» »

siol ADSL (reakcija kablasov)

siol ADSL (reakcija kablasov)

1 2
3
»

Ahiles ::

Hux2 teletv je naredil tak test vse uporabnike je odcapal na 10mbps rezultat je bil pa porazen 10kB prenosa, 400 pinga 50%pl. Vsem nam je jesano da je link od siola premajhen. Pred 2 letoma ko so 10mbps ATM link uklopil nam je letel 160kB pa 10ms pinga z casom ko so pridobivali uporanike se je stanje zacelo slabsati. Nato so nas zaceli capat prvo na 120 nato 85 zatem 35kb sam pri tem capu je folk znoru in so nas dal nazaj na 64kB. Po parih testnih skeniranjih lana sem ugotovu da je priblizno 70-130 uporabnikov vedno online od tega je ene 10-15 masin like gateway, mail server itd. Sam bom vrjetno presaltal na adsl v kratkem ker mam tega dost 2 leti pozrtih zivcev zaradi nenehnega klicanja in tezenja.

SubOrbit ::

ahiles... 60kB, ne 64 downloada...

pa ne 64kbit uploada ampak 56kbit

bo treba na adsl ja...

Hux ::

Ja sej te razumem ampak se ti nezdi 10Mbit download limit malo nerealen? Normalno da bo linija pokleknila pri takih hitrostih to niti 1 sekundo nebi dvomo. Sej Siol tudi ne na sraufa sicer 10Mbit sploh negre ADSL ampak 8Mbit uporabnikom. Vi bi mogli sprobat z maximum 1Mbit ne pa 10Mbit. Ocitno je TeleTv spilal rolet tukaj. To zamene ni realen test in nic ne ucitam siolu ce 10Mbit hitrosti na uporabnika ne delujejo.

Hux ::

SubOrBit jaz na ADSLu tudi ne doesezem vec kot 60.8kB/s downloada niti z siol servera pri 512 limitu.

Ahiles ::

SubOrbit cap je kr 512kbps=64kB vendar ti ne bos nikol dosegu 100%capa ker so izgube pri 64kB priblizno 4kB. Tud pri adslju noben ne doseze 64kB ce ti kdo to trdi laze oz ne zna zmeriti hitrosti tudi z adsljem si z 512kbps paketom dosegu sam 60kB pac taka je fizika mreze.

Hux ::

Kolk so pol izgube pri 1Mbit in 2Mbit? Eni sicer pravijo da dosegajo 64kB/s ce je to res nimam pojma. Tak nekje pri 60.8 se giblje in niha ko vlecem kaj z Games domain.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SubOrbit ::

ja, sorry... mata prov.. ostalo je overcap tcp/ipja...

Hux ::

Jaz zaj spet dosegam Tole hitrost z KKS testom. Prej je delalo bol pocasi ampak se je zaj nekako normaliziralo.

SubOrbit ::

dobi si specifikacijo tcp/ip protokola... tam vse pise, kolk gre za naslovni del paketka, izvorni del, podatkovni etc.
vsaj priblizno bos lahko izracunal, ker se velikost podatkovnega dela in s tem stevilo poslanih paketkov spreminja, za naslovni/izvorni del mora biti pa vedno enako prostora...


lp

SubOrbit ::

tole je iz tele-tvja: klik

Hux ::

ne prevec dobro :'(

krneki ::

Mislem da je normalno 20 bytov IP in 20 bytov TCP...skupi 40 byteov. Torej če je velikost paketa 1492 (pppoe) ti predstavlaj header ene 2.7%....v teoriji.

slawc ::

hux2 Ni videt komu si odgovoril tisto o postih, da bo banan, zame al rocho na siol forumih. Morm mal pogledat kaj je odgovoril o IMAPu.

Volja... ajoj ... prej bom jst velik pa bogat, in poste bom posiljal prek iridiuma oz. kar je ostalo od njega :D

Se tole... kks speed test pokaze 163.3 kbps
Bu!
LP, Slawc

Hux ::

1492 je idealna vrednos ne? Jaz mam malo manjso na WinXP a to pomeni vecje izgube?

Ker DSL analizer to javi.

Q: Raising MTU from 1480 with WinXP, using *built in* PPPoE connection software. (#2252)
A: As of 10/15/01, there is no way known to raise MTU in WinXP from 1480. This issue is seen only by WinXP users who are connecting with the built in PPPoE connection software. If you change to RASPPPoE, or use a router instead, your MTU should then default to 1492. RASPPPoE is popular, free, and less problematic than WinPoet (another choice).

This small difference (12 bytes) in MTU is negligible however, and should cause no concern. Check back from time to time though for a "fix".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

slawc: Rosho sem odgovoril ja.

krneki ::

Ni panike če je manš, panika je če je več.

roscha ::

Roscha drugač.Mal črke zgubljata:D

Za ban me boli organ. (Hehe pa še rima se) PAč ne morem pomagat, če je tist kar napišem celo res.

Slawc: Problematika tele-tv siol je bila že miljonkrat obdelana, če ne drugje ob četrtkih na "rednih setankih ob kozarcu piva" Za mečkanje so SKORAJ povsem krivi na Teletni-tv.
Kako in kaj ne bom tle gor... Pride Volja ja. Modem BO treba zamenjat zaradi DOCSIS 2.0 (!!! ne 1.0!) standarda ki se bo začel furat. S tem boš potem lahko prosto prestopal med ponudniki,
ko /če jih bo več, brez menjave modema. Modem lahko kupiš kjerkoli, le DOCSIS2 kompatibilen mora bit. Cena pa verjetno ne bo prav pretirana. Če pogledš cenike Volje za LJ ( Lj kabel in Telesmeh) nekje 30ksit.
Torej me modem pride enako kot prestop na ADSL. Khm, s tem da Siola ne maram.. Če bo pa volja hotela naročnike bo pač morala imeti vsaj tako dobre pogoje kot Siol/ADSL. Jasno ne?
Bojda naj bi zagotavljali višje hitrosti za nekaj manjšo ceno. BOJDA! Aja tu jaz sem dal za plesnivi modem par let nazaj 100kSIT. Ja jebat ga. Mislim da se je že precej amortiziral. Na dial-upu
bi do sedaj že bankrotiral. (Ne pozabit da je ADSL možen šele prekleto kratek čas...)

by!

Hux ::

Volja nudi 756kbps hitrosti za enako ceno kot Telemach 512.

para! ::

Roscha: "Za ban me boli organ. (Hehe pa še rima se)".

Ne rima se.

Danes so mi povišali hitrost ADSL priključka na 1Mbit, a vseeno ne dosegam višjih hitrosti kot pri povezavi s 512kbps. Morda kdo od vas ve, kje tiči problem?

Lp,
Jazz
Death before dishonor!

l-note ::

EEEEEEEEEE, jst mam isti "problem". Dans so mi dal na 1 megabit, pa mam iste prenose k prej (na 512), če ne še slabše.
To testiram že skozi cel dan, tako da mislim, da ni kriva "prenabasana" linija.
Kaj bi to lahko bilo????

Hux ::

hehe k vragu gre ADSL lol. Iz serverjov kjer sem prej vleko 60.9 mi gre zaj samo pod 50. Mam se vedno 512kbps.

kolk vam pa to kaj vlece z siol servera ker mam obcutek da je tujina malo slaba. Morda zabasana? Muhahahha!!!

No kolk vam vlece? 60.6kB/s meni zmerjeno ko doseze 7Mb. Vi zmerite ko doseze 14Mb in desni klik na link in save as in uporabite navadni widnows downloader ne flashgeta ko skace ali pa kaj podobnega.

Test

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

roscha ::

Jazz se rima. Mal naglas nastelej. V smislu boli me k***
Pa saj je itak offtopic....

by!

MEDENA ::

ejga roscha hehee

roscha ::

Tedy! Kje si ti? A bos v cetrtek spet "sprical"?

MEDENA ::

pridem roscha:D

para! ::

Roscha, če pravilno izgovoriš, se ne rima. Go figure.
Death before dishonor!

slawc ::

Roscha skuzato zaradi crk :D

Anyway ... hja, novi modemi... bomo pa starega prodal komu. Tisto da se je modem ze povrnil v manjsih stroskih telefona je pa tud res.

Na konc nas bo pa Telemach odkupu... :O

Ej BTW, tale smajliji na konc pa ni ta k sm ga kliknu, torej... hotu sm 2. z desne v sredini, je pa enak kot 3. z desne v zadnji vrstici
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

AlienGT ::

Ali je THOMSON kompatibilen z Euro-Docis2 sistemom ali le z 1, me namreč full zanima sicer nabavim raje drug modem. (Enako vprašanje velja za COM21 modem).

dexter_II ::

ne samo 1.0-softwersko na 1.1 (v knjizici pise do 3Mbitov max)

docsis2 --kok jih je sploh na trgu,pa kaj ti nuca!

roscha ::

dexter_II: A si pri Teletni? Ja? Ja boš pač tam kupil modem. Jih bodo prodajal 200% :D
Rabljenga skor ni možno dobit, ker je to povsem nova peesdarija. Cena bo pa verjetno okrog 30 čukov, kot sem že dejal...
Predrago? Ostani na Siolu (stari modemi bodo samo za Siol) ali pojdi naADSL. Strošek bo nekje enak.

by!

p.s. prelom v mozilli še vedno ne dela. grrr!

megaubo ::

Kaj pa tele-tv strežnik (uporabljate?).

SubOrbit ::

megaubo: bi ga, ce bi kdo kdaj kaj gor dal... pa je vsak teden max 2 nova filma... nevem no...

Mikrohard ::

Jaz sem od petka le še bivši uporabnik Tele-TV kabla ... tudi omrežni FTP me ni mogel prepričati ... sicer je pa ADSL znatno hitrejši, predvsem ping :P

SubOrbit ::

a si plačal 30k za adsl al ne, ko si šu iz kabla?

Mikrohard ::

Jaz nisem nič težil z nekomi reklamacijami, zato bom tudi moral plačati 30k SIT ... vendar se splača:)

AlienRex ::

A da mamo ftp streznik na tele-tv?! Tega pa ne vem, kaksen je naslov in podatki za logon?!
Ce koga znima SciFi..
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Mikrohard ::

Celega naslova tu ne smemo napisati. Glasi se pa xxx.xxx.xxx.21 :\ Namesto Xov vstavi tiste cifre, s katerimi se začne tvoj IP ;)

AlienRex ::

Hvala :)
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614503 (3682) marjanX
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819107 (12140) darkolord
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017528 (5729) Narcos Satanicos
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734264 (17346) RedOS
»

ADSL tezave

Oddelek: Omrežja in internet
331710 (1007) Hux

Več podobnih tem