» »

Projekt tiha gajba, slike!!!

Projekt tiha gajba, slike!!!

pucvoler ::

Da se še jaz malo pohvalim, vam predstavljam svoj projekt tihe gajbe.

Link je pa tukile

Zdaj so pa na vrsti komentarji!

LP
Ne me poslušat!!!!!!

TESKAn ::

Naredi še blok za disk - en kos bakra, širok 3.25", vrežeš kanal, prilotaš pokrov. Smisel? Disk zapreš v eno škatlo skupaj z par cm izolacijske pene, pa se ga ne sliši. Plus ostane lepo hladen.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

pucvoler ::

Ja seveda, sej sem že razmišljal o tem. Zadeva je še v nastajanju, mogoče malo kasneje ko bo čas :)

LP
Ne me poslušat!!!!!!

morphling1 ::

Pohvale za velik vloženega truda to se vidi, sam a veš kaj je največja škoda da si ne sposodiš en boljšo kamero ter vse skupaj še enkrat poslikaš, efekt ne ostrih in lepih slikah je še dosti boljši, moram tud pohvalit pogum da si se spravil vodno hladit napajalnik, potem pa moram tud pokritizirat samo izvedbo hlajenja, izbira tistih priključkov za cevi ter tudi samih cevi ki se uporabljajo za pnevmatiko sigurno totalno ubijejo tvoj pretok, sistem kot sam po sebi bi se dal še močno izbolšati s 1/2" cevmi vse skupaj čim krajšimi, znebi se vseh tistih kolen ter T členov če že moraš uporabljati to vzami bakrene vlečene, ker predstavljajo dosti manjši upor za vodo, disk blok je nepotreben saj bi ti samo še dodatno omejeval pretok, disk se da utišati tudi na druge načine. jaz imam svojega recimo obešenega na elastikah tako da se ne dotika ohišja rezultat je skoraj neslišen disk. Ampak če ti je cilj samo tiho hlajenje ti je verjetno uspelo, sam jaz grem težko iz svoje kože da ne stisnem čisti max iz vsake komponente seveda tudi ob zelo majhnem hrupu.

Bravo
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Super! Ampak, final touch pa vseeno manjka?
Your focus determines your reallity

Malecky ::

Ja js pa občudujem kolk dela si vložu pa to sam....

Js se nebi upadal z modifikacijo plate ker tega pač ni vredna, pa lahko napišeš kako učinkovita je taka vezava ker se mi zdi da je pretok minimalen in veliko več kot tihega delovaja ne prenese...sicer pa si si sam tko hotu..js sam na performance mislem:)))

Spajky ::

@ morphling1:
>disk se da utišati tudi na druge načine. jaz imam svojega recimo obešenega na elastikah<
WOW HD bungie jumping .. :-)) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

pucvoler ::

morphling1: moram ti razložit: pretok je šist OK, ker sem zmiru pumpo z cevkami in brez pa je rarlika zlo majhna. Kar se tičeT člena so dovodne cevi 10mm naprej so dve veji po 8mm. Ena hladi proc, na drudi pa sta napajalca in chipset. Temp proca A1000@1250 =29idle, 39 max.

kuglvinkl: kot sem že napisa zadeva še ni končana. Tank in radijator bosta zmontirana v posebmo ohišje, potem še pride grafa navrso in na koncu bom še mogoče bloke spuliru pa še kak window in neonka.

LP
Ne me poslušat!!!!!!

amper ::

Hej zadeva je enkratno izpeljana. Tudi jaz sem ze sit sumenja v moji masini in ze nekaj casa studiram, da bi kaj takega izvedel. A bi lahko malo bolj podrobno opisal kako si izdelal bloke in najbolj pa me zanima kako si jih zaprl.

morphling1 ::

Pretok definitivno ni vredu to mi je jasno zdaj, ko si povedal ze temeprature, ki jih meriš v socketu right. na tvojem TB ki je zelo malo navit. Blok je OK in bi moral imeti s tvojo konfiguracijo temp max kakih 5stopinj nad temp vode na full loadu.
Razlika s cevkami in brez je bila skoraj neopazna. Jaz mam dve pumpi pa 1/2 cevi pa zelo optimiziran pa mi pretok pade za skoraj polovico, z eno pumpo bi bil pretok tam okoli 1/3 tistega kar pumpa dela če je sama. Razen če imaš že tako slabotno pumpo, in potem verjetno razlika res ni očitna. Kakšne maš podatke pumpe in če si meril pretok čez cel sistem kakšen je vsaj približno?
Aja a govoriš o merah cevi za zunanji ali notranji premer?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

pucvoler ::

morphling1: Se čist strinjam s tabo, da bi bla temp nižja, kot če bi imel močnejšo pumpo, debelejše rore... Samo mi ni to cilj, ker bi mogu na radijatorju met spet en ful megalomanski vent, ki bi bil pol glasnejši od vseh skupaj.
Cevi so merjene od zunaj.
Pumpa pa v pol minuti prečrpa 1,5l to se pravi 180 l/h.
Ne me poslušat!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pucvoler ()

morphling1 ::

Ne, saj ter razumem pač te zanima samo tišina, sam lahko maš oboje, 180l/h je res zelo malo jaz imam recimo okrog 600 l/h ,120mm venta na radiatorju pa imam na fanmatu in sta zelo tiha (nivo psu)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Zavidam vama, tišino namreč.
Your focus determines your reallity

tigrr ::

H20 je zakon, samo ce bi hotu met res tisino v sobi, bi mogu al pasivno hladit al pa hladit izven sobe.

A je se kaka 2. varjanta? (ne z dusilci)

Sergio ::

vodna pumpa Eheim ali MaxyJet s konvekcijsko hlajenim hladilnikom. worth a shot :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

pucvoler ::

Sem razmišljal, da bi nad radijatorjem naredu ene vrste dimnik. Samo ne vem če bi 1.5m blo dost, pa še majhna temp. razlika bi bila.
Zagotovo bi funkcioniral vodni stolp, samo nebi rad mel Slap Savice v svoji sobi.:D
Ne me poslušat!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221169 (12299) Dr_M
»

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19110977 (7686) Fury
»

TT AquariusII Liquid cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
461670 (1067) Tarzan
»

Vodno hlajenje - Kompleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291590 (1249) Gejmer
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517261 (12343) the_unborn

Več podobnih tem