» »

Katarina, a sem lahko tvoj prijatelj?

Katarina, a sem lahko tvoj prijatelj?

««
4 / 13
»»

BlaY0 ::

Brane2 je izjavil:

Lahko pa tudi začneš verigo. Daš leasing obstoječemu leasingodajalcu, ki leasa stvar policajem.

In potem pač vsake toliko podaljšate verigo, dokler je enkrat po nesreči ne zaključite s končnim kupcem ali še raje banko.

Dodati kondome po okusu... >:D
In pridemo na koncu do tega, da v bistvu sami sebi prazno slamo zelo drago prodajamo:P

Brane2 ::

In pridemo na koncu do tega, da v bistvu sami sebi prazno slamo zelo drago prodajamo


Kar je še vedno veliko bolje, kot da nam jo prodajajo drugi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

lexios ::

Brane2 je izjavil:

lexios je izjavil:


Pri hitrosti 150 km/h in več se ti umikajo že tisti na prehitevalnem pasu in večkrat prilagajaš način vožnje, tega človek res nikakor ne opazi! CCC


1. Ne tupi. 200km/h na avtocesti ni rutina, ni pa nikakršna redkost. Sem že žvižgal kdaj po AC s podobnimi hitrostmi, pa nimam A8 alkajježe. Ja, prekršek. Ampak da bi te nogirali, ker je TVOJ VOZNIK vozil prehitro ? Saj štekam, da tega voznik verjetno ni počel sam ampak da mu je bilo tako ukazano, a vseeno...

2. Kdo se ti umika, ko s "službenim helikopterjem" prideš na dom pobrat svojo pi*ko ?

Res, vse kar je prav, samo postavite stvari v pravo perspektivo...



Če smo že pri perspektivi... Ni problema, dokler nisi "prva glava policije", pred kamerami ne točiš krokodiljih solz, se ne zavzemaš za znižanje števila prometnih nesreč in prekrškov ter naj ne bi bil zgled ostalim! Ja sj vem, definitivno je med vožnjo spala! Naughty, naughty driver!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

dzinks63 ::

Vse to so neke vrste slamnati posredniki, kjer ima vsak svoj interes in delež, v celi verigi jih je lahko celo več. Nihče ne bo nikomur delal usluge kar na lepe oči in vsak pričakuje nekaj od vsega skupaj. V takih verigah ponikne ogromno denarja, vse skupaj pa na koncu preplačamo davkoplačevalci. Nekaj pride pod žaromete, še več pa za vedno ostane v temi, saj nihče noče da bi se bliskalo. Vsak ve nekaj o vsakem, vsi skupaj pa vedo vse o vsem in zato preiskovalne komisije nikoli nič konkretnega ne najdejo, ker ko bi začele padati domine, bi se sesulo vse.

Zorro ::

Gregor P je izjavil:


Če te prav razumem, ti trdiš, da imaš znance, ki so bili dejansko priče temu, da je predsednik vlade naše države konkretno Janez Janša zlorabil svoj položaj, ko je uporabil helikopter v zasebne namene? To hočeš povedati?

Ker če jo to res in boš v svojem naslednjem odgovoru to potrdil, potem ima policija možnost, da zadevo tudi razišče na podlagi tvojih izjav in stopi v kontakt s tvojimi znanci, verjetno preko tebe.

Torej, a stojiš za svojimi besedami?


Moji znanci tega ne bodo uradni potrdili, ker imajo radi mirno življenje, jaz pa jih spoštujem in jim tudi ne bom zagrenil življenja. Če pa bi bil kak hud zločin, pa se na to ne bi oziral. Obstaja en lep ljudski rek, ki pravi, da če d*ek mešaš, ta še bolj smrdi. Pa vem še marsikaj, celo posredno poznam tipa, ki je svoj čas skrival misteriozni pisalni stroj. A kaj ti to pomaga, če je že vse pometeno pod preprogo in zastaralo.
Je pa to, kar mi oni povedo, dovolj, da sam vem, kje je kdo na našem političnem prizorišču;).

Gregor P ::

Očitno gre torej res samo za izmišljene gostilniške govorice tipa, "kdo je ujel večjo ribo", skratka gre za neresnico. Zadeva zaključena!
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane2 ::

Gregor P je izjavil:

Očitno gre torej res samo za izmišljene gostilniške govorice tipa, "kdo je ujel večjo ribo", skratka gre za neresnico. Zadeva zaključena!



A ni to malo prehitro ? To bi lahko reku tudi recimo Stalin- official statement or it didn't happen !
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zorro ::

Gregor P je izjavil:

Očitno gre torej res samo za izmišljene gostilniške govorice tipa, "kdo je ujel večjo ribo", skratka gre za neresnico. Zadeva zaključena!


A je to podobno kot pri drugi, tretji in ne vem še kateri osebi, ki naj bi kao bila takrat z Baričevičem?;)

BlaY0 ::

Brane2 je izjavil:

In pridemo na koncu do tega, da v bistvu sami sebi prazno slamo zelo drago prodajamo


Kar je še vedno veliko bolje, kot da nam jo prodajajo drugi.
To pa seveda ne drži. Treba je poceni kupovati (magar od drugih) in drugim drago prodajati. Tale moto "tujega nočemo svojega ne damo" bo slovenceljne enkrat res pokopal. Treba je spodbujati one ki ustvarjajo in svoje produkte prodajo čez mejo, ne pa te ki se že dve desetletji šlepajo na proračun. Samo pri nas tega še niso pogruntali...

Gregor P ::

Zorro je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Očitno gre torej res samo za izmišljene gostilniške govorice tipa, "kdo je ujel večjo ribo", skratka gre za neresnico. Zadeva zaključena!


A je to podobno kot pri drugi, tretji in ne vem še kateri osebi, ki naj bi kao bila takrat z Baričevičem?;)

A tudi te so videli tvoji znanci, ali kako?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane2 ::

Glej- kaj je zate bolje- da si znotraj ali zunaj leasing-leasing verige ?

V prvem primeru imaš vsaj del provizije in je svinjarija javna, v drugem nimaš nič in je stvar tajna.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BlaY0 ::

Spet slovenceljstvo: "Kaj je zame bolje, a da imam bolši auto od soseda al ne?". Dejmo enkrat prerast to in se začet zavedat da država smo mi, in da če jebemo državo, jebemo v bistvu sami sebe.

Zorro ::

Gregor P je izjavil:

Zorro je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Očitno gre torej res samo za izmišljene gostilniške govorice tipa, "kdo je ujel večjo ribo", skratka gre za neresnico. Zadeva zaključena!


A je to podobno kot pri drugi, tretji in ne vem še kateri osebi, ki naj bi kao bila takrat z Baričevičem?;)

A tudi te so videli tvoji znanci, ali kako?8-O


Tu na forumu se nekaj natolcuje. Sam mi ni nič jasno, da cela ulica, ki je poslušala živalsko rjovenje Baričeviča noče nič povedati Požarju, medtem, ko Katarinini ubogljivi policisti najdejo dilda, ne skrijejo dilda (in s tem zgodbe ne bi bilo), opozorijo veterinarje na možno zlorabo psov in kot piko na i, dajo v javnost sliko golega in pogriženega Baričeviča. Nekako mi to ne gre skupaj v koncept policijske države. Nekak mi v to bolj sodi dnevno-nočno nadziranje Strojanov, brez sodnih odredb. Kot vemo je za hišni pripor in zasledovanje oseb potreben žegen sodišča.

Aja, pa za pisalni stroj obstaja v policijskem arhivu dokumentacija, da je bil res zasežen in poslan na tožilstvo (torej ne gre za gostilniško zgodbo), samo ga je BB nekje založila, za kar pa je v prejšnjem mandatu bila bogato nagrajena s trenutno funkcijo. ;)

Brane2 ::

BlaY0 je izjavil:

Spet slovenceljstvo: "Kaj je zame bolje, a da imam bolši auto od soseda al ne?". Dejmo enkrat prerast to in se začet zavedat da država smo mi, in da če jebemo državo, jebemo v bistvu sami sebe.



Vsekakor. "Tito smo mi!".. Sedaj pač nismo več Tito ( to je fuj ), sedaj smo država. :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gregor P ::

@zorro; ne vem za ostale, ampak zaenkrat natolcuješ ti, in osredotočil sem se na tvoj specifičen primer znancev, ki bi lahko s svojo izjavo na policiji spravili nekdanjega primera v resne težave in tako bi tudi bilo edino pravilno, če bi bilo res seveda; tako pa ni. Edino tako lahko rešuješ primere, da se lotiš enega samega specifičnega najprej, nato pa pridejo na vrsto še ostali:| Tvojega z znanci smo že ovrgli in tvoja kredibilnost na forumu je tako omajana.

Za kakšen drug primer tvojih znancev, se pa najde morda kdo drug, ki ga bo reševal8-)

Ne vzemi tega osebno; tako jaz rešujem zadeve, sicer ne pridemo nikamor; preprosto je treba kavarniške govorice ločiti od dejstev; smo namreč na forumu slo-techa:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Brane2 ::

Gregor P je izjavil:


Ne vzemi tega osebno; tako jaz rešujem zadeve, sicer ne pridemo nikamor; preprosto je treba kavarniške govorice ločiti od dejstev; smo namreč na forumu slo-techa:)



S tem da jih ti ločuješ od uradnih izjav. Te pa še niso dejstva.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Snohman ::

Takole:

Lastnik stavbe je Hypo leasing in ne Pogačar. Da ne bo zavajanj.

Gradnja se je začela l. 2008. Objekt financira Hypo in vse skupaj stane 19 mio in 968 tisoč. V 20 letih bo objekt stal državo 32 mio in 682 tisoč. Torej zasluži Pogačar v 20 letih čez 12 miljonov EUR. 12 milijonov EUR!!! Vprašajte v Gorenje, koliko pralnih strojev morajo narediti, da zaslužijo 12 mio.

15.4.2010 so banke izjavile da ima RAM invest boniteto D. Kdo pri zdravi pameti bi financiral 15 mio vredno stavbo podjetju z boniteto D?

Jaz vem. Nekdo, ki zagotovo ve, da bo posojilojemalec dobil denar za plačilo leasinga.

Stavba bo po koncu najema prešla v last Pogačarja. Aj, aj,...

Da ne govorimo o tem, da stavba niti nima zaklonišča, ki bi ga morala imeti. Tista na Litostrojski jo ima.

Gregor P ::

Brane2 je izjavil:

Glej- kaj je zate bolje- da si znotraj ali zunaj leasing-leasing verige ?

V prvem primeru imaš vsaj del provizije in je svinjarija javna, v drugem nimaš nič in je stvar tajna.

Sam težko ocenjujem kar počez takšne ali drugačne državne posle, se pa seveda ocenjujejo drugače od zasebnih obligacijskih razmerij.

Torej če midva skleneva tak posel z omenjeno firmo verjetno ni neke težave s tem; domnevam vsaj (morda je že malo teže, če bedi recimo nadzorni svet nad nama). Gre za najine znance, ki imajo podjetje, toliko bolje ker jih vsaj poznava; prej sva še malo povpraševala najine ostale prijatelje, da sva malo videla, kakšne so razmere na trgu; nisva naredila nobenega "javnega" razpisa, ker pač nisva (čeprav sem ti skoz govoril, da bi bilo boljše, če ga bi:D). Midva sva se strinjala z vsemi pogoji, veva tudi, da so nam ti znanci postavili pač nekoliko večjo ceno, da lahko sami odplačujejo leasing in še malo zaslužijo poleg, ampak to naju niti ne moti ker sama tako ali tako nimava nobenih zvez na banki, pa tudi cena najema se nama zdi dokaj ustrezna, poleg tega pa niti ne veva, kaj vse se bo še zgodilo čez 20 let in morda tudi zaradi tega nisva hotela sama vzeti leasing za celotno stavbo; morda malo nepremišljena odločitev, ampak pač stojiva za njo, konec koncev gre za najin denar.

Kako pa zgleda, če sklepaš takšen posel iz vidika države (kot minister), ki mora skrbno ravnati z davkoplačevalskim denarjem? Mene osebno zmoti že dejstvo, ki ga zopet ponavljam, da ni bilo javnega razpisa in pa morda na drugo žogo še dejstvo, da kot minister vem (ali pa kot nek podrejeni strokovnjak ministra, ki ta posel predlagam njemu), da bi lahko dobil to isto stavbo ceneje, če bi sam vzel leasing od banke; ne pozabimo treba je ravnati gospodarno z državnimi financami (ni enako zgornjemu primeru, ne gre se za najin zasebni kapital)). Vse ostalo o sami zgradbi pa parkiriščih, je pa že malo prezahtevno za mene (bi pač potreboval izvedeniška mnenja).

Tako razmišljam na glas; poskušam biti objektiven pri tem in ne navijati za nobeno stran:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ramon dekers ::

torej zakaj ne imajo rezidence na litostrojski?sicer nisem privrženec ne janša ne pahorja,se mi pa zdi da je Janša takšne zadeve bolje kreiral, ali vsaj skrival. kresalova je kaplja čez rob, arogantna do konca, ljudje pa brez hrane. Saj nam dajejo igre, ampak ko nebo kruha se bodo morali spokati dol. Problem bo samo nastal ker bodo vse pokradli in nebo nič ostalo. Slovenija je tako mala da tisti ko so na vrhu se vsi tako ali tako poznajo ter si pomagajo, obdavčijo pa rajo.

Brane2 ::

@gregorp:

Kako pa zgleda, če sklepaš takšen posel iz vidika države (kot minister), ki mora skrbno ravnati z davkoplačevalskim denarjem?


Če se je ministru zdel tale deal s Pogačnikom dober, zakaj bi ga skrbel podeben deal z nama ?

Dobro, veliko podrobnosti tega deala ni znanih, zato recimo da govorim na splošno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zorro ::

Gregor P je izjavil:

@zorro; ne vem za ostale, ampak zaenkrat natolcuješ ti, in osredotočil sem se na tvoj specifičen primer znancev, ki bi lahko s svojo izjavo na policiji spravili nekdanjega primera v resne težave in tako bi tudi bilo edino pravilno, če bi bilo res seveda; tako pa ni. Edino tako lahko rešuješ primere, da se lotiš enega samega specifičnega najprej, nato pa pridejo na vrsto še ostali:| Tvojega z znanci smo že ovrgli in tvoja kredibilnost na forumu je tako omajana.

Za kakšen drug primer tvojih znancev, se pa najde morda kdo drug, ki ga bo reševal8-)

Ne vzemi tega osebno; tako jaz rešujem zadeve, sicer ne pridemo nikamor; preprosto je treba kavarniške govorice ločiti od dejstev:)


Moje znance lahko komot izvzameš iz vsega, ker sem za vse trditve dal linke (helikopter, pisalni stroj) in naštel dejstva (okrog Baričeviča). Torej pred nami so ljudje s priimki in imeni, ki so se javno izpostavili, ali pa so bili omenjeni v uradnih dokumentih. Zdaj, če teh dejstev nekdo noče sprevideti, je škoda vseh ponujenih dejstev.;)

Gregor P ::

Brane2 je izjavil:

Gregor P je izjavil:


Ne vzemi tega osebno; tako jaz rešujem zadeve, sicer ne pridemo nikamor; preprosto je treba kavarniške govorice ločiti od dejstev; smo namreč na forumu slo-techa:)



S tem da jih ti ločuješ od uradnih izjav. Te pa še niso dejstva.

Ne ločujem jih od zadev, ki so bila pravnomočno zaključena na sodiščih (ali morda raziskana pred kakšnim drugim državnim organom po definiciji podoben sodnemu tribunalu). Če bi ti fantomski znanci stopili pred sodnika, bi bila tudi ta zadeva pravnomočno rešena in bi bila dejstvo; tako pa niso:|

V skrajnem primeru bi morda sprejel zadevo kot neko uradno novico na znanje, če bi te priče z imenom in priimkom javno izjavile, kaj in koga so videle. Tako bi se morda lahko sprejela kakšna moralna odločitev na politični ravni; "osumljeni" pa bi po drugi strani imel možnost braniti svoje ime na sodišču, tako pa niti tega nimamo od teh gostilniških govoric.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane2 ::

Če bi ti fantomski znanci stopili pred sodnika, bi bila tudi ta zadeva pravnomočno rešena in bi bila dejstvo; tako pa niso


Pozabljaš na možnost, da bi prijavitelji utrpeli znatne posledice brez bistvenih posledic za obsojene.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gregor P ::

Za druge bi pa bili narodni heroji; to je meni povsem irelevantno, če nekoga nekaj konkretno obtožuješ, potem moraš stati za svojimi besedami. Živimo pa v demokraciji in se jim ne bi čisto nič takšnega zgodilo. Ali kaj meniš s temi znatnimi posledicami? Eternal revenge of JJ8-O

Medtem pa imamo že novo afero 24ur: Previsoka plača sinovega prijatelja?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Pšenični ::

"Pozabljaš na možnost, da bi prijavitelji utrpeli znatne posledice brez bistvenih posledic za obsojene."

Tko kot v afei Baričevič, kjer sedaj preganjajo tiste, ki so umazano perilo dali na štrik.

"Živimo pa v demokraciji in se jim ne bi čisto nič takšnega zgodilo."

Lol.

Brane2 ::

Če ti "nič takega" pomeni izgubi službo itd, potem najbrž.

Pa tudi to ni vedno edina grožnja. Zlahka si predstavljam, da bi te kdo počil ali pa resno poškodoval.

Spomni se Petka, pa še koga.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Brane2 ()

Zorro ::

Sej se je Alma izpostavila, samo noben ni niti trznil. Po izgubljenih dokazih, pa so eni celo napredovali. Lepe reference pravne države imamo.

A je kdo na tem forumu, ki mogoče ne bi rad malo s helikopterjem zaokrožil nad hišo svoje ljubljene ali ljubljenega? Saj plačujemo davke in od njih gre denar za kerozin, torej smo vsi mi upravičeni vsaj za en džiro. ;)

dukenukem ::

naj komad od kresalove je------ who let the dogs out, woff ,woff

Gregor P ::

Kaj nekdo pove v neki zabavni oddaji na TV, kjer je poanta, da zgolj nekaj govoriš, pa resnično ne more biti razlog, da vdre v RTV policija in zasliša Almo oz. da smo manj drastični, ker konec koncev ne živimo v policijski državi, da dobi vabilo policije na informativen razgovor.

Po Branetovem na drugi strani, pa se že mora počasi bati za svoje življenje ker očitno živimo v totalnem brezpravju.

A se ti sploh zavedaš kako glasen je helikopter in ti bi šel z njim strašit tvojo drago;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pšenični ::

"Pa tudi to ni vedno edina grožnja. Zlahka si predstavljam, da bi te kdo počil ali pa resno poškodoval."

V primeru Baričevič se je vzpostavila neka nova struktura, ki ni pokazala kdo je zadaj. Vzpostavila se je zaradi tega, ker je bila primorana. Ker je bilo tisto pri gospodu Baričeviču verjetno preveč še za tako liberalno demokracijo. Za še tako dobre želodce. Tko da zdej vehementno nabijat o neki demokraciji. Heh, je najmanj smešno. Kako se je brisalo po več kot 300 razjarjenih komentarjev na dan po posameznih portalih. Brez najmanjše zadrege. Tako da človek postane v taki državi malce paranoičen.

"Kaj nekdo pove v neki zabavni oddaji na TV, kjer je poanta, da zgolj nekaj govoriš, pa resnično ne more biti razlog, da vdre v RTV policija in zasliša Almo oz. da smo manj drastični, ker konec koncev ne živimo v policijski državi, da dobi vabilo policije na informativen razgovor."

Primera ne poznam, v detajle, se pa sprašujem, če je tvoj NLP ravno pristal v Sloveniji.

Zorro ::

Gregor P je izjavil:

Kaj nekdo pove v neki zabavni oddaji na TV, kjer je poanta, da zgolj nekaj govoriš, pa resnično ne more biti razlog, da vdre v RTV policija in zasliša Almo oz. da smo manj drastični, ker konec koncev ne živimo v policijski državi, da dobi vabilo policije na informativen razgovor.

Po Branetovem na drugi strani, pa se že mora počasi bati za svoje življenje ker očitno živimo v totalnem brezpravju.

A se ti sploh zavedaš kako glasen je helikopter in ti bi šel z njim strašit tvojo drago;((


Bi bla zelo vesela, če bi ji prinesel njeno slikco pred bajto z lufta. Še bolj pa, da se z mano popelje.

Jaz verjamem, če bi Katarica kje zakrožila, bi bila gotovo na tapeti. ;)

Pšenični ::

"Jaz verjamem, če bi Katarica kje zakrožila, bi bila gotovo na tapeti."

Sej je po avtocesti ...

Zorro ::

Pšenični je izjavil:


V primeru Baričevič se je vzpostavila neka nova struktura, ki ni pokazala kdo je zadaj.


Pa še malo za hec. Ja zadaj je lahko le dec ali kdo z dildom, ker drugače stvar izgubi smisel. :))

donfilipo ::

Snohman je izjavil:

Takole:
Lastnik stavbe je Hypo leasing in ne Pogačar. Da ne bo zavajanj.
Gradnja se je začela l. 2008. Objekt financira Hypo in vse skupaj stane 19 mio in 968 tisoč. V 20 letih bo objekt stal državo 32 mio in 682 tisoč. Torej zasluži Pogačar v 20 letih čez 12 miljonov EUR. 12 milijonov EUR!!! Vprašajte v Gorenje, koliko pralnih strojev morajo narediti, da zaslužijo 12 mio.
15.4.2010 so banke izjavile da ima RAM invest boniteto D. Kdo pri zdravi pameti bi financiral 15 mio vredno stavbo podjetju z boniteto D?
Jaz vem. Nekdo, ki zagotovo ve, da bo posojilojemalec dobil denar za plačilo leasinga.
Stavba bo po koncu najema prešla v last Pogačarja. Aj, aj,...
Da ne govorimo o tem, da stavba niti nima zaklonišča, ki bi ga morala imeti. Tista na Litostrojski jo ima.


Ma bodimo pošteni. Ne da bi mi liberalci bili ravno 'sila koja divi:)'. pa vseeno. Leasing je lahko sranje. In če gospod Pogačar ne bo plačal par obrokov, je veliko vprašanje, kaj se sploh zgodi. Lahko je veliko vložil in bo ogromno izgubil. Če kupiš karkoli na leasing, škrti kapitalist poskrbi, da je vedno na profitu. Če ne plačuješ njegovih stroškov, ti robo zapleni!!! Nenazadnje lahko celo vržejo ven policaje, oziroma v racionalni obliki, ti sami nekako sklenejo leasing pogodbo????? Je pa to pravniški kolobajs in 'filozofsko' vprašanje, zakaj to ne gre direktno. Če smo pošteni, se zdi, kot da država za to, naj ne bi bila poklicana. Ona išče samo zakonite variante, ki se prijavijo na razpis. Hypoleasing pa se ne prijavlja na razpise očitno. Ker nima nobene potrebe. Ali racionalno ugotovi, da noben politik ne bo mogel utemeljiti bilančnih postavk, ki jih leasing postavlja.(Dolg!!!!) Kot sem že nekje drugje dejal. Pravna logika je logika omejitev in pravil, ki ne deluje vedno najbolj optimalno, ker jasno ta pravila ne predvidijo vsega in vsebujejo velike ščurke, kot je nekje dejal sam gospod Senica. Je pa kljub temu, edini kolikor toliko znosni način delovanja neke ambiciozne države.

Tudi HypoLeasing nosi nek riziko in obenem profit, Pogačar nosi veliko večji riziko in večji profit, politiki pa samo riziko, da jih kamenjamo, če posumimo, da nam ga turijo od pozadi:)) Dokler božajo in delijo bonbončke se narod pusti, če je lačen in se ga nateguje na suho...pa narod lahko popizdi. Osebno menim, da KK z najemom stavbe ni prekršila navidez niti pikice, čeprav ni ravnala racionalno! S katerim tehtnim argumentom, pa lahko policija utemelji strah pred 'teroristično plinarno' me pa res zanima. Tisti, ki sem jih slišal so sedaj so zelo smešni. Kot da takega potencialnega rizika mate in policaji prej niso poznali! Razen seveda, če mi kdo razloži, da bo menjava namembnosti stavbe na Litostrojski zastonj!!!

Skratka tu gre za politično in zdravorazumsko odločanje, ki je veliko bolj površno od preciznega uradno represivnega...a zato ponavadi ne dopušča, da ga bogatun po vseh pravilih turi sirotinji. Nasprotno. To je že po defaultu velik greh, pa če tudi samo izgleda tako. In KK je politik. Za njeno obrambo pred uradno represijo me pa ni niti kanček strah. Njena politična drža pa je bodisi preveč poštena, ali pa neumna. Nobenih vazelinskih obljub, človeške pravice so dobili obljubljene-> izbrisani in donedavna 'zatajevani'. In taka politika se odlično obnese v fazah liberalno-rastočega kapitalizma, porazna pa je v fazah, ko vse kaže na bedo in strah širših bogaboječih in garaških množic. Sorry!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

No, kar se brisanja komentarjev po forumih tiče, IMHO ni panike.

Folk se obnaša na forumih "nad svojimi možnostmi" in pogosto pada v neke "napade tropa", ki jih v RL niti slučajno ne bi priredil. Meni se vsaj v osnovi ne zdi korektno forum ali portal izkoriščati kot zaslon za sproščanje za ventiliranje in izživljanje.

Skoraj gotovo je mnogim naredila v bistvu uslugo in če bi od njih zahtevala obrazložitev na sodišču, bi se zanje boleče končalo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Zorro ::

@donfilipo
Kakor vem, če vzameš v najem stanovanje in v vmesnem času stanovanje zamenja lastnika, te ta kar tako ne more napoditi iz njega. Najemna pogodba se nadaljuje dokler traja najemno obdobje oziroma ne pride do novega dogovora med najemnikom in najemodajalcem. Če bi Pogačar pogorel, bi Hypo-leasing samo več zaslužil in mu zagotovo ne bi bilo v interesu prekiniti tako pogodbo. Bolje poln objekt, kot mrtev kapital.

Drugače pa dvomim, da bo tam bila policija 20 let, ker kot sem že enkrat omenil, je zanjo najbolje, da je vse pod eno streho. Je pa reč zoprna, ker mora objekt imeti tako primerne prostore, kot tudi lokacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Okapi ::

da bi lahko dobil to isto stavbo ceneje, če bi sam vzel leasing od banke
Sedaj pa poskušaj še razložiti, kako bi lahko vzel leasing na tujo stavbo. Očitno ne razumeš, kako funkcionira finančni leasing.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Hypoleasing pa se ne prijavlja na razpise očitno.
Se bojim, da tudi ti ne razumeš, kako deluje finančni leasing. To je oblika posojila, kjer nepremičnina ni obremenjena s hipoteko, ampak je do odplačila v formalni lasti leasingodajalca, z njo pa upravlja leasingojemalec. Hypo tiste bajte ni gradil, ampak je samo Ram Investu posodil denar, da jo je zgradil. Z njo tudi ne upravlja in sploh nima nič z njo, dokler leasingojemalec redno plačuje obroke.

O.

donfilipo ::

Okapi je izjavil:

Se bojim, da tudi ti ne razumeš, kako deluje finančni leasing. To je oblika posojila, kjer nepremičnina ni obremenjena s hipoteko, ampak je do odplačila v formalni lasti leasingodajalca, z njo pa upravlja leasingojemalec. Hypo tiste bajte ni gradil, ampak je samo Ram Investu posodil denar, da jo je zgradil. Z njo tudi ne upravlja in sploh nima nič z njo, dokler leasingojemalec redno plačuje obroke.
O.


Ma ja. HypoLeasing v tem primeru verjetno nima nepremičnin, jih bo pa še imel, ker vsi obroki povsod ne bodo plačani. Ali pa gredo samo v zanesljivejše investicije. Kar bi pomenilo, da je riziko nekje utemeljen. In vseeno dvomim, da se bodo prijavljali na razpise.

Kar se tu sumi je, da je Pogačar hišo izgradil ravno z dodelanim finančnim konstruktom, ki teče cakom pakom, Kresalova pokoplje JJ-ja in omogoči da se v vse nepremičnine RAMInvesta naseli represija, oziroma sorodna liberalna ministrstva:))

To se mi zdi rahlo za lase privlečeno. RAMInvest nosi velike rizike. Nepremičnine so tudi predrage in prazne... ne zmaga vedno LDS. In trg deluje neusmiljeno, nedopustno pa se zdi, da bi rizične poteze kapitalistov reševali davkoplačevalci in državno reševali zgrešene investicije finančnikov. Ampak načeloma imaš prav. Naše leasing hiše na srečo, še nimajo prav veliko nepremičnin na razprodajah. Čez lužo jih je bilo pa kar malo morje. Ko se bo končalo zelo donosno kreditiranje gradbenikov pri velikem številu praznih nepremičnin, bo tudi SuperLeasingi in banke razprodajali nepremičnine:)

Takih zgradb je pa vseeno malo. In so zato toliko večji rizik.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

hotlips ::

Katarini Kresal je ratal podpisat tako pogodbo, da bo država v 20 letih z najemnino poravnala cca. 150% vrednosti zgradbe, ki potem ne bo njena (naša) last[!!!], ampak jo bo lastil nekdo drug ;((.

Če pozabmo na vse ostale očitke klientelizma, je to (zame) več kot očiitno negospodarno ravnanje z davkoplačevalskim denarjem, oskodovanje državnega premoženja in pomoje kaznivo dejanje.

Onkološki inštitud pa medtem ne more plačevat nadur bolniškim sestram, ker morjo zarad preprečevanja legionele v vodovodni napeljavi porabjo nekaj deset tisoč evrov na leto in za plačilo nadur nimajo več sredstev.

lp.hl

Double_J ::

# STA # 22.04.2010 09:34:17 # # Associated Press #
V Republiki Sloveniji je prišlo do tragične železniške nesreče, v kateri je v prepad iztiril celoten vlak slovenske levice. Neodvisni preiskovalci Interpola so ugotovili, da je bila vzrok nesreče pobezljana sovjetska lokomotiva model Katra-37, ki je bila očitno podkurjena z enormno količino nelegalnih energentov. Nerazumljivo je tudi ravnanje strojevodje B.P. ki ni odklopil ostalih vagonov, čeprav je imel več kot dovolj časa, temveč se je odločil s celotnim vlakom do zadnjega vagona slediti lokomotivi v pogubo. Žal je tudi sam končal pod razbitinami povsem uničenega rdečega vlaka in odnesel svoje razloge s seboj v grob. V Slovenijo že celo dan prihajajo sožalne brzojavke iz Kitajske, Severne Koreje, Vietnama in Kube. Žalna slovesnost bo na dan 27. aprila, ko se bo slovenski narod na ulicah množično poslovil od natanko 69 let trajajočega svinčenega obdobja.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Okapi ::

Kar se tu sumi je, da je Pogačar hišo izgradil ravno z dodelanim finančnim konstruktom,
Potem ima očitno nekje skrito delujočo kristalno kroglo. Ker bajto je začel zidati (z denarjem od Hypota), ko je bil na oblasti še JJ. Sumi se lahko kvečjemu to, da mu je sedaj KK z najemom naredila uslugo, ker ni našel drugih najemnikov. Ampak prav enako bi lahko rekli tudi, da je zato KK uspela dobiti zelo ugodno najemnino. Ostale ponudbe so bile vse dražje. Še vedno čakamo, da bo kdo povedal, kje v Ljubljani bi lahko dobili primerne prostore ceneje.

Katarini Kresal je ratal podpisat tako pogodbo, da bo država v 20 letih z najemnino poravnala cca. 150% vrednosti zgradbe, ki potem ne bo njena (naša) last[!!!], ampak jo bo lastil nekdo drug
To velja za praktično vse najemne pogodbe. Država najema najmanj 171 nepremičnin, na mesec zanje plačuje skoraj 3 milijone evrov. V praktično vseh teh primerih nekdo služi na račun države.

O.

Double_J ::

Država najema najmanj 171 nepremičnin, na mesec zanje plačuje skoraj 3 milijone evrov. V praktično vseh teh primerih nekdo služi na račun države.


Tudi umorov je bilo do sedaj že za veliko milijonov. Tvoja slaba logika...

Še vedno čakamo, da bo kdo povedal, kje v Ljubljani bi lahko dobili primerne prostore ceneje.


Zastonj veliko boljši, narejeni z državnim denarjem. Zdaj bodo najbrž samevali.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

donfilipo ::

Okapi je izjavil:

...... Še vedno čakamo, da bo kdo povedal, kje v Ljubljani bi lahko dobili primerne prostore ceneje.
O.


Bolj čakamo na to, da bo nekdo butnil z glavo v zid in državni upravi dopovedal, da nikjer ne piše, da morajo biti vsa generalna telesa državne uprave ravno pri jankoviču:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Okapi je izjavil:

To velja za praktično vse najemne pogodbe. Država najema najmanj 171 nepremičnin, na mesec zanje plačuje skoraj 3 milijone evrov. V praktično vseh teh primerih nekdo služi na račun države.



Že že, ampak vprašanje je, zakaj država ni šla direktno v nakup ali koneckoncev gradnjo bajte, če ne dobi ustreznih pogojev ?

Saj sama je valjda najboljši plačnik, torej tudi če bi ji NLB dala kredit, si z vračanjem najbrž ne bi morala delati prevelikih skrbi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

M-XXXX ::

Sicer se je debata že konkretno razvila in glede na to da v ostalem delu ne mislim sodelovat, bom komentiral samo tole:

Govoriva o ženski na zadnjem zicu. Ne o vozniku, ki je osredotočen na vožnjo.

In kot sem že velikorat izkusil, da sopotnica ni imela pojma, da se peljeva 160+, mi je tule popolnoma jasno oz. bolje rečeno verjetno, da se KK na zadnjem zicu ni sanjalo kako hitro pelje njen voznik. Zaradi tega ni nevedna na vseh področjih, kar pa je velikorat en od argumentov s katerim se utemeljuje njena (ne)sposobnost za vodenje MNZja.

Nima veze koliko si osredotočen, če hočeš tako zadevo opazit jo boš takoj. Če ne drugega s tem, da bom pogled osredotočil na vozila na DESNEM pasu, katere prehitevaš. Kot sem že rekel, tudi sam vozim po avtocesti dokaj hitro in ko se vozim z drugimi grem dokaj hitro. Seveda se s stilom same vožnje, da zelo omejit občutek hitrosti, vendar se vedno lahko orientiraš s pomočjo desnega pasa.

Wox ::

Pozna kdo od vas vsebino pogodbe?

tsh2 ::

Država najema najmanj 171 nepremičnin, na mesec zanje plačuje skoraj 3 milijone evrov. V praktično vseh teh primerih nekdo služi na račun države.


razlika je ali si lastnik stavbe in jo oddajaš državi ali pa jo še odplačuješ z najemnino, ki jo dobivaš od države IN imaš obenem še dobiček od tega.

tako bi tudi jaz kupil hišo: lastniku bi jo odplačeval po obrokih z najmenino, ki bi jo dobil od neumnega razspinega najemnika, pa še nekaj dobička bi mi ostalo vsak mesec od te najemnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

guest #44 ::

Off topic: Ampak jz bi Kresalovo z užitkom obdelal ;)

donfilipo ::

tsh2 je izjavil:

Država najema najmanj 171 nepremičnin, na mesec zanje plačuje skoraj 3 milijone evrov. V praktično vseh teh primerih nekdo služi na račun države.

razlika je ali si lastnik stavbe in jo oddajaš državi ali pa jo še odplačuješ z najemnino, ki jo dobivaš od države IN imaš obenem še dobiček od tega.
tako bi tudi jaz kupil hišo: lastniku bi jo odplačeval po obrokih z najmenino, ki bi jo dobil od neumnega razspinega najemnika, pa še nekaj dobička bi mi ostalo vsak mesec od te najemnine.


Že že. Izgleda super. Ampal ni. Leasingsuperduperhiša bi zahtevala recimo 50.000 lastnega vložka, obroki bi bili le malce pod tržno najemnino, 'prijatelji' pa bi ti povzročili, da ne bi mogel plačati obrokov in bi šlo tistih 50k zu grund:)) Zadeva je le resen rizik in tudi na lepe oči ne boš kar tako dobil leasinga ali posojila. Potreben je nek vložek, garancija, načrt. In kot sem dejal, država najema nepremičnine po moje ravno zato (Čeravno bi jih lahko kot superkapitalist in oblastnik oddajala:), ker si aktualni politiki ne morejo, ali nočejo privoščiti bilančnega poročila, z velikimi dolgovi, ki jih pač taki nakupi povzročijo, čeravno so dolgoročno čisto racionalni...ampak politiki niso dolgoročni. Vsaj v demokracijah ne:))

In zdaj: v hišo si vložil 50k sam 'gradil' (letal kot zmešan:), superduperleasing ti je posodil 150k, plačal si par obrokov, problem, obroki izostanejo in potem HOP...zaseg in morajo jo samo še prodati za kakih 120k, da se dobro pokrijejo. See? In to ni težko, za superduperleasing, pa tudi za najemnika ne tako zelo. Ni hudič da je ne kupi, magnat za 120k in jo oddaja naprej po istih, ali podobnih pogojih. Hudič je za najemnika samo, če se nov kupec zahteva izpraznitev in samovselitev. Investing inženir pa nosi največji riziko, a ponavadi tudi največji profit.

Pahor je zavohal 'magnatarja' in njegovo jakost:) in ga ima v kleščah. Človek vseeno precej riskira in še ponižno se mora klanjati volji ljudskega politika, ker ta pač ve kaj so volitve, glasovi in zaupanje. Naj se zgodi, da taka palača zaradi političnih igric ostane prazna in Pogačar bi znal tenko piskati, če bi dejansko računal na ljubezen Kresalove:) In zdaj je v superzosu mogoče. Pahor igra na dušo volivcev, kapitalist pa ima 30 milj pufa in predsednika vlade na puklu. Ni tako zelo enostavno v določenih obdobjih demokracij. Priznam pa, da so pa obdobja, ko navadni peki z jajci in malo potrplenja do birokracije pridejo do miljonov na lahek način, brez celih noči študijev, da ne govorim o kakem fizičnem garanju. Poleg ekonomske krize, ki nas je doletela nekonkurenčne in inertne, imamo seveda še populistični obračun komunistov z lastno preteklostjo;((, občutljivo vmeščanje vatikana nazaj na vsaj delno podobne pozicije, ki jih je nosil pred socializmom... in na drugi strani še pojav, ki ga doslej nismo poznali, prihaja pa direktno iz USA in ni povsem 100%, da deluje tudi na balkanu...to je liberalizem in neoliberalizem, ki nas bo počasi in zanesljivo spreobrnil v mišljenje, kjer se neenakost razen simbolične jemlje za privzeto:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell
««
4 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22432507 (25761) poweroff

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29450374 (40756) KAVINSKY
»

Probanka in Factor banka v likvidacijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20251458 (35793) ZaphodBB
»

Črna lista podjetij (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
766499 (5094) BlueRunner

Več podobnih tem