» »

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik!

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik!

1 2
3
4 5

morphling1 ::

Ja tale je bla okol 300k
Bloke bomo pa naredili tako ali drugače, če pa še ne bo šlo pa na elektroerozijo :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boeing ::

uf, morphling, ne sanjaj o elektroeroziji... to je pa tak svinjsko zasoljen postopek, da se ti zmeša... sej na ceno mormo tud pazit, aneda ? :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

morphling1 ::

Hec seveda :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

luk@ ::

stari ti si ful faca, tele zadeve ti grejo ful dobr od rok8-) , zanima me kolk približn je debel blok tam kjer je pofrezan, to se pravi tisti del ki je najtanjši (približno).
hvala:P
Luk@

subz ::

Morphling1 :
.Ambrogio. zakaj pa tako zelo nujno rabiš blok, kaj si brez hlajenja. Jaz bom danes blok verjetno končal , potem ga moram dobro stestirat potem pe je na vrsti Boeing za idelavo spodnjega dela bloka, jaz ne morem nič reči odvisno kako bo imel Boeing čas ter proste stroje


Tk je. Koncal sm vodno, zlozu v komp in vse kar mi jese ostal je blo treba zalotat pokrov na blok. Nesem enmu k zvi od lotanja, profesionalc...nazaj sm dobil napol stopljen in luknjast blok. Pa je bil normalno masiven blok. Ne vem...zgleda mors zvet od lotanja da lohk baker stopis se preden se stopi lot za spoj :) Zdej je pa nova masina cakala na hlajenje in sm zdej kupu en noname cooler in mi laufa xp1900 na 65°C :( Ful bedn no. Stabiln pa je. Vsaj neki. In zdej najbrz ves zakaj te tolk morim :) Ful sorri no sam mene zre ce neki ne dela tk k more.
In tale blok zdej....damn....i want this baby :) Cimprej :)

Dejtaaaaaaaa naaaarest !! Kmal :)

EDIT: A luknje za pritrditev na plato bo mogoce po zelji nrdit kukr mam na svoji plati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subz ()

morphling1 ::

Priprave so v polnem teku.
.Ambrogio. pritrditev bloka na mobo je po Amd standardu nisem si kar nekaj zmislil, tako da luknje so tam kjer morajo biti in nikjer drugje :)
Intel users, našel sem vse potrebne podatke o pritrjevanju hladilnikov na P4 mobo, tako da lahko zdaj z gotovostjo trdim,da bo blok tudi v P4 verziji.
Ter še novička za TEC userje blok bo 1x50x50 peltier ready, tako da se Tec pritrdi pod coldplate direktno na blok za optimlne rezultate
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

subz ::

Morphling1; si pa tak sadist da vecga se nism srecu. Prou v užitek ti je nas kle rajcat :P
;)

morphling1 ::

LOL, če se jaz matram z izdelavo, moram tudi vas potem s čim :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

VASkO ::

a mas ze kake rezultate tega dvoizhodnega bloka?

EX-B ::

morphling, seka!!!! Kupim P4 verzijo takoj, ko zberem $$$ za novo kisto!
Lp. EX-B

burekar ::

morphling1:
Mora bit pa čudovit občutek, ko narediš nekaj takšnega, a ne?:)
Nekaj te imam še za vprašat. V Ljubljani nisem našel Astre. Pa sem upošteval tvoja navodila. Tam nisem videl nobenega gospodarskega objekta. A maš slučajno točen naslov od Astre(potem si lahko pomagam z zemljevidom). Tako, da še vedno nimam silikonskih cevi:). Thnx vseen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

morphling1 ::

Blok je že notri, sam mi je zmanjkal termalne paste tako da jo mam premalo gor, trenutno sem malenkost ampak res malenkost slabši kot s prejšnim blokom, ampak serijski blok bo še boljši in bo skupno najboljši.
Burekar ne gospodarski objekt, ampak gospodarsko rastavišče oz Ljubljanski sejem :) . Naslov nevem točno je pa na levi strani Dunajske c. (nasproti plave lagune , you know kino Bežigrad) , če greš od stadiona proti centru je to drugo veliko križišče na levo pred tem boš videl na levi tudi blagovnico Astra, potem zaviješ tam na levo in čez kakih 50m na desno kjer je Astra trgovina jama. Ne moreš falit.
Ja filing je pa res krasen ko vidiš enkrat končan izdelek v polnem sijaju :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TESKAn ::

Glede Astre: je tudi postaja za trolo imenovana Astra in če se ne motim je trgovina lih nasproti...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TESKAn ::

P.S: Morphling1, ti pa delaš nove bloke ko za stavo:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Area_51 ::

:)) Kolko pa naj bi bila cena novega vodnega bloka.??? Okoli 10-14k SIT ali kej več, manj???:)
Area 51

morphling1 ::

Zaenkrat ne bom še nič rekel, dokler se ne naredi blok na mašinah ne morem govorit o cenah, edino to da bo konkurenčna :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Area_51 ::

:)) A ne bi ti to probal prodajati, recimo bv kakšni trgovin i. Prvo narediš autorizacijo, pol pa šibaš, Ali pa bi izvažal, v kako trgovino, ki se samo s tem ukvarja. Sigurno, bi dobil, kej keša.:)
Area 51

Boeing ::

TESKAn: treba ostat v formi...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Area_51 ::

:)) Dej povejte mi eno stvar. Zdej, ko bom v kratkem predelal škatlo. Kaj naj napišem na zgornji del pokrova. Podlaga bo črne barve. Naj napišem Area 51.???:)
Area 51

Boeing ::

Area_51: tale post je off topic. Topic pa je izdelava novega vodnega bloka. Torej ne pošiljaj off topic postov.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

zile ::

No kolega, zdej si pa clo na amdmb.com pršu pod bit&pieces --> modifications. Congrats :D

Area_51 ::

:)) OK se opravičujem za to, ne bo se več ponovilo. :)
Area 51

Malecky ::

Morph: Dej tole razlož:

After taking it apart, (something I can never resist),
I found in measuring with digital callipers the base part was 4.6mm thick.
Not happy with this much copper separating the CPU from the coolant
I had the base machined down carefully so it was just under 1mm thin.
It then required some minor lapping due to it denting in the middle a bit during the machining.
This fairly simple mod has given around a 6°C lower max CPU temp over all.

I dont get it?

TESKAn ::

Telebajsek: v bistvu se gre za to, da je stanjšal dno vodnega bloka, da je bilo namesto 4.6 mm debelo le malo pod 1 mm. Torej je voda tekla bliže jedru -> hitrejše odvajanje toplote -> nižja temperatura.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

morphling1 ::

Telebajsek a maš link do te zadeve, ker me prav zanima kako je tip to strokovno ugotovil :)
Gre za to v določenih primerih je možno da s tanšim dnom kaj pridobiš zelo odvisno od designa bloka, samo v večini primerov pa ni tako če imaš neko večjo površino ki jo hladiš z vodo ali pa tudi z zrakom moraš imeti neko večjo debelino da se toplota lahko razširi po celi površini, o tem so bili napisani že dosti bolj strokovni članki, kot pa en tipo ki je malo pofrezal dno, ne rečem da mogoče v njegovem primeru ni delovalo ampak v večini ne bo. Poglej malo izdelovalce drugih blokov in predvsem zračnih hladilnikov govorim o priznanih imenih, ki imajo verjetno tudi kak razvoj in se s to zadevo tudi teoretično spoprimejo, noben nima tanšega dna kot 5mm !!!

Wov pa res je link na amdmb, cool :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TESKAn ::

Ne vem, Morphling1...debelejše dno je verjetno bolj pomembno pri zračnem hlajenju, kjer hočeš, da se ti toplota razširi na čim večje območje. Pri vodnem je pa IMHO bolj pomembno, da toploto čim prej odstraniš - da pride čim hitreje do vode, torej.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

morphling1 ::

To bi bilo res če bi hladil samo površino čisto direktno nad cpu-jem (podobno kot direct die) tam je bolje imeti čim tanše ali seveda celo brez. Vodni blok je pa tudi narejen da hladi kar se da večjo površino (vsaj moj je), stvar je čisto logična da rabiš debelejše dno, ok preber si tole : http://forum.oc-forums.com/vb/showthrea... Tip je numerično modeliral nek zelo enostaven vodni blok , potem je še en tip po imenu Bill Adams ali Billa iz forumov, tudi on je že večkrat pisal o teh zadevah, in če malo poznaš ta folk veš da res obvladajo zadeve. Sicer je pa tako kot največkrat to enostavno ugotoviti z primernim testom. Ko bo narejen prvi blok na cnc bo s 6mm dnom, kar je po moje najbolje, da pa ne bo dvomov bom potem zelo enostavno pofrezal dno na recimo 2mm in naredil še en test. Pogoje bom v obeh primerih probal obdržati čim bolj podobne da ne bo odstopanj in stvar bo jasna.
Samo še nekaj po branju tistega članka sem jaz za foro naredil blok s 7mm dnom (to je bil moj prejšni blok, in jaz vem da je blok bil več kot odličen ter da sem s tem znižal temp, ker če misliš da bi s pofrezanjem na 1mm pri tem bloku pridobil še 4 stopinje, Ha potem bi imel pa daleč najboljši blok na svetu s C/W jem pod 0.07 , enostvno ne verjamem, bolj verjamem moji zdravi pameti o termodinamiki, kot pa da bi šel uničevat blok s tanšanjem dna.

Aja še slikca novega bloka vpreženega na vroči Duronček.


http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Aja še to sem pozabil napisat Teskan, zadeva je zelo odvisna od toplotne prevodnosti materiala, in če je ta kot v primeru bakra zelo dobra potem je pač bolje več debeline da se potem toplota porazdeli po bloku. Pri slabši prevodnosti - AL , je pa bolje malo tanše dno ,sicer pa preberi tist topic.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ne skrb sem js isto prepričan da bo debelejše dno boljše, sam kako je pa ta tip dobil tako
različne rezultate pa ne morem verjet.

http://www.dwpg.com/content.php?contid=...

To je un tip k ma cel komp vodno hlajen pa še en velik tank vode je zakopal pod zemljo.
Sigurno se spozna sam...

1mm???? To ni nč!

Boeing ::

1mm je lih tolk, da zadevo mal bolj grdo pogledaš, pa se zvije... brezveze.
bomo še videli, koliko bo dejansko debelo dno, ampak pod 5mm ne mislim delati. je preveč zajebancije.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Clemento ::

morphing: kva mas ta hladilnik na plati od herculesa?original al kje si dobu?? :-)
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

morphling1 ::

Cooler je od starega gts2 pro.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Clemento ::

He, he! Samo zgleda pa dobr!!!>:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

slon ::

Sam eno vprašanje?
Kdaj zakurblata proizvodnjo in kakšni so rezultati (temp) ?
pa za boeinga kaj je z cocacola designom?
lp pa tko naprej:D
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

rap3r ::

Ej zanima me če bi bil prppravljen zrihtat še en tak hladilnik! Oz kaj priporočaš, že mam hladilnik sam je notr pobarvan s črno barvo (je od hladilnika) ki je oksiderala in zdej mi skoz umazano vodo vn meče kar ni dobr za pumpo! Kako nej spucam notranjsot? z vodnim curkom negre, sm že probu!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Hladilnik sem dobil pač na avto odpadu, tako da lahko tam iščeš kaj drugega, to da je črno pobarvan se mi zdi čudno, a je slučajno Aluminijast pa da je eloksiran na črno (btw. komb. Al rad. Cu blok lahko povzroči galvansko korozijo če ne uporabljaš destilirane vode in dodatka v obliki redline water wetterja - to uporabljajo američani ali pa hladilne tekočine VW G12 - to imam jaz , 30% mešanica ki izboljšuje prenos toplote, preprečuje korozijo ter preprečuje rast kakršnih koli organizmov v vodi , se pravi zelo uporabna zadeva) , nerazrečen kis naj bi bil zelo učinkovit za čiščenje radiatorjev, naliješ pa pustiš nekaj časa in potem dobro spereš, jaz sem uporabil čistilo tudi za tak namen ,samo nevem več kako se imenuje, tudi na neki kislinski osnovi , in po pol ure sem imel očiščen radiator tudi znotraj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Tanx za izčrp odgovor! Sam še to bi te prosu da mi poveš kje si kupu tisto zadevo da ti alge nerastejo pa kako se temu reče!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

VW servis Debevec (pa verjetno vsak drugi VW servis), hladilna tekočina G12 1.5l plastenka, mislim da je bila okrog 2500 sit, uporabljaj v 20-30% mešanici z destilirano vodo (70-80% vode da ne bo pomote).
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

2500? A ti maš še kej tega doma? Jz itak nebi celga litra rabu tko da če mi prodaš neki tega?!A to je una rdeča zadeva?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Jaz mam tega še kake 0.5l , pa ravno zdaj enemu kolegu sestavljam vodno v zaprtem krogu kjer se rabi dosti manj vode in bom rabil še kak liter mešanice, tako da odvisno koliko vode imaš v sistemu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Jz sm zato da kupva skp! Sam bi te prosu še če poveš ker čistiu si gou v hladilnik, k pol morm še to narest pa nove cevi kupt k so te čist svinske!Aja posodica je pa taka pa nekje 3/4 je napolnjena!Okol 3/4 litra destilirane sm notr spravu!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jebiveter ::

morphiling1: Kako si ti napolnu svoj sistem? A ti je pumpa vse povlekla al kako. V roku enga tedna morm napolnit svojga pa se premisljujem kako nardit. Imam eno bl swoh pumpo (MAX 350L na 0m visinske) in en home made radiator, ki pa ima full moznosti za zracne zepe!
Imam pa zaprt sistem z dvema T clenoma (ce ti kej pomaga).

Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

morphling1 ::

Sistem, sem napolnil skozi cev, ki mi služi za odzračevanje (ko enkrat ni več zraka v sistemu to cev zaprem) to je tisti del kjer imam bakren T člen in še dva bakrena kolena. Je pa 350l/h je čisto premalo saj voda verjetno sploh ne more zapolniti vseh prostorov,sploh če imaš radiator v obliki ene dolge zavite cevi, ti so sploh ubijalci toka (avtomobilski rad. je ravno zaradi tega dosti boljši) tako da je potem vedno zrak v sistemu. Jaz sem zdaj za kolegu kupil Maxy-Jet PH (še nekaj dodatkov ki jih sicer ne rabim, samo je bila edina s 1200 l/h in zaradi tega malo dražja), super pumpa deluje tudi v zunanjem načinu, kot moja Eheim, je pa dosti cenejša 8300 sit (1000l/h -samo pumpa pa pride 6700), bom danes probal malo poslikat kako mu bom vse naredil v njegovem chieftech midi towerju, z radiatorjem od Asha, ki je tak da povzroča veliko uporov, ampak ta puma kar dobro vleče.
Mal sem zašel :) , zakaj rabiš dva T člena?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

segi ::

Mene pa zanima kolko stane takšno pošteno vodno hlajenje.
Hvala že vnaprej.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

morphling1 ::

Blok ~10k , črpalka 7k, silikonske cevi 2k/m, pvc cevi 300sit/m, radiator 1-2k iz avtoodpada, 120mm vent 2.5-3.5k (2x) ,razni dodatki (spojke za cevi, T člen voda+dodatek) ~2k.
Tako nekako in imaš hlajenje de-lux ki pospravi tistega iz novic za malico pa še dosti ceneje je.
Radiatorji so edini problem če hočes spravit vse v ohišje, moram iti prečekirat radiatorje nekaj avtomobilov če je kak ki bi bil še malo manjši, seveda jaz še vedno prisegam na Ladinega bakrenega enostavno SEKA.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

EX-B ::

Jest sem dal za vse skup ene tolkle:
- vodni blok za CPU, doma narjen, celly cooler iz starga proca, epoxy WilL dal - 0 SIT
- vodna bloka za grafo in NB, aluminij in delo tipu za CNC masino - 5000 SIT
- pumpa 4000 l/h, Conrad - okoli 5000 SIT
- pleksi za rezervoar in silikon za skup dajat - 2500 SIT
- dva radiatorja iz odpada - 2000 SIT
- kista, ki jo mam spodaj pod ohisjem abaka za radiatorja in rezervoar, fotr - 0 SIT
- cevi PVC - manj kot 1000 SIT
- bakreni T-cleni - 700 SIT
- plasticni 90°koti - 1600 SIT
- fitingi - 3500 SIT
- termalna pasta, Titan Silver - 500 SIT
- konusna tesnila 3/4 colska (mi odlicno sluzijo kot objemke na T-clenih in so obcutno cenejsa od objemk) - 400 SIT
- destilirana voda in antifriz - pozabu ceno, recimo 2000 SIT
- brusni papir za "lapping" - vsi skupaj okoli 2000 SIT
- dva venta Sunon 120mm - 2500 SIT

Koncna cena: okoli 30k SIT (zaokrozeno na gor, ker sem 100% se kaj pozabil).

To je cena samo za vodno hlajenje, za dodatne zadeve (LEDice, 1-Wire temperaturni senzorji in vmesnik zanje, ...) sem dal se kaksnih dodatnih 10k SIT. Poleg tega sem kupil tudi 156W peltier in sem naredil napajalnik zanj, vendar zdej pelta ne uporabljam. Za pelt in napajalc je slo se dodatnih 25k SIT.

Torej, za 30k SIT dobis vodno hlajenje, ki je boljse od vseh kitov, pa se hlajeno mas CPU, grafo in northbridge. V kitih je ponavadi samo CPU.
Lp. EX-B

Malecky ::

Dober kit? EX-B utakni to na mojga AXP pri 2.1V in 1900mhz boš vidu, da
bi raje z Volcano 7 ostal:)))

4000l/h kdo te je pa tle nategnu??? Skoz tvoj sistem ne gre več kot 150 l/h

rap3r ::

Ej morfing če boš najdu drug hladilnik mi piš na rap3rck@yahoo.com k bi ga z veseljem kupu, seveda tega k maš zdej al pa tud kkšnga druzga, bakrenga po možnosti!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

segi ::

Kaj bi mi šel cel sistem v ohišje? Mislim na sistem podoben morphling1-ovemu. Imam ohišje veliko :
višina 900
dolžina 500
globina 350

Kaj je bolje radijator notri al zunaj ohišja??
Kaj svetujete??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Boeing ::

po moje je najbolj estetsko tako, da radiator nametiš v steno ohišja in nanj potem vente ali kakorkoli...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221129 (12259) Dr_M
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
513832 (3207) upirna
»

Vodno hlajenje - Kompleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291585 (1244) Gejmer
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937151 (4792) Smorny
»

vodno-hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271782 (1355) tec

Več podobnih tem