» »

TT AquariusII Liquid cooling

TT AquariusII Liquid cooling

HeiJack ::

Danes sem dobil zadevo na test, pa me zanima, če ga kdo že ima? Na net-u je že par testov (link: http://www.overclockercafe.com/Reviews/..., pa so dokaj pohvalni. Za zadevo, ki stane okoli 24k je hlajenje, predvsem pa hrup (ki je borih 29dBA) sprejemljivo!
  • premaknilo: OwcA ()

pele-on ::

pa so dokaj pohvalni

Prov nič niso pohvalni.Zelo slabo hladi zaradi zelo slabe pumpe in bloka.Ostalo je pa še kar.Idina prednost je da je zelo enostavno sestavit.Namenjeno začetnikom

HeiJack ::

Seveda je namenjeno začetnikom, samo pri pumpi je treba omenit, da je popolnoma tiha in da ima 20% daljšo življensko dobo od ostalih črpalk ter dodatni back-up rezervoar. Tko da,če ga kup začetnik vsaj ne bo imel skrbi s kratkim stikom in izhlapevanjem vode.

morphling1 ::

LOL 20% dalšo življensko dobo :D Tarzanu je crknila po parih tednih. 12V pumpe še nikoli niso bile zanesljive za razliko od konkretne 220 V magnetno gnane, ki praktično ne more crknit in seveda so tudi popolnoma tihe če jo pravilno zmontiraš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

HeiJack ::

M1 sej verjamem, sam vprašal bi če mu je prav ta na Aq2 crknla?

morphling1 ::

Točno ta na TT aquariusu
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

HeiJack ::

M1; A je imel zadevo iz JAE ali od Mlacoma?

Tarzan ::

No, vprašajte strokovnjaka. 24 jurjev... ajd, če je garancija v redu in si prepričan, da ti bodo lahko zamenjal pumpo ali kaj druzga je vse OK, drugače tace stran.

Sem iz USA dobil in zdaj ne vem kako naj pumpo nazaj pošljem, ker so rekli, da bodo z veseljem zamenjali (v tem pogledu svaka jim čast, ker so prijazni), je pa tudi res da je precej paperworka v igri.

No preidmo k bistvu, pumpa je prešvoh, blok se je kar lepo pregreval, ker je bil preslab pretok. Zdaj sem isti komplet pritaknil na Maxi Jet pumpo (1000L/h) in je stanje precej boljše, čeprav sumim, da pumpa dela v prazno, ker so tako tanke cevi.

Hladi sistem precej v redu, se pravi kakšnih 10°C nižje temperature boš videval kot na maximalnih obratih pri Volcanotu 9. Overclock bo tudi precej boljši. Opazil sem, da je pumpa bila precej glasna in zdaj, ko nimam več tiste pumpe je sistem res neslišen.

Kar se tiče back-up rezervoarja bom pa rekel samo, da ni vreden piškavega oreha. Narejen je iz super soft/thin plastike in ko ga imaš v rokah se ne moreš znebit občutka, da bo sam od sebe razpadel, no v zagovor moram priznat, da svojo funkcijo opravlja precej dobro.

Komplet je in ni vreden 24 jurjev, če lahko najdeš koga, ki to pri nas prodaja in boš lahko uveljavljal reklamacijo ali garancijo, ti ga ne bom odsvetoval, v nasprotnem primeru pa raje ostani pri zračnem hlajenju.

Še nekaj, ko mi je pumpa umrla (sredi noči ob 1:35 zjutraj) se je sistem lepo ugasnil, če ti plata ne podpira te zaščitne funkcije, potem ni dobro da tvegaš crk pumpe. Thermaltakeovci so rekli, da je verjetno, da je bila pumpa že tako ali tako defektna (no kidding >:D ).

Kar se tiče sestavljanja pa je res, da je za v vrtec. problem je lahko samo klipsna za "natik" bloka na socket A (če ne uporabiš lukenj okoli socketa), ker če jo narobe sestaviš, ali napačno obrneš (v navodilih je pravilno napisano) ni dobrega kontakta med jedrom in bakrenim blokom (sem probal) ter je sistem vse prej kot stabilen. Voltaža potem prek 1,85V ne gre, sesova se že pri takih navitjih kot jih zmore zalman AlCu itd. No, na splošno pa zadeva niti ni tako slaba.

Ko mi Morphling dobavi svoj blok lahko še tisto sprobam in povem rezultate in vtise, zaenkrat pa deluje Aquarius 2 več kot spodobno. Tcpu@2.025V = 39°C Frekvenca procesorja je 2439MHz.

Tarzan ::

Točno ta mi je umrla ja, dobil sem jo pa iz sončne Kalifornije, zato je tudi zdaj problem, ko moram nazaj poslat (če sploh).

_Dejan_ ::

ej Ouagadougou kje pa si ti vidu TT AquariusII Liquid cooling za 24k sit?

the_unborn ::

pri JAE imajo to navlako

HeiJack ::

Pri JAE majo to "navlako".Testiram zadevo in moram rečt da je stvar drugače uredu, razen tega da je pumpca švoh in da je blok res majhen. Je naslednja stopnja od zračnega hlajenja in ni dvakrat za rečt da se bo takale AllInOne zadeva počas prijela če ne zarad druzga zarad cene, za katero drugač dobiš le pumpo in blok (če kupuješ vse stvari;iznajdljivost in homemade se ne šteje).

Gejmer ::

Mam vprašanja.

1. A v tem kompletu se ob zagonu sama požene pumpa al jo morš sam užgat pred zagonom?

2. Zanima me tut če bi dal not Maxy-Jet 1200l/h če bi jo mogu ročno zagnat?

3. Pa kak bi pol prkluču novo pumpo?A čez PCI režo pa v vtičnico al kaj?

4. Aja pa ma komplet kej zasčite če neha pumpa delovat da se ugasne?

Hvala!

lp
Nanda yo?

_Dejan_ ::

1.)v tem kompletu se pumpa sama zažene ker je vezana na 12V
2.)z max jetom bi moralo delat razen za priključke(cevi) nevem če so isti. Max jet dela men se zdi na 220V in bi ga moral ročno zaganjat razen če bi vezal en rele da bi ti ge vklapljav.
3.) Sam se boš moral znajti najbolja je da čez pci rezo potegneš kabel razen če maš še kje drugje plac.
4.) Zaščite nima lahko si narihtaš v biosu če ti podpira al pa uporabiš kak program ki ti ob določeni temparaturi ugasne računalnik.
Upam da sem dobro razložil če pa sem kaj narobe napisal pa me popravte.

_Dejan_ ::

mene še zanima glede tega radijatorja a je v redu?
zanima me tudi če recimo kasneje zamejam pumpo(1200l/h) in blok morphlingov(mk4) a bi se dost poznalo in če je ta radijator dovolj zmogljiv za cpu,gpu.

Gejmer ::

_Dejan_: Hvala za podrobne odgovore. Mislim da bi se full poznalo saj že z pumpo pridobiš kr velik!Jz bi uzel od morphlinga1 blok sam k bom mel P4 pa je MK4 sam za Shocket A(mam prav?)!

Mam pa še vprašanje.So cevi dovolj debele za MaxyJet 1200 litrov na uro?

Hvala!

lp
Nanda yo?

slon ::

poglej po forumu pa boš videl da to takr si reku ne drži
morphling dela za p4 mk4 bloke
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

mile ::

da ne boste tople vode odkril

http://www.procooling.com/articles/html...

Gejmer ::

Kul tole.Sam bom pozneje kupil še blok kar zdaj mam še za kupit PC pa vodno hlajenje pa novo pumpo..Pa se nabere 540k!!! ;(
Nanda yo?

LuGi ::

Gejmer:Napaka 8-) reces morphu pa dubis MK4 za P4 :D tko k jst >:D

Gejmer ::

da ne boste tople vode odkril
http://www.procooling.com/articles/html...


Ja ja.Sam dej upoštevi da nimam pojma o elektroniki pa da sm str 12...
Nanda yo?

_Dejan_ ::

kaj pol glede radijatorja kakšen ima zunanji premer priključka?
zakaj pa bi izumli toplo vodo(ni mi čist jasno) a zato ker ta radijator ne more odvajat topote al kaj?

mile ::

Mal sem se norca naredu, ker preveč študerate okol take banalne stvari, kot je vezava pumpe

Gejmer : pa si preprican da boš znal zadevo spelat do konca? Al nebi se kalsno leto pocakal.........

Gejmer ::

Sigurn sm.Sej sm ze sam sestavlal PC pa to..Pa itak bo se ata navoljo.. >:D
Nanda yo?

the_unborn ::

mislm, da se tistih tankih cevi ne bo dalo priklopit na maxyjet in morphlingov blok

Tarzan ::

ČE boste pr Morphlingu kaj nabavljal, potem tace stran od tega kompleta, ker ni niti ena stvar kompatibilna. Sem se kar precej potrudil, da mi je ratal v ta sistem uturit Maxi Jet 1000 pumpo. Original pumpa bajdewej, nima niti 100L/h, tako, da je razlika precejšnja.

Gejmer ::

Sej nebom nabavlav.Ej tarzan dej povej kak ti rata da prklopš na maxyjet?
Nanda yo?

Tarzan ::

Kopiš debelejšo cev, uničiš flomaster in si narediš adapterček.
ČE bom lehko kje dobil digitalca lahko malo poslikam, ker prav kul zgleda.

Gejmer ::

Kaj pa Ehiemova pumpa?
Nanda yo?

Gejmer ::

Gledu sm EHEIM 1048 VODNA ČRPALKA 12.800 15.360 pr Mlakomusa in me zanima če bojo kao "tanke" cevi šle na to pumpo?
Nanda yo?

the_unborn ::

haha za to ceno dobis 2x maaxyjet 1000l/h, dej bodi resen, ce mislim kej improvizirat si naredi adapter, lahko iz flomastra kot tarzan, lahko iz kaksnega plexija, whatever:)

sharp ::

Pa ta pumpa ma samo 600l/h pretoka tko,da...

Gejmer ::

Heh v TT Aquariusu pa 90L/H...Hehehe...Kr velika razlika.Kaj šele z max jetom.. :)) Ej tarzan dej ti pokaz kak si si ti tisto naredu.Če sm prav zarumel bi mogu iz pumpe izpulit vn tiste cevi za prklučit pa dat not flomastr?Kul bi zgledlo.. >:D
Nanda yo?

Matek ::

A lahk maxyjetovo prek neta kupim? Če kdo prodaja naj pove, al pa če bi mi zrihtal, mi dam za pivo zraven:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

the_unborn ::

sharp: kera pumpa ma samo 600l/h, maxyjet 1000 (sigurno nima)?

Matek ::

universe, sharp je verjetno mislil en post nad tabo, tista eheimova ma 600
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tarzan ::

Ohh, rabm digitalca...

Adapter sem naredu na naslednji način:
Flumaster sem prerezal in vzel ven tisto peno. V glavnem, sem dobil kakšna 2cm dolgo plastično cev, na katero je šla 1/4" silikonska cev, ki je v Aquariusu in tudi 1/2 inčna cev, ki je kompatibilna z Maxi Jet pumpo. Potem sem odrezal 3 centimetre silikonske cevi (1/2 inča) in jo z objemko stisnil na cev od flomastra. Nas drug konec flomastrove cevke sem nataknil 1/4 inčno cevkico (sploh nisem uporabil objemke) Aja, na pumpo sem priključil vhodno cev do bloka, da ne bo kdo narobe sestavljal.
Je pa problem s polnenjem, zato imam namesto inline načina sedaj rezervoar.

Jure

Tarzan ::

Aja, če se bo kdo odločil prodat en blok iz tega kompleta al pa pumpo jo lahko odkupim, ker bi rad nekaj sprobal.>:D

jani ::

Tarzan:
Kakšna je razlika v stopinjah med originalno pumpo in Max-Jetovo?
skokic je car!

Tarzan ::

Na to ne morem odgovorit, ker stara ni več delala, ko sem moral dat novo, ampak mislim, da je najmanj 5 stopinj, če ne še kakšna več.

HeiJack ::

Tarzan: daj povej, kje si kupo to pumpo? Sem včeri bil v parih štacunah z akvaristikom pa majo samo ene xy pumpe!

Tarzan ::

ZOO Market Preis d.o.o. neki tazga na računu piše. V BTCju se nahaja zravn tržnice. 8.300 sit je stala 1200L/h pumpa, 1000L/h pa 6.700 sitnih

Gejmer ::

A mislite da si tistih 200L/H pozna?
Nanda yo?

Tarzan ::

Močno ne verjamem, sploh pa ne, če boš nataknil na kake tanke cevi.

Gejmer ::

Sej nebom kupil kompleta.Raje bom dal 12k več in si kupil spodobno hlajenje z MK4 blokom in Maxy-Jet 1200L/H.Zanima me, če bi mel dve pumpi vsporedno, če bi bil kakšen učinek(kakih 3-5°C bol hladno?)?
Nanda yo?

Tic ::

morphling zagovarja teorijo da uzporedno vezane crplake ne znizajo temperature.
Jst mam 600l/h ki pelje do 1000l/h.. .hmmm al je glih obratn...
persona civitas ;>

Tarzan ::

Pomoje je ne znižajo, razen v primeru, da je izredno nizek pretok skozi blok, ampak ponavadi s tem ni problemov. Ali pač?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838824 (6536) Jackass
»

Vodna črpalka

Oddelek: Kaj kupiti
322465 (1866) Tic
»

Kje kupit stvari za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302649 (1899) Eddy
»

Vodno hlajenje - Kompleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291585 (1244) Gejmer
»

Vodna črpalka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
473794 (2942) TESKAn

Več podobnih tem