» »

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem

1
2
3 4

tiborrr ::

Evo, decki, po par dneh sem nazaj. Sem vse stvari popravil in rezultati so obcutno boljsi - trenutno dela na 12x 200MHz, torej pri 2400MHz, v polni obremenitvi 45°C, s tem, da je temperatura sobe se kar solidnih 25°C. Mislim, da sem kar solidno opravil svoje delo :) No, zdaj pa na iskanje denarja za north bridgeov vodni blok :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jaka83 ::

tiborrr: Na kakšni voltaži ga pa laufaš? Men pri 11.5 x 200 dela stabilno na 1.79v. Če pa voltažo spustim, mi pa začne vsakršno 3D stvar nazaj na desktop metat. Pri 12.5 x 200 sem ga tudi že zbudil, samo nebi rad laufal na 2.0v, ker vem da procesorju to ne paše preveč:D . Temperaturo pa imaš glede na sobno zelo visoko, ker imam jaz pod obremenitvijo 46C (in to z venti na LOW, tako da je kišta skoraj neslišna). Če pa vente navijem na HIGH (12v), se pa temperatura občutno zniža. Vent na mosfetih bi moral vedno laufati na 12v, da bi bila temperatura nižja, ampak je potem mašina preglasna. Nek kompromis bo potreben. Zdaj ko tole pišem imam v sobi 33C in proc ima 42C (sem ravnokar odšpilal eno partijo Postal2).>:D

tiborrr ::

Hehe, ne pozabi, da je moja kista zdaj prakticno neslisna, nimam pa venta na mosfetih (se), zato je tudi toliko visja. Pa moj procesor se je Thoroughbred-B (AUIHB) 2100+, ki laufa na visji voltazi (se mi zdi). Trenutno je 12x 200MHz (Vcore = 1.8V), vec pa se mi danes ne da sprobavat. Res pa je, da sem ga na 2.2V zbudil tudi na 2600MHz pri 49°C stopinjah, ampak to je ze malenkostno mucenje za mojega kolega >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

rap3r ::

Jah tud ti jakoslav nimaš glih najbolše temperature.
Jz mam bartona na 1,95V na 2350mhz pa mam v sobi 39 stopin na procu pa nekje 46-47.
S tem da skoz folda!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

tiborrr ::

Vglavnem, da je pod petdeset stopinj, mwhehehe. Zdaj smo na konju!:) Samo se NB bo trebalo ob priliki porihtat, pa bo.
rap3r: Ti mas NB blok, ne? Katerega?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

rap3r ::

Jz mam NB blok pa CPU blok pa še GPU blok zato mam tud tok visoko temperaturo.
Če GPU blok odklopm mam razliko med sobno temperaturo in procom sam 3 stopinje.
NB blok kr uzem pr Eddyju. Je zlo pocen. Uredu narejen ker pr NB bloku ni treba kkšni posebnih metod izdelave, ker niso tok detajlni kot za CPU. Tko da kamot uzameš pr Eddyju pr morphu boš čaku pa še povem ti da nima cajta.
Če zame ni mel pol tud zate nima.:D
Če rabš od eddyja cifro piš privat al pa na mail
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

_Dejan_ ::

uf mene če mam CPU nad 40 stopinj me kr stiska v želodcu.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

tiborrr ::

rap3r: Bom ja, ne bom pozabil. Itak treba prej zasparat denar, hehe :)) Nevem, nizje temperature skoraj ne morem spraviti, predvsem zaradi visoke voltaze, ker furam tezki overklok, hihi. Ta procesorcek bo ocitno se dolgo drzal, vodni sistem pa glihtak. Upam, da bo uporaben tudi v prihodnje... Da ne bodo procesorji zaceli dosegati temperatur jedrskih reaktorjev (kot sem prebral spekulacijo Intelovih inzenirjev v Jokerju). Weird, eh? :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

Evo, moj najnovejsi napredek - Pri 1.9V obstane urica pri 2500MHz (12.5 x 200MHz), pri 1.95V pa celo na 2600MHz (12.5 x 208MHz), a se temperatura dvigne na 48°C, sedaj pa lepo dela na 45°C.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

_Dejan_ ::

ja s kom pa testirate računalnik da vam tok hitr stestira stabilnost(15min)?
3d mark ni dovolj. Laufej Prime95 ene 8h pol pa bo stabilno.
Jst zdej laufam mojga athlončka 1800@2000(220x7.5) pri 1,4V (deafult je1.6V)
Pa 2300mhz je XP2900+
2400mhz je XP3100+
2500mhz pa XP3200+
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Jaka83 ::

_Dejan_: Kako se ti pa sploh lahko naboota pri tako nizki voltaži? Pri men že na default voltaži z lažjim OC ne pride do win namizja.:(

Pudding ::

@Jakoslav

Vcasih dela bolje pri nizki voltazi :)

Jaka83 ::

@Pudding

Ne me imet za norca. Pri nižji voltaži se men mašina nikol ne zbudi.

rap3r ::

Dejan te ratinge k si napisu so za tbrede jz mam pa bartona pa še tbred 2400 je 3000+.
Fora je v tem ker te ratingi se ne dvifujejo premosorazmerno s realno frekvenco...
Primer 2600+ je 2133mhz, 2800+ je 2266mhz, 3000+ je pa 2400mhz tko prav AMD.
Drugo je pa da ce uzames da je 2600+ 2133mhz in probaš po križnem računu zračunat kolk je pol 2800+ in dobiš približno 2300mhz, po tem računu dobiš da je 3000+ približno 2475mhz.
Za bartone je pa spet drgač. Barton 3200+ ma frekvenco 2200mhz, se prav moj k deluje pri 2350mhz nej bi mel po izracunu rating 3400+
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

_Dejan_ ::

ups spregledu sem da maš bartona. Drugač pa vem da je frekvenca pomaknjena nižje.
Men je včeri laufal prime95 10h pol pa sem prekinu na 2000+ in1.4V nižjih nastavitev pa plata nima, in je100% stabilno.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Jaka83 ::

Sem tudi jaz zdajle probal na 1.4v in mi tale Barton dela (default rating 2500+). Prej, ko sem imel t-breda in palominota, mi noben ni deloval pri nižji voltaži. Trenutno pa imam nastavljeno na 1.47v in 12.5 x 166 (2800+ rating). Na 200FSB se mi pa ne zbudi pri nižjih voltažah. Tudi če dam pomnoževalnik na najmanjšo vrednost. Bom moral še malo testirat, da dobim optimalen OC.

rap3r ::

Optimalen OC dobiš čenabiješ voltažo na ene 2.1V pa VDD na 2.0V pa probavaš do kje gre.
Ko dosežeš mejo počasi tud voltažo žnižuješ in tako dobiš:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jaka83 ::

VDD na žalost ne morem spreminjat (EPOX 8RDA). Voltmoda pa se mi tudi ne da delat (beri - ne upam :) ). Bom pa prakticiral 2.1v za CPU, ko se tele temperature okolice malo umirijo, ker je 33C v sobi za umret.

rap3r ::

HAHA 33 v sobi je za umret:D
Jz mam temp ohišja okol 40 stopin skoz! Kar pomen da mam v sobi nekje 38-39 stopin:D
Fak komi čakam klimo so rekl da bo mogoče že ta tedn pol bo pa temp sobe nekje 24-25 pa temp proca nekje 33:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

matias ::

tak čist BTW:
kje si pa dobu FAN BUS? :) namreč... sej se ga spravlam sam delat, ampak, če je dost pocen... :D
ps: luštkan mod tole! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matias ()

Jaka83 ::

@ matias

Fan bus sem kupil v BOFu za slabih 6k SIT. Vantek NEXUS, če boš iskal. Priporočam pa ti tistega od Zalmana, ker lahko vente tudi izklopiš in je bolj napreden. (meni osebno izgleda grdo) Pomoje pa glih za vse tiste uporčke in kondenzatorje, ter stikala, potenciometre in tiskano vezje daš ravno toliko denarja, kot za tale NEXUS. Sej bi ga jst tud sam naredu, ampak nism glih štromar, pa še kej bi zamoču in zakuru pol stanovanja, ko bi lotal.:D
Je pa kul tale NEXUS, ker ima tako lepe LEDice.

ps: luštkan mod tole!

Hvala, če je bil ta stavek namenjen meni.

moi ::

rap3r kako lahk mas sam 7oC razlike to ti neki narobe kaze bios

rap3r ::

Moi nč mi narobe ne kaže neskr!
Če procesor odvijem oz če ga butnem na default voltažo mam sam 3 stopinje razlike!
Pač moj sistem tok dobr odvaja toploto!
Sej sm ga izpopolnjeval 3 leta...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

tiborrr ::

Evo, moj rekord danes: 12.5x 208MHz in racunalo je doseglo koncno hitrost 2704MHz pri voltazi 2.2V in temperaturi 51°C. Ampak to je ze mucenje, zato sem ga odvil nazaj na 2500. Pa ti, rap3r? Jakoslav? Ga kaj gonita? :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jaka83 ::

Danes je bilo bolj bogo, ker sem imel drugih opravkov dost. Komaj čakam, da bo konec poletja, da bojo tele temperature mal padle.

rap3r ::

em 12,5*208 je 2600 slabo ti gre mata:D
Moj negre čez 2350 ker ma bios neko zaščito! In se računalnik pri večji voltaži kr ugasne
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

tiborrr ::

Pardon, hotel sem zapisati 13 x 208MHz. In ne, matematika mi kar gre :)). Je kar lepo delal. Kolko pa ima kaj morph navito kisto?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

rap3r ::

On mislm da ma bartona na 2600
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

DjTonic ::

V eni kišti ma se mi zdi Abit NF7 1.2 in XP 1700+
V drugi pa NF7-S rev2.0 in Bartona 2500+. Na kolko ma pa sistem navit pa nevem. Nekaj je govoril da je Bartona mel na 2600 zdaj pa ne vem. Jaz mam trenutno moj sistem na 11×171=1881Mhz ni veliko samo mi pa za zdaj čisto zadostuje;) Glej temperature, X-Dream hladi ko šus:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Clemento ::

Lepo ni kaj! Vidm da mas kar sirook internet>:D 10mb...fiju...jst mam pa isdn:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Jaka83 ::

@ DjTonic
Če imaš mobo temp 22C, potem moraš imet pa v sobi zelo hladno.

DjTonic ::

Niti nimam nevem kako hladno (Tudi okrog 22C). V glavnem mi tak čisto ustreza, vsaj spim lahko normalno:D . Kišto pa imam z odprto stranico in dva venta, ki pihata ta zrak not. Čez dan se recimo zagreje na 27C vendar to še ni hudo.

matias ::

se opravičujem, ker tole mogoče ne spada v to temo;

@Jakoslav:
sem se začel resno zanimat za tale nexus.... a mi lahk poveš, če se dober obnese? kulk se ti temp. znižajo, ko ga maš na 7V in kaj si kej zraven dobil? Nekaj ventilatorjev imam na molexu - so pretvorniki zraven al pa kakšni kabli?
Hvala

rap3r ::

matias so pretvorniki zravn!
Pa še to en je reku da je zalman bolši?!?
Odvisn od potreb pr nexsusu lahko po kanalu obseš kar 19W pr zalmanu sam 7W kar pomen da svojih 12t sploh nebi mogu gor dat!
Pa itak zakaj bi vente ugasnu? Usak vent k sm ga dou na minimum je biu neslišn ČIST!
JE pa nexsus res kwalitetno narejen!
Pa še to sicer piše da je minimum 7V sam je definitivno man!
Ker če prklopm 12tko na 7w tko da mam na molex in pač zvezan na 7V pol je glasna k prasica k jo pa dam na nexusa pa obrate na min je skor ne slišm! Bi mogu z volt metrom pogledat kok res vn plune!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jaka83 ::

@ matias
Nexus ni namenjen zniževanju temperatur, ampak utišanju ventilatorjev. Lepo je, ker lahko poljubno nastavljaš vente in dosežeš lepa razmerja med "tišino" in hlajenjem. Temperature so pa različne, če dam na najmanj, se dvignejo za kake 3C (mosfeti naredijo razliko). Moti me edino rahlo brnenje (brenčanje) pri znižanju voltaže. Če dam vse vente na LOW, se to pojavi. Kak štromar bo verjetno vedel, kaj se dogaja. Bil sem v Redrat in mi je model pokazal enak kontroler, ki je tudi tako brnel. Najprej sem mislil, da je z mojim kaj narobe, a potem sem slišal še drugega in vidim, da je to normalno. Malo sem ga izoliral s tisto peno, ki jo imam tudi na stranicah in je bolje.
Zraven pa dobiš en podaljšek molex-molex, dva 3-pinska kabla za vente in dva 3-pinska-molex kabla, ki sta kot razdelilec in štiri majhne vijake, da zadevo lahko privijačiš v ohišje. Skratka, zraven dobiš štiri zelo dolge kable, ki služijo za priklop ventilatorjev in en podaljšek za napajanje iz napajalnika (priključiš na molex). Lepo zgleda: tukaj je review s slikami.

morphling1 ::

tiborrr, nice oc. pa je to kej stabilno da se lahk izvede kak bench ?
Drugače pa prosim da že nehate pisat v PR ratingu, ko gre za navite mašine, saj to čist nič ne pomen v primerjavi z ostalimi navitimi proci pa naj bo to AMD ali Intel. Intel ni tudi nič spreminjal PR ratinga čeprav je svoje proce z prehodom na 800 FSB lepo pohitril pri enakih frekvencah, če dodamo še kak HT pa recimo 300+ MHz FSB v novih dual channel P4 platah, mi verjemte da bo tak P4 imel malo drugačen rating kot pa njegov nenavit kolega pri enaki frekvenci na kaki single channel plati.
Itak pa nima smisla več gledat AMD PR rating saj je ta tam od 2400+ naprej bolj zgrešen kot ne. Recimo vzameš ta proc. ga pustiš na 2GHz samo da mu FSB spremeniš na 166 pri nižjem množilniku, a kdo upa to primerjat z default 2500+ (Barton). Barton bo posekan v 99 % testov katerih koli testov in to očitno.

Pa še nekaj za vse, prosim da temperature ne primerjate med sabo, saj ima čisto vsak ali drug bios, drugo plato ali pa malo drugače zakrivljen senzor in zadeva nima smisla primerjat, saj so lahko razlike več kot 10°C. Imej to samo sebi v orientacijo da vidiš kaj se dogaja s sistemom. V končni fazi velja samo stabilen oc. ki je posledica neke realne temperature proca (poleg pravega proca seveda)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Evo storokvni dodatek od morpha:D
To je use res, sam...fak sej se sam še o tem ratingu govori, nevem kako se lahko pol primerja proce na razičnih jedrih na različnih platah...med sabo!
Že amdja in intela se neda, sploh pa tud ne bartona z tbredom...itd...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jaka83 ::

@ rap3r
Samo poglej to: AMD Athlon 2500+ (Barton) ima realno frekvenco 1800MHz, t-bred z enako realno frekvenco pa ima rating 2200+. AMD res bluzi s temi ratingi, ampak njihovi proci so pa zakon:D .

Glede temperatur imam pa tako mnenje: Dokler dela stabilno, je lahko temperatura tudi 90C, samo da se proc ne stopi in da iz kište ne smrdi po prežgani vodi.>:D Čeprav imam zdaj 38C pri 1.44v in 12.5 x 166, bom verjetno jutri malo navil vseskupaj, ker je greh, če Bartona ne laufaš na 200FSB.:D

rap3r ::

Jakoslav mislm da ni glih, v sintetičnih bencih je proc isti pr isti frekvenci sam povej mi zakaj mi pr isti frekvenci barton folda po 2 3 al pa celo 4 ure hitrej k prej tbred pr istih nastavitvah pr istih windowsih pa use.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jaka83 ::

Mogoče 512kb cache? Sej še men ni nč več jasn glede telih ratingov.

rap3r ::

Itak da je zarad cacha sej druge razlike ni!
Razn še 13mikrona
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Primejava je lahko narejena samo z benchmarki, tako da PR in vse ostalo nima blage veze če ti tega ne vidiš v realnosti to pa je treba potestirat. Zadeva pa postaja tudi pri procih taka, da ima nekje glavno vlogo cpu clock, nekje fsb, nekje cache, nekje dodatne inštrukcije, nekje pa kombinacija vse teh zadev. Nekomu, ki dela recimo rendering ali podobne striktno računske operacije mu je važen samo cpu clock, nekomu drugemu pa spet nekaj drugega.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tiborrr ::

Morphling: Vsi overclocki so bili stabilni, tudi tisti pri 2704MHz, Prime95 ni povedal, da je kaj narobe, zato sem ga po dvajsetih minutah vgasnil 8-). Res, s temi ratingi je eno veliko sranje. Naj zacnejo raje primerjati nekaj drugega, ne takt!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

morphling1 ::

Hudo, potem pa imaš res super proc (poleg dobrega hlajenja)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

ccc tole je bla pa samohvala:D ah pa tibor hotu proc menat?
ccc kam gre ta naš svet:D jz vem da moj gre zdej spat
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

_Dejan_ ::

hm 20 min laufanja prime95 to ni nič.
men če pa 6h javi napako to ne pomen stabilno kaj šele po 20 min pejd igrat kako igro za ene 2h pa ti jo bo vrgl vn al pa zaštekal pol pa boš piz.. zdej cez noč ga pust laufat pa boš zjutrej vidu al je stabilno al ne.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

morphling1 ::

V 20min se temperatura vode, običajno že stabilizira če je radiator dovolj dober in če še dela, bo večinoma dovolj stabilna mašina. Napaka je lahko tudi posledica nestabilnosti spomina, samo če dela prime95 torture test 20min, lahko skoraj brez težav laufaš 3dmark in igre, dosti dalj časa. V vsakem primeru je pa 2700 MHz zelo zelo dobro, pa tudi če ni 100% stabilno, ampak če dela prime95 20min, lahko zalaufaš praktično vsak benchmark in pokažeš rezultate.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

matias ::

@Jakoslav:
sori, sej ne vem ka mi je blo.... mal sem se zmotu :\
Vem, da samo znižuje vrtljaje, ampak zanimal me je sam, kulk se ti temp. sistema kej dvigne, ko so nižji obrati, kar si pa itak odgovoril :) - Hvala
ps: zadevo bom vsekakor nabavil, čeprav mam trenutno pri najvišjih obratih procesor na 50°C, full load 54°C (Athlon 1800+), pa me mal skrbi kulk se bo še kej dvignala temp. na nižjih vrtljajih.... No, sej bomo vidl...
Hvala za vse

moi ::

rap3r kaj mas ti zaen dladilnk pa to?

rap3r ::

Evo
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še moje vodno (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
614919 (3323) Racko
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910178 (6047) gamer
»

Dokončano vodno hlajenje...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
403090 (2359) rap3r
»

Moje mašinca...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
452966 (1904) lukslo
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517219 (12301) the_unborn

Več podobnih tem