» »

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem

1 2 3
4
»

OwcA ::

Antifriz zmanjšuje toplotno prevodnost vode, zato ni dobro pretiravati.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

branko_bm ::

Ja jo zmanjsuje, zato sem zdaj dodal destilirano vodo. Antifriz je masten in tudi bolj gost.

Tiborrr naredil si skoraj identicno kopijo mojega hlajenja :)
A mas zdaj neslisno masino? Jaz slisim le se disk! (ko spim, oz. ko je "popolna" tisina)

VASkO ::

meni pa je danes spet pumpa zacela brneti. grrrrrr
pa glih sem si NB pod vodo dal, ker mi je prej ventilator cvilil

spet na lovu za tiho kisto, pa glih pred dvema tednoma sem rotorcek zamenjal
pickarija no

tiborrr ::

In v cem je potem hec antifriza, razen tega, da deluje antikorozivno? Branko: Vem, zato pa ga tudi tako hvalim, hehehe :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

njok ::

VASkO: kako pumpo maš? Jaz imam Sacem Vega 950l/h pa večino časa slišim to nadležno brnenje oz. škrtanje. Verjetno jo bom v kratkem zamenjal.

rap3r ::

Tibor antifriz preprečuje nastajanje alg in drugih mikroorganizmov ker naredi vodo neprimerno za razvoj teh organizmo.
Zmanjšuje pa tud neko površinsko napetost vode na materiale kar pomeni da ni takega upora. V dolečni mešanici pa NAJ bi malo povečala prevodnost toplote, več pa morpha upraš, k se bo itak javu če sm kej narobe povedu (njegove besede):D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

frenk ::

dej nej en nekj k je bol k voda iznajde:'(...a 100% ni bolše snovi k voda?:\...dejte mi še povedat kašne prklučke majo pretočne pumpe...jest sm biu zdele u trgovin pa mi je ponujou eno k ma 1000l/h, prklučka ma pa za 12mm(to je ql) in 16mm, kar se mi zdi že na videz preveč...al so use take in če so me zanima kako mate to rešen...hvala:)

rap3r ::

Če se nemotm ma moja tud tko. Tm k je ceu 16mm se mal jebeš da silikonsko cev gor spravš, sam na silo gre pač use, definitivno se neki uda, al se ti, al gre stvar gor al se pa prklučk:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

tiborrr ::

frenk: Ta pumpa je v veliki verjetnosti opevana MaxiJet s 1000L/h pretoka. Sam imam enako, a kaj, ko so cevi debelejse za 1mm (13 proti 12mm in 17 proti 16mm). Jaz sem zato uporabil en tesnilni trak, ki malenkost spominja na cigumi, ker mi je najprej puscala, sedaj pa dela fino.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

VASkO ::

@njok
mam sacem wind's 1200 (950l/h), ravno pred dvema tednoma sem vzel nov rotorcek, ker je zacela brnet kot traktor. do danes je delala neslisno, zdaj pa spet brum brum

tiborrr ::

Vaso, mislim, da bo pocasi cas za MaxiJeta. Bos imel konec tega sranja s to pumpo. Pri moji me edino to zivcira, da priseski vcasih ne drzijo, pa zacne brneti. Ko pritisnem nazaj, je vse super. Kako ste ta problem s priseski resili?

Branko_bm: Eh, meni northbridge ventilator tako jamra, da je hudo, zato sem ravnokar v fazi narocevanja NB bloka. Tak, zdaj pa grem tisti kartonast adapter delat, katerega si je VASkO zamislil (na tem forumu eni namrec pripisujejo zahvale za ta izum drugim...)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

rap3r ::

Tibor o čem to govoriš:D
Hm jz pač nimam priseskov:P drgač pa ti brni če so priseski sam naslonjeni gor?
Men tud maxjet brni ker sm enkrat ponesreč jo pozabu pržgano brez vode tko da mal brni ko se ulaufa, ko jo pa zalaufam oa kr dost ropota.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jaka83 ::

rap3r: tiborrr govori o adapterju za ventilator, ki piha na mosfete. Izdelaš ga iz kartona, tako da narediš preusmeritev zraka pod kotom 90 stopinj. Tako piha diraktno na mosfete hladen zrak iz zunanjosti kište.

Eddy ::

VASKO!

Kako si zadovoljen z NB blokom?

Se ti je kaj pretok zmanjšal oz se je temperatura procesorje kaj spremenila?

LP!
www.ekwaterblocks.com

rap3r ::

Aja to je mislu...tud ql
Jz vlečem vroč zrak iz mosfetov vn...en vent je obrnen na mosfete drug pa vleče zrak k se dvigne vn...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

VASkO ::

temperatura procesorja se ni dvignila, pretok pa se je vedno super. jezi me, da kista nikoli ni fertik. vedno se kaj pokvari.

edino kaj je bilo, je to, da je v posiljki bil samo en vijak pa ne vem, ce je kje na poti ven padel ali kaj drugo?!?
sem nasel nekaj nadomestnega, samo ni glih najbolj vredu

tiborrr ::

Kul! Meni ima zdaj v idleu 42°C, pa se nisem adapterja gor namontiral, sem bil vceraj prevec utrujen. VASkO, torej jutri pridem pogledat kisto? Kako pa imas resen ovinek? Ah, itak bom prisel zadevo poslikat.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

Joj! Zgleda je vn padu, ker sem ga pozabu takoj noter dat pa sm mogu mal koverto spet odpret pa sm ju samo noter vrgu, lahko ti pošljem še enega...

LP!
www.ekwaterblocks.com

VASkO ::

daj prosim, ker pri nas sem gledal pa takih vijakov nimajo (majo samo 5mm, ki pa ne pasejo v luknje)

tiborrr ::

Mene pa zanima, koliko bi me priblizno stalo kaksno ohisje big tower, leseno? Koliko material pa delo, ce imate izkusnje?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

VASkO ::

ce poznas kampusa, pol idi tja pa ti naj naredijo, bos samo za material dal. 1 m^2 lesa pride okoli 500 SIT - smrekovina, vsaj tak je blo pred enim letom

nacrt si sam naredi - zmeri toto satuljo, velikost backpanela za kartice, spredaj za enote, razmerja, polozaj napajalnika... vse si sam naredi pa mizaru das pa on to samo skupaj zlepi pa je :)

tiborrr ::

Ker ta kista je resnicno premajhna... racunam, da bi naredil taksno, da bi bila visoka tako kot miza (big tower). Pa reze pogonov bi dal malo visje, da bi radiator spravil pod prednjo masko, tam montiral trenutna 120x120mm Titan neslisna ventilatorja, pa na zadnji strani kulerja dal dva, ki bi ven vlekla... Bom sel jutri vprasat, kak majo.

Danes pa se ziher narisem skico.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

asPeteR ::

Imeti leseno ohisje za racunalnik je zelo slaba ideja. Saj je les deluje kot izolator, to pa je zandnja stvar, ki si jo zelimo pri racunalniki, ko tezimo k cim boljsem odvajanju toplote!

8-)

tiborrr ::

asPeter: Poglej slikico na prvi strani in si predstavljaj, da je kista po dolzini dolga nekje 50cm, torej veliko premalo. Se nevem-kaksno ohisje bi bilo boljse od tega, kajne?

VASkO, kaj pa ti pravis?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

njok ::

Dvomim da ohišje izgubi toliko toplote skozi stranice da bi bila razlika tako opazna. Zato pa imamo luknje in ventilatorje. Priprican pa nisem.

branko_bm ::

je pa les boljsi zvocni izolator (diska se skozi leseno ohisje sploh ne slisi), pa tudi zelo lepo lahko zgleda, ce je veliko tudi temperatura ne bi smela biti problem

Jaka83 ::

Leseno ohišje ni nič bolj vroče od kovinskega ali pleksi. Glede ozemljitve je računalnik tako ali tako ozemljen preko kabla za napajanje, tako da tukaj ne vidim problema. Pa še tišje bo.
tiborrr: Pazi na dolžino IDE kablov, ker pri meni je že problem povezat CDRW in DVD v spodnjih režah Chiefteka s plato. Res pa je tudi, da imam bedno razporejene konektorje za IDE na plati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

asPeteR ::

tiborrr: Boljse ohisje? Hm, kaksen server case.:D

No, sigurno je pohvalno da se tkole lotite svojega projekta. Toda jaz imam pac pomisleke, glede hlajenja. No, treba bi bilo kaksen test narediti.
Verjamem pa tud, da je to ohisje tisje kar je pa ena prednost.

Alexius Heristalski ::

Tiborr: Od katerega avta je ta hladilnik. S čim si očistil njegova rebra?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

VASkO ::

yugo koral

Alexius Heristalski ::

Aha. Jaz sem svojega vzel iz 'že nekaj let na sosedovem vrtu stoječe' Zastave 101, bil je zelo umazan, nekoliko rjast je pa še zmeraj. Rad bi vedel, kako naj spravim rjo stran, še posebej na rebrih!
Pa zanima me, če je ta bakrena cevka (oz. priključek za cev, ki je pritrjen z dvema maticama, glej sliko) že originalno gor?
Slika:


Hvala za odgovore.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

VASkO ::

ne, to je eno bakreno navadno koleno nalotano na ploscico enake oblike kot original
zmes je pa dihtunga iz slauha za pecikl

Fury ::

hehe, moj bo se kar ostal rjast po kovinskem okvirju, ker se mi ne da pucat :P

drugace pa mi ni jsano kako so ti lahko BAKRENA rebra ZRJAVELA? 8-O

jest mam edin lepotni problem ta da sem mel prej spredi 2 80mm lukne horizontalno zdej mam pa 2 120mm vertikalno in ena je normalna ena pa k leteci kroznik zgleda k ma se mal unih 2 na levi pa na desni

A je un pinky antifriz iz petrola kul?
L-cleni ne bojo kej prevec oviral pretoka ne? mam une z vecij radijem..

SE NEKI POMEMNBEGA! :) A morm povsod nabasat objemke pa to? ker so svijsko drage. Mam pa PVC cevi in ne silikonske (ne maram da mi voda hlapi in morm skos dodajat 0:) )

Jaka83 ::

Tist pinky antifriz iz Petrola je kul.
L-členi ti bojo bolj upočasnili pretok, kot teli členi, ki jih imava tiborrr in jaz (polovico U), ampak ne bo večje panike.
Glede cevi si zafrknil zadevo, raje kupi silikonske, ker potem objemkov praktično ne potrebuješ, razen če imaš Maxi-Jet pumpo in imaš širše cevi. Skozi silikonske cevi pa voda tako počasi hlapi, da se ne pozna. Sploh ne boš opazil, da ti hlapi. Mogoče boš vodo moral dolit čez pol leta, ampak po mojem mnenju ne. Poleg tega, pa je silikonske cevi lažje upogibat in težje pride do prepognjenih cevi in s tem upočasnitve pretoka. Silicon uber alles!>:D

Fury ::

kje pa nej jih kupim in kok stanejo? baje so ibr drage.

Alexius Heristalski ::

Silkonske cevi lahko kupiš v Astri jama za Bežigradom. Res so drage - 2000sit/m - ampak se splača!

drugace pa mi ni jsano kako so ti lahko BAKRENA rebra ZRJAVELA?
Ne vem, vendar kaže, da ima moj radiator aluminijasta rebra, kar je seveda slabše, ampak kaj čem.:|
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

tiborrr ::

Decki, ce sem sam v mojo malo kutjico spravil not MK4 in NB2 blok ter jih povezal z PVC cevmi 13/17 in 17/22mm brez problema, potem ni vrag, da tudi vam ne bo uspelo :) Ko dobim nazaj fotoaparat, bom vse poslikal (Eddy in Morphling sta odlicno opravila delo, jaz pa tudi, hehe).

Tudi, ce ne dobis silikonskih, ni panike! PVC bodo ravno tako dobri. Res, raje vseeno kupi objemke, jaz jih imam v kisti 11 in so skupaj stale 1300SIT (kar pa spet ni tako dosti, povrh pa so se medeninaste).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Fury ::

ja sej zdej sem ze vse sestavu in zadeva dela ql :) mam pa PVC cevi, ampak sem dokupil se 2m armirane, da lazje speljem siroke zavoje brez ploščenja cevi :D

sem pa, kar se mene tice, cist hudo vse spelu :) k mam prov cevi v plasteh :P bom dal kdaj kksno sliko ce bom dubu digitalca kaksnega.

drugace pa mam zdej vse vente na low in CPU/NB/RADEON bloke gor pa mam ob case temp. 34°c in prime 95 cca 40 minut na CPUju 49°c, mam pa 1700+ Tb-B 1.6v DUT3C serijo na 1.85V in 2100mhz (200x10.5).. je to ql temperatura? men se zdi visoka :) ali pac?

res pa je da sem mel prej z vulcano 7+ in prepihom v ohisju tam okol 63°c na prime full load ob istih OC settingih.

mam pa nf7-s pa 1.0 bios (torej ne tistega, k ma prenizke temp.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Alexius Heristalski ::

Čigave bloke pa imaš, od Morphlinga ali od Eddyja?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Eddy ::

Ja ti maš bios ki kaže "previsoke" temperature...

Moraš se zavedati, da imaš 3 bloke zaporedno vezane...
Lahko bi pa sprobal samo CPU blok kakšne bi imel temperature...
Če se ti da seveda...

Pač manjši pretok, nekoliko višje temperature.

Imaš pa tišino... in to zelo cenim :))
www.ekwaterblocks.com

Fury ::

ja od eddyja mam 8-)

skratka res je da mam vse 3 kar je pomoje kljucni faktor ker radeon se greje ko ku**a :D ma une vente mam tut na ibr low :D

zdele sem sel za 3 dni v toplice in sem pustil prime laufat...:
"Torture Test ran 74 hours, 10 minutes - 0 errors, 0 warnings" 8-) nice, hehe

z zaprto kisto in sobo.. max temp. je bila 51°c na CPU.. v kisti je bla savna ko sem prisel (37°c) ob 30°c v sobi.. predvsem morem poskrbet za boljsi odvod toplega zraka iz kiste, sem ugotovil >:D

drugace pa watter chiller
:P :P no sej men se zdi 51°c po 3 dneh prime-a in se radeonu povrh prov lepa cifra *+ da mam tole abitko k ma tahude temperature ne pa una epox jajca k narobe kaze ;)

*beri kot avtorjevo samotolazbo, ki nima namena bit zaljiva do lastnikov epoxsk :)

Fury ::

eh pa skoda k nimam digitalca, ker bl k tole gledam, bl lepo mi je :O
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še moje vodno (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
614940 (3344) Racko
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910200 (6069) gamer
»

Dokončano vodno hlajenje...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
403100 (2369) rap3r
»

Moje mašinca...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
452971 (1909) lukslo
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517258 (12340) the_unborn

Več podobnih tem