» »

Everetova interpretacija QM

Everetova interpretacija QM

Thomas ::

No, o tem smo sicer že nekej debatirali, ampak bodi nova tema! (In bila je nova tema, bomo videli, če je to dobro.)

Torej Everet pravi, da se Vesolje vsak trenutek ena maljontavžentrkrat, razcepi na maljontavžent paralelnih Vesolij. Lih za vsako figo kreacija gaziljona novih paralelnih Vesolij. Ampak ne v smislu tolk Big Bangov, ne, ta Vesolja so zelo podobna "našemu", samo se razlikujejo po tem, skozi katero okensko polovico je ven ušel foton iz žarnice.

Koliko morš bit čuden, da temu verjameš, ne bi niti razpravljal, raje direkt na point! Moji ugovori temu čudaštvu na lesswrong. Jih bom prekopiral spodaj, bomo videli če me bo kdo tožil.

In response to comment by Tuna-Fish on Hamster in Tutu Shuts Down Large Hadron Collider
Thomas26 March 2010 06:00:26PM0 points [+] (0 children)
Thomas26 March 2010 06:00:26PM0 points [-]

If the world ends every time a powerful cosmic ray hits us, but we don't know since according to the the MWI, we always end up in a living branch - then one just can't die. You'll live forever. You'll be 210 years old and very weak, but every time your alterself died of this aging process, you've managed to survive, thanks to the MWI and some random quirk.

I don't think so, call me crazy.


In response to comment by RobinZ on Hamster in Tutu Shuts Down Large Hadron Collider
Thomas26 March 2010 08:22:21PM* 0 points [+] (0 children)
Thomas26 March 2010 08:22:21PM* 0 points [-]

Instead of making the so called quantum seppuku, I just have to wait for 100 years. I should be in the "me alive" branch anyway.

If you buy MWI, you should buy this conclusion also.

I don't.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BALAST ::

Gameplay meets reality? Yeah right! :))

Bullshit;((

Thomas ::

What excatly is bullshit here, BALAST?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BALAST ::

da se Vesolje vsak trenutek ena maljontavžentrkrat, razcepi na maljontavžent paralelnih Vesolij.

Tega ne moreš nikakor dokazati, je samo en predpostavek časovnega potovanja, vendar je že tu ena predpostavka da je vrtenje časa nazaj v nasprotno smer možno.

Thomas ::

To si je izmislil Everet, ne jaz. Skrajno čislana zadeva. Po mnenju protagonistov je nor tisti, ki vanjo ne verjame.

Jaz pravim da je traparija. Sicer jo je zelo težko napast, ne da bi njeni verniki lahko ušli iz nastavljene pasti.

Ampak tale je ena dobra. Če verjameš v MWI, verjameš v pozitiven izhod kvantnega samomora, kar je pa v bistvu ista figa, če kar dovolj dolgo počakaš. Sploh ne moreš umreti, stalno te rešuje nek kvantni dogodek. Logična konsekvenca, ki pripelje v čeden absurd.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Sploh ne moreš umreti, stalno te rešuje nek kvantni dogodek. Logična konsekvenca, ki pripelje v čeden absurd.

Je "umreti" povsem fizikalno gledano sploh kak "dogodek"? Hočem rečt, če "duša" ne obstaja, ima sploh smisel govorit o razliki med "biti živ" in "biti mrtev" s stališča vesolja?

In ko je govora o multiversih, se vprašam, kaj je tisti najmanjši "dogodek", ki povzroči nastanek novega vesolja? Je "dogodek" to, ali bo šel en atom eno planckovo dolžino bolj levo/desno? Za sci-fi je že uporabna zadeva, edino malo dolgočasna bi bila, če bi glavni junaki iz enega vesolja srečali glavne junake iz drugega vesolja, ki imajo en atom na nohtu mezinca pomaknjen za planckovo dolžino bolj v levo...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

ima sploh smisel govorit o razliki med "biti živ" in "biti mrtev" s stališča vesolja?


No, to moraš njih vprašat. Oni hodijo s takimi naprej kot je "kvantni samomor", jaz samo zaničljivo pljuvam po njihovih kategorijah.

Vendar do tega njihov sistem pripelje. Da morš biti živ, tudi če si star 210 let in nimaš tehnoloških pripomočkov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Phil ::

Sploh ne moreš umreti, stalno te rešuje nek kvantni dogodek.


Ne bi rekel da ne moreš umreti. Prej ali slej umreš v vseh inačicah univerz, vsaj pri diskretnem prostoru/času. Res pa da se zna absurdno zavleči.

Double_J ::

Se strinjam, enkrat prideš v stanje, kjer te noben od možnih dogodkov ne pusti več živega.

Sej tu so mišljeni navadni dogodki, ali kar vsi teoretično možni, kjer te kvantna fluktuacija naredi nesmrtnega in skoraj božjega?
Dve šivanki...

Thomas ::

Kleč je v tem, da te relativno verjeten kvantni dogodek lahko reši. Neverjeten je samo cel niz teh dogodkov. Vendar ko si na N-ti stopnici tega niza, naslednji ki te spet reši, ni tako neverjeten. Prosto po Everetu se svet razcepi in ti se zavedaš samo v tistem svetu, kjer se je zate dobro izšlo.

Da se razumemo, meni ta njihova teologija smrdi do neba in mi je vedno smrdela. Samo subverzivno delujem znotraj nje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Prej ali slej umreš v vseh inačicah univerz, vsaj pri diskretnem prostoru/času. Res pa da se zna absurdno zavleči.


V realnosti gotovo. V njihovem pet worldu pa mislim da ne. Vedno se lahko zgodi nekaj, kar ti pokloni extra nano sekundo in tako naprej.

Ampak je beside the point. Pri 210 letih se že močno zamisliš, zakaj so vsi okrog tebe najmanj 100 let mlajši in si zmagoslaven, saj si videl manifestacijo MWI. To bi se moralo po njihovo seveda zgoditi.

Hehe ... me downvotajo na LW ko zmešani, ampak vseeno tudi upvotajo, tako da se držim na 0. Vendar je tam MWI fanatikov vseeno precej več in se bodo tiste 0 počasi spremenile v -3.

Hehe .. zanimivo ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Phil ::

V njihovem pet worldu pa mislim da ne. Vedno se lahko zgodi nekaj, kar ti pokloni extra nano sekundo in tako naprej.


Imaš prav. Druga predpostavka tule govori ravno o tem. In ja, če jo sprejmeš moreš priti do tvojega zaključka.

So pa tole IMO zelo kilave predpostavke in se sploh ne morem odločit katera izmed prvih dveh je bolj brezvezna. Oziroma kako ju sploh lahko sprejmeš v paketu???

Thomas ::

So pa tole IMO zelo kilave predpostavke in se sploh ne morem odločit katera izmed prvih dveh je bolj brezvezna.


Zanima me, kaj bi o tem rekel kakšen psiholog. Kako lahko pride do takšne množične psihoze med sicer inteligentne ljudi. Baje večina doktoratskih fizikov worlwide optira točno za to opcijo. Baje, zanesljivo to ni, ker podatek prihaja iz Everetove cerkve.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

vasquez ::

Samo če bolje pomisliš, je teh vesolij ogromno in nekatera so prav bizarana, recimo taka v katerih veliko ljudi verjame v tole teorijo. Mogoče se mi nahajamo ravno v tem vesolju?

Po drugi strani pa obstajajo tudi vesolja v katerih nobeden ne verjame v to teorijo, samo na žalost mi nismo tam.

:)

Thomas ::

Hehe ... dobr, ja.

Samo nisem prepričan če si mislil na ista paralelna vesolja. Everetova so una, ki jih mi kreiramo z vsakim subatomskim premikom. Ki se kotijo kakor podgane, vedno več jih je.

Če verjameš.

Niso to mehurji v smislu ... ki ima sploh kakšen smisel. Ko so nekakšni mehurji polni galaksij, kakor ta ki ga vidimo.

Med tema dvema možnostima je treba ločiti. Prva je IMHO crazy, druga je možna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pyr0Beast ::

Mnozenje materije. Ni dovolj energije za kaj takega, ni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Saladin ::

Everet je vzel bizaren pojav in ga napihnil do neskončnosti.

Saj teorija v osnovi nekako štima (vključno z kvantno nesmrtnostjo), ampak problem so osnove termo (in kvantne) dinamike ter pretirana kompleksnost. Ima tudi prav v osnovi, da vse, kar je fizikalno možno, da tudi "je".

Ampak iste probleme veliko elegantnejše reši paralelen multivers (skoraj) ločenih vesolij, kjer se vsi scenariji zgodijo zaradi infinitnega števila vesolij in/ali infinitnega trajanja le teh.

Tako npr. moj dvojček ne bi nastal zaradi kvantne cepitve našega vesolja, ampak ker je povsem izolirano od nas ratalo nastati (po ogromno poskusih) drugo vesolje z istimi konstantami in isto (ali dovolj podobno) zgodovino znotraj tega.

Seveda, "elegantno in neskončno" je še vedno velik problem.
Ampak če bi Obstoj resnično bil past eternal, fizikalno logičen, dinamičen in neskončen - bi v njem veljala pravila modalne realnosti in bi bilo absolutno in neizogibno nujno, da tak paralelen multivers (vklj. z neskončnimi različnimi variantami našega vesolja) obstaja.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racionalizacija Obstoja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
24623142 (17365) Saladin
»

Relativnost kvantne mehanike (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
926371 (4447) Thomas
»

Multiple World Interpretation

Oddelek: Znanost in tehnologija
111042 (705) Saladin
»

Nelokalnost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
26914778 (10045) Yggdrasil
»

Paralelna vesolja - ne samo sci-fi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1139614 (7978) Thomas

Več podobnih tem