» »

Sprememba zakona o RTV SLO

Sprememba zakona o RTV SLO

««
«
1 / 8
»»

Gregor P ::

Ker vidim, da se na slo-techu razvijajo raznovrstne družbeno-politične debate, menim da si svoje mesto tu zasluži tudi razprava o novem osnutku zakona o RTV SLO, ki so ga pripravili na ministrstvu za kulturo.

Priznam, tema je obsežna in še marsikateremu strokovnjaku ni jasno, kako bi se lotil te celotno problematike, ampak vseeno se to tiče tudi nas preprostih posameznikov, državljanov, plačnikov RTV naročnine.

Prosil pa bi, če je mogoče, da se poskusite politično distancirati in se res osredotočiti na sam zakon in njegove posledice; po drugi strani pa to nikakor ne pomeni, da se ne smete politično opredeliti (ker dokaj verjetno je tudi samo spreminjanje zakona predvsem politično motivirano - ker roko na srce tako se pač ureja zadeve v politiki; nekdo, skupina ljudi želi nekaj spremeniti in to stori s pomočjo politike, potem se v parlamentu pokaže katera interesna skupina je močnejša - mi pa gre na živce, ko se politiki delajo, da temu sploh ni tako;(), le da v komentarjih ločite vaš politični del komentiranja od objektivno strokovnega, če se da. Dovolj filozofiranja:D

Pa še malo materiala za razpravo:

Ministrstvo za kulturo: Predlogi predpisov -> Predlog osnutka Zakona o Radioteleviziji Slovenija (158 strani v pdf obliki)
in pa še različica na straneh DZ (ta pa ima 146 strani)

Članki:
(pri skorajda vsakem najdete še seveda poveze do nadaljnjih itn.)

RTVS: "Zakaj programskega sveta ne bi sestavljalo 2 milijona članov?"
Večina udeležencev javne razprave o osnutku zakona o RTV SLO nasprotuje spremembi statusa hiše in izločitvi uslužbencev iz sistema plač javnega sektorja.

Delo.si: Sindikat RTV: Nov zakon je nesprejemljiv
Sindikat kulturnih in umetniških ustvarjalcev RTV Slovenija je pretehtal osnutek novega zakona o RTVS in ga ocenil za nesprejemljivega, saj bo po njihovem škodoval razvoju sistema RTV in na nadaljnjemu avtonomnemu ustvarjanjanju.

Dnevnik.si: Širca vodstvu RTV Slovenija predstavila osnutek novele zakona o RTV Slovenija
Ministrica za kulturo Majda Širca je danes vodstvu, predstavnikom sindikatov in svetu delavcev Radiotelevizije Slovenija (RTVS) predstavila bistvene poudarke osnutka novele zakona o RTVS, so sporočili iz službe za odnose z javnostjo RTVS.

Mladina: Predlog novele zakona o RTV nesprejemljiv
Tako menijo v Sindikatu kulturnih in umetniških ustvarjalcev RTVS in dodajajo, da bi ob morebitni uveljavitvi škodno deloval na razvoj sistema RTVS in na avtonomno ustvarjanje njihovih članov

... pa še video včerajšnjih Odmevov "Kritike letele tudi na novi osnutek zakona o RTV-ju"

Sedaj pa veselo na branje osnutka, je namreč okoli 150 strani8-O ... priznam, tudi sam sem šele nekje na začetku:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

energetik ::

A se komu da na kratko našteti spremembe pri novem zakonu o RTV, o katerem bomo glasovali 12.12.?
Ker tistih 20 strani zakona se mi nekako ne da prebirati in primerjati s starim. Torej samo bistvene spremembe, da se lahko odločimo ali za ali proti.

Matako ::

Ukinit RTVS, saj v zdajšni obliki. Ni RTVS - ni problema.
/\/\.K.

keworkian ::

energetik je izjavil:

A se komu da na kratko našteti spremembe pri novem zakonu o RTV, o katerem bomo glasovali 12.12.?
Ker tistih 20 strani zakona se mi nekako ne da prebirati in primerjati s starim. Torej samo bistvene spremembe, da se lahko odločimo ali za ali proti.



Če bi rad poslusal kako je dobra ta vlada kako je vse perfektno da je vse dobro narejeno obkroži ZA.
Če bi rad poslusal kaksna svinarija se dogaja itd. obkroži PROTI.
Obscenities in B-Flat

residual ::

koliko sem zasledil še pred formiranjem teh sprememb so razlogi za spremembe različni, največji akter pa zopet denar.

Za ljudstvo se glede RTV prispevka nič ne spremeni na bolje.

govorilo pa se je, da želi RTV spremeniti status iz javnega v mešano družbo (trženje reklam), da jih ne obvezuje več "šparanje" kot predvideva kolektivna pogodba za javni sektor. Po tem si lahko izplačujejo stimulacije, menagerske nagrade itd... tudi tisti del RTV, ki je najbolj profitabilen, bi privatizirali.. to kritiko sem enkrat pač zasledil nekje v medijih. JE pa potrebno preverit in prebrat tistih 20 strani, ki jih tudi še nisem v celoti, ampak samo površno.

energetik ::

residual je izjavil:

Za ljudstvo se glede RTV prispevka nič ne spremeni na bolje.
Ja, to je edini člen, ki sem ga prebral. :D

govorilo pa se je, da želi RTV spremeniti status iz javnega v mešano družbo (trženje reklam), da jih ne obvezuje več "šparanje" kot predvideva kolektivna pogodba za javni sektor. Po tem si lahko izplačujejo stimulacije, menagerske nagrade itd... tudi tisti del RTV, ki je najbolj profitabilen, bi privatizirali.. to kritiko sem enkrat pač zasledil nekje v medijih. JE pa potrebno preverit in prebrat tistih 20 strani, ki jih tudi še nisem v celoti, ampak samo površno.
Če je v novem zakonu več prostora za reklame, potem sem že po defaultu proti. Če se že pobira prispevek, naj se vodi program brez reklam in brez ostalega balasta. Po mojem bi moral biti prispevek vsaj pol manjši, rabimo pa 1 program, ki obdela kulturo, dokumentarce, manjšine ter kakšna poročila.

Mr.B ::

Fantje, v vsakem primeru bomo morali plačati. A ni fajn, da ta "nesnaga" ni več javni uslužbenec, in naj končno dela, ali pa si najde drugo službo. Milsim, koliko pa bodo še višali prispevke, za nedelo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BlueRunner ::

Po izkušnjah sodeč praktično neomejeno...

Kot najpomembnejšo posledico izstopa iz plačnega sistema javnega sektorja napovedujem dvig plač posameznikov na mnogo višje zneske, še večji razmah honorarnih doplačil k osnovni plači in možnost, da se lažje in hitreje znebi nižje rangiranih neželjenih osebkov, ki so premalo "uravnoteženi" po oceni vsakokratnega vodstva.

energetik ::

Še kakšno mnenje oziroma predstavitev razlik novega zakona?

Mati ::

Kar pride od te vlade (sploh od Širce) ne more biti pametno, zato apriori proti.
Sicer pa, kot rečeno za nas se ne bo ničesar spremenilo, vlada si pač želi TV podvrečt, tako kot je to želela tudi prejšnja.

Matako ::

Sam sem nekoč imel smolo malo sodelovati z nekaterimi iz te ustanove in verjemite ali ne - bolj rabijo čistko "od spodaj". Toliko nekoristnega, zasedenega folka ... Saj pravim, zakon je dimna zavesa. Pravi problem RTVS je čisto drugje.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

roscha ::

V bistvu mi je čisto vseeno kaj piše na tistih 150 straneh zakona (ali predloga).

Pahorjeve vlade imam pun kuratz in sem za VSAKO stvar apriori proti. Tudi če mislijo sprejet da mi šenkajo 100.000 EUR.

Banda komunistična, spokajte se mi že z oblasti, nesposobnjakoviči eni.

tx-z ::

A lahko kdo u parih stavkih pove kaj se to sploh voli? Js sm dubu po pošti da bo treba volt pa se mi niti sanja ne o čem je to...K treba župaan volt usaj vem da se župana vol:D
tx-z

OldSkul ::

jst bom šel na referendum in z veliko označil PROTI zakonu, ker mi gre na kurac, da je že drugi referendum o isti stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Pšenični ::

"jst bom šel na referendum in z veliko označil PROTI zakonu, ker mi gre na kurac, da je že drugi referendum o isti stvari."

Ob tem, ko vidiš, da je ZA Golobček&company, je odgovor jasen-PROTI.

Enaka usoda čaka vse naslednje referendume pod sedanjo vlado, zato so začeli paradižniki že jamrat, da gre za zlorabo zakonodajnega referenduma.

No, kakor za koga, je pa res, da bo raja z referendumskim proti, jebala m...vladi...

AtaStrudl ::

1. Ne gledam RTVS
2. Placevati moram kljub temu
3. Ce zakon ne spreminja narocnine - me ne zanima
4. Nisem Jansevik, da bi sel glasovat po direktivi

=> ne bom sel glasovat

djordjevic ::

Mnjah. Vsak zakon, ki nadomešča zakon, ki ga je lastnoročno spisal 'strokovnjak za medije', je lahko samo dober zakon (naj bo še tako nepopoln). Ergo, glas za.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Se pravi nasprotuješ demokratični volji ljudi, ki so jo izrazili na referendumu. Pravi demokrat...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

PaX_MaN ::

Sprejet je bil zato, ker so se ljudje bali povedati svoje mnenje. :P
(Aja, sem za. Prepričal me je intervju v Dobro jutro, v katerem je Širca povozila Irglovo. Pa, podpiram, po USSNimitzevo, takozvano 'balkanizacijo': če plačujejo, naj imajo kaj od tega. To si nenazadnje prizadeva tudi BBC, ki se ga toliko daje za zgled:
A spokesman for the BBC said the broadcaster was committed to representing all of Britain's faiths and communities.
)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Tarzan ::

Absolutno bom ZA. Je že čas, da se končno zadevo uredi.
To, kar so iz RTVja naredili po prejšnjem referendumu je ena velika žalost.

lambda ::

PROTI. To, kar mislijo naredit iz RTVja sedaj, je ena velika žalost. Širca spet dokazuje svojo odličnost ...

kpkp ::

Zakon o RTV-ju (pa naj bo star ali nov) je popolnoma ne pravičen oz. tiranski, vendar v deželi kjer moraš plačati prispevek (davek) na lastnino drugega niti ni pričakovati.
Čas je za množično bojkotiranje RTV prispevka, šele nato bodo morda začeli postavljati "prava" vprašanja in ne kam naj postavijo vejico...

Lahko noč Slovenija.

Okapi ::

Mnjah. Vsak zakon, ki nadomešča zakon, ki ga je lastnoročno spisal 'strokovnjak za medije', je lahko samo dober zakon (naj bo še tako nepopoln). Ergo, glas za.
Prav res. Kdor misli, da je mogoče napisati slabši zakon, kot ga je napisal Grims, potem naj le obkroži proti8-)

O.

Matako ::

Okapi je izjavil:

Mnjah. Vsak zakon, ki nadomešča zakon, ki ga je lastnoročno spisal 'strokovnjak za medije', je lahko samo dober zakon (naj bo še tako nepopoln). Ergo, glas za.
Prav res. Kdor misli, da je mogoče napisati slabši zakon, kot ga je napisal Grims, potem naj le obkroži proti8-)

O.


To je podobno mentaliteti skupine, ki je naguzila na prvo mino na minskem polju in nekdo izjavi "slabše ne more biti".

Vedno je možno napisati slabši zakon.

In vsi ti zakoni so preobsežni. Se je kdo sploh vprašal, zakaj mora biti TOLIKO zakonske podlage za delovanje ene državne TV postaje.

Jaz sicer ne hodim na referendume že zelo dolgo časa in pri tem ne bom delal izjeme.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Vedno je možno napisati slabši zakon.
A misliš, da je ona smejoča faca v rumenem kvadratku tam za okras?

O.

energetik ::

No, torej prispevek ostane enak. Še kakšna pomembna razlika (tisti, ki ste dejansko prebrali oba zakona)?
Ker zaenkrat vem premalo, da bi sploh šel na referendum.

roCkY ::

Prispevek se bo po novem "odmrznil".

PaX_MaN ::

No, torej prispevek ostane enak.

Vračal se bo "sorazmerni delež prispevka, če bo ustvarjen presežek v poslovanju nad desetimi odstotki".

Mati ::

PaX_MaN je izjavil:

No, torej prispevek ostane enak.

Vračal se bo "sorazmerni delež prispevka, če bo ustvarjen presežek v poslovanju nad desetimi odstotki".


Hahahahahahaha......padel bom iz stola. :))

lambda ::

Se spomnim na tisto zgodbo iz kakih fakultet in institutov. "Ej 150k EUR viška nam hodi letos, kam nj zgonimo to? Če ne bomo, bo drugo leto tolk manj ... "

zee ::

Ej 150k EUR viška nam hodi letos, kam nj zgonimo to? Če ne bomo, bo drugo leto tolk manj ..


Zato se v Sloveniji za nadstandardno ceno dela substandardna znanost.

Po novem je sicer mogoce prenasati sredstva iz enega leta v novo.

On:
Referenduma se sicer nisem mislil udelezit, ker se mi zdi, da je to ena taka "meh" tematika, ki ne sodi na referendum, vendar se ga bom vseeno udelezil zgolj zato, da se ukine oddaje tipa "Na zdravje" & co.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

lexios ::

vendar se ga bom vseeno udelezil zgolj zato, da se ukine oddaje tipa "Na zdravje" & co.


Ti to resno?:))

zee ::

Upanje umre zadnje. >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

djordjevic ::

Dober argument. Že zato je vredno it na referendum. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

USS Liberty ::

Kakšni totalni debilčki, ovce z opranimi možgani, so te levičarji. To debilno oblast podpira samo še 22% najbolj debilnega prebivalstva te države, kot kažejo zadnje ankete in očito od teh 22% jih kar nekaj pacientov tudi na tem forumu straši. Oni bodo na referendum šli zaradi neke oddaje "na zdravje", ki pa jo najbrž, tudi če referendum uspe, sploh ne bodo ukinili. Pri tem rtv zakonu gre samo zato, da si hoče rdeče-oranžna koalicija podrediti informativni program, tam narediti čistko in odstraniti tistih nekaj nekaj neposlušnih posameznikov in jih nadomestiti s tistimi s spiska 571 levih vojakov.

Djordejivić in podobni bi pa itak namesto "na zdravje" raje videli, da bi se v petkih zvečer rtvslo dirtektno vklapljal v beograd v grand parado TV Pink, pa da bi nam Ceca vsak dan na rtv Slovenija zapela Bože pravde, risanke bi pa sinhronizirali v srbohrvaščino...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

Mislim da je za ans pomembna razlika tak, da če boš ZA, se bo lahko naročnina kr nekak poljubno določevala, če pa boš proti, da se lahko največ za 10% na leto dvigne.

http://www.finance.si/296562/Kaj-morate...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Okapi ::

Nimic, verjetno se ne zavedaš, ampak slovenska desnica volitve izgublja zaradi takih, kot si ti (no, pa tudi taki kot telbanc nič ne prispevajo k morebitni zmagi:-)

O.

USS Liberty ::

Nima smisla več razpravljati v tej temi, ker mi je v bistvu že totalno vseeno za ta neumen narod, za to gnilo državo in se referenduma niti pod razno ne bom udeležil. Mi je pa zelo žal, da sem se po dolgih letih neudeležbe na volitvah in referendumih, sploh udeležil referenduma o arbitraži...

Temu najbolj neumnemu narodu v galaksiji ni pomoči in ne bi me prav nič presenetilo, če bi se v zadnjih dveh tednih ta mazohističen in neumen narod dal še enkrat več prepričati in naplahtati levici in bo proti svojim nacionalnim interesom glasoval za to, da izgubi še svojo nacionalno televizijo, ki se bo po sprejetju novega rtv zakona transformirala v televizijo svih naroda i narodnosti balkana. Ankete sicer baje kažejo proti zakonu, ampak ta narod je totalno neumen in čisto lahko, da bo izid na koncu pozitiven za potrditev zakona, saj je zadnje dni levica v medijskem blitzkriegu in Širca and co. so stalno na TV ekranih in prepričujejo folk in čisto možno, da jih prepričajo, da je za njih najbolje, če gledajo program podnaslovljen v cirilico in ne v slovenščino.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

USS Liberty je izjavil:

ker mi je v bistvu že totalno vseeno za ta neumen narod, za to gnilo državo

Pa tak domoljub ... Jejhata, jejhata. ;(
No grave is deep enough to keep us in chains.

BALAST ::

@djordjevic a tebi se pa nič ne gnusi tako gnila politika, ki že prodira v najmanjši kotiček vsakodnevnega življenja?

@USS Nimitz lep spored si spesnil za leto 2012. A pahor bo imel kar vedeževanje? 8-O

lexios ::

Pri tem rtv zakonu gre samo zato, da si hoče rdeče-oranžna koalicija podrediti informativni program, tam narediti čistko in odstraniti tistih nekaj nekaj neposlušnih posameznikov in jih nadomestiti s tistimi s spiska 571 levih vojakov.


A, a, tole bo zgolj še ena v sklopu protikriznih reform!;((

...naposled so prišli do ugotovitve, da RTVSlo potrebuje več programa za manjšine, a pazi manjšina v Sloveniji (vsaj ona urbana) RTVSlo že dolgo ne spremlja več! Idiotizem v najbolj neokrnjeni obliki!;((

Toliko je bilo l.2005 povedanega o izboljšavah in kvalitetnem programu ter vsebini, pa večjih sprememb po zadnji RTV reformi žal nisem opazil! No tokrat so razlogi drugje... Najbrž jim je tudi že potegnilo, da je letni proračun RTV-ja premajhen za financiranje Eme, slavnostnih proslav in prireditev, pevskih zborov... Po vrhu vsega pa še za prehod na digitalno in s časom HD vsebino! Naročnina za 3 programe (ki jih večina urbanih prebivalcev niti povoha ne več, ker imajo 90% časa prešaltano na "Pobrijo" in "Roza") bo kmalu na ravni [full] Total Tv ali celo Sky programske sheme, da o primerjavi v raznoliki in kvalitetni vsebini ali sliki ne govorimo! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Keyser Soze ::

Ah, dileme, dileme...

Prej je bilo eno običajno sranje, tole bo najbrž eno običajno sranje... Kaj nam je potem storiti? Izbirati manjše sranje med sranjem je praktično nemogoče. Vsaj z mojega stališča, ker nisem strokovnjak za "bull shit".

Zdej, če je pa tle kakšen hud stručko za to, lahko pa tud on razloži kako volit in to tudi utemelji.>:D
OM, F, G!

luli ::

Jaz bom pa glasoval proti.

Dovolj mam raznih đorđevićev na forumih, ne rabim jih še gledat na TV.

arozma ::

Kolikor sem nekje zasledil naj bi novi zakon prinesel oddaje na RTV za vse države bivše jugoslavije. Torej oddaje v hrvaščini, srbščini... Že samo zaradi tega sem proti. Pa če je vse ostalo dobro sem proti.
Pa nimam nič proti ljudem iz držav bivše juge. Samo vseeno. Če hočejo gledati oddaje v srbščini... imajo za to internet, satelitsko. Dokler pa so v Sloveniji pa naj se prilagodijo. Že tako je veliko takih ki zna Slovensko toliko kot jaz kitajsko in se niti ne trudijo prilagoditi življenju v Sloveniji. Če bi jim pa še na državni TV predvajali vsebino v njihovem jeziku se pa sploh nikoli ne bodo naučili jezika. Na tak način bi jim samo govorili, da se bo večina prilagajala (neuradni) manjšini.

i386 ::

Pa ta RTV bi morali spucat in čisto reorganizirat. Programi bi morali biti tematski. En za šport, en za novice in druge resne stvari en pa za zabavo. Ne pa da je zdaj zmešano vse po vseh 3h programih. Ne vem zakaj jim je tako všeč na 2. programu ponavljati oddajo, ki je bila prejšnji teden na 1. programu?? Želijo naredit kvaliteten program ukinjajo pa najboljše oddaje (hribar)

Da bi pa še program za manjšine not štulil je pa idiotizem. za avtohtone manjšine, kot je sedaj je ok, za priseljence se pa ne strinjam

ToniT ::

Debilni ljudje podpirajo to vlado itd...
Debilni Nimitz pa trola po Slo-Techu.... Je veliki kaplar spet izdal ukaz za trolanje?

luli ::

Debilni Nimitz pa trola po Slo-Techu.... Je veliki kaplar spet izdal ukaz za trolanje?


Eni se ravnajo po velikih, drugim pa pravljice pripovedujejo palčki iz Murgel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

djordjevic ::

Po drugih se ravnajo lutke. Ljudje mislijo s svojo glavo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Dve šivanki...

Matako ::

LOL, na RTVS delajo reklamo za ref. Tragikomično.

Zdajle en stric reče "poglejte, poglejte! Mi imamo digitalizacijo (joj, a res! op. prev.), razmisliti moramo kaj bomo s to tehnologijo, ki je ne-ver-je-tna ponudili avditoriju!" Ko neha nabijati, dajo vmes črnobeli vmesni napovednik, ki simulira pisalni stroj. Ironično.

Še prej je drug stric rekel "moramo ločiti nekomercialne vsebine, kot so informativni, izobraževalni in kulturni program od komercialnih!!" O RLY? Ker izobraževalni, kulturni in info programi ne morejo biti komercialni - s takimi bizgeci verjetno res ne.

Na sploh bi od ljudi, ki derejo po 12 EUR/mesec pričakoval malo več spoštovanja do... koncepta plačevanja!

RTVS je bolj v riti, kot sem mislil.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18019937 (18013) Ziga Dolhar
»

Vzroki za propad referendumov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32042243 (35160) Karaya 52
»

Kako lahko ljudje vplivamo na ukrepe od vlade in ...

Oddelek: Problemi človeštva
282341 (1705) TESKAn
»

Referendum o RTV (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35953568 (48086) Brane2

Več podobnih tem