» »

siol ADSL (reakcija kablasov)

siol ADSL (reakcija kablasov)

«
1
2 3

slawc ::

Hi!

Matr, tale siol pa adsl. Da vm ps brado lizu :D
Mi kablasi bomo pa ostal na istem ce namo se na slabsem.

Komej cakam da zacne kranjski kabl spet zajebavat.
LP, Slawc

Misak ::

Hmm.. vsekakor bom presaltu na adsl. Tale telemach (ex Link) iz meseca v mesec bolj propada. Sprva smo mel 512/512, pol 512/256, pol 256/256 pol 256/128 in vse do zdajsnjih 128/128 (vsaj men se zdi da mam tko, ker tale kabl sux).. Res ne vem no...kako to da se kablski operaterji ne odlocijo za kontro. Tko bodo pa pac zgubljali narocnike (v tem primeru tudi mene) k bodo presaltal na ADSL. Tko pac je. Konkurenca je dobra zadeva:D
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

NoUse4AName ::

jst mam v MB kks ki je 256/64, ampak to bojo baje septembra podvojili. Baje tudi neko optiko vlecejo do ljubljane in bojo tudi tam odprli KKS pa se svoj link v tujino.

blue96 ::

za uporabnike po navadi je, če bi bil ap lastnik podjetja, ki ponuja kabelski interent, bi moral pa malo premišljevati kako naprej. siol 'ma veliko nogo.
.

Hux ::

jst mam v MB kks ki je 256/64, ampak to bojo baje septembra podvojili. Baje tudi neko optiko vlecejo do ljubljane in bojo tudi tam odprli KKS pa se svoj link v tujino.


Ce podvojijo mas pol 512/128 Nikol ne pozabi take izjave so cisto matematicne in ne kot bi pricakoval 786/192. No v glavnem Kabel se nemore tepsti z ADSLom ki je za dobit cisto vsepovsod vsaj ne en dolocen lokalen kabel edino dobro za mene da mam tukaj tudi KKS na razpolago.

Sem tudi razmislal o kablo ampak najbolj atraktivna ponudba je bila 256/64 brezveze oziroma 64/64 za 4jurje.

megaubo ::

Najbrž nebi noben k je pri tele-tv kablu se razburjal če bi isto tud nam nardil kot adsl-ovcem.
Hitrost našega serverja bi mi popolnoma ustrezala tudi za v svet.:\ :\ :\

Tiger ::

SiOL je nas, kablarje (g-kable, tele-tv, meglič telekom, itd..) res zelo izkoristil, več kot 3 leta je živel od našega denarja, sedaj pa nas takole nateguje.

Si predstavljate, da SiOL-u za 512/64 link plačujemo enako kot ADSLovci za sedaj 1024/128 ?!!?

Ne bi rekel, da bi nam vsaj ponudil brezplačen ADSL.

Hux ::

Siol ne more vplivat na tvojega kablarja. Ona lahko neposredno vpiva na ADSL ne pa na kabelski intenret. Tvoj ponudnik je absolutni diktator tak da se na njega jezi ne na siol.

Mikrohard ::

Jaz se bom takoj naslednji mesec poslovil od Tele-TVja ... že prihajam komfortni ADSL paket :P

Hux ::

sicer se je vedno pogoj ISDN ampak ok lol. Sej lahko probas odjavit pol ko ze mas ADSL hehe.

pivmik ::

HA HA, kablaši!!!

Jazst sem imel na razpolago ADSL ali kabel.
Edinikrat v življanju ki sem naredil tapravo izbiro.

Jazst bom kar preklopu na zmogliveši paket, bolj zaradi tega ker shaream ADSL povezavo s sosedom.

Kablaši uprite se!
LP, Gregor GRE^

perci ::

Siol ne more vplivat na tvojega kablarja. Ona lahko neposredno vpiva na ADSL ne pa na kabelski intenret. Tvoj ponudnik je absolutni diktator tak da se na njega jezi ne na siol.

Kakšne pa kotališ? Siol ne more vplivat na kablarje? Konkretno name še zelo vpliva, ker sem prek njega privezan v svet, čeprav imam kabel pri Telemachu. Tako, da... ;(

BuDi79 ::

Kot vem Telemach nima povezave v svet SiOLom.... no ja, vsaj jaz je nimam, 'prastarim' kablasem ki so nekoc imeli pododbe prek SiOLa pa je Telemach ko je postavil svojo mrezo in se povezal z drugimi ponudniki poslal izbiro... SiOL ali Telemach (tako je bilo na nasem koncu)

rh^ ::

Jaz vam nekaj povem.... Kaj mislite kašno povezavo ima direktor Telemacha tle na obali?! Kabel al ADSL?....ADSL! potem se razume....

Binji ::

No ja jst se niti ne sekiram..mam se zmeri cenejse..1024/1024 paket za 9900sit, ADSL pa je 8k+4k za ISDN...>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tr0n ::

Binji: ADSL pa 2048/256 za 9900 :). 1x vecji prenos, upload pa tak ni tak pomemben.

Mikrohard ::

Ah, dej nehajte spet bluzit +4k SIT za ISDN ... ti tudi plačuješ 2k SIT za navaden telefon, čez nekaj cajta boš pa že 3k plačeval :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

YiMMi ::

binji ne bluzi z toto ISDN narocnino no....
Naročnina za enojčni tf. priključek 2.340,00
Standardni osnovni dostop ISDN mesečno 3.694,44
Razlika je 1354,00 SIT
To pa ni noben denar...no...Glede na to da ti ISDN ponuja dodatne storitve...
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YiMMi ()

blue96 ::

pri enojnem isdnju, večina ljudi uporablja le clip storitev, ki je tako ali tako zastonj. če pri adsl ne bi bil isdn nujen, ga ne bi nihče izbral, če ima že vsak MULC mobilnik.
.

Hux ::

Kakšne pa kotališ? Siol ne more vplivat na kablarje? Konkretno name še zelo vpliva, ker sem prek njega privezan v svet, čeprav imam kabel pri Telemachu. Tako, da... ;(


To je res ampak siolo doloci ceno telemahu za link telemah pa dalje vam. Tak da siol ni krvi ce vam telemah da samo 128 ker so pac skrti. To lahko preberes na njihovem foromu lih je en moderator dans al vceri napisal.

NoUse4AName ::

Hux2: in zakaj bi pricakoval 786/192? 2x256 = 512. Poleg tega pa resno dvomim da ima SIOL dovolj mocan link v tujino, da kr naenkrat vsem da T1.

perci ::

Hux2:
Na siolu trdijo eno, na Telemachu drugo. Kdo se laže? Kdo govori resnico? Vprašanje. Verjetno se vsak malo laže in vsak malo po resnici pove. Osebno mislim, da bi siol lahko bolje poskrbel za svoje kablaše, isto seveda velja za telemach.

shock ::

Kar se tiče linki v tujino ne sekirajte se. Itak optični kabel še ni tak al tak 100% izkoriščen. Že na obstoječem kablu nimajo vseh barv (valovne dolžine) kar se da prek enga optičnega vlakna izkoristit. Tako da imajo še Telekom in ELES veliko rezerve, čeprav se pripravljajo na še 4x večji prenos

dexter_II ::

Osebno mislim, da bi siol lahko bolje poskrbel za svoje kablaše, isto seveda velja za telemach.

Kako bo Telemach poskrbu za kablase?;(
Ce pri fizicnem delu sepajo, kaj bodo poceli za mizo...

Men ze dva meseca priklapljajo,prosto ne mors verjet, vsak teden jih klices 2x,3x,...poj pa se ta udarec 1024/128 adsl.
Ko vsaj nebi videl ponudbe od telemacha, bi zdejle bil boljse volje pa bi dal za ta isdn...
Skoda ker sem ze pogodbo podpisu, ker sodec po delu osebja mi ne gine jeb... dostop do neta (kaj to pomeni `do 512/128` tudi 0/0 al mora biti vsaj 1/1 da zadovolji pogodbene clene);((

Ena slabsih investicij letos:'(

SasoS ::

Finta ni v fizični prepustnosti kabla...logično je da če že polagajo kabel položijo najbolj zmogljivega ker je kabel dejansko skoraj zastonj (meter optičnega kabla je krepko cenejši od bakrenih paric) - Pri polaganju kablov se plača delo (kdo bo kopu 300km jarka?:D), optične pretvornike in pa vzdrževanje! Drug ogromen strošek je pa denar ki ga zahtevajo tuji ISPji za povezavo...Četudi bi imel siol 100Gbit optični kabel v tujino si takega bw-ja nikoli ne bi mogli privoščiti...

shock ::

Hmm ... Kaj pa tisti ki hočejo imet promet tudi v slovenijo??? Tudi tuji ISP-ji morajo plačat SiOL-u(Telekomu), ELES-u, SZ, ...Da ne govorimo o bankah, ki to morajo imet med sabo vse lepo povezano.
Moraš gledat, da promet ni enostranski, ampak je obojestranski (če pomisliš malo kaj bo šel en nemc gledat prelepo slovensko deželo:D, tako da je bolj mi silimo vn).

Hux ::

Hux2: in zakaj bi pricakoval 786/192? 2x256 = 512. Poleg tega pa resno dvomim da ima SIOL dovolj mocan link v tujino, da kr naenkrat vsem da T1.


NoUse4aName: Zato ker to je propagandna izjava.


Ostali: Vsak ma po svojem prav sej ne trdim ampak je tak kot sem reko. Telemah kupi od siola in daja dalje. Ocitno je ze skoro bankrot in nemore kupit vec oziroma je tolko uporabnikov nevem ampak telemah je tisti ki odloca kolk bojo njegovi clienti meli. Siolu je cisto vseeno ce da telemah zaj vam 8Mbit linijo. Z kublenim bandwithom lahko dela kaj hoce. Tudi samomor lahko naredi ce hoce.

Pol pa kaj 1mbit linije se rece T1? Nevem to. No mislim da ne edino ce bi mel 1Mbit uploada.

|SNap| ::

T1 je 1.544 mbps. 44 mbps je pa DS3 ce se ne motim.

Ampak ADSL ze zdalec ni T1 ker ma samo 128 uploada.

eland ::

Ej, ne se tok sekirat. Če bojo hotl bit konkurenčni bojo zvišal tud nam prej ali slej - in Telemach po mojem HOČE konkurirat ADSL! Zato je bolj vprašanje časa, kdaj bojo to izvedl. Poleg tega pa je tud ta ADSL za nas dobr - bomo mel več dobrih linij v sami Sloveniji za DL-jat!

NoUse4AName ::

Hux2: kaj te mislis propagandna izjava? se sploh niso izdali kaksnega press release ali kaj podobnega, te informacije prihajajo od ljudi ki tam delajo.

Tito ::

Poglej tuki pa rec, če to ni dost uradno zate. YUPII komi čakam. Komfortni paket, here I come;)

NoUse4AName ::

tito nisem govoril o SIOLu ampak o KKSu.

[BISI] ::

Uf, podvojitev bi pri KKS prav prisla. Zdaj vsaj imajo konkurenco... Upam, da se bo res zgodilo to, kar pravis.
And then I saw her face... Mozilla Firefox

Hux ::

Kako konkurenco? Sej tudi 512kbps je blo enkrat vec kot KKS ponuja a to ni bla kokurenca?

|GrEgOr| ::

Saj KKS ma tud 512 (preko Arnesa)

bzagozen ::

Prosim vse uporabnike Telemacha v Ljubljani, če lahko preverijo prenose. Sam sem namreč po izčrpnem testiranju ugotovil, da so hitrosti 512/64 in ne plačanih 512/128!
www.alkoma.si

C00PER ::

Kdorkoli je pac izjavil, da bo KKS podvojil speed - a je to uraden podatek ? Pa tudi ce ga bodo, je to se vedno 1x pocasneje kot ponuja Siol v osnovnem paketu, da se o komfortnem niti ne pogovarjamo....za 2k več na mesec....

Bomo pa seveda tudi z 512 zadovoljni....KKS...move your ass :)

Hux ::

ja prek anresa samo kot student mas dostop tam in ne kot dijak ali pa osluzbenec.

NoUse4AName ::

tak so govorice, katerim je za verjet saj ADSL KKSju fajn zere potencialne uporabnike. Pa baje bojo z novim letom postavili svoj link v tujino in takrat izenacili hitrost z ADSLom.

teac ::

NoUse4AName:
Od kod tebi to? Sam sem namreč tudi na kks-u in kolko informacij imam jaz, bi mogoče prvo še veljalo (torej povečanje na 512), drugo (torej izenačenje hitrosti z adsl-om), pa naj kabelsko omrežje nebi zdržalo, razen, če ne bojo spet ojačevalcev menjavali!

ps: a še komu zadnje kks dela obupno počasi? :\

Thomas ::

Mi je zabrusil par mesecev nazaj kabel majster, da ne bodo zviševali hitrosti, ker jim jo ni treba. Da itak tudi ni dobro, da gredo stvari prehitro naprej.

>:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Hux ::

heh lol. Nic nebi verjel da bojo izenacili sej je to vendarle zaporedna vezava in ce bo vsak mel 1Mbit ali celo 2Mbit nebo nikamor vec laufalo. Ze pri 512 bo obstajal ta riziko.

NoUse4AName ::

to za 1mbit sem slisal, ce je res nevem, im just a messanger.

Tito ::

Mene pa zanima, ali bojo zamenal modem al kako?

Soprano ::

Omrežje KKS Online zmore precej več kot 2 Mbps (za ostale sisteme v Sloveniji ne vem - sem pa videl specifikacijo omrežja KKS Online).

Problem je drugje - pri cenah internetnih povezav v tujino. Po mojih informacijah stane 2 Mbps cca. 1000 EUR, zdaj pa računajte =)

Očitno hoče SIOL dobesedno uničiti konkurenco tako, da prodaja storitve bistveno pod ceno (njihov adsl je najcenejši v Evropi). In ko/če mu bo to uspelo, smo ga najebali, kot še vedno do sedaj pri poslih s Telekomom. Osebno bom seveda še naprej na kablu, saj sem med drugim zaradi vedno višjih cen naročnin odjavil telefonski priključek (GSM rula =)

Da pa kabel nasplošno ne bi zmogel večjih hitrosti, pa je oslarija. AT&T Broadband nudi 3Mbps/384kbps Ultralink preko kabla par milijonom uporabnikov in zadeva deluje kot se šika. Je pa cena tega paketa $79 mesečno.

Ajd,
Soprano

shock ::

hmmm ... a je 1000EUR na leto al kako?

Jure2k ::

Ne, NE, na dan je 1000 EUR...
Pa kaj še. Če bi ble res take cene, neb noben mel drugačnga interneta, kot pa 22800 modeme. Glede tega, da je SIOL najcenejši ADSL ponudnik pa res ne vem, ampak mislm, da majo v Ameriki tud izredno poceni povezavo v splet. Ampak računaj zraven tudi, kakšen imajo dohodek Slovenci in kakšnega majo v Ameriki. Ne proimerjaj cen z drugimi državami, prosim, oziroma jih daj ampak povej na katere države cikaš, ker ne verjamem, da bo nekdo v albaniji dal 10000 tolarjev v njihovi valuti za ADSL. Veš, kok sladoljeda more prodat za take denarje >:D .

PaJo ::

Ce bi bilo na leto bi bilo to zelo poceni, je pa to cena na mesec;(
Zakaj mislis da so se hitrosti povsod tako drasticno znizale, razen siola, kateri si lahko napram vseh userjev nekako privosci, ceprav mu vsi ocitajo dumping;( No je pa to posredno dobro za nas, upam samo da ne bodo v prihodnosti na ta racun tepli:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

NoUse4AName ::

jure2k: v USA imajo veliko uporabnikov interneta ampak je 90% tistih ki imajo modem, kar je globoko pod evropskim standardom. Beri kdaj slashdot ali pa ars technica, slovenija ima veliko bolj porihtan broadband dostop do interneta kot oni. V US se celo stevilo broadband uporabnikov zmanjsuje.

Zgodovina sprememb…

|GrEgOr| ::

ja prek anresa samo kot student mas dostop tam in ne kot dijak ali pa osluzbenec.


HUX ne trapaj. Preko arnesa lahko dobijo dostop vsi tisti, ki lahko dobijo dial-up dostop (dijaki, študentje in zaposleni). Namreč jaz mam kabl preko fotra, pa ni študent, pač pa učitl v OŠ.

Je pa za moje pojme, kabl preko Arnesa predrag. KKS nam preveč računa, glede na to, da nam nudi samo povezavo s arnesovo centralo.


«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614503 (3682) marjanX
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819106 (12139) darkolord
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017528 (5729) Narcos Satanicos
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734262 (17344) RedOS
»

ADSL tezave

Oddelek: Omrežja in internet
331710 (1007) Hux

Več podobnih tem