» »

Peticija zaradi zbijanja vrednosti šole

Peticija zaradi zbijanja vrednosti šole

klemen22 ::

Dober post!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

veliki4 ::

Poglejte, klemen22 ti podajaš neke svoje nesmisle pa jih kar zadrži vase. Če sem te pa označil prej tako kot sem te, sej vidiš da sem imel prav, pa kaj govoriš človek božji. Pa sedaj misliš če si delal 5 let faxa da si nevem kaj, joj mali, neveš ti kaj je življenje.

Drugače pa sem prebral da bdo nazivi ostali enaki in se ne bodo spreminjali. Saj kot sem že rekel ne moreš ti npr pridobljeno diplomo sedaj od enkrat tolerirati kot da je man vredna kot pred 3 leti npr., nesmisel.

Pa jaz nimam nič proti UNI samo oni niso tolerantni, mislijo da so nekaj več, še posebej če so eni delali ubogih 5 let....

Pa še enkaj. tisti z UNI bodo šli v 2 letnik po bolonjki za magisterij, VS pa v 1, tako da nevem v čem je poanta da s ebunite UNI-jevci.
če se nočeš obnašati tako, kot drugi hočejo, imaš težave z njimi. Če se obnašaš po njihovem, imaš težave sam s seboj!

Pšenični ::

Tist o plonkanju na vss je mal čudna naj pride k nam kej pisat k se dva prfioksa poganjata gor pa dol k pišemo. Ej stari zdej pa že prbijate.Sej pravim uni to je neki special program k ga nardijo sam izbranci .Izpiti so neki special . pa tisti k pišejo so tud neki special.Razmišljajo pa tud neki special ,k drgač nebi pisal pa razmišljal tko ,da je nas je vss treba nekam potlačit.Pa da na vss ne znajo predavat, dejte nehat k se nben več ne bo vpisal na vss .

Zgodovina sprememb…

OChack ::

hodt morš na VSS in pol veš kako je, konkretno hercog ki predava 3 predmete na smeri TK, zlo velik govori in zlo mal pove, podobn je pr matematiki in fiziki, vsaj vaje so naUNI smeri zlo dobre, odlična razlaga, ne pa neko osnovnošolsko matretiranje pred tablo, kjer ne ti ne asistent ne vesta kaj je treba delat
Int€l inside, IDIOT Outside

OChack ::

klemen22: še enkrat ti povem da se trg dela ne bo prilagodiv, kar so povedal že pred enim letom, da za 1. bolonsko ni zaposlitve, tisti pa ki jo majo im bodo glede na kolektivno pogodbo zmanšal plačo, večja sigurno ne bo, ker dobr veš da država ni še nikol dala kvečjemu uzela
Int€l inside, IDIOT Outside

Vajenc ::

Matr, v komunizmu, nisi smel čez oblast govorit, ampak študirat so ti pa pustil po danih pogojih. Sedaj je dovoljeno pljuvanje, ampak vlada pa krade in dela po svoje, včasih še hujše kot "tardeči". Banda..., baje je neki brat Che Gevare še živ, bi ga rabili v takih primerih ;).

veliki4 ::

V bistvu vlada dela kaj hoče, ne more kar tako posegati nad študente in jim kratiti pravice to ni ok. UNI bodite z nami ker boste vi tudi lahko kdaj potrebovali pomoč.
če se nočeš obnašati tako, kot drugi hočejo, imaš težave z njimi. Če se obnašaš po njihovem, imaš težave sam s seboj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Pšenični ::

Tako je uni nas bodo še potreboval.Mi pa zdaj potrebujemo njih.Sej ni skor nič več za dodat.Vidmo se na referendumu...

Ch4N93 ::

pa kaj so sploh šli nekaj spreminjat iz 7.1 v 6.2 pol pa to spravlat v bolonske stopnje.
lepo bi pustli 7.1, pa bi rekli to je 1 bolonska, 7.2 je druga bolonska pa mir.

zaj pa samo nekaj bluzijo, pa tvezijo kako je možno potem dalje študirat pa bla bla bla.
če še sploh ni bolonskih predmetnikov, kak lahko pol nekdo trdi da lahko grem iz VS potem dalje, pa pridobim kaj jaz vem kaj... ;((
Ni nam lahko...

klemen22 ::

Verjetno je to pogoj EUja. In verjetno tam dejansko so tako stopnje sestavljene kot sedaj mislijo pri nas. Tako da si vlada pač ne more nič pomagat!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Pšenični ::

Tako je vlada si ne more pomagat ,zato ji bomo mi pomagali da se bo lažje odločila.Pač naj se odloči drugače.Zato pa referendum.Da ji bomo pomagali.Upam da bo naša pomoč dobrodošla. Pač na vsak način ji hočemo pomagat, k si sama ne more

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

Raje probajte malo s to zadevo na kakšno (ustavno) sodišče da vidimo kaj in kako. Ker referendum je IMO izguba časa, denarja in sploh o temi ki se ne tiče več ko 5% prebivalstva RS.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

veliki4 ::

Kot prvo če hoče vlada delat vse po načelih EU ja kot pravite, d ane more vlada nič, pol naj začne zviševati plače, predvsem delavcem kateri delajo eni za 70 000 SIt pa kako naj narod pol preživi, zato s eni dobro primerjat z EU.

Kot drugo, res je da to ni vprašanje referenduma ampak če ne gre drugače pač je potrebno izvest referendum.
če se nočeš obnašati tako, kot drugi hočejo, imaš težave z njimi. Če se obnašaš po njihovem, imaš težave sam s seboj!

Pšenični ::

Sej ko gre gor elektrika,cestnina, intd.. ko začneš benti lepo rečejo ,ja fantje zdej smo v evropi ,tko je v evropi, heh evropske cene balkanske plače ,pa seveda lepo plačno povprečje ¸na račun fascinantnih direktorskih plač,( v kakšnem javnem zavodu)
Se tud strinjam ,da je referendum mogoče uporabit za kaj drugega, sam kaj nam pa še ostane ,sej na ustavno sodišče je že šlo ,pa naj tam malo pohitijo.
Če ne gre drugače bo šlo pa tkole, vlada je pomagala nam zdej bomo pa še mi njej.

STASI ::

IMO referendum ne bo nič spremenil. Poglejte referendum o trgovinah. Stal nas je 600 milijonov in na njem ej slovensko ljudstvo sprejelo da trgovine ob nedeljah ne bodo odprte. A je referendum kaj sremenil? Niti ne. Nekaj časa res veliki centri niso bili odprti, zdaj so. Ergo. Na referednumu se bo odločilo da se ne bo znižala stopnja. Ampak na koncu jo bodo pa vsen sprejel. Ustavno sodišče pa bi mogoče kaj pomagalo.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Pšenični ::

Ok,sam ni bil samo ta referendum ,so bili še drugi ki so uspeli ,npr referendum o odcepitvi oziroma osamosvojitvi slovenije,pa o nekih oploditvah heh. Pri tej stvari gre za to da se popravi krivica ,ki se je zgodila sedanji visokošolski stopnji ,a veste kako bo vnaprej ?.Za določena del. mesta sploh ne bomo mogli več konkurirati. Pač precej vrat se nam bo zaprlo, tistim, ki so pred koncem študija takorekoč pred nosom.Zdaj ni treba da se kdo strinja z mano ,ampak jaz vas vseeno pozivam ,da gremo 1.8 .2006na upravne enote in potem na referendum.

Vajenc ::

Imamo resen problem, prvopodpisnica se je ugreznila v zemljo 8-O . link

Upam, da ne bo vse skupaj propadlo, oz., da ne bo izgledalo neresno. Sej tisti obrazec lahko tudi na ŠOS-u naredijo. Pa še nekaj, za podpis za referendumu, bo potrebno osebno na občino priti in se izkazati z osebno ;( .

OChack ::

nevem zakaj sploh sprjemajo pr ns bolonsko reformo, v tujini so naši inžinerji priznani pa čeprov nismo po eu standardih kao, samo pač v tujini bol šteje znanje kot papir, pri nas.....ravno obratno
Int€l inside, IDIOT Outside

Pšenični ::

Zato k smo pr nas bol evropski od same evrope ,beri bolj papeški ko papež.Kar se pa tiče prvih zapletov ,zgleda da so se bivši komunarji začeli posluževati dobrih starih metod. Upam da nimam prav.

klemen22 ::

Kot prvo če hoče vlada delat vse po načelih EU ja kot pravite, d ane more vlada nič, pol naj začne zviševati plače, predvsem delavcem kateri delajo eni za 70 000 SIt pa kako naj narod pol preživi, zato s eni dobro primerjat z EU.

Očitno razumevanje ekonomije ni tvoja močnejša plat. To da pa imajo delavci take plače je pa velika zasluga Drnovška saj je v zgodnjih 90ih vzel denar delavcem ter ga "investiral" v javno upravo (policija itd itd.) -> torej v njegove volilce. Tako da zdej se naj kar dela nekaj fini s tistimi hipijevskimi metodami. Torej delavcem se je veliko bolje pisalo pred "ero" "dr." Drnovška.:\

Imamo resen problem, prvopodpisnica se je ugreznila v zemljo

Jah zgleda da je organizacija na višku če je vse odvisno od ene osebe.

nevem zakaj sploh sprjemajo pr ns bolonsko reformo, v tujini so naši inžinerji priznani pa čeprov nismo po eu standardih kao, samo pač v tujini bol šteje znanje kot papir, pri nas.....ravno obratno

Pač to bi morali misliti preden smo šli v EU. Pač če si glasoval za EU bi moral vedeti da bodo nekatere obveznosti.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Pšenični ::

Pač to bi morali misliti preden smo šli v EU. Pač če si glasoval za EU bi moral vedeti da bodo nekatere obveznosti



Če ti kakšn plačuje da tlele sodeluješ se sploh nebi čudu.

klemen22 ::

Če ti kakšn plačuje da tlele sodeluješ se sploh nebi čudu.

Kaj sem narobe rekel. Pač tako je. EU ima sovje zahteve in hočejo čim bolj enotno prilagoditi strukture znotraj držav. In BOLONJSKA JE OBVEZNA. Torej kakor vidiš: če si glasoval za EU si glasoval tudi za bolonjsko. Ironija kaj?:\ :\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Ziga Dolhar ::

klemen22, dej ... gremo rajš na pivo (katerega ceno je določila država!), no. Jest sem itak že na prvi strani obupal :).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

Sej jaz grem tud zele na pir ko bo konc šihta , sej sm ga zaslužu .Pol pa na referendum....

klemen22 ::

Sej jaz grem tud zele na pir ko bo konc šihta , sej sm ga zaslužu .Pol pa na referendum....

Na pir greš lahko zagotovo. Na referendum pa malo dvomim če pa pobudnica referenduma ni dosegljiva? How ironic.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Gandalfar ::

zakaj ze skodi, ker se ne strinjam z vsem kar vi napisete? :>

Jan987 ::

Samo zanč je zupan govoril po TV-ju da nikomur ne bodo odvzeli stopnje, torej nekdo ki je pred enim letom diplomiral na VSŠ in ima v prilogi diplome in v delovski knjižici napisano da ima 7 stopnjo izobrazbe, ali bo potem po novem imel še vedno 7 al bo imel 6. Ker je v VSŠ hodil še po starih pogojih in ne po bolonsko.

Vajenc ::

A mogoče ve tkole iz glave, če je res podpise za referendum potrebno osebno hodit podpisovat na občino, ali mogoče le potrdiš list na občini in potem z njim zbiraš podpise?

Fizikalko ::

Zdaj pa dost, še malo, pa zaklenem. Dajte se obnašat, madonca. Klemen22 in Veliki4, umirita se, ostali pa ne podžigajte. Prvo in zadnje resno opozorilo. Brez žalitev in z vsaj malo spodobne slovenščine v nadaljevanju, prosim.

klemen22 ::

Ne sodelujem več v tej debati.

Ker je bil post zbrisan da vidite in me več ne omenjate!

Fizikalko: :\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

veliki4 ::

Jaz sem se že umiril tako da zaradi mene lahko sodeluješ klemen22 če hočeš....

Drugače folk pejmo zbirat glasove 1 avgust je kmalu tu, zagrabimo zadevo pa pokažimo vladi, da se naj ne igra z študenti.
če se nočeš obnašati tako, kot drugi hočejo, imaš težave z njimi. Če se obnašaš po njihovem, imaš težave sam s seboj!

WarpedGone ::

:))
Zbogom in hvala za vse ribe

Pšenični ::

Točno tko je gremo naprej . Moderatorja bi pa prosu če je lahko zelo toleranten do nas ,k smo mal nakonc z živci ,k če nas bo zaklenu potem bo kriza, saj bistvo teh debat je da se čim več ljudi spozna s tem problemom ,ker to je zdele naš problem ,razpoznavnost našega problema .Verjemte mi da si marsikdo ne želi da bi se tole nadaljevalo.Ker če bo tale debata potekala naprej se bo mogoče še več ljudi vkloplo noter in začelo razmišljat .Hej mogoče imajo pa celo prav - no brez mogoče.Zaklep teme nam vsekakor nebi odgovarjal, še posebej zdej k se dogaja kr neki.

Zgodovina sprememb…

veliki4 ::

Prav si reku telbanc, zaklep teme nikakor ne pride v poštev...

Pejmo naprej in pokažimo da smo študenti tud nekaj vredni, da z nami ne bo pometal kdo bo hotu..
če se nočeš obnašati tako, kot drugi hočejo, imaš težave z njimi. Če se obnašaš po njihovem, imaš težave sam s seboj!

STASI ::

Teme ne bomo zaklenili če bo debata potekala na nekem nivoju. Pa prosim brez IRC pogovora in podobnih stvari.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Pšenični ::

Nekej smo podebatiral o peticiji ampak jutri naj bi se začelo zares- zbiranje podpisov na upravnih enotah.Ali kdo ve če bodo jutri kakšni zapleti na upravnih enotah.

veliki4 ::

podpisi se zbriajo počasi le naprej le naprej.
če se nočeš obnašati tako, kot drugi hočejo, imaš težave z njimi. Če se obnašaš po njihovem, imaš težave sam s seboj!

klemen22 ::

Srečno pri zbiranju podpisov mojstri.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Primoz78 ::

Kje si pa videl, da se pocasi zbirajo?...tisti na net-u naj nebi veljali...je potrebno na UE it podpisat...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

klemen22 ::

.tisti na net-u naj nebi veljali..

:\ To se je za čudit al kaj?
Čak pol bi bilo pa najbolje da napišete eno skripto ki vam bo na eno stran generirala ene 40.000 ljudi pa je0:)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

WarpedGone ::

Po občutku bi reku da jim bo ratal zbrat ene 5000 podpisov.
Zbogom in hvala za vse ribe

Primoz78 ::

Mislim, da 40K podpisov (fizicnih) ne bo niti od dalec...pa se cas je ko je veliko folka na morju...in se nevem, ce bodo vsi sli na UE podpisat zadevo...tko da lahko se kar sprijaznimo z tem kar je...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

swen ::

Tipična slovenska: Zakaj bi blo men boljše, če je lahko drugim slabše?

lp S

Ps
Brez zamere

klemen22 ::

Ok samo če pogledaš na drug način:
"oškodovanih" bo ziher ene par deset tisoč VSŠjevcev, če k temu pristeješ njihove starše + brate + sestre + babice + dedke se mora to nabrati takoj podpisov za.
Če ne bo zbrano so pač samo naslednje razlage:
1. večini VSŠjevcev se za to spremembo je*e
2. so leni ker se jim ne da na upravno enoto
3. so raje na počitnicah -> navezuje spet na 1 in 2 točko (se jim je*e + lenoba)
4. mislijo da bodo za njih vse naredili drugi v smislu: Ah kaj čem tratiti čas na upravni enoti, sej bodo že drugi podpisali.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

swen ::

Klemen zakaj moraš bit tolk privoščljiv? V nobenem primeru ne izgubiš nič, kvečjemu pridobiš zaveznike za primer, da bojo kdaj piz....rije tut z UNI.

klemen22 ::

swen: pa kje se v mojem postu odraža privoščljivost. Samo podal sem primer, če bo to res taka degradacija jim ne bi absolutno smelo biti problem zbrati teh 40k podpisov. Kaj ti ni jasno? Evo pa ovrži te 4 točke ki sem jih napisal. In starše + sestre sem pač napisal zato, ker je jasno da te bodo podprli in se lahko skupaj napotijo na upravno enoto. V tem primeru da bi aktivno sodelovali sorodniki bi šlo samo zbiranje več kot hitro.:\

Tipična slovenska: Zakaj bi blo men boljše, če je lahko drugim slabše?

Z nekimi stereotipi si pa spet začel ti s to mislijo ki je v citatu.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

swen ::

Ma ne sam ta post....

klemen22 ::

Ja potem mi pa citiraj kateri post je bi ltako privoščljiv da kar bode v oči. Jaz jim želim vse dobro IN celo razmišljam da bi šel tudi sam podpisati saj v primeru ko se delodajalci ne bi prilagodili bi bili pač oškodovani!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Primoz78 ::

Ravnokar dubu potrditev iz UE, za podpis je potrebno obiskati UE, seveda ob uradnih urah....pri sebi pa moras imet osebni dokument!

Lp Primoz

p.s. Popravek...podpise sprejemajo tudi na krajevnih uradih...ob uradnih urah!
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

swen ::

Ok pol pa kr na UE, jst grem danes...

PS
Si očitno narobe razlagam poste :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Degradiranje diplomantov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18338457 (3318) tomwischner
»

višješolski program

Oddelek: Šola
204529 (3598) marko181914
»

Studiranje iz VI na magisterij

Oddelek: Šola
209103 (8461) Isotropic
»

Zaposlitev kot inženir oz. dipl. inženir (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5215595 (15595) BluPhenix
»

Podpis peticije proti zakonu o VŠ kar od doma!

Oddelek: Šola
423037 (2365) klemen22

Več podobnih tem