» »

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik!

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik!

1 2 3
4
5

segi ::

Ja samo jaz mislim imet plexi ohišje. ZAnima me če bo dovolj placa, ker drugače bom moral še malo ohišje razširit.

Koliko pa tehta vodno hlajenje s vodo? Povprečno.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

morphling1 ::

Segi, uaa v tako velikem ohišju se lahko pa zafrkavaš kot ti paše, moj je ima recimi notranjo dolžino 39cm in širino 18cm višina ohišja pa 61cm. Je pa način kot ga imam jaz, se pravi zaprt tokokrog, sigurno zelo blizu optimuma saj je skupna dolžina cevi le 1m, se pravi radiator z okvirjem za vente notri, potem pa ventilatorji, ki vlečejo hladen zrak od zunaj skozi rad. v ohišje (+dodatno hlajenje ohišja), potem pa recimo še en 120mm vent ob strani nekje v višini grafične ki vleče ven, nimaš boljšega za hladno notranjost, ta del me še čaka ko bom delal okno v stranici , potem pa pleksi in gor 120mm vent.
rap3r, če bom kaj finega našel ti povem.
EX-B, cool sistem, samo jaz bi nekatere stvari spremenil, nb blok je čisto brez pomena (verjemi), če maš slučajni tiste T člene zaradi tega da deliš tokokrog v dva ali celo več delov, to ni dobro, raje imej eno samo linijo najprej na cpu potem pa na grafo, razlika v temp. vode ki vstopa v cpu blok in temo. vode na iztopu je minimalna (manj kot 1°C) če imaš seveda dobro črpalko. Črpalka 4000/l za 4ksit pa iz Conrada, hmm zelo dvomljivo, dobre črpalke okoli 1000l/h so okrog 7-8ksit, pa 4000l/h je absolutno preveč ne boš imel dosti večjega pretoka ampak samo ogromno odpadne toplote ki jo črpalka odda v vodo (in ta sploh ni zanemarljiva).
In na koncu Malecky, človek dej se malo umiri, večina tvojih odgovorov v temah je neka kontra, saj velikokrat kaj pametnega poveš... ampak če že lahko kaj svetuješ, napiši to na normalen način.

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Kaj če je res, mogoče samo dvomljivo, mogoče samo narobe napisano, weird je
še skoz:)

Tak sem:) Čudn tip:( Skoz tvoj sistem pride nekje 300-600L/h pa maš hude cevi.

segi ::

Ej model mi lahko rečeš kolko ti tehta vodno hlajenje z vodo? In kolko ti tehta cela kišta??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

morphling1 ::

Nevem koliko tehta, lahko pa približno povem koliko tehtajo dodatki: blok ~0.5kg, črpalka ~1kg, radiator 2-3kg, 1l vode ter recimo vsi bakreni priključki cevi in objemke ~1.5kg
Prenašat ni velik problem, lahko ti pa jutri za foro stehtam.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

V-i-p ::

Boeing&Morphling1: Na kratko, carja sta, res. Vsaka čast...8-O
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

segi ::

Bi prosil, če bi stehtal, ker me ful zanima kak je to za prenašanje. Ker ni mi za met eno ohišje, ki bi mi ga morali z viličarjem na LAN partije vozit.:D

Drugače pa reči se ves materijal (mislim na cevi) dobi v SLO ali si uporabil tujino??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

morphling1 ::

Moja kišta tehta točno 18.5kg, čisto vse zadeve so kupljene v SLO.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Ej ful ti bi bil hvaležen če bi še men najdu en blok:) ! Itak da ti plačam za trud!!!;) Se zmenva za eno razumno ceno, ko oz če najdeš me poklič na 041963183, za primerjavo ti dam zdejšen hladilnik, ki je tak8-O
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Zelo cool vodni blok ! Verjetno misliš radiator, ta ko ga imaš je točno tak kot ga ne priporočam , z eno potjo, ter veliko 180° ovinki, verjetno še iz Al, kakšne so pa to kej mere? .Te obvestim ko izvem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

mere česa? Blok je 4x4 cm! Radiator mam pa itak uzun velk je pa nekje na oko 18*4*15 cm sam bi raj cube izvedbo oz rd bi zlo da je bakren in ja moj je iz aluminija, drgač pa sam da je!
Tanx že unaprej
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

EX-B ::

Malecky: 100% je 4000l/h pumpa, ker buta vodo ven tko kot pipa, ce jo do konca odpres. 4000l/h imam pa zato, ker vejim sistem v tri veje, imam dva radiatorja in zato da je zadeva tiha. Pumpe namrec nimam na 12V ampak sem jo dal na 5V. Izhodno cev, ki pride iz celega sistema nazaj v rezervoar, imam potopljeno skoraj do dna (izhod iz cevi je skoraj pri dnu rezervoarja) pa voda zgoraj na gladini valovi kot eno morje v povprecno vetrovnem dnevu :) . Pretoka je skor 100% vsaj 1000l/h. Pumpa se pa zaradi priklopa na 5V ne greje nic, sem zanalasc pomeril, ko sem se se odlocal a nej dam en kiler za hladit vodo iz pumpe, ce mi jo bo grela... Pa mi jo sploh ne. Sem vtaknil v cevi v rezervoarju dve temp diode, eno v izhodno cev (iz pumpe) in eno v dovodno cev (iz kilerjev) in ni blo razlike niti 1°C. Temp. proca bi lahko se veliko zmanjsal, ampak nisem mel kesa za bakren in namenski vodni blok. Zdej mam narjenga iz starga celly coolerja, ki hladi bl tko, tko... Z kaksnim od Morphlingovih blokov, bi bla temp se dosti nizja.

segi: Eto, jest sem svojo kisto stehtal. 27.8 kg!!! Prevec bi reku :) Za nosit okoli je prehuda, jest sem ga moral dvakrat ze nest v solo na predstavitev (sem mel to za raziskovalno in seminarsko) in ti povem, da sem se od parkinga do klasa (na oko okoli 200m vse skupaj) vsaj trikrat ustavil... Naslednji mod v nacrtu so kolescka in rocaji :) Aja, jest sem tud, tko kot morphling, ves material dobil v SLO, nic tujine.

morphling1: Pumpa se mi ne zdi, da ma prevec pretoka, greje se pa tud ne nic, kot se napisal ze malcek zgoraj. Je pa fora to, da ni narjena za stalno delovanje, ampak za pol ure delovanja, pol ure pocitka... Jest jo pa gonim kr cel dan pa vcasih se ponoci :) Sej je ze zacela mal cudne glasove spuscat, tko da jo bom mogu verjetno kmal zamenjat in bom 100% vzel Eheimovo, tako kot jo mas ti. Kje si jo dubu pa kolk si dal?
NB blok za brezveze? I don't think so... Ves kolk je mel prej z zracnim hladilnikom? 52.2°C. Vec kot procesor! Sploh nisem mogu verjet. Zdej ma pa tolk kot voda. Sej moj naslednji sistem bom najprej sprobal, ce se greje NB kej prevec, pa ce se ne bo, ga pa ne bom vodno hladil. Ce se bo, bom pa dal nardit bakren vodni blok. Pa za grafo bom tud dal bakrenga nardit. Ampak za drug sistem, za tega se mi ne splaca, ker ga bom itak prodal po poletju enkrat.
Glede vejitve v vec vej pa tkole. Men se je zdelo tko, kot mam zdej (tri veje), se najboljs, ker vsaka veja dobi sveze ohlajeno vodo. Ima pa zato vsaka veja mal manj pretoka... Ce bi vse vezal zaporedno, bi blo veliko vec pretoka, ampak bi pa dobila vsaka naslednja enota tolk toplejso vodo. Kar pa v teoriji ne bi smel biti problem, ce bi bil pretok toliko velik, da bi voda v vsakem od blokov ful mal segrela. Ne vem no, tole bi res mogu sprobat, da bi videl kaj je boljse. Ampak je dost problem vse podirat in se enkrat drugace sestavljat... Bom 100% probal pri naslednjem sistemu, zdele pa tegale ne bom podiral...
Lp. EX-B

morphling1 ::

rap3r , mislil sem mere radiatorja, a blok je pa samo 4x4cm , kul zadevca ampak bolj za kako grafo, kakšne maš pa kej mere kanala v njem (globina,širina, ter skupna višina spodnjega dela bloka)?

EX-B , ko si omenil Conrad sem bi skoraj prepričan da je to kaka 12V varianta, uf zelo nevarna zadeva za odpoved, nujno si dobi kako 220W ker so dosti bolj zanesljive, Eheim seveda v vrhu samo cena uf, a naj povem 1200l/h 21000sit je pa tudi zaščitena elektro magnetnim valovanjem. No, Maxy-Jet, ki sem jo kupil kolegu se mi tudi zelo dopade ja pa dosti cenejša 1200l/h 8300sit, te pumpe se prektično ne morejo pokvarit ker je edini gibajoči del impeler ki pa se vrti v vodi. V tvojem trenutnem primeru ko imaš celerona a ne, okvara pumpe še ni kritična, računalnik ti bo šteknil, kaj več pa ne, v mojem primeru navitega overvoltanega amd-ja (trenutno duron) je pa taka okvara verjetno kar smrt procesorja, in zato tudi nima smisla tu nekaj varčevat , ampak dejansko raje kupit eno zelo solidno pumpo, ki ne bo imela problemov teči 24/7 (kot pri meni).
Glede nb 52 stopinj !!! kaj pa ti maš za en chip set, kolegu dela Intel BX chipset tudi brez hladilnega rebra in je samo topel na dotik, via kt266 (moja) ali pa novejša kt333 pa tudi ne potrebujejo kakega hudega hlajenja, Epox 8k3a+ dela čisto lepo brez ventilatoraj originalno.
A ja še nekaj kakšne so tiste konusne objemke za cevi ki si jih omenil, a imaš kakšno sliko.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Ej čist dost je za mojga xp ja!Blok je tok velk da pokrije cel procesor in še ene 2mm gleda čes na usaki strani!Glede mer pa nevem dol ga pa tud nedam, visoj je okol 2cm pol pa po slikci prbližn tud vidš kok so kanali velki!
Upam da boš kmal dobu kkšn dobr radiator zame, predusem bolši k ta!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Malecky ::

Blok je točno 5X5cm, morphling sej si to ti že vidu to sem jst izdelal
lansko leto enkrat, še clo neki prej. Takrat ko si ti dal skice sem si reku da
je kewl pa sem ga malo parodiral:(

Ma edin problem tega bloka je premali pretok zarad cevi, če bi bil 1/2" bi blo zlo kul pa tud ostal bi tist
blok pr men.

EX-B: Ok, ok, sam 1000l/h ne verjamem, ker vem da bi bil razočaran če bi pomeru vse skup.

EX-B ::

morphling: Ja, 12V varijanta... Hudica, sej mi je ze zal da se nisem pred nakupom posvetoval tukej z vami. Kje si pa dobil ti to Maxy-Jet pumpo, ker bi jo kupil. Eheim je pa mal predraga varijanta trenutno zame...
Mam P3, itak pa fejst zasciten, MBM alarm na 45°C da se ma cajt zadeva ugasnit se preden bi se kej prevec segrelo. Hudga ne bo, ce mi pumpa crkne, samo strosek z zamenjavo bom mel... Ah pa nic hudga. Itak sem jo mislil zamenjat v novem sistemu, ker spusca ze ene cudne zvoke... :)
Plato mam Abit BF6 (BX cipovje), in tud jest nisem verjel, da je 52°C, dokler nisem pomeril. Kar naj WilL pove, prvic v soli se nisem mel vodnega bloka na NB (ni mi uspelo eno noc pred predstavitvijo se tega bloka not zbasat) in sem tko mal za foro potipal NB rebra, ampak so se mi zdela ful vroca, pa sem reku WilLu nej mi da multimeter in sem vtaknil temp diodo med rebra NB in je pokazal 52°C. Pri odprti kisti zraven okna (senca, dokaj hladen dan, clo veter je mal pihal noter)... Nisem mogu verjet. Mogoce je FSB 148MHz prevec za BX cipovje :)
Tiste konusne "objemke" drugac niso objemke, so tesnila. Nekaksni gumijasti obrocki z notranjim premerom 11mm, ki jih nataknes na cev z zunanjim premerom 12mm in pol to se vse das na T-clen al pa fiting, na katerem cev dobi zunanji premer okoli 13 do 14mm. Torej gumijast obrocek z notranjim premerom 11mm na cevi premera 13mm. Drzi tko kot objemka, ce vleces cev naravnost dol iz fitinga jo ne povleces dol... Jest sem dal za 30 teh tesnil nekaj cez 400 SIT. Ful cenejse od objemk, pa se manjse. Slike zal nisem naredil nobene, se pa vidi na tej sliki:

Ta tesnila so one crne zadeve na bakrenih T-clenih...

malecky: OK, 1000l/h na oko. Sem videl enkrat na eni strani tipa, ki je zmeril svoj pretok in je bla zraven tud slikca vode, ki tece iz cevi. Pretok je bil nekaj cez 200l/h (pretvorjeno iz galon na uro), voda je pa tekla iz cevi tolk, da je lih tekla. Se iz cele cevi ni tekla voda, pa iz cevi skoraj takoj navpicno dol... Pri meni tece voda iz cele cevi in nisem mogu zmerit kdaj zacne dol padat, ker mam premajhen rezervoar. Sem dal na en rob in je na drugem v isti ravnini voda udarla direkt v steno rezervoarja. Tak da s primerjavo tistga in mojga bi reku na oko okol 1000l/h.
Lp. EX-B

morphling1 ::

Ja če si meril temperaturo, bo že res, a maš tud I/O voltage kaj dvignjen? Kolega ma fsb na 100 pa def 3.3V in je brez rebra samo topel, ampak če maš na 148 pa verjetno še višjo voltažo, potem pa gretje ni več vprašljivo.
Pumpo sem kupil v Lj. v Trnovem, takoj pri trnovski cerkvi na levo do konca ob Gradaščici (potok) kjer so neki pubi in pizzerije, v eni pet štačunci.
Zvečer bom dal gor slikce kako sem naredil kolegu v Chiefteku.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

EX-B ::

Ja, FSB je 148 MHz, ker je treba pac prek FSBja navijat, ker je mnozilnik zaklenjen na 4.5. Pa I/O voltazo mam tud dvignjeno za 0.1V, ja. Vec pa itak BIOS nima opcije. Pa tud ni potrebe, proc je itak na max, Prime95 mi pa laufa dva dni brez kakrsnekoli napake.

Hvala za info za pumpo, bom se pogledal, ce se dobi kej podobnega kje blizje Kranju ali Radovljici, ce pa ne bo nic, bom sel pa kr v Trnovo kupit.

Pricakujem slikce zvecer :)
Lp. EX-B

morphling1 ::

Ok tu so slike, za radiator sem uporabil enega, ki ga je kolegu en naredil po naročilu, je pa kot se vidu tak ki bremza pretok, edina lepa zadeva je njegova majhnost. Radiator sem predelal tako da sem gor prinetal shroud za 120mm vent, špranje pa bolj na hitro zalil z silikonom (tu bi se dal malo lepše vse skupaj izvesti). Prostora je še vedno veliko da se da osnovna plošča v ohišje tudi naknadno, na prvi stranici Chieftecha sem samo odstranil spodnjo škatlo za diske, in tudi dodatne 120mm luknje nisem delal, ampak sem uporabil obstoječe, edino kar sem spremenil so štiri luknje za 120mm vent ki se drži radiatorja in tako je radiator fiksiran na ohišje. Pumpa je pritrjena z gumijastimi seski ki so v kompletu na dno ohišja. Na zadnji sliki je pa že sestavljeno z vodo v sistemu in odzračeno, cev ki je namenjena za polnitev in odzračevanje sem še malo skrajšal jo z vezicami pritrdil na ohišje in na konec dal čep, tako je sistem praktično rešen kakršnega koli vzdrževanja, saj voda ne hlapi, razne biološke nesnage v takem okolju (z dodatkom v destilirani vodi)pa ne uspevajo.





rap3r, danes sem šel na avtoodpad in imajo radiator od Lade pride 2ksit, je pa edini ki je kaj vreden in dosti lepo hranjen,pa bakren, ostali so ali neke Alu. variante, pa ali pregosti ali čudnih oblik...
Drugače pa mislim da bi se ga dalo z eno zelo ekstremno modifikacijo predelat ta bi bil nižji, se pravi vse odlotat, skrajšat za kake 10cm in potem nazaj vse polotat, veliko dela, ampak rezultat bi bil enkraten radiator, ki bi pasal v večino kišt.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Ej model ubistvu the best! A to je tak k tvoj? Če je tak k tvoj pol itak ni panike, jz mam radiator uzuni ker mam midi tower!Bi mi lahk sam prbližn povedu mere venta?K pravš da bi se dal predelat, a ti bi to lahk in kolk bi mi računu?Jz sm taoj za če je bakren tko da ga kr uzem pa ti dam jz 2000 zanga pol pa naprej se zmenva a prov moj gsm je:041963183 al pa mail je pa pod profil sm iz lj-bežigrad!Mam pa 12 cm ventilator tko da bi blo dobr da bi tak ventilator pasu na blok!
Tanx še enkat pa res poklič k sm zainteresiran!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Ja radiator je tak kot moj, mere venta so 120*120mm ?? , pozicije lukenj pa 105*105 to je standard, originalna velikost radiatorja je 26*18*6cm se pravi da gresta gor dva 120mm venta, je pa treba narediti custom ohišje iz bakrene pločevine da gor pritrdiš ventilatorje in nato radiator kamor pač hočeš, če bi ga rezal bi ga zrezal na 18x18x6cm tako da bi potem sprejel en vent na bakrenem ohišju ki bi delovalo kot usmernik toka zraka, ta druga varianta je seveda vprašljiva če se da, oziroma vsaka stvar se da naredit, samo kako komplicirana je izvedba je pa druga zadeva, bom v soboto, ko dobim svojo plato iz servisa na acadu zrisal kako si predstavljam ohišje za vente in izvedbo, ja pa še priključke za cevi na radiatorju je tudi treba spremeniti s 90° bakrenimi koleni. Za kolko bi bil pa to pripravljen naredit pa še nevem, moram it pogledat kolk stane bakrena pločevina, pa ostal material.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_WilL_ ::

Kar se tiče temperature EX-B-jevega NB je čisto res, res je bil vroč, tako da si takoj umaknil prst ko si se ga dotaknil. Bom pa rekel tudi da se je meni ta NB kar precej grel, saj je bila temperatura na tistih režah ponavadi okrog 35°C.
Tiste objemke pa sploh niso objemke ampak so navadna konusna tesnila, vendar moraš kupit, kar ene 3mm ožje, kot pa je sama cev. Res da gre ful težko dol, sam drži pa tut ful dobr, pa še ful pocen so.

PS: še vedno prodajam vodno hlajenje.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

rap3r ::

Ej material ti jz dobim zaston!!!Ti sam povej kolk ker fotr dela klimatcke naprave in majo ful tega odpadnga materiala od aluminija bakra...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jebiveter ::

morphiling1: Koliko pravis, da ima pretok ta pumpa od tvojga kolega? Jest mam full podobno (velikost, prikljucki,...) in ima definirano max. 350 l/h pri 0cm vodnega stolpca.
Moj killer pa ima priblizno toliko loopov kot ta od tvojga kolega.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

morphling1 ::

Jebiveter, ta ima pri 0m 1100l/h pretoka, max višino pa 1.48m
rap3r, hmm rabil bi ene 0.5*0.5m bakrene pločevine od 0.5-1mm, drugače pa, a to tvoj oče privat dela klime, sprašujem da vem kam se obrnit če bom kdaj šel na kompresorsko hlajenje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Ja on dela klime za take hale kot je btc oni so nardil use te prezračevalne jaške za cel btc, pol za kšne gostilne...ja je privat 50*50cm bakra, povej mi kok ti morm plačat da mi ga preurediš da bo tak kukr je tvoj+2000 za radiator!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Za 3ksit, pa potem bo še boljše kot pri meni :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ej morph, za tisto posodo za LN2, a misliš da bo držal cin skup baker pri -180°C al ne?

Pomoje bom porezal rebra v okroglo obliko na V7+ pa gor vrgu bakreno cev 1cm debelo 6cm premera.

Ps. ko si reku da greš po Leadtec GF4 4200, js grem pa po Abit Siluro 4200 hehe, dons sm vidu da ma
essedi nekaj pametnega sam me mal srbi ker je dokaj shit grafa sam mal hitrejša od R8500 drgač pa crap.

rap3r ::

3000(tvoje delo)+2000(pač za radiator)=5000 tko mislš?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Ja tko sem mislil.
Grega, saj če maš LN2 v posodici to ne pomeni da je pod pritiskom, tako da bo lot zdržal in ne rabiš 1cm debelo stensko cev, raje imej čim volumen da ti bo dalj držal.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Ok men je ql!S kje pa si?Da se dobiva da ti dam baker?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Jaz sem iz Komende, sam sem skoraj vsak dan v Lj. Grem pa jutri zjutraj v Zg. tako da grem lahko mimo tebe, kje stanuješ, Bežigrad?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Jz morm itak še fotru rečt da prnese tko da:D ti povem k dobim, sam nasledt tedn mam pa ustne zagovore pr maturi, tko da nevem kok bo kej cajta!Sm na parmovi za bežigradom!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Malecky ::

Ne ne, ne razumeš kaj sem hotu vprašat, mislil sem na raztezanje materialov.
Lot se ob krčil drugače od bakra, krčila se bosta pa oba pri -180°C. Sva zj že z Boeingom obdelala,
sicer bo mogu bit lot debu sam tko sile pa ne bo, če bi bil pa zelo slab pa obstaja
možnost da bi posoda počila in bi meu LN2 po celi sobi:)

TESKAn ::

Malecky, pa naredi posodo iz kake umetne mase - preprosto uliješ želeno obliko. In ne vem, če je bakrena posoda dobra odločitev - tako bo toplota iz okolice lahko pritekala v posodo in ti segrevala dušik - baker je pač dober toplotni prevodnik. Tako da ti svetujem, da če se boš že lotil delat LN2 hlajenje, raje naredi rezervoar iz kakega izolacijskega materiala. Bo dlje časa hladilo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Malecky ::

Teskan: Japonci tko delajo, sicer še nisem pomislil o drugem materialu,
ampak pol moraš s5 material kombinirat ker s porca na LN2 mora pa bit
baker da je dober prevodnik, tko se dela...

če bi vzel kako umetno maso in bker bi se razlike v razstesanju samo še stopnjevale
bo kar V7+ in bakrena cev prilotana gor, sam drag je tale V7+ za fentat:)

Ma kdo spodnji del od V7+ za prodat ni treba ventilatorja:)))

TESKAn ::

Kaj pa če bi dal LN2 direkt na jedro?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Malecky ::

Ma ne no.... tolk pa tud ni treba komplicirat, baker nč ne vzame ali pa
ravno obratno še dobr drži temp.

Če -150°C naou dobr raje v smeti vržem vse skup:)

PS. mislim tud GF4 4200 hladit z LN2

morphling1 ::

Nevem če si ti splača uničevat v7+ , ti nared sam dobro bakreno posodico (btw. če kakega poznaš ki ima plamensko varjenje, ti lahko v 10min zavari posodo z bakrenim varom, to bo najbolj sigurno), ker tista površina pri tolk pod nulo ne bo imela bistvenega vpliva.
Kaj Grega si se odločil naskakovat one time run for gold v 3d marku 2001, težavo vidim v 4200 in njegovem ramu, ker ga tudi z LN2 ne boš spravil nevem kako visoko. Jaz pa sem zvedel da nimajo več 4200 in bom zdaj kupil Herca 8500, če maš kak link za volt mode na tej kartici mi jih prosim pošlji ker bo zelo kmalu gor vodno hlajenje de lux :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Hehe OK se bom malo pozanimal, ker pri mojih financah je res škoda V7+ ane
bom raje za kompresor privarčeval:P

Em... voltmod? Kerga boš kupu mi povej drgač moram malo poiskat pa bom dobil.Sem
itak enkrat načrteval da bom na s-t objavu članek za Vmod 8500.

Ja na Silurotu ciljam nekje 310/610 z original hlajenjem, pol 15mhz od ramsinkov, pol
350mhz/700 z vodnim in voltmodom, pol pa kmal tudi cca 100W pelt nanj za vedno za one time run
pa seveda posoda za LN2.

Še neki, dobil sem Leadman napajalc in sporočam ta je bil Maxpower napajalec vzrok 90% mojih navijaških
težav tko da sem zdele že pri 1900mhz BP z 2.0V sam ko temp naraste ni več stabilno z V7 zaenkrat ni več
pričakovat.

morphling1 ::

Saj sem napisal Hercules 8500 LE 64mb , kolk močan je napajalec, kakšne ma spec. ter kolk keša :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Leadman 400W em v malih oglasih je bil poglej search, vrrednosti so
zelo dobre za 10KSIt pa extra dobre;)

Preverit moram še samo stabilnosti napetost in določin procentualne odklone
ipd:)

Sam da dela na 2.1V pa pod 4.88V še ni šu.

morphling1 ::

He,he končno mam tud jaz srečo, včeraj sem kupil Herculesa 8500 FDX Le, in z originalnim hlajenjem (beri crap) sem dosegel 300 core, 310 memory. Fantje v kratkem bu tu gor vodno in mislim da 350 iz jedra in mogoče tudi spomina ni nemogoče, plus zaenkrat brez voltage modov. Mam pa tak funny felling da je ta 4ns Hynix samo remarkan in je v bistvu hitrejši. :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Mah nanosekunde, jebi jih! Drgač je RAM zakon sam če si probal se
greje za popizdit, in pri 320mhz še nardiš prvi run ali dva pol se pa preveč
začne trgat ker se ogreje... s peltom bo bolje:D

morphling1 ::

Uf ja greje pa sem dal na ram senzor in mi gre v 3dmarku na 300 MHz temperatura na 54°C, gpu sem pa meril na zadnji strani kartice in se pri 300 MHz segreje na 46°C, kar visoko, kar me še bolj opogumlja da se znam že samo z vodnim približat 350/350 :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

jRk0 ::

Kolko te ti radeoni zdrzijo temp.?
You fuck up once, you loose two teeth.

VASkO ::

350/350... pol pa svizec zavije cokolado...

kaj te mislis, da je 350/350 tak lahko doseci samo z boljsim hlajenjem? zakaj potem se ni niti enega ludeka, ki bi mu to uspelo?

Malecky ::

Da se Vasko da.... sam morphling res mal pretirava ker sam hlajenej
na GPU ne bo tolk naredlo, jst mislim take številke dosegat s povišanjem
voltaže pa z 100W tecom na GPU...

Recimo Macci ma 365/720 radeona 8500LE sam hlajenej je tudi več kot spodobno.

rap3r ::

Ej morfing a si pol ti uzel radiator za 2000?!Povej kda bi se lah dobila da ti dam 2000 pa še bakr da mi ti use uštimaš pol ti dam pa še 3000!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Vasko ni enega ljudeka, ki bi imel res kvalitetno narejeno hlajenje celotne 8500 karte :)
Jaz sklepam iz temp, če poravnam gpu, ter mu zbijem temp. za 25°C, mislim da lahko pričakujem kar konkretno izboljšanje enako velja za ram, če ne drugače z voltmodom.

rap3r, po rad. bom šel enkrat ta teden, ko ga dobim te pokličem pa pridem še po baker, ti mi pa poveš točno kje si. Kako si pa ti doma (katere ure)?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221162 (12292) Dr_M
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
513840 (3215) upirna
»

Vodno hlajenje - Kompleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291589 (1248) Gejmer
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937163 (4804) Smorny
»

vodno-hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271783 (1356) tec

Več podobnih tem