» »

Vodno hlajenje - Kompleti

Vodno hlajenje - Kompleti

Gejmer ::

A se da dobit kje kašn komplet k ma not use za vodno hlajenje?
Nanda yo?

the_unborn ::

mla@com?

Matek ::

Gejmer, sram te bodi. Od 29.09.2001 si registriran, pa se nisi ničesar naučil :).

Vodni blok MK4, cca. 10-15k
MaxyJet 1000 l/h 7 k
radiator na odpadu 0-1k + malo dela
cevi, objemke, antifriz, voda, vent par k

Skupaj recimo 25k

Pri mlacomu pa MAGNUM390 KIT vodnega hlajenja (48.960 SIT z DDV)
2x dražje, da ne omenim veliko slabše učinkovitosti.


Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gejmer ::

Kaj pa tale radiator a ne kej bolšega(že narejenega)?(npr. v PcFormatu sm bral za neko tekočinno(ni voda) k se fejst hladi sam morš met nek kondenzator al kaj)
Nanda yo?

morphling1 ::

Če si take fejst prebral kaj v Pc Formatu piše, pojdi raje še enkrat čez in probaj malo bolje razložit. Ker tole kar si zdaj napisal lahko samo ugibam da gre za phase change hlajenje oz. hlajenje z fazno spremembo freona (ekspanzija tekočine v plin-> močan padec temperature)
ps. ne izključujem možnosti kake hude cvetke, v članku (ne berem tako znanstvenih revij)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Gejmer ::

Mah.Rad bi navadno vodno hlajenje.Glede radijatorja dejte neki bol simpel kr nebi nč obdeloval sam napelu bi...
Nanda yo?

morphling1 ::

Tak radiator je samo Black Ice pro, pri Mlacomu. Možnost hlajenja radiatorja je pa predvsem odvisna od velikosti, tako da razne avtomobilske izpeljanke so dosti bolj zmogljive, vseeno pa ne morem reči da je slab. Je fin ker ga lahko spraviš v vsako ohišje, še vedno ti ostane rezanje luknje za 120mm ventilator.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Gejmer ::

Ok jz nč ne razumeem.Bolje da se odpravim na Google in začnem iskat osnove o vodnem hlajenju.

lp
Nanda yo?

Gejmer ::

Našel sem zelo dobrro stran o VVodnem Hlajenju(članek) Klik!!!
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

Gejmer ::

Evo razmišljam o tem ohišju:
Koolance PC2-601W

Kaj mislite.Stane 93k
Nanda yo?

Matek ::

A ni bolse kupit chiefteka navadnega, zrezat okno in vgradit vodno? boš pol ceneje skoz prišu nooo:D. Ker tole je baje ful bogo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

the_unborn ::

|O :P

Gejmer ::

Jaja bom neki probu narihtat...
Nanda yo?

slon ::

Človek teb ni pomoči, zakaj:
1. Mk4 rev2 blok rula
2. blok za nb rula
3. blok za grafo rula
cene za točke 1do3 dobiš osebno pri morphlingu.
4 dve pumpi max jet 1000 cca. 14ksit
5. radiator dobiš od corse za 3ksit
6. ohišje cs2001 23ksit
7. silikonska cev 3 ksit
8. razen droben material 3ksit

kaj je zaključek da imaš ultra dobro vodno hlajenje
ne pa neki ku***.
Zakaj to rečem ker mam blok mk3 in blok za NB
in se dogovarjam še za grafo in lahk rečem da sem zadovoljen in nikoli nebi kupu narejen sistem ker to ni to.
Vse to se sliši kot reklama vendar začni spremljat forume po netu in boš vidu kaj dobrega se da dobit pri nas in DA MADE IN SLOVENIJA ni slaba roba ampak trenutno rula v svetovnem merilu.
lp
pa prijetno gradnjo kar si boš izbral:D
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Gejmer ::

Evo tole sm si zamislu:
BLACKICE PRO RADIATOR ČRN 16.680
SILIKONSKI T-ČLEN 384
SILIKONSKA CEV – 1 METER 1.320 ×3 = 3.960
EHEIM 1048 VODNA ČRPALKA 15.360
MK4 BLOK by Morphling1 15.000
TT 12025A-1B1S 120mm 2.400
Skupaj: 53.784 SIT

Zgledlo bi pa nekah tak:

Nanda yo?

morphling1 ::

Silikonsko cev vzami 1/2" ne tisto tanko ki jo prodajajo v Mlacomu. Astra za Bežigradom 2000sit/m , ne rabiš več kot 1.5m
Bakren T člen manj kot 100 sit Merkur
Črpalka Eheim sicer cool, samo ta je švoh vzami Maxy-Jet 1000 ali 1200 L/h (~7000/~8000 sit) . Ali pa Seltz Hydor 1200 L/h za ene 12000 sit ki je dosti boljša od tega Eheima.
Radiator je še vedno tko,tko izbiral to je bolj enty level z enim 120 mm ventom, je pa tudi narejen za manjše cevi.
Sicer pa mislim da ima Universe ta radiator. Ej povej kako ti kaj vodo hladi, če slučajno bereš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

the_unborn ::

alo, berem berem, tale radiator me je zelo presenetu, v pozitivnem smislu seveda, proc imam na 45 stopinj (v jedru) na voltazi 1,95v pa se geforca imam gor obesenga, tako da, ce imas stisko s prostorm bo to pravi radiator (sicer pa tudi), glede prikljuckov za cevi - se da z objemkami stisnit 1/2" cev gor in nic ne pusca

morphling1 ::

Zdaj še nisi kaj veliko povedal :) Zanima me predvsem delta T med temperaturo vode in tempearturo vhodnega zraka, se pravi koliko nad temp okolice ti ohladi vodo, čeprav tu je še veliko faktorjev kot je vnos toplote v vodo prek blokov ter pretok zraka z ventilatorji, ki zelo vplivajo na ta podatek, samo vsaj okvrno pri kako navitem procu in voltaži ventu na x voltov imaš pri neki temperaturi sobe neko temperaturo vode, če seveda sploh lahko to meriš ;)

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Gejmer ::

Kje se kupi ta Maxy-Jet 1200l/h?Kr gledam da ma ta Eheim samo 600l/h in je dražja?!?!?!Glede cevi bom pogledu
Nanda yo?

the_unborn ::

haha, lol:))
temp vode se ne merim, nisem se utegnu kupit tista jajca od senfuja, temp sobe pa je 25 stopinj, se pravi da je cpu 20 nad okolico, ventilator je 12cm, dela na 5v in je dobesedno neslisen.
navitje sistema lahko vidis v podpisu, aja pa radiator imam trenutno na mizi ob odprtem compu

slon ::

zoo štacuna v btc tržnici
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

Gejmer ::

BLACKICE PRO RADIATOR ČRN 16.680
SILIKONSKI T-ČLEN 384
SILIKONSKA CEV – 1 METER 1.320 ×3 = 3.960
Maxy-Jet 1200 l/h 9.000
MK4 BLOK by Morphling1 15.000
ENERMAX UC-12FAB 120mm REG 5.400

Skupaj: 50.424 SIT

Tole bom kupu.Sam glede cevi pa ševedn nenajdem...
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

morphling1 ::

1/2" silikonske cevi, Astra v jami za Bežigradom. Ne rabiš več kot 1.5m in tudi un T člen ni dober, ker ima premajhen notranji premer.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

the_unborn ::

T-clen kupi v merkurju, je pa bakren
cevi kupi v astra-jama za bezigradom
pumpa bo zate dovolj maxyjet 1000l/h za 6000 sit
blok by morphling - a ni vec 12-12? (si dvignil marzo?:D)
ventilator pa lhko vzames od thermaltake (<2.5k) ali titan (<3k)
tako bos prisparal se par jurjev
:)

morphling1 ::

:) Tisto je bila cena za stari blok, new design, better performance, more advanced manufacturing -> higher price. Sicer pa nobenega ne silim, kaj silim, še oglašujem ga ne ;)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Gejmer ::

Hehehe.A tale vent pol ni dobr?
Nanda yo?

the_unborn ::

ne da ni dober, samo ni vreden 5k

Gejmer ::

Ma useen ga bom uzel.Ej kaj pa hlajenje chipseta(nforce2 mam EPOX 8RDA+) in Grafe(Radeon9500pro) kak pa to gre?
Nanda yo?

the_unborn ::

bos rabu boljse pumpe in radiator

Gejmer ::

aha h pol pa nebom.Dost bo za začetk.
Nanda yo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221136 (12266) Dr_M
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353019 (2430) MasterMiG
»

Dober radiator in pumpa?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331553 (1269) Fury
»

TT AquariusII Liquid cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
461662 (1059) Tarzan
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517228 (12310) the_unborn

Več podobnih tem