne veljavnosti pravnega akta) ni prišlo. (Pavčnik, Teorija Prava; stran oz. citat lahko ponudim zvečer)

> B) Delovna mesta so v večini podjetij pogojena z st. izobrazbe!

Pogoj st. izobrazbe je postavljen na podlagi potrebnih znanj za delovno mesto. Če se za delovno mesto potrebuje znanje VSŠjevca, se bodo formalne zahteve, označene s stopnjo izobrazbe, ustrezno spremenile. (Kar bi se praviloma moralo zgoditi; v nasprotnem primeru si bodo delodajalci sami poslabšali položaj)

-- edit: glede točke (A) velja le v primeru, ko se diplomantom [torej tistim, ki so študij že končali] VSŠ 7. stopnja ne odvzame. Če se odvzame tudi njim, ki so ŽE DIPLOMIRALI, moja argumentacija seveda ne velja.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Sej to je žalostno, da nas briga za soseda, dokler meni ne gori mi je vseen če cela vas pogori. Z ustavnim sodiščem pa si po mojem ne mormo nič pomagat, ker ni bilo napisanega zakona za kvalifikacijo Visokošolskega študija (ampak sam šudij pa je bil odobren od države ;(( ).

klemen22 ::

Pogoj st. izobrazbe je postavljen na podlagi potrebnih znanj za delovno mesto. Če se za delovno mesto potrebuje znanje VSŠjevca, se bodo formalne zahteve, označene s stopnjo izobrazbe, ustrezno spremenile.

Že mogoče. Samo se mi pa to s spreminjanjem malo hecno zdi. Kje je sploh kakšen učinek teh reform če se bodo sedaj stopnje spremenile, če bodo kasneje delodajalci spreminjali zahteve (npr. iščemo nekoga z 6.2 ali 7.1 stopnjo)?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Vajenc ::

Ziga to kar govoriš so manipulacije vlade. Seveda imajo diplome (vsaj 30.000). Sedaj si se lahko prijavil na delovno mesto, kjer se je zahtevala VII st. in ponavadi niso šli v detajle UNI/VŠ. Zato smo se nekateri tudi vpisali na visoko in ne UNI, ker so tako obljubljali. V pravilniku o plačah npr. v javnem sektorju, kljub sprejetem zakonu še vedno piše, za VII. st. toliko in za VI. toliko.

klemen22 ::

V pravilniku o plačah npr. v javnem sektorju, kljub sprejetem zakonu še vedno piše, za VII. st. toliko in za VI. toliko.

A je na netu kakšen link kjer je do potankosti opisano in povedano koliko znašajo plače posameznim uslužbencem v javni upravi? Če ima kdo naj posta. Men se ne da iskat, bi pa rad prebral.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Gandalfar ::

Pa sej, a ni delovno mesto v trzno podrejeni ekonomiji odvisno od znanja in sposobnosti in ne enih pildkov?

Vajenc ::

Ne najdem linka do primerjave st. izobrazbe in plačilnega razreda je pa tule, v 8.čl. prikazano, da smo z visoko izobrazbo bili v istem VII tarifnem razredu, skupaj z UNI.To očitno še ni usklajeno z bolonjsko, čeprav so zakon že sprejeli (no sedaj je zamrznjen).

Vajenc ::

Gundalfar, to so želje, v resnici, pa je večina Slovencev zaposlena v velikih, državnih ali "poldržavnih" podjetjih, kjer se plačuje in zaposluje po st. izobrazbe.

krneki0001 ::

Gundalfar, to so želje, v resnici, pa je večina Slovencev zaposlena v velikih, državnih ali "poldržavnih" podjetjih, kjer se plačuje in zaposluje po st. izobrazbe.


Točno tako!

Keyser Soze ::

Mislim, da je to popolnoma odvisno od "pildka". Vsaj v eni vzporedni temi tule na S&T bi lahko tako rekli. Saj so nekateri na sveto prepričani, da diploma, kot "pildek", 100% zagotavlja znanje in kvaliteto storitev, dela. :\

Ch4N93 ::

mah tale e-peticija je brez pomena.
se pa 1.8. začnejo zbirat podpisi za referendum, tako da raje energijo potrošimo za obrazložitev ljudem za kaj se tu gre, ter če se jim zakon ne zdi fer, naj referendum podprejo, če ne pa ne.
Ni nam lahko...

veliki4 ::

ganzi ni bistvene razlike med VS in UNI na ekonomiji sam sem delal UNI kolegi pa VS in to vem iz lastnih izkušenj. Ampak pustimo to, dejstvo je da se ne sme odvzimati pravice ki so bile določene prej saj s eje nekdo odločal pač glede pogojev drugače bi se drugač, tsako da podpiram peticijo v nulo.

LP Darko
če se nočeš obnašati tako, kot drugi hočejo, imaš težave z njimi. Če se obnašaš po njihovem, imaš težave sam s seboj!

Vajenc ::

Ch4N93, zelo interesantno bo spremljati, kako bo "prečiščeni" ŠOS pomagal pri zbiranju podpisov. Lahko, da jim vlada obljubi zastonj LPP prevoze in se bo potuhnil (do sedaj je podpiral referendum).
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Degradiranje diplomantov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18338455 (3316) tomwischner
»

višješolski program

Oddelek: Šola
204529 (3598) marko181914
»

Studiranje iz VI na magisterij

Oddelek: Šola
209103 (8461) Isotropic
»

Zaposlitev kot inženir oz. dipl. inženir (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5215595 (15595) BluPhenix
»

Podpis peticije proti zakonu o VŠ kar od doma!

Oddelek: Šola
423037 (2365) klemen22

Več podobnih tem