» »

siol ADSL (reakcija kablasov)

siol ADSL (reakcija kablasov)

1
2
3

AlienGT ::

Tudi če si pedagoški delavec imaš kot zaposlen možnost uporabe mreže ARNES, kar je torej tvoj fotr. Zaposleni v drugih "navadnih" firmah te pravice nimajo. HUX ima tako pravzaprav čisto prav.


Uporabnik ::

na švedskem je adsl 5000 sit na mesec - seveda ti ga takoj postavjo in to brezplačno, pa še kkšn mesec brezplačen dobiš zraven, poleg tega je pa njihov standard ene 2x višji

torej cca 2500 sit v slo...

informacije niso 100% preverjene, ker pač dotična oseba ne spozna na tehniko

Zgodovina sprememb…

Tito ::

A vi govorite o Europskih evrih:D ?

Ne resno, a ste čist znorel?

1000 €, kdo vam je to natrobu? To nei šans da je res, po vseh ekonomskih zakonitostih nemore podjetje nuditi stvar več kot 50% pod ceno! Še za eno leto je to preveč!

Malo preračunajte kakšno hrbtenico ima slovenija in pomnožite tele evre in boste ugotovil, da telekom nima niti proračuna dovolj visokega da bi to plačal, kaj šele SIOL!

shock ::

Kaj pa tuji ISP-ji plačujejo SiOL-u??? Pomojem ja, tako da se nekako kompenzira in da ni lih tako astronomska cifra. Saj siol nima interesa, da gre v izgubo. Če malo pomisliš ko greš na kazo, tud drugi pobirajo od tebe ne samo ti od njih, tako ...

Tito ::



Hmm, poglejte to!

Kje arnesu 310 000 €? na mesec???

LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

shock ::

HEHE Ti misliš da je to velik. Pomisli malo kdo ima največji dovod v slovenji. neveš? ELES ima kr 2.54Gbit into je še za njih premalo. Zdaj gre na kr lepih 10GB bit. Pol pomisli kake lepe denarce greje šele tam :D

Tito ::

mislm, povejte kje ste dobil to informacijo, ker jo nenajdem!

shock ::

Štipendist od ELES-a :D. In letos poleti sem delal tam, in sem bil na oddelku optika :D, in tam sem se malo pozanimal kako je kaj in kake hitrosti. Tako verjami da je rs to. Drugače arnes ima najete vode na ELES.u

PaJo ::

Saj zaradi tega ker so cenovno bolj ugodni so firme zacele vode jemat pri alternativnih ponudnikih, kod je recimo ELES in SZ.
Drugace pa so cene najetih vodov v tujino astronomske, ampak tudi konkurenca naredi svoje:) V glavnem bodimo srecni to kar mamo, ker trenuto razmere kazejo kar dobro:)

Kar se pa tice Arnesove linije v svet pa je je mi ne placujemo v celoti, ker spadamo med manj razvite drzave placamo bolj malo za ta link, ceprav je dober in zankrat dovolj sirok. Pa to kar vi placujete arensu na mesec za dostop preko kableske je po moje minimalna cifra kar so jo sploh lahko dali, ker kaj je 4 jurej na mesec, po moje nix, ce preracnam, kruh za en teden za 6 clansko familijo:D

Kar se pa tice ELsove optike v svet pa je tako, da oni optiko ze imajo amapk je ne koristijo v vsej njeni zmoznosti, tako da tistih 10GBit zagotovo nimajo relaliziranih, to je samo potencilan zmoznost, katera pa v bistu se tako in tako ni izkoriscena do konca, ker je opticna oprema, sploh tako hitra, se zelo draga in dokler ni potrebe ni invensticije:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

NoUse4AName ::

zakaj pa ELES potrebuje taksno povezavo?

Zgodovina sprememb…

shock ::

A ti veš kdo ima vse najete vode pod elesom??? Samo aarnes ima 620 Mbitov v tujino. Tudi SZ ima najete vode, tam pa ne vem kolko ima naštimano v tujino. Če pogledaš tako naprej se takoj nafila tistih 2,54Gbitov. Zato mislijo že v naprej. Kot so arnes in SZ nevem če izkoristijo 100% njihove povezave, ampak vseeno mora ELES zagarantirat tistih 620 Mbit povezave.

shock ::

Zakaj ELES rabi tako povezavo??? Oni ne rabijo :D, ampak drugi pa ja. Saj oni s tem tržijo isto kot SiOL, samo da oni dajo najem te vode

Hux ::

HUX ne trapaj. Preko arnesa lahko dobijo dostop vsi tisti, ki lahko dobijo dial-up dostop (dijaki, študentje in zaposleni). Namreč jaz mam kabl preko fotra, pa ni študent, pač pa učitl v OŠ.



Jebemti to si pa dal zaj zelo pametno izjavo ki sama sebi nasprotuje. Sej ucitli tudi stejejo sem.

Prek Arnesa lahko dobi dijak ampak bo mel 64k prenos na kablu (to jaz nekako nebi niti razmisljal vzeti) , studenti pa lahko zbirajo med pakete. Ti pa tak pravis da mas prek fotra ki je uciteljk tak de ne bluzi tuparij. Valda bojo ucitli doblo kirikoli paket cejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

|GrEgOr| ::

Hux v prvem postu si napisalo tole:

ja prek anresa samo kot student mas dostop tam in ne kot dijak ali pa osluzbenec.


ta tvoj post pravi, da imajo samo študentje dostop do "kabl" ARNESA. Dijaki in pedagoški delavci pa ne.

||_^_|| ::

ok. tista slikica gor ni nč kej preveč obetavna.

hipotetično: ADSL ma 10000+ naročnikov. vsi bojo mel vsaj 1mb povezavo kakšne 20% recimo pa 2Mb. simple matematika pokaže da to znese: 12Gb/s. SiOL ma pa 2x310Mb/s.

pa še ena stvar zakaj ta slikca ni ql: če bojo mel vsi ADSL userji 1024/128, zakaj je pol do Velenja samo 512 link?

Razen če nameravajo v temu mescu drastično pohitrit povezave.

wind ::

tista slika je od ARNESA :)

Tito ::

Siolova slikca bi imela vsaj desetkrat večje prenose!

Sam nevem, zakaj jo ne prikažejo saj me res zanima kako zgleda :D

NoUse4AName ::

||_^_||: mors racunat zraven, da velika vecina uporabnikov ne iskorisca celotnega linka, ki jim je na voljo. Za surfanje po netu ne potrebujes veliko vec kot 64kbit/s.

||_^_|| ::

ajaaaaaaaaa od arnesa:))
ej kok ma pa sijol povezavo v svet?

SubOrbit ::

v kranju je situacija kar se kabla tice zelo neobetavna...
60kB/7kB... za isti dnar kot ADSL...

jaz sem kabel obdrzal samo zaradi staticnega IPja, ker pa to sedaj dobis tudi na ADSLju je velika velika verjetnost, da bom zadevo presaltal...

problem je samo v tem, da moram kupiti se ISDN, kar mi niti malo ne disi...
mi lahko nekdo prosim pove, kje na telekomovi strani so ceniki ISDN paketov... ker jih nikjer ne najdem...


lp

pivmik ::

Jazst ne vem kaj mat toklo s tem statičnim IPjem???
V čem je fora.

Navedite mi nekaj pametnih razlogov zanj.
LP, Gregor GRE^

SubOrbit ::

problem je v chachanju IPja na nekaterih DNSjih (recimo siolov je ze ena taka cvetka)...
predvsem pa mene moti dinamicni IP za mail server...
sem poskusil s serverjem na dinamicnem IPju, pa so se maili od casa do casa izgubljali...

lp

Soprano ::

Jure2k in Tito:

Oglejta si tale link:

http://www.siol.net/uporabniki/storitve...

in poglejta, koliko pri SIOLu stane 2 Mbit/s najeti vod. In ja, 2 Mbit/s res stane 1000 EUR na mesec (do tujine) - preveril pri nekaterih slovenskih internet ponudnikih.

Ajd,
Soprano.

PS: Cena 660.000 Sit na mesec je samo cena interneta. Zraven je potrebno prišteti še ceno voda Telekoma Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

||_^_|| ::

kakšnih 660Ksit?

Soprano ::

||_^_||

pri Siolu stane 2 Mbit/s najeti vodi 660k sit na mesec. Če pa istih 2 Mbit/s vzameš preko ADSL, te pa stane 9.900 Sit.

Zaključek naredi sam =)

Ajd,
Soprano

SubOrbit ::

razlika je le v tem, da imas z najetim vodom se 2mbit uploada :)

|GrEgOr| ::

Ja samo pri najetem vodu maš simetrično hitrost, tvoje lastne IP-je, ...

Soprano ::

Aha, ki te stanejo 650k sit na mesec.

Torej se vam zdi čisto normalno, da 2 Mbit downloada in 256 kbit/s uploada stane 9.900 sit na mesec, za dodatnih 1,75 Mbit uploada pa je treba doplačati 650k sit? =)

Soprano

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

||_^_|| ::

zmedl me je tist o 1000eur. kva je pa to?

Hux ::

Hux v prvem postu si napisalo tole:

ja prek anresa samo kot student mas dostop tam in ne kot dijak ali pa osluzbenec.


ta tvoj post pravi, da imajo samo študentje dostop do "kabl" ARNESA. Dijaki in pedagoški delavci pa ne.
blockquote>

Zato ker sem namrec govoril o 512kbps hitrosti kot standard. O pateticnih 64kbps niti razmisljal nisem vec. Ampak dobro vem da dijaki lahko dobijo 64k in niti podpisa od sole nerabijo ko majo enkrat ze dailup ampak 64k noway.

Ma boli me za kabl zaj bom tak zacel o konfortnem paketu razmislat ce Siol telekomu ugodi 4k narocnino za ADSL hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Fury ::

Fora je v tem da najeti vod ma garant tako hitrost kakrsna je napisana... ADSL ma pa maximum tako ni pa garantiran da bo skos tok nesl... ce bojo usi na1x DLjal bo slo 1k/s .. na najetem vodu pa se zmer 2mbit

PS: Jest sem na kablu (Amis.net preko LJ Kabla.. -> docsis) mam hitrost 768/128 kar je men dost (za1x ;)) predvsem mi je pa hudo k je ping po sloveniji povsod max 10 (iz command promta) kar je zlo kul za igrce :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Tito ::

Zato pa vzame najeti vod samo tisti, ki želi prodajati internetne storitve! Naprimer nisem še slišal da b kdo rekel dam v najem strežnik na ADSL-ju:D

Sam navaden smrtnik je pa tut mal prismuknjen da si privošči najeti vod, razen če ima starše, ki so naftni mogulji.:D

chucki ::

Spoštovani!

Kot je objavljeno na naših spletnih straneh, naj bi do spremembe vsebine
naročniških paketov prišlo v oktobru. Več informacij o tem, kakšne bodo
te spremembe boste lahko ravno tako našli na naši spletni strani, takoj ko
bodo podrobnosti potrjene s strani naše uprave.

Lep pozdrav

Tilen Skale
KKS Online
---

> chucki wrote:
>
> Mene pa zanima ce se bo hitrost interneta kaj povecala,ker zdajsnih 256/64
> ne zadostuje.?
> Hvala
> LP,Rok
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Hux ::

Sej to je vse tak bolj. Siol nemore zgubiti proti kablom to je ziher ker zmaga na vsak nacin neglede kak se kabljasi odzivajo.

Ali bojo uporabniki enostavno naredli ship jump (stevilka ze presega 50 novih narocnikov samo v mariboru) in kablasi se nebojo odzivali z povisanje hitrosti in tako dobili dnar not ali pa se bojo kablasi odzivali na Siol in bili prisiljeni odkupit Siolu se vecji bandwith da bojo lahko ponudli identicno. Ce siol nebo htel dati bojo pa net iskali drugje. Fora je da z tem profitiramo mi v glavnem neglede ce mas Kabl ali ADSL hehe.

slawc ::

Ravno to je bil povod, da sem napisal ta post. Kablasi lahko jokamo, pizdimo pa se kj druzga pa ne bo nic pomagal, da nam Siol dvigne BW.

Ce bi lahko izbirali ISPja bi verjetno sli drugam, pa tudi ce bi bi bilo Siolu vseeno. Kaj pa ima koristi od tistih 100 uporabnikov kranjskega kabla, ki mu nonstop tezijo. Itak se vec denarja obraca s tem ADSLjem kot kablom.

[insert your favorite f word here] pa internet;(
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Hux ::

Vem ja so te debate Link/Tele TV in Telemah da siol noce dati vec bandwitha. Lih zaj so na Siol forumu mogoce obisci malo.
No gre se vglavnem o tem da siol ne kabljasi nocejo prevzeti odgovornosti za niske hitrosti oziroma slabo delovanje. Vsak tisi crnega petra drugemo.

Pol pa pride Klemen ki rece da je bandwith zadosten za trenutno stevilo uporabnikov tak da nevejo zakaj ne dvignejo. Na drugi strani pa napise ta post izredno pozorno kot da bi mel advokata za ramo sej ne navede za koliksno hitrost na uporabnika je badnwith zadosten morda 128? 512 ali cleo 2Mbit nevem sem napisal tam in zanekrat se ni odgovora

Tukaj


FIRST PART EDITED by HUX

Nevem ce je kaj resnega na tem ampak sem slisal da Siol ADSL kabl shipjumperom ponuja ADSL modem najemnino zastojn (torej nerbais placat 30jurjev). Je kaj resnega na tem?
Telekomov motiv je pa digitalizirati Slovenijo z ISDNom. Sicer namen je dober.. Postopek ne prevec lep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

PaJo ::

Hm, jaz samo ne razumem teh kabelskih operaterjev in sicer zakaj rinjeo v vode preko siol-a, ker ta jim hitak pocasi zapira pipico in daje prednost ADSL-ju, naj raje vzmejo v zakup alternativne ponudnike, kateri jim bodo zagotovo lahko ponudili dobro ceno. Recimo kolko je meni znano KKS v MB-ju nima s Siolom nix in jim stvar kar ok laufa, pac stvari so si znali ok porihtat, zato je pa tudi mala krivda kabelskih ponudnikov da jim uporabniki bezijo;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

slawc ::

Sem malce pogledal in poslal en post.

Najbolj smesni so mi odgovori da siol ne skrbi za internetno povezavo, kdo pa... moja stara mama?

LP, Slawc

|GrEgOr| ::

Pajo mas prav, KKS ma svoj link in je sam svoj provider. Preko njega je mogoče izbrati samo Arnes, ne pa tako kot imajo drugi kabelski operaterji, pri katerih si ti sam določiš internet providerja. Sicer pa na KKS.net piše, da bodo v četrtek zjutraj nadgrajevali povezavo.

Hux ::

Nevem na cem je KKs ampak majo bolse pinge v igrah kot jaz na ADSLu po sloveniji. Sicer pa je tudi tak da sem enkrat bil na serveru kjer so drugi tudi meli adsl in so meli polovico nizji ping kot jaz tak da je to pac relativno.

PaJo ::

Hehe, to pa je bil kar hitra rekcija nazaj, ki jo je bilo seveda za pricakovat, upam samo da boste uporabniki temu hvalezni:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tiger ::

Ja, treba je razumet, kaj je prioriteta kabelskim operaterjem. Kot že ime pove se ukvarjajo z kabelsko televizijo in od tega tudi živijo. Internet je njim le postranska dejavnost, ki jo pač lahko omogoča kabelska mreža. In zatorej čemu (da bi imeli izgubo?) bi dajali ogromne denarce za lastni link, če pa se lahko poceni zmenijo z nekim internet operaterjem ter dobijo in plačujejo samo link do njega.

In v Sloveniji je samo en operater lahko bil zmožen sodelovanja z kabelskimi operaterji in to je bil: SiOL.
In s tem slednji izredno lepo živi. Ko pa ima kabelski operater enkrat pogodbo podpisano s SiOL-om, bo precej težko odstopil od nje. Potem lahko le upa na SiOL-ovo milost ali začne privabljati nove internet ponudnike, da bi se potem uporabniki sami odločali med njimi. Vendar vsak ponudnik ponavadi vsili svoj kabelski modem, pa dodatno enkratno priključnino zaračunajo in podobno. In uporabniki še vedno ostanejo na SiOL-u ter pač plačujejo. Če pa ne plačujejo jih pa SiOL odklopi in potem so prisiljeni iti k drugemu ponudniku...

Hux ::

Ja kaj naj recem? Spet se je zgodilo kaj se je ze najmanj z 10timi mojimi posti ko sem primerjal delovanje siola hitrosti z tujino oziroma pozival uporabnike k testu.

Torej Kabelski Internet na SiOLu ::. (384/128) topic je bil ravnokar zbrisan z siol foruma kot vse zadeve ki zadenejo v crno.

Torej njihov motiv si lahko zaj vsak sam izoblikuje. Z to izjavo se hkrati izognem vsem tezavam tudi. Zgornji post bom tudi editiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

slawc ::

hehe bogi revez

Kaj naj recem... siol forum je brezvezen, ko mu prikazes vsaj malo resnice in dobrega argumenta k svojim trditvam se decko pokaka in zbrise post. Ce bi rad dokaze pa nj pride u kranj pa iz prve roke pogleda kaj se dogaja. Jst bi tud imel tak posel. Sam pol bi blo na forumih samo kksn 1% postov... okey odmik od teme

Meni tud ni jasno zakaj tisimo siol, verjetno ni drugega. Tista informacija o presaltanju iz kabla na ADSL pa drzi (ker sem sam dobil tako ponudbo), placas si samo ISDN, toj bi pa prslo 20 kSIT plus se najmanj enkrat toliko za vgradnjo, klicarenje telekomu da niso dobr ustimal, vrtanje u steno in tako naprej in tako nazaj...

LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Hux ::

Ce nebote vi uporabniki pomagali vasemu kabl provideru nevidim pomoci. Aranzirajte en test teden z kaj vem 1Mbit hotrostjo in potem bote vidli kdo se laze in kdo ne. Organiziranje je tukaj nujno.

SubOrbit ::

hux2: test teden z 1mbit hitrostjo?

bi mal bolj lahko razlozu tole?


lp

Hux ::

Heh Nimam kaj razlozit. To je samo predlog kak ugotoviti kdo ma prav ali siol ali kabelski provider sej Siol trdi da majo dovol bandwitha za povecanje hitrosti glede na stevilo porabnikov.
In seveda mora kabelski ponudnik tudi spilat zraven drugace si nej kr tisita crnega petra drug drugemo ce noce doben nic naret. Zacnite pediticijo preko maila in sendajte vasemu kabl bossu.

roscha ::

Slawc. Vidim da te je sam jamr. Če bi mal težil naokrog (Tele-tv), bi že vedel da prihaja konkurenca. Upam da še ta mesec. Ja klinc, modeme bo res treba menjat, za ADSL bi si moral pa ISDN omislit. Ki pa ga maram še toliko manj kot SIOL. V glavnem tisto sekundo ko bom lahko spizd1l stran od tehle SIOLovskih lopovov, me ne vidijo več. Za tolk dnara slabš skor ne more delat. Pa naj bo ponudnik kdorkoli.

by!

slawc ::

wahaha itak ad me je sam jamr

konkurenca prihaja ze odkar smo se osamosvojil in to mi je res najbl smesn.
Tako kot WLAN nad krajem s smarjetne

Se bolj mi je pa smesn to, da bo treba modeme menjat, mi zna kdo razlozit zakaj? kwa nj zj, starga u smeti vrzemo al ka? Kaj pa tisti ki so dal po 100kSIT samo za tega bogega lancitya, revez vs neiskoriscen kle na miz prou zalostn gleda :D

Tole z modemi je pa tko kt s tem da je za ADSL potreben ISDN, oz. da je za prikaz telefonske klicocega potreben ISDN. Klobase brez konca in kraja...

Klicat pa nekak nimam vec casa, ker me v casu uradnih ur na teletu ni nikjer bliz telefona, un serviser se mi je pa kr zasmilu k je bil vedno med kladivom in nakovalom.

Kar se tice testa... kranjski kabel je od jeseni lani pa do priblizno maja zivotaril s hitrosjo navadne v.90 linije v svet. No po dolgem prerekanju, prickanju, brisanju tem, propadlem organiziranju (ker ce se eni zbunijo in grejo za njimi pridejo novi narocniki, tako nas je vedno enako stevilo - toliko o obremenjenosti kabla) je le prislo do nekaksnega 'prostovoljnega' testiranja povezave s strani telekoma (AFAIK). no... prikazal se je da kranjski kablas res ni bil kriv.

Vse skupaj je en donkihotovski boj z mlini na veter. Lahko gres in zivis v miru brez neta, ampak za tabo pride nov sucker... so f* what. :D

rocha... lahk mal vec napises to novem ISPju, zakaj ni nic na uradni strani?

zivi bili pa videli, vsekakor sm optimist in drzim palce na nogah za hitrejsi net, ful bi mi prsu mal vec UL (aj 7KB/s dobr?)
LP, Slawc

Hux ::

Verjetno je tanov ISP Volja sej je edini ki lahko sploh kaj anredi v sloveniji.


Btw. Rosha ti njemu da ga je samo jamranje pol pa gres na Siol forum in zacnes jamrat huh? Kak to?

btw. se vec takih postov kot tvoj v ostale teme in bojo vse neznano izginle lol. Samo pazi ker mas fixni IP da te ne banajo hehe.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614503 (3682) marjanX
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819108 (12141) darkolord
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017528 (5729) Narcos Satanicos
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734265 (17347) RedOS
»

ADSL tezave

Oddelek: Omrežja in internet
331710 (1007) Hux

Več podobnih tem